DORPSFEEST 1982 Logisch gevolg van verkiezingen? WETHOUDERSPOSTEN WERDEN INGEVULD! HOLTENS NIEUWSBLAD interkerkelijk rekreatiewerk Handwerkspeciaalzaak kan voorzien in behoefte PROGRAMMA REKREA TIETENT 24 JULf TM 1 AUGUSTUS HOLTENS NIEUWSBLAD WELKOM nomen/ de kerken von holten IKDETENTOPDEBORKEID CDA en GEMEENTE BELANG 7 VAN DE 13 ZETELS HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red adres Smidsbelt 37 tel. 05483-38 03 Red.medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66 Abonnementsprijs f 30,35 per jaar. Losse nummers 60 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 22 juli 1982 -34e jaargang - nr. 29 ijdens een laatste en beslissende vergadering woensdag 14 juli terden officieel de beide wethoudersposten ingevuld, voor de jraks in september nieuw te vormen raad. Wethoudersposten die i eerste instantie niet zó voor de hand liggend leken werden na, et vergaderen met de verschillende fractie's binnen de gemeente- lad van Holten toch op deze wijze ingevuld. Het CDA stelde pnieuw Wethouder Stegeman kandidaat en deze kreeg opnieuw oor de komende vier jaar inderdaad een wethouderszetel toebe- acht. De Partij van de Arbeid stelde beschikbaar de heer v.d. [arst en mevrouw J. Metsemakers-Rouwé. De heer Moeliker kon mwiïle van zijn functie het wethoudersschap moeilijk aanvaar- ,en. De WD stelde in eerste instantie de heer Robers beschik- aar, maar ook hij kon vanwege zijn functie('s) moeilijk deze post aanvaarden. De heer Spijker trok zich eveneens terug voor de wethouderspost. Restte een combinatie CDA-Gemeentebelang en zowaar men kwam tot een compromis. De heer Rustebiel werd wethouder, op de plaats van de heer Warrink (gemeentebelang) en de heer Stegeman maakt de komende vier jaar vol voor het CDA. Met andere woorden er zal de volgende zittingsperiode niet zó vreselijk veel veranderen ten aanzien van de te voeren politiek in de gemeente Holten! Jammer??? De vele besprekingen vooraf gaande aan de huidige beslissing doen vermoeden dat men van goede wille is er de komende vier jaar iets van te maken, afge stemd op de moeilijke financiële situatie, een begrip waarvan we zo onderhand de buik vol lijken te hebben maar dat letterlijk en figuurlijk eenvoudig niet valt weg te cijferen. Sesprekingsschema ?ijdens een eerste bijeenkomst ip 22 juni werd een compleet lesprekingsschema vastgelegd. Cr volgden gesprekken tussen CDA en P.v.d.A., CDA-WD en CDA-Gemeentebelang. In de ierste besprekingsronde gaf het CDA drie kriteria aan welke in- fewogen moesten worden voor iet bepalen van de keuze van !en medekandidaat. Ten eerste le stembusuitslag, punt twee iet programma en als derde zou de aanvaardbaarheid van de persoon zelf van belang zijn. Afgaande op de stembusuitslag, met een zetelverdeling van 4 voor het CDA, en 3 zetels voor PvdA, WD en Gemeentebelang; met daarbij de kanttekening dat de WD de grootste partij, na het CDA (Gemeentebelang ver loor stemmen en heeft boven dien het minst aantal stemmen), zou resumerend gesteld kunnen worden dat een samenwerking CDA-WD, gezien de kandidaten voor de wethoudersposten, het meest voor de hand liggend zou zijn. Advertentie-advi seu r W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18, Nijverdal. Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur. Programma rekreatietent van 24 juli tot en met 1 augustus Zaterdag 24 juli 20.00 uur: Belgische avond. Kos ten: 1.00 Zondag 25 juli 10.00 uur: Kampdienst. Voorg.: Ds. Dragt Maandag 26 juli 14.30 uur: Knutselmiddag. Kos ten. 1.00 Dinsdag 27 juli 20.00 uur: Muziekavond met o.a. volksdansen en Huisvrouwenorkest. Kosten 1.00 Woensdag 28 juli 11.00 uur: Pick-Nick. Kosten: 0.50 20.00 uur: Volleybal - Toernooi. Kosten: 1.00 Donderdag 29 juli 14.30 uur: Toneelmiddag. Kos ten 1.00 Vrijdag 30 juli 21.00 uur: Kampvuur met lampio noptocht. Lampions te koop bij de Kiosk. Zaterdag 31 juli 20.00 uur: Kennismakingsavond Zondag 1 augustus 9.30 uur: Kampdienst. Voorg.: Pastoor Rademaker. WD kandidaat Spijker trok zich op het laatste momenten even als Robers terug en overbleef de mogelijkheid CDA Gemeentebe lang. Je kunt er natuurlijk je vraagtekens achter zetten. Beleidsplan. Vóór de start van het nieuwe college zal een beleidsplan in grote lijnen gereed moeten zijn, met in september een soort prioriteitenschema, waarin in principe iedereen zich moet kunnen vinden! Handwerkhuis „Ans" zal duide- treft assortiment en kennis van betreffende patronen en materia- lijk kunnen voorzien in een „handwerkzaken"Links op de len. leegte in de markt voor wat be- voorgrond Ans, die uitleg geeft Een drukke openingsmiddag werd het donderdag 15 juli voor Handwerkhuis „Ans" een speciaalzaak op het gebied van talloze handwerkspullen, met vooral ook een groot assortiment kleinvakar- tikelen in de vorm van garen, band en talloze naai- haak- en borduurattributen. Vooral de Nederlandse merken zijn rijk verte- genwoordigd, Van de wolsoorten is Scheepjeswol voor 2/3 in de vakken aanwezig. De indeling is overzichtelijk, modern, nieuw en aangepast aan een specifieke handwerkzaak, een hoekje is inge richt om in alle rust patronen materiaal en werkwijze te bestude ren indien men dat wenst is er volop gelegenheid tot vragen. Kant en klare modellen zijn er voor een deel als voorbeeld, maar ook voor de verkoop. Ook is er een afdeling koupons ingericht. De vele bloemstukken bevesti- Plattelandsvrouwenverenigingen, gen de belangstelling van de buurtverenigingen en instellin- Holtenaren. Uitgenodigd werden gen. De Holtense Handelsvereni- onder andere de verschillendeging was aanwezig in de perso nen Maats en Brussee. „We wil len graag middels deze Handels vereniging deelnemen aan de verschillende aktiviteiten van de Middenstanders onderling. De winkel is zo'n 85 vierkante me ter en daarmee bijna 30 vier kante meter groter dan de Handwerkzaak die Ans samen met dochter Renate in Enter runt". We zullen de zaken in de toekomst zeker moeten gaan opsplitsen, maar hoe en wat we ten we nog niet. Éérst maar eens afwachten of we inderdaad met onze zaak in Holten een „gat in de markt" kunnen op vullen. De toekomst zal het uit wijzen. U ontvangteer! fraaie/ffff Parker- Jotter ballpoint als u een jfêjjf/ nieuwe abonnee opgeeft Gebruik dezeNaam: I Adres: InlÉHll h WoonPiaats: I pi Geeft op als abonnee I .11 rel JhS li «Hl op het Holtens Nieuwsblad 1, Dhr./mevr.: I voor het opgeven van een Adres: I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Woonplaats: t Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. Enschede. Het jaarlijks Dorpsfeest dat dit jaar voor de 28ste keer, zal worden gehou den van dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 juli start reeds zaterdag 24 juli 's middags om 2.00 uur met „Vogelschie ten" op een terrein aan het begin van de Markeloseweg en het verkiezen van de Dorpskoningin 1982 op „Smidsbelt" in de Dorpskern. Ook vakantiegasten mogen meedoen aan deze veelal zeer spannende wed strijd, behalve aan het afschieten van de romp, waarbij het gaat km de titel „Schutterskoning", Voor het afschieten van kop, staart en de beide vleugels zijn geldprijzen beschikbaar gesteld, plus een herinneringsmedaille. De schutterskoning krijgt een prachtige wisselbeker (drie keer achter elkaar of vijf keer in totaal gewonnen moeten worden om definitief bezit te worden) een kleinere beker als herinnering aan het behalen van de titel en de hoofd prijs van f150.