Medische diensten MwS§5.98U Waardebon binaHeii l g Kuskenbouten p GEITEKAASMAAKSTER OP MARKT VAN OUDE AMBACHTEN Gamma Ilijssen: óók uw "best© keukenspeci 1st! KWAAK-BOOGAERDTS 10 EN 24 JUNI Geslaagden HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA Geslaagd Y®®!* Iedereen die iets te I uwen of te verbouwen heeft obg MlAlRiKlTl i 0 KB Gamma maaM t u makkelijk. KLOOTSCHIETEN BIJ J.S. DE SCHURE Kwark ais Scholengemeenschap Nog niet direct voor de verkoop, tenminste niet in grote hoeveel heden maakt ze van gepasteuri seerde geitemelk kwark. Ook met dit product zal zij op de „markt" aanwezig zijn. Procédé De geitekaas wordt gemaakt van rauwe, dus ongekookte melk, het wordt gezuurd met karnemelk en stremsel wordt toegevoegd, waarna het ge heel een "half uurtje blijft staan om te stremmen (in te dikken) dan wordt het ge sneden met een snijraam, in blokjes ter grootte van een erwt. Ongeveer één derde deel van het vocht, de wei, wordt er vervolgens afge schept. De overbeleven wron gel wordt opgewarmd tot plus minus 33 graden. Weer laten rusten en bezinken, op nieuw roeren en opwarmen, nu tot ongeveer 35 graden. „Hoe meer je in de kaas werkt, hoe meer je de wei uit de wrongel roert, waardoor de kaas een minder zure smaak krijgt. Dit zijn ge voelsmatige elementen, die bepalend zijn voor je eind product", vertelt Nelleke. Dan moet de wrongel bezin ken tot de kaasplak, en deze wordt in de kuipjes gedaan, om de vorm aan de kaasjes te geven. De kaasjes gaan onder de pers en na ongeveer zes uur in de pekel, een mengsel van water en zout. De gepekelde kaasjes gaan na ongeveer 12 uur in de kelder op de kaasplanken, waar de dagelijks gekeerd worden om vorm en ook korst te handhaven en te kweken. Aan de Scholengemeenschap Holten zijn voor het eindexamen I „Atheneum" geslaagd de kandi daten: Jeroen Bakker, Gerrit 'Bekkemens, Theo Boode, Ton Christophersen, Henk Christop- hersen, Ernst v.d. Ende, Jannet Gervedink Nijhuis, Jolanda Hof stede, Henk Steven Kleinburink, Mark Koelemay, Aart Kroon, Gerrit Kroon, Henk Kroon, In eke van Leeuwen, Eric Mondeel, Remco van Maurik, Ria Meijer- man, Rik Reisinger, Martine Schneider, Gerard Schutte, Jan Voordes en Marloes Wille allen te Holten; Dirk Bielderman, La- rent G), Marjo Boertien, Peter Bosma, Eddy Dijkstra, Wouter, Gerritsma, Ans Looijenga, Yvonne Lambregts, Paul Ley- dekkers, Dinand Olydam, Reinie Schreurs allen te Goor; Francis Disselborg, Aart Jan Heilersing, Luc Kok, en Lutz ten Zende te Markelo; Robert Drent. Marijntje Luydjens, Corinne Ossebaard en Sander Wessels, Bathmen; Syl via Rook te Nijverdal. HAVO: Yvonne Abrahamsen, Barbara Boode, Jolanda Broek- maat, Linda Delbeek, Tejo Duijn, Hermien Grootherder, Coen van Hoevelaak, Anja van 't Holt, Ineke Kemper, Rob Meijerink, Bea Pinkert, Ingrid te Riele, Bertus Roelvink, Anja Sluiter, Ema Stegink, Femke Sijtsema, Ria Tempelman, Rita Vorkink, Erik Wechstapel allen te Holten; Jeroen Alberts, Ro nald v.d. Bijl, Ruth Ditzel, Alette Kranenborg, Geke Kre- mer, Wilma Nykamp, Inge Roe- terdink, Fenya Wanschers, Eric Welbergen allen Rijssen; Joke v.d. Berg, Paul Borrias, Simon Does, Bert Dijkhuis, Marijke Go res, Moniek Hoekstra, Hanneke Keuning, Anneke Kïaster, Rik Klaver, André Maat, Jeroen Moorman, Theo Peters, Frank Pouwel, Dick Schutter, Dinie Stokreef, Ellen Toet, Annette Tragter, Berdieke Veltkamp, Marian Vrielink en Petera