BON \llA jaar „Schare" lief en leed HOLTENS NIEUWSBLAD Schurefeest Salonorkest Satin Fentre geelt koffieconcert in Holten GOUDEN PAAR IN DE BEUSEBERG OPENDE HAAR BANEN Eerste kivietsei HOLTENS NIEUWSBLAD I Zuivelweekend KEGELCENTRUM BARBAROSSA HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementsprijs f 30,35 per jaar. Losse nummers 60 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Koltens Nieuwsblad" Donderdag 25 maart 1982 - 34e jaargang - nr. 12 Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red.adres Smidsbelt 37 tel. 05483-38 03 Red.medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-13 56 Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-30 21 Advertenties, Schouwburgplein 7 Almelo, tel. 05490-1 66 66 speciaal voor genodigden als: de Stichting, B. en W, Politie, M.A.C., en niet te vergeten de omliggende buren. (Voor het verdere programma zie een be richt elders in deze krant) Door de Schure jongeren wordt bijna ieder weekend iets georga niseerd. Dat kunnen buiten landse avonden zijn, informa tieavonden, of zoals gezegd, fil mavonden of life optredens. Men is hierdoor van onschatbare waarde voor jongeren die deze vorm van ontspanning preferen boven bijvoorbeeld disco-geweld. Half mei komt men weer met een zomerprogramma, dat tot eind september zal duren. Ideeën hiervoor komen vanuit de verschillende commissies. 12 1/2 jaar De Schure! Proficiat en op naar een kwart eeuw. De heer Wim Leeftink, Larense- weg heeft zaterdag 20 maart in een perceel weiland' op het Hol- terbroek het eerste kievitsei in Holten gevonden. Het Paalhuus kwam in het ka der van de ruilverkaveling leeg te staan, eigenaresse mevrouw Veldkamp vertrok naar Holter- beek. De deel van de boerderij ?ou dienst gaan doen als jeugd soos „De Schure". Opknapwerk- zaamheden kwamen op een be drag van 9000 gulden. Materia len werden destijds aangekocht jdoor de gemeente, terwijl de werkzaamheden veelal zelf wer den verricht. Vrijwilligerswerk, fin optima forma, waardoor [Schure-jongeren een positief eti- jket kregen opgeplakt. In het voorhuis van de boerderij ves tigde zich de Stichting Sociaal Cultureel werk. Nadat men zich in het Paalhuus had geïnstalleerd werd de opzet ook een meer professionele. Men ging een zevental commissie (vormen om de verschillende ak- jtiviteiten goed te kunnen koör- dineren. Zo is er bijvoorbeeld een commissie organisatie, film, barinkopen, disco, public rela tions, zeefdruk en onderhoud. Iedere commissie bestaat uit ze ven leden en is verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de door hen georganiseerde aktivi- teiten", vertelt Erik Groene- woud. Samen met secretaresse Janneke Bronsvoort vertelt hij deze Schure historie Verleggen aktiviteiten „Door de jaren heen zijn ideeën en doelstelling niet erg veel ver anderd, in die zin dat we ons bleven richten op een bepaalde leeftijdsgroep en daar onze akti viteiten op afstemmen. Wat uit eraard wel aanpassing vraagt zijn de onderwerpen, die worden gekozen. Ging het in de begin periode hoofdzakelijk om „Doe" aktiviteiten, de al eerder ge noemde kreatieve avonden, nu gaat het inspelend op de be hoefte van jongeren, om pas sieve bezigheden. Zoals bijvoor beeld het kijken naar een goede film, life optredens of gewoon een goed gesprek onderling. De belangstelling voor aktief be- zigzijn verdween steeds meer, dan wordt het tijd je bakens te verzetten", aldus Erik. Ook de Schuredagen zijn hierop gericht. Schuredagen die overigens een kwart van de totale begroting kosten, wat neerkomt op een bedrag van rond de 20.000 gul den. „Een enkele keer (bijvoor beeld in 1980) werd met 1300. bezoekers, quitte gespeeld. Advertentie-adviseur W. FBEDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot dinsdags 12.00 uur. In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. voor het opgeven nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Een sfeervolle en druk bezette deel van boerderij het Paalhuus, tijdens de jubileumviering afge lopen weekend van 12 jaar Schure verloop. Jongeren, vrijwil ligers en oud-vrijwilligers kwa men samen om in reünie ver band dit feit te vieren. Meestal moet er geld bij. De Schuredag voor 1982 hangt dan ook nog aan een zijden draadje" 121/2 jaar Jeugdsoos, een vrij hechte club vrijwilligers (98) oud vrijwilligers en een vaste groep van zo'n 150 jongeren per weekend. Dat werd afgelopen weekend gevierd tijdens een „open huis" zaterdagmiddag tussen 16.1)0 uur en 18.00 uur. U ontvangteer,i fraaie Parker-Jotter ballpoint als u een X&k/' nieuwe abonnee opgeef t. Gebruik deze Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar. jA. Een druk bezochte zaterdag middag receptie, waaronder veel medewerkers van de Stichting Sociaal Cultureel werk, belangstellenden van verschillende verenigingen, gemeenteraad en B&W, en erg veel ouders, 's Avonds nadat de vrijwilligers een goed verzorgde broodmaaltijd ten deel viel, druppelden al vrij snel de eerste bezoekers binnen. Veel „oud-bezoekers" hadden gereageerd op de uitnodiging. Zij konden deze avond als een gezellige reünie beschouwen. Verschillende oude D.J. 