Markthallen De Koning: kwaliteit belangrijker dan kwantiteit gemeente holten Kleinveemarkt en boeldag M Algemene vakantiegegevens 4 HOLTENS NIEUWSBLAD ZONNEBLOEM WEDSTRIJD HINDERWET stichting voor sociaal en cultureel werk voor holten Za2' 5 AUGUSTUS 1982 -PAG. 5 Na Lochem en Goor heeft is ook in Holten een Markthallen de Koning aan de Wansinkstraat geopend. Beheerder van deze Markthallen is Roel van Puffelen, die uit een soort van hobbyisme druk bezig is deze zaken een eigen gezicht te geven, een eigen identiteit warbij voor hem kwaliteit belangrij ker is dan kwantiteit. „Dat kost me een flink aantal werkuren per week, maar het levert voldoening, waneer de verkopen stijgen en de klanten terugko men. In Holten was dit even een moeilijk punt, de zaak stond op het gebied van AGF minder goed be kend, op het moment van overname. Je moet dan opnieuw proberen een vertrouwensrelatie met klan- Hij zit ruim 5 jaar in deze bran che. „Ik ben als verkoper be gonnen bij Jan Koning, maar deze stopte er mee. Ik stond toen voor de keuze, of de WW in of proberen met keihard wer ken de zaken over te nemen. Ik koos voor het laatste. Drie tot vier maal per week wordt de groente vers aangeleverd en zijn voornaamste grossier is de Graaf uit Deventer. Citrusvruch ten komen uit Barendrecht en de winterprodukten komen uit Noord Holland van Jan Bakker (Lutjebroek). Ans vertelt happy te zien met de winkel zoals deze er nu uitziet Je merkt aan de klanten dat ze tevreden zijn. Vooral de verkoop van fruit gaat lekker. De mensen hebben hier in de omgeving vrij veel ei gen groentetuintjes, waardoor de verkoop van deze produkten in deze tijd van het jaar even iets terugloopt. Zij verwerkt zo'n 125 klanten per dag. „Doordat ik zelf uit Rijssen kom en de klan ten veelal Holtenaren zijn, ver tellen ze me juist erg veel per- Door burgemeester en wethouders op 27 juli 1982 verleende vergun ningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer G.W. Rensen voor het bouwen van een ligboxenstal bij het perceel Espelodijk 13; - aan de heer J. Kruithof voor het plaatsen van een volière bij het perceel Canadastraat 57; - aan de heer J. Meerman voor het veranderen van degaragedeur in het pand Kerkstraat 5; - aan N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten voor de bouw van 12 premie- woningen aan het Köllingserf; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wei over eventuele mogelijkheden tot het indienen van'n bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 27 juli 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. G.W. Stevens, Sangeldijk 10 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een boven grondse tank met een inhoud van 600 liter) 2. J.A. Luggenhorst, Broekweg 3 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee- en varkensmestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank met een inhoud van 400 liter) 3. J. Megelink, Borkeldsweg 95 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest). Betreft het gedeelte aan de noordzijde van de weg. 4. J. Megelink, Borkeldsweg 95 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee- en varkensfokbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank met een inhoud van 1200 liter). Betreft bedrijfsgedeelte aan de zuidzijde van de weg. 5. G.H. Oolbekkink, Velddijk 9 te Holten, (tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 9 augustus 1982) op de gemeentese cretarie op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" aan de Keizersweg op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 9 september 1982, bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. ten op te bouwen. Een voordeel hierbij is dat vaste verkoopster Ans Beunk, afkomstig uit Rijssen graag wilde blijven en daardoor ook een aantal klanten wist te houden". Ook zij geeft te kennen nu betere waar aan te kunnen bieden, een punt dat voorheen duidelijk problemen opleverde voor de klanten. Je ziet nu geleidelijk een stijging van het aantal