TOER DE KAMP 1982 BRENGT KORFBAL IN DEZE REGIO Groeizaam weer voor Zonnebloemwedstrijd gemeente holten gemeente holten 9 augustus; fietscross Kalfstermans weide HOLTENS NIEUWSBLAD ZONNEBLOEM 1E PRUS KINDERDIERENDAG VOOR AMANDA SLOT £2 Prachtige opbrengst voor onderwijsproject Eerste halfjaar 1982: 250.000auto9s verkocht Tijdens caravanreis „onderhoudend" zijn Zo viste „de Rietvoorn" Commissie voor woonruimtezaken Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan buitengebied. Toepassing artikel 19 W.R.0. en artikel 50, lid 8, woningwet 29 JULI 1982 -PAG. 5 Onder auspiciën van de hoofd commissie Voorlichting, Publici teit en Propaganda van het K.N.K.V. (Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond) wordt dit jaar wederom het project ,Toer de Kamp' georganiseerd. Doel is dit keer het oostelijk deel van de provincie Overijssel, waar in de periode 26 juli t.m. 6 augus tus a.s. 16 campings worden be zocht, verdeeld over ochtend en middagsessies. Met volledige medewerking van de betreffende campingbeheer ders zullen de geïnteresseerde campinggasten kennis kunnen maken met de korfbalsport in haar wedstrijd- en in haar re- creatievorm. Daarvoor zetten 24 jonge korfballers en korfbal- sters vrijwillig een gedeelte van hun vakantie in. Zij verzorgen o.a. op iedere camping een de monstratiewedstrijd, terwijl de campinggasten daarna alle ge legenheid krijgen zelf een bal letje te gooien dan wel een wedstrijdje te spelen. Iedereen kan daaraan meedoen, van jong tot oud. Daarnaast is er in ruime mate informatiemateriaal aanwezig en kan het uit vijf personen bestaande begelei dingsteam alle mogelijke vra gen beantwoorden. Bovendien zal, waar mogelijk, tijdens het bezoek van de Toer een video band worden getoond van een topkorfbalwedstrijd. De volgende campings worden bezocht, waarbij is aangegeven welk daggedeelte het team aanwezig is. 's Middags wordt gestart om Het basiskamp van het Toer de Kamp-team wordt opgeslagen op het korfbalcomplex van de vereniging Blauw-Zwart in Wier den. (Sportpark 't Lage Veld, telefoon clubhuis 05496-4203). Mochten er naar aanleiding van de Toer de Kamporganisatie toch nog vragen zijn dan kan men telefonisch contact opne men met Denise Beckeringh op het bondsburo in Zeist, telefoon 03439-1544. 10.00 uur en 's middags om 15.00 uur: Maandag 26 juli: - - ,De Poppe' te Markelo (ochtend) maandag 26 juli: - ,De Wildhof te Markelo (middag) dinsdag 27 juli: - .Sallandshoeve' te Nieuw Heeten (och tend) woensdag 28 juli: - ,De Berg vennen' te Denekamp-Lattrop (ochtend) woensdag 28 juli: - ,De Rammelbeek' te Denekamp- Lattrop (middag) donderdag 29 juli: - .Lindenweerd' te Enter (ochtend) vrijdag 30 juli: - .Besthmenerberg' te Ommen (gehele dag) zaterdag 31 juli: - .Stien'nboer' te Haaksbergen (ochtend) maandag 2 augustus: - ,De Paddestoel' te Hellendoorn (ochtend) maandag 2 augustus: - ,De Gouden Bergen' te Hellen doorn (middag) dinsdag 3 augustus: - .Twenhaarsveld' te Holten (och tend) woensdag 4 augustus: - ,De Prins' te Holten (middag) donderdag 5 augustus: - ,De Roos' te Ommen-Beerze (ochtend) Vrijdag 6 augustus: - „Hessenheem" te Markelo (ochtend) vrijdag 6 augustus: - „Kattenberg" te Markelo (middag). Het zonnige weer heeft de zonnebloemen flink doen groeien! Er r'n dan ook, ondanks dat vele gezinnen nu door de vakantie a...ezig zijn, aardig wat opgaven binnen gekomen. Toch is er een groot verschil in de hoogtes opgevallen; behalve 't weer speelt de plaats en de grond waar de plant staat natuurlijk een grote rol, in het buitengebied doen ze het blijkbaar erg goed! Ook zal er nu, als het droog blijft af en toe wat water bij moeten. Om jullie niet langer in spanning te houden, er waren hele grote