Holten ging onderuit mmm -T\ Voorbereiding Military Holten al in volle gang Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD FRED HULLEMAN HOUDER VAN DE STEUNENBERGTROFEE PUPILLEN 4 i 1 6 MEI 1982 -PAG. 9 Op maandag 26 en dinsdag 27 april werden weer de jaarlijkse clubkampioenschappen gehouden. De winnaar komt in het bezit van de Steunenbergtrofee. Bij de senioren hadden zich 14 deelnemers opgegeven. 'Deze waren verdeeld in twee poules van 7 man, waarbij er wel aan plaatsing gedaan werd. Verder werd er met voorgift gespeeld, waarbij een zwakkere speler punten voorkrijgt op een. 'sterkere speler, zodat iedereen een kans heeft. In poule A speelden Robert KL Wassink, Gerard Beldman, Wim Gütlich, Fred Hulleman, Ron Hulleman en Jan van Heun ieder één. maal tegen elkaar. (Jan Ophof viel uit vanwege een teenblessure). In deze poule was Fred duidelijk de sterkste, hij verspeelde alleen tegen Wim één game, waarbij Wim 7 punten voorsprong kreeg. In de wedstrijd tegen Jan van Heun kreeg Fred 5 punten voorsprong, dit bleek voor Jan een onoverkomelijke achterstand, want Fred won in 2 games. De 2e plaats in deze poule was voor Robert. Hij had evenals Jan van Heun 3 van de 5 wedstrijden gewonnen, maar omdat hij in de onderlinge wedstrijd van Jan gewonnen had werd hij 2e. voorsprong), de tweede game won Gerard en in de derde game had Robert duidelijk zijn kruit verschoten want Gerard won die vrij makkelijk. De finale tussen Fred en Wijnand, waarbij geen voorsprong gegeven werd, omdat deze spelers gelijkwaardig geschat worden. Nu had Wij nand deze voorsprong goed kunnen gebruiken, want Fred walste over hem heen met 21-10 en 21-10. Fred Hulleman werd dus de nieuwe clubkampioen en opvolger dan Jan van Heun en Houder van de Steunenbergtro fee. Vrijdag 25 juni en zaterdag 26 juni zal dit jaar, op gesplitst in twee dagen de Military Holten worden gehouden. De vrijdag wordt volledig in beslag ge nomen door dressuur, in de M en de Z klasse en zaterdag volgt het wegparcours, de cross en het springen. Naar verwachting zullen een 80 combina ties deelnemen uit verschillende Europese landen. De deelnemerslijst is nog niet helemaal ingevuld maar zal zodra de namen bekend zijn gepubliceerd worden. De traditionele clubkampioen schappen van de tafeltennis ver eniging werden by de jeugd af gewerkt door middel van een dubbele vierkamp. Na de le dag ging Jaap Kruk aan kop maar hy voelde onget- wyfeld de hete adem van Dennis Damen waarvan hij maar net met 2-1 van had gewonnen, Ka rin Beldman volgde op een derde plaats doordat zy alleen van haar jongere broertje Hen- Jan had gewonnen. De 2e dag leverde daardoor een zeer span nend verloop, want Dennis was er op gebrand om zich te revan cheren en daardoor een greep naar het jeugdkampioenschap te doen, maar ook deze keer bleek Jaap de sterkste en met dus twee keer een verliesparty be reikte Dennis Damen een 2e plaats. En ook op de tweede dag bleek Karin de meerder over Henk-Jan zodat ook hier een verdeling van de plaatsen tot stand kwam; Karin 3e en Henk-Jan op een vierde plaats. Ondanks dat er maar weinig jeugdleden in de vereniging zyn kon dit evenement geslaagd ge noemd worden. In poule B speelden Gerard O vervelde, Johan Markvoort, Gerrit Markvoort, Jan Vrugte- veen, Nico Valk, Henk Hendriks, en Wijnand Falk tegen elkaar. In deze poule bleef niemand on geslagen. Na de eerste avond waren alleen Gerard en Wijnand nog ongeslagen. Gerard had Henk, Nico, Jan en Gerrit al verslagen. Wijnand