Koele wol kan nu... ook als het warm is Malam Hoge bloeddruk Swamp Dogg Boomtown Rats Graham Parker Erkende demonstratie met werktuigen mor voederwinning 13 mei in Lochem REDT EEN liEVEN sas® fi Hans 1 iy F D Kinderpostzegelaktie handhaaft IVI IILrCn hoge opbrengst MANNENMODE VOORJAAR 82 E.H.B.O. Halters Wiet^STichtikg f Ned. Bond Plattelandsvrouwen positie vrouw in de E.E.G. HOLTENS NIEUWSBLAD - 29 APRIL 1982 - PAG. 13. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Laren en Lochem en het Consulentenschap voor de rundveehouderij te Doetinchem organi seren met toestemming van de Federatie Het Landbouwwerktuig op het bedrijf van de Gebroeders Heijink, Exelseweg 12 in Lochem op donderdag 13 mei een demonstratie met werktuigen voor de voederwinning. machines zullen tel. 08340-4 13 34 en bij de heer gedemonstreerd: ing. B.W. Willemsen, tel. 08364- De volgende worden landbouwcirkelmaaiers; landbouwcirkelmaaiers die in een werkgang het gewas maaien, schudden en enigszins kneuzen; cirkelschudders; - cirkelhark- schudders; - harkmachines. De demonstratie begint om 10.00 uur en eindigt om plm. 12.30 uur. Voor het geval dat de demon stratie door ongunstige weer somstandigheden moet worden uitgesteld, zijn 14 en 17 mei ge kozen als uitsteldata. Eventueel uitstel zal worden bekend ge maakt via de radio op de dag pe mannenmode voorjaar 1982 van de demonstratie 's morgens brengt belangrijk nieu^vs: Zuiver om 5.45 en 6.45 uur. Scheerwol is niet alleen meer Telefonische inlichtingen over warm en lekker onder de tien het al of niet doorgaan van de graven C., maar ook heerlijk demonstratie zijn verkrijgbaar ^oel en comfortabel ver daarbo- bij het .Consulentschap voor de ven Superlichte kwaliteiten in rundveehouderij te Doetinchem, allerlei collecties die op ruime schaal verkrijgbaar zijn, zorgen daarvoor. En deze opgeluchte Wolmerk-mode voor mannen mag gezien worden. Met als voornaamste stijl-kenmerk de „maritieme look" brengt het voorjaar een zee van lucht(ig) en licht in wol naar onze kusten. Voor op het strandterras, maar net zo goed op kantoor, op straat en op vakantie. Lichtgewicht Zacht, duurzaam, mooi vallend en comfortabel, het zijn eigen schappen die al heel lang bij Zuiver Scheerwol horen. Voor dit voorjaar heeft de Europese kledingindustrie daar een nieuwe dimensie aan toege voegd: lichtgewicht. Nieuwe spintechnieken maakten moge lijk wat tot voor kort onvoor stelbaar was: wollen stoffen zó dun, zo soepel en zo licht dat ze zich bij zomerse temperaturen heerlijk luchtig, altijd ventile rend en tegelijkertijd goed ge kleed laten dragen. Oók in de auto en óók op lange trajecten, zo bleek tijdens proefritten. Zee en zon Een Wolmerk-combinatie die zonder enige inspanning aan het topje van een pink'kan worden opgenomen, dat vederlichte nieuws inspireerde de modema kers tot nieuwe ideeën. En de koele zee diende daarbij als bron. In de kleuren worden zon nige, felle, zomerse strandkleu- ren (rood, geel, blauw op wit en off-white) gecombineerd met de donkere, intensieve tinten van een zonsondergang rond de evenaar, waarbij de bruinen en beiges overheersen. En naast de mini-dessins en ruiten van vo- De jaarlijkse kinderpostzegel ac tie heeft in 1981 netto f 15.250.000.