houthakkersfeest ïwemvierdaagse '82 MOTORSPEKTAKEL 25 JULI OP FLEVOHOF Grote belangstelling voor 24 uur disco in de Schure Straatvoetbal gaat toch door Avondfietsvierdaagse telde (te)veel zwartrijders! Derde ronde plankhangen Venlo en Orleans REDT EEN 1EVEN Egberts eerste op HOLTENS NIEUWSBLAD Dijkerhoek op de Noetselerberg 2 JULI 1982 - PAG. 7 De sterkste man op het eerste „Houthakker eest 1982" Dirk Kolk Het winnende team van cam ping „De Poppe" it eerste „Houthakkers- >st" dat dinsdagavond ior de Holtense Han- lsvereniging in het ka- r van het Ivenementen-programma 82 werd georganiseerd Dk plm. 1500 bezoekers, aaronder zeer veel va- intiegangers, naar Jmidsbelt". namen vier ploegen deel aan alwerpen, rit in flinstone auto, uitdragen, steltlopen met hin- missen (Koekhappen en rin gen werpen) en boomheffen. De wedstrijd, met veel spanning, werd gewonnen door het team van camping „De Poppe" met 10 punten. Het team bestond uit Paula Brinkerink, Deventer; Jo v.d. Pol, Haarlem; Werner Schi- rets, Uitgeest; Roel Dulleman, Hoogezand en Nol Zwijnenberg (coach) Deventer. De tweede plaats met 8 punten vas voor het team camping „De Prins". Dit team bestond uit Annie de Ruiter, Scherpenzeel; Henk van Veen, IJmuiden; Jaap Rijken, Bameveld; Gerrit Blom en Jan Blom (coach) Voorthuizen. an maandag 30 augusus tot n met 3 september a.s wordt Holten de jaarlijkse zwem- lerdaagse gehouden. Deze fordt georganiseerd cöor de wem- en poloclub en iet bad- ërsoneel. De zwem- en poloclub eemt het totale ranigebeuren oor haar rekening en heeft laarbij diverse plaatsflijke ver- nigingen uitgenodigd met ver- chillende attracties. 2o zijn er l.M.V. supportenvereniging, Het team van vacantiecentrum „De Haspel" scoorde 7 punten en hiervoor zorgden Annie Ap pelman, Bovenkarspel,; Dirk Kolk, Holten; Kees Holling, Oud-Beijerland; Anne Johannes Terapél en coach Bertus Vuk- kink, Holten. De vierde plaats was met 5 punten voor het team van het A.C. restaurant Holten. In dit team streden onder leiding van coach Jan Bollee Frida Vorst, Holten; Tonny Grobben, Almelo; Hans van der Leest, Almelo; en Han Zwoferink, Rijssen. De prijs voor de allersterkste man was met 10 punten voor Dirk Kolk uit Holten. Hij kreeg een worst van 11/2 meter en een stukje boomstam met een plaatje met inscriptie „Sterkste man van Holten". Alle deelnemers kregen als her innering een fraai uitgevoerd vaantje in de kleuren van Hol ten met als opschrift „Houthak kersfeest 1982". Albert v.d. Maat, voorzitter van de Holtense Handelsvereniging, reikte de prijzen uit en sprak een woord van dank tot de muziekvereni ging „H.M.V.", de Folkloristische dansgroep „De Holtense Boe- rendansers" en spaeker Jan Nikkels die een met humor ge kruid verslag gaf van het gebeu ren. De drie nog geplande „hou thakkersfeesten" zullen worden gehouden op dinsdag 3, dinsdag 10 en dinsdag 17 augustus. Nog geen week na de succesvol verlopen „Schuredag '82" staat J.S. „de Schure" weer bol van de activiteiten. Vanaf vrijdag nacht 12 uur tot zaterdagnacht 12 uur zal er namelijk gelegen heid zijn om al dansend, etend en drinkend een volledig et maal door te brengen in „de Schure". Naast een barbecue zullen, bij voldoende belangstel ling nog een aantal andere ver rassende activiteiten gepleegd worden. Zoals bijvoorbeeld het af laten scheren bij een aantal heren van hun kostelijke baard. Wie weet mag je zelf de schaar wel