nappe winst van lolten op Voorwaarts REDT EEN EiEVEN I Earth Wind Fire Elvis Costello The Romantics Programma Sporthal Schietwedstrijd SV De Eendracht m NïtRSlKHUIU ZNedErxahb Examen Bergspeurders HOLTENS NIEUWSBLAD GIRO 3&8ÖOO "Vechten voor voedsel" campagne Solidaridad T.T.V. HOLTEN Uit het. politierapport 10 DECEMBER 1981 - PAG. 7 In de thuiswedstrijd tegen Voorwaarts heeft Holten de >pgaande lijn van de afgelopen weken duidelijk voortge zet. Uit was tegen de gasten met 1 doelpunt verschil verloren en dat wilde men graag recht zetten. Na een voorzichtig aftasten in de eerste minuten opende Holten ie score en nam daarop een 3-0 voorsprong. Voorwaarts twam wel iets terug, maar Holten zag voor de rust kans Dndermeer door mooie doelpunten van Frans van Ge nnep en Jon Lamping een voorsprong te nemen van 10-5. la rust zagen dé gasten kans iets «rug te komen en kwam er meer ;panning in de wedstrijd. Het grote aantal toeschouwers zagen Holten Üe voorsprong vasthouden en met hog 10 minuten te spelen door 2 doelpunten van Jan de Wit op een voorsprong van 18-14 komen. De Strijd leek gestreden, maar Voor waarts zag in de laatste minuten nog kans 2 keer te scoren. Verder liet Holten het echter niet komen pn hield met de 18-16 winst een (goede kans op een klassering bij de bovenste plaatsen in de 2e klasse A. Doelpunten: Frans v. Gennep 5; Jan de Wit 4; John Lamping 4; Meino v. Beek 3; Johan Plantinga 2; Francis Luesink, Wim Dalhuisen I De dames-senioren speelden thuis jtegen het sterke V. en K. De gasten aren technisch beter en speelden lirecter. Holten had daar grote (moeite mee. V. en K. kon makkelijk :en 1-7 voorsprong bij rust nemen, n de 2e helft hield Holten de ver dediging beter gesloten. Holten trof met enkele schoten het latr werk, maar kon slechts 1 maal sco ren. In de laatste minuten scoorde V. en K. nog enkele malen door een betere conditie en balbehandeling. Eindstand 2-14. Doelpunten: Ida Moeliker, Ineke Groteboer 1. De dames junioren lieten aan het eind een steek vallen tegen Tyfoon. Ondanks een voorsprong tijdens byna degehele wedstrijd - rust 6-5 - kon Holten deze voorsprong in de laatste minuten niet vasthouden en verloor teleurstellend met 7-8. Al speelde uit tegen koploper C.V.O. Holten startte goed en nam voor rust zelfs een onverwachte 2-3 voorsprong. Na rust werd C.V.O. sterker en nam een 9-7 voorsprong. Holten kwam sterk terug in de laatste minuut, maar had de pech dat in een zeer kansrijke situatie het eindsignaal werd gegeven. Een niet verdiend verlies met 9-8. BI speelde thuis tegen rode lanta- De kringgroep V.D.H. Bergspeur ders Holten organiseerde op zater dag 5 december 1981 een V.H.- Examen voor Duitse Herders. Keurmeester was de Heer J.R. To man uit A'dam, zeer bekend in de wereld van de Hondensport. Exa menleidster was onze plaatsgenote Mevr. G. Diemer-Tolenaar. 3 honden deden VN Examen Uit slag 2 geslaagd -1 afgewezen. 2 honden deden VH II Examen Uitslag: 2 geslaagd 2 honden deden VH III Examen Uitslag: 2 geslaagd. V.H. I: Gero v.d. Schilbree Eigenaar H.W. v. Brussel 235 punten Kwal. V. Gento v.d. Schilbree Eigenaar G.D. Wansink 232 punten kwal. V. V.H. II: Astra v.d. Reehoek eigenaar G.J. Rensen 251 punten kwal. G Fedor v.d. Schilbree eigenaar H.J. Aaftink 285 punten kwal. ZG. v.h. m Foster v.d. Schilbree eigenaar B.J. Rekers 249 punten kwal. G. Iwan v. Honesch eigenaar H. Oos terkamp 258 punten kwal. G. De heer H.J. Aaftink uit Holten kwam met zijn hond Fedor v.d. Schilbree als best gekwalificeerde hond in het bezit van de „Ruste- bieltrofee" alsmede van de wissel- beker v.d. Bergspeurders, die ook afgelopen jaar in zijn bezit was. Het was een zeer geslaagde succes volle dag. ren drager Overwetering. Holten startte goed en nam een 5-1 voor sprong. Daarna namen de meisjes het iets te gemakkelijk op. Overwe tering kwam daardoor terug tot 5-3. Voor de rust werd het nog 6-3. Na rust