gemeente holten gemeente Kandidatenlijst CDA Sterkste ploegen van Nederland bij O.K.I.A, Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD badmintonclnb-holten JUNIOREN 000R BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 9 MAART 1982 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. COMMISSIE WOONRUIMTEZAKEN OPHALEN HUISVUIL RÖNTGEN0L0GISCH BEVOLKINGSONDERZOEK NIEUW MODEL PARKEERSCHUF HINDERWET VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD KANDIDAATSTELLING HET GEBRUIK VAN NATIONALE, VLAGGEN 25 MAART 1982 -PAG. 5 Vrijdag: 19 maart j.L organiseerde de t.t.v. O.K.I.A, in manége Snorrewind een bekertoernooi, waaraan door maar liefst 26 ploegen- werd deelgenomen. De over volle manége Snorrewind, plm, 300 aanwezigen, konden genieten van een partij touwtrekken op na tionaal niveau. Er waren zelfs nationale kampioen- sploegen aanwezig. Er werd in 3 gewichtsklassen ge trokken, n.l. de A-, B- en C-klasse. In de 640 A-klasse waren het Eibergen en Vorden, die duidelijk lieten zien dat ze sterker waren dan de rest. Eibergen won hier alles. O.K.I.A. 1 kon, ondanks het feit dat ze als gevolg van een gewichtsoverschot nog niet in de sterkste opstelling meedeed, goed meekomen met deze 2 ploegen. 1. Eibergen; 2. Vorden 1; 3. brinkhoek). Bij de zware jon- O.K.I.A. In de 640 B-klasse was gens, de 720-klasse, was Zwaag- het Bussloo 1, die alle punten dijk de allersterkste. Deze ploeg wist te verzamelen. Ze wonnen was dus niet voor niets 200 km. alle 6 trekbeurten. Deze B-klasse deed qua stijl en kracht deze keer weinig onder voor de A-klasse. In deze klasse deed O.K.I.A. 2 mee. Dit team voelde zich na een overwinning op Bathmen, de eeuwige tegenstan der. mentaal zo sterk, dat ze alle nog resterende trekbeurten wonnen. 1. Bussloo; 2. E.H.T.C. (Eerbeek): 3. Zwaagdijk. In de 640 C-klasse ging het 2e team van Vorden met alle 6" punten naar huis. Hun sterkste tegen- stander was hier Vechtlust uit Muiden. die alleen van Vorden verloor. O.K.I.A. 3 was in deze klasse vertegenwoordigd. Het was de eerste keer, dat dit team aan een wedstrijd deelnam. On- danks het gemis aan wedstrij- dervaring had menige ploeg nog een zware tegenstander aan dit team. De kracht zat er bij dit team vrel in, maar kwam er niet altijd gelijktijdig en op het juiste moment uit. 1. Vorden 2; 1 2. Vechtlust; 3. De Knorhoeve (Hoogwoud) en Hofboys (Har ver gekomen. 1. Zwaagdijk; 2. Bussloo; 3. Eibergen. In de fi nale bleek Bussloo niet vooruit te krijgen, komende uit de B-klasse wisten ze van ploegen uit de A-klasse, zoals het sterke Eibergen te winnen. Ook een afmattende aanval van Vorden op Bussloo mislukte voor Vor den. Zodat Bussloo de uiteinde lijke winnaar van dit toernooi werd. Om plm. 23.30 uur rekte de voorzitter van O.K.I.A. Joh. Marsma, de bekers uit. Hij be dankte de fam. Bronsvoort (Snorrewind), de E.H.B.O. de sponsers en alle deelnemers voor het slagen van dit gezellig en vooral sportief bekertoernooi. Einduitslag finale; 1. Bussloo; 2. Vorden 1; 3. Eibergen. Holten A1-Z.V. Al De Holtenaren stelden hevig teleur tegen een stug spelend Zenderen Vooruit. Uit vele kan sen benutten de gasten er één na de pauze. Een verdiende ne derlaag. Enter Vooruit Bt-Holten B1 De Entenaren hadden vorige week koploper Hector nog ver rast maar hadden tegen een goed spelend Holtens team geen enkele kans. Na een 0-1 rust stand maakten onze rood zwarten het karwei prima af in de tweede helft. O.N. C1-Holten C1 Een beschamende nederlaag voor de Holtense jongens. De thuisclub was heer en meester en de inzet van onze jongens deze keer totaal