- vijftien en een kwart miljoen gulden - opge bracht. Met dit bedrag wordt de recordopbrengst van 1980 geëvenaard. Dit voldoening gevend resultaat werd bereikt dankzij de inzet van 430 plaatselijke comité's en van de kinderen en onderwijs krachten van meer dan 8000 scholen. Het bestuur van de stichting Ne derlands Comité voor Kinder postzegels zal de minister van CRM eind juni een verdeelplan voor de opbrengst aanbieden. Het aantal aanvragen om kin derzegelgeld is gestegen, van 900 in 1980 tot 1300 in 1981. In eigen land wordt kinderzegel- geld vooral ge"bruikt voor nood zakelijke vernieuwingen in de zorg voor lichamelijk, geestelijk of sociaal gehandicapte kinde ren. Ongeveer een derde van de opbrengst komt ten goede aan hulpverleningsprojecten in ont wikkelingslanden. Aan het voor enkele weken ge houden E.H.B.O. examen namen 4 dames en 10 heren deel. De cursus stond onder leiding van dr. O. Lohmann met als assis tenten de heren A. Groen en G. Jansen. Het examen werd afge nomen door dr. A.A. van Eime- ren uit Bathmen,. met als assis tent, de kaderinstructuur de heer A. Lynnes. Aan de vol gende personen zal volgende maand het E.H.B.O. diploma worden uitgereikt: Dames: B. Broekmaat, M. Mein- ders, J. Jansen, en H. Temmink Heren: G.G. Aalten, W. Baltus, W. Dijkerman, H. Jansen, A. Meijerink, W. Nijenhuis, G.H. Rensen, J. Stukker, B. Ulfman en H.J. Zweers. De mannenmode voorjaar 1982 in zuiver scheerwol is licht en luch tig. Dank zij nieuwe spintechnieken zijn er nu prachtige lichtge wicht Wolmerk-combinaties in tal van voorjaarscollecties. Op de fo to: twee soepele ontwerpen in de maritieme kleuren blauwlwit uit de collectie van Van Gils. [giro 38Q000I met als leuk nieuwtje de ligstoel-streep. De Wolmerk- stoffen die zijn gebruikt, hebben één ding gemeen: ze zijn heel licht en toch kwalitatief hoog- rige seizoenen zijn nu ook de waardig. Dat wil zeggen: zeer strepen weer helemaal terug, Vorige week woensdag werd in van Weperen sprak over de rol' restaurant Vosman weer de van de vrouw in Europa, in de maandelijkse bijeenkomst ge- landbouw in de E.E.G. Mevrouw houden van de Nederlandse, Beldman-Wegstapel vertelde aan Bond voor Plattelandsvrouwen de hand van dia's haar ervarin- afdeling Holten. Presidente me- gen opgedaan tijdens een reis vrouw Legdeur-Magermans naar Straatsburg, waar zij een opende de avond en sprak een bespreking in het E,E,G gebouw woord van welkom. Welkom in had bijgewoond. Na afloop kon- het bijzonder aan mevrouw J. den vragen gesteld worden over van Weperen, sociaal econo- dit onderwerp. In de pauze was misch voorlichtster van de, documentatiemateriaal hierover O.L.M. De notulen werden voor- beschikbaar. Een enquetteformu- gelezen door de secretaresse lier werd uitgedeeld waarin de mevrouw Veltkamp-Lievestro. De aanwezigen hun mening konden Algemene goed. Er zijn veel flannels, lichte zomertweeds en gabardines. Met aan de top van de ranglijst uit eraard de inmiddels befaamde Merino Extrafijn: superlichte stof van de allerfijnste kwaliteit, geschoren van de allerbeste Australische schapen. Combinatiepakken Bij dit alles viert vooral het combinatiepak hoogtij met tegenwoordig ook al band- plooien in de „normale" panta lon. Daarnaast veel fijne jackets en hemden en eenvoudige slipo vers die nogal eens worden ge bruikt om kleur te geven aan het wit of beige van de combi natie. Zo vindt de man die in 1982 ook met de zon in' z'n bol goed gekleed wil gaan een na tuurlijk, gemakkelijk silhouet in Zuiver Scheerwol dat aansluit bij het beeld van deze tijd: soe pele, lichtrluchtigé kleding van hoge kwaliteit voor consumen ten die waar voor hun geld als hoogste goed in him kasboek hebben bijgeschreven. - Voor de ze vende keer wordt er in de Bomse evenementenhal een Pasar Malam gehou den. Op 29 en 30 april en 1 en 2 mei kan de Tuk ker zijn of haar hart op halen aan de diverse at tracties. Pasar Malam; Indonesisch voor Avond Markt. Leeft men in het tropische Indonesië maanden van te voren naar het gebeuren toe, ook in ons land valt het spectakel niet meer weg te denken. Een van de direkteuren van de Evenementenhal, de heer