Medische diensten W\ Moeders Kerkdiensten RAADSAANGELEGENHEDEN voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft AGENDA „Kiezen en delen" BURGERLIJKE STAND AUTOBEDRIJF BAKKER Voor de leden van de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuinders Bond (C.B.T.B.) en hun dames werd vrijdagavond in het Ontmoe tingscentrum van „De Kandelaar" het nieuwe klankbeeld „Kiezen en delen" vertoond! In dit klankbeeld dat handelt over het beleid dat de laatste jaren voornamelijk is gericht op vergro ting en uitbreiding wordt tevens ruime aandacht geschonken aan het midden- en kleinbedrijf. Ook de mogelijkheden voor de onderne mer om zijn positie te verbeteren en ook de positie van de vrouw en haar inzet voor het bedrijf komen in „Kiezen en delen" aan de orde. Na de pauze - waarin de dames koffie met koek presenteerden - werd er geruime tijd gezellig gediscus sieerd naar aanleiding van het klankbeeld. DONDERDAG 28 JANUARI: 20.00 uur J aarvergadring afd. Holten v.d. Chr. Plattelandsvrouwenbond in „Dikkie Down". VRIJDAG 29 JANUARI: 20.00 uur Toneeluitvoering Chr. Ontspan ningsclub „C.O.C." in „De Kande laar" (zie ber.). ZATERDAG 30 JANUARI: 20.00 uur Toneeluitvoring Chr. Ont spanningsclub „C.O.C." in „De Kandelaar" (zie ber.). ZONDAG 31 JANUARI: 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). MAANDAG 8 FEBRUARI: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postze gelclub in rest. „Vosman". DONDERDAG 11 FEBRUARI: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijkër- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" Le zing over het kleine stadje Bronk- horst door mevr. LeuvensteiJn uit Steenderen. VRIJDAG 12 FEBRUARI: 20.00 uur 3e Klaverjaswedstrijd comp. 1981/'82 ZW Blauw Wit in club huis. MAANDAG 22 FEBRUARI: 19.45 uur Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Lezing door huidaits Bakker. De heer W. Muller, een hekend ge zicht in Holten, samen met zijn op volger de heer R.A. Leerentveld. In augustus '83 zal de heer Muller zich definitief terugtrekken uit het ac- countantsbedrijf Tot die tijd zal hij beperkt aanwezig zijn aan de La- renseweg. Geboren: Aart Jan z.v. H.J. Prins en H. Nijkamp; Marjolein d.v. H.J. Aaftink en M. Kooistra; Christien d.v. H.J. Aaftink en M. Kooistra; Peter Paul z.v. H.J. Ekker en R. Miedema (geb. te Deventer). Getrouwd: J.G.M. Koerkamp, oud 23 jaar, Raalte en G. Haverslag, oud 21 jaar, Holten; A.J.J. Bentert, oud 23 jaar, Rijssen en W. Nijland, oud 21 jaar, Markelo. Bij agendapunt 7, de kostenbere kening van aanpassing pompge- maal de Haar/riolering Beuseberg, struikelde opnieuw de WD bij monde van de heer Spijker over de volgens hem vrij hoge berekende burokosten (12.000) terwijl het hele project 60.000 gulden kost. „Dat ligt in geen enkele verhouding", aldus de heer Spijker. „Laten we in de toekomst hier wat beter door heen proberen te prikken, mis schien door mensen in te schakelen met kennis van zaken. Nu is het gewoon éénrichtingsverkeer van uit het uitvoerende bedrijf en door hen berekende bedragen moeten maar zonder pardon worden geac cepteerd. Dat lijkt me niet juist. Het voorstel werd uiteraard wel aangenomen. In agendapunt tien, de instand houding van de o.l.s. Espelo werd de heer Reilink gecomplimenteerd met zijn positieve bijdrage tot het doen bevorderen van instandhou ding van de school. 1 Januari 1981 was de termijn van drie jaar ver streken en de raad moest dan ook vóór 1 februari een uitspraak doen. Even een paar achtergronden ter uwer informatie: Op de teldatum 16 oktober 1981 bezochten 25 kinderen de school. Moeder hier en moeder daar, Waar wij ons begeven, Moeder is de steunpilaar, van ons hele leven. leder roept op stel en sprong, wü een elk iets eisen, en ze kan niet als het gras, overal verrijzen. Altijd staat ze voor ons klaar, en haar eigen zorgen, houdt ze als een kluizenaar, voor een elk verborgen. Moeder simpel luttel woord, van slechts letters zeven. Die als je goed naar mij hoort, een omschrijving geven. Mooie reine vrouwen. Overal ben je tegelijk. En al krijg je ook vaak douwen Daarvan geef je nimmer blijk. Edele ziel nooit klachten over Rust die jouw vaak werd misgund Steeds bereid om steun te geven, waar je het maar geven kunt. Holten, januari 1982 B.C. de Haas-Boekbinder. Arts: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. M.H. Honig-van 't Spijker, Flierma- tenweg 13, tel. 05731-445 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstr. 29, tel. 1436. Tandarts: R. Brouwer, Boom kamp 10a, Rijssen, tel. 05480- 13194. Spreekuur spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th."X. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-1515. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 011 of dienstdoende arts. Open Bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingen-consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: Tel. 1353 en 2665. Na 18.00 uur beUen 05200-71234. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). 28 JANUARI 1982 f -< HQLTENS NIEUWSBLAD PAG3 Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. Vons; 19.15 uur ds. C.C. Ad- dink. Uitgangscoll.: Fonds „Be- thanie" (Dijkerhoek) Oppas dienst: mevr. Dorresteyn-de Bok en Joke Tempelman. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. J. Rad- staak van Heemse; 15.00 uur ds. Rh. J. van Loo van Vrooms- hoop. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppasdienst: Ans Paalman, mevr. de Waard-Stam, mevr. Kors-van Dijk (res). Mevr. Schuttert-Beltman, mevr. Immink-Bartels, mevr. Wieldraaijer-Nijen Twilhaar (res.) R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. Fonds „Bethanië" Okkenbroek: 10.00 ds. G. Bou- man. Viering Maaltijd des He ren. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur; zondag: 8.00 u. en 11.00 u. Het nieuwe onderkomen van ac countantskantoor Eshuis aan de Larenseweg. Eerder was men gedu rende acht jaar gehuisvest aan de Dorpsstraat. De alom bekende en beruchte geworden terug gang in de economie blijkt niet van invloed op het accountantwezen. In tegendeel en mis schien ook tamelijk voor de hand liggend, want hoe minder geld er uit te geven valt, hoe beter je je financiën niet alleen als bedrijf, maar ook als particulier onder controle moet houden of gaan houden. De weg naar een accountantskantoor lijkt dan zo gek nog niet al zou het maar zijn om een advies aangaande het invullen van belas tingpapieren. Dat bovenstaande inleiding een stukje waarheid bevat bevestigt de heer Muller van accountantsburo Eshuis in het inmiddels in gebruik genomen nieuwe pand Larense weg. De heer W. Muller is ruim 30 jaar directeur geweest van dit ac countantsfiliaal in Holten, één van de negen filialen in de regio, met als hoofdkantoor Almelo. „Als Holte- naar is de start in Holten in het begin voor je kliënten een beetje moeilijk. Met je financiële vragen of problemen bij iemand aankloppen die bekend is in het dorp leek even een drempel", aldus de heer Müller. Die drempel vervaagde echter snel en men kreeg vertrouwen in de heer Müller als persoon en zakenman. Met het in conclaaf gaan en het daarna akkoord bevinden van de geloofsbrieven van het nieuwe gemeenteraadslid voor Gemeentebelangen de heer A. v.d. Brink, werd dinsdag de raadsvergadering geopend. Meer een formali teit, omdat de inhoud uiteraard eerder bekend was. Het werd een korte zitting misschien ook wel vanwege het feit dat de vergadering een beetje in het teken stond van het afscheid van de heer Reilink, die hiermee voor de gemeenschap in Holten zijn laatste officiële daad ver richtte. Even terug naar de zitting, waar bij de ingezon den stukken gestrand werd op punt 14. Allertheid werd gevraagd ten aanzien van het financiële beleid, Onder wijs Begeleidingsdienst, zowel van de kant van de heer Spijker (WD) als van de kant van de heer Reilink (Gemeentebelangen). Het gemiddeld aantal leerlingen over het schooljaar 1981/1982 zal dan ook vermoedelijk 25 bedragen. Uit een door het hoofd van de school opgestelde prognose blijkt dat op 1 augustus 1982 8 leerlingen de eerste klas zullen gaan bezoeken terwijl 7 leerlingen de school zullen verlaten. Per 1 augustus 1983 zullen 4 leerlingen de school verlaten ter wijl vermoedelijk 6 leerlingen de school zullen gaan bezoeken. Per 1 augustus 1984 zullen, naar wordt verwacht, 6 leerlingen de eerste klas gaan bezoeken terwijl 3 leer lingen de school zullen verlaten; het vermoedelijk aantal leerlingen per 1 augustus 1984 bedraagt der halve 31. E.e.a. houdt in dat, gelet op de thans geldende leerlingen- schaal lager onderwijs, in ieder ge val tot en met het schooljaar 1984/1985 twee leerkrachten aan de school verbonden mogen blijven. Voor de beoordeling van de vraag of instandhouding noodzakelijk is wordt door de Minister van Onder wijs en Wetenschappen in het al gemeen uitgegaan van bepaalde criteria. Samengevat zijn de in standhoudingscriteria: a. Het betreft een school waarvan de leerlingen niet op redelijke afstand het gewenste onderwijs kunnen volgen indien de school zou worden opgeheven. M.b.t. de o.l.s. Espelo kan vermeld worden dat bij opheffing de leerlingen óf de