startte Holten wat zwakker. Overwetering kwam terug tot 8-6. Daarna gingen de meisjes pas spe len zoals we dat de laatste weken van hun gewend zijn en werd bin nen enkele minuten een verdiende voorsprong genomen die bij het eindsignaal was opgelopen tot 18-8. Cl speelde wederom tegen Apel doorn '80, maar nu uit. Ook nu kreeg de thuisploeg geen schijn van kans en won Holten zeer verdiend met de ruime cijfers van 23-3!! Een goede prestatie. Dl speelde thuis tegen het hogergeplaatste S.D.O.L. Holten nam bij rust een 1-0 voor sprong. In de 2e helft werd het spannend. Vlak voor tijd nam S.D.O.L. een 2-3 voorsprong. Holten liet het echter daar niet bij zitten en scoorde toch nog de verdiende gelijkmaker. Eindstand 3-3. Standen: In het topduel tussen de ongeslagen ploegen van Apeldoorn '80 en W.S.V. ging de winst naar de thuisspelende ploeg met 18-16. Achilles had tot de rust een zware kluif aan Heeten. Na rust gaf een betere conditie de doorslag en won Achilles met 15-11. Door de winst op Voorwaarts staat Holten nu op een 3e plaats. Holten heeft wel een wedstrijd meer gespeeld, maar alle andere ploegen moeten winnen om op gelijke voet te komen. Stand in de 2e klasse A: 1. Apeldoorn 6-12; 2. W.S.V. 7-12; 3. Holten 8-8; 4. Achilles 7-6; 5. Heeten 7-6; 6. Voorwaarts 64; 7. Actief 64; 8. V. en K. 5-0. Komend weekend ligt voor Holten het hele handbalprogramma stil. KUNSTNIER VONOELSTRAAT 164-AMSTERDAM Holten 1-Metabouw 3-1 In deze wedstrijd was het alleen week van 12-12-1981 tot en met 18-12-1981 ZATERDAG: 09.00-11.00 uur: Hockeyclub Holten 11.00-13.00 uur: Z.V.V. Blauw Wit '66 13.00-14.00 uur: V.V. D.E.S. 14.00-19.00 uur: Zaalhockeycompetitie, K.N.H.B. 19.00-20.00 uur: Zaalvoetbal. Hol terbroek 20.00-22.00 uur: Zaalvoetbal, M.A.C. De Holterberg ZONDAG 08.00-10.00 uur: Zaalvoetbal, hr. Traanman 10.00-11.00 uur: S.V. Holten, dames 11.00-14.00 uur: Zaalhandbalcompetitie, N.H.V. 14.00-19.00 uur Zaalhockeycompetitie, K.N.H.B. 19.00-20.00 uur: Zaalvoetbal, hr. De Jong MAANDAG 08.00-15.30 uur: Scholengemeenschap 16.00-18.00 uur: S.V. Holten, jeugd 18.00-23.00 uur: Badmintonclub DINSDAG: 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap 16.15-22.30 uur: Mintonette 22.30-23.30 uur: Z.V.V. Blauw Wit '66 16.00-18.30 uur: Instruktielokaal, St. SoCuWe 19.30-??.?? uur: Instruktielokaal, s.v. Holten, afd. handbal WOENSDAG: 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap 16.00-17.00 uur: S.V. Holten, afd. handbal 17.15-19.00 uur: Z.V.V. Blauw Wit '66, jeugd 19.00-23.00 uur: Badmintonclub DONDERDAG: 08.10-16.30 uur: Scholengemeenschap 17.00-22.00 uur: S.V. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 uur: AU Stars VRIJDAG: 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap 16.00-18.30 uur: Hockeyclub Holten 18.30-23.00 uur: Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde wee keinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel.. 1666 toestel 25) en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. De campagne van Solidaridad, de interkerkelijke aktie voor Latijns Amerika, die ieder jaar in december gehouden wordt, krijgt dit jaar als thema mee „Vechten voor voedsel". Solidaridad wü met dit schema de onrechtvaardige verdeling van voedsel centraal steüen. In veel landen in Latijns Amerika wordt, aldus Solidaridad, honger geleden. Velen krijgen niet genoeg te eten, gezinnen leven in onzekerheid of er morgen nog wel voedsel op tafel komt, de voeding is eenzijdig, waardoor kindersterfte toeneemt en de lichamen van mensen zich gebrekkig ontwikkelen. Latijns Amerika is groot en vruchtbaar genoeg om de gehele bevolking behoorlijk te voeden. Dat er toch honger is, ligt aan de ongelijke verdeling van geld, voedsel en grond. Miljoenen moeten het doen met kleine stukjes grond, terwijl grote landerijen vol staan met gewassen voor de export. In Brazilië is de strijd om de grond de laatste jaren weer in voUe