gemeente holten WARME JEUGDCLUBKAMPIOENSCHAPPEN TENNIS CLUB HOLTEN Z.V.V. "Blanw Wit" 30 man in selectie Handbalseizoen gaat van start Goede kwaliteit op fokdag "Holbatheo" in Dijkerhoek SPREEKUUR WETHOUDER H. STEGEMAN Krachtcharme en elegance 19 AUGUSTUS 1982 HOLTENS NIEUWSBLADPAG. 5 Op een terrein bij café restaurant Het Bonte Paard" in Dijkerhoek werd zaterdag onder ideale weersomstandigheden de 32ste paardenfokdag gehouden van de Vereniging „Holbatheo" (Holten -Bathmen en Omstre ken) die plm. 150 dieren, veu lens van enkele maanden oud en merries tot plm. 15 a 16 jaar, in de verschillende ringen bracht om te worden gekeurd door de jury die bestond uit de hJ». H. Pothof, Raalte, J. ter Mors en H. Laarhuis, Enschede, W. Ekkelenkamp, Dalfsen, W. van 't Hul, Zalk en H.G. Schrijver te Terwolde (alge meen arbiter). De folkdag de enige in Overijs sel en een van de zeer Weinigen in het land die nog door een plaatselijke of streekvereniging wordt georganiseerd- werd geopend door de voorzitter de heer Jan Smale te Bathmen. Hij sprak een welkomstwoord tot mevr. A. Groot Nibbelink- Vermaas te Bathmen en we thouder H. Stegeman te Holten, de juryleden, de leden/fokkers en hij dankte de familie Kloos terboer/Paalman voor het be schikbaar stellen van het ter rein en de gemeentebesturen, organisaties, verenigingen, mid denstanders en particulieren die prijzen (bekers, medailles, geld) beschikbaar stelden. Voorzitter Smale herdacht verder met een kort woord de in het voorjaar overleden heer Jan Zweverink te Enschede die sinds de op richting van „Holbatheo" elk jaar als jurylid fungeerde. Hij was een paardenkenner bij uit stek en heeft voor „Holbatheo" veel betekend en gaf vele ma len tijdens de keuring een zeer deskundige toelichting op de beoordeling door de jury. KAMPIOENEN Bij de 1 en 2 jarigen merries, I type rijpaard werd kampioen Wouterdina (V. Legaat) van ja rige van Wegen te Raalte. Een I prachtige t merrie met extra gang! Bij het type basispaard I was de titel voor de 12-jarige stermerrie „Mieke" (V. Halewijn) van H.J. Reimert té Heeten. E'en kwaliteit rijpaard met goede na komelingen vooral. De Kam pioen bij tuigpaarden (3 jaar en ouder) de Ercopolo dochter, werd „Vaiyastraum" (V. Octa- Kampioen bij de 3 jarige (type tuigpaard) werd „Vanjastraum" van stal E.H. Haarman te Heeten viaan) geb. mei '79 van A.E. Haarman te Heeten. Een prach tig paard met extra manieren in draf, achterbeen kon even ster ker. Bij de drie jarige merries type rijpaard was het rood-wit- blauw voor „Vurelse" (V. Ju- riaan) van G.W. Kloosterboer te Diepenveen. Een extra type rijpaard, onder de hak iets inge snoerd. Uitslagen: Rubriek hengstveulens, type tuigpaard: la. N.N. van A.E. Haarman, Heeten;2a. Beherst Artist van E. Haarman, Holten; lb. N.N. van A.E. Haarman; Rijpaard type: la. Arpad van mevr. W.F.J. Wigink-Markvoort, Schalkhaar; lb. Ariest van H.J. Reimert, Heeten; lc. Alex van G.J. Nikkels, Dijkerhoek; ld. Al win van H.J. Reimert; le N.N. van A. Klijn Velderman, Okken- broek; If. Ament van J. Stege man, Holten; 2a. N.N. van A. Schippers, Holten; 2b. Liberst van M.M. Harmelink, Bathmen; 2c. Arno van M. Niemeijer, Let tele; 2d. Arzan van H. Deten, Holten; 2e Arièl van G. Mors- sink, Bathmen. Rubriek 2 merrieveulens type tuigpaard: la. Vronica; lb. Ader- ica; lc Arisca alle drie van A.E. Haarman, Heeten. Type rijpaard: la. Anette van Th.M. Hondshorst, Lettele; lb. Anola van J. Smale, Bathmen; lc. Arelse van G.W. Klooster boer, Diepenveen; ld Albini van A.G. Ruiter, Heeten; le Alfro- daite van W.A. Flierman, Heet en; If. Alunke van H.J. Reimert; lg. Alonia van A.H. Karsema- kers, Terwolde; 2a. Atalanta van L. Haarman, Schalkhaar 