hanteren. Ook zal „de Schure" een aantal malen een gratis rondje weggeven, te brengen in de jeugdsoos. Tot Voorwaar gelegenheid genoeg vrijdagnacht aan de Beuseber- gerweg. om een enerverend etmaal door Ter afsluiting van het school- zijn 's morgens om hall negen jaar gingen de leerlingen van met de OAD-bus naar het Be de kleuter- en lagere school in Dijkerhoek per OAD-bus naar zoekerscentrum gereden. Daar aangekomen hebben we een de Noetselerberg. De kleuters wandeling naar de „Schaaps- en de kinderen uit de eerste en kooi" gemaakt. Er waren scha- tweede klas maakten een na- pen, maar ook geiten te zien. tuur wandeling, leerlingen uit de Toen we dat hadden gezien zijn hogere klassen gingen naar de we terug gegaan naar het Be- schaapskooi. De ochtend werd zoekerscentrum. Daar waren dia's over het ontstaan van de hei en nog vele anderen be- voor allemaal besloten met een kijkje in het Bezoekerscentrum. Voor de vrijdag j.l. gehouden 3e ronde plankhangen in zwembad Twenhaarsveld bestond weer veel belangstelling, zowel van deel nemers als van toeschouwers. Het in de eerste ronde gevestigde record van J. Posty (1 minuut en 53,4 sec.) werd nu maar liefst vier maal verbeterd. Het record staat nu op naam van P. Bos- schers (15 jaar) die het presteerde om 2 minuten en 17,8 seconden te blijven hangen. Er waren 25 deelnemers. De tien beste tijden van deze 3 e ronde waren: zienswaardigheden. Na de dia's Erica Weijman hebben we nog rondgekeken in. het centrum en allerlei dingen uit de zesde klas maakte het van natuur gezien. Tegen volgende verslag. „De jongens kWart voor elf zijn de terugge en meisjes van de school in Dij- gaan naar school. Daar kregen kerhoek zijn vrijdagmorgen naar we bemaal een koek. Het was de Noetselerberg geweest We een mooie en leerzame morgen". De eérste vlucht in dit seizoen heeft voor G. Egberts een ecla tant succes opgeleverd door in beide wedvluchten de snelste duif te klokken. Venlo was niet zo'n beste vlucht en er waren nog al wat uitval lers onder de 429 duiven, die voor de afstand van plm. 105 ki lometer, werden gelost om 7.15 uur. De eerste duif arriveerde om 9.07 uur, de laatste prijsvlie- gende duif een uur later. Uitslag: I, 18, 27, 34, 35 G. Egberts; 2, 36, 55, 63, 64 G.J. Koetsier; 3, 6, II, 13, 15 H. Willems; 4, 5, 12, 62 E. Veneklaas; 7, 28, 54 Joh. Veldhuis; 8, 16, 17, 47, 67 A. ten Dam (2); 9, 54 Wim Aaftink; 10, 20, 21, 52 H.J. Paalman; 14, 24, 32, 43, 73 H.J. ten Velde; 19, 26, 41, 74, 81 Comb. Kwintenberg; 25, 33 A. Baltes; 29, 46, 58, 83 M. Lodeweges; 37, 56 Jan Aaf tink; 38, 39, 40 Gert Steunen berg; 42, 50, 78 H Wansink; 45, 70 H. Olbekkink; 49, 71, 72, 77, 84 Teun Schuppert; 51, 57, 69 Frits Meester; 59 H. van Beek. Orleans: Voor de vlucht vanaf Orleans (afstand plm. 582 km) werden 131 duiven ingekorfd. Deze vlucht had een normaal verloop. Lossing 6.40 uur, eerste duif al thuis om 15.12 uur. (gem. snel heid ruim 70 km.u.) I, 18, 13, 15, 20 G. Egberts; 2, 3, 4, 6, 7 H. Willems; 5, 16 E. Ven eklaas; 9, 30, 41 Teun Schup pert; 10, 12, 31 M. Lodeweges; II, 22, 24, 33, 38 H.J. ten Velde; 17 Comb. Kwintenberg; 19, 25 A. ten Dam (2); 21, 37 Wim Aaf tink; 27, 34, 42, 43 Gert Steu nenberg; 28 H. van Beek; 35 A. Baltes; 36, H.J. Paalman; 40, 44 J.G. Jansen Klepperklumpjes, Tafeltennis club, Bergruiters, E.H.B.O., Honden trimclub, Zwem- en po loclub. Het barbecuegebeuren dat de zwemclub vele malen op zich nam wordt dit jaar door de kantinebeheerder verzorgd, ter wijl het badpersoneel het gehele zwemgebeuren verzorgt. Voor zover het er nu naar uit ziet wordt de zwemvierdaagse als de weergoden mee zitten een groots gebeuren met vele attracties, spelletjes en shows. 