gemeente holten in galerie „La Cigale" Deze week Bauk Am aan exposee. t M n 17 jUlj gemeente holten a Rant 7waan pyr»n«fwt VW Holten D.A.T. leverde veel kijkplezier H0LTENS NIEUWSBLAD Van vlas tot linnen "SPREEKUUR BURGEMEESTER COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN ZWEMBAD TWENHAARSVELD UITGIFTE VAN STANDPLAATSEN OP GEMEENTEGROND DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 22 JUNI 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. Gedurende de maanden juli en augustus staat de expositieruimte van „La Cigale" in het teken van spinnen en weven; van vlas tot weefsel. Bauk Zwaan uit Holten laat middels allerlei attributen het hele proces zien, vanaf het produkt vlas, zoals het verbouwd wordt tot en met het gesponnen en geweven linnen. Bij de VW kan men informeren wanneer Bauk Zwaan zelf aanwezig zal zijn om uitleg te geven. „Zo'n vier jaar geleden ben ik begonnen met weven", vertelt Bauk die een MO A opleiding pedagogiek heeft en in Haaksber gen haar werk op een open school voor volwassenen heeft. Zij woont sinds vier jaar in Holten. Bauk Zwaan (26) is geboren in Friesland en zwierf gedurende een aantal jaren door heel Neder land. Zij heeft onder andere een biologisch winkeltje gehad in Noordwijk, leerde spinnen en wolverven (met natuurprodukten) en gaf daar later zelf cursussen in onder andere Eaalte, Rijssen, Apeldoorn, Bathmen en natuurlijk in Holten zelf. Wat heb ik deze week gedaan? Ik ben met de pé in over de Smidsbelt gegaan, Het hoofd omhoog naar boven het oog, waar ik iedere dag er weer in vloog, om dat de kerkklok me konstant bedroog. Nu loopt dat ding na dagen weer, het werd ook tijd want zondermeer, was die staande klok een blamage, voor de toerist en de feestelijke entourage. Verder zat ik aan de buis gekluisterd, iedere voetbalmatch gekeken en beluisterd. Er waren veel goede maar ook minder mooie, dan leken de spelers wel een stelletje dooie. Noord Ierland liep tegen een rode kaart aan, naar wat er nu misging tegen Spanje is me ontgaan. Spanje is nu eenmaal een warmbloedige natie, als de arbiter tegen hen is, is hij prompt uit hun gratie. En de penalty's die vaak ten onrechte ware, brachten de gemoederen zeker niet tot bedaren, ach ja dat vrouwen commentaar is niks gedaan, dan Rik de Sadeleer hoe die een wedstrijd kan verslaan wat heb ik gelachen ondanks al mijn pijn, die knul is een remedie met zijn kostelijke gein. En dan de T.T. die me elk jaar deprimeerd, omdat die dag de gedachte aan mijn vader terugkeerd. Hij zat met Geert Timmer jaren in het bestuur, aan de organisatie bestede hij menig uur. Ons huis werd door de Essolube met gekleurde lampjes ver licht, vooral 's avonds was het een sprookjesachtig gezicht, nu doe ik elk jaar op die dag iets vreemds misschien raars, ik verlicht dan vaders portret met een brandende kaars. Holten, juli 1982 B.C. de Haas-Boekbinder Zij doet dat overigens nog steeds en vanaf september kan men weer bij haar tereöht. „Er was een tijd dat ik 5 cursussen per week gaf, maar gezien mijn baan die ik inmiddels heb moest dit wat teruggebracht worden." In haar huis in Espelo staan verschillende oude weefgetou wen, spinnewielen, haspels en hekels die gebruikt worden bij de lessen en ook te koop zijn. „Het plezierige van weven, in