hevigheid ontbrand. Op het platteland dreigen steeds meer boeren hun land te verliezen omdat grote ondernemingen hun landerijen aaneen wülen rijgen om zo de produktie te kunnen verhogen. De kleine boeren worden uitgekocht, de pacht opgezegd, of, als zij niet wülen vertrekken, met harde hand van hun bedrijfjes verdreven. Zij voegen zich bij de nu al 8 rnüjoen land- en werkloze boeren, die een zwervend bestaan leiden op zoek naar inkomsten. De concentratie van het grondbezit in handen van een kleine groep grootgrondbezitters en ondernemingen heeft tot doei via de export de nationale rijkdom te vergroten. Een rijkdom die overigens aüeen ten goede komt aan een kleine groep. Veel van de Braziliaanse exportprodukten komen terecht op de tafels van de westerse consument. De laatste jaren is bij voorbeeld in het westen een groeiende vraag ontstaan naar soja. In Brazilië is door de toenemende buitenlandse vraag de produktie van soja op grote schaal ter hand genomen. De kleine Braziliaanse boeren worden hier het slachtoffer van. Zij worden van hun grond verdreven en moeten toezien dat grote stukken landbouwgrond worden gebruikt voor het verbouwen van tarwe, soja en mais, terwijl zij niet in staat zijn hun gezin te voeden. Solidaridad vraagt om geldelijke en morele steun voor de boeren. Geld Is nodig voor scholingscentra waar arme boeren hun wettige rechten leren kennen en voor coöperaties waar boeren gezamenlijk proberen het land te bewerken en een redelijke prijs voor hun produkten te krijgen. Behalve geld kan men Solidaridad ook steunen door middel van deel name aan een kaartenaktie. Via deze kaartenaktie wil Solidaridad een gesprek openen met de werknemers van een aantal Nederlandse onder nemingen, die betrokken zijn bij de sojateelt in Brazilië. Daarnaast vraagt Solidaridad de Nederlandse parlementariërs of zij bij de aanpas sing van dé Warenwet ermee rekening wülen houden dat het toenemend gebruik van soja voor de consument niet altijd even positief is. Ten slotte worden ook kaarten verzonden aan groepen boeren in Brazilië om steun te betuigen aan hun strijd om een menswaardig bestaan. Nadere inlichtingen verstrekt Solidaridad, Laan van Meerdervoort 148, 2517 BE Den Haafe, telefoon 070-655207. Het is de bedoeling dat op alle Kerstwijdingen en Kerstfeestvieringen in Holten voor Solidaridad gekollekteerd wordt. Ook kunt u uw bijdrage storten op giro 875587 van de Rabobank te Holten, t.g.v. rek.nr. 32.85.50.310, t.n.v. „Werelddiakonaat" met vermel ding „Solidaridad". Na de in zaal „Vosman" gehouden wedstrijden werden de volgende resultaten behaald: Luchtgeweer Klasse A: 1. G. Koopman 184p. 2. D. J. Nijendijk 176 p. 3. H.J. Nekkers 162 p. 4. G.J. Schuppert 160 p. Klasse B: 1. A. Paalman 163 p. 2. H. Mulder 160 p., 3. E. Grootentraast 152 (5x9), 4. Dick Jansen 152 p (4x9), 5. B.J. Oplaat 140 p. Klasse C: 1. W. Paalman 153 p., 2. Bets Paalman 142 p., 3. G.J. Sluiter 124 p., 4. H. Vincent 117 p. Klasse D: 1. G.J. van Aefst 109 p., 2. A. Pekkeriet 106 p. Luchtpistool: Open klasse: 1. Ab Schuppert 154 p., 2. H. Mulder 153 p., 3. Ab Biele man 149 p. Nico Valk die zich liet verschalken en dat was tegen dezelfde speler waarvan hij in de eerste ontmoe ting ook had verloren. Invaüer Fred Hulleman en Gerard Over- velde datgeen wat van een kam pioen mocht worden verwacht nl. 3x winst. Het dubbelspel, ditmaal gespeeld door Gerard en Fred eveneens een ruime Holtense overwinning. A.T.T.C.-Holten 2 0-10 Ook ditmaal kende het 2e geen enkele genade met ATTC uit Al- men, want genadeloos werd deze tegenstander naar een nederlaag gespeeld en doordat Henk, Wij nand en Fred ieder ongeslagen ble ven alsmede het dubbel weer in Holtense handen kwam, werd het weer een zeer ruime overwinning. W.S.V.