tglp^ Öprf\ Zo speelde Mintonette Touwtrekken om subsidie 0KIA krijgt vervolg Grote deelname aan dertiende „Nacht om Holten Resultaten sv Hotten Resultaten Blauw Wit Sportdag om de Frits auk-cup Paule-cup Poloclub speelde gelijk HOLTENS NIEUWSBLAD [andbal start zaalcompetitie Programma Blauw Wit Sportperikelen KLAVERJASSEN BIJ BLAUW WIT" 14 OKTOBER 1982 - - PAG. 7 De 13e nachtpuzzelrit „Nacht pm Holten" die in de nacht van laterdag op zondag werd geor ganiseerd door de Motor- en Automobielclub „De Holter- berg" was dankzij de perfecte prganisatie en de gunstige weersomstandigheden voor de 108 deelnemers weer een spor tief en heel gezellig gebeuren. De totale lengte van het binnen ie gemeentegrenzen door de {ebr. Jan en Henk Paalman uitgezette parcours was 90 ki lometer waarvan voor de pauze 10 en na de pauze 30 kilometer noest worden gereden, fijdens de rit werd in een tchaftwagen van Wegenbouw (trekel BV, bij de fam. Brink man aan de Haalmansweg in llishoek door dames van de Clubleden aaan alle deelnemers |n hun assistenten een kopje joffie aangeboden en tijdens de jlm. 21/2 uur die verstreken tussen de aankomst van de eer ste deelnemer en de prijsuitrei king was het in zaal „Vosman" erg gezellig rond het rad van avontuur waarmee een groot aantal nuttige prijzen waren te winnen. Prijsuitreiking: in de z.g.n. „kleine uurtjes" werden de vele prijzen waardevolle kunst - en gebruiksvoorwerpen, in zaal „Vosman" uitgereikt door „MAC" voorzitter Dirk J. Schooien die een woord - van dank sprak tot de uitzetters, de mensen van de rekenkamer, de firma Krekel, de vele controleurs de dames van de koffie-shop en verder tot allen die medewer king verleenden aan het welsla gen van „Nacht om Holten 1982". Uitslag: 1. J. Hannink, Raalte 116 str.p.; 2. H.D. Kunst, Almelo 123 str.p.; 3. Jan Tulier, Holten 161 str.p.; 4. W. Pongers, Rijssen 175 str.p.; 5. G.J. Schooien, Epe 210 str.p.; 6. W. Leerkes, Lettele 247 str. p.; 7. J.A.J. Oude Njj- huis, Bornerbroek 248 str.p.; 8. J.G. van Bruggen, Holten 249 str.p.; 9. R. Pots, Holten 249 str.p.; 10. H. Boersma, Holten 250 str..p.; 11. A.G. Jansen Ma- nenschyn, Holten 252 str.p.; 12. J.G.A. van 't Erve, Nijverdal 257 str.p.; 13. H. Dikkeboer, Bath- men 260 str.p.; 14. H. Mooiweer, Holten 261 str.p.; 15. M.A. Veld huis, Wyhe 263 str.p.; 16. M. van Duiven, Almelo 274 str.p.; 17. E. Willemink, Holten 275 str.p.; 18. P. REinders, Zutphen 284 str.p.; 19. E. Jansen, Holten 285 str.p., 20. W. Timmers, Almelo 287 str.p.; 21. Jhr. H. van Coeverden 288 str.p.; 22. R. Schluter, Al melo 289 str.p.; 23. S.S. Schilt- stra, Almelo 289 str.p.; 23. S.S. Schiltstra, Wamsveld 294 str.p.; 24. B. Kruit, Lettele 304 str.p. Jan Willem Beunk uit Bathmen puzzelde 734 strafpunten bij el kaar en die waren ruim vol doende voor de poedelprijs. tomend weekend start de zaal- bmpetitie 82/83. Ook dit jaar jeemt Holten met 8 teams aan competitie deel. De heren ^nioren spelen in de 2e klasse, dames senioren in de 4e en de dames junioren in 3e klasse. Verder doen er nog Ijeugd teams aan de competitie ee. Voor belangstellenden en jipporters is er dus vanaf za- jrdag weer volop van handbal genieten in sporthal 't Mos- Het programma voor ko mend weekend is als volgt: za 16-10; Al thuis tegen D.S.C. om 17.15; A 2 uit tegen Schalkhaar om 17.20. Vertrek 16.15; B 1 thuis tegen D.S.C.om 