klan ten dat per dag je winkel bezoekt. Roel van Puffelen woont in Hellendoom en staat zelf in de zaak in Lochem. „Na sluitingstijd, 's avonds om zes uur ga ik een kijkje nemen in de winkels in Holten en Goor om daar zelf de voorbereidingen te kunnen treffen voor de volgende dag". soonlUke dlneen. Ze weten dat de winkel is door deze vertrou- ik de mensen en hun problemen wensband met erg veel klanten in de eigen woonplaats niet ken ontzettend plezierig". De vakan- en dat geeft nét die afstand die tiehulp blüft nog tot 1 septem- blijkbaar nodig is om met Je ber en daarna zal Ans weer al- problemen te komen. De sfeer in leen de winkel moeten runnen. Bezoekerscentrum: Vanaf 1 mei alle dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Staatsbosbeheer: Vanaf 1 sept. t.m. april op ma. gesl. overige da gen. Nijverdalsebergweg 5: geopend van 10.00 tot 16.30 uur. Bos Dierenwereld: Dag. geop. vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur zo. van 12.00. Holterbergweg 12: tot 18.00 uur. Kegelcentrum: Dag. geop. vanaf 14.00 uur. ook zo. Groepen div. arrangementen mogelijk, na tel. afspraak. Tel.: 05483-39 78 of 05704-15 40. Vanaf 17 mei tevens exp. van de Ind. Salaktori met o.a. wayangvoorstellingen, poppen, tekeningen schilderijen en ba tikdoeken. Verder het hele jaar doorlopende exposities. Tevens worden er huifkarritten gehouden op dinsdagmiddag om 15.00 uur, ritplm. 1 uur en op vrijdagmiddag om 14.00 uur, rit van plm. 3 uur. Opgave op bovengenoemd adres. Kinderboerderij „Strubbert" Koebushorst 7, Laren: Geop. van di. t/m vr. van 10.00 tot 17.00 uur. za. en zo. van 13.00 tot 18.00 uur. Kaasboerderij „Cats" Larenseweg 106: Bij voldoende deelname op dinsdagmiddag rondleiding om 14.30 uur. Karnemelk drinken op de boederij. Verder de hele week geopend, (oude Larenseweg volgen). Kaasboerderij Smale, Wittendijk7, Kring van Dorth: Iedere di. en do. morgen kunt u het kaasmaken in praktijk zien en wel van 8.30 tot 10.00 uur. Verder geop. op wo. van 14.00 tot 16.30 uur. en za. van 10.00 tot 16.00 uur. AC Restaurant A-l/E-8: Expositie van schilderwerken van de En- schedeër Babes Laprét t/m 4 sept. Het AC Restaurant is geopend van 7.00 tot 22.00 uur. Galerie „La Cigale" Oude Deventerweg 7: Tot 28 aug. tent. „van vlas tot weefsel" van mevr. Bouk Zwaan. Demonstraties worden gegeven op donderdagavonden van 19.00 tot 21.00 uur de data's zijn: do. 15 juli, 22 juli, 29 juli en 5 aug., 12 aug., 19 aug., 26 aug. De openingstijden van de G.alerie zijn: di. t/m vr. van 13.30 tot 17.30 donderdagsavonds van 19.00 tot 21.00 uur. en za. van 10.30 tot 16.00 uur. Bibliotheek Rorikstraat 3: Expositie van Fotoclub Profoto tot plm. half augustus Openingstijden ma. t/m vr. van 14.30 tot 17.00 uut en 18.30 tot 20.00 uur. Woensdagsmorgens van 10.00 tot 12.30 uur. Verder doorlopende exposites. Manege Beldman Borkeldsweg 2: Maandags bezichtiging, verder alle dagen geopend, zo. gesl. Borkeldsweg 2. Ook paarden te huur. Manege „Snorrewind" Borkeldweg 1 Markelo: Alle dagen gelegen heid tot rijden. Ook paarden te huur. Midgetgolf: De golfbaan op de Holterberg, tegenover hotel ,,'t Lósse Hoes" is de maanden juli en augustus de hele dag geopen. De midgetgolfbaan bij camping „De haspel" is alle dagen geopend. Tennisbanen: Bij Hotel „Hoog Holten" kunt u tennisbanen huren. Forthaarsweg 7, tel. 05483-13 06. Wijzigingen onder voorbehoud. Verkoopster Ans Beunk, samen pert verantwoordelijk voor de thallen de Koning aan de H.J. met vakantiehulp Agnes Kap- goede gang van zaken hij Mark- Wansinkstraat Voor de kleiveemarkt en de boeldag, die beide werden ge houden in het kader van bet Dorpsfeest 1982, was de belang stelling groter dan ooit tevoren. Onder de honderden bezoekers waren een groot aantal vakan tiegasten, ouders met kleine kinderen, voor wie het een' ge weldige belevenis was dat ze zo maar een konijntje mochten knuffelen of een leuk dwerg geitje konden aaien. De totale aanvoer van naar schatting 500 stuks bestond uit