I gemeente holten Weten in den vreemde an het erf der kerk Holten stelt teleur HOLTENS NIEUWSBLAD Programma Radio Oost GROTE COLLECTE 20 jaar vakantieweken HINDERWET p. Biieenkomst hervormde vrouwengroep Door burgemeester en wethouders op 12 januari 1982 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 21 JANUARI 1982 -PAG. 5 elddiakonaat 1 tot 7 febr. '82 nger is onrecht". 17 februari is de week voor het werelddiakonaat. Via werelddiakonaat steunt de Nederlandse Hervormde k een groot aantal projecten van kerken en organisa- in de derde wereld en in de landen van Zuid- en trEuropa. Het betreft projecten in de gezondheidszorg, lbouw, bewustwordingswerk en scholing, vluchtelin- liulp, rampenhulp, enzovoorts. aar is voor het totale wereld- onale werk van de Hervormde bijna 8 miljoen gulden be- t. Het thema voor deze lari-actie is „Honger is on- t". Honger is een groot en nog q toenemend probleem in de ld. Niet alleen de hongersitua- die zich voordoen na rampen, jgen of grote droogte, maar ook de chronische ondervoet Naar schatting 1 2 miljard Ben hebben honger of lijden Dndervoeding; met name in de en van de derde wereld. Hon- s geen noodlot of natuurramp de mensen overkomt; maar [t nauw samen met armoede, oede heeft te maken met de «■chtvaardige verdeling van men, bezit en macht in de hui- y wereldsamenleving. Daarom oedselhulp alleen in acute Isituaties een oplossing voor longerprobleem. In de meeste illen is verandering nodig in de eling van grond en bezit in de en van de derde wereld, in de J -nationale handelsstructuren, -"■hervormde werelddiakonaat is okken bij projecten die erop ?:ht zijn om kleine boeren en lozen, mensen die lijden onder cht en onderdrukking, een swaardig bestaan te geven, „gelegenheid van deze zondag het werelddiakonaat heeft de "brale Diakonale Raad van de rormde kerk samen met het meen Diakonaal Bureau van gereformeerde kerken en de hting Oecumenische Hulp aan ;en en vluchtelingen een krant egeven die aandacht besteedt het hongerprobleem in de we- Gewoonlijk heet deze wereld- onaatuitgave „Globaal", maar Bt kader van de gezamenlijke )ak is deze titel weggelaten, rormde diakonieën die via de tijkse bestelkaart „Globaal" 1 februari hebben besteld, ont ken automatisch het door hen ïgevcn aantal exemplaren van krant om uit te delen. jirgie Wereldgebedsdag Z gemaakt door se vrouwen thema van Wereldgebedsdag op vrijdag 5 maart, zal luiden: I Is volk: samengeroepen tot st aan God, uitgezonden tot st aan de naaste". De liturgie deze Wereldgebedsdag is sa- gesteld door christenvrouwen jerland. De liturgie bestaat uit gedeelten. Het eerste deel zich op het samengeroepen [als Gods volk tot dienst aan Het tweede deel concentreert op het uitgezonden zijn tot it aan de naaste. Ive de gewone liturgie is ook igbaar een jeugdliturgie met lotto „Komen ga aan het Deze liturgie bevat liederen, len, spel en voorbeden (ge- :even door Ierse kinderen), die bruikbaar zijn voor oudere ïturgieën zijn ook verkrijgbaar iraille. De gewone liturgieën len f 0.75 per stuk, in braille f 1.-. ïdliturgieën en raambiljetten ien f 0.50. Informatiefolders rde Wereldgebedsdag zijn gra- let materiaal is verkrijgbaar bij n. J.G. Broertjes-Gijsbers, Pla- Bnlaan 113,9742 HD Groningen, 050-77 77 77. ir aanleiding van deze Wereld- edsdag is verschenen het kje „Gebeden van vrouwen", als ondertitel „Teksten uit een fe eeuw wereldgebed". In dit •kje zijn 50 gebeden uit de afge- en 50 jaar bijeengebracht. Het kje is uitgebracht door de pers- nst van het bisdom Breda in samenwerking met het Nederlands Comité Wereldgebedsdag. Het is te verkrijgen door f 5.40 te storten op giro 106.63.16 t.n.v. „Overweg", Breda, onder vermelding van „Ge beden van Vrouwen". De opbrengst van de collecte van de Wereldgebedsdag wordt dit jaar o.a. besteed aan „CorTymeela" een Iers-Nederlandse stichting van christenen, die verzoening in Noord-Ierland nastreeft, en aan „Women Together", een Ierse vrouwenvereniging, die strijdt voor mensenrechten en verzoening in Noord-Ierland. Van de opbrengst van de collecten in 1981 ter gelegenheid van We reldgebedsdag is f 101.000.- naar verschillende zendings- en hulp projecten gegaan. Zo werd f 15.000.