Bornse Evenementenhal voor zevende keer vol caravans GESCHETTER MAAKT KNETTER Fad Gadget Hall Oates Nieuwe stofjagers Ontwikkeling Landbouw Overijssel niet erg rooskleurig VEELHEID AAN MERKEN EN MODELLEN AKTIE WERELDDIAKONAAT HONGER IS ONRECHT 1 TOT 7 FEBRUARI CROTE COLLECTE HOLTENS NIEUWSBLAD - 28 JANUARI 1982 - PAG. 9 BORNE - Voor de 7e keer wordt in de Evenementenhal te Bome een caravantentoonstelling gehouden georganiseerd door de Vereniging Twentse Caravan Bedrijven. Het is de enige caravantentoonstelling die het oosten van het land jaar lijks rijk is. De leden van de ver eniging, negen in getal, presente ren hier alle door hen vertegen woordigde merken. Dat zijn toer- caravans, stawagens en vouwwa gens. De nieuwste modellen en een keur van uitvoeringen. A.s. zaterdag opent deze beurs, die gekenmerkt wordt een een fleurig aanzien en een groeiend aantal be zoekers. In een tijd dat het reizen steeds kostbaarder wordt, nemen meer en meer gezinnen hun eigen auto mee met daarachter de cara van of vouwwagen. Het biedt grote voordelen en wie dit een maal ervaren heeft, blijft bij deze vorm van recreëren. Tot en met zondag 8 februari kan men er te recht. De zaterdagen en zondagen van 10 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds en door de week - maandag tot en met vrijdag - van 's middags 6 tot 's avonds 10 uur. Wie staan er en wat presenteren zij Caravanbedrijf Veltink uit Ny ver dal presenteert Knaus caravans, daarnaast de merken Wolf, Eifel- land. Mustang, de Tago en Voca- tour vouwwagen en het merk Kingway. Krul caravans uit Hen gelo Avento, Biod en Caraha. De Caraha, een nieuw model uit de Avento-fabrieken, is vrij sterk ge stroomlijnd en dat geldt eveneens voor Biodlijn. ljjn. Hebocar uit Harbrinkhoek is vertegenwoordigd met de Hebocars. Dat zijn kam peerauto's uit eigen fabriek, geba seerd op Mercedes-Benz, Renault en Volkswagen LT. Vooral de op- lp* De Postillon 5000. bouw op de Renault en de Volks wagen is erg attractief. B.T.C. ca ravans uit Enschede brengt op de stand 3 merken tourcaravan en een vouwwagen met klapwanden. De tourcaravans komen van Bürstner, Solifer en Roller. De Esterel is de klap-vouwcaravan. All Caravans uit Almelo voert de merken Cha teau en Bürstner en Walker en Pa- radiso vouwwagens. Paradiso is een bekend Nederlands merk met een vast dak omhoog klapbaar. Schipper uit Almelo introduceerde op de Caravan RAI een nieuwe tourcaravan van Karmann uit Os- nabrück. Heel opvallend van vormgeving en met een dito inte rieur. Erka vouwwagens in een breed assortiment bieden „elck wat wils". Al deze modellen staan in Bome. Diepemaat uit Haaksbergen brengt de bekende merken, die zy al jaren vertegenwoordigt. Dat zijn TE caravans, tegenwoordig afge kort met T.E.C., Eriba en Wilk. Eriba bekend van de lichtgewicht Touring modellen en Wilk met z'n uitgebreide range. Op vouwwa- gengebied de Walker, Raclet, Freetime en de Amerikaanse Skamper. Stacaravans van het merk Mirage. Pen Caravans, even eens uit Haaksbergen sluit deze rij met maar liefst vijf merken toerca- ravans. De Hobby uit Duitsland, de Fendt en Tabbert eveneens, Adria uit Joegoslavië en Kip uit eigen land. Verder de Alpenkreuzer vouwwagen. Eén specifieke stand van onderde len en accessoires op deze beurs is van het Hengelose bedrijf Oswi. Al les op het terrein van de het ver aangenamen van het kamperen is hier te vinden. Van het kleine gas- kousje voor de dito lamp tot het chemisch toilet is op deze beurs te koop. 