tegenstellingtot breiwerken, is dat je de dikte van de stof be paalt, voor het doel van je eindprodukt. Een geweven jas mag lekker dik zijn, maar stof voor een jurk daarentegen veel soepeler. Gesponnen en gebreide wol geeft over het algemeen een zwaarder effect en dat geeft be perkingen in het maken van kleding". Verschillende eindprodukten zo wel geweven als gebreid zijn in „La Cigale" te koop. Geverfd werden deze stukken veelal met meekrap, elzenproppen, basten van vogelkers, uienschillen, ka mille, boemwormkruid en zu ring. „Voor de wat fellere kleur schakeringen gebruik ik het neest Oosterse produkten, bij voorbeeld Indigo (blauw) en Concenialle. De expositie van vlas tot weef sel is (juist) gedurende de va kantie maanden ingericht omdat het iets is wat erg goed bij de streek Holten en omgeving past. In Holten zelf is in vroeger jaren een weefschool geweest. De ex positie is geopend ma t.m. vr. 13.30-17.30 uur; donderdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag IQ/ 16.00 uur. Wo. 30 juni: Fietstocht onder leiding. Vertrek vanaf VW kantoor om 13.30 uur. Van te voren opgeven. Deelname fl.50. Kind. half geld. Lengte plm. 25 km. Do. 1 juli: Fietstocht onder lei ding. Vertrek vanaf VW- kantoor om 13.30 uur. Deze tocht is bestemd voor stoere fietsers, aangezien er in een klein gedeelte van de tocht hellingen zijn. Van tevoren op geven. Deelname zie wo. 30 juni. Lengte plm. 30 km. Koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Vr. 2 juli: Warenmarkt in het centrum van 13.30 tot 17.30 uur. Za. 3 juli: Concert/Openlucht spel: „Vakantie in de Alpen". Aanvang 20.00 uur op Smid splein (centrum), org. Christe lijke Ontspanningsclub en Ontspanningsclub Holten met m.m.v. de Holtense muziekver eniging. Middeleeuwbanket, dit wordt bij goed weer buiten gehouden, (anders binnen) is voor iedereen toegankelijk, org. Jeugdsociëteit „De Schu- re", Beusebergerweg 27. Aan vang 21.30 uur. Zo. 4 juli: Alternatieve betrouw- baarheidsrit. Dit is een rit op de fiets, eventueél behendig- heidsproeven (oude fiets mee nemen). Org. Jeugdsociëteit „De Schure", Beusebergerweg 27 en Motor- en Auto-Club Holten. Aanvang wordt nog bekend gemaakt. Plaats Beu sebergerweg 27. Ma. 5 juli: Fietspuzzeltocht voor vakantiegangers en Holtena ren. Aanvang 19.00 uur op Smidsplein (centrum), org. Handelsver. Di. 6 juli t/m vr. 9 juli: Wandel vierdaagse. Tijd en plaats wordt nog bekend gemaakt. ZON DA GSSCH00L NIEUWS DUKERHOEK Zondag a.s. hebben we voor 't laatst, dit seizoen, zondags school. In plaats van ons ge wone zondagsschool uur, heb ben we een gezinsdienst, waarin we afscheid nemen van elf kin deren die eraf gaan. Ds. Vons zal deze dienst leiden, maar ook verscheidene kinderen hebben een aandeel in de dienst. We hopen op een stampvol Betha- nië en dat we met elkaar een fijne dienst mogen hebben. Dus ouders en kinderen natuurlijk ook andere gemeenteleden tot zondag 4 juli om half tien in Bethanië. Jongens en meisjes willen jullie een kwartier eer der komen? Dan kunnen we nog wat liedjes doornemen. de zoudagsschooUeiding Wo. 7 juli: Fietstocht onder lei ding. Zie wo. 30 juni. Do. 8 juli: Fietstocht onder lei ding. Zie do. 1 juli. Koop avond van 19.00 tot 21.00 uur. Vr. 9 juli: Warenmarkt op het Smidsplein (centrum) van 13.30 tot 17.30 uur. Za. 10 juli: Concert/Openlucht spel, zie za. 3 juli. Nachtfilm, org. Jeugdsociëteit „De Schu re", Beusebergerweg 27. Welke film en de tijd worden nog bekend gemaakt. Wielerronde, 10.00 uur dikke banden race voor de Holtense schooljeugd. 