- gegeven aan een windkrachtener gieproject in Zuid-Dakota in de Verenigde Staten ten behoeve van de daar wonende Indianen, f 15.000.- werd uitgegeven aan de hulp aan Indianen in Latijns- Amerika en f 5.000.- aan Indianen in Noord-Amerika. f 10.000.- ging naar Nanai, een Nederlandse stich ting ten behoeve van Indianen in Noord-Amerika, f5.000.- werd ge schonken aan Dom Helder Camara en f24.500.- ging naar missie- en zendingsprojecten. (Hervormd Persbureau) Donderdag 21 januari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Een programma over de pro blemen van de managers in het betaalde voetbal. Vrijdag 22 januari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. „Met Radio Oost het weekend in', een programma, waarin uitgaanstips en de film- en t.v.-rubriek. Zaterdag 23 januari 1982 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het sportprogramma van Ra dio Oost. Zondag 24 januari 1982 11.00-12.00: ANP. Verzoekplaten- programma van Radio Oost, waarin o.m. agenda en evt. korte sportnabeschouwingen. 18.00-19.00: ANP. Het sportpro gramma van Radio Oost. Maandag 25 januari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht, de groente- en fruitprijzen door Jan Rietveld. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het Boerenprogramma, waarin In de thuiswedstrijd tegen rode lantaarndrager V. en K. heeft Hol ten onnodig de punten uit handen gegeven. Holten startte uitstekend en had gedurende de hele eerste helft een voorsprong die bij rust was opgelopen tot 6 doelpunten (12-6). Na rust sloop er onrust in de ploeg en zag V. en K. kans dichter bij te komen. Holten bouwde de aanvallen te kort op en zag daar door geen kans zich vrije scorings- mogelijkheden te verschaffen. Met nog 5 minuten te spelen kwam V. en K. op 17-17. Holten scoorde nog 18-17 maar zag V. en K. in de laatste minuut door 2 treffers de eerste winst in deze competitie pakken. Doelpunten: Jan de Wit, Meino v. Beek, John Lamping; 3; Johan Plantinga, Rudi v.d. Voet 2; Fran- cis Luesink, Nico Vorst, Wim Dal- huisen 1. De dames senioren speelden thuis tegen Lettele. In de eerste helft speelde Holten te doorzichtig. De gasten benutten de weinige kansen goed en stond bij rust met 1-4 voor. Ook na rust eerst een zelfde spel- beeld. Lettele liep uit tot 1-7. Daarna begon Holten beter te spe len. De aanvallen werden sneller en ook met reageren op de fouten bij de conditioneel mindere tegen stander ging het beter. Holten kwam terug tot 5-8, een goede pres tatie. Doelpunten: Alberta Mark voort, Frida Meilink 2; Miny Kem per 1. Jeugd: De 3 jeugdteams die in het veld kwamen, verdeelden de punten. Al speelde uit tegen Tyfoon. De thuisploeg was sterker en kon na bij rust al een 7-3 voorsprong te hebben genomen de wedstrijd win nen met 12-7. De pupillen moesten voor de zware uitwedstrijd tegen- koploper Wes naar Olst. De ploe gen waren goed tegen elkaar opge wassen. Holten nam wel 4 keer een voorsprong, waar Wesepe zag evenzoveel keren kans gelijk te maken. Na een 2-2 ruststand bracht dat de 4-4 eindstand waarbij Hol ten eigenlijk te weinig kreeg, aan gezien een glaszuiver doelpunt om. o.m. het boerenweerbericht en de rubriek ,De Groene Overall', daarna de consumentenrubriek ,Op de koop toe'. Dinsdag 26 januari 1982 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het programma mensen maken nieuws/muziek. Donderdag 14 januari hield de Her vormde Vrouwengroep haar ver enigingsavond in gebouw Irene. Mevrouw v.d. Voet opende de avond daarna werd lied 476 gezon gen en ging zij voor in gebed. Er volgden mededelingen en een korte pauze. Na de pauze kreeg ds. Ekker het woord. Gelezen werd uit Gen. 1 en 2 en aan de hand van collages werd het Scheppingsverhaal ver teld en uitgelegd. Na afloop konden vragen worden gesteld. Dank aan ds. Ekker, die de avond na het zingen van lied 391 vers 1 en 3 afsloot met een dankgebed. De eerstvolgende vergadering is 28 ja- onduidelijke redenen werd afge keurd. De welpen speelden ook uit tegen Wesepe. Bij rust had Holten een 3-1 voorsprong. De 2e helft was erg spannend, maar Holten wist de winst met 3-2 vast te houden. Komend weekend wordt er niet ge handbald doorploegen van