16.30; B 2 uit tegen Achilles om 15.00. Ver trek 13.45; C 1 thuis tegen We- sepe om 12.00. zo. 17-10; Dames Junioren uit tegen Kwiek om 17.22. Vertrek 16.15; dames senioren uit tegen Nw. Heeten in Holten! Om 10.52; heren senioren uit tegen Raalte om 14.13. Vertrek 13.00. jensdag 20 oktober a.s. organiseert de jeugdcommissie van de Holten haar traditionele sportdag met als inzet de Frits Paule ip. Evenals andere jaren heeft Frits Paule in samenwerking met énry Bronsvoort enkele leuke onderdelen bedacht waarin om streden zal worden. Dit jaar zullen dit zijn: sprint, doelschieten, ikersprong, passen door poortjes en de duurloop. heer Paule heeft dit jaar een nieuwe beker beschikbaar gesteld, Ingezien de vorige definitief in het bezit van Marcel Wansink Hij won namelijk drie jaar achtereen deze fraaie bokaal. igd van de afdeling voetbal zet je beentje voor. Na afloop van spelen speelt een team bestaande uit leiders, trainers tegen een jeugdspelers. Een interessant duel, waarvan de einduitslag lang niet zeker is. De aanvang van de sportwedstrijden is 13.30 Inschrijven is mogelijk vanaf 13.00 uur in de. kantine. Ouders andere belangstellenden zijn van harte welkom. Tot ziens op 20 tober op de Meermanskamp. Holten D3-Hector D3 In een zeer spannende wedstrijd is het D3 gelukt de punten thuis te houden. Voor rust zag het daar nog niet naar uit, en toen Hector de leiding nam in de tweede helft werd het zelfs somber. Maar na een slotoffen- sief scoorde eerst Vergil Vorst en een minuut voor tijd Tonnie Brands zodat de eindstand 2-1 werd. Prima gedaan jongens. Twenthe E3-Holten E2 Met een complete selectie en vol goede moed ging E2 naar Goor. Met een aanvallend concept werd Twenthe voortdurend op eigen helft vast gezet en kon Senioren: DOS '37 4 - Blauw Wit 2 12.30 u. V. 11.30 u.; Mark vogels 4 - Blauw Wit 3 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit 4 - Enter V. 7 12.45 u.; SVZW 4 - Blauw Wit 5 2.30 u. V. 1.30 u.: Blauw Wit 6 - S.C. Daarle 2 2.30 u.; DETO 10'- Blauw Wit 7 11.00 u. V. 10.00 u. Blauw Wit 1 is voor de competi tie vrij. Trainer Schol ten doet z'n best om nog een ploeg te vinden voor een vriendschappe lijke wedstrijd. Junioren: Blauw Wit Al - Nij verdal Al 2.30 u.; Voorwaarts BI Blauw Wit BI 12.40 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit B2 - DES B2 11.00 uur; DES B3 - Blauw Wit B3 12.45 uur V. 12.00 u.; Blauw Wit Cl - Nijverdal Cl 1.00 u.; De Zweef C2 - Blauw Wit C2 1.00 u. V. 12.15 u. Erik van Beek na 5 minuten de bal in de touwen poeieren. Ook na deze vroege goal bleef Holten komen, zodat keeper Herbert Beldman het grootste deel van de wedstrijd kon toekijken. Een minuut voor rust scoorde Freddy Haan 0-2 door met een schitterend schot onhoudbaar te scoren. In de tweede helft had E2 nog diverse kansen om de score nog op te voeren, maar de stand bleef uiteindelijk 0-2. Al met al een uitstekende wed strijd. Volgende week spelen we tegen Blauw Wit. Ouder kom dat zien. Holten E3-Den Ham E2 In een niet al te beste wedstrijd is E3 er niet in geslaagd de eer ste punten binnen te halen. Den Ham speelde de hele wedstrijd iets beter dan de Holtenaren, zodat de 0-2 uitslag terecht was. Jongens blijf de training steeds bezoeken, dan komen de resul taten vanzelf. MINTONETTE 1 - DEVOKO 1 (DAMES) 1-3 Na het leuke begin van vorige week (gelijkspel), begon Minto