VPN-hengstenkeuringen m zeer succesvol jaar A.ï.d. Brink; nieuw raadslid Gemeentebelangen? Medische diensten Prinsenbal in Bonte Paard Het Kadaster bestaat 150 jaar! Kerkdiensten Filmavond Nw. Heeten 7 «EMKKES SCHOL MET ANSJOVISSAUS voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD rp AGENDA Kijk voor je Openingstijden bibliotheek 21 JANUARI 1982 -PAG. 3 hengstenkeuringen van het Warmbloed Paardenstamboek in Neder- d - dit jaar te houden op 29 en 30 januari in de Prins Bemhardhoeve te dlaren en 5 en 6 februari in de Veemarkthal te Utrecht - vervullen duidelijke schamierfunktie in het fokkerijbeleid en bieden daar- e de gelegenheid om terug te zien op een jaar dat zeer succesvol is yeest voor de paardenfokkerij in ons land. nimmer tevoren heeft het afgelopen jaar het WPN-paard in het ndpunt van de internationale belangstelling gestaan. Ondersteund >r een aantal aktiviteiten vanuit het stamboek is het vooral het paard dat de beste ambassadeur is en is geweest. Het Nederlandse paard •ft door zijn kwaliteiten in de internationale sport de aandacht op zich restigd, terwijl in 1980 met medewerking van het Ministerie van ndbouw een start is gemaakt met gerichte, buitenlandse prestaties. In verband mag de uiterst geslaagde dressuur- en tuigpaarden demon atie genoemd worden die op de Royal Agriculture Show in Kenilworth B.) is gegeven en die een directe vraag vanuit Engeland tot gevolg ;ft gehad. n ongekend uitstralingseffect is gegaan van de gedurfde onder ging om streng geselecteerde arden vanuit ons land naar mpa/Florida te brengen en daar veilen. De resultaten van die jdememing - die in maart van dit ir met ondersteuning vanuit het nisterie van Landbouw wordt ortgezet - waren bemoedigend en bben de toch al gegroeide be lgstelling vanuit Amerika aan- Vakkerd. Een beduidende ex- rt van sport- en gebruikspaarden keurde dekhengsten. Vaderdieren die ingezet zijn in de fokkerij, maar nu ook zélf laten zien waartoe ze in staat zijn. Het resultaat van deze competitie overtreft de stoutste verwachtingen. Er is geweldige sport geleverd en de publieke be langstelling was gedurende de zes 4 Personen tend kijkers, maar ook steeds meer kopers, omdat de niet voor de fok kerij geaccepteerde hengsten niet- temin uitstekende rij- en tuigpaar den kunnen zijn. Sinds jaar en dag is er dan in de stallen ook een bloeiende handel, die mede wordt gestimuleerd door een officiële vei ling van uitgelezen, veterinair on derzochte hengsten. Tuig- en za delnummers, de competitie van de hengsten (zowel dressuur als sprin gen) en andere programma onderdelen zorgen voor de variatie. (Alle informatie wordt verstrekt door de Vereniging Warmbloed Paardenstamboek in Nederland, Postbus 18,3720 AA Bilthoven, tel. 030-78 62 41). wedstrijden (Hoeven, Wierden, Vught, Dronten, Veendam en Er- melo) overweldigend. Finale Ik iauo|Ju»irtu5tuiuiiu,yiHuuv.ii daarmee op gang gekomen. De De finale van dit gebeuren zal af- 40 gram OQKVet. itste maanden gaat er geen week gewerkt worden op de hengsten- 25 gram roomboter. 4 Schollen van elk ca. 300 gr. 112 theelepel zout Sap van 1 citroen. 50 gram bloem. 11/2 eetlepel spekvet van uitgebakken gerookt spek. orbij of WPN-paarden maken de ote oversteek naar de Verenigde aten. Tijdens de Europese dres- urkampioenschappen in het bij enen gelegen Laxenburg heeft it WPN in samenwerking met een ietal andere stamboekvereni- ngen en het Ministerie van Land- iuw een klinkende show ge acht, die eveneens tot resultaat «ft dat vanuit Oostenrijk het Ne- irlandse paard sterk in de belang- elling is komen te staan, getuige »k de toenemende transporten in WPN-paarden naar dit land. In vitserland waren de kwaliteiten in het Nederlandse paard ook eds geruime tijd ontdekt. Het Innen van het Zwitserse kam- oenschap, door een WPN-paard idersteunde het afgelopen jaar ie interesse. En als klap op de jurpijl won de Zwitser Hansueli ran in Denemarken het Europees ampioenschap military. 'eel aktiviteiten iok in eigen land bruiste het van e aktiviteiten. 