v.d, Zwaag allen te Goor; Marjan Beijèring, Jolande Dollekamp, Wim Gossink, Lieuwe Hellinga, Arianne de Jong. Hilco Kok, Ans Rouweler, Herman Schut, Jan Schut, André Steunenberg, Wilco Tukker en Gerard Zand- jans, Markelo; Gerard Bluemink, Hennie Groot Bronsvoort, Ge- rtine Hofstede, martijn Hage, Roald Hulst, Yvonne Kelder, Jacqueline Klavers, Andy Kol- denhof, Marieke Langenberg, Jo lande v.d. Meij, Bettie Wil tink, Nijnke Wijbinga en Angeli van Zee allen te Bathmen; Jos Pruik, Nijverdal, Chris Twister- ling, Hellendoom, Gerda Vos man, Okkenbroek. MAVO: René Bannink, Anke Beeftink, Jan ter Beest, Adriana Bouwhuis, Tom-Julian Braunius, Andreé Broekmaat, Rudi Drenth, Jeroen Flantua, Petra Fokkema, Ida Hogenkamp, Henk Huizinga, Henny Jalving, Irma Janssen, Herman Klein Velderman, Joseph Klunder, Erica Koetsier,! Harry Kolkman, Hermanna Knkkink, Erik Mees ter, Piet Méindertsma, Rinca Nijenhuis, Jeanet Nijland, Marja van Oven, Miranda Postma, Huub Schoorlemmer, Jacqueline Smit, Marjo Speelman, „Aijan Verboom, Jolanda Voskes, Rie- neke Vukkink, Jan Wesseldijk en Hellen Zanting allen te Hol- ten; Berend van Aken, Gertjan v baan, Christel Bakker, Peter van Ben them, Frank te Bolscher, -• Alanda Bulten, Andrew Crow- den, Johan Dommerholt, Lucy Gerritsen, Martin v.d. Haar, Ferdinand Meijer, allen te Rijs sen; Wim Beldman, Karin v.d. Berg, Monique v.d. Berg, Mar tine Dollekamp, Henk Hendrik- sen, Berthil Koster, Ina Morsink, Jan Nijenhuis, Jahine. Tukker, Jan tine Witernan. en Janet Woestenenk allen te Markelo; Wilma Beltman; - *Jöèé Bijnen, Wilma Enneman, Astrid Hage, Luc van Kampen, Diets Klavers, Wieke Kloosterboer, Gerdje Koldenhof, José Koldenhof, Ca- rolien van Loenen, Ina Meilink, Ellen Muileman, Wilma Nikkels, Lidi Pijffers, Milko Steur, José Veldhuis, Diny Veneklaas, Mar- 'w griet van Diepen allen te Bath men; Olaf v.d. Berg, Harfeen; Bas Bielschowsky; Dian Das, Marinske Horstman, Jeroen, de Jong, Marcel Vlak allen te Nij- verdal; Vilmar Dijkstra, Maarten- Hondelink, René Lansink, Jo-^ landa Spies, Arno Wibbelink al len te Goor; Sjerkje Dijkgraaf, Wierden; Geert - Klem Lebbink en Willy Otten, te Okkenbroek; Monique Kleinlugtenbeld, - te Hellendoom;. in totaal deden er 294 (v.j. 276) leerlingen examen, waarvan 210 slaagden. Proficiat!! De 84 die het niet haalden" krijgen in de periode 10-21 juni een „herkansing" Sterkte en succes! -- Plaatsgenoot André Meilink slaagde voor zijn eindexamen aan de Bosbouwschool in Apeldoorn. Vrijdag 25 juni krijgt hij zijn diploma uitge reikt. Arts: W.R. - van Couwelaar, Keizersweg 32, tëï. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: A. Fisscher-Buis, Mensink- dijkje 3, Schalkhaar, tel, 05700-31870 b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, Stich ting Kruiswerk, Gaarden- straat 29, tel. 05483-1436. Spreekuur wijkverpleegkun dige elke woerdag van 13.30- 14.00 uur en tevens afhalen en terugbezorgen van maga zijnartikelen. Tandarts: T. van Noort, Scherpenzeel- seweg 13, Goor, tel, 0547- 0-5317. Spreekuur voor spoedgevallen: 17-17.30 uur Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur. Groene Kruisge- bouw: Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer - Alarmnummer 0011 dienstdoende arts. Open bejaardenwerk Tafeltje dekje Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van -8.15-11.30 uur in Stichting' Kruiswerk, Gaardenstraat, Fysiotherapie