nette vol goede moed aan de tweede wedstrijd van dit sei zoen. Tijdens de voorbespreking bleek al, dat de tegenstander Devoko geen hoge dunk had van Mintonette; er werden zulke flauwe grappen gemaakt, dat er over gedacht werd ze ieder een lolly te geven. En toen de wed strijd. De eerste twee sets waren een herhaling van vorige week. Beide teams speelden lekker; vochten voor elke punt en wa ren goed tegenelkaar opgewas sen. Een leuk schouwspel voor het publiek, dat (helaas voor ons) voor het overgrote deel de voorkeur gaf aan de wedstrijd van heren 1. De punten werden in deze sets ook eerlijk verdeeld. Devoko won de eerste set met 15-13; Mintonette sloot de tweede set winnend af met 15- 11. De derde en vierde set waren een teleurstelling voor Mintonet te. Na snel op achterstand te zijn gezet door Devoko, raakten de dames uit hun spel. Het lukte allemaal niet meer; de dames konden het snelle spel van Devoko niet meer bijbenen. Het was dan ook vrij snel beke ken. Met respektievelijk 15-3 en 15-5 werd de wedstrijd in het voordeel van Devoko beslist. Jammer voor Mintonette; achte raf gezien was een gelijkspel misschien wel haalbaar geweest. Maar Devoko was ditmaal echt de betere ploeg; misschien doet Mintonette het in de volgende wedstrijd tegen dit team beter. Volgende week speelt Minto nette uit tegen Pollux in Olden- sport! Topsport! Want voor melk wil Mintonette elke week wel tot de bodem gaan. K.Y. Kert. MW 3-Blauw Wit 4 Het werd in deze wedstrijd al gauw duidelijk dat Blauw Wit gemakkelijk kon winnen. Eerste scoorde Bertus en een paar mi nuten later knalde Gerrit een beauty in de touwen (0-2) Blauw Wit bleef doorgaan en creëerde vele kansen waarvan er niet een wrd benut. Na de .thee was het Bertus die 0-3 liet aantekenen maar juist geïnstalleerd en steen al stemmen die staken, larmee kreeg de sportcommis- afgelopen dinsdagavond in ar tweede vergadering te ma- toen er moest worden ge- ïmd over een subsidie- nvraag van de touwtrekver- iging OKIA. In een brief van juli 1982 had deze vereniging vraagd om een bijdrage in de sten die vier touwtrekkers uit ilten hadden gemaakt om deel kunnen nemen aan een inter- tionaal toernooi op het Ka- aleiland Jersy. Dit gebeuren plaats op 16. en 17 juli, twee weken voordat de nvraag op het gemeentehuis veerde. Dat was voor het da- Hjks bestuur van de sports nmissie één van de redenen de commissie te adviseren en gehoor te geven aan het zoek. Vooral ook omdat de ortcommissie al eerder had sloten de regels voor het aan- igen van subsidies strak te nteren en geen uitzonderingen ier te maken zoals in het ver en nog wel eens gebeurde, dere motieven voor het afwij- id advies van het dagelijks stuur, bestaande uit de heren oeneveld, Stokkers en Ruste- waren de overweging dat sportbond de gemeenschap t kan laten opdraaien voor kosten van dergelijke wed- jden en last but zeker niet st de nuchtere constatering op de bodem van het subsi potje voor 1982 nog slechts guldens waren te ontwaren, tnmissie-lid L.H. Rensen nam op voor de touwtrekkers die persoon toch zo'n slordige gulden aan hun hobby had- gespendeerd, nog afgezien de financiële en lichamelijke panningen die zy zich in de irbereidingsperiode hadden roost. Hij viel het dagelijks tuur en met name wethouder sportzaken Rustebiel aan diens veroordeling van de Nederlandse Touwtrekbond. „Het is heel