'n Album volplak ken met foto's 'n Gezellig werkje en erg leuk voor la- ter. Het Zweedse merk Electrolux introdu ceerde de Stofjager. Een nieuw model stofzuiger voor mensen die van op schieten houden. Deze Stofjager heeft namelijk een 1000 Watt motor. Is bo vendien uiterst wendbaar en bewege lijk door het 360 graden draaiend neuswiel vóór en twee grote wielen achter. En heeft een breed mondstuk met dubbele pluizenborstel. Dit geeft al aan dat je in een mum van tijd alle kamers vliegensvug gedaan hebt. Ook de trappen. Aan de achterkant van de Stofjager zitten namelijk anti-wegglij vlakjes waardoor de stofzuiger rots vast op iedere trede kan staan. Bij de snelheid van werken hoort ook het gemak van even pakken en weer op bergen. Trap op het voetpedaal en het snoer wordt automatisch voor U op gerold. De stofzuiger kan zo weer in de kast. Trouwens, ook naar de stofzak heeft U de eerste tijd geen omkijken meer want het duurt vaak een maand of langer voordat deze verwisseld moet worden. Dat zit 'm in het systeem dat Electrolux toepast. Namelijk, papieren stofkassettes die dubbelwandig zijn. Twee-inéén dus. Daardoor kan het stof heel kompakt worden samenge perst. Een volle Electrolux stofkas- sette weegt al gauw 2 tot 2,5 kg. Anders gezegd, U krijgt door de Stof jager een keurig wegwerppakket stof afgeleverd. Geen gestuif, hup in de vuilnisbak. En meteen staat de Stofjager weer ge reed voor nieuwe opdrachten. Electro lux brengt de Stofjager in twee uit voeringen. Met en zonder elektroni sche zuigkrachtregeling. WERELDWIJDE DIACONIE s UW HONGER NAAR GERECHTIGHEID BRENGT BROOD DAT MENSEN REDT VAN HONGERDOOD Giften op giro 875587 van de Rabobank te Holten t.g.v. rk.nr. 32.85.50.310 t.n.v. „Werelddiakonaat" JAARVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN AFD. DIJKERHOEK De afdeling Dijkerhoek, van de Plattelandsvrouwen telt momenteel 86 leden. Gemiddeld bezochten per keer 54 leden de bijeenkomsten. Van hen sloegen er zelfs 10 geen enkele keer over. Hen werd bij wijze van dank voor de steeds weer getoonde belangstelling een presentje aan geboden. Twee nieuwe leden werden door de presidente van de Plattelandsvrouwen mevrouw A. Kroon-Pasman welkom geheten. Secretaresse mevrouw Z. Roeterdink- Twellaar las daarna de notulen voor en het financiële verslag werd gepresenteerd door mevrouw M.H. Luggenhórst-Stegink. De opening van de jaarvergader ing was hiermee een feit. Een verslag van de cursus „Vrij spreken in het Openbaar" werd ge geven door Annie Pinkert-Bakker en Dini Aaftink-Sluiter. Een ver haal werd verteld door D. Huzen- Brinks, tevens werd door haar een eigengemaakt gedicht voorgele zen. Het uitstapje naar „Mies" werd nog eens aangehaald door Dini Klein Lankhorst-Dinkert. Na de pauze, met de gebruikelijke olie bollen, want het ging tenslotte te vens om een nieuwjaarsvisite, wer den allerlei aktiviteiten gedaan in groepsverband. Op het programma stonden breien met strotouw, een fotospel en sjoelen. Individueel wa ren er prijsjes te winnen met het raden van plaatsnamen. De eerste prijs werd in de wacht gesleept door mevrouw Elmerink- Wagenvoort, tweede prijs was voor Bertha Wijnberg-Podt, Johanna Wechstapel behaalde eveneens de tweede prijs. Derde en laatste prijs behaalde J. Koops-Strijker. Als groep behaalde nummer zeven de eerste prijs. De presidente besloot de avond en wenste allen wel thuis en tot ziens op 11 februari! Eén van ons vieren op deze wereld lydt dagelijks honger en is doorlopend ondervoed. Wij behoren tot de mensen die in overvloed leven. Zijn dat twee van elkaar losstaande feiten of hebben ze wat met elkaar te maken? Komen er mensen om, omdat wij teveel voor onszelf opeisen. Mensen, die willen behoren tot de kerk van Christus, Zijn ertoe geroepen om de weg van Christus te gaan. Dat is de weg naar de ander toe. Want de ander is net zo goed een mens van God, en de ander heeft net zo goed recht op echt leven. In navolging van Jezus Christus moeten we blijven bidden voor de mensen die honger lijden. In navolging van Hem moeten wij het onrecht dat er gebeurt aanklagen en er onze stem hoorbaar tegen verheffen. Dat is de oproep, die door de actie-krant „Werelddiakonaat februari '82" tot u komt. Laat u door diè krant, die u dezer dagen ontvangt, uitvoerig voorlichten. Wilt éllen, in navolging van Christus, de gerechtigheid betrachten en staat de armen, verdrukten en uitgebuiten dezer wereld daadwerkelijk bij door een royale gave in het offerzakje, dat u tussen 1 en 7 februari wordt aangeboden, in de kerkcollecte op 7 februari of op giro 875587 van de Rabobank te Holten, t.g.v. rk.nr. 32.85.50.310, t.n.v. „Werelddiako naat" met vermelding van „februari-actie". Het Hoofdbestuur