Ha gendoorn, over het gebeuren. „De verwachting is dat we ze ker zo'n 30.000 mensen over de vloer krijgen gedurende de da gen. En dat is niet vreemd, kijk 'es naar de toegangsprijs, zes piek, daar kun je dan de hele dag profijt van hebben. Het is niet zo dat je constant binnen moet blijven, men mag gerust naar buiten wandelen". Wat staat er op het program ma? Hagendoorn: „Veel muziek natuurlijk. We hebben de Guys Dolls, Daniel Sahuleka, Wie- teke van Dort in haar creatie van tante Lien, de Invaders Steelband, Ester Tims en de groep waarover jullie onlangs nog hebben geschreven, May- wood. Verder is er de fameuze oosterse keuken. De bezoekers kunnen zich tegoed doen aan bijvoorbeeld bami, saté, ajam, kambing, enfin, noem maar op, de fijnproevers weten het te waarderen. Dan is er nog een pakket aan modeshows. Dit jaar weer met bijzondere creaties, de geshowde kleding kan men ver krijgen op de Pasar Malam. Aan de kinderen is ook gedacht, ie dere middag om 14.00 uur is er een kinderprogramma. Ik dacht al met al een swingend gebeu ren". Voor het Oosten is de Pasar Malam het grootste gebeuren wanneer we praten over even ementen. Het hart pompt bloed door de aderen. Dat gebeurt met een bepaalde kracht. Die kracht noemen we de bloeddruk. Die druk is niet altijd dezelfde. Als u rent om de bus te halèn is hij hoger dan wanneer u Ledenvergadering geven over de stellingen binnen slaapt. Hij is ook niet voor ieder mens gelijk. Toch donderdag 29 april werd bespro- E.E.G. verband. De avond had ken evenals de daaraan gekop- er duidelijk toe bijgedragen dat pelde hanwerktentoonstelling, de positie van de vrouw in de die overigens vanmiddag wordt E.E.G. een. begrijpelijker beeld afgerond (14.00 uur). Mevroiiw had verkregen. Er Wiegelt een Hansje in 't mooi Friese woud, hij heeft daar heel handig zijn nestje gebouwd, een nestje met Hansaplast gordijntjes, die heeft hij wel nodig voor pesterige pijntjes. Aan zijn VVD-voorzitterschap gaf hij plotseling de brui, en van Thijn dacht foetsie met die lastige lui, we poten hem hoog in het Noorden, dan zijn we bevrijd van oppositiewoorden. Och Friezen doe eens even de hand voor 't gezicht, nee de ogen wel open en zeker niet dicht, kijk nu eens tussen jullie vingers door, het zal allemaal heus wel meevallen 'hoor! Hij heeft voor de WD altijd zijn uiterste best gedaan, ik weet zeker dat hij voor de Friezen ook door 't vuur zal gaan, ik vraag jullie in naam van de Koningin: trek die voor-oordelen tegen Jiaar" commissaris nu in. Holten, april 1982 B.C. de Haas-Boekbinder is er wel een soort gemiddelde, ideale bloeddruk. Hoge bloeddruk betekent dat iemands bloeddruk voortdurend hoger is dan dat ideale gemiddelde. Best mogelijk dat hij of zij er niets van merkt. De merkbare verschijnselen komen meestal pas na een tijdje. Hoe komt het? Bij veel mensen met hoge bloeddruk is er geen aanWijs- voorbeeld een beroerte tot ge volg hebben. Maar zoiets hoeft niet te gebeuren als de bloedd ruk tijdig omlaag gebracht bare oorzaak. Door gespannen of wordt Dat kan soms uit zich- gejaagd leven kan de bloeddruk zelf maar zeker 00k met ge. stijgen. Ook vetzucht en gebrek neesmiddeien gebeuren. Iemand W^?Ln.S,. met hoSe bloeddruk hoeft zich dus niet direkt zorgen te maken. Medicijnen de oplossing? ermee te maken. Daar is de één gevoeliger voor dan de ander. En het is heel goed mogelijk dat het lichaam op die voortdu rende spanningen reageert met Voldoende ontspanning of het verhoogde bloeddruk. Vaak heb ben meer mensen in één familie er last van. eenmaal een gewoonte is, dan gaat 't vanzelf. Zijn er bijwerkingen? Meestal niet. Maar iedereen rea geert weer anders op genees middelen. Wie iets denkt te be merken, kan dit het beste met zijn dokter bespreken. De moge lijkheid bestaat dat hij een an der middel gaat voorschrijven. Best kans dat hij verschillende middelen tegelijk geeft. Dat doet hij om zo goed mogelijk de bloeddruk omlaag te kunnen krijgen: Ander leven Moet zo iemand anders gaan le ven? Misschien wél. 