olm P ortefeuilleverdelin g G.S. Overijssel ,82-'86 pak toch de fiets! Inzet P.v.d.A.-fraetie door kiezers beloond A gemeente holten a Hoofdbestuur OLM: Kritischer staan t.o.v. coöperaties HOLTENS NIEUWSBLAD Holtens Fonds Internationale Hulpverlening 28 juni-3 juli BURGERLIJKE STAND Door burgemeester en wethouders op 1 juni 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.O. EN ARTIKEL 50, LID 8 WONINGWET VERKIEZING LEDEN GEMEENTERAAD HINDERWET OPHALEN HUISVUIL KOLLINGSERF EN M0SSINKSERF MAAIEN VAN BERMEN to JUNI 1982 -PAG. 5 Het hoofdbestuur van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij (OLM) gaat voortaan de koóperaties kritischer volgen. Meer dan in het verleden zullen de koöperatieve ondernemingen „de adem" van de land bouworganisatie in de nek voelen. In de toekomst zijn daarom duidelijk uitspraken te verwachten. Bij fusies, nieuwbouwplannen, flinke investeringen, sane ring en dergelijk wil de Overijsselse Landbouworga nisatie zijn zegje doen. Het liefst tracht de OLM om in een zo vroeg mogelijk stadium j zijn visie te geven. Hiervoor is het nodig, dat plannen van de j koöperaties vroegtijdig bekend zijn. De OLM zal daarom aan de beide andere landbouworganisa- i ties gaan voorstellen om geza- menlijk een brief te sturen naar de koöperaties. Via dit schrijven I wil de OLM bereiken, dat de koöperatieve ondernemingen by- j tijds de landbouworganisaties op de hoogte stellen van hun be- langrijke voornemen. Zodoende kunnen zij laten weten hoe in landbouwkring over die voorstel- len wordt gedacht. De bemoeie- j nis van de OLM met de koöp- eraties stoelt op de statuten van de landbouworganisatie. Daarin I staat nadrukkelijk geschreven, dat de OLM het koöperatiewe- zen in de landbouw tracht te bevorderen. De hamvraag, waar over het 'Hoofdbestuur zich moest buigen, was tot hoever dat „bevorderen" moet gaan. Dat is namelijk voor verschil lende uitleg vatbaar. De OLM zou kunnen volstaan met bevor deren, dat er koöperaties ko men. Als ze er eenmaal zijn, zouden ze zelf hun eigen boon- i tjes moeten doppen zonder dat j de landbouworganisatie zich met I het verdere gebeuren in die koöperatie bemoeit. De hoofd bestuursleden waren echter een duidelijk andere opvatting toe- I gedaan. Zij voelden veel meer voor het kritisch volgen yan de gang van zaken in de koöpera- j ties. De OLM zou de vinger moeten leggen by zere plekken van de koöperatie. Duidelijk een i mening geven over besluiten, die in de koöperatie genomen moe ten worden. „De OLM wil die nen als een klankbord voor de koöperaties. Over plannen of be langrijke zaken, die spelen, wil de landbouworganisatie in een zo vroeg mogelijk stadium zijn opvattingen laten horen", ver woordde voorzitter D.J. Jonk hans de visie van het OLM- hoofdbestuur. Hij voegde er aan toe, dat de OLM niet moet gaan meebeslissen in de koöperatie. Bestuur en leden zullen dat zelf moeten doen. De OLM wil al leen belangrijke zaken zijn stem laten horen. „En dat kan het best zijn, dat we het ook eens mis hebben. Dan moeten we gewoon inkalkuleren", stelde de OLM-voorzitter. In het Hoofdbestuur werd meermaals aangegeven, waarom het voor de landbouworganisatie belangrijk is om zich met het koöperatieve gebeuren te be- loeien. De OLM stelt zich tot loei om te zorgen voor een >ed inkomen voor boeren en iders. Dat inkomen hangt >or een deel af van de land- mwpryzen, die Brussel ieder vaststelt. Heel wat uren in OLMvergaderingen worden lan ook aan die Brusselse land- (ouwpolitiek besteed. Het boe- reninkomen wordt echter ook voor een deel bepaald door de prijs, die de boer aan de koöp-, eratie moet betalen of door de prijs, die de boer voor zijn pro- dukten ontvangt van de koöp eratie. De OLM-voorzitter liet over igens duidelijk weten, dat de landbouworganisatie het lef moet hebben om duidelijke uit spraken over koöperatie te doen. Daarbij kreeg hij bijval van meerdere hoofdbestuursle den. „We moeten de durf heb ben om bij koöperaties op te tenen te gaan staan. We zullen als landbouworganisatie keuzes moeten maken, ook al wordt ons dat niet in dank afgeno men. Dat risiko moeten we dan maar nemen", vond de heer J, Wolthuis uit Dedemsvaart. De heer