11.30 uur vetera nen. 12.45 uur liefhebbers B, 14.00 uur liefhebbers A. 15.15 uur nieuwelingen. 17.30 uur dames (voor het eerst). 19.00 uur amateurs (speciale OAD- ronde. Org. IJsclub „De Noordpool" en CC 75 uit Ny- verdal. Toegangsprijs f 2.50. Plaats: Kolcomplex U-vlees. Zo. 11 juli: Klootschieten, org. Jeugdsociëteit „De Schure", Beusebergerweg 27, Aanvang 14.30 uur. Ma. 12 juli t/m vr. 16 juli: Avondfietsvierdaagse. Voorin schrijving is op ma. 5 en wo. 7 juli prijs is dan f5.-. Op de dag zelf f 6.-. Start tussen 18.30 en 19.30 uur. Afstand plm. 25 km. Org. Wielerver. Wo. 14 juli: Fietstocht onder leiding, zie wo. 30 juni. Do. 15 juli: Fietstocht onder lei ding, zie do. 1 juli. Koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Rond ritten met paardenkoetsen en misschien paardentram (is nog niet geheel zeker) verder door- lópend schaken, dit is allen op het Smidsplein (centrum). Vr. 16 juli: Warenmarkt in het centrum van 13.30 tot 17.30 uur. Za. 17 juli: Rondritten met paardenkoetsen en misschien paardentram op Smidsplein (centrum) tevens doorlopend schaken. Tyd wordt nog be kend gemaakt. Concert/Open luchtspel, zie za. 3 juli. Schure-dag. Er spelen 5 regio nale bands. Aanvang 15.30 uur. Entree f5.-. Org. Jeugdso ciëteit „De Schure", Beuseber gerweg 27. Aan ons kantoor zijn mapjes met wandel- en fietsroutes verkrijgbaar, alsdmede wan- delkaarten, autokaarten en div. ANWB-routes. Wij wensen u verder een plezie rige en zonnige vakantie toe in Holten en hopen op een spoedig weerzien. Wijzigingen onder voorbehoud. De openbare Dorpsschool houdt op vrijdagavond 2 juli a^. een bazar om de ouderkas wat te spekken. Als spelletjes zijn er o.a. doelschieten, ringwerpen, touwtje trekken en grabbelen. U kunt het gewicht raden van een krentenwegge en de naam van een pop. Mooie prijzen zijn te winnen bij het Rad van Avontuur. Ook zorgt de ouder commissie voor een hapje (in de vorm van pannekoeken) en een drankje. De bazar wordt gehouden in het gebouw van de o.l. Dorps school en begint om 7 uur. Ie dereen is van harte welkom. een ieder die belangstelling vrouw aanwezig, als vertegen- heeft komen kijken. Wethouder woordiger van het gemeentebes- de heer J. Warrink was met zijn tuur. 1. BOUWVERGUNNINGEN De Volksfeestcommissie in Dijkerhoek, met als voorzitter Jan Weegstapel, secretaris Gerrit Noteboom en penningmeester Wim Stevens had voor het jaarlijkse School- en Volksfeest weer het •één en ander in petto. Helaas was het niet mogelijk de festivitei ten van woensdag in dit nummer „mee te nemen", maar deze houdt u zeker van ons tegoed. D.A.T. De opening van de feesten ging dinsdagavond van start met het toneelspel ,,'t Is krimineel", ge speeld door het Dijkerhoeks Rolverdeling: Doris Suy- kerbuik: inbreker in ruste. Bert Aaftink. Saar: zijn vrouw. Janny Ten Wolthuis. Lee: zijn zoon. Hans Steu nenberg. Dolly: zijn schoondochter. Jenny Koopman. Lenie: zijn dochter. Ria Veneklaas. Kaatje: zijn kleindochter. Amateurs Toneel (D.A.T.) en ruim 400 mensen waren getuige van dit dolle spektakelstuk. Nu waren het Dijkerhoekers, maar straks op 9 juli zal het stuk nog eens worden opgevoerd en kan Ineke Haverslag. Adriaan Voskuil: een niet zo snuggere jonge man. Dirk Luggenhorst. Zwaan: agent van politie. Bertus Bronsvoort. Verlichting en geluid: Wim Wechstapel, Jan Note boom. grime: Wander Drent. Regie: Jan Ulfinan. Souffleur: Jan Pinkert. 