1. P. Bosschers 2.17.8 min.; 2. G. Tuitert 2.09.3 min.; 3. B. Vor- kink 2.02.0 min.; 4. D. Klunder 1.59.2 min.; 5. G.J. Schuppert 1.51.7 min.; 6. H. Dijkink 1.48.3 min.; 7. B. Blaauw 1.42.0 min.; 8. J. Vrugteveen 1.41.4 min.; 9. E. Krooshof 1.37.1 min.; 10. G. Luggenhorst 1.28.6 min. In principe is er elke vrijdaga vond vanaf 20.00 uur een nieuwe ronde. Degenen die in de voorrondes de beste tijden hebben neergezet, mogen mee doen aan de finale om het Hol tense kampioenschap. Deze fi nale wordt in de zwemvier- daagseweek gehouden (30 au gustus t/m 3 september). Deel name is gratis. Het jaarlijks „Straatvoetbaltour- nooi" dat enkele weken geleden in verband met de hittegolf werd afgelast zal nu worden ge speeld op maandag 13 en dins dag 14 september op sportpark „Meermanskamp". Beide avon den aanvang: 18.30 uur. Zes van de 24 teams die voor deelname hadden ingeschreven waren op de maandagavond 19 juli ge houden bijeenkomst niet aanwe zig. Hen wordt verzocht zich zo ristische Informatieve Opleiding spoedig mogelijk in verbinding is voor het diploma „Medewer- te stellen.met de heer Arie On- ker inkomend/binnenlands, toe- gena, Kozakkenstraat tel. 3790 risme/hotelreceptie/recreatie ge- Geslaagd slaagd. Erna Pasop, Lageweg 9. Aan de Rijksuniversiteit (fac. Aan de Hogere Technische der diergeneeskunde) te Utrecht School in Enschede „scoorden" is voor het doctoraal examen Wim Veldhuis (Noordenbarg- „Diergeneeskunde" geslaagd de straat) en J. van Ooijen vol- heer G.J. Stam Gzn., Borkeld- doende punten voor het diploma weg 12, Markelo. „Werktuigbouwkunde" (differen- aan het toeristische college TIO, tatie constructie/productie- uitgaande van de Stichting Toe- techniek. Zo'n 700 deelnemers volgden de afgelopen week de verschillende uitgestippelde routes voor de Avondvierdaagse. Deelnemers kwamen onder meer uit Rijssen (toerclub), Deventer, Maastricht, Wamsveld, Zutphen en Epse. Veelal jongeren die over het al- I gemeen de afstand- van 25 kilo meter prefereerden. Vrijdag wachtten hen een warm onthaal op Smidsbelt met medewerking van de Boerendansers en H.M.V. voor herhaling vatbaar). Voor het eerst waren er opmerkelijk veel (meer dan 100) „zwartrij ders" te bespeuren en dat vin den we toch een jammerlijke zaak", vertelt de voorzitter van de Holtense wielervereniging de heer J.W. Jacobs. Op de foto links voorzitter de heer Jacobs samen met de Dames Kegelclub AKO die trionfantelijk hun ver worven medaille toonden. Aan het Opleidingscentrum voor Dierenveredeling voor Oost- en Noord-Nederland te Almelo slaagde voor de diploma's „Mid delbaar kader varkenshouderij", „Middelbaar kader Pluimveeh ouderij en „Slachtpluimvee keurmeester-assistent" Jan Aan stoot, Boldersweg, Beuseberg. Gerrit Stam van de Scheursweg (Look) slaagde aan dit centrum voor het diploma „Middel kader varkenshouderij en Wim Ven eklaas Slots van de Tolweg voor het diploma „Leerlingstelsel Rund en Varkenshouderij". lp zondag 25 juli zal op het Ivenemententcrreir van Flevo- jof een groot notorspektakel ilaatsvinden. Een voor Flevohof ingewoon gebeuren, maar de loede veelzijdigi faciliteiten fan het