van de O.LM. is bezorgd over de ontwikkeling van de landbouw in Overijssel. De vooruitzichten zijn niet rooskleurig. De voorspelling is, dat binnen tien jaar zo'n vierduizend arbeidsplaatsen in de landbouw verloren gaan. Verder zal het op enkele duizenden boerde rijen erg moeilijk zijn om een behoorlijk inkomen te halen. Dat alles komt naar voren uit het rapport „Ons dagelijks brood nu en straks", dat de Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw in Overijssel onlangs uitbracht. Dat rapport, waarin toekomst voorspellingen voor de Overijsselse landbouw worden gedaan, maakte de tongen los in het O.L.M.- Hoofdbestuur. Behalve de zorgen voor de toekomst overheerste de vraag, wat de landbouw aan deze ontwikkeling kan doen? Niet zo bijster veel, zo bleek uit de diskus- sies. Algemeen was het O.L.B.- bestuur wel van oordeel, dat er een goéde regeling dient te komen voor boeren, die hun bedrijf beëindigen. Tot 1990 zullen dat er in Overijssel zo'n drieduizend zijn. Het gaat daarbij voornamelijk om 65- plussers, die geen opvolger hebben. Daarnaast kent Overijssel nog een flink aantal te kleine bedrijven, die eigenlijk niet of nauwelijks leven svatbaar zijn. Bedrijven, waar vaak wel een jonge boer aan een toe komst wil gaan bouwen. Voor hen liggen de goede oplossingen niet voor het grijpen. „Over die bedrij ven moeten we grote zorgen heb ben. Ze dienen zoveel mogelijk hulp te krijgen. Als bedrijfsaanpas- singen maar enigszins mogelijk zijn, zullen we dat moeten stimule ren", vond de Hoofdingenieur Di- rekteur voor de Bedrijfsontwijcke- ling in de landbouw, ir. J. Iepma. Voor erg veel bedrijven zal dat niet haalbaar zijn. Voor deze boeren is geen toekomst en geen behoorlijk inkomen te verwachten. „Die be drijven zullen zich bewust moeten worden van hun situatie. De jonge ren moeten omzien naar andere mogelijkheden. Een baan buiten de landbouw", merkte ir. Iepma op. „De blijvers zullen een up to date bedrijf moeten hebben, anders lukt het niet. Dat legt een steeds grotere sociale druk op de boerengezinnen. Je wordt gekonfronteerd met het feit, dat je tenminste zoveel liter melk moet afleveren of zoveel big gen per varken moet hebben, an ders haal je het niet. Die druk wordt te groot", meende de heer J.w. Kranenberg uit Markelo. De land bouw zal het volgens hem erg moei lijk krijgen om op dit vraagstuk een antwoord te geven. Het begint er nu toch op te lijken dat de jaren tachtig de doorbraak van synthesizermuziek gaan betekenen. Zoals ik al eerder heb geschreven is Engeland helemaal in de ban van het genre, wat vooral wordt bewezen middels de toppositie die the Human League in zowel de single- als elpeecharts al wekenlang inneemt. Dit is eigenlijk de eerste keer dat een synthesizergroep de hitlijsten zo overheerst en het ruime aanbod van goede bands die in deze stijl spelen kan dit wel eens de start van een fikse rage zijn. Eén van de belangrijkste labels op dit gebied is Daniel Miller's Mute Records waarop elpees verschenen van b.v. D.A.F., Non en het pas nog besproken album „Speak spell" van Depeche Mode. In sept. '80 bracht Mute het debuutalbum „Fireside favourites" van Fad Gadget uit, een eigenlijk Frank Tovey geheten en uit Londen afkomstige jongeman. Voor de release van de lp trok hy al de aandacht met „Back to nature", „Rickey's hand" en „Insecticide", drie in '79 verschenen singles. Begin vorig jaar maakte hij een door veel afzeggingen geteisterde toemee door Nederland, Duitsland en België waarbij de band bestond uit Engelse musici die hij aantrok nadat de oorspronkelijke (Belgische) medespelers geen Engelse verblijfsvergunning konden krijgen. Na deze toer besteedde Fad alias Frank weer veel tijd aan z'n favoriete hobby, thuis zitten en t.v. kijken; een van de redenen dat hij bij Mute Records tekende was dan ook het feit dat Daniel Miller hem geen enkele verplichting tot optredens en platen maken oplegde. Dat Fad synthesizer is gaan bespelen komt omdat hy als solist wilde beginnen en werken met een ritme-machine, bandrecorders en een electrische piano hem het makkelijkste leek. Toen