2b. Acapulco van H. Tepperik, Heeten; 2c. Anouska van H.J. Schiphorst, Lettele. Rubriek 3 eenjarige merries, type tuigpaard: la. Zamalia van J. Willemsen, Bathmen; lb. Za- rah van mevr. R. Gerritsma- Breukink, Markelo; lc Zamori van Th. M. Hondshorst, Lettele; 2a Zarana van J. Willemsen, Bathmen; 2b Zolinda van B. Haarman, Holten; 2c. Zareska van J. Willemsen. Wethouder Stegeman is VERHINDERD op 23 augustus a.s. spreekuur te houden. Rubriek 4 Twee jarige merries type tuigpaard: la. Wouterdina van P. van Wegen, Raalte; lb Winda van G.J. Boode, Espelo; lc Wellie van H.J.M. Huis in 't Veld, Lettele; ld Wendy van G. v.d. Pol, Bathmen; 2a Vinne Fred van A.G. Ruiter, Heeten. Rubriek 5 drie jarige merries, type tuigpaard: la Vurelse van G.W. Kloosterboer; lb Valandia van B.A. Booyink, Luttenberg; Prestatie merrie „Erica" (ünks op fotomet 8 afstammelingen. Eig. stal E.H. Haarman lc Vandola van M. Niemeijer, Lettele; ld Veronie van mevr. Wigink-Markvoort; le Valancia van H. Tepperik; 2a Vinanoy van A. Raamsman, Haarle; 2b Venus van A. Nijland, Dijker hoek. Rubriek 6 4 t/m 7 jarige mer ries tuigp.type. la Udine van B. Haarman, Holten; lb Uderma van fam. van Dijk, Holten; 2a Urizona van B. Haarman; Rijpaard type: (niet zogend) la Urlanda van A. Schippers, Hol ten; lb Ulinda van A.H. Karse- makers, Terwolde; lc Utopia van A. Zwiers, Bathmen; 2a Sandra van G.J. Hoekman, Let tele; 2b Upetty van L.J. Haar man, Schalkhaar; 2c Rocky van A.J. Flierman, Diepenveen. Rijpaard type 4 t/m 7 jaar (zo gend): la Unanza van H. Deten; lb Urelse van G.W. Klooster boer; lc Tamara van H.J. Rei mert; ld Triolet van L.J. Haar man, Schalkhaar; 2a Puck van M.M. Harmelink; 2b Raia van G. Haarman, Schalkhaar; 2c Simonia van AJL Karsemakers, Terwolde; 2d Uvelia van G. Morssink, Bathmen; 2e Ubini van A.G. Ruiter, Heeten. Rubriek 7: 8 jaar en oudere merries type rijpaard, (niet zo gend): la Prana van A. Schip pers, Holten; lb Heidy van G. v.d. Pol, Bathmen; lc Punette van fa. van Dijk, Holten; Rubriek 8: Stermerries (Type basispaard): la Mieke van H.J. Reimert, Heeten; lb Siliae Ster van J. Stegeman, Holten; lc Landa van schippers, Holten; 2a Krinola Ster van J. Smale, Bathmen; 2b Cilly Ster van M. Niemeijer, Lettele. Stermerries (type tuigpaard): la Uronica van A.E. Haarman; Stermerries (Type rijpaarde la Philise van G.J. Nikkels, Dijker hoek; lb Simone van A. v.d. Pol, Bathmen; lc Perone van mevr. Wigink, Markvoort; ld Rinette Ster van ThM. Honds- horst; le Lilian Ster van W.A. Flierman, Heeten; 2a Nora van G.J. Nikkels, Dijkerhoek; 2b Ro- linke van H. Tepperik, Heeten; 2c Okanja van A. Klijn Velder man, Okkenbroek. Rubriek 9 keurmerries type tuigpaard la Sarisca; lb Erica; lc Patricia; ld Terica alle vier van stal A.E. Haarman. Keurmeerries type rijpaard: Paola van H.J. Reimert, Heeten. Rubriek 10 Merries met af stammelingen: la Erica van A.E. Haarman, Heeten; lb H.J. Reimert, Heeten; lc A. Schip pers, Holten; ld mevr. J. Wigink-Markvoort, Schalkhaar; le A. v.d. Pol, Bathmen; 2a Th-M. Hondshorst, Lettele; 2b H. Tepperik, Heeten. Rubriek 11 (Rijpaarden onder het zadel gereden): 1. Else Broekhuis, Harfsen met „Simo ne"; 2. mevr. E. Nieuwenhuis met Paola, Heeten; 3. Marion Wiggers met „Triolet" Schalk haar; 4. Erna Willemink met „Urlanda" Holten. Een beste groep rijpaarden (to taal 17) met 2 uitgesproken paarden op kop. Een duidelijke Van 28 juni tot en met 11 juli vonden op het tennispark de jeugdkampioenschappen plaats. Er waren drie poules te weten A (sterkste spelers/speelsters) B (minder sterke spelers/speelsters) en C (jongens en meisjes t/m 12 jaar). Eveneens was er een ver liezersronde voor elke poule. In totaal waren er .zodoende 