J.W. Kranenberg uit Markelo benaderde het punt „durf om uitspraken te doen" vanuit een andere invalshoek. „Er zijn andere maatschappelijke groeperingen,' die meepraten bij koöperaties. Ik denk alleen maar aan de vakbonden. Nu als die vakbonden wel mee kunnen praten, dan hebben wij zeer ze ker een taak om mee te pra ten", vond het hoofdbestuurslid. De OLM-voorzitter gaf overigens te kennen, dat hij niet alleen bij de koöperatieve ondernemingen een vinger in de pap zou willen hebben. „Ik zou ook wel invloed wensen bij de partikuliere on dernemingen. Daar verwacht ik weinig van. Ik denk niet, dat ze daar zover zijn om de landbou worganisaties te laten meepra ten", aldus de heer Jonkhans. Evenals vorige jaren is het hoofddoel van deze actie dok dit jaar weer het bekende Landbouwproject in Ghana, waar men zich inzet om door landbouw-onderwijs, kunstmest, betere watervoorziening (aanleg waterbekkens langs de rivieren, die vol blyven als de rivie ren zelf droog vallen) veredeld zaai-goed, en het stichten van coöp eraties de inheemse agrariërs aan hogere opbrengsten van hun be drijven te helpen en zo de voedsel-positie in het algemeen te ver beteren. De actie langs de huizen zal pas gevoerd worden van 28 juni tot 3 juli, maar nu reeds stromen de vaste bijdragen (varië rend van f 10- tot f225.-; binnen op giro 87.55.87. van de Rabo bank te Holten, ten gunste van rek.nr. 32.85.14.489, ten name van Holtens Fonds Internationale Hulpverlening met vermelding: „vaste bijdrage". Naar aanleiding van de in maart gehouden Provinciale Verkiezin gen is de volgende portefeuille verdeling van toepassing C.D.A. Portefeuille A waterstaat en personeel Landwegen Waterwegen Verkeer en vervoer Vervoer gevaarlijke stoffen Waterschapsaangelegenheden Waterkeringen Integraal waterbeheer Kwantitatief beheer grond- en oppervlaktewater Kwalitatief beheer oppervlakte water Drinkwatervoorziening Personeel-eh organisatiebeleid Voorlichting en inspraak Provinciale gebouwn C.D.A. Portefeuille B en beleidsplanning Provinciale financiën Beleidsplanning Toezicht financiën gemeenten c.a. Rechtspositie gemeenten Interne zaken Informatievoorziening Algemene en juridische zaken Provinciaal bestuur (functione ren bestuursorganen) V.VID. Portefeuille C - ruimte lijke ordening en bestuurlijke organisatie Streekplannen Toezicht planologische maatre gelen Volkshuisvesting Bestuurlijke organisatie Ontgrondingen P.v.d.A Portefeuille D - welzijn Algemene welzijnszaken Sociaal-cultureel werk Kunst en oudheidkunde Onderwijs Maatschappelijke voorzieningen Volksgezondheid Bestuurscommissie mensen- zonder-werk Bestuurscommissie beroepszaken B.W. P.v.d.A. Portefeuille E - econo- financiën mie en energie Economische aangelegenheden Energievoorziening Toerisme Recreatie Integraal structuurplan (I.S.P.) C.D.A. Portefeuille F - milieu en landbouw Milieucoördinatie Kwalitatief beheer grondwater en bodem Bestrijding luchtverontreiniging Bestrijding geluidshinder Afvalverwerking Hinderwetplichtige activiteiten Milieu-aspecten energievoorzie ning Natuurbescherming Landschapszorg Relatienota-aangelegenheden Agrarische aangelegenheden (incl. ruilverkavelingen en lan dinrichting) Geboren: Johanna dv E.D. .Ven eklaas en E.J. Catley-Day; Ge- rrit Willem zv W. Stegeman en J. Bouwhuis (geb. te Deventer): Gerrit Diederik Johan zv J. Steunenberg en A. Aaftink (geb. te, Deventer). Overleden: A.H. Vruwink, oud 68 jaar, Holten; G Vincent, oud 87 jaar, Holten; A.J. van Berkel, oud 81 jaar, Holten (overl. te Deventer); H.J. Struik, oud 67 jaar, Holten (overl. te Deventer); J. Teeselink-Meilink, oud 81 jaar, Holten (overl. te Gorssel). Ondertrouwd: W.A.G. Mollink, oud 25 jaar. Raalte en R.H. Meerman, oud 24 jaar, Holten; G.J.H. Willems, oud 25 jaar, Hplten en: M.R.M, Moekotte, oud 22 jaar. Holten, „De uitslag van de gemeente raadsverkiezingen biedt voor de P.v.d.A goede vooruitzichten voor de in september te houden landelijke verkiezingen. Voor wat Holten betreft betekent een opkomstpercentage van ruim 85% een groot compliment voor het democratisch verantwoorde lijkheidsbesef van onze Holtense leefgemeenschap waar we samen trots op mogen zijn en een stemmenwinst van ruim 250 be tekent dat de inzet van de Hol tense P.v.d.A P.v.d.A-ffactie, ge durende de afgelopen vier jaar door de -kiezers is gewaardeerd en beloond en geeft alle reden om op hetzelfde pad door te gaan". Dit zei P.v.d.A.