onvoldoende. NOP 2 BCH 2 i Ondanks verlies in de thuiswed- strijd tegen NOP 2 uit Emme- loord (1-7) waren de leden van BCH 1 goed gemotiveerd be- gonnen aan de wedstrijd in Emmebord. De heren slaagden er Weliswaar niet in hun enkel spelen tot winst te komen, de dames zorgden weer voor een gelijke stand. De eerste mix werd overtuigend gewonnen door Hans Verburg en Heike van 't Holt, Jan Jacobs en Rini Verburg waren minder fortuinlijk en verloren hun partij. Verlies in de (kibbelpartijen zorgden er- voor dat de eindstand 5-3 werd. 1 Toch geen slecht resultaat. BCH3=Hardenberg 3 De laatste wedstrijd van het seizoen tegen Hardenberg 3 werd een pittige strijd met winst voor invalster Gerda v.d. Maat en voor Ger de Roos. Vier partijen werden in drie games gespeeld, waarvan er één door "Holten werd gewonnen. Al met al een nerveuze strijd aangezien Hardenberg na winst kampioen zouden worden. Eindstand 3-5 en onze felicitaties voor Har- j denberg. BCH 1-jeugd - Heino Een gelijkspel voor BCH 1 na gewonnen partijen van Pieter Aarsen, Johanna Koopman en Femande Hofhuis in de enkel spelen. De herendubbel en de gemengde dubbels gingen verlo ren maar de dames wonnen hun dubbel zodat de eindstand 4-4 werd. Ga zo door. Markvogels Al-Holten A2 Een prima resultaat van het A2 elftal dat nog op misstappen van de koplopers zit te wachten. Henk Rechterschot scoorde maar liefst drie maal, ruststand van deze wedstrijd 0-1. Holten A3-1VLVV, '69 At Bij rust leidde Holten nog met 2-1 en leek de kans groot op het eerste puntje, doch M.V.V, verstoorde deze illusie ruw door nog 2 doelpunten te scoren. DES A1-B!auw Wit A1 In een bijzonder goede wed strijd, waarbij het venijn in de staart zat, trok Blauw Wit tens lotte toch aan het kortste eind. DES, de koploper en kam pioenskandidaat, had vrouwe Fortuna duidelijk aan haar zijde (meestal loopt ze bij Al in het zwart). De gastheren kwamen binnen 5 minuten op 2-0 maar zowaar Blauw Wit kwam door hard werken en goed spel lang szij (2-2). Ook na de rust was Blauw Wit met geraffineerd en doordacht spel gelijkwaardig aan DES en na een half uur 2e helft was de stand 3-3. Met nog dertien minuten te gaan nam DES op een heel vreemde ma nier een vrije schop en Blauw Na een zaterdag vol jeugdwedstrijden was het zondag wel erg rustig op het Sportdal. De enige geplande wedstrijd vond plaats in Arnhem (Malburgen) en ons Heren 1 sleepte daar een knap gelijkspel in de wacht. Voor insiders viel er die dag echter een sportieve strijd te bewonderen. Meisjes B hadden Jongens B uit dagend uitgedaagd en dat gaf vuurwerk. Technisch gezien was men best tegen elkaar opgewassen, maar waarschijnlijk gaf de meerdere kracht de doorslag: 0-6. De na afloop op veler verzoek gespeelde mixed bevestigde dit vermoeden. Wie volgt? Uitslagen: Jongens A-Almelo A2 1-2; Jon- j gens C-Nijverdal Cl 5-2; Bully A3-Meisjes A 1-7; Salland 7\ Bl-Meisjes B 0-5; Almelo 1-0; Hengelo 9-fO; Malburgen Bl-Meisjes B C2-Meisjes C Dl-Meisjes D 1-Holten 1 0-0. Wedstrijdprogramma; Zaterdag 27 maart: Jongens A-Hengelo A2 aanvang 13.15 uur; Jongens B-Nijverdal BI aanvang 11.45 uur; Jongens C-Ommen Cl aanvang 12.00 uur; Meisjes B-D.K.S. B4 aan vang 13.30 uur; Meisjes D-P.W. Dl aanvang 10.30 uur: D.K.S. A3-Meisjes A aanvang 14.00 uur vertrek 13.00 uur; Lochem Cl-Meisjes C aanvang 10.15 uur vertrek 9.30 uur. Zondag 28 maart: Holten 1-Epe 1 aanvang 14.45 uur; Hengelo 3-Heren 2 aanvang' 12.30 uur; Bully 4-Holten 3 aanvang 13.00 uur; Avanti A-Holten vet. aan vang 12.30 uur. Wit-defensie bleef staan. De scheidsrechter had blijkbaar niets onregelmatigs gezien en