B. W.. Doros com en Dorpskoningin openden het Dorpsfeest 82 Ons nieuwe Dorpskoninginnetje HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red.adres Smidsbelf 37 tel 05483-38 03 Red medewerker J. Wiggers Kol weg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66 Abonnementsprijs f 30.35 per jaar. Losse nummers 60 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 29 juli 1982 - 34e jaargang - nr. 30 Dorpskoningin Wendy Pettinga Ik was zaterdagavond even op het Smidsplein, omdat er een nieuwe dorpskoningin moest zijn Ik dacht waarom ieder jaar die abdicatie, ons oude koninginnetje had toch nog voldoende gratie. Om tien „slachtoffers" op te stoelen tè laten, moest Jan Wiggers wel een riedel aan elkaar pra ten. Hij heeft wel zo lang staan bomen, tot tien makke schapen over de dam waren ge komen Er trok mij ook nog een zeker iemand aan de mouw, hup ga jij dat podium even op en een beetje gauw. Wanneer er eens een lelijke, uitgedroogde over grootmoeder koningin moet zijn, dan meld ik me ongetwijfeld voor dat festijn. ik vind het altijd heel moeilijk de juiste te kiezen, want negen lieve kandida'tjes zijn gedoemd te verliezen. Ik zou ze beslist alle tien laten winnen, een wat minder schone van buiten, is misschien heel mooi van binnen. Uiteindelijk werd de keus bepaald, en Wendy Pettinga naar voren gehaald. Matty Pluygers pootte met haar altijd lachende toet, het kroontje boven op de nieuwe koningin- nesnoet. Allen kregen bloemen en de gebruikelijke envelop, ik dacht Jan Wiggers gooi er mij ook eens een op. Bijna iedere week heb ik een rijmelarij in 't Hol tens Nieuwsblad staan maar die envelop is als Toon Herman's appel moes, mij tot nog toe altijd voorbijgegaan. Beste Jan sinds wanneer rijdt Matty Pluygers paard? Ze is er doodsbang voor zelfs al voor de staart. Je hebt van je buurmeisje te weinig notitie geno men, want op 't paard zat Heieen, Matty heb je op de hondenrug voorbij zien ko men. Ik hoop Dorpskoninginnetje dat je een fijn jaar zult beleven, dat alle standhouders met gulle hand cadeautjes zullen geven, een beetje jaloers ben ik op je maar alleen om het kindje dat misschien wordt geboren, daar mag jij wel en ik niet heen. Ik heb heel wat foto's genomen, daar is iedereen vast zonder hoofd of benen op gekomen Ik wens alle Holtenaren en vooral de toeristen, een hele fijne dorpsfeesttijd Maar de hand een beetje op de knippe, aan de minister van financiën, moet je ook heel wat kwijt. Holten, 24 juli 1982 B.C. de Haas-Boekbinder De vijftien jarige Dorpskoningin 1982 Wendy Pet tinga draagt en is haar kroontje meer dan waar(ig). Door vakantiegasten werd zij zaterdagavond samen met negen Holtense concurrentes „gewogen en geko zen" tot Dorpskoningin 1982. Ga er maar aan staan als je (zonder voorbedachte rade), 's avonds op het podium terecht komt, met negen andere Holtense „Missen" in spé. „Voorafgaande aan een feestje die avond in Wilp, zouden we nog even op de valreep gaan kijken wie de nieuwe Dorpskoningin zou wor den", vertelt Wendy. Maar ja, hoe gaat het dan, er moeten tien meisjes Aan de verkiezing werd in een open rijtuig met twee paarden ervoor de „oude" Dorpskoningin Matty Pluygers, door het dage lijks bestuur van de dorpscom missie de heren J. Wiggers, H. Beltman en B. Oplaat thuis af gehaald. Van daaruit ging het naar Hotel Vosman om de eer der op de dag geworden Schut- terskoning Dick Jansen af te ha len en zo ging het hele gezel schap richting Smidsbelt, waar de Holtense Boerendansers in tussen de vele vakantiegangers die aanwezig waren, bezighielden met hun volksdansen. De Schut- terskoning werd ter plekke door de heer Wiggers gehuldigd en afscheid werd genomen van Matty Pluygers. Verkiezing De verkiezing kon beginnen. De heer Wiggers deelde onder de vakantiegangers een tiental briefjes uit met daarop de nummers van de meedingende meisjes. De meeste stemmen vielen op nummer 6, Wendy Pettinga. De meisjes (en vrou wen) die meededen waren Bri gitte Jacobs, Michele v.d. As- sum, Jeanette Krause, Jacque line Smit, Jennie Getkate, me vrouw A.A. Eeftink, mevrouw D. Ulfman, José v.d. Meulen en Ema Stegink. De gekozen Ko ningin ging naar huis met een bedrag van 75 gulden plus bloemen de overige negen meis jes kregen 15 gulden en uiter aard ook bloemen. Gewezen Dorpskoningin Matty Pluygers kroonde de nieuwe koningin een onder leiding van de heer Wig gers werd het „Lang zal