20 spelonderdelen en moesten er tientallen partijen worden ge speeld, die plaatsvonden onder zeer gunstige weersomstandig heden. Onder leiding van de dames v.d. Meulen en Rustebiel werd het toernooi een ongeëv enaard succes. Er waren partijen by, die uren in beslag namen en onder vaak een fel brandende zon werden uitgevochten o.a. tussen de meisjes Corinne van Iperen en Bettina Kramer en de jongens Barend Jongman en Ba rend Jan Kiynsma. Deze jonge kinderen toonden de volwasse nen, wat concentratie, dooreet- tingsvermogen en vechtlust kan betekenen. Uiteindeiyk moesten uit poule A de clubkampioenen voortkomen. By de meisjes werd dat, even als vorig jaar, Carla Heemstra, alhoewel ze tegen Jolanda Luk- kien pas na 3 sets in de halve finale, dus op het nippertje, wist te winnen. In de finale wist Da nielle Scheltens het haar helaas niet al te lastig te maken. By de jongens werd eveneens de kampioen van vorig jaar op nieuw de beste n.1. Joost Bo- gers. In 2 sets won hy van Ed win Brouwer, die hem vooral in de tweede set in problemen kon brengen. Toch wist Joost door een wat grotere tennlservaring de buit binnen te halen. Op zondagmiddag konden de eerste en tweede prijswinnaars hun fraai eremetaal in ontvangst nemen en werd de organisatie bedankt voor het sfeervolle toernooi. De uitslagen van de finalepar tijen waren: Poule A meisjes: Enkel: Carla Heemstra- Danielle Scheltems 6-2;6-3. Dubbel: Carla Heem- stra/arianne van Geel-Danielle Scheltens/jolanda Lukkien 4-6;6-4;4-6. Mixed: Joost Bo- gers/danielle Scheltens-Edwin Brouwer/jolanda Eukkien 4-6;l-6. Jongens: Enkel: Joost Bogers- Edwin Brouwer 6-2;7-5. Dubbel: Joost Bogers/edwin Brouwer - Mark v.d. Werf/erik Hovingh 6-3;6-2. Verliezers meisjes: Margot Kramer-Irene dUert 7-5;6-2. Ver liezers jongens: Dick Hovingh- Sybrand v.d. Meulen 6-l;4-6;6-0. Poule B meisjes: enkel: Caroline Vons-Maud van Geel 4-6;6-4;4-6. Dubbel: Jean tine Vons/caroline Vons - Maud v. Geel/corinne van Iperen 4-6;6-4;4-6. Mixed: Gerd Masselink/eugenie Thiele - Jacob de Koff/ingrid Brouwers 6-4;6-l. Jongens; Enkel: Gerd Masselink Paul v.d. Torre 6-2;6-l. Dubbel: Dries Driessen/barend Jongman Mark Jongman/benno Jongman 7-6;6-3. Verliezers jongens: Mark Jong man - Frank Dogterom 6-l;6-0. Verliezers meisjes: Fenneke v. Doominck - Jeantine Vons 2-6;2-6. Poule C meisjes: Enkel: Marieke Thiele - Corinne van Iperen 4-6; 0-6. Dubbel: Bettina Kra- mer/marieke Thiele - Floortje Driessen/marina Pagrach 6-l;6-l. Mixed: Barend Jan Kiynsma/be- ttina Kramer - Barend Jong- man/corinne v. Iperen 4-6;3-6. Jongens: Enkel: Barend Jong man - Barend Jan Kiynsma 6-3;3-6;7-6. Verliezers meisjes: Marina Pagrach - Nicole Her- msen 6-0;6-0. Verliezers jongens: Lennart Heil - André Kers 6-l;6-7;6-4. vol irois loonaen peter en José van Weegen hun fraaie kam pioen „Wouterdina" vooruitgang! De aanvoer op de fokdag 1982 was iets minder maar kwaliteit was goed. Top is wel eens even beter geweest maar gezien de kwaliteit van de jeugd die in de ring kwam kan holbatheo" de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Bergrijders Aan de fokdag werd medewer king verleend door de Vereni ging van bet aangespannen paard „De Bergrijders" te Hol ten. Na de voorstelling aan het vrij talrijke publiek presenteer den de 14 aanspannen een pony en p aardencarrousel en een tweespanproef met o.a. een moeilijke volte. Het programma werd subliem uitgevoerd o.l.v. commandeur G.H. (Je 11e) Vin cent en de dames en heren in passende kledij en fraaie an tieke koetsjes oogstten vele ma len een zeer verdiend applaus. Aan de dames Janssen- Bronsvoort en Achterkamp- Temmink werden bloemen aan geboden. Tijdens het middagprogramma showde