The Whispers Judge Dread DUITSE CIENTAART gemeente holten Kringvergadering OLM gemeente holten CARNAVAL RIJ "DE POPPE" Mijn Dorp Jaarlijkse bijeenkomst snijmaiskern Holten Almelose Katers tegen Mintonette CA HOLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders op 2 februari 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 11 FEBRUARI 1982 -PAG. 5 Twee jaar geleden scoorden Nicholas Caldwell/tenor, Leaveil Degree/first tenor, Marcus Hutson/baritone, Wallace Scott/tenor- Iead vocals en Walter Scott/tenor-lead vocals (inderdaad: die twee zijn broers) hun eerste gouden singlesucces met „And the beat goes on". Dat was een nummer van de lp „the Whispers", een plaat die overigens begin '78 al in Amerika was uitgebracht. De groep bestaat al vanaf '63 en stond in de loop der jaren bij diverse labels, die evenals de groep zelf uit Los Angeles stamden, onder contract. Een eerste hit hadden ze in '69 met „Time will come" (nr. 17/VS) waarna ze nog regelmatig in de soul-hitparade in Amerika te vinden waren. Tot '80 bleef echter de doorbraak naar de poplijsten uit, hoewel „A mother for your children" en „Olivia (lost and turned out)" ook al kleine hits buiten het soulgebeuren waren. Toen volgde de lp „the Whispers", die vooral na het grote succes van de single „And the geat goes on" - ook in Europa - doorstoomde naar verkoopcijfers die goed waren voor platina. Met „Love is where you find it" zijn ze nu aan de dertiende langspeler toe waarvan „In the raw" al weer hoog in de Amerikaanse hitparade staat. Deze door the Whispers samen met Leon Sylvers, Larry White en Grady Wilkins geproduceerde lp (wat een drukte in de controlekamer!; heeft twee verschillende plaatkanten. Nou is dat bij 999 van de 1000 platen het geval maar „Love is where you find it" bestaat uit een eerste kant met up-tempo dansnummers en een tweede kant met rustige composities voor het betere .schuifelwerk' of voor bij de open haard. Het inderdaad prima swingende „In the raw" opent Side A For Dancin' op gepaste wijze: een goede Barbee/Sylvers/Meyers compositie die the Whispers alle kans geeft hun vocale mogelijkheden te laten horen. In hetzelfde tempo gaat het verder met „Turn me out", een song waarin ze hun instemming met vrouwenemancipatie betuigen; „Cruisin" kent vervolgens een iets lager tempo maar is nog steeds behoorlijk dansbaar. Het laatste disco/dans nummer is „Emergency" van Spencer/Beard/Shelbu, voor disc-jockeys is kant 1 uitermate ge schikt: toch mooi zo'n 20 min. pauze. De voor Romancin' gedachte kant 2 begint met de van een pittige tekst voorziene lovesong „Say yes". Ook het titelnummer en „Only you" zijn lovesongs maar dan met een minder duidelijke tekst, terwijl „Small talkin" qua tekst tussen de eerste en laatste twee nummers in zit. Naar de elpee „Love is where you find it" te oordelen ontwikkelen de Whispers zich tot een echte topper op het soul-vlak. the Whispers/Love is where you find it Slar K 52344 Er zijn artiesten die tegen elke logica in toch hits scoren en bekend worden: een van diegenen is Judge Dread. Deze uit midden Enge land afkomstige zanger heeft eigenlijk alles tegen: zijn figuur is op z'n minst volslank te noemen, de stem heeft hij niet bepaald van Frank Sinatra geërfd en de songs die Judge Dread zingt zijn ook niet direkt origineel en daarnaast ook nog voorzien van dubbelzinnige teksten. 6 Desondanks (of daardoor?) was Judge Dread van '72 tot '78 elfmaal in de Engelse hitparade vertegenwoordigd. Z'n grootste hits waren „Big six" (nr. 11), „Big seven (nr 8), „Big Eight" (nr. 14), „Je t'aime (moi non plus") (nr. 9.) „Big ten" (nr. 14) en „Christmas in dreadland" (nr. 14). Nu is deze Engelse muzikale .scherprechter' toe aan zijn zesde langspeler „Rub-a-dub" met daarop weer een verzameling meer of minder ondeugende songs. Er is echter enige vooruitgang te bespeuren in vergelijking met de aan alle kanten rammelende eerste elpees: muzikaal at het wat beter in elkaar. Nummers als „Rub-a-dub", „Hello baby", „Will I what" en „Get it together" zijn simpele en vlotte ska/reggae werkjes met wat calypso trekjes. Ondanks zijn zingen (nou ja, zingen: „Brewers droop") toch een niet onaardige plaat van J udge Dread. Voor de liefhebbers is er trouwens een