bij! De eerste top-tien luidt als volgt: 1. Erik Meuleman, Borkeldsweg 18, Kolkschool, hoogte: 3.09 m!; 2. Martin Podt, Maneschijnweg 5, L.O. Dijkerhoek, hgt.: 3.00 m.; 3. José Meuleman, Borkeldsweg 18, Kolschool, hoogte 2.94 m.; 4. An- nemarie Ehren, Borkeldsweg 13, Kolschool, hoogte: 2.80 m.; 5. Ca- rin Piek, Churchillstraat 105, de Schakel, hoogte: 2.72 m.; 6. Die- derik Husslage, Houtweg 12, Haarschool, hoogte: 2.68 m.; 7. René Ehren, Borkeldsweg 13, Kolkschool, hoogte: 2.67 m.; 8. Gerard Aaltink, Broensweg 2, de Kompas, hoogte: 2.65 m.; 9. Sandra Beuwer, Churchillstraat 59., Haarschool, hoogte: 2.59 M.: 10. Her- bert Markvoort, Langstraat 36, de Schakel, hoogte: 2.58 m. Je ziet soms zijn de verschillen heel klein en zal er steeds heel nauwkeurig gemeten moeten ook, en langs de stengel tot aan de bloem. Leuk te vermelden dat er ook zonnebloem in een pot op een plat staan en 't goed doen, hoogte 1.68 m. Verder was er een plant met 10 knoppen, maar dan wordt ie niet zo hoog. Dit was dus de eerste top-tien: het gaat nu iedere week verder. De planten groeien nog en wie weet groeit jouw plant heel hard en verandert er dan wat in de stand. Wel is nu de opgave pas nuttig bij een hoogte van minstens 2.58 m!. Opgave op een briefje met je naam, adres, school en hoogte zonnebloem bij de heer Post, Bergmanstr. 32. (en niet meer 21)! of bij mevr. Ladiges, Churchillstr, 149, of (voor verre klanten) per telefoon (nr. 1796) op zaterdag tussen 14 en 15 uur. Veel succes! Werkgroep Natuur en Milieu. 1 HALF MILJARD CARAVAN OVERNACHTINGEN In West-Europa zijn rond 4 mil joen caravans in gebruik, wat een accommodatie van ruim 12 miljoen bedden betekent, Bijna 30 miljoen vakanties worden in caravans doorgebracht, wat neerkomt op meer dan een half miljard overnachtingen per jaar. Caravan, vouwwagen en tent vormen in Nederland met rond 50% (1981) veruit de belangrijk ste logiesvormen in de binnen landse vakanties. In het buitenland nemen cara van en vouwwagen met 19% de tweede plaats in als vakantie onderkomen voor de Nederlan ders. Tent en tenthuis stegen van 17% naar eveneens 19% (1981). De meeste Nederlanders gaan in de zomer met de auto op va kantie. In totaal in eigenland 82% naar het buitenland 70% De Caravan en Camping RAI trekt jaarlijks ongeveer 90.000 bezoekers. Ruim 58% hiervan gaat naar de stands met toeris tische informatie. De Amsterdamse tentoonstelling is gewijd aan tenten, vouwwa gens en vouwcaravans, toer- en stacaravans, kampeerauto's, ac cessoires en toebehoren, auto- toeristische informatie, cam pings, toeristisch aantrekkelijke regio's en actieve recreatie. Tijdens de 5-daagse Manifestatie „Landbouw '82", die op Flevohof werd gehouden, stonden de laat ste dag o.a. de kinderen met hun huisdieren centraal. In gro ten getale kwamen de kinderen tot 13 jaar met hun geitjes, poe zen, konijnen, cavia's en honden naar Flevohof, waar de dieren werden gekeurd door een des kundige jury. Hierbij werd vooral gelet op de verzorging van en de omgang met het dier en de leukste combinatie kind- dier. Alle deelnemertjes kregen een Wie een verre reis gaat maken met een auto-plus-caravan zal vele voorbereidingen moeten treffen. De caravan zal evenals de auto in technisch goede con ditie moeten verkeren, reden om minstens eenmaal per jaar een onderhoudsbeurt te laten uitvoe ren bü een gespecialiseerd cara- vanbedrfjf. Ook voor „normaal" gebruik in de zomervakantie moet de vouwwagen of caravan trouwens in topvorm verkeren, d.w.z. met goed werkende rem men zijn uitgerust, voorzien zijn van wielen, banden, assen en schokdempers die de reis aan kunnen en vooral niet overbela- den achter de trekkende auto worden gehangen. Stilstand ge durende een groot