ze le ven" ingezet. Op de aangelegdde houten dansvloer (10 bij 10 me ter) op Smidsbelt werd na af loop onder begeleiding van de groep „Sweet Light" een groot hofbal gehouden. Feest werd er ook gevierd in de hofbar van de Keunedarpers, de „Keunebar". Wendy Pettinga zal zich deze week, maar ook het lopende en komende jaar als Dorpskoningin in Holten door haar opgedane ervaringen met mensen) er waarschijnlijk prima doorheen slaan. Zij is kind aan huis bij Hotel restaurant 't Lösse Hoes, waar zij voor haar plezier menig uurtje in de keuken doorbrengt. Met de gasten van 't Lösse Hoes worden met name 'swin- ters wandeltochten georgani seerd, waarbij Wendy dienst doet als gids. „Je leert op die manier erg veel van het hele horeca- en recreatiewezen", ver telt ze „Later zou ik graag reis- leidster willen worden. Talen liggen me en gaan me goed af en verder ben ik erg geïnteres seerd in het hele horecawezen, al die culinaire uurtjes in de keuken van het Lösse Hoes zou ik voor geen goud willen missen. Nu ik even de kans krijg...dank aan Tijs. Paul, Willem en Rai- mond!" Wendy gaat naar de derde van Scholengemeenschap „De Marke". „Daarna wil ik graag doorstromen naar MAVO en misschien nog verder". Hob by's buiten het kokkerellen zijn paarden, waterpolo (kijken) en muziek. Zij heeft twee broers, Erik (19) en Hans (17) en een zus Janine, eveneens 17 en de tweeling zus van Hans. „Nu het eenmaal zover is zal ik me maar niet al teveel zorgen meer ma ken. Ik bekijk het positief en dan zal het allemaal best luk ken". We wensen haar succes bij alle officiële en minder officiële handelingen die zu de komende tijd zal moeten verrichten. vanuit het publiek het podium „opgepraat" worden, (een taak die de heer Wiggers overigens weer met veel élan voor zijn rekening nam). Dan zijn er altijd wel weer volop vrienden en vriendinnen die je min of meer het podium „opslepen". „Uiteindelijk, onder het mom van nou ja oké voor de aardigheid dan, stond ik er plotseling zelf tussen als kandidate, met toch wel een beetje de bibber in de benen, zonder de illusie te hebben dat ik zou winnen. Als dat dan toch gebeurt, sta je voor een fait complét en „wie A zegt moet ook B zeggen", zegt mevrouw Pekkinga, de moeder van Wendy. „Ook wij wisten niet wat we hoorden toen onze dochter het relaas deed". Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 N ijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot dinsdags 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. In aanwezigheid van burgemees ter en wethouders en de voltal lige Dorpscommissie opende de Dorpskoningin, met het door knippen van een lint officieel het Dorpsfeest 1982. Het was haar eerste in een serie van handelingen die zij de komende tijd zal moeten verrichten. raadde hij het comité aan na af loop van dit Dorpsfeest alvast te starten met de voorbereidin gen van het 30ste feest in 1984. De heer Wiggers wenste de vele standhouders goede zaken toe en merkte op dat velen onder hen al jaren op het Dorpsfeest Het 28ste Dorpsfeest werd (in een licht regen buitje) door Burgemees ter van Rappard, bijge staan door de Dorpsko ningin en de voorzitter van de Dorpscommissie de heer J. Wiggers, offi cieel geopend. Traditiege trouw werd tussen de vele vakantiegangers één van de kinderen „ge plukt", in dit geval Ge- rie de Waan uit Hattum, die de schaar mocht overhandigen aan de Dorpskoningin, welke met het doorknippen van het lint haar eerste offi ciële daad verrichtte in haar nieuwe „functie". Zowel de burgemeester als de heer Wiggers heetten iedereen welkom. Burgemeester van Rappard gaf aan dat er met de vele feesten in Holten (denk aan Prins carnaval) weinig tijd voor B. en W. overblijft om de skep- Afscheid en huldiging van de ter te kunnen zwaaien. Verder „Oude" en „Nieuwe" Dorpsko aanwezig zijn, iets wat de sfeer zeker ten goede komt. Al vanaf januari was het comité, bijge staan door de heren Jan Oos terkamp en Piet Brands druk doende om dit 28ste feest te doen slagen. Na afloop van het officiële gedeelte werden de ver schillende kermisattracties be zocht, een gebeuren waarin met name de Dorpskoningin centraal stond. In het volgende nummer van H.N. komen we terug op andere aktiviteiten tijdens de feestweek. Matty Pluygers maakte' voor Wendy Pettinga. WaÊïïk Gehuldigd werd eveneens Schut- terskoning Dick Jansen.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1