gemeente holten TWEEDE VOEDSEL- EN KLEDING- TRANSPORT RICHTING POLEN WETTELIJKE REGELING D1ERENPENSI0NS RIOOLSLIB ALS LANDRDIIW1EST NIET LANGER AANVAARDBAAR? Een goed gewicht voor het hele gezin! Klucht in Kandelaar OlEREDPinSIOn Ulansink GRAMMOFOONPLA TEIIRUIL- EN VERKOOPBEURS IN AC RESTAURANT HOL TEN Door burgemeester en wethouders op 19 januari 19S2 verleende vergunning, ontheffingen e.d. COMMISSIE WOONRUIMTEZAKEN HINDERWET Caravantentoonstelling in Borne Bejaardensociëteit 28 JANUARI 1982 HOLTENS NIEUWSBLAD -PAG. 5 1. aan de heer H. Landeweerd vergunning verleend voor het vergroten van de rundveestalling bij het perceel Rijssenseweg 13; 2. KAPVERGUNNINGEN: aan de heer H. Klein Teeselink voor het kappen van een houtwal aan de Fliermatenweg; aan de heer H.W. Koopman voor het kappen van een eikeboom bij het perceel Haalmansweg 3; aan de heer H.J. Kolkman voor het kappen van een houtwal aan de Kattensteeg: aan de heer H. Bargboer voor het vellen van grove dennen op een perceel aan de Brenderweg; 3. aan de M.A.C. de Holterberg een collectieve ontheffing verleend voor het houden van oriënteringsritten in 1982, m.u.v. de „Overijssel- rit"; 4. aan R.P.M. 80 te Enschede ontheffing verleend voor het houden van een grammofoonplatenruilbeurs op 30 januari 1982 in het wegrestau rant Holten U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie voor woonruimtezaken houdt zitting op dinsdag 2 februari 1982 des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. TERINZAGELEGGING ONTWERP BESCHIKKINGEN Op de secretarie van de gemeente Holten liggen vanaf maandag, 1 februari 1982 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede op dinsdaga vond in de sporthal ,,'t Mossink", Keizersweg 22, van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerpbeschikkingen op de volgende verzoeken om vergunning ingevolge de hinderwet, ingediend door: 1. Afrasteringsbedrijf Arfman B.V., Keizersweg 72 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een opslagplaats van gaas- en draadmaterialen en een garage (stalling van motorvoertui gen), annex opslag van gasolie in een bovengrondse tank (inhoud 1000 liter). 2. Autobedrijf D. Willems B.V., Keizersweg 70 te Holten tot het uitbreiden van het opslag- en afieveringspunt van aardolieprodukten ten behoeve van het wegverkeer. (De uitbreiding betreft de onder grondse opslag van dieselolie (6000 liter) en het plaatsen van een afleveringspomp) Burgemeester en wethouders zijn voornemens op de aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet positief te beschikken onder de aan de ontwerp-beschikking verbonden voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen, die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór dinsdag, 16 februari 1982. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd' met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Zaterdag 16 januari werd in de plaatsen Holten, Heeten, Bathmen, Okkenbroek en Lettele een tweede inzameling gehouden ten bate van Polen. Ook op de scholen in deze plaatsen en in Schalkhaar, Espelo en Dijkerhoek werd een soortgelijke inzamelingsaktie gehouden. Dinsdagavond 19 januari kon met dé ingezamelde produkten en kle dingstukken, een vrachtwagen met als chauffeur Jan Roessink uit Dalfsen, naar Polen vertrekken, opnieuw naar de stad Zielona Gora. De heer v.d. Ende uit Raalte zou oorspronkelijk als bijrijder mee gaan, maar hem werd tot drie maal toe een visum geweigerd. (Visa worden alleen aan beroepschauffeurs verstrekt). Tijdens deze tweede inzamelingsaktie kwam een bedrag van ruim 17.000 gulden binnen, waarvoor medicijnen, babyvoeding, zeeppoeder en nog levensmiddelen werd gekocht. De vrachtwagen kon dan ook voor 90 propcent vol vertrekken, zodat weer een grote groep mensen in Polen geholpen kan worden. Het oecumenisch aktie-comité wil dan ook langs deze weg alle inwoners van Bathmen, Holten, Heeten, Okkenbroek, Lettele en Schalkhaar bedanken voor de gulle ghaven. Getoond werd, evenals in andere delen van het land, dat men weet wat naastenliefde is, ook voor mensen in nood en over de grenzen. Nogmaals onze hartelijke dank, Oecumenisch aktie Comité „Help de Polen" Onder dit motto start op dinsdag 16 februari 1982 van 9.30-11.00 uur in het Groene Kruisgebouw aan de Gaardenstraat een kursus, die ge geven zal worden door mevrouw A.L. van der Wal-Alberts, die als diëtiste werkt bij de Kruisvereni ging Overijssel. Het is de bedoeling dat tijdens deze kursus de kursis- ten een beter inzicht krijgen in het zelf samenstellen van een gezonde voeding voor zichzelf en binnen het gezin. De kursus zal dan ook een aantal onderwerpen omvatten zoals: Wat is gezonde voeding? Hoe kunnen we zo'n voeding ver wezenlijken? Het leren omgaan met kilojoules (calorieën) Het inzicht krijgen in eigen voe ding