had weinig moeite met Johan, Jan en Ge rrit. De tweede avond begon di rect met de wedstrijd tussen Gerard en Wijnand. In een niet fraaie maar wel spannende wed strijd won Wijnand in 3 games. Hierna won Gerard zijn laatste wedstrijd en verloor Wijnand in drie games van Nico. Beide hadden ze dus 5 punten uit 6 wedstrijden, maar omdat de on derlinge wedstrijd dan geldt werd Wijnand 1 en Gerard 2. In deze poule behaalde Jan Vrug- teveen een fraaie 3e plaats. De uiteindelijke winnaar van de Steunenbergtrofee moest dus komen uit het viertal Wijnand Falk, Gerard Overvelde, Fred Hulleman en Robert. KI. Was sink, omdat men nu kruisfinales ging spelen. Dit wil zeggen dat de nr. 1 uit poule A speelt tegen de nr. 2 uit poule B en andersom dus: BI tegen A2. De winnaars hiervan spelen de fi nale en de verliezers spelen om de 3e en 4e plaats. A1-B2 werd dus Fred tegen Gerard. Deze wedstrijd werd door Fred in drie games gewonnen. A2-B1 werd dus Wijnand tegen Robert. Dit werd een zeer spannende wed strijd. De eerste game was voor Robert met 21-15 (Robert kreeg vorige week vrijdag lukte het de dames van Mintonette met een 0-3 overwinning tegen Nijverdal, het kampioenschap in de wacht te slepen. Alsnog een plaatje van de Mintonettegroep. 5 punten voorsprong). De tweede game was precies ander som dus 21-15 voor Wijnand. De derde game was uiteindelijk in de verlenging voor Wijnand met 23-21. De strijd om de 3e en 4e plaats ging dus tussen Gerard en Robert. De eerste game was voor Robert (opnieuw 5 punten Einduitslag: 1. Fred Hulleman, 2, Wijnand Falk, 3. Gerard Overvelde, 4. Robert KI. Was sink, 5. Jan van Heun, 6. Jan Vrugteveen, 7. Ron Hulleman, 8. Henk Hendriks, 9. Nico Valk, 10. Wim Gütlich, 11. Johan Markvoort, 12. Gerard Beldman, 13, Gerrit Markvoort. Zo'n 120 vrijwilligers verzorgen de werkzaamheden rond de Mili tary, die dit jaar zij het nog op zeer bescheiden schaal gekoör- dineerd wordt door de in maart opgerichte Stichting Korte Mili tary Holten. Dries Willems, de stuwende kracht achter Stich ting en organisatie verwacht dat zo'n 6000 mensen deze Military In de op een na laatste wed strijd is Holten er niet in ge slaagd de goede draad van het begin van de competitie weer op te pakken. In de uitwed strijd tegen Voorwaarts moest Holten de 2e achtereenvolgende nederlaag inkasseren. In de eer ste helft ging het lange tijd ge lijk op. Toch zag Voorwaarts kans vlak voor rust een 7-5 voorsprong te nemen. Valk na rust speelde Holten erg goed. Met keurig uitgespeelde aanval len liet Holten zien, dat het Voorwaarts kon uitspelen. In vlot tempo .zette Holten de ach terstand van 7-5 om in een 9-7 voorsprong. Helaas verzandde het spel daarna weer zodat Voorwaarts de kans kreeg terug te komen. Holten kwam met 10-11 achter. In een laatse po ging nog een beter resultaat te behalen kwam Voorwaarts door goed uitgespeelde break outs alsnog aan de wat geflatteerde 14-11 winst. Doelpunten: Johan Plantinga 4; John Lamping, Francis Luessink, Frans v. Ge nnep 2; Jan de Wit 1. De dames senioren hadden we derom weinig kans tegen Actief. Na een ruststand van 5-1 werd uiteindeiyk met 11-1 verloren. De dames junioren speelden uit tegen K.H.C. Tegen de koploper 'speelden de Holtense dames niet slecht. Eerder werd in de com petitie met 12-3 verloren. Nu bleef Holten in de eerste helft goed by. (6-4). Na rust werd K.H.C. sterker en won verdiend met 10-5. Jeugd: Adspiranten BI kam pioen! Adspiranten BI werd afgelopen weekend