1 samenwerking met de sportor- anisaties is het WPN uitdrukke- |k deelgenoot geweest in de eerste pringcompetitie voor 5-jarige aarden. Een zeer succesvol gebeu- ?n, culminerend in een schitte- ende finale tijdens de UTV-dagen 1 Utrecht. Komend seizoen zal aan .eze competitie ongetwijfeld een iervolg worden gegeven, tls experiment is dit jaar ook van tart gegaan een spring- en dres- uurcompetitie voor WPN goedge- keuring in Utrecht en wel op zater dag 6 februari. De hengstenkeuring krijgt daarmee extra glans en te vens is daarmede aangetoond dat een fokkerij alleen dan kan bloeien als er een hechte relatie is met de sport. Om de afzet te bevorderen - heeft het WPN in 1981 een veiling van goede gebruikspaarden opge zet. De paarden zijn daartoe zes weken centraal getraind. Het schoorvoetende begin was vol doende om te besluiten deze aktivi- teit dit jaar verder uit te bouwen en zo zal opnieuw een grote veiling worden gehouden op zaterdag 27 februari in het Federatiecentrum te Ermelo, wanneer 16 paarden - die niet minder dan een half jaar zeer deskundig zijn getraind - onder de hamer komen. Kortom, niettegen staande de moeilijke economische tijden is het WPN springlevend. 1/2 theelepel ansjovispasta. 1 hele citroen. 2 eetlepels gehakte peterselie. De vissen schoon maken maar heel laten. Onder stromend koud water afspoelen en goed afdrogen. Met zout en citroensap inwrijven, door de bloem wentelen en 20 30 minu ten laten rusten tot de bloem een tamelijk hard korstje vormt. Het uitgebakken spekvet samen met het bakvet in een koekepan smelten, door deze combinatie van vetten krijgt de vis een aparte rooksmaak. Als het vet heet is de vissen één voor één in de pan leg gen, de donkere bovenkant van onderen. Het vuur temperen en de vissen aan beide kanten 4-5 minu ten bakken. Op een stuk keuken papier laten uitlekken en op een dienscnaal warm houden. Als alle vissen gebakken zijn, de roomboter en de ansjovispasta in de pan doen en het geheel tot een dunne saus roeren. De citroen in plakjes snijden. De saus over de vissen gieten en garne ren met de peterselie en de schijfjes citroen. Opdienen met aardappelsalade. Inl. Hans de Bruin chef de cuisine Hotel restaurant „de Holterberg" tel. 38 49. rwEen landmeter bezig met rood met witte stokken dat is zo chmutz op de WPN-gefokte ruin iDat zal ook waargenomen kunnen het Holtense camavalsgebeuren is ongeveer het beeld dat erg veel mensen hebben van het worden tijdens de hengstenkeurin- gen in Utrecht en Zuidlaren, wan neer plm. 450 jonge hengsten hun opwachting komen maken. Na twee bezichtigingen door de hengs- tenkeuringscommissie volgt er voor de uitgeselecteerde hengsten een aanwijzing voor het doen afleg- avond verlenen o.a. de hofkapel de Een zeer goede gelegenheid om eens nader kennis te maken met het Holtense camavalsgebeuren is toch wel bij uitstek het Prinsenbal. Kadaster. Gek eigenlijk, want het Kadaster doet natuur lijk veel meer. De Dienst van het Kadaster en de Openbare Registers bestaat dit jaar 150 jaar. Deze gelegenheid wordt aange grepen om het Kadaster naar de burger toe meer bekend heid te geven. Op zaterdagavond 6 februari a.; uur heeft Prins Jan IV, de trappis- tenvorst, met zijn Fienpreuvers voor u een boordevol programma in petto. Medewerking aan deze gen van een verrichtingsonder- zoek, dat tot doel heeft de eigen aanleg van de hengsten te testen. Na een eerste toelatingsexamen krijgt een opnieuw geselecteerd aantal hengsten het sein op groen Fienbloazers met dansmariekes; Mans van 'n Sangeldiek; Gert van Gunder; Oud Prins Jan Luesink (in welke creatie deze keer Jan?) en de fantastische Dijkerhoekse confe-, renceduo s Nikkels Se Stegink en om de volle honderd dagen van het Bets Se Derk. Een keur van vooral verrichtingsonderzoek in het Fe- plaatselijke artiesten kan ceremo- deratiecentrum te Ermelo uitge test te worden. Eerst als dit onder zoek met goed gevolg is afgelegd komen de hengsten voor de fokkerij beschikbaar. De eerste stap is der halve de hengstenkeuring die jaar- niemeester Fons Akkermans dus straks aankondigen. Grote aan dacht zal er zeker ook zijn voor de bekende Fons Platenkamp met zijn Twentse humor. Voor de muzi kale begeleiding zorgt het dansor- Wat betekent eigenlijk het woord. Kadster letterlijk? We hebben er met z'n allen veelvuldig mee te maken maar wat is eigenlijk de vertaling van een zo ingeburgerd1 woord? Kadastergrondbeschrijving, omschreven met aanduiding van gemeente, sectie en nummer. Met andere