Holten. Standen: In de topwedstrijd tussen W.S.V. en Apeldoorn '80 wonnen de gasten verrassend met 13-22. Voorwaarts versloeg Actief met 10-14 en Holten verloor van V. en K. met 18-19. Door deze uitslagen blijft de kop en de middenmoot spannend. Holten moest door de onverwachte nederlaag een veer la ten en zakte naar een 5e plaats. Stand in de 2e klasse A.: 1. Apel doorn '80 10-16; 2. W.S.V. 9-14; 3. Achilles 9-10; 4.Heeten 9-10; 5. Holten 10-10; 6. Voorwaarts 10-8: 7. Actief 9-4; 8. V. en K. 8-2. Dit weekend worden gespeeld: Achilles - W.S.V. en Apeldoorn 8 Heeten. VERELDWJDE DIACONIE UW HONGER NAAR GERECHTIGHEID BReNGT BROOD DAT MENSEN REDT VAN HONGERDOOD In de camavalscompetitie van Ra dio Oost is de juryprijs toegekend aan het Grols hojkoor uit Groenlo. Vit elf nummers koos de jury hun lied: D'r zat ne spieker in de Wille- minabank als beste. Uitgangspunt daarbij was originaliteit, niet eer der uitgebracht en handelend over eigen streek of plaats. Het hojkoor dat werd bijgestaan door de groep Lemmon Five kreeg als prijs een UTRECHT - In 1982 worden voor de 20e keer de .Philadelphia- vakantieweken' georganiseerd. De organisatie is in handen van de kampkommissie van het Prot. Chr. Centrum voor de zorg aan geestelijk en lichamelijk gehandikapten. DEELNEMERS. De vakantieweken zijn bestemd voor verstandelijk gehandikapten die niet zelfstandig op vakantie kunnen. Er zijn twee programma-folders verschenen. het A-programma-folders verschenen. die een M.L.K.-school bezoeken of bezochten. het B-programma is bestemd voor deelnemers die een Z.M.L.K.-school bezoeken of bezoch ten. Het totale programma biedt een keuze van 43 mogelijkheden in binnen- en buitenland. VRIJWILLIGERS Voor de begeleiding van de deelnemers wordt gezocht naar mensen tussen de 18 en 40 jaar, die zich een week of langer belangeloos beschikbaar willen stellen. Alle onkosten worden vergoed en een speciale opleiding is niet nodig. INFO Belangstellenden, zowel deelnemers als vrijwilligers, kunnen kontakt opnemen met: Philadelphia vakantieweken Kampkommissie P.C.C. Stadhouderslaan 43 3583 JC Utrecht tel. 030-5129 37 Naast de officiële juryprijs was er een luisteraarsprijs. Hier behaalde de kamavalsvereniging „De Deurdrammers" van de Vliegbasis Twente met het Deurdrammerslied de meeste stemmen. het hoogtepunt van het jaar, de Oliebollencross, was het weer ellijk om de trainingsarbeid ter hand te nemen, maar volgend jaar is veer een cross, dus aan de slag (of op z'n Menums: „braan"). In 's r irenberg werd een cross georganiseerd voor het Oostelijk Cross- apioenschap, bestaande uit 4 races. Een loodzwaar parcours met een r bulten waar je koud (eigenlijk bloedheet) van werd. Al spoedig >lt de sneeuw onder vele zweetdruppels en samen met een stralende maakte dit het toch een mooie hardloopdag. it bronstige weer voelden Mies deindert zich natuurlijk geheel ïun element: als klimbokken ron ze de heuvels over. Henk tsema, iets minder fragiel ge- wd, en herstellend van een ssure, volgde moeizaam hun or, maar gaf voorlopig niet op. 3 ronden en 9 loodzware kilome- i kon de eindstand worden op- naakt: Meindert Koopman op een zeer sterke 3e plaats, Marinus op een eveneens uitstekende 15e plaats en Henk Reitsema op een redelijke 32e plaats. Pas in maart vindt de laatste wedstrijd, waarbij Meindert nog beslag kan leggen op een derde plaats in het eindklas sement. Wij houden u op de hoogte. Zondag werd in Olst een cross ge houden die vrijwel geheel over de straten voerde, en samen met het mooie weer moesten er wel goede tijden uit de bus rollen. Nu, dat gebeurde dan ook. Egbert Ven eklaas voerde het veld aan, doch moest 1 tegenstander (minder am bitieuze lopers spreken van: mede- loper) laten voorgaan. Hij werd 2e en legde de 9800 m. af in een zeer snelle 32.55,min. Niet ver daarach ter zat Bertus Stevens (wiens loop- stijl nu zelfs al door Oostelijke top- lopers wordt nageaapt), die beslag legde op een 4e plaats in een voort reffelijke 33.49 min. Tenslotte Ap- pie, die de laatste tijd erg veel in trainingstenue wordt gezien (sa men met Gerard Beltman en Jan Woltering straks in de Marathon van Apeldoorn), die voor het eerst een 10 km. binnen