kende de treffer toe. Onbegrijpe lijk! Blauw Wit was hierdoor mentaal aangeslagen en DES liep uit naar 5-3. Blauw Wit, dat als gevolg van blessures de laat ste tien minuten moest spelen met 9 man, kwam in de slotfase nog terug tot 5-4 maar het lukte net niet om een puntje te pakken. DES heeft in deze wed strijd de punten kado gekregen maar niet van Blauw Wit. Blauw Wis Ct-Ben Ham Ct Na de nederlaag tegen koploper Enter Vooruit (3-0) was Cl extra gemotiveerd tegen het lager ge klasseerde Den Ham (3 punten minder). De eerste helft een ge lijk opgaande strijd met een schot van Hans B. tegen de lat en een hard schot van Edwin rakelings langs de paal. Jan N. deed onder de lat prima werk en zorgde voor een ruststand van 0-0. Na de rust weer het zelfde spelbeeld totdat een be keken lobje van Hans Stam voor de Hammer-doelman on houdbaar bleek. De gasten kwamen er toen niet meer aan te pas en gingen met elf man verdedigen. Toch zag Hans Stam een gaatje in de muur en z'n schot trof via de paal doel. Een verdiende 2-0 zege en een plaatsje voor Cl in de midden moot. Goed gedaan jongens! Twenthe F!-B!auw Wit F1 In een goed gespeelde wedstrijd heeft F1 een royale overwinning behaald. Er werd met veel over leg en inzet gespeeld voor een goed resultaat, johan Immink, voor 't eerst als keeper, moest in het begin nog eventjes wen nen zodat Twenthe nog gelijk kon komen, maar daarna werd de stand met regelmaat opge voerd tot 6-2. Remon was pro ducer van alle doelpunten. Een treffer van Hans werd om onbe grijpelijke reden afgekeurd. Prima gedaan jongens. Zaterdag veel succes tegen S.C. Rijssen Fl. 1, aan de heer G.W. Aaltink vergunning verleend voor het kappen van een houtwal aan de Kattensteeg. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De eerstvolgende zitting van de commissie voor woonruimtezaken wordt niet gehouden op dinsdag 6 april a.s., maar op dinsdag 30 maart a.s. en wel des avonds van 19.30-20,30 uur in het gemeentehuis. In verband met de komende feestdagen 2al het huisvuil als volgt worden opgehaald: Het huisvuil van vrijdag 9 april en maandag 12 april wordt op dinsdag 13 april opgehaald. Het huisvuil van vrijdag 30 april wordt op maandag 3 mei opgehaald, Op 31 maart en 1 april 1982 zal in deze gemeente weer een röntgenolo- gisch bevolkingsonderzoek plaatsvinden. Het onderzoek zal worden gehouden in het Groene Kruisgebouw. Gaardenstraat 31, alhier. Opgeroepen zijn de mannen van 40 jaar en ouder, omdat deze mannen de meest bedreigde groep van de bevolking wat betreft longkanker vormen. Doel van dit onderzoek is het zo vroeg mogelijk signaleren van allerlei afwijkingen en ziekten van longen, hart en andere in de borstkas gelegen organen. De praktijk heeft geleerd dat op een röntgenfoto verschillende ziekten en afwijkingen al te vinden zijn, lang voordat de drager zoveel klachten krijgt dat hij een arts konsulteert. Onder deze ziekten neemt longkanker een voorname plaats in. De longkankerpatiënten die nog genezen kunnen van deze ziekte behoren bijna allen tot de (kleine) groep die via een röntgenfoto is ontdekt. !n de volgende gevallen behoeft men niet deel te nemen aan het onderzoek: 1. bij ziekte; 2. wanneer men korter dan twee maanden geleden is onderzocht: 3. wanneer men regelmatig onder controle staat van het districtsconsul tatiebureau: 4. wanneer men regelmatig via het bedrijf waarin men werkt wordt onderzocht. Indien u niet aan het onderzoek deelneemt, wilt u dan wel uw oproepkaart onder vermelding van de reden van met-deelneming - terugzenden aan het gemeentehuis! Inlichtingen over het onderzoek