hy vervolgens Daniel Miller ontmoette raakte Fad geïnteresseerd in synthesizers, kocht zich er een en had al snel een platencontract op zak. Nu is met „Incontinent" de tweede langspeler van Fad Gadget verschenen waaroop Fad/Frank zelf de vocals-synthesizers-saxophones-sequenzer voor z'n rekening neemt. Verder doen mee Peter Balmer/bass-rythm guitar, David Simmonds/piano-synthesizer en in „Manual dexterity" op drums Robert Gotobed, die alledrie ook meespelen tijdens de toemee van begin '81. Nieuw zyn Nick Cash/drums-vocals-accordion, B.J. Frost en Anne Clift/vocals, Eric Radcliffe/guitar, John Fryer/percussion- vocals en label-baas Daniel Miller/sequenzer. Ook op „Incontinent" is Fad Gadget weer uitgebreid aan het experimenteren met synthesizer-geluiden en arrangementen waarbij opvallende resul taten te beluisteren zijn. Het klassiek aandoende „Manual dexteri ty" en vooral „Diminished responsibility" (wat een titel) lijken me ook live - met de bijbehorende extravagante Fad Gadget act - een indrukwekkende ervaring. Dan zyn er met „Plain clothes", „King of the flies", „Blind eyes" en „Incontinent" ook nog vlotte commer ciële songs aanwezig. Al met al een zeer interessante plaat die het beluisteren zeker waard is. Helaas importeert het Nederlandse label deze lp vanuit Frankrijk, waar men nou niet bepaald de beste persingen maakt. Ook nu is het hier en daar moeilijk om de muziek boven het sissen, krassen en tikken uit te horen. Fad Gadget/Incontinent Mute 540018 f Hoewel de langspeler „Private eyes" van het duo Daryl Hall John Oates ondertussen al zo'n maand of 5 uit is dwingen de. omstandigheden tot deze verlate recensie. Want terwijl Amerika vanaf het begin ,plat' ging voor deze schitterende plaat en in ons land Frits Spits geregeld de singles „Private eyes" en „I can't go for that (no can do)" in zijn spitsuur draaide dreigt het album in! Nederland in de vergetelheid te raken. Beide al genoemde singles staan momenteel in de Amerikaanse top-50, resp. nr. 43 en 4, maar haalden bij ons slechts met moeite de tipparade. Gestart is het tweetal in Philadelphia (1967) waar John studeerde en Daryl in de Sigma Studios werkte, beide spelen ze enige tyd in de groep Gulliver waarmee ze in '69 een lp maken. Vanaf '72 gaan ze als duo verder en nog in hetzelfde jaar verschijnt „Whole Oates", een plaat die evenals z'n opvolgers „Abandonned lun cheonette" ('73) en „War babies" ('74) maar weinig succes oplevert. Dan begint met „Hall Oates" ('75) de victorie: de single „Sarah smiles" wordt een grote hit en de langspeler haalt goud; met de lp „Bigger than both of us" en de daarvan afkomstige hit „Rich girl" bevestigen ze hun succes. „Beauty on a backstreet" ('77), „Live time" ('78), „Along the red line" ('78) en „X-static" ('79) zijn echter duidelijk minder en zorgen voor een terugslag in hun populariteit. Via „Voices" en de single „Kiss on my list" revancheren Hall Oates zich vervolgens in '80, halverwege '81 verschijnt dan „Private eyes" waarmee in Amerika hun grootste succes aanbreekt. On danks het feit dat ze nog steeds hun zeer gepolijste ,blue-eyed-soul' spelen, een sound die rond 1977 ook bij ons goed in de smaak viel, lijkt Europa het duo nu te vergeten. Volkomen ten onrechte want kant 1 van „Private eyes" is van grote klasse: het titelnummer, „Looking for a good sign", „I can't go for that", het schitterende „Mano a mano" en „Did it in a minute" zijn stuk voor stuk singlehits. En 2 songs hebben dat ondertussen ook duidelijk bewe zen. Kant twee is minder commercieel maar daarom niet minder interessant; het wat heavier „Head above the water", „Tell me what you want" (geïnspireerd door the Police misschien?), het opnieuw stevig rockende „Friday let met down", „Unguarded minute", „Your imagination" (a la Robert Palmer) en de rocker „Some man". Voordat de lp „Private yes" helemaal in het vergeetboekje ver dwijnt daarom deze (verlate) bespreking: het album verdient name lijk op z'n minst de kwalificatie schitterend. Hall Oates/Private eyes RCA PL 14028 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 9