deel van het jaar veroorzaakt nu eenmaal achteruitgang en deze zomer maanden wilt u toch zonder problemen met vakantie? Afge zien van het prepareren van auto en caravan is er de nood zaak ook tijdens de lange ritten aan onderhoud te doen. Het is beslist geen overdreven luxe om bijvoorbeeld elke vijftienhonderd kilometer via de nippels van de dissel de oplooprem te oliën. Bouten en moeren van trek haak, poten en wielen moet u in de gaten houden en zonodig vastdraaien. Tot de nooduitrus ting van een ver rijdende cara- vanner behoren een plakruit, kleine en grote elektriciteits kabels, plakband, touw, staald raad, kleine stukjes hout voor reparaties van losgetrilde kast deuren en uiteraard een reser veband. Preventief onderhoud is het geheim van een onbezorgde caravanvakantie. Elke dag tij dens de trektocht even inspecte ren of de elektrische installatie, de remmen, de wielen e.d. niet geleden hebben en of alles nog rammelvast zit. De echte cara- vanner weet dat het niet voor niets is, die zorgzaamheid on derweg. WIE KWEEKT DE HOOGSTE ZONNEBLOEM De tijdens de viering van het 75-jarige bestaan van de „School met de Bijbel" gehouden aktie voor het onderwijsproject op het eiland Anquïlla (Caribischge- biedlAtl. oceaan) heeft f6476.- opgebracht. De jubi leumcommissie dankt een ieder die zijn of haar steentje heeft bijgedragen. Voor diegenen die alsnog een gift willen storten kan dit op de RABO-bank op rekeningnummer 3285-60782 t.n.v. Jubileumcommissie School mld Bijbel te Holten onder vermelding „Pro leet Anquilla". prijs en de 10 besten kregen een extra attentie. De eerste prijs werd door de jury toegekend aan de overgelukkige Amanda Slot uit Kampen met haar La brador. De jury was vooral ge troffen door liefdevolle omgang tussen hond en kind. De Manifestatie Landbouw '82 was overigens zeer geslaagd met 65.000 bezoekers, waarmee de verwachtingen ver overtroffen werden. Niet alleen de grote aantallen bezoekers maar ook de aandacht die naar aanleiding van Landbouw '82 zowel natio naal als internationaal door de media op onze agrarische sector werd gevestigd, maakte deze manifestaite tot een groot sue- ces. Een beetje aan de late kant kwam het bericht binnen van de zaterdag 10 juli gehouden tweede wedstrijd van het seizoen van de Rietvoorn. Toch willen we alsnog de uitslag hiervan plaatsen. Uitslag: 1. Efftink 45 cm.; 2. M. Scheperman 30,5 cm.; 3. E. Ülf- man, 29,2 cm.; 4. J. Wansink, 16,6 cm.; 5. M. Woltman, 15,2 cm.; 6. M. v. Putten, 13,2 cm. De wedstrijd werd gehouden in de Schipbeek in Bathmen, waar de opkomst van 17 jeugdleden matig genoemd kan worden. Door het warme weer beet de vis niet al te best en er waren maar zes jongens die een visje aan de haak sloegen. Een bra sem van 45 centimeter werd de winnaar. De volgende wedstrijd is op woensdag 1 september aan de oude Schipbeek van 18.00 uur tot 19.30 uur. (Meer jeugd?) In het kader van de diverse zomer-aktiviteiten zal op maan dag 9 augustus a.s. om 19.00 uur voor de tweede maal een fietscross worden gehouden op „Kalfstermansweide". Aan de vakantiegangers, terwijl de laat ste dagen het aantal gecomple teerd mag worden met mensen uit de regio. Opgave adressen: fa. Aanstoot - Langeweg; fa. v.d. Maat - Smidsplein; fa. Stam - Oranjestr. Het geheel zal worden omlijst met diverse kraampjes, August Müller met zijspancombinatie; verkoop bij opbod van de be schikbaar gestelde fietsen (even tuele winst gaat naar „Stichting paardrijden gehandicapten Hol ten"). Opgave is vanaf heden mogelijk, tot en met donderdag 5 augustus voor Holtenaren en wedstrijden kan zowel door Hol tenaren als vakantiegangers worden deelgenomen. De firma's Aanstoot en Stam hebben fiet sen en helmen beschikbaar ge