't Is altijd goed zoveel mogelijk spanningen te mijden. Maar het is wel zaak te zorgen lichamelijk fit te zfjn. Lichaamsbeweging (wandelen, fietsen, trimmen) helpt er vaak aan mee conditie en daarmee bloeddruk weer op peil te bren gen. De dokter kan iedereen vertellen wat in zijn of haar ge val het beste is. Is het gevaarlijk? Het kan op den duur gevaarlijk worden. Doordat het hart altijd met zoveel kracht moet pompen, kan het ziek worden. Of er kan teveel druk komen op andere organen waar het bloed door heen stroomt. Nieren zijn daar gevoelig voor. En heresenen ook. Deze konstant te hoge druk kan een orgaan beschadigen en bij- Roken volgen van een dieet kan reeds een stap in de goede richting zijn. Heeft dit onvoldoende re sultaat dan moeten medicijnen gebruikt worden die de bloedd ruk omlaag brengen. De dokter geeft zo iemand dus geneesmid delen zolang zijn of haar Is roken schadelijk? Ja. Roken bloeddruk te hoog is. Bij som- is schadelijk voor hart en mige mensen is dat voor de rest bloedvaten. Dus wie rookt en van hun leven. Dat is geen leuk hoge bloeddruk heeft, loopt ex- vooruitzicht. Maar bekijk het tra risico. Dat is een goede re- eens zo: beter reglmatig een pil- den om ermee op te houden, letje, dan dat men later met de Want uiteindelijk is roken alleen nare gevolgen zit. En als het maar slecht voor de gezondheid. Naast de uitstekende muziek op de elpees van Jerry Williams (alias Swamp Dogg) vielen ook zijn altijd weer fraaie, cyni sche hoesteksten op. Op z'n laatste disco georiënteerde album „Doing a party tonite" uit 1980 was geen hoestekst te vinden en dat was zonder meer een gemis; waarbij ook de disco-stijl niet bepaald bij Jerry bleek te passen. Bij alweer een andere platenmaatschappij (nu zit hij bij het Amerikaanse Takoma label) is nu „I'm not selling out/I'm buying in!" uitgebracht en daarop is de -eigen- hoestekst weer in ere hersteld. Jerry heeft de gelegenheid aangegrepen en er weer een fraai stukje proza van gemaakt: van de opmerking dat het eigenlijk een kookboek had moeten worden tot en met z'n geld-terug- aanbieding. Dan nu verder met het muzikale gedeelte: het album werd opgenomen in Sun Valley/Califomië en alle songs werden ge schreven, gearrangeerd en geproduceerd door Jerry „Swamp Dogg" Williams zelf. Assistentie werd verleend door o.a. Yvonne Williams (kamergenoot? en co-producer), Nate Mor gan/toetsen, Bob Etoll/gitaar-sitar, Kenny Lewis/bas, Hank Ballard jr./trompet en Sal Valentino/achtergrondzang. Over igens kreeg Sal Valentino grote bekendheid als oprichter/zan ger van de groep the Beau Brummels die op hun beurt weer het muzikale voorbeeld voor the Byrds waren. Jerry's nieuw ste lp begint met een kort en krachtig muzikaal welkom in „Swamping salutations" waarna „Wine women and rock ,n' roll" een overzicht geeft van Swamp Dogg's dagindeling, en dat op fraaie en swingende wijze. Ook „It's just al little time left" laat horen dat hij weer helemaal de oude is: een prach tig gearrangeerde, bloedcommerciële mélodie én een simpele maar indrukwekkende tekst waarin hij zijn wrange visie op de hedendaagse Amerikaanse samenleving geeft. Samen met Es ther Phillips zingt hij vervolgens een duet in het liefdeslied „The love we got ain't worth two dead flies", alleen de titel is al een eervolle vermelding waard. In „Low friends in high places" - dit