's van voornamelijk de eerste en tweede Schure waren aanwezig om het mu zikale gedeelte voor hun re kening te nemen. Zondag middag was het klootschieten geblazen, waaraan ongeveer 25 bezoekers deelnamen. Er werd een parcour van onge veer 4 kilometer af gelegd, door de Beuseberg en de Zuurberg. Als winnend team kwam het team „Hoffie" uit de bus. \leer lief dan leed viel de „Schure" jongeren de afgelopen jaren ten ieel, dat blijkt ook uit manier waarop men de soos 12112 jaar fraaiende wist te houden. Opzet en doel zijn door de jaren heen lauwelijks veranderd, de „Schure" formule leek vanaf de aanvang Iuccesvol te zijn. Die start werd gemaakt in 1969 toen men in eerste instantie een oefenruimte zocht voor de band Touch. Voor een sym bolisch bedrag kreeg men een schuur toegewezen op Meermanskamp n zo ontstond de naam „Schure". Deze Schure werd al gauw be nand door een dertig jongeren die zich „De Aktiegroep" noemde. In tie zin, men ging aan het werk om diverse aktiviteiten voor jonge nen op touw te zetten. Het jeugdwerk was in die dagen in op- \omst", zo vertelt voorzitter Erik Groeneiooudt. De eerste aktiviteiten stonden destijds in het teken van „doen", het ging bijvoorbeeld om kreatieve avonden zoals kleien en handenarbeid, maar ook in die dagen al werden gekke dingen georganiseerd als autopedraces en koekkappen met hindemissen. Dat waren de zogenaamde „Schure dagen" waarvan de eerste werd georganiseerd in 1970. „De aktie groep" werd geleidelijk ontbonden en wat overeind bleef was een bestuur (hieruit gevormd) In 1973 moest men verhuizen en wel naar het hoofdgebouw van Meermanskamp, voor zo bleek achteraf een periode van negen maanden. De derde „Schure" werd, mede dank zij de Stichting Sociaal Cultureel werk het Paalhuus, dat na een verbouwing van een half jaar, in 1974 geopend kon worden. Zelfs na een groot feest blijven de Schurelieden actief. Vierden ze het vorig weekend nog hun koperen bruiloft, voor het aan staand weekend is er weer een zuivelweekend georganisserd De muren van de oude boerdeij worden opgesierd met platen en ander materiaal betrekking hebbende op melk en/of melk- produkten. Ook wordt er een diaserie vertoond, dus je kunt van alles te weten komen over zuivel. Als klap op de vuurpijl houden we een handmelkwed- strijd. Natuurlijk is ook de drank- en spijzenkaart weer speciaal aangepast. Je zult vele soorten kaas, melk, kwark enz. „tegenkomen" als je dit wee kend een bezoek brengt aan jeugdsociëteit de Schure. Vrijdag- en zaterdagavond zijn we vanaf 20.00 uur geopend. Zondag zijn de vrijwiiligers vanaf 14.30 uur gereed om ieder te ontvangen Ruim 200 mensen gaven gevolg aan de uitnodiging aanwezig te zijn tijdens de receptie-uren van Kegelcentrum Barbarossa. Vanaf 19.00 uur stond de familie van Embden paraat om de vele be langstellenden, waaronder veel collega's uit de horeca- en recrea tiesector, de Holtense Handelsvereniging (oud), kegelclub de Houtvellers en natuurlijk de M.A.C.-dames te ontvangen. Het Kegelcentrum telt vier banen en een zitcapaciteit van 100. Joop van Embden (jr.) zal zich inzetten om verschillende aktivi teiten in samenwerking met verenigingen of bedrijven van de grond te krijgen. Hij denkt hierbij bijvoorbeeld aan bedrijfscom- petities. Verder is het zijn bedoeling in de toekomst een tweede sport toe te voegen in de vorm van Handboogschieten. Het Kegelcentrum wordt in hoofdzaak gerund door zijn moeder mevrouw van Embden-de Groot; zij was voorheen 12 jaar werk zaam als bedrijfsleidster in de (eigen) zaak in Apeldoorn. Zij wordt bijgestaan door haar man en schoondochter Gieleke van Embden-Karssen. Joop van Embden (jr.) zal zich voor een groot deel bezighouden met een stukje promoten naar buiten toe en pas na het afstoten van werkzaamheden elders zal voor hem het Ke gelcentrum volledig centraal staan. Op vrijdag 31 maart is het vijftig jaar geleden dat ten gemeente huize van