lp verschenen van Ringo, een vanuit Engeland opererende Jamaicaan die met producer Bunny T. „Two coxman" heeft opge nomen. Ook met allemaal ,rude' songs maar dan van de echte roots-reggae soort en daardoor heel wat minder commerciel Die plaat verscheen op Duracell Records, nr. LPARC 0001. Judge Dread/Rub-a-dub Dureco 66.034 Voorzitter L.H. Rensen kon een groot aantal belangstellenden wel kom heten. Hij memoreerde dat 1881 een zeer goed snijmaisjaarwas geweest, zoveel voor de telers als voor de veehouders. De heer E. Krikkink bracht verslag uit van de taxatie commissie. Zij had belang rijk meer werk gekregen. In 1980 hadden ze 160 ha geschat en nu in 1981212 ha. Voor het komende jaar wordt gezocht naar een vierde taxatiecommissielid. Bij de besprekin'g over de prijs voorstellen voor 1982, stelde de voorz. namens de commissie voor om voor 1982 f 3100 per ha. bij 100% gewas op stam te handelen. Deze komt overéén met een V.E.M.prijs van 29 ct. per kg. De vergadering kon zich er goed in vinden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H.J. Robers herkozen. De bedrijfs- voorlichterde Heer J.W. Lubbersen behandelde de rassenkeuze van de snijmais voor 1982, alsmede enkele actualiteiten van de onkruid be strijding. Verder deelde de heer Lubbersen mede dat in Holten 9 landbouwers zijn betrokken bij het snijmais onderzoek. Het afgelopen jaar zijn hier proefvelden aange legd door het Proefstation voor de akkerbouw en in 1982 wordt dit onderzoek nog voortgezet. Na de pauze kreeg de heer Ir. F. Brilman het woord over de mais begin pe riode 1981. Aan deze wedstrijd hadden 240 snijmaistelers meege daan, waarvan ook een aantal in Holten. In het kader van deze wedstrijd werd een klankbeeld gemaakt, welke door de heer Brilman ver toond werd. Hierin werden de be langrijkste teeltmaatregelen be handeld. KNIPTIP "Juist op v zondag" een radioprogramma ook voor mensen, die op zoek zijn naar leuke foto-onderwerpen. 4 tot 6 personen Voor het deeg: 25 gr. bakkersgist 8 ppt.lenels lauwe melk (zie recept) snuifje suiker 225 gr. bloem 50 gr. gesmolten boter 1 eidooier 1/2 theelepel zout Voor de vulling: 1 kg. uien 40 gr. boter 4 eieren 150 gr. zure room 40 gr. bloem 1/2 theelepel zout 1 theelepel Karweizaad 100 gr. vetspek. De gist in de lauwe melk kruimelen, suiker toevoegen en roeren tot de gist en suiker opgelost zijn. Het mengsel laten staan tot het begint te schuimen. Vervolgens 4 eetlepels bloem door het gistmengsel roeren, afdekken en op een warme plaats 15 minuten laten staan. De overige bloem in een kom zeven en het gistmengsel, de afgekoelde ge smolten boter, de eidooier en het zout toevoegen. Met een houten lepel beslaan tot het deeg zacht is en luchtbellen vormt. Indien nodig een klein beetip melk toevoecren Het deeg met in bloem gedoopte handen kneden tot het noch aan de handen noch aan de kom blijft kle ven. Afdekken met een vochtige doek, maar opletten dat de doek niet met het deeg in aanraking komt. Op een warme plaats laten rijzen tot het deeg in omvang ver dubbeld is. De uien schoonmaken en in dunne plakjes snijden. In een ruime koekepan de boter smelten en de uien op laag vuur zacht frui ten. De pan van het vuur nemen, de eieren met de zure room en de bloem tot een glad papje aanma ken en door de uien roeren. Het zout en Karweizaad toevoegen. Het deeg uitrollen en er een taartvorm met een diameter van plm. 25 cm. mee bekleden, de vulling erin en gladstrijken. Het spek in kleine blokjes snijden en over de vulling strooien. De taart in een warme oven (200 graden Celsius, gasstand 6) 30-45 min. bakken, de vulling moet helemaal gestold en goud bruin zijn. Heet uit de oven opdie nen, of afgekoeld serveren, maar nooit recht uit de koelkast serve ren. Inl. Hans de Bruin chef de cuisine Hotel Restaurant „de Holterberg", tel. 3849. IKV streeft naar democratisering Het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) heeft aan de ongeveer 400 plaat selijke IKV-kemen een democratischer structuur voorgesteld, waardoor deze kernen meer invloed kunnen uitoefenen op het landelijk beleid van het IKV. Naar de mening van het IKV hoeft de band met de kerken niet te lijden onder deze democratisering. Over het voorstel zal tijdens de eerstvolgende landelijke