steld om een zo groot mogelijk deel van de jeugd in de gele genheid te stellen mee te doen. Door burgemeester en wethouder* op 20 juli 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Toekenning Rietsubsidie: - aan de heer G.J. Zweers, voor het perceel Langstraat 14; - aan de Stichting de Verenigde Gestichten voor het perceel Beusebergerweg 34; - aan de heer G.J. Jansen voor het perceel Jeurlinksweg 18; - aan de heer H. Battus voor het perceel Vijfhuizenweg 2; - aan de heer G.H.O. Tromop voor het perceel Tromopsweg 14; 2. aan de maatschap Bronsvoort vergunning verleend voor de bouw van een bedrijfswoning aan de Oude Deventerweg; 3. aan de heer M. Drijer vergunning verleend voor het kappen van enkele bomen bij het perceel Vianenweg 91; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zeek zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie houdt i.v.m. de vakanties op dinsdag 3 augustus 1982 geen zitting. De eerstkomende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 17 augustus 1982. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 20 juli 1982 heeft besloten: I. te verklaren dat een herziening van een gedeelte van het bestem mingsplan „buitengebied" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in gele kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven; Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel Beuseber gerweg 43 te Holten (rioolwaterzuivering). II. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 30 juli 1982 De burgemeester voornoemd, H. Stegeman, wnd. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door het Zuiveringschap West-Overijssel te Zwolle, Ruiterlaan 7, een aanvraag om vergunning is ingediend voor het uitbreiden van een bedieningsgebouw met een garage/berging en het bouwen van een sliblagune op de percelen kadastraal bekend gemeente Holten, sectie C nr*s 2161 en 2430, plaatselijk gemerkt Beusebergerweg 34 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „buitengebied", omdat ingevolge dit plan voor de betreffende percelen de bestemming „agrarisch gebied van landschappelijke waarde" geldt en uit dien hoofde bebouwing niet is toegestaan. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is (zal zijn) met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan buitengebied bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van dit plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 2 augustus 1982, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartike len ten behoeve van het onderhavige bouwplan bij ons collogo in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan buitengebied en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 30 juli 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Stegeman, loco-burgemeester GJ. Langenbarg, secretaris De cijfers over de verkopen van nieuwe personenauto's in het eerste halfjaar van 1982 bevesti gen de al eerder uitgesproken verwachting, dat aan de scherpe omzetdalingen die zich in 1980 en 1981 manifesteerden, een eind is gekomen. In juni van dit jaar werden er 39.455. auto's verkocht, wat on geveer 6% meer is dan in de zelfde maand van 1981. Het to taal over de eerste zes maanden van dit jaar is uitgekomen op 250.127 stuks, tegen 252.174 in hetzelfde tijdvak van 1981 (min 0,8%). Wanneer de trend van de laatste maanden zich voortzet, kan de verkoop in teel 1982 de grens van 400.000 voertuigen over schrijden; in 1981 werden er 389.312 nieuwe personenauto's verkocht. Personenauto-verkopen: januari: 45.840 min 14; februari 33.184 min 11; maart: 45.597 plus 1; april: 45.896 plus 12; mei: 40.155 plus 5; juni: 39.455 plus 6. Totaal 250.127 en 252.174.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5