Holten door burgemeester A.P.R.C. baron Van der Borch van Verwolde, Arend Jan Aanstoot (75) en Maria Paalman (74) „in den echt werden verbonden". Het jonge paar trouwde in bij de ouders van de bruidegom die woonden op het erve „de Grieze" aan de Evertjesweg 3 en bleef daar wonen. Er is sinds de trouwdag in en rond „de Grieze" enorm veel veranderd. Aanstoot en zijn plm. 25 jaar geleden getrouwde inwonende zoon gingen met de tijd mee en dat betekende belangrijke uitbreiding en modernisering van het bedrijf. Het kostte al met al enorm veel geld maar wil je door blijven boeren dan ontkom je niet aan grote investeringen waarover je als ouderen toch af en toe wel es zo je zorgen hebt, maar aan de andere kant ben ik toch ook weer blij dat mijn vrouw en ik dit allemaal nog hebben mogen meemaken. Vers in het geheugen liggen nog de zogenaamde dertiger jaren, de crisistijd toen de melk en de eieren voor een „weggeefprijsje" verkocht wer den. Het zware werk is er bij Aan stoot wel af maar toch is hij evenals zijn vrouw nog alle da gen „in de weer". De melkstal moet elke dag worden schoon gemaakt en de administratie moet worden bijgehouden voor de boekhouder. Het goudenpaar rijdt erg graag auto en in Over ijssel, Gelderland, Drente en Friesland hebben ze samen aan de hand van kaarten al heel wat routes gereden. Autorijden als hobby is eigenlijk veel te duur maar fietsen komt erg weinig meer van ook als het gaat om een boodschap naar het dorp. 't Gemak dient de mens. Aanstoot is een natuur mens, hij wandelt veel over de Zuurberg en door de landelijke dreven om te genieten van al wat leeft en groeit en over een paar weken weer volop bloeit. Oma die tot voor enkele weken nog dagelijks druk was met het voederen van de varkens moet het een beetje kalmer aan doen en ook dat moet je lerèn. Ze haakt en breit graag en kijkt graag naar de T.V. Ook naar Dallas. Ze blijft graag bij de tijd en leest elke dag met veel be langstelling de krant. Ook aan de moes- en bloementuin schenkt ze veel aandacht, zo zoetjes aan komt het werk weer aan en 't wordt tijd dat de mannen de schop maar es pak ken om de grond zaai klaar te maken. Het echtpaar Aanstoot- Paalman heeft 2 kinderen, 10 kleinkinderen en 2 achterklein kinderen. Vrijdag 2 april is er in café-rest. „De Poppe" 's middags en 's avonds gelegenheid tot fe liciteren. Bij de vele gelukwen sen voegen wij gaarne de onze. J.W. Men is dagelijks geopend vanaf 12.00 uur, met uitzondering van de zondagen; dan kan men er terecht vanaf 14.00 uur. De middagen wil men graag, door gereduceerde prijzen te hante ren, groepen als bejaarden, ge handicapten en kinderen ont vangen. De aanwezigheid van een bar, maakt het serveren van een drankje en een hapje moge lijk. Diners, of gourmet-party's worden verzorgd in samenwer king met ,,'t Klavier". Zaterdag hield men open huis en er werd een demonstratie gehouden door een Dart-team uit Deventer. Belangstellenden konden mee doen. „De voor ons wat ongelukkige openingsdatum, een tijdstip waarop de meeste personeelsverenigingen hun pro gramma al rond hebben, maakt Rechts op de foto mevrouw E. van Embden de Groot, die voor lopig het Kegelcentrum zal run nen, met steun van schoondochter Gieleke van Embden-Karssen (links) en echtgenoot Joop van Embden senior. In het midden Joop van Embden junior. waarschijnlijk dat we te maken zullen krijgen met een wat zwakke aanloopperiode. Door deze late start is er nog volop ruimte voor reserveringen zegt Joop van Embden. Gelijktijdig met de opening ging in het Kegelcentrum een exposi tie van start van de kunstenaar Ben Hulsegge. Een zeven „ge wassen tekeningen" van zijn hand kunnen bekeken en even tueel gekocht worden (440 gul den). Op zondag 28 maart heeft de werkgroep koffieconcerten het salonorkest Satin Feutre geën gageerd. Deze acht-mans formatie speelt die oergezellige muziek uit de dertiger jaren op een uitzonder lijk hoog nivo. De bezetting van het orkest geeft dit ook aan, le viool, 2e viool, altviool, cello, contrabas, piano, fluit en harp. Satin Feutre heeft een uitge breid repertoire en brengt u daarmee weer even terug in de tijd. Wilt u een nostaligsche zondag morgen beleven op 28 maart a.s., kom dan naar de aula van de Scholengemeenschap Holten!! Aanvang 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde ongeveer 13.00 uur, Toe gangsprijs inkl. een kopje koffie f7.50. Kinderen t/m 14 jaar. C.J.P. en 65 plus kaarthouders f2.50. Gratis kindercrèche.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 1