kunnen worden gevraagd ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, bij mevrouw R. Dekker-Arends, tel, 1666, toestel 22. De kosten van deelname bedragen f7.75. Men wordt verzocht zoveel mogelijk op het op de oproepingskaart aangegeven tijdstip te komen en gepast geld mede te nemen. Wanneer personen uit één gezin op verschillende tijdstippen zijn opgeroepen, dan is het toegestaan om gezamenlijk op één van die tijdstippen te komen. In het Groene Kruisgebouw zullen voldoende helpsters aanwezig zijn om een vlotte gang van zaken te waarborgen met kleding enz. Bij besluit van de Minster van Verkeer en Waterstaat van 21 december 1981 is met ingang van 1 januari 1982 een nieuw model parkeerschijf (blauwe kleur) vastgesteld. Het oude model mag nog tot 1 juli 1982 worden gebruikt. Nieuwe parkeerschijven zijn tegen betaling van f 0.35 per stuk ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar. Ter inzagelegging besehikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 2 maart 1982 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. G.J. Jansen, Jeurlinksweg 18, Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse opslagtank (inhoud 1000 liter) 2. H, J. Stoevenbelt, Beusebergerweg 35, Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse opslagtank (inhoud 200 liter) 3. M, Boode, Vijfhuizenweg 3, Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 1200 liter) 4. J, Boode, Okkenbroekseweg 1, Holten, tot het uitbreiden en wijzigen van het rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 1200 liter) 5. H. Agterkamp, Menumsweg 1Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- varkens- en pluimveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 200 liter) 6. B.J. Boode, Okkenbroekseweg 1, Holten, tot het wijzigen en uitbreiden van een rundvee- en varkensmestbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 7. H.J. Kemper, Valeweg 5, Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een varkensmest- en rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van huisbrandolie in een ondergrondse tank (inhoud 3000 liter). 8. J. Rensen, Meutgeertsweg 4, Holten, tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundveebedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een ondergrondse tank - inhoud 3000 liter) omvattende vergunning. 9. Autobedrijf D. Willem» B.V., Keizersweg 70, Holten, tot het uitbreiden van het opslag- en afleveringspunt van aardolieprodukten ten behoeve van het wegverkeer. (De uitbreiding betreft de onder grondse opslag van dieselolie - 6000 liter - en het plaatsen van een afleveringspomp). 10. Afrasteringsbedrijf Arfman B.V., Keizersweg 72, Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een opslagplaats van gaas- en draadmaterialen en een garage (stalling motorvoertuigen) annex opslag van gasolie in een bovengrondse tank - inhoud 1000 liter) De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 29 maart 1982) op de gemeentesecretarie, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal ,,'t Mossink", Keizersweg 24 van 19.00 tot 22.00 uur (kantoor beheerder), ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs: c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzage legging, derhalve vóór 29 april 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 25Ö0 EA's Gravenhage. 'De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist, De burgemeester van Holten brengt het volgende ter openbare kennis: 1. Op dinsdag 20 april 1982 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing •van de leden van de gemeenteraad plaatshebben. 