Medische diénsten ardanta D'66 voorzitter Dirk Gerdzen: „Dogmatisme en bnroeratie in de politiek aanvechten Ardarrta.De Stijlvolle Uitvaartverzorger. D'66; Twente en IJsselland, volwaardige provincies nienwe stijl Kerkdiensten voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeSt Grondprijzen „de Haar verhoogt met 8,35% Kandidatenlijst D'66 AGENDA Verloren en gevonden PARTIJ VAN DE ARBEID VINDT: GEEN „ZUID-AFRIKAKOERIER" OP LEESTAFEL GEMEENTEHUIS VVD stelde: Afval/ozing hoe en waar? 25 MAART 1982 HOLTENS NIEUWSBLAD -PAÜ. 3 Arts: J.F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 35 53. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Mevr. D. Klijn Velderman, Banninks- weg 14, Laren (G) tel. 05704- 17 98 b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bu reau St. Kruiswerk, Gaarden- straat29, tel. 14 36. Tandarts: J.A. Groot, Aal- tinksweg 6, tel. 05483-28 84. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts: Th. A. Oosten- brug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-15 15. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat31. Ziekenvervoer: Alarmnum mer 0011 of dienstdoende arts. Open bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01-1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. St. voor maatsch. dienstver lening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel 05483- 27 84. Maatschappelijk werk gezins- en bejaardenverzor ging. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 urn en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorzie- ning, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200- 7 12 34. Brandweer: Telefoon 0011 (dag en nacht). Hoofdbestuurslid en Statenkandidaat Pieter Fokkink sprak in Markelo over decentralisatie, provinciale herindeling en mogelijk heden daarbij voor het regionaal-ekonomische beleid. Voor D'66 zijn statenverkiezingen uitsluitend gericht op het pro vinciaal bestuur. Een zittende regeringskombinatie is geen inzet van provinciale verkiezingen. Landelijke politici, die de staten verkiezingen voor landelijke politieke doeleinden misbruiken, ma ken de parlementaire democratie niet geloofwaardiger voor de kiezers! D'66 heeft zich uitgesproken voor een 4-partijen-College van Ge deputeerden na de Statenverkiezingen van 24 maart. CDA, PvdA, VVD en D'66 dienen tezamen een programcollege te vormen, dat aan de Statenvergadering beleidsvoorstellen mèt keuzemogelijk heden dient voor te leggen, op grond waarvan de staten met gewone meerderheid per onderwerp kan beslissen. Voorgekookte of afgedwongen overeenstemming tussen Gedeputeerden is een slechte vorm van bestuur. Het is ook niet juist dat één partij in dit geval het CDA, de meerderheid in het College van Gedepu teerden heeft, zonder meerderheid in de Provinciale Staten zelf. verreweg de belangrijkste. Terri toriale decentralisatie betekent het overdragen van taken, be voegdheden èn financiën van het Rijk naar de Provincie en de Gemeenten. Territoriale de centralisatie is noodzakelijk om de bestuurbaarheid van de ver zorgingssamenleving te kunnen handhaven, de bureaucratie te verminderen, èn de individuele verantwoordelijkheid van de burgers voor de samenleving als-geheel mogelijk te bliiven maken. Decentralisatie betekent het aanvaarden van een ver scheidenheid in voorzieningen en verschillen tussen provincies en gemeenten. Er moet een omke ring komen in het bestuurlijk denken. Niet wat hogere over heden aan zich hebben getrok ken, mogen lagere overheden niet doen. Neen, Wat gemeenten kunnen, mogen hogere overhe den niet aan zich trekken! Van de verschillende decentralisatie-mogelijkheden is de territoriale decentralisatie Ned. Herv. Kerk 8.30 u. ds. W. Vons, 10.00 u. ds. W. Vons m.m.v. Jonge renkoor „Helicon" Bed. H. Doop Uitgangscoll. Kerkinte rieur. Oppasdienst: mevr. Pettinga-Bolks en Jeannet van Bruggen. GEREF. KERK 9.30 u en 15.00 uur ds. H.J. Bouwhuis van Rijssen. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 5 o.l.v. mevr. G. van Zeijts, klas 6 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst: Gea Zwiers, mevr. Smid-Paalman, Jenny Nijkamp (res.) Mevr. Paalman-Zwiers, mevr. Dul-de Fockert, mevr. Bosschers- Welink (res.) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur zondag: 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 u. Ds. C.C. Addink, Uitgangscoll. Kerkinterieur. OKKENBROEK 10.00 uur Ds. G. Bouman. Uitgangscollecte: Kerkvoog dij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur zondag: 8.00 en 11.00 uur. Ook de Partij van de Arbeid kwam met een ingezonden stuk, waarin verzocht werd „De Zuid-Afrikakoerier", welke pe riodiek op de leestafel in de hal van het Gemeentehuis ligt, te verwijderen en de Ambassade van dat land te laten weten dat geen prijs gesteld wordt op toe zending van deze koerier. „Op deze manier zou de propa gandamachine van Zuid-Afrika zijn werk niet meer kunnen doen. Dit in tegenstelling met het regeringsbeleid aldus de heer Moeliker. Burgemeester van Rappard haalde in zyn antwoord op deze brief aan dat het verwijderen van de Zuid-Afrika naar zijn mening een vorm van censuur wordt uitgeoefend op dat wat de leestafel te bieden heeft. Als tweede mogelijkheid werd ge steld dat andersoortige informa tie de eenzijdige beeldvorming zou kunnen voorkomen, een punt dat in een gesprek gevoerd met de P.v.d.A. in november van het vorig jaar werd toege zegd. De P.v.d.A. wilde echte graag een stapje verder gaan en het blad het liefst zien verdwij nen. „Datgene wat ter lezing wordt aangeboden wordt inhou delijk niet beoordeeld. Dit ach ten wij een zaak van de lezers zelf' aldus de heer van Rap pard. Gezien de late inbreng van het stuk kon door het college geen inhoudelijk oordeel worden ge geven, men komt er in een vol gende vergadering op terug. D'66 pleit in het Statenprogram 1982 voor Twente en IJsselland als volwaardige provincies- nieuwe-stijl. Voor Twente is dat niet zozeer een probleem, omdat daar de provinciale en regionale schaal samenvallen. Voor IJssel land zal die volwaardige provincie-nieuwe-stijl moeten worden bereikt, uitgaande van de maatschappelijke verbanden van de regio's Deventer en Zwolle. Daarbij dienen de uit spraken van de betrokken ge meenteraden als definiëring van de grenzen te worden be schouwd. Het is in dat verband weinig zinvol en niet geheel ver antwoord, om de herindelings- voorstellen te willen tegenhou den, omdat daarmee noch de provinciegrens-verschrijdende problematiek van West- Overijssel, noch de bestuurspro- blemen in OostrOverijssel wor den opgelost! Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invaliden. verzekert èn verzorgt de uitvaart HOLTEN: Uitvaartleider: H. Koopman, Deventerweg 4, tel. 05483 -1920. Aula "Memento Mori". Reilinksweg. tel. 05483 - 3237. RIJSSEN: Uitvaartleider: R. Vriesema, Schapendijk 30, tel. 05480 - 13481 Aula "Het Lentfert". tel. 05480 -13481 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 enl3.30-17.30 C03I HM» 9.00-12.00 TCI.05470-22B4 til 15(11-11(7 koopavond Goor SMI2I Haanveg 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Donderdag 25 maart: 20.00 uur: Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwen Bond afd. Holten in „De Kandelaar". Spr. de heer J.P. Zeilstra, Apeldoorn. Onderwerp „Grafologie" (Hand schriftkunde). Vrijdag 26 maart: 18.30 uur: Jaarvergadering Zwemclub „Twenhaarsveld" in gebouw „Irene". Vanaf plm. 20.30 uur. parodist Ludy Hurenkamp en de „Schoapkes". Zaterdag 27 maart: 20.00 uur: Jaarlijkse medewer kersavond „Blauw Wit" in zaal „Vosman". Zondag 28 maart: 11.30 uur: Koffieconcert in de aula van de Scholengemeen schap (zie ber.). 