gaat inderdaad over vriendjespolitiek- is fraai sitarspel van Bob Etoll te beluisteren. Kant twee opent met „A hundred and", wederom een love-song met een zeer origi nele tekst en prima melodie. Zo ongeveer de meest bekende song die Jerry in het verleden opnam was „Total destruction to your mind"; een vernieuwde, uiterst 'swingende versie staat nu op „I'm not selling out"...Vervolgens ontrafelt hij in „Cali fornia is drowning and I live by the river" het fraaie beeld dat rond de ,fim sun' -staat Califomië is ontstaan. De VW van genoemde staat zal hier zeker niet blij mee zijn! Tot slot gaat hij toch nog weer even op de disco-toer: „Sexy sexy sexy nr. nr. 3" is geïnspireerd door de Miamisound van K.C. Sunshine Band en het is een niet onaardig nummer. Met „I'm not selling out/I'm buying in" is Jerry Swamp Dogg' Williams weer helemaal terug aan het muziekfront. Een doorbraak zal echter wel moeilijk blijven: voor Amerika zijn z'n teksten veel te progressief zodat hij daar nooit op de radio wordt gedraaid terwijl z'n muziek te Amerikaans en voor Europa niet com mercieel genoeg klinkt. En toch blijft dit een schitterende elpee! Swamp Dogg/I'm not selling out... Takoma SNTF 875 De rond Bob Geldof/zang geformeerde Boomtown Rats be staan sinds enige tijd .uit 5 man. Na het vertrek van gitarist Gerry Coff doen naast Bob ook nog mee Johnnie Fingers/toe- tsen, Garry Roberts/gitaar, Pete Briquette/bas en Simon Cro we/drums. Ze waren de eerste new wave groep die in Enge land een nummer 1 hit wist te scoren („Rat trap" uit '78) terwijl hun volgende single „I don't like mondays" de top van zo ongeveer alle hitparades in de wereld bereikte. En dat met het niet bepaald voor de hand liggende onderwerp van een door een scholiere aangericht bloedbad op een Amrikaanse school. Hun elpees waren altijd verrassend aangezien ze steeds weer nieuwe invloeden verwerkten en ook „Five deep" past in dat patroon. Op deze nieuwe elpee is weinig terug te horen van de Afrikaanse percussie-invloeden van „Mondo bongo" (de vorige lp); het vijftal heeft nu meer de nadruk gelegd op de Latin-stijl. In „The bitter end", „A storm breaks" en „Skin on skin" klinken ze als een kruising tussen Kid Creole Coco nuts (komende zomer waarschijnlijk te horen en zien op Pinkpop) en Talking Heads. Verder gebruiken ze jazzy blazers-arrangementen in „Charmed lives" en „House on fire" terwijl „The little death" de rats op de echte jazz-toer laat horen. Meer ouderwets klinken „Never in a million years" - de prima single-, „He watches it all" en „Up all night". Aan de platenverkoop te zien gaat de fans deze ontwikkeling echter te snel en dat is jammer want de Boomtown Rats blijven een van de betere en meest originele bands in het popgebeuren. Boomtown Rats/Five deep Mercury 6359 082 Nadat zanger/componist Graham Parker zijn begeleidingsgroep the Rumour had zien vertrekken naar Garland Jeffreys heeft het lang geduurd voordat z'n nieuwe elpee uitkwam. Met „Another grey area" is een einde gekomen aan het lange wachten, helaas niet met het verwachte resultaat. Muzikale assistentie van o.a. Nicky Hopkins, Hugh Mc Cracken, David Brown en George Small heeft niet kunnen voorkomen dat de plaat tegenvalt. De begeleiding is technisch gezien perfekt maar mist het enthousiasme en de spontaniteit van the Ru mour en dat past nu juist zo goed bij de emotionele zang van Graham Parker. Songs als „Temporary beauty", „No more ex cuses", „Can't waste a minute", „You hit the spot" en „Crying for attention" zijn evengoed als het oudere werk maar net iets. te gladjes uitgevoerd. Graham Parker/Another grey area RCA LP 6029 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 13