2. Op die dag kunnen ter secretarie van de gemeente Holten aan het adres Dorpsstraat 27 bij het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 17.00 uur lijsten van kandidaten (model G5) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model G5) de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaat stelling (mode! G12) - de machtiging tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groepering (mode! G 2-2) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter secretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden ter gemeentesecretarie ver strekt Datum 23 maart 1982 De burgemeester voornoemd Het is een goede gewoonte om bij bijzonder gebeurtenissen de vlag te hijsen. Ook worden vlaggen benut om meer algemeen de aandacht te trekken van voorbijgangers voor het etablissement dat met die vlag gesierd is. Als dit reklamevlaggen betreft is hiertegen in principe geen bezwaar, zij het dat hiervoor in de meeste gevallen vergunning van burgemeester en wethouders nodig is. Meer en meer worden echter de nationale driekleur en ook andere nationaliteitsvlaggen voor dit doel, aandacht trekken c.q. versiering, gebruikt. Dat wil zeggen dat zij dag en acht gehesen blijven en niet worden neergehaald. Dit nu is in strijd met de bedoeling die aan het vlaggen met national iteits vlaggen vrij algemeen wordt toegekend. De minister-president schreef bij zijn brief van 22 december 1980 dat de Nederlandse vlag overal waar zij wordt ontplooid op Nederlands grondgebied een ereplaats behoort te hebben. Tegen deze achtergrond behoort het gebruik van de vlag als louter versiering te worden nagelaten. Bovendien is het zo dat als de Nederlandse of buitenlandse vlaggen worden gebruikt, zij bij zonsop gang gehesen dienen te worden om bij zonsondergang neergehaald te worden. Ik zou aller medewerking willen vragen om nationale vlaggen zodanig te gebruiken dat zij het symbool dat zij vertegenwoordigen kunnen verster ken! De burgemeester van Holten, W.L.F.C. van Rappard Tijdens de in „De Kandelaar" gehouden vergadering van leden van de afd. Holten van het CDA werd de kandidatenlijst voor de op woensdag 2 juni a.s. te houden verkiezingen voor de gemeenteraad als volgt vastges teld: 1. H.J. Westerik raadslid, (organisatie-adviseur PTT) 2. A.J. Nükamp raadslid, (pro curatiehouder) 3. H, Stegeman wethouder, (landbouwer) 4. H.J. Dul, Churchillstraat 26, (ass. accountant) 5. G.J. Beldman, Oude Statio- nsweg 39 (veehouder) 6. Joh. Bosschers, Pannenbak- kersstraat 2 (boekbinder) 7. G.J. Snippert, Houtweg 2 (stafmedew. Ned. Spoorwegen) 8. mevr. J. Stam-Hasewinkel, Bergmanstraat 22 (huisvrouw) 9. J.A. Meijerman, Boerendans- steeg 2 (landbouwer) 10. F. de Wit, Kroepingsweg 8, (gepens.) 11. J.L. Rietberg-Bronsvoort, La- renseweg 104 (huisvrouw) 12. G.J. Ulfrnan, Oude Deven- terweg 51 (landbouwer) 13. H.J. Slijkhuis, Raalterweg 52 (landbouwer) 14. mevr. J.F, Rensen- Scheperboer (huisvrouw) 15. G. Mekenkamp, Pasopweg 7, (landbouwer) 16. H. Rietman, Kolweg 64 (Techn. stafmedewerker) 17. E.D. Rietberg, Tuinstraat 8 (hoofd ontw. en systeembe heer) 18. J. Lubbersen, Rutgersweg 4 (landbouwer) 19. Js. Beldman, Rörikstraat 10 (boekhouder) 20. G.J. Aaftink, Hessenweg 3 (veehandelaar) De zittende raadsleden de heren J.H. Bosschers, Boerendanssteeg 17 en J. Wiggers, Kolweg 14 hebben gemeend zich niet meer beschikbaar te moeten stellen en hun plaats vrij te maken voor jongeren. Bosschers werd in 1962 lid van de raad voor de Chr. Hist. Unie en Wiggers kwam in 1966 voor de A.R. partij in de raad.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5