iets anders of een bond zegt niet te willen bijdra gen in de kosten of het niet te kunnen. En de NTB kan het eenvoudig niet. Hetzelfde geldt voor OKIA. We moeten daarom daarom andere maatstaven aan leggen voor deze sporttak. Vooral omdat uitzending voor OKIA, maar ook voor de .Hol-, tense sportwereld een hele eer is". Ook op het argument geld gebrek had Rensen zijn verweer klaar. „Er is nog wel degelijk geld, al is het maar 350 gulden. Het is ook niet de bedoeling dat de volledige kosten van deze uitzending worden gesubsidieerd. Ook vorig jaar is er in de kos ten van uitzending van één OKIA-lid bijgedragen. Ik pleit er dan ook voor die maatstaven ook dit jaar te hanteren. Al is het dan alleen maar als blijk van erkenning, als een stimule ring van de touwtreksport in Holten". In zijn betoog vond Rensen commissie-lid J. Luesink aan zijn zijde die ervoor pleitte pragmatisme te laten zegevieren boven het starre hanteren van de regels. H. Westerik was het daar weer niet mee eens. „Juist om geen precedenten te schep pen moeten we ook hier afwij zend reageren. Waar blijven we anders met onze eerder ingeno men standpunten". Met het voorstel van Rensen om deze kwestie instemming te brengen eindigde de discussie. Hij benad rukte in zijn voorstel het subsi diebedrag van 200 gulden en het eenmalige van de zaak. „In de toekomst moeten we inderdaad wèl de spelregels hanteren". Door afwezigheid van mw. M. Eggink-Ten Velde was het moge lijk dat de stemming in deze staakte. Vier leden waren tegen (het dagelijks bestuur en H. Westerik) en vier leden voor (rensen, Luesink, Ten Velde en Schuchard). Een voorstel van orde van Luesink om deze zaak aan te houden tot bekend is of er nog gegadigden zijn voor het restje in de subsidiepot vond al gemene instemming. Tegen die tijd zal moeten blijken wie er aan het langste eind trekt. Eerder in de vergadering had J. Luesink evenals in de vorige vergadering, een pleidooi gehou den voor de, in zijn ogen, be paald niet ideale omstandighe den waarin de leden van de hockeyclub Holten hun sport moeten beoefenen. Een bar slechte grasmat in het Sportdal waardoor competitiewedstrijden op het nieuwe sportpark Het Vletgoor moeten worden ge speeld. Daar is echtergeen kleedruimte zodat het behelpen blijft. Hij pleitte voor een duide lijke visie op deze problemen en geen ad-hoc beleid. Wethouder Rustebiel voelde zich daardoor persoonlijk aangesproken (mede als vorige voorzitter van de sportcommissie) en gaf een op somming van wat er voor de hockeyclub het afgelopen jaar zoal gedaan is. Zo is de uitbrei ding gerealiseerd van één naar twee velden en is er nu ook een oefenhok. Rustebiel benadrukte dat de grasmat een jaar geleden in zeer goede staat was en noemde de hockeyclub mede verantwoordelijk voor het in- stand houden daarvan. Intussen wordt er van gemeentewege al les aan gedaan om deze pro blematiek eens en voor altijd uit de weg te ruimen. Voorzitter Groeneveld betoogde zijn afkeer van lapmiddelen en wil daarom het ingewonnen advies van de Nederlandse Sport Federatie af wachten om daarmee gefundeerd aan het werk kunnen gaan. De rondvraag bracht H. Westerik ertoe te informeren naar de stand van zaken met betrekking tot het speelklaar maken van sportpark Het Vletgoor voor voetbalvereniging Blauw Wit. „Is er voortgang"?, wilde hij van wethouder Rustbiel weten. „Ja, die