o.l.s. Dijkerhoek óf de o.l. Dorpsschool zullen gaan bezoe ken. Van de 25 leerlingen zullen dan 16 kinderen meer dan 4 km. moeten afleggen naar de o.l.s. Dijkerhoek, terwijl 21 kinderen op meer dan 4 km. afstand van de o.l. Dorpsschool wonen. b. De school vervult een bijzon dere rol in een kem of buurt schap. De oudercommissie van de o.l.s. Espelo is van mening dat de school een wel zeer bijzondere rol vervult in de buurtschap Es pelo; de school is het hart van de gemeenschap met een rijk ver enigingsleven. De oudercommis sie is van mening, dat de school in een belangrijke behoefte voorziet en verzoekt dan ook de school in stand te houden. c. De verkeerssituatie belemmert de verwijzing van leerlingen haar andere scholen. Alleen bij het be zoeken van de o.l. Dorpsschool zal o.i. de verkeerssituatie een rol spelen. Bij een eventuele ophef fing zou bezien moeten worden of er een vervoersregeling getroffen moet worden. d. De school is op wat langere ter mijn levensvatbaar. Bij de beoordeling van de vraag of een school in stand gehouden kan worden ondanks een gering aan tal leerlingen speelt mede de overweging of de school t.z.t. orri- gezet kan worden in een basis school. Dit zou kunnen blijken uit de aanwezigheid van een ver wante kleuterschool waarmee koppelvorming mogelijk is. Aan gezien koppelvorming niet moge- lijk is zal bij de inwerkingtreding van de Wet op het Basisonderwijs de o.l.s. Espelo niet automatisch basisschool kunnen worden. De heer Moeliker (P.v.d.A.) merkte op te hopen dat in 1985 de situatie in Espelo een definitief stadium z^l hebben bereikt. De Inspectie On derwijs in Holten stond eveneens achter de beslissing de Espelosè school te doen handhaven. Benoeming VNG Door het dagelijks bestuur van de Ned. Gemeenten is tot lid van de commissie voor de bestuursorgani satie benoemd burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. jaarbalansen, met op de tweede plaats belastingaangelegenheden. „Toch zfjn er ondanks gelijksoor tige berekeningen steeds speci fieke dingen die onderscheid ma ken in de invulling van vragen en formulieren, per klant. Dat maakt het werk steeds weer boeiend". Evenals de heer Müller geeft ook hij aan dat het „praatwerk" behorend bij het burowerk hem erg aan spreekt. Het gaat bij accountantskantoor Eshuis om plus minus 200 klanten die gemiddeld één maal per maand het kantoor bezoeken. Na acht j aar gevestigd te zijn geweest aan de Dorpsstraat heeft men inmiddels de weg naar de Larenseweg weten te vinden. Openingstijden: ,ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 6ISR SUTfl za. 9.00-12.00 ÏILI5I7I-22M liL35483-1147 koopavond Goor SUM» 21 VUffl|15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Juist de persoonlijke contacten, de mensen achter hun cijfertjes, het bestuderen hoe mensen werken, dat zijn de fljne aspecten van dit beroep. De jaren zestig-zeventig brachten de grootste opleving en een daarmee gepaard gaande groei van het bedrijf in Holten. Er kwa men meer ondernemingen, bedrij ven groeiden en daarmee de finan ciële „rompslomp" en administra tieve verplichtingen. De eisen van de overheid werden steeds zwaar der en men besteedde daardoor steeds meer, wat voorheen „natte vingerwerk" was voor een onder nemer, uit aan een accountants kantoor. De accountant is eigenlijk voorstation van de belasting dienst", zegt de heer Müller. In au gustus 1983, na 35 jaar werkzaam te zijn geweest stapt de heer Müller uit zijn directeursfunctie. Sinds een halfjaar is de heer R.A. Leerentveld als zijn opvolger aangetrokken. Hij woont vanaf 9 december, tevens zijn trouwdag, met zijn vrouw Anita Leerentveld-v.d. Woude (directie secretaresse op het hoofdkantoor in Almelo) in het pand aan de La renseweg. „Onder één dak met het kantoor lijkt me een plezierige zaak. Je kunt dan ook na kantoor tijd nog eens iemand van dienst zijn", vertelt hij. „De inwerkperiode met de heer Müller ervaar ik als erg fljn. Je leert op deze manier de mensen kennen en ook hun achter gronden, waardoor je een beter beeld van het totaal krijgt. Het gaat om veel vaste klanten die bij de heer Müller door de jaren heen een stukje vertrouwen kweekten. Dat vertrouwen wil ik op dezelfde wijze proberen te verwerven", aldus de heer Leerentveld. „Ondanks mijn leeftijd (25) hoop ik toch dat men het gevoel heeft met problemen terecht te kunnen. Niet zozeer je leeftijd dan wel de persoon zelf lijkt me belangrijk voor deze functie". Als zijnde hoofdtaak in het bedrijf geeft hij aan; het berekenen van

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3