1- aan de heer C.Th. ter Hoeven voor het vernieuwen van de woning Oranjestraat 57; - aan de heer W. Bulsink voor het gedeeltelijk veranderen van de woning Pastoriestraat 7; - aan de heer G.W. Knapen voor het verbouwen van de woning Larenseweg 3; - aan de heer A. Groteboer voor het verbouwen van cfe woning Beusebergerweg 40. De burgemeester is verhinderd 5 juli a.s. spreekuur te houden. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken zal worden gehouden op dinsdag 6 juli a.s. en wel des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. In verband met zwemwedstrijden is het nieuwe bassin van het zwembad Twenhaarsveld voor het publiek gesloten op: - woensdag 7 juli 1982 van 14.00 tot 16.00 uur; - zaterdag 10 juli 1982 vanaf 17.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 8 juni 1982 besloten de volgende uitgangspunten voor het te voeren beleid ten aanzien van de uitgifte van standplaatsen voor de uitoefening van de ambulante handel in de gemeente Holten vast te stellen: 1. In principe wordt ontheffing verleend van het verbod tot het innemen van standplaatsen op „de Smidsbelt"; 2. Geen standplaatsen worden uitgegeven op andere gemeentegron den, echter met uitzondering van twee standplaatsen voor de verkoop v3n ijs gedurende de zomerperiode aan de Forthaarsweg in de Holterberg; 3. De uitgifte van standplaatsen op „de Smidsbelt" wordt in principe beperkt tot de verkoop van vis en viswaren en tot de verkoop van oliebollen en fijngebak-waren; 4. Het aantal uit te geven standplaatsen wordt in principe beperkt tot één per ondernemer en één per aangewezen branche; 5. De standplaatsen mogen worden ingenomen gedurende 1 dag per week, op de tijdstippen, zoals in de toewijzing zal worden vermeld en met inachtneming van de bepalingen in de Winkelsluitingswet; 6. De standplaatsen mogen niet worden ingenomen op de vrijdag (marktdag), de zondag en niet tijdens de dorpsfeesten in de maand juli; 7. Voor het ingebruik nemen van openbare gemeentegrond zal een vergoeding in rekening worden gebracht aan de standplaatshouder; 8. De uitgifte van de standplaatsen op de Smidsbelt zal geschieden door het verlenen van een ontheffing op grond van de Algemene Politie verordening voor de gemeente Holten; 9. Bij de uitgifte van een standplaats zullen de adviezen worden ingewonnen van de groepscommandant der rijkspolitie te Holten en van de directeur gemeentewerken te Holten; 10. Bij de uitgifte van een standplaats wordt mede in beoordeling genomen of de betrokken aanvrager voldoet aan de eisen, als gesteld in de vestigingswetgeving, zoals inschrijving in het Handelsregister bij de Kamer van Koophandel en bij het Centraal Registratiekantoor; 11. Aan een standplaatstoewijzing worden de „Voorwaarden, waaron der standplaatsen op „de Smidsbelt" te Holten worden uitgegeven" dd. 8 juni 1982, verbonden. Holten, 21 juni 1982

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5