Resultaten verkiezing sp ortco m m iss ie Sportperikelen D-T0ERN00I TENNISCLUB HOLTEN Volleybaltoernooi AA Programma Sporthal 't Mossink' Een vierde plaats voor Twenhaarsveld in Bathmen Aliard van Bruggen jeugdvoetbaltoernooi Straatvoetbaltoernooi ging niet door KRINGCONCOURS DUIF MARINUS LODEWEGES MS EERSTE GEKLOKT Parcours Military nadert zijn voltooiing DRIES WILLEMS: „STEEDS HET OPTIMALE NASTREVEN" r HOLTEN HOLTENS NIEUWSBLAD TOUWTREKKEN ONDER TROPISCHE TEMPERATUREN 10 JUNI 1982 - PAG. 9 én van de laatst te bouwen en meest spectaculaire indernis voor de Military Holten, die straks op 25 n 26 juni gehouden zal worden is ongetwijfeld een ijna tien ton wegende beukeboom, afkomstig van et landgoed op Schoon-Heeten. Parcoursbouwers ries Willems, Dirk Aaftink, Harm Kuiper en de ge- jroeders Ulfman voeren als slogan dat hindemissen bveel mogelijk moeten passen in hun omgeving, zo iatuurlijk en veilig mogelijk zyn opgebouwd en dat lie daarbijbehorende hulpmiddellen eveneens aan jeze doelsteling moeten voldoen. Met andere woorden pn zo optimaal mogelijk parcours bouwen, natuurlijk, jeilig en passend in zijn omgeving de Zuurberg. ting van de weg, de donderda gavond vóór de wedstrijden, gemaakt kunnen worden. „Toch wegen altijd weer de laatste loodjes het zwaarst, en is de laatste periode de moeilijkste om je motivatie en enthou siasme te handhaven", zegt Dries Willems. Dries zelf bemoeit zich dit jaar uitsluitend met de Z-hindemissen en Dirk Aaftink verzorgt de M-sprongen. Opbouw en typen hindemissen verschil len weer voor een deel van het parcours van vorig jaar, om de nodige variatie in het parcours te bouwen. Zij zijn imposant en fair gebouwd, zonder frutsels en onveilige uitsteeksels. „Het bouwen is echter niet alleen een zaak van vroegtijdig ideeën op papier zetten maar veelal ook een gevoelsmatige aangelegen heid. Soms is het zo dat je pas wanneer een hindernis gebouwd is er ongerechtigheden aan ont- 'at is dan „natuurlijker" dan ;woon een boom met een rsnede van 1.10 meter en gewicht van bijna 10 ton die plek te krijgen waar hij ;t meest tot zijn recht komt?? ïur natuur maar er moest wel één en ander aan kracht- itserij aan te pas komen om idee, toonaangevend voor ies. Willems, verwezenlijkt te Defirma Müller moest an te pas komen om samen ;t Dries en zijn „IJzeren :in" het gevaarte op de juiste its te krijgen; vlak vóór de fsprong in de zandkuil. >e hindernis is te vinden in het iarcours van de M.A.C. en ligt bast' de Pianosprong, een hin- [emis die gehandhaafd bleef. De peèrnis kwam er en hiermee pn .de 24 Z en 17 M belemme- jngen bijna voltooid. Rest nog wee hindemissen die straks op Ie openbare weg zullen worden jeplaatst en dus pas na afslui- an de wedvlucht vanaf No werd door de Bergvliegers iet 228 duiven deelgenomen. )e gevleugelde vrienden werden im 7.00 uur gelost voor de 386 jilometer Waarvoor de snelste uig van Marinus Lodeweges 5 ur 29 minuten en 58 seconden lodig had. Gemiddelde snelheid (0 km. p.u. Aankomst eerste luif: 12.29.28, aankomst laatste iuif 13.02.21 u. De wedvlucht had een goed verloop. De uitslag: 1, 22, 37 en 39 M. Lodeweges. 2, 4, 7 en 9 H. Wil lems. 3, 11, 13 en 21 G. Egberts. 50, 40 en 46 A. ten Dam (2). 6, 38 en 53 G.J. Koetsier. 8, 43 en 45 H.J. ten Velde. 14, 20.' 