de 40 min. beëin digde. Proficiat, Apü De leerlingen van de o.l. Dorps school hebben op de banen van de IJsclub „De Noordpool", o.l.v. het personeel hun allerbeste (schaats)beentje voorgezet om zich te plaatsen voor de school- kampioenschappen 1982. De drie snelsten van de klassen 1 t.m. 6 waren: Klas 1, meisjes (25 m.): Karolien Schut 9.1; Silvia Nijenhuis, 9.5; Lammie van Wielingen, 13.7. Klas 1, jongens (25 m.): Matthijs Berends, 8.4; Robert Jansen, 11.8; Johan Kuipers, 18.8. Klas 2, meisjes (25): Jolanda Paal man, 6.2; Rebekka Lindenaar, 7.9; Janet Nijkamp, 8.2. Klas 2, jongens (25 m.): Paul Rein- hard, 7.5; Diederik Bronsvoort, 7.9; Erik Pots, 7.9. Klas 3, meisjes (40 m.): Nicolé Ba zuin, 10.1; Diane Paalman, 10.5; Regina Vincent, 10.9. Klas 3, jongens (40 m.: Arnold Paalman, 8.0; Eilard Bruins, 8.7; Erik Huzen, 9.00. Klas 4, meisjes (40 m.): Bea Vuk- kink, 9.3; Apja Oolbekkink, 9.4; Ina KI. Teeselink, 9.8. Klas 4, jongens (40 m.): Jan Willem Plekkenpol, 7.4; Wessel Lubber huizen, 8.4; Mark Meijerman, 8.5. Klas 5, meisjes (60 m.): Zwennie Vincent, 10.6; Nicolette Biesters 12.8; Nynke Bruins 12.9. Klas 5, jongens (60 m.): Johan H. Maats, 9.4; Herman ter Beest, 10.4; Erik Dikkers, 10.6. Klas 6, meisjes (60 m.):Marina Pa- grach, 11.3; Ellen Leeftink, 11.3; Jo landa Nijenhuis, 12.0. Klas 6, jongens (60 m.): Johan Lammers 9.9; Henk Ulfrnan, 9.9; Theo Willemink, 10.0. 1. aan de heer C.J. Pelle vergunning verleend voor het kappen van 2 bomen bij het zomerhuisje Postweg 16; 2. aan de heer H.W. Markvoort subsidie toegekend voor herstel van het rieten dak van het pand Dijkerhoekseweg 1 3. aan de Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" toestemming verleend voor het houden van een carnavalsoptocht op 20 februari 1981; 4. aan de Hottens Muziekvereniging H.M.V. vergunning verleend voor het houden van de jaarlijkse uitvoering op 12 maart 1981; 5. aan de Zwolse Politiesportvereniging een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de 2e Z.P.S.V. Sallandri jwieltoertocht op 7 april 1982; 6. aan de Cycle Club '75 te Nijverdal toestemming verleend voor het houden van de wielerronde van Holten in juni 1982; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. (Herplaatsing i.v.m. niet volledige opneming in Holtens Nieuwsblad van 14 januari 1982) TERINZAGE LEGGING AANVRAGEN MET ONTWERP-BESCHIKKINGEN. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 18 januari 1982 tot 18 februari 1982, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. G.J. Jansen, Jeurlinksweg 18 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 1000 liter). 2. H.J. Stoevenbelt, Beusebergerweg 35 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden vaneen rundvee-en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag\an dieselolie in een bovengrondse tank (inhoud 200 liter). 3. J. Boode, Okkenbroekseweg 1 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, (inhoud 1200 liter). Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder) Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 18 februari 1982 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van Burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 11 februari 1982 met de Afdeling Algemene Zaken ter secretarie. TERINZAGELEGGING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders hebben, onder voorwaarden om gevaar voor schade en hinder voor de omgeving te voorkomen, op 5 januari 1982 vergunning ingevolge de hinderwet verleend aan: Hrtt. Slijkhuis, Raalterweg 52 te Holten vpor een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee-en varkensmestbedrijf met de daaraah verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 600 liter), omvattende vergunning op het perceel Raalterweg 52 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 18 januari 1982) op de gemeentesecretarie, alsmede in de Sporthal ,,'t Mossink" aan de Kei zersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde periode en tijden. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 18 februari 1982, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019 EA 's-Gravenhage. De beschikiing wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 5