Alle" werkdagen .wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat. - - - St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel Gaardenstraat 29, tel 0548- 3-27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf Storing elektriciteit en gas- voorzieing, tel. 1814 Politie Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer Telefoon 011 (dag en. nacht). V s Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 GOOR flOlTCH za. 9.00-12.00 hl. 05470-2284 181.05483-1847 koopavond Goor Slallisslaso 24 IVaagweg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder eén dak! Ned. Herv. Kerk: 8.30 u en 10.00 uur: ds. H.J Ekker, Uitgangscoll. Prot. In- terk. Thuisfront. Oppasdienst: Mevr. Poortman-Schuitert en Frieda van Zon. Geref. Kerk 9.30 en 9.15 uur: ds. R. de Vries van Ede. (Voorber. Hei lig Avondmaal) In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindervendienst klas 3 o.l.v. mevr. G. van Zeijts en klas 4. o.l.v. Hans Paalman Oppasdienst: Mevr. Kruimelaar-Kistemaker, mevr. Rietman-Jansen en Ina Stam (res). Mevr. Zwiers-Berkel, Hannie Stam en mevr. Beukenkamp-Offringa (res.). R.K. Kerk (Gebouw „I^ene") Zaterdag: 17.00 uur zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. J. Broekhuis van Rijssen. Uitgangscoll. Prot. Interk. Thuisfront Okkenbroek 9.30 uur ds. G. Bouman. (Maaltijd des Heren) Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 u en 11.00 uur Kom, zei de chef-slager van H; Sg VS MARKT, ik denk dat mijn fg i klanten wei wat extra voordeel g kunnen gebruiken. J fl Kom met deze waardebon naar B tg* mijn slagerij en u krijgt fr s Si kilo P i 1 iiiiii' i/mi— voor slechts P Rijssen Geldig 10. 11 en 12 juni jgE; I plaats waar ze verblijven. Verder zijn het bijzonder kritische die ren voor wat betreft hun eetge woonten. Ze kiezen uit de moge lijkheden steeds weer hetbeste van het beste". Terug naar on geveer een jaar geleden toen met twee geiten, die gezamenlijk een 10 tot 12 liter melk geven, een start werd gemaakt met het maken van geitekaas, in eerste opzet voor eigen gebruik. „Mocht het goed lukken dan zouden we wel verder zien". Inmiddels telt de „Hagemans- hoeve" 17 geiten en moet per dag dag 40 liter melk tot vier kilo kaasjes worden verwerkt. Er zijn een aantal jonge lammeren en ook een jonge bok, allemaal stamboekdieren. In de „kaaskel der" onder de boerderij liggen zo'n 140 kaasjes in voorraad". „Dat moet ook wel anders is je sortering gewoon te klein, als je pas begint kun je bijvoorbeeld nog geen pittige geitekaas aan bieden, maar dat begint nu een beetje te komen. De echte ken ners willen het liefst een kaasje met een uitgesproken smaak. Een smaak zoals men die nog kent van vakantie's in Zwitserland of Frankrijk. Het blijkt ook dat die mensen die geinteresseerd zijn in geitekaas, vaak al in een eerder stadium kennis hebben gemaakt met deze kaassoort. De mensen in de directe omgeving staan er wat „gelaten" en terughoudend tegenover, gewoon omdat geite kaas van oudher in Nederland een iets of wat verachtelijk imago heeft, vooral bij de boe ren. Het blijft waarschijnlijk een specifiek product dat kwa smaak en ook gebruik niet met „koekaas" vergeleken kan en mag worden", vindt Nelleke. Zij adviseert de geitekaas in blokjes te serveren bij een goed glas rode wijn. „Gewoon alleen de kaas, zonder andere smaakjes en hapjes, dan komt ze het beste tot haar