14.00 uur: Dansen in bar- dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar- dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Maandag 29 maart: 20.00 uur. Invulavond form. Ink.belasting 1981 door F.N.V. in rest. „Vosman". 20.00 uur: Jaarvergadering VW „Holten" in hotel „Hoog Hol ten". Dinsdag 30 maart: 9.30 uur: Koffie-ochtend afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt". Woensdag 31 maart: 19.30 uur: Herdenkingssamen komst i.v.m. 75-jarig bestaan Chr. Onderwijs in Holten in „De Kandelaar". Donderdag 8 april: 20.00 uur: Ledenvergadering van de afd. Holten FNV (NW en NKV) in rest. „Vosman". Vrijdag 9 april (Goede Vrijdag): 20.00 uur: Verwerping van Paas- artikelen in „Meermanskamp" door de Supportersvereniging S.V. „Holten". Maandag 12 april: 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Vrijdag 16 april: 19.30 uur: Vierde klaveijasavond en trekking verloting „Blauw Wit" in clubhuis „Meermans kamp". Maandag 19 april: 19.45 uur: Discussieavond afd Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" o.l.v. mevr. Smit uit Almelo. De raad ging dinsdagavond akkoord met een verhoging van 8.35 procent van de percelen die nog vrij zijn in het plan „de Haar". „Exploitatiekosten stijgen bij een trage uitgifte", aldus de heer Westerik (CDA) „Deze problematiek heerst landelijk", stelt de heer Moeliker en ook hij ging akkoord De WD zag het iets minder zitten en vroeg om uitstel. Geen prijsverhoging per 1 april bijvoor beeld twee maanden later! „Laten we iets meer optimistisch zijn en iets minder aan doemdenken doen. De rente lijkt omlaag te gaan, bouwkosten zijn gezien de bouwgrond niet extreem hoog en de kavelprijs is beslist niet ongunstig", stelde de heer Westerik. Ook een vorm van benaderen. Gevonden: Klein hondje, bruin, kortharig, bastaard, reu; grijze bivakmuts: bruine portemonnee; verroeste sleutel; doublé dames horloge; zilveren bedelarmband met zes bedeltjes; zilveren hor loge, met slot. Verloren: Zilveren kettinkje met hanger en zeeuwse knop; zwarte heren portemonnee, inh. plm. fl. 15.- en pasfoto; twee rode drie wielers, één met houten zadel en één met wit (verm. plastic) za del; zwarte portemonnee; zilve ren gladde armband; kenteken plaat 34-03-FH; blauwe sjaal, in- diaas katoen; rode wieldop Mer cedes personenauto; drie sleutels aan ring; hond, reu, bastaard Fox/jachthond, wit/zwart, lange staart; bruine herder, teef plm. 1 jaar, zwarte halsband; donker kleurige poes, lapjeskat, hals band met bel. Deze goederen liggen al ge ruime tijd bij de politie oranje/rood, intergraalhelm, di verse stickers erop; fietstas, zwart/rood geruit motief erop; twee blauwe regenjassen (met witte strepen erop) nylon jack, geel/groenige kleur, met geruite voering, maat 56; zwart/grijs trainingsjack, maat 170; grijze regenbroek; blauw nylon jasje met wit/rode strepen op de mouwen, maat 116, letters HJN zijn in de jas geborduurd; sjaal, met klein geruit motief, kleuren geel/bruin/wit; rood/zwarte muts; sjaal, plantenmotief, kleuren groen/zwart/rose; muts, kleuren rood/blauw/wit; halsdoek, kleu ren wit/groen/1. en d. bruin; zwart trainingsjack met witte strepen op de mouw; tennisrac ket; badmintonracket; fiet spomp; vier wieldoppen van di verse merken auto's; blauwe want, nylon, gevoerd, rechter; bruine trui, maat 38; knie kous, zwart met rode rand; blauwe trui, maat 38; witte muts; plas tic tas met een paar gymschoe nen erin, maat 13, met gym- broek van nylon; bruine want, gevoerd, rechter en links; een paar schoenen, kleur bruin, maat onbekend, wel kinder schoen; zwarte tas met gereed schapset erin; blauwe want, links, gebreid; rechter hadn- schoen, zwart; een paar vinger handschoenen, kleur bruin, maat 71/4; kleine tuinschep; sjaal, schots motief, kleuren rood/groen/geel; rechter sport schoen, wit met zwarte streep; grijze lang jas; rode nylonjas, met witte