31 en 47 Gert Steunenberg. 19 en 24 E. Veneklaas. 26, 50 en 52 H. van Beek. 33, 41, 42 en 57 Teun Schuppert. 34 Joh. Veldhuis. 36 Comb. Kwintenberg. 56 Jan Aaf tink. indag 6 juni werd door de T.T.V. O.K.I.A. weer deelgenomen de competitie te Noordijk. Er werd getrokken onder tropische mperaturen (30 graden C). Dndanks deze hitte werden er nog redelijke successen behaald, let 640 A team behaalde 5 punten en wist daardoor een vijfde •laats te bereiken. In de competitie staan ze nu met 30 punten op Ie vijfde plaats. iet 640 C-team was in goede vormen. Ze behaalden 8 punten, oed voor een eervolle derde plaats. Dit C-team heeft nog een ;ans om te promoveren naar de 640 B-klasse, want in het totaal- lassement staan ze op de 3e plaats met 37 punten direct achter 'orden met 39 punten. Op de eerste plaats in deze klasse staat ü.H.T.C. uit Eerbeek met 68 punten. E.H.T.C. is dus niet meer te •ereiken, maar via de nacompetitie zit er nog wel een promotie n, gezien de goede resultaten van de laatste tijd. Het 640 D-team vist deze keer 3 punten te behalen, goed voor een achtste plaats. >it team dat dit seizoen voor het eerst meetrekt wordt steeds terker, verloor men in het begin verscheidene wedstrijden en tond men onderaan, de moed werd niet opgegeven, er werd hard etraind, wat resulteerde in dat dit D-team een plaats steeg naar e achtste plaats en gezien de prestaties van zondag zit er ook log wel een zesde plaats in. bondag 20 juni wordt de competitie voortgezet in Beltrum. De anvang is 13.30 uur en supporters zijn van harte welkom. dekt. Niet zelden moet dan de zaak opnieuw gemaakt worden. Aan de wedstrijd herken je dan ook over het algemeen het ka rakter van de parcoursbouwer van A tot Z de streek kent, waarin hij zijn hindemissen bouwt, dit om een natuurlijk evenwicht te krijgen met de omgeving. Van belang is het ook dat een parcoursbouwer ten minste vier of vijf internationale wedstrijden per jaar bij woont om ook over de grenzen te kij ken naar verschillende manieren van het bouwen van hindemis sen. Parcoursbouwen is eigenlijk een „sport" op zich, als je zo optimaal mogelijk probeert een parcours rond te krijgen. Span ning blijft er, want pas wanneer de eerste vijf zonder „brokken" het parcours hebben afgelegd durf ik te stellen we zijn in onze opzet geslaagd". We volgen Dries Willems en zijn ploeg tot en mét de Military eind juni. Ongetwijfeld één van de meest crossparcours; de „dikke boom", 10 ton niet maar zó even op natuurlijke hindernissen, in het die met zijn gewicht van bijna zijn plaats te krijgen was. voor de week van 12-06-1982 tot en met 18-06-1982 Zaterdag 19.00-23.00 zaalvoetbal, mevr. Arends Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-22.30 badmintonclub 17.00-20.00 instructielokaal - St. SoCuWe Dinsdag 08.10:-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 17.00-20.00 instructielokaal - St. SoCuWe. Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 leraren scholengemeenschap 18.30-23.00 badmintonclub Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 20.00-21.00 AU Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur recht streeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00- 12.00 uur. Uit de resultaten van de verkie zing van de sportcommissie af gelopen maandag blijkt dat aUe toegelaten verenigingen aan de stemming hebben deelgenomen en aUe uitgebrachte stemmen geldig waren. De stemmen zijn geteld door een stemburo be staande uit de heren G.T. Jan sen, D.J. MüUer en H.J. Meyer. Oorspronkelijk ging het om ne gen kandidaten, maar op de dag van verkiezing is als volgt: J. Groeneveld 9 stemmen; P.L.Heil, 6 stemmen; W. Husslage 0 stemmen; J. Luesink 9 stem men; L.H. Rensen 9 stemmen; J.A. Schuchard 8 stemmen; H. Stokkers 9 stemmen; J. ten Velde 9 stemmen. Gezien deze uitslag, namens de gezamenlijke sportverenigingen worden de volgende personen voor benoe- Stokkers; J. ten Velde, ming voorgedragen aan B W. De heren Heil en Husslage J. Groeneveld; J. Luesink; L.H. staan respectievelijk eerste en Rensen; J.A. Schuchard; H. tweede reserve. Van sportperikelen was tijdens de sportcommissie vergadering nauwelijks sprake. Zeggen en schrijven 15 minuten duurde het al met al. De heren Luesink en v.d. Harst waren op vakantie en de heer HeUer had een vergader ing elders. Enige vraag die van uit de commissie kwam was naar aanleiding van een inge zonden stuk voor deze vergader ing. Het ging om een rapport, daterend van 1 maart 1982, van de Nederlandse Sport Federatie betreffende een ingesteld onder zoek naar verbeteringsmogelijk heden van het trainingsveld van Meermanskamp, alsmede de velden 4 en 5. De heer Westerik stelde dat niet aUeen deze vel den in aanmerking zouden die nen te komen maar dat meer dere velden te wensen overlie ten. Gezien het feit dat de vel den 4 en 5 altijd al de slechtste velden waren en zijn en gezien ook de beperking van een derge lijk onderzoek, financieel gezien, leek deze bescheiden aanpak het meest voor de hand liggend. Het bedrag wat nu op tafel moet komen kan als onderhoudskos ten betaald worden, terwijl een uitgebreider onderzoek een veel grotere post zou zijn, aldus de heer Rustebiel. Op zaterdag 5 juli vond in het buitenbad „Looiermark" te Bathmen een rekreatieve zwemwedstrijd plaats. Hieraan werd deelgenomen door zes zwemverenigingen en onder toezicht van een groot aantal toeschouwers werd sportief ge zwommen. Uitslagen 25 schoolslag onder 8 jaar Janet Wansink 31.1; 10 jaar m. Anja Pinkertr 27.0; 10 jaay j. Martljn Noordberger 30.5. 50 m. schoolslag onder 12 jaar m. Erna Stegeman 58.1; 12 jaar m. Aijan Vros 53.7; 14 jaar m. Diana Zwiers 55.4; 14 jaar j. Gearld Rensen 52.7. 50 m. schoolslag boven 14 jaar m, Gertie Tuller 45.2; 14 jaar j, Eric Koning 54.5; 25 m. rugslag onder 8 jaar Erna Reterink 43.5; 10 jaar m. Ingrid Steenbergen 28.8; 10 jaar j. Henry Rensen 29.8. 50 m rugslag onder 12 jaar m. Erna Stegeman 1.03.0; 12 jaar j. Gearld Jansen 48.6; 14 jaar m. Ingrid Vros 47.7; 14 jaar j. André Bekkemens 47.7. 50 m rugslag boven 14 jaar m. Hanneke Truschel 40.7; 14 jaar j. Edwin Stegehuis 32.1; 25 m vrije slag onder 8 jaar Ema Reterink 29.0; 10 jaar m. Astrid Noordberger 24.6; 10 jaar j. Martijn Noordbeger 19.0. 50 m. vrije slag onder 12 jaar m. Rieneke Stukker 39.8; 12 jaar j. Mark Oolbekkink 46.1; 14 jaar m. Jolanda Schuppert 48.7; 14 j. Erik Bosman 43.6. 50 m. vrije slag boven. 14 jaar m. Irma Arfman 31.8; 14 jaar j. Ernst v.d. Ende. 200 m. vrije slag estafette meis jes 3.06.1 Monique de Gooyer; Astrid Noordberger; Jolanda Schuppert; Ingrid Vros; Han neke Truschel. 