recht". Kom snel 'ns een kfjkje nemen op onze keukenafdeling. IJ vindt er o.a. een grote sortering kunststof en massief houten keukens. Haar wens en op maat te bestellen. Ook voor standaard keukeribloks in diverse uitvoeringen kunt u by ons terecht. Daarnaast heeft Gamma een ruime keuze in aanrechtbladen, waaronder kunststof, r.v.s., houten en tegelbedbladen. Gamma Ryssen biedt u een gratis ontwerp van uw keuken. Eventueel kan dok de komplete montage door ons worden verzorgd. Uiteraard alles tegen de bekende lage Gammapryzen. Ryssen, Enterstraat 190. Tel. 05480-15488 Zondag 13 juni is het weer zo ver: Js. De Schure organiseert weer een. klootschiettoemooi. Bij dit spel is het de bedoeling dari men een bepaald parcours loopt en daarbij met een kloot, dit is een houten bal verzwaard met lood, gooit. Men moet daarbij proberen deze afstand in zo min mogelijk worpen af te leggen. Het spel wordt gespeeld met teams van 4-6 personen. Als parcours hebben we een route uitgezocht die door de Beuse- berg loopt, en zeer afwisselend is. Jong en oud kan meedoen. We beginnen om 14.30 uur. Voor kloten zorgt de Schure. Men kan ze lenen voor f. 1.- of kopen voor f. 8.- gelde bezigheid, want er moest ook voor de verkoop worden ge zorgd. Voor Nelleke begon de kaasmakerij met iets andere achtergronden, want voor het echtpaar v.d. Kwaak ging het meer om een uitgegroeide hob by, het houden van geiten, middels het maken en ook ver kopen van kaas redelijk betaal baar te houden. Zo is het idee eigenlijk geboren. Mijn man is altijd al erg gesteld geweest op de eigenzinnigheid maar ook de aanhankelijkheid van geiten. Gieten hechten erg aan de men sen die hen verzorgen en de Laatste handeling tijdens het bWven de kaasjes in het pekel- maken van de geitekaas is het bad> waar na ze op de schap- j pekelen. Gedurende een nacht Pen ter rijping worden gelegd. Geboren en getogen in de taasstreek Stolwijk werd iet maken van kaas haar il van kinds af aan ge- eerd door haar moeder. ,Of je nu kaas maakt tan koemelk of geitemelk, iet procédé is nagenoeg ïetzelfde", woorden uit de nond van Nelleke v.d. Kwaak-Boogaerdts (36) voonachtig op de „Ha- ;emanshoeve" in Raalte. Donderdag 10 juni: 15JKK21.00 uur Informatieavond over de Nelleke v.d. Kwaak bezig met het snijden van de wrongel in blokjes nevenproduct bouw en verkoop van woningen in zaal „Vosman. Vrijdag 11 juni: 19.30 uur Con cert leerlingen muziekschool in aula Scholengemeenschap (zie adv.) Zaterdag 12 en zondag 13 juni: 9.00 uur Aanvang „Allard van Bruggen" jeugdtoefnooi S.V. „Holten" op „Me'ermahsfcamp". Zondag 13 juni: 10.00 uur Start Koetsenrit „De Befgrijd'èrs" "by Volkering, Raaltefweg (zie be richt). 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 14 juni: 19.30 uur laat ste ruilavond seizoen 1981/1982 Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman" Zaterdag 19 juni: 19.00 uur Dui- zendstemmige zangmanifestatie voor het gemeentehuis te Wier- den.. Maandag 28 juni en Zaterdag juli: Jaarlijkse actie voor Hol- tens Fonds Internationale Hulpverlening. Dinsdag 29 juni: 20.00 uur Jaar lijkse Feestavond schpolkring Dijkerhoek in zaal „Het Bqnte Paard" m.m.v. Dykerhoeks Amateur Toneel „D.A.T." Woensdag 30 juni: '8.3Ó uur Aanvang School- ën Volksfeest in Dykerhoek. Kaas maken (van koemelk) was bij ons thuis vroeger een gere-

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3