- voorzitter D.J. Mondeel tijdens een vorige week woensdagavond op het buiten terras van hotel Vosman gehou den verkiezingsbijeenkomst van de P.v.d.A waarvoor een flinke belangstelling bestond. Ook zei Mondeel dankbaar te zijn voor het goed functioneren van de Holtense P.v.d.A.- afdeling als geheel hetwelk ook zeker heeft bijgedragen aan een positieve uitstraling bij deze verkiezingen. Wijzend op het CDA- verkie zingsprogram zei Mondeel er op te rekenen dat de P.v.d.A de komende vier jaar een wethou der zal leveren. Wie dat zal worden hangt geheel af van de portefeuilleverdeling omdat de daarvoor beschikbare kandida ten mevrouw Metsemakers en de heer Van der Harst ieder zo hun eigen specialiteiten hebben. Programmatisch moet een uit- stekende samenwerking met het CDA de komende vier jaar in elk geval willen lukken. „De uiteindelijke zetelverdeling betekent voor de Holtenaren blijkbaar een grote verrassing, want bij het voorspellen van de zetelverdeling waren onder het grote aantal inzendingen slechts 9 kiezers met de juiste voorspel ling. Uit hen werden als prijswinnaar getrokken: H.M. Kappert, Hof- fesstraat 13; T. Jansen, Noord 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J.W. Lubbersen voor het gedeeltelijk veranderen van de woning Okkenbroekseweg 19; aan de heer A, Nijkamp voor het veranderen van de winkel Dorps straat 13; aan de heer B.J. Steen voor het plaatsen van een windscherm bij de woning Burg. van der Borchstraat 8; aan de heer A. Jürjens voor het vergroten van een stal op het perceel Raalterweg 49; aan de heer L.H. Rensen voor het vergroten van een rundveestal op het perceel Maneschijnsweg 35; aan de heer G.A. Haverslag voor het oprichten van een tuinhuisje bij het perceel Waardenborchstraat 19; aan de heer D. Aanstoot voor het vernieuwen van een schuur/garage bij het perceel Boldersweg 2; aan de heer G. Bieleman voor het verbouwen van een wagenberging tot rundveestal op het perceel Maneschijnsweg 14; 2. aan de heer H. Dasselaar toestemming verleend tot het verplaatsen van een volière van het perceel Canadastraat 66 naar Schoutenstraat 11; 3. aan de heer M. Capelle toestemming verleend tot het plaatsen van een windscherm en bloembak bij het zomerhuis Postweg 31. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. WethouderStegemanisop14juni1982 verhinderd spreekuurte houden. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de heer M.T. Veltkamp, wonende Oude Stationsweg 14 te Holten, een aanvraag om vergunning is ingediend voor het bouwen van een veestal op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie C. nr. 2891, plaatselijk gemerkt Oude Stationsweg 14. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Buitengebied", omdat door de bouw van de veestal de voorgeschreven afstand van bebouwing tot de wegas zal worden ove/schreden. Aangezien het ingediende bouwplan niet in strijd is (zal zijn) met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan bestaat het voornemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van dit plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 14 juni 1982, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het onderhavige bouwplan bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestemmingsplan buitengebied en het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 10 juni 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester ,G.J. Langenbarg, secretaris TER INZAGELEGGING PROCES-VERBAAL N22-2 De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Holten maakt ingevolge artikel N 23 der kieswet bekend, dat het proces-verbaal van de zitting van dit centraal stembureau waarin de uitslag der verkiezing van de leden van de gemeenteraad, ingevolge de stemming, gehouden op 2 juni 1982 is vastgesteld, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Holten, 4 juni 1982 De voorzittër voornoemd, W.L.F.C. van Rappard TER INZAGELEGGING AANVRAGEN OM VERGUNNING