Als u belangstelling hebt voor deze kursus, dan kunt u zich opgeven bij de wijkverpleegkundigen. Tele foon: 05483-14 36. (tussen 13.30 en 14.00 uur). Zaterdag 30 januari 1982 wordt in et AC restaurant Holten de derde nationale grammofoonplatenruil- en verkoopbeurs gehouden. We derom zal er een enorme collectie 33,45 en 78-toerenplaten aangebo den worden. Deze platenbeurs in Holten wordt door velen gezien als de meest gezellige beurs van Neder land. Naast ruil en verkoop, biedt deze beurs ruimschoots gelegen heid tot het uitwisselen van infor matie. Het aantal standhouders is derhalve weer toegenomen! Door de gunstige ligging van het restaurant, is de beurs voor de vele Op 30 januari as. gaat voor de 7e achtereenvolgende keer de cara vantentoonstelling van het Oosten in de Evenementenhal te Borne van start. De tentoonstelling is geopend van zaterdag 30 januari tot en met zondag 7 februari. Zaterdags en zondags van 10.00 tot 18.00 uur en maandag tot en met vrijdag van 18.00 tot 22.00 uur. Er worden vouwwagens, tourcaravans, stava- ravans, kampeerauto's en accessoi res tentoongesteld door de leden van de Vereniging Twentse Caravan- bedrijven. Deze grote regionale ten toonstelling brengt de nieuwste ty pen '82 van vele merken, met tal van nieuwtjes. Diverse merken die op de caravan RAI niet vertegenwoor digd waren, zijn op deze tentoon stelling te zien. geïnteresseerden makkelijk te be reiken. (Komende uit de richtipg A'dam/Deventer: afslag parkeer plaats Bolder, en komende uit de richting Enschede/Hengelo: afslag Struik). Op deze beurs kan de bezoeker alle muziekgenres, vanaf het ontstaan, van de grammofoonplaat tot en met de hedendaagse muziek, aan treffen. Bekend is dat verschillende standhouders bijzonder zeldzame grammofoonplaten zullen aanbie den. De entree van deze derde nationale grammofoonplatenbeurs is gratis! De beurs is voor bezoekers geopend van 10.00 u. -18.00 uur. De organi satie van deze platenbeurs is in handen van Songs and Music Hol land, op welk adres u alle informa tie kunt verkrijgen, (o.a. organisa tor van het eerste kabaretfestival van het Oosten te Almelo). De Ontspanningsclub „C.O.C." speelt vrijdag 29 en zaterdagavond 30 januari in „De Kandelaar", Sta tionsstraat, „De Zwemkampioen" klucht in drie bedrijven. Een uit- voering van „C.O.C." is altijd goed voor een paar uurtjes goed toneel en plezier en dat zal nu weer zo zijn. De zwemkampioen gaat om precies 20.00 uur te water. Kaarten zijn uitsluitend verbrijgbaar bij boek handel Heusinkveld. De laatste goederen voor Polen worden bij „de Schakel" ingeladen. Inmiddels is vrijdag 22 januari de vrachtwagen plus chauffeur weer uit Zielona Gora teruggekeerd. Men was in Polen bijzonder blij met de ontvangen goederen en gesproken kan worden van een geslaagde aktie. TERINZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders hebben, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 19 januari 1982 vergunning ingevolge de hinderwet verleend aan: 1Maatschap J.W. Reijlink en W.F. Reijlink, Dorperdijk 15, Holten tot het uitbreiden van het rundveebedrijf met een rundveestalling waarin 50 stuks rundvee kunnen worden ondergebracht, annex opslag van dieselolie en huisbrandolie. 2. Gebr. Meijer, Raalterweg 57 te Holten tot het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 3. Maatschap Baltus, Langstraat 24 te Hotten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 4. Maatschap J.H. en H.J. Jansen, Weustenweg 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie) omvattende vergunning. 5. J.A. Wechstapel, Oude Deventerweg 49 te Holten tot het oprichten enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden,, opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 6. G.W. Nijland, Helhuizerweg 2 te Holten tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbon-_ den opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 7. E. Aaltink, Doorlopendedijk 1 te Holten tot het oprichten, enz. van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met'de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 8. H. Vincent, Deventerweg 54 te Holten tot het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest. 9. J.W. Baltus, Doorlopendedijk 5 te Holten het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie en propaangas. 10. Gebrs. Bossetters, Oude Stationsweg 10 te Holten tot het oprichten, enz. van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbon den opslag van mest, annex opslag van dieselolie. 11B. Bronsvoort, Oude Deventerweg 2 te Holten tot het oprichten, enz. van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 1 februari 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" aan de Kei zersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde tijden. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 1 maart 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In de eerste plaats om de hondenhandel tegen te gaan, maar ook om te voorkomen dat mensen hun hond zomaar ergens achterlaten, bijvoorbeeld om zelf zonder huisdier op vakantie te kunnen gaan, maar ook om weggelopen honden sneller op te sporen, is per 1 januari 1982 een wettelijke verplichting van kracht aangaande honden en katten, die ondergebracht worden in een dierenpension. Voor deze dieren geldt, dat honden voorzien moeten zijn van een tatouage in het oor, terwijl honden en katten, dat wil zeggen hun eigenaren een daarbijbehorend paspoort moeten kunnen overleggen. Tatouage bij katten blijkt in de praktijk een tamelijk lastige zaak, vertelt Ineke Wan- sink, van dierenpension Wansink, „vandaar dat voor deze groep alleen het paspoort geldt". Uw dieren goed onder dak Rijssenseweg 34 7451 RO HOLTEN Tel. 05483 - J794 De landbouw in Overijssel speelt met de gedachte om te waarschuwen tegen het gebruik van rioolslib als mest op landbouwgrond. Veel zal afhangen van een gesprek, dat het waterschap Regge en Dinkel een dezer dagen heeft met het Landbouwschap. Het gaat daarbij om een slib- affaire. Uit onderzoek is namelijk gebleken, dat Regge en Dinkel verschil lende malen rioolslib met daarin teveel zware metalen heeft afgezet in de landbouw. Deze kwestie leidde in het O.L.M.-Hoofdbestuur tot enkele stevige uitspraken. Voorzitter D.J. Jonkhans vertelde, dat Regge en Dinkel inmiddels erkend heeft, dat zuiveringsslib met een teveel aan zware metalen naar de landbouw is gegaan. „Daarvoor heeft het waterschap het boetekleed aangetrokken. Regge en Dinkel is op de goede weg om ervoor te zorgen, dat er geen zware metalen meer in het slib terecht komen. Hiervoor wil het waterschap echter nog wat respijt", schetste de O.L.M^voorzitter de situatie van dit moment. Ir. J. Jepma, de Hoofdingenieur Direkteur voor de Bedrijfsontwikkeling in de landbouw, reageerde prompt, „en harde opstelling van landhouw- kant is nodig. Het is niet te verantwoorden, dat er slib met teveel zware metalen wordt afgeleverd. Als we die garanties niet krijgen, zijn we genoodzaakt om te waarschuwen tegen het gebruik van rioolslib. Het is voor de landbouw van zeer groot belang, dat we oppassen, wat er op landbouwgrond terecht komt", betoogde de topambtenaar, die de lei ding heeft over de landbouwkundige voorlichting in Overijssel. Voor enkele leden van het O.L.M.-Hoofdbestuur was dat moment om te waarschuwen tegen slib nu al bereikt. „Zuiveringsslib moet verboden worden. Dat is de enige oplossing, die goed is voor de landbouw". Behalve tegenstanders kwamen in het O.L.M.-bestuur ook voorstanders van slib aan het woord. De heer J. Wolthuis uit Dedemsvaart vertolkte de opvattingen van de voorstanders. „Het zou een gevaarlijke zaak zijn, wanneer slib verboden wordt. De dierlijke mest uit de veredeling is ook niet helemaal goed. Daar zitten ook metalen in", betoogde hij. Als men de voorschriften in acht neemt, is er volgens hem met het rioolslib niets aan de hand. Dierenpaspoort Dit dierenpaspoort is een docu ment met een aantal gegevens over het dier, zoals signalement, adres en gegevens betreffende inentin gen die het gehad heeft. Dan heeft het dierenpaspoort een nummer. Bij honden zal dit zelfde nummer in het oor getatoueerd worden (hon den die vanwege hun ras al zijn getatoueerd kunnen volstaan met alleen een pas). Het paspoort kan aangevraagd worden bij de Stichting Registratie Gezelschapsdieren Nederland, Emmalaan 16,100AX Amsterdam. Voor honden met stamboom geldt dat een kopy van deze stamboom opgestuurd móet worden naar eer der gehoemde stichting, plus moet een bedrag van 5 gulden overge maakt worden op gironummer 71442. Voor honden zonder tatoua ge, dus zonder stamboom is de vol gende regel van toepassing: Men neemt contact op met bovenge noemde Stichting (schriftelijk) want telefonische aanvragen wor den niet behandeld: in deze schrif telijke aanvraag kan verzocht wor den om tatouage van de hond. Bin nen twee weken komt dan een vak kundig medewerker aan huis die de hond tatoueert en tegen betaling van 15 gulden wordt een daarbijbe horend paspootrt overhandigd. „Tatoueren klinkt erger dan het in werkelijkheid is", vertelt Ineke Wansink. „Met behulp van een dikke groene pasta wordt een per foratie in de binnenkant van het oor gemaakt. Een vrij kleine in greep, waar het dier na afloop geen hinder meer van ondervindt". Mochten er ten aanzien van deze nieuwe wettelijke regeling nog vra gen zijn dan kan gerust gebeld worden met Ineke Wansink. Tel. 37 94. Dinsdag 2 februari is er weer be jaardensociëteit in Gebouw Irene. De middag begint, zoals gebruike lijk om half drie. Van harte ivelkom allemaal!

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5