woordenhet nauwkeurig opmeten en in kaart brengen van de gronden en de daarop staande gebouwen, binnen een bepaald ge bied. NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. W. Vons 19.15 uur (Jeugddienst) ds. H.J. Ekker. Uitgangscoll. Inwendige Zen ding. Oppasdienst: Mevr. Bogaard-v.d. Burg en Joke iijks tienduizenden bezoekers trekt kest Satumus. De kaartverkoop is en daarmee is uitgegroeid tot de bij hofbar Tonny Brands, café Jan- IGntOOnStölling. grootste hengstenshow in Europa, sen, café Maats, v.d. Maat Speel- Jaarlijks neemt het aantal buiten- goed, Foto J an ten Velde en café 't landse bezoekers toe. Niet uitslui- Bonte Paard. (d Tempelman. GEREF. KERK 9.30 u. en 15.00 uur ds. R.J. Bouwhuis van Ryssen. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 5 en 6 o.l.v. Ypie Sijsling en Hans Paalman. Oppasdienst: Els van Winger den, mevr. Heinen-Bremer, mevr. Kolkman-Bolink (res.). Ina Potman, mevr. van Doom- Aanstoot, Ineke Paalman (res.) R.K. KERK (gebouw „Irene") Zaterdag: 17.00 uur en zondag 9.30 uur. In beide diensten: gastpred. ds. F. Marivoet uit Leuven (België) Liturg: pastoor Rademaker. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. H.J. Ekker. Uit gangscoll. Inwendige Zending. OKKENBROEK: 10.00 uur ds. Ph. F. Faber van Bathmen. Uitgangscoll. Kerk voogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19. 00 uur. Zondag: 8.00 en 11.00 uur. In alle gastpred. ds. F. Ma rivoet uit Leuven (België). Li turg! pastoor Rademaker. Tijdens de raadsvergadering 26 januari a.s. zullen de geloofsbrieven (wettig bewijs van benoeming) van het nieuwe raadslid de heer A. v.d. Brink (gemeentebelangen) de revue passeren, waarna de raad een beslissing zal nemen, aangaande een benoeming. Krachtens een besluit van de voorzitter van het centraal stemburo (twee december) is de heer A. v.d. Brink, Oude Stationsstraat 2a in Holten benoemd verklaard tot lid van de Gemeenteraad. Die benoeming werd noodzakelijk wegens het openvallen van de plaats van het raadslid de heer Reilink. De heer v.d. Brink heeft inmiddels laten weten dat hij zijn benoeming tot raadslid aanvaardt. De beslissing van de raad valt dinsdag a.s. De officiële procedure gaat als volgt: Ter viering van 150 j aar Kadaster is een tentoonstelling ingericht waar ook aan onderwerpen als luchtfo tografie, archeologische vondsten de geschiedenis van het Kadaster, oude en nieuwe meetwerktuigen en andere zaken uitvoerig aandacht wordt besteed. Medewerkers van het Kadaster zijn op de tentoonstelling aanwezig om mede aan de hand van een filmpje en een diaserie- de nodige toelich ting te geven. Alle bezoekers van de tentoonstel ling wacht een kleine attentie. De tentoonstelling wordt gehou den in het gebouw van het Kadas ter aan de Zwartewaterallee 7 in Zwolle (ingang aan de zijde van de Willaertstraat) van 14 t.m 26 ja nuari 1982 en is gratis te bezoeken. De openingstijden zijn van maan dag t.m vrijdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Op dinsdag en donder dag tevens van 19.00 uur tot 22.00 uur en zaterdags van 10.00 uur tot 16.00 uur. „Het onderzoek van de geloofs brieven Artikel 1. Het onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuw inkomende le den heeft plaats in de eerstvol gende vergadering, nadat deze geloofsbrieven zijn ingekomen, voordat tot andere werkzaamhe den wordt overgegaan. 2. De voorzitter benoemt daartoe uit de vergadering een commissie van drie leden die de geloofsbrie ven en de daarbij behorende be scheiden alsmede de stukken, welke over de verkiezing van de leden bij de raad mochten zijn ingekomen, terstond onderzoekt. 3. De commissie kan zich bij haar onderzoek terzijde laten staan door de secretaris. 4. De vergadering wordt inmiddels geschorst. Artikel 2. 1. Na heropening van de vergader ing brengt de commissie bij monde van een van haar leden verslag uit en doet naar aanlei ding daarvan bepaalde voorstel len. 2. Indien de leden van de commis sie niet eenstemmig oordelen, wordt mede het standpunt van de minderheid kenbaar gemaakt. 3. De raad beslist terstond nadat het verslag is uitgebracht of zo de zaak uitstel vordert, in zijn eerst volgende vergadering". 