bijeenkomst van het IKV, op 21 en 22 mei, worden beslist. Voor die tijd kunnen de IKV-kemen commentaar leveren. De democratisering zal geleidelijk worden doorgevoerd. Er zal een campagneraad worden ingesteld, waarin vertegenwoordigers van de plaatselijke kernen, leden van het beraad en medewerkers van het secretariaat zitting hebben. In deze campagneraad wordt overleg ge voerd over de koers van de IKV-campagne. Daarnaast komt er ook een dagelijks bestuur, dat bestaat uit leden van het beraad, van de campag neraad en van de verschillende IKV-werkgroepen die zich op speciale onderwerpen toeleggen. Dit dagelijks bestuur coördineert de werkzaamheden binnen het IKV en wordt verder o.a. belast met de beleidsvoorbereiding en het uitwerken van de besluiten. Plaatselijke IKV-kemen moeten zich melden bij het IK V-secretariaat in Den Haag en meedoen aan de campagne „Help de kernwapens de wereld uit om te beginnen uit Nederland", om als zodanig erkend te worden. Er wordt daarbij van uitgegaan dat de leden van de kernen het manifest tegen kernwapens van 1977 van het IKV onderschrijven. De kernen overleggen per regio met elkaar. Uit deze vijftien regio's worden afge vaardigden voor de campagneraad gekozen, als het democratiserings plan doorgaat. In het IKV werken samen de Doopsgezinde Broeder schap, de Evangelisch-Lutherse Kerk, de Evangelische Broedergemeen te, het Genootschap der Vrienden (Quakers), de Gereformeerde Kerken, de Nederlandse Hervormde Kerk, de Oud-Katholieke Kerk, de Remon strantse Broederschap en de Rooms-Katholieke Kerk. Het beraad bestaat uit 23 afgevaardigden van deze negen kerkgenootschappen. (Hervormd Persbureau) De Overijsselsche Landbouw Maatschappij houdt in februari vier kringvergaderingen. De Kring Deventer is op maandag 15 februari aan de beurt. In café restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek zullen de O.L.M.-leden uit het gebied rond Holten en Mar- kelo bijeen komen. Deze kringver gadering begint om acht uur 's avonds. Tijdens deze bijeenkomst zal O.L.M.-voorzitter D.J. Jonkhans ingaan op de voorstellen voor de nieuwe landbouwprijzen, die de Europese Commissie in Brussel een dezer dagen bekend heeft ge maakt. In boerenkring is men slecht te spreken over de prijsver hoging van zes procent, die „Brus- voor de beantwoording van vragen sel" voorstelt. De landbouw vindt deze verhoging benden de maat, aangezien met deze prijsverhoging de sterk gestegen kosten op het boerenbedrijf niet worden goed gemaakt. Een ander onderwerp, dat momen teel in landbouwkring vol'op in de belangstelling staat, is de nieuwe Wet Agrarisch Grondverkeer. Via die wet wil de overheid de hoge prijzen voor landbouwgrond be teugelen. Ir. J. Teeselink, hoofd van de sociaal-ekonomische voorlich tingsdienst van de O.L.M., zal na der op deze wet ingaan. Voorts is er op de kringvergadering van de O.L.M. plaats ingeruimd over allerlei onderwerpen, die bij O.L.M.-leden leven. Zaterdag 6 februari moesten de meisjes van Mintonette CA uit spelen tegen de Katers uit Almelo. Na de warming-up en toen ook de scheids rechter aanwezig was kon begonnen worden. Marianne Bogaard mocht de eerste set serveren met als resultaat een overwinning van 15-1. De tweede set stelde iets teleur, maar toch werd ook deze gewonnen, met 15-4. Volgens trainer coach de heer Hesselink kon de derde set makkelijk met 15-0 binnengehaald worden, maar helaas de praktijk wees anders uit....gewonnen werd nog maar met 15-13. Vertrokken werd die middag vanaf de sporthal in Holten om half twee en om ongeveer vier uur was men weer in deze thuishaven. i. BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H.J. Aanstoot voor het maken van een kap op een garage-berging bij het pand Diessenplasstraat 20; - aan de heer D.J. Wansink voor het vergroten van een garage bij het pand Rijssenseweg 12; - aan de maatschap Sluiter voor de bouw van een woning met garage Kwintenweg 10; 2. aan de heer H.J. Robers vergunning verleend voor het kappen van 10 eikebomen aan het Zandvoortspad; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.0. EN ARTIKEL 50. LID 8, WONINGWET Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door de heer L. Veneklaas, wonende Patrijzenweg 6 te Holten, twee aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: a. de bouw van een berging op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nr. 3098, plaatselijk gemerkt Patrijzenweg 1; b. de bouw van een berging op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie A nr. 2105, plaatselijk gemerkt Patrijzenweg 6; Het eerste bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend uitbreidingsplan in hoofdzaak, omdat ingevolge dit bestem mingsplan voor dit perceel de bestemming „bos en cultuurgrond" geldt en uit dien hoofde op dit perceel alleen boerderijen en gebouwen ten dienste van de bosbouw mogen worden gebouwd. Het tweede bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „buitengebied", omdat ingevolge dit be stemmingsplan voor dit perceel de bestemming „agrarisch gebied van landschappelijke waarde" geldt en uit dien hoofde bebouwing niet is toegestaan. Aangezien beide bouwplannen niet in strijd zijn met het vastgestelde en goedgekeurde doch nog niet onherroepelijk geworden, bestemmings plan kampeerterrein „de Holterberg" bestaat het voornemen met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de geldende plannen en derhalve de gevraagde bouw vergunningen te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Èen ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 15 februari 1982, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten be hoeve van de onderhavige bouwplannen bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestem mingsplan Buitengebied en een uittreksel uit het bestemmingsplan kampeerterrein „de Holterberg" liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 11 februari 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris. UITLOTING OBLIGATIELENING Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis, dat in een op 16 februari 1982 te 9.00 uur te houden openbare vergadering van hun college zullen worden uitgeloot 7 obligaties van de per 1 maart 1957 gesloten obligatielening groot f 140.000.- Ze staan er weer, bij alle invalswegen van ons schone Keunedarp, de aankondigingen van het Bonte Car navalsfeest in ons aller residentie „De Poppe". Wagenwijd opent zij haar deuren op zaterdag 20 februari a.s. om de kleurrijke stoet Fienpreuverinnen en Fienpreuvers weer op te nemen, te koesteren en op tonen van het magistrale orkest „The Apollo's" ver van alle dagelijkse beslommeringen, mee te voeren naar ongekende hoogten van onbekommerde leut. Alaaaafl Vanaf heden zal iedere rechtgeaarde Fienpreuver langzaam maar héél zeker weer in de ban raken van en toeleven naar dit spranke lend gebeuren, een feest dat in de achter de boerenkiel kloppende harten van ons allen zo'n grote plaats inneemt. Alaaaafl Overbodig is het daarom wellicht u in te fluisteren toch vooral niet te lang te wachten met het bemachtigen van een toegangskaartje bij de bekende adressen. Regerend Trappistenvorst Prins Jan de vierde zal het deze avond behagen een onderscheiding uit te reiken aan de best verklede Fienpreuver. Fienpreuverinnen, Fienpreuvers tot ziens bij ,,De Poppe" Mijn dorp waar ik zoveel van houd Ik ben zo moe en ivordt zo oud Voordat ik jou eens moet verlaten. Wil ik zo graag nog met je praten. Vertellen hoe ongelooflijk mooi je bent, maar o wat waren we verwend, 't is jammer dat ik het zeggen moet, je hebt aan schoonheid ingeboet. Ik heb je serene rust gekend, waar je nu veel gejaagder bent, je roeiden bij erve „Diessenplas", toen daar het groene gras nog was. De koeien grazend in de wei, een veulentje zo dartel blij, een kalfje dat er werd geboren, dat alles heb ik daar verloren. De hele wei staat nu vol huizen, met open haarden en plavuizen, geen paarden zie ik er meer draven, die schoonheid werd voor goed begraven. De straatkeien zijn er verdwenen, trottoirs en klinkers verschenen, een bomenrij met rode vruchten, wat een rotzooi kon je najaars zuchten. En naast me Stevens boerderij, één kieske voorjaars was van mij, want waar ik wiedde zij was daar, ze volgde mij en pluktem'n haar. Mijn dorp je hebt me veel gegeven, ik verloor ook veel mijn liefste leven, ik heb er gelachen en gegriend, mijn dorp je was mijn beste vriend Holten, februari 1982 B.C. de Haas-Boekbinder

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5