-. De nieuwe Koningin zal 's avonds om plm. 19.30 uur worden gekozen en ge kroond en daarna met de nieuwe schutterskoning worden gehuldigd. Te vens zal dan afscheid worden genomen van Mattle Pluygers die op 27 juli 1981 voor een jaar werd gekozen. Het voor programma op „Smidsbelt" zal worden verzorgd door Folkloristische dansgroep „De Holtense Boerendansers". Na de huldiging is er op de dansvloer op „Smidsbelt" een groot Hofbal met me dewerking van „Sweet Light" en zal er feest worden gevierd in de gezellige taveerne „De Keunebar" van de Hol tense Carnavalsvereniging „De Fien- preuvers" Openings Dorpsfeest De officiële opening van het Dorpsfeest zal dinsdagmiddag om 14.30 uur plaats op het dorpsplein „Smidsbelt door bur gemeester mr. W.L.F.C. ridder van «•r.. Zaterdagavond zal afscheid worden genomen van Dorps- 'eestkoningin Mattie Pluggers. Hier heft zij het glas op het goed functioneren van de nieuwe dorpspomp op „Smids belt" die op de eerste dag van het Dorpsfeest 1981 officieel in gebruik werd genomen Rappard o.a. in aanwezigheid van de zaterdagavond gekozen Dorpskoningin. Kleinveemarkt en Boeldag Woensdag 28 juli is er vanaf 10.00 uur op het marktterrein „Kalfstermanswei- de" aan de Stationsstraat een heel ge zellige kleinveemarkt met boeldag en leeft de historie in het marktcafé- stationskoffiehuis van Tonnie en Betsie. 's Avonds om 19.00 uur krijgen op een terrein aan de Beusebergerweg de au tocrossers het groene licht voor de le manche in de cross die georganiseerd wordt door de Holtense Motor- en au tomobielclub „De Holterberg". De deel nemerslijst bevat meer van honderd „coureurs" en het zal zeker weer een grandioos spektakel worden boordevol spanning en sensatie. Na afloop is er in feestzaal „Vosman" prijsuitreiking met aansluitend een groot „autocrossbal". Feest voor de jeugd. Donderdagmiddag 29 juli om 14.30 uur is er voor de kinderen een feestmiddag in gebouw „Irene". De jongelui zullen vast weer heel veel plezier beleven met Tante Diete en Oma Jack. De toegang is gratis. Jennekesmarkt. Het Dorpsfeest, dat elk jaar uit wijde omgeving duizenden bezoekers trekt, zal vrijdagavond 30 jüli om plm. half tien worden besloten met de traditio nele „Jennekesmarkt" rond de oude dorpstoren. Alle attracties (autoscooter, draaimolen, schietsalon etc.) op het feesttereein in het dorpscentrum zijn dagelijks geopend vanaf 14.00 uur. De feestelijke warenmarkt wordt i.m.v. het Dorpsfeest op vrijdag 29 juli niet ge houden op „Smidsbelt" maar in de Kerkstraat. Touwtrekken In het kader van het Dorpsfeest orga niseert de Holtense Touwtrekvereniging O.K.I.A. (Onze Kracht Is Achteruit) op zaterdag 31 juli om 13.00 uur in „Kalf- stermansweide" touwtrekwedstrijden voor teams (sportverenigingen, bedrij ven, buurtschappen) om het kampioen schap van Holten. Aan deze wedstrijd mag niet worden deelgenomen door le den van Ned. Touwtrekkersbond. J.W.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1