is er", antwoorde Rustebiel, „zij het dat er nog niets con creet is". Zijn streven is het dat Blauw Wit in september 1983 op Het Vletgoor speelt. Daartoe heeft B en W van Holten dit project aangemeld bij de DACW en het leerlingenstelsel om in het kader van die regelingen te kunnen beginnen met bouwen. Daar is nog niet op gereageerd en omdat Rustebiel bang is dat Holten niet urgent zal worden bevonden en hij toch iets wilde doen heeft B en W de Holtense aannemer en de Soweco alvast vrijblijvend calculaties laten maken van de te verwachten kosten. waarna de gastheren terug kwamen tot 1-3 toen de Blauw Wit verdediging blunderde. Blauw Wit kwam door „Moos" op 4-1 en ging het hirna „piano" aan doen wat MW met twee treffers afstrafte (3-4) Blauw Wit kwam hierna sterk terug en kwam door mannes en „Moos" op 6-3. M.V.V. schoot in de eind fase van deze mooie en spor tieve wedstrijd nog 1 keer raak en bepaalde de eindstand op 4-6. Onze dank aan de gastspe lers Mannes en „Moos". ASV 3-Blauw Wit 6 Al na twee minuten kwam Blauw Wit op voorsprong door Wim Stam die na enkele spelers voor joker te hebben gezet koelbloedig inschoot. Dit was schijnbaar te gortig voor de fa natieke clubscheidsrechter want hij vertikte het om keer op keer om te fluiten bij buitenspel si tuaties waarbij soms drie spelers betrokken waren. Hij had er echt geen moeite mee en zal gedacht hebben als de marge eerst maar groot genoeg is dan kan ik wel weer es fluiten voor overtredingen. Blauw Wit verloor in Almelo met 6-1 (2 doelpunten in eigen doel van Freek en Henk Smit. Jammer dat clubscheidsrechtrs zo van invloed kunnen zijn op het verloop van een wedstrijd. Mintonette 1 - Flash 2 (heren) 3-0. Stelt u voor. Ik loop om onge veer negen uur afgelopen vrijdag de sporthal binnen. Publiek ver dringt zich voor de zaal, de tri bune zit al bijna vol. Dames 1 en heren 1 spelen him eerste thuiswedstrijd. Omdat er bij dames 1 al geschreven wordt, neem ik mij voor iets over de heren te schrijven. Al in de eer ste set, bij de eerste punten ge beurt HET; de schjjnaanval. In het midden springt Johan (zegt men) omhoog en slaakt een ijse- lijke gil om de tegenstanders af te leiden. Maar.hij krijgt de bal!!! En daar rekent hij niet op. De bal valt naast hem op de grond. Tegenstander totaal van de kaart. Mintonette gaat door en Harry verrekt bijna een spier bij het proberen te slaan van een snelle setrup. De heren gaan door en winnen luid schreeuwend (nou ja, luid) de set met 15-8. Vaste supporters raken enthousiast en de stem ming stijgt. Paul en Jan geven de setrups die goed worden af gemaakt. Gerd slaat de bal linkshandig door het blok heen. Hien blokt weer prima en met 15-7 wint Mintonette ook de - tweede set. De derde set is slechts een formaliteit. Even la ter zit iedereen aan de bar. Tammo zorgt voor de beloning. Iedereen neemt melk. Da's pas Op zaterdag 6 oktober j.l. speelde de poloclub „Twenhaarsveld" een thuis wedstrijd in het overdekte zwembad te Deventer tegen Tolhekke uit Steenwijkerwold. De Holtenaren begonnen zeer aan vallend te spelen hetgeen resulteerde in een 2-0 voorsprong in de le periode en gescoord werd door Edwin Stegehuis. De ploeg van Tolhekke kwam echter verrassend terug en zette de achterstand terug op 2-2. De Holtenaren namen hier geen genoegen mee en het was Anton Aarsen die scoorde met een een verrassende