stal Haarman uit Heeten de prachtige merrie „Erica", de eerste tuigpaardpres- tatie merrie in Nederland, met 8 afstammelingen. „Erica" (keur- pref-prestatie) geboren in 1963 zoogt momenteel haar veer tiende veulen. Het publiek bracht met een spontaan ap plaus hulde aan stal Haarman die zo'n prachtige collectie edele viervoeters kan showen, 't Was al met al weer een zeer ge slaagde fokdag die met een woord van dank door voorzitter Jan Smale tot allen die hieraan medewerking verleenden werd besloten. J. Wiggers. De selectie van trainer Ton Scholten uit Zutphen van de z.v.v. Blauw-Wit te Holten, die zijn tweede jaar als hoofd trainer ingaat, heeft nogal wat wijzigingen ondergaan tio.v. het vorige seizoen. Maar liefst 8 man uit de selectie van het vo rig seizoen (26 man) keren om verschillende redenen niet meer terug. Dit jaar zal er gewerkt worden met een zeer jeugdige selectie (gemiddeld nog geen 22 jaar) van 30 man, zodat er niet minder dan 12 nieuwe spelers aan de selectie toegevoegd zijn. Daarvan zijn 6 overgekomen A-jeugdspelers, 3 spelers die het dit jaar wat hogerop gaan pro beren. Kees van Dijk die een jaar niet gespeeld heeft gaat het weer proberen, Gerrit Blokvoort heeft het zaalvoetbal geruild voor het veldvoetbal en Jan Ros is overgekomen van het Deven ter Hekios. Het afgelopen sei zoen starte Blauw-Wit zeer tele urstellend, vooral gezien de hoge verwachtingen die toch bij sommigen aanwezig waren. Na de winterstop werden de punten wel gehaald, mede dankzij het toch nodige karakter, wat in deze klasse van doorslaggevende betekenis is. Het eerste team eindigde op een gedeelde 5e plaats, het tweede op een tele urstellende 7e plaats. Wat ver wachten we nu dit seizoen. De selectie is in de breedte sterker geworden. Met het eerste team zal gezien enkele nieuwe gezich ten en de grotere concurrentie onderling, een hogere klassering binnen het bereik moeten lig gen, maar dan zal er toch nfet meer inzet gespeeld dienen te worden als het voorbije seizoen. Ditzelfde geldt voor het tweede team, dat nu eindelijk maar eens moet proberen uit de derde klasse te komen. Krijgen Blauw-Wit I en H niet al te veel tegenslag (blessures) dan moeten beide teams een redelijk seizoen kunnen draaien. Training De trainingen zijn zaterdag 7- 8-82 begonnen, waarna de oefèn- reeks start op zaterdag 21-8-82 tegen sp. sportelub Eefde 1 en 2. De verdere oefenwedstrijden zijn: Do. 26-8-82 Nieuw Heeten 1-2 uit. Za. 28-8-82 Excelsior 3-5 thuis. Do. 2-9-82 Witkampers 1-2 thuis. Za. 4-9-82 Trainingszater dag met wedstrijden tegen OZC 1-2 en Do. 9-9-82 Teuge 1-2 uit. Zaterdag 11-9-82 start de compe titie en wel het le uit tegen sp.club Daarle en het 2e tegen SWN 5 thuis. In het weekend van 4-5 september start de veld- handbalcompetitie 82 ter voorbereiding gaan de dames junioren en senio ren en de heren senioren zondag 29 augustus naar het internationale hand- baltoumooi van W.S.V. '38 in Deventer. De heren senioren vertrekken om 8.00!! vanaf Sporthal 't Mossink de dames junio ren en senioren om 8.45. TRAININGEN Op donderdag 26 augustus is er voor 1 keer training op het véld. Vanaf donderdag 2 september beginnen de zaaltrainingen en wordt ook het jaarboekje en het competitiepro gramma uitgereikt De trainingstijden op de don derdag zijn: welpen en pupillen 16.30-17.15; adspiranten B 17.15- 18.00; adspiranten A 18.00-18.45; dames junioren 18.45-19.30; re creanten 19.30-20.15; dames se nioren 20.00-21.00; heren senio ren 21.00-22.00. By de veldtraining op donder- dag 26 augustus worden de trainingen van de dames en he ren senioren samengevoegd met de recreanten van 19.30 tot 20.30.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5