streep op de mouwen, maat XS; colbertjas, zwart met lichte streep. Voorzitter van D'66 de heer Dick Gerdzen stelt als voornaamste uitgangspunt in zijn politieke beleid: „Burocratie, dogmatisme en logge redeneringen in de politiek zouden omgebogen moeten wor den, richting feiten ordenen, alternatieven zoeken en wat vooral van belang is het direct ter ore komen van praktijkproblematiek die heerst in je achterban. Punten die nogal eens onderschat worden, terwijl juist de directe betrokkenheid en het regelmatig toetsen van problemen, met de bevolking van optimaal belang is", stelt Dick Gerdzen. We spraken met hen omdat D'66 de ko mende periode voor het eerst in Holten meedoet aan de aan staande gemeenteraadsverkiezingen. Maart 1980 werd een eerste werkgroep opgericht van D '66, met als leden; Peter Reuver, Al- bert Lonink, Trudy Koelemay-Abspoel, Martin Heek, mevrouw A.M. Ladiges, Kees Boode en Joke Pfeffers-Ladiges. Het aantal leden groeide in '81 geleidelijk tot 25, waarvan de helft aktief lid is. Voorzitter Dick Gerdzen studeerde Organisatie Psychologie in Groningen, was gedurende twee jaar docent aan de Sociale Aka- demie en vijf jaar hoofd opleidingen bij Thomas en Drijver in Deventer. Twee jaar geleden begon hij een eigen organisatie- adviesburo in Enschede. Gestart werd met twee mensen, inmiddels zijn 20 mensen in dienst. „Het opzetten van een dergelijk bedrijf was voor mi) een uitdaging. In principe wilde ik dit in Holten van de grond proberen te krijgen, maar ik kreeg hiervoor geen toestem ming. Met het welslagen van dit bedrijf „Holborn" wil ik aange- Erik Bus, Looikolkstraat 13 tel. 28 49 Margriet Hanewinkel-Vrielink, Ab Jansenstraat 1 tel. 27 77 Joke Pfeffer-Ladiges, Canada straat 21 tel. 31 10 Dick Gerdzen, Beumersteeg 8 tel. 27 12 Jan Roele, Ab Jansenstraat 1 tel. 16 03. ven dat het beruchte doemden ken voor wat betreft het opzet ten van een eigen onderneming doorbroken kan worden. We stuitten inderdaad destijds op een muur van burocratie en technocratie, die het bijna on mogelijk leek te maken ook maar een gok te wagen. Daaruit voortvloeiend kreeg ik belang stelling voor de politiek en wilde met de eigen opgedane ervaringen iets meer gaan doen. Vandaar mijn voorzitterschap van een party waarvan ikzelf het gevoel heb dat deze ten aanzien van de werkgelegenheid geen star en dratisch beleid voert. Ver doorgevoerde demo cratisering, denkbijvoorbeeld aan het openbaar zijn van con gressen, is iets wat mij by D'66 erg aanspreekt. Landelyke poli tiek verschilt uiteraard van ge meentelijke, waarby het uit gangspunt de Holtense bevol king is. Deze vorm van directer werken maakt dat je als ver- trouwensschakel moet kunnen functioneren tussen belangheb benden en overheid". De WD kwam met een aantal vragen ten aanzien van afvallo zing, procesmatige verwerking in samenwerking (Midden-IJssel) en aan welk systeem wordt ge dacht? Antwoord: Holten maakt deel uit van een samenwerkingsge bied (Overijsselse gemeenten in het gewest Midden-I Jssel). Op grond van het afvalstoffenplan mag Holten tot 1985 afvalstoffen afvoeren naar de stortplaats in de gemeente Markelo. Midden *83 zal een onderzoek afgerond zyn betreffende gericht om een oplossing te geven voor tyde- lijke bergingscapaciteit voor de jaren '86-'92. Nog geen concreet antwoord kon worden gegeven aangaande samenwerkingspro jecten. Aan G.S. is voorgesteld een stuurgroep in te stellen die als motor binnen het samenwer kingsgebied het totale afvalstof fenbeleid zal kunnen bevorderen. Het Gewest Midden-IJssel zal hierover binnenkort concrete voorstellen met betrekking, tot deze stuurgroep bij de desbetref fende gemeentebesturen aan- Dick Gerdzen hangig maken. „Doemdenken ten aanzien van bedrijfsleven werkt verlammend op de werkgelegen/leid.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3