200 m. vrije slag estafette jon gens 2.48.2: Arjan Pinkert; Henry Rensen; Gerald Jansen; André Kers; Edwin Stegehuis. Totaal uitslag: 1. A.B.C.-Bathmen 115 punt; 2. Z.C.V.-Vorden 107 punt; 3. A.C.Z.-Steenderen 102 punt; 4. Twenhaarsveld-Holten 95 punt; 5. de Duikelaar-Laren 95 punt; 6. Z.V.V.-Vaasen 94 punt. De organisatoren van het jaarlijks straatvoetbal toernooi namen een zeer wijs besluit door het evenement op zaterdag 5 juni gezien de tropische weersomstandigheden af te gelasten. Of het toernooi dit jaar nog zal worden gespeeld zal worden bekeken. De Z.V.V. „Blauw Wit" heeft tussen zaterdag 21 aug. en zaterdag 9 septem ber oefenwedstrijden vastgesteld voor selectie maar is volgens de voorzitter van het organisatiecomité „Straatvoetbal" Arie Ongena gaarne bereid om in het programma wijzigingen aan te brengen zodat het zesde toernooi mogelijk eind augustus/begin september toch nog zal worden gespeeld. Wij houden u tijdig op de hoogte. taterdag werd door de Land. Rijv. „De Bergrui- jertjes" onder ideale iveersomstandigheden een kringconcours georgani seerd op het terrein aan 3e Borkeldweg. Aan het concours werd deelgeno men door verenigingen jiit Almelo, Hellendoorn, Nfarkelo, Rijssen, Vrie- tenveen, Wierden en Hól- Jen. Vooral de klassen L pn M springen gaven mooie parcoursen te zien en voor beide was een barrage nodig die de combinaties een goede gelegenheid bood om een snelle weg uit te zoeken. In de L-klasse was de zege voor Bram Kool met „Paletin" van de „Eschruiters" te Wierden die net iets sneller was dan de Hol- tense favoriet Theo van Dijk met „Punette". In de M-klasse zette Ans Rouwelier met „Jacob B" van „Markelo" een tijd neer die door de overige deelnemers niet werd verbeterd. Koos Fokke van de „Vjenneruiters" uit Vriezenveen won het Z-springen. Uitslag dressuur Dressuur klasse L2: 1. Theo van Dijk met „Punette"; dressuur klasse LI: 4. Ingrid van Dijk met „Ukkie"; dressuur klasse B: 3. Iepie Bijma met „Landa"; 4. J. Volkers met „Arabella". Pinkstermaandag won Harm Kuipers in De Wijk (Dr). de 5e prijs in dressuur klasse M en tijdens de „Almelose paardenda gen" werd Dick Aaftink met „Poseidon" tweemaal vierde in dressuur B. Ingrid van Dijk won in Almelo met „Punette" de 3e prijs in dressuur L2 en Theo van Dijk werd met „Punette" le in dressuur L2 en was tevens de snelste in de barrage springen klasse L wat ook nog een eerste prijs opleverde. Zaterdag 12 en zondag 13 juni organiseert de toemooicommis- sie van de SV Holten afd. jeugdvoetbal haar traditionele jeugdtoemooi met als inzet de „Allard van Bruggen bokaal". In totaal nemen 57 elftallen deel aan het toémooi. De deelne mende verenigingen zijn: de winnaar van vorig jaar Victoria '28 uit Enschede, SV Schalkhaar en onze eigen jeugd van de SV Holten. Eén vereniging minder als vorig jaar. A.T.C. uit Hen gelo en ZVV '56 uit Apeldoorn konden niet deelnemen. De sportver. Schalkhaar, een goede bekende van onze vereniging neemt de plaats in. Door deze wijziging is het toemooischema ook gewijzigd en wel met dien verstande dat de elftallen elkadr nu tweemaal ontmoeten. Een revanche is dus mogelijk. De verenigingen spelen om één prijs n.l. de fantastische mooie wis selbeker de „Allard van Bruggen-bokaal". Om voor deze prijs in