4. Tegen het besluit van de raad kunnen gedurende acht dagen te rekenen van de dag, waarop de raad heeft beslist de niet-toe- gelatene, elk lid van de raad en zo de burgemeester geen lid is, ook deze, tegen de beslissing van de raad schriftelijk bezwaren bij ge deputeerde staten worden inge diend. Dientengevolge kan de heer A. van den Brink nog niet in de verga dering van de raad van 26 januari 1982 worden beëdigd, aangezien de toelating als lid van de raad nog niet onherroepelijk is. Beë diging van het nieuwe raadslid zal dan ook eerst in de volgende vergadering van Uw raad kunnen plaatsvinden Vrijdag 22 januari: 20.00 uur Ver gadering afd. Holten v.d. Chr. Boeren- en Tuindersbond in „De Kandelaar" vertoning van het klankbeeld „Kiezen en delen". 20.00 uur: Film „For a few dollars more" in „Timmermanshuis" Nieuw-Heeten Zaterdag 23 januari: 9.30 uur: Aanvang springwedstrij- den in manege Teun Beldman, Markeloseweg Zondag 24 januari: 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (Zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv) Maandag 25 januari: 20.00 uur: Vergadering „Even ementencommissie" ten gemeen tehuize Aanstaande zondaga vond is er weer een jeugddienst in de Nederlands-Hervormde kerk. Het thema luidt dit keer: Kijk voor je. In hoeverre kan de Bijbel, en dus Gods woord, ons een steun zijn bij alle on zekerheden die vóór ons liggen. We keren hiervoor terug naar het allereerste begin: de schepping. De dienst is voorbereid door de jeugddienst- commisie en ds. Ekker, die ook de voorganger zal zijn. De aanvang is 19.15 urn en u zult de kerk zeker niet met lege handen ver laten. Na de dienst is er gele genheid om na te praten, waarbij we zullen probe ren vóóruit te kijken. Dinsdag 26 januari: 19.30 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize 20.00 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanië" 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal „Vosman" Donderdag 28 januari: 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Holten v.d. Chr. Plattelandsvrou wenbond in „Dikkie Down" Vrijdag 29 januari: 20.00 uur: Toneeluitvoering Chr. Ontspanningsclub ,",C.O.C." in „de Kandelaar" (zie adv). Zaterdag 30 januari: 20.00 uur: Toneeluitvoering Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." in „de Kandelaar" Maandag 8 februari 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in restaurant „Vos man" Vrijdag 12 februari 20.00 uur: 3e Klaveijaswedstrijd comp. 1981/82 ZW „Blauw Wit" in clubhuis. Bij het artikel over de schilder Louis R. de Vries staan de openingstijden van de tentoonstelling in dé bibliotheek foutief afge drukt. De juiste tijden zijn: Maandag en vrijdag van 14.30-17.00 uur en van 18.30-20.00 uur, woensdag van 10.00-12.30 uur en van 14.30-17.00 uur. Vrijdag 22 januari zal in het Tim- ?eze aTvond wordt georganiseerd mermanshuis in Me™ Heeten de m°PrDe gSwmdTnh^chi'kbaar £n vertoondTAanvanj^acht uur* gesteld voor een nog nader te hepa- len goed doel. Zie agenda. Openingstijden: ;ma, t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 SttHI za. 9.00-12.00 ULK471-22M !e!IMIl-1l</ koopavond Goor Sllllttsli» 2« RU|R| IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onrier één dak! W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. A. Fischer-Buis, Mensink- dfikje 3, Schalkhaar, tel. 05700-3 18 70 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 u. bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. TANDARTS: H. Scheffer, Prinses Juliana- plein 12, Goor, tel. 05470-25 00 Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.00 uur. DIERENARTS W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04 Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30 -10.00 uur Groene Kruisgebouw, 1 Gaarden straat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts. Open Bejaardenwerk tafeltje dekje: Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingen-consultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fisiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening midden Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. Energiebedrijf: Storing elektricitiet en gasvoorziening tel. 18 14. Politie: Tel. 13 53 en 26 65. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht). Demonstratie aan de automatische tekentafel

Holtens Nieuwsblad | 1982 | | pagina 3