eveiemententerrein naakten dit mogelijk. De groot- jte attraktie vut dit motor- iportgebeuren is de intematio- lale sprintwedsirijd tussen de inelste dragra<emotoren van Europa, die mei onvoorstelbaar lcceleratieverm#gen binnen en- iele honderder meters snelhe den van 200- 100 km per uur behalen. Verder staan op het programma: «en demonstratie net super-karfs formule tot 250 cc, waarmee snelheden van over de 200 km per uur bereikt kunnen word«n, een demonstra tie van radiografisch bestuurde formulewagers en een show van choppers, de omgebouwde en fraai gespoten motoren, die in Amerika so populair zijn. Dit laatste vindt plaats in de grote expo-hal op het evenementen terrein. Onder goede weersom standigheden zal aan het einde van de dag nog een hetelucht ballonvaart plaatsvinden. Sprintwedstrijden vormen in Amerika al jarenlang een sport, Idie beoefend wordt op fantasti sche circuits met elektronisch geregeerde strips en honderddui zenden bezoekers. Al eerder dan de trekker-trek sport, kwam het sprinten vanuit Amerika via Engeland zo'n 10 jaar geleden naar Nederland en groeide hier snel uit tot een belangrijker wordende tak van het motor- sportgebeuren. Bij het sprinten worden de deelnemers met hun helse ma chines in enkele seconden ge lanceerd tot snelheden van 200- 300 km per uur over een trajekt van een paar honderd meter, waarbij het aankomt op beheer sing van zenuwen en machine. De brullende dragracemotoren zullen op- de speciale race-strip op Flevohof uitvechten wie de PK's het beste de baas kan. Engelands en Duitslands snelste rijders, zoals John Clift, Johnny Munn, Mick Carter, Pip Higham en Jörg Huesmann, zullen het opnemen tegen de Nederlandse topmannen. De voorbereiding voor het star ten vraagt veel aandacht. Niet alleen motorvermogen, uitge kiende transmissie, juiste ge wichtsverdeling en brandstof zijn van belang, maar vooral de grip op de baan. Daartoe worden brede profielloze banden ge bruikt. Deze zogenaamde slicks moeten voor de start worden opgewarmd tot de juiste werk- temperatuur, waartoe men de band met hoge snelheden over het asfalt laat spinnen, de „bum-out" genaamd. De voor partij van de motor wordt ge blokkeerd en met vol gas slipt het achterwiel door met snelhe den van 100-200 km per uur wat een enorme rookontwikkeling tot gevolg heeft. Dan wordt de band nog bewerkt met een dun vloeibare lijm, de traction- compound, waardoor deze nog meer grip krijgt. Door de enorme kracht en optimale grip kan het voorwiel van de grond gelicht worden of de gehele ma chine achterover slaan. Om dit te voorkomen zijn sprintmotoren aan de achterzijde van een hulp frame met wieltjes voorzien, de wheelie-bar. Naast dit internationale sprint spektakel zullen ook de supers nelle gestroomlijnde 125 cc en 250 cc karts deze dag voor grandioze show zorgen op het bochtige circuit rond de grote vijver van Flevohof. In de expo-hal zullen de motoren-show met choppers van Motolux en de demonstratie van radiogra fisch bestuurde formulewagens voor de nodige afleiding zorgen. Het is een dag voor het hele ge zin, omdat ook Flevohof vol doende ontspanningsmogelijkhe den biedt voor vrouw en kinde ren. Het restaurant en zelfs het bowlingcentrum met de gezellige bar staan ter beschikking. De organisatie van deze dag is in handen van Motorvisie, de mo torclub Ex Aqua uit Dronten en Flevohof.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 7