kampioen. Met nog 1 wedstrijd te speln hadden ze reeds 6 punten voorsprong op de nummers 2 en 3. Zonder 1 nederlaag en met een doelsaldo van 128 voor en 29 tegen kon de kampioensvlag worden gehe- zen. Ook de laatste wedstryd, gespeeld in een modderbad op Meermanskamp kon de Holtense meisjes niet tegen houden. Voor een, ondanks de regen, flink aantal toeschouwers werd Achil les met maar liefst 17-4 aan de kant gezet. Onze felicitaties! B2 had het uit moeilyk tegen koploper Actief. Na een 10-1 ruststand werd in de 2e helft veel beter gespeeld. Toch ver loor het team met 15-4. Cl speelde thuis tegen Actief. In de glibberparty had Holten een beter oog voor de bal en won met 5-3. De welpen haalden een verdienstelijk gelijk spel tegen Wesepe. Na een 0-0 ruststand werd het 1-1. Programma: komend weekend wordt het laatste competitie weekend 1981/1982 gespeeld. De wedstrijden zyn: Zaterdag: Al uit tegen Lettele om 13.00, vertrek 12.00 uur; BI thuis tegen Lettele om 14.40 uur; B2 uit tegen Raalte om 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; Cl thuis tegen W.S.V. om 13.50 uur; Dl thuis tegen Nw. Heeten om 13.00 uur. Standen: De uitslagen van dit weekend waren nogal verras send. Naast het verlies van Hol ten was ook het gefljke spel van D.S.C. thuis tegen Actief 13-13 Holten D3-ExceIsior D6 Het nog ongeslagen D3 heeft nog alle kansen op het kam pioenschap behouden tegen Ex celsior. Na een wat matige eer ste helft (ruststand 1-0) ging het in de tweede helft stukken be ter. Goed combinatiespel leidde tot een verdiende 4-0 overwin ning. De uitslag had nog groter kunnen uitvallen, maar de regen was een grote spelbreker. A.s. zaterdag kan het kampioen schap worden binnengehaald tegen medekoploper Hedtor. Dus jongens vrijdag vroeg naar bed en zaterdag met veel inzet spe len. En met veel supporters moet het lukken. Succes. Vesos El-Holten El In een zeer aardige wedstrijd hebben de ploegen de punten broederlijk gedeeld. Opvallend was de rentree van Marco Jan sen. Deze speler heeft de tot nu gespeelde wedstrijden allemaal gemist. Maar afgelopen zaterdag was hij er gelukkig weer bij. Dat Marco de eerste treffer voor El scoorde, was natuurlijk een geweldige opsteker voor hem. zullen bezoeken. De totale kos ten zyn begroot op 60.000 gul den en zullen naar verwachting gedekt worden door sponsors, verkoop toegangskaarten en programmaboekjes en opbrengs ten uit horeca-aktiviteiten. Om de Military naar buiten toe een meer professioneel gezicht te geven werd voor de public- relations de heer Hendrik Nolles 1 uit Ridderkerk aangetrokken. en de nipte winst van W.S.C. op Raalte uit 6-7 onverwacht. Door deze uitslagen en de promotie en degradatie belangen worden deze beslissingen pas op de laatste speeldag duidelyk. Hol ten speelt thuis tegen Raalte tenrijl D.S.C. op bezoek moet by W.S.V. en Voorwaarts by Ac tief. Het zou voor Holten een goede zaak zyn wanneer de laatste competietiewedstryd thuis zou worden gewonnen. Dit ter afsluiting van een toch zeer redeUjk handbalseizoen. Holten-Raalte zondag 9 mei om 11.00 uur. Meermanskamp! Hij zal zich in de eerste plaats bezighouden met een zo breed mogelyk bekendheid geven aan Military Holten. Ook de sponso- raktiviteiten heeft men uit han den gegeven gezien de steeds grotere druk op de toch al drukbezette groep vrijwilligers. Een buro in Daarlerveen zal zich hiermee belasten. „Je kunt mogelyk alles in eigen handen houden en je moet je realiseren dat verdoorgevoerde perfectie