aanmerking te komen moet de vereniging wel de meeste punten hebben verza meld over beide dagen. Tevens zijn er nog dagprijzen te verdie nen. Dit jaar is er een prijs voor de sportiefste vereniging. Zater dag a.s. spelen de junioren hun wedstrijden en zondag komen de pupillen in actie. Wü hopen dat het een sportief toernooi wordt en dat velen de weg naar Meermanskamp zullen vinden om van twee dagen mooi en at tractief voetbal te genieten. Zaterdag dienen de spelers en leiders op de volgende tijden aanwezig te zijn: 9.15 uur: Al - A2 - A3 en BI. 8.45 uur: B2 - B3 - Cl - C2 - C3. Zondag: 9.15 uur: Dl - D2 - D3 - D4. 9.45 uur: El - E2 - E3 - F1 - F2 - F3.1 PROGRAMMA ZATERDAG 12 EN ZONDAG 13 JUNI Zaterdag 12 juni. De elftallen dienen op de vol gende tijden aanwezig te zijn: Al - A2 - A3 - BI om 9.15 uur. B2 - B3 - Cl - C2 - C3 om 8.45 uur. Zondag 13 juni Dl - D2 - D3 - D4 om 9.15 uur. El - E2 - E3 - F1 - F2 - F3 om 9.45 uur. Jongstleden maandag vond de loting/plaatsing plaats voor het komdende D-toemooi van de tennisclub Holten, dat plaats zal vinden van 21 juni t/m 27 juni. Het totaal aantal aanmeldingen bleef beneden de verwachtingen, hetgeen het wedstrijdcomité deed besluiten om tevens een verkiezersronde te verspelen. To taal hebben zich aangemeld: 17 herendubbels; 7 damesdubbels; en 14 mixed dubbels. Speeltij den zullen gedurende weekavon- den van 18 tot 21 uur zijn; za terdag van 9 tot 19.30 uur, waarna op zondag de finales zul len worden verspeeld. Nadere berichten hierover zullen nog worden gegeven. De plaatsing, onder leiding van bondsgedelegeerde Th. van Mee- gen, heeft de volgende resulta ten opgeleverd: Mixed dubbel: le: Bpgers/Ho- ving; 2e: Woolderink/Woolderink; 3e: Willemsen/Willemsen; 4e: Kramer/v.d. Assem. Damesdubbel: le: Bogers/Speel- man; 2e: Kramer/Jannink; 3e: Bouwman/Zandman; 4e: Willem- sen/Dieben. Herendubbel: le: Woolder- ink/Selhorst; 2e: De Ruiter/Van Loenen; 3 e: Muizeb elt/Abraham- sen; 4e: De Roos/Brouwer. Alleen bij de herendubbel zal een voorwedstrijd gespeeld die nen te worden. De wedstrijden zullen zo spoedig mogelijk bij het clubhuis gepubliceerd wor den. KNIPTIP Kikvorsperspectief. dat is een foto, geno men van een heel laag standpunt. Je krijgt er vaak verrassen de effecten door. Wie weet waar Wammes Waggel woont, is een aardige publiek strekker. Net zo'n publiekstrek ker als het volleybaltoernooi voor iedereen (herhaling: IE DEREEN), dat wordt gehouden op zaterdag 19 juni op het veld bij de Scholengemeenschap. Want hoe men hier dan ook bij eenkomt, van genieperig.tot zeer gemeen, van knettergek tot schizofreen, van horrelvoet tot slecht ter beén, men moet strij den om de punten in het belang van iedereen! Straat tegen straat, tegen bedrijf, tegen fami lie, tegen.Nou ja, je kunt het zo gek niet bedenken. Voor ie dereen die de aanplakbiljetten in het dorp nog niet gezien heeft, nog eenmaal alle gege vens: vóór 10 juni a.s. kunt U zich opgeven met een team van minstens zes personen. Kijk in de familie rond, allarmeer buren, doe iets, maar zorg voor een team. Dus, vóór 10 juni opgeven bij: Wim Husslage, tel. 2609 of Hans Tutert, tel. 2597. Doen hoor. Je weet anders niet wat je mist! Want Wammes Waggel woont wijt weg!!!

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9