Op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie liggen van 14 juni 1982 tot 14 juli 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1J.A. Luggenhorst, Broekweg 3 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensmestbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 400 liter -) 2. G.W. Stevens, Sangeldijk 10, Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank - inhoud 600 liter -) 3. G.H. Oolbekkink, Velddijk 9, Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met opslag van mest) 4. J. Megelink, Borkeldsweg 95, Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met opslag van mest). Betreft de inrichting ter noordzijde van de weg. 5. J. Megelink, Borkeldsweg 95, Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensfokbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1200 liter -). Betreft de inrichting ter zuidzijde van de weg. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Tevens liggen de ontwerp-vergunningen ter inzage. De ontwerp beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de ge vraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 14 juli 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvra gen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 7 juli 1982, met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. TER INZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 4 mei 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. A.G. Nijland, Oude Stationsweg 13 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 400 liter) 2. Maatschap W. en H. Rietberg, Schuppertsweg 2 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank (inhoud 2000 liter) en opslag van propaangas in een bovengrondse tank (inhoud 1600 liter). 3. L.G. Haverslag, Tromopsweg 3 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen, enz. van een rundvee- en varkensmestbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 600 liter) 4. de fa. Rietberg, Broekweg 24 te Holten (tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- fokvarkens- en pluimveebedrijf met de daaraan i verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 1200 liter) 5. H.J. Ebrecht, Sangeldijk 20 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen enz. van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een ondergrondse tank, inhoud 3000 liter) 6. G.J. Meijerman, Tolweg 10 te Holten (tot het uitbreiden van de veestal- en fokschuur met de daaraan verbonden opslag van mest) 7. F.J. Vorkink, Langstraat 18 te Holten (tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf, annex opslag van mest, bestrijdingsmiddelen en dieselolie- bovengrondse tank inhoud 1000 liter). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 14 juni 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" aan de Kei zersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde tijden. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzage legging, derhalve vóór 14 juli 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot hettreffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Dè beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. TER INZAGELEGGING ONTWERP-BESCHIKKING. Op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en in de sporthal ,,'t Mossink" ligt op de hiervoren genoemde tijden vanaf 14 juni 1982 ter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek om vergunning van: G.H. Oosterveld, Vonderschottenweg 6, Holten (tot het uitbreiden en wijzigen van het varkensfok- en mestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest) Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens op de aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder de aan de ontwerp-beschikking verbonden voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór dinsdag 29 juni 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Het huisvuil van de woningen aan het Köllingserf en het Mossinkserf wordt opgehaald op maandagmiddag. Een ieder die belangstelling heeft voor het maaien (en gebruik van het gras) van de bermen in de gemeente kan hierover kontakt opnemen met het kantoor gemeentewerken, Dorpsstraat 24b (tel. 1471).

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5