kippen, krielkippetjes, duiven (waaronder sierduiven) jonge hondjes, poesjes, dwerggeitjes, een pony etc. De handel was evenals het weer wat drukkend. Ook voor de boeldag die door de boeren- d ans groep „De Hóólter Daan- sers" in „Kalfstermansweide" werd gehouden bestond veel be langstelling en veel van de tweede landspullen gingen vlot van de hand Dansgroep voorzit ter Jan Mossink was met de opbrengst tevreden. In het marktcafé van Betsie en Tonnie was het erg gezellig en een aantal oudere marktbezoe- kers vergaten de tijd en maak ten hun belofte om tegen het eten weer thuis te zijn niet waar, maar ja hoe gaat dat als je één keer per jaar oude be kenden op de markt ontmoet. "OPEN BRIEF" aan ièdereen die heeft meegeholpen aan het welslagen van de vakantieweek. Holten3 augustus 1982. WIE KWEEKT DE HOOGSTE ZONNEBLOEM L.S. De tiende kindervakantieweek in Holten is een geweldig hukses geworden.' Bijna 200 kinderen hebben zieh een week uitstekend kunnen vermaken onder leiding van 50 vrijwilligers/sters, technische- en huishoudelijke dienst. Dit team van medewerkers heeft deze klus op een formtdabele wijze geklaard en we willen hen daarvoor heel hartelijk bedanken. Onze dank gaat tevens uit naar tal van instantiesverenigingen en personen die (vaak geheel belangeloos) hun medewerking verleenden: Fam. J. WSluiter Fam. A.Wansink FamJ.A.Schuppert Fam, H.Dikkers Fam. H.J.Baltus Rijkspolitie Holten Brandweer Holten sportvereniging Holten Hondenvereniging N.H.C. IJsklub "De Noordpool" Café Tonnie Brands M.A.C. Holten Jeugdsociëteit "De Schure" Gemeentewerken Holten SOWECO Holten De Hodlter Daansers Waterschap Regge en Dinkel Tot slot willen we de ouders bedanken die ervoor hebben gezorgd dat alle vrijwillige medewerkers/sters zo'n fantastische afsluitingsavond hebben gehad! Hoogachtend3 namens bestuur en staf van de Erikco Holten OAD Holten Twentrac Holten Rietman tractoren b.v. aann.bedrijf Tempelman Markelo Fam* J.A, Kölling Krekel Rijssen b.v. Godeschalk b.v. drankenhandel Kalf sterman supermarkt Wansink Rest. "De Holterberg" Dollekamp manufakturen Kleding meubelmag. Wonnink Staatsbosbeheerbezoekerscentrum Tweewielerhandel J.Stam Doomenbal b.v. Nijverdal Gemeente Holten. J.H.Kampi En de zonnebloemen worden nog steeds hoger! Zoals je direkt zult zien zijn er enorme joekels bfj! Jammer voor diegenen, die zo hun best hebben gedaan en waarvan de bloemen, hoe mooi ook in de tuin, niet meer op schieten. Nu de 2de top-tien: 1. Martin Podt, Maneschijnweg 5, L.O. Dijkerhoek, hoogte: 3.70 m. 2. Gerdien Maneschijn, Dorpel- dijk 7, Haarschool, hoogte: 3.50 sa. 3. Jolanda Nijland, Larenseweg 71, Haarschool, hoogte: 3.25 .m. 4. Erik Meuleman, Borkeldsweg 18, Kolschool, hoogte: 3.09 m. 5. Arian Krijgsman, Landu- werweg 15, Kolschool, hoogte: 2.94 m. 6. José Meuleman, Borkeldsweg 18, Kolschool, hoogte: 2.94 m. 7. Carin Piek, Chruchillstr. 105, De Schakel, hoogte: 2.90 m. wilfred v-d. Pluym, Hoffes- straat 5, Kolschool, hoogte: 2.82 m. 9. Annemarie Ehren, Borkelds weg 13, Kolschool, hodfte: 2.80 JU, 10. Erny Dikkers, Houtweg 14, Haarschool, hoogte: 2.70 m. Er zijn waarschijnlijk vele fa milies met vakantie, zodat sommige nooit opgegeven zijn en ook vorige top-tieners het niet meer bijhouden kunnen. De kans is groot dat deze groep bij terugkeer zal merken dat hun bloemen flink zijn gegroeid. Houdt daar rekening mee! Als ze niet meer groeien blijft de laatste opgave gelden, maar zet er vooral een stok bij tegen windstoten en bindt ze vast. Als ze bij de allerhoogste beho ren komen we laten kijken' Opgave voor zonnebloemen nu boven 2.70 m. voor zaterdag 18 uur, bij de hr. Post, Bergman straat 32 of bij mevr, Ladiges, Churchillstraat 149. Dus op een briefje je naam, adres, je school en hoe hoog je bloem is (langs de stengel gemeten tot aan de bloem). Of bel, als je verweg woont, zaterdag tussen 14 en 15 uur, nr. 17 96. Veel succes! Werkgroep Natuur en Milieu,

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5