van de Military Holten enorm veel man- kracht en denkwerk met zich meebrengt. Deskundi gen zyn dan byna onontbeer- Ujk", aldus Dries Willems. Parcoursgegevens Voor de Dressuur zullen op het hoofdterrein 2 pistes worden ge bruikt. ppn voor de M-rubriek en één voor de Z-rubriek. Het Weg parcours zal ca. 4500 meter lang zyn -voor de beide rubrieken- en is gesitueerd op een gedeelte van de Zuurberg en de Beuse- berg. De Cross, met start en finish op het hoofdterrein, vindt plaats rond de Beuseberg (één van de mooiste natuurgebieden van Overijssel) en zal voor de M-rubriek ca. 3700 meter en voor de Z-rubriek ca. 5350 meter lang zyn. Het Cross-parcours zal op donderdag 24 juni om 15.00 uur voor bezichtiging worden vrijgegeven. Het springen vindt plaats op het hoofdterrein en zal zowel voor de M-rubriek als voor de Z-rubriek uit 10 hindemissen bestaan, met een hoogte van 1.10 meter. De andere goal voor El scoorde Tonnie Brands, zodat de eind stand 2-2 werd. Holten Fl-Twenthe F1 Na de nederlaag van vorige week tegen Enter revancheerde F1 zich op Twenthe. In de eer ste helft liet F! enkele kansen ombenut en de ruststand was dan ook 0-0. Na de rust wist F1 te scoren door Erik Veneklaas. Holten kreeg hierna vleugels en Erik van Beek wist vanuit een moeifijke hoek 2-0 te scoren, wat ook de eindstand beteken de. Holten Al-Borne Al 1-1 Op een slecht bespeelbaar veld deelden Holten en Bome broe derlijk de punten. Na een 1-0 voorsprong, verkregen via een eigen doelpunt, scoorde Bome via het hoofd de gelijkmaker. Holten A2-SVZW Al 4-5 Tegen „de Zwaluwen" kwam Holten al gauw met 0-4 achter voordat men wakker werd. Mede dankzij Wechstapel (2x) kwam men op 4-4, maar uiteindelijk trok SVZW aan het langste eind (4—5). Holten A3=De Zweef A2 4-7 Voor rust stond Holten met 3-2 voor en hing er een sensatie in de lucht. Het had echter ook 4-2 kunnen wezen, ware het niet dat Erik Rensen een strafschop miste. Na rust bracht diezelfde speler de stand op 4-2 door een schitterende goal. Hierna schrok de Zweef wakker, getuige de 5 doelpunten. Voorwaarts Bl-Holten BI 1-3 Tegen hekkesluiter Voorwaarts dat nog maar 1 punt had verg aard keek Holten tegen een 1-0 achterstand aan. Na de thee pakte Holten de zaken energie ker aan wat resulteerde in goals van Jan T., Jan W. en Geert. Opvallend was het goede optre den van enkele Cl-spelers. Nijverdal Bl-Holten B2 6-0 Tegen koploper Nijverdal bleken de rood-zwarten lang niet opge wassen. Na een goede eerste helft werd het dankzij 2 discu tabele strafschoppen. Winnaars van de Bato judo clubkampioenschappen waren in de groep 6-7 jarigen; Michel Kappert 2. Gerrie van Lies, 3. Dieter Heineman. Samen met trainer Wijnholds werden ze ver- eeuwigd. Rlauw Wit D3-Omhoog D5 In een zeer matige wedstrijd won Blauw Wit verdiend met 2-0 van Omhoog 5. Wanneer met wat meer overleg was gespeeld was het op z'n minst 6-0 gewor den. De voorhoede en de ach terhoede klungelde en had vaak totaal geen kijk op het spel. Of hadden ze er geen zin in? De leiders rekenen er op dat Jan en alleman" de nog te spelen wedstrijden z'n best doet. SWN 1-BIauw Wit Cl In een sportieve wedstrijd wer den in Nijverdal de puntjes eer lijk gedeeld. Vanaf het begin ging het spel op en neer met kansen voor beide teams. Na 5 minuten lukte het Blauw Wit een van de kansen te benutten. Een diepte pass van de goed spelende Frans Robert kwam bij middenvoor Jan S. die door speelde die vrij stond en dat be tekende (-1). De stoppers be heersten