goal 3-2. Helaas was de voorsprong maar van korte duurt (10 seconden) en het werd 3-3. Enige tijd later zelfs 3-4 totdat een van de tegenspelers goed in de fout ging en een strafworp tegen kreeg die zeer goed werd benut door een in goede vorm zijnde Edwin Stegehuis. In de 4e en tevens laatste periode gingen de Holtenaren in de verde diging en misten de overwinning door een schot tegen de doelpaal maar waren toch tevreden met het gelijk spel. Het was voor de suppor ters en toeschouwers een boeiend schouwspel van 2 clubs die niets voor elkaar onder deden. Volgene wedstrijd is op aanstaande zondag 17 oktober tegen de Oost dobbers uit Raalte en gespeeld wordt te Zwolle. Vertrek vanaf de dorpsschool om 12.30 uur precies, terug om plm. 15.15 uur. Suppor ters en toeschouwers zijn weer van harte welkom om de spelers weer -extra-aarrte-moëdigën. Mintonette Jongens C - Volley '68 3-1 Op 8 oktober moesten we onze eerste wedstrijd spelen tegen Volly '68 thuis. „Onze jongens" waren erg gespannen voor de wedstrijd. Na het inspelen begon de wedstrijd. We waren be nieuwd hoe het zou lopen. Het ging goed: we wonnen de eerste set met 15-5. De tweede verliep nadelig voor ons: er werd verlo ren met 15-11. De derde set wa ren we weer gespannen. Door de grote inzet van ons allen won nen we met 15-11. We konden nu niet meer verliezen. De vierde set ging in het begin slecht maar aan het eind goed. We wonnen met 15-11. De uit slag: 3-1. Na de overwinning be gon het feesten en gaf onze trainer-codch dhr. Voogt een rondje aan de bar. Het was een sportieve en fjjne avond. Groots volleybal spektakel voor lagere school jeugd. In de herfstvakantie en wel op dinsdag 19 oktober organiseert Mintonette een toemooidag. Alle kinderen die op de lagere school zitten kunnen meedoen. Er wordt lijnbaal gespeeld en er wordt gevolleybald. Vanaf negen uur is iedereen van harte wel kom in sporthal 't Mossink. Wedstrijdprogramma: 15 oktober, thuiswedstrijden: 19.00 Meisjes B2 - Dynamo 2 19.00 meisjes BI - Vrivo 1 19.00 Meisjes A2 - Vrivo 2 20.00 Meisjes C2 - Meisjes Cl 20.00 Heren 3 - HVC 2 20.00 Dames 3 - Markelo 1 21.15 Heren 2 - Vrivo 3 21.15 Dames 2 - Zwaluwen 4. 15 oktober, uitwedstrijden: 19.30 Rivo 2 - Dames 4 Rijssen, Huttenwal 20.00 Setash 1 - Heren 1 Almelo, Rembrandthal 20.30 SVH - Heren 4, Hellen- doom. 16 oktober, uitwedstrijden: 14.30 Pollux - Dames 1 Olden- zaal 14.30 Katers - Meisjes C3 Alme lo, sporth. Windmolenbroek. 16.30 Pollux 1 - Meisjes hfd.kl. A Oldenzaal. 16.45 DEVOC - Jongens C Del den, de Reiger. Traditie getrouw worden ook in het seizoen '81-'82 weer vier klaver jasa vonden gehouden in het clubgebouw van de Z.V.V. „Blauw Wit" op „Meermans kamp". De eerste wedstrijd is op vrijdag 29 oktober, aanvang 20.00 uur. De aktiviteitencommissie stelt per avond minimaal 10 prijzen beschikbaar terwijl de clubhuis commissie zorgt voor een drankje (gratis koffie) en een hartige hap. Opgave kan ge schieden op het publikaüe in het clubhuis (tel. 1319) b.g.g. 33 48. De klaverjasavonden staan open voor iedereen, dus ook voor niet leden. Kosten f3.- p.p. Per seizoen wordt er vier avon den gekaart en de hoogste sco res van drie avonden zijn beslis send voor de kampioenstitel. Voorgaande jaren was de deel name aan de Jassen" enorm en ook in dit s> weer zo zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7