hierna de wedstrijd, vooral die van SWN waar, tegen de lichtgewicht Blauw Witters weinig kans hadden. Na de rust een fel aanvallend SWN maar de prima spelende Gerben hield ze ver van het Blauw Wit doel. Gerben kreeg in het laat ste kwartier extra assistentie van Ronnie die de scheidsrech ter door het tijdig opsteken van een hand attendeerde op bui tenspel. Met nog vijf minuten te gaan kwam SWN op gelijke hoogte (1-1) toen de verdediging een bal te zacht terugspeelde. Holten B3-Vesos B2 2-0 Holten B3 zette de opgaande lijn van de afgelopen weken voort door een 2-0 triomf op Vesos. Na een 0-0 ruststand werd het uiteindelyk 2-0 door Hans en Johnny. Holten C2-RV Cl 1-2 In een teleurstellende wedstrijd verloor Holten met 1-2 van RV. Door deze nederlaag is de kans op het kampioenschap vrijwel verkeken. Het doelpunt van Holten kwam op naam van Ar jan Krijgsman. Excelsior CEv-Holten C3 5-0 Na 4 achtereenvolgende over winningen had Holten geen en kele schyn van kans tegen de koploper Excelsior. UITSLAGEN Meisjes Bl-Goor B2: 2-0; Promotiewedstrijd: meisjes A-Hardenberg A: 3-2; meisjes A promoveren naar de 2e klasse, Gefeliciteerd en zet 'm op volgend jaar! WEDSTRIJDPROGRAMMA 7 mei meisjes B-Lochem B Promotiewedstrijd, gespeeld te Raalte. Aanvang 18.30 uur. Vertrek na training. Scheidsrechter P. Hane- winkel. 8 mei Jubileum mixed-toemooi voor jongens en meisjes B en C. 9 mei Goor 1-Holten 1 Aanvang 14.45 uur. Scheidsr. Nijhof/de Wilde Holten 2-Hengelo 4 Aanvang 11.00 uur. -scheidsr. L. Scheltens/E. Hartog. D.K.S. 6-Holten 3. Aanvang 11.00 uur Doetmchem. Vet. C-Holten Vet. Aanvang 11.00 uur. 15 mei Jongens C-Haackey C Promotiewedstrijd, gespeeld te Lo- chem. Aanvang 13.00 uur. Vertrek 12.15 uur. Jubileum mixed-toemooi voor jongens en meisjes A. Uitgenodigd zijn Goor en Lochem, S.D.O.L. D2-B!auw Wit D3 De eerste helft met in het doel Gert Jan Harbers voor de ge blesseerde Oedse Blok, werd er goed gespeeld, en door Pieter kwam Blauw Wit al gauw op 1-0. Voor het mooiste doelpunt zorgde Henk Oolbekkink die na eerste 3 man te hebben om speeld ook de keeper het naky- ken gaf (2-0) en even later werd het 3-0 door Eddy die opdook voor de SDOL-doelman (3-0). De gastheren kwamen hierna, door een misverstand in de Blauw Wit verdediging, terug te 3-1 maar net voor rust zorgde Pie ter voor 4-1. In de 2e helft liep het nu zo soepel meer maar het werd toch nog 5-1 door Johan. Als we zaterdag thuis winnen van RKSV D2 zyn we kam pioen. Dus jongens zet 'm op! De ouders en andere belangstel lenden zyn van harte welkom! S.C. Rijssen Fl-BIauw Wit F1 In een goed gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit F1 de uitwed strijd in Ryssen op het nippertje verloren. Binnen 5 minuten stond Blauw Wit al met 3-0 ach ter maar begon toen in te zien dat ze er wat meer aan moesten doen. Remon zorgde voor 3-1 en doordat een van de Ryssense jongens in eigen doel schoot brak de rust aan met 3-2. Na rust een leuke strijd tussen twee aanvallende ploegen. Er werd om en om gescoord maar Blauw Wit kwam een paar minuten speeltijd te kort om gelyk te komen. Einstand 6-5. Een goed resultaat tegen de mede koploper! P.H. D2-B!auw Wit Dl In een heel leuke wedstrijd heeft Blauw Wit van mee taf (met de wind in de rug) hard gestreden voor de beide puntjes maar moest, mede doordat maar over tien spelers kon worden be schikt, de zege laten (0-2) aan PH laten. Volgende keer beter jongens!

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9