-Holten 3 0-10 Tijdens deze ontmoeting ontbrak Henk Westerik wegens studie, want dat gaat nu eenmaal vóór de sport, maar invaller Rien Lammer- tink deed gewoon wat van hem verwacht werd; 3x winst, dus kon den Robert en Wülem typisch niet achterblijven, dus ook elk ongesla gen en ook met het dubbelspel had het Holtens koppel Rien/WUlem geen enkele moeite. Holten 4-D.T.T C. 3-7 Door het van hun vereniging niet doorgekregen hebben van de wijzi ging van speeldag van het 4e team, kwam de tegenstander op maan dag opdagen, maar er was niet een kompleet team aanwezig doordat Rien bij het 3e inviel en Jan Vrug- teveen op maandag verhinderd is om te spelen, kon men niet in zijn sterkste samenstelling achter de tafel verschijnen. Maar toch wüde men DTTC. niet teleurstellen door te zeggen; kom morgen maar weer, dus werd er in aüerijl getracht om 3 spelers bij elkaar te krijgen hetgeen uiteindelijk wel lukte, maar door dat Harry Struik en Jan Ophof het niet gelukten om ook maar lx tot winst te komen, kon de 3x winst van Henk Hendriks weinig meer veranderen en werd er dan ook een 3-7 nederlaag geleden. Door dit re sultaat kan de nr. 2 in de poule (de Toekomst/Lochem) nog wel gelijk komen met Holten maar dan gaat het onderling resultaat meeteüen en dat valt uit in het voordeel van het Holtens team. Op 2 december is er snelheidscon trole gehouden op de Oranjestraat in Holten. Tien bestuurders werden geverbaliseerd voor te hard rijden. Op 7 december heeft een duitse bestuurder bij de Aral getankt zon der te betalen, de betreffende auto is men in Enschede kwijtgeraakt, na een achtervolging door colle ga's. Voor Maurice White en zijn groep Earth Wind Fire is er sinds de dubbelaar „Faces" maar één ding veranderd en dat is de vervan ging van gitaris Al McKay door Roland Bautiste. Overigens is Roland niet nieuw in EW&F want ten tijde van de debuutelpee speelde hij er ook al in. Verder gaat de succes-story van dit Amerikaanse negental gewoon door super plaatverkopen in de V.S. voor zowel elpees als singles terwijl ook in Europa de kassa niet onaardig rinkelt voor de heren. Met het (wederom door Maurice geproduceerde) nieuwe album „Raise!" zal het wel weer net zo gaan, middels „Let's groove" is uiteindelijk de eerste grote hitsingle al weer binnen waardoor de lp-verkopen aüeen maar beter worden. Dit is trouwens helemaal niet onbegrijpelijk want „Raise!" is een prima plaat geworden, die niet lijdt aan datgene wat de dubbelaar „Faces" minder interessant maakte, namelijk het grote aantal kompisities en daardoor ont stane eentonigheid. Op de nieuwe staan negen songs waarvan er drie geschreven werden door Beloyd Taylor, een totnutoe onbe kende komponist die dat, gezien de kwaüteit van deze songs wel niet lang zal büjven. Overigens zingt hij ook mee in de achtergrond- vokalen. Met als hoogtepunten „Let's groove", „Lady sun", „My love", „You are a winner" (zeer goede gitaarsolo die wat meer op de roek-toer gaat) en „The changing times" is „Raise" discotheek-rijp. De groep moet aüeen oppassen dat ze niet te lang in exact deze stijl büjven spelen, meer nummers van Beloyd Taylor opnemen kan daar een goede remedie tegen zijn. Zonder zich te laten beïnvloeden door publiek (platenmij?) en critici gaat Elvis Costello zijn eigen weg. Nadat hij op „Get happy" uit 1980 zijn voorliefde voor de oude Stax soulgeluiden muzikaal heeft verwerkt kwam begin dit jaar met „Trust" weer een geheel eigen' elpee uit. Een uitstekende plaat waarop Elvis aantoonde nog steeds goede songs te kunnen schrijven terwijl hij vokaal nog nooit zo goed in vorm was. Als opvolger is sinds kort de langspeler „Almost blue" te koop, geproduceerd door de zeer bekende country western producer Billy Sherill en opgenomen in mei van dit jaar in de CBS Studio A in Nashville. Vlak voor de sessies begonnen voor deze plaat trad hij trouwens als gast op in de tv-show van George Jones, een c&w superster in de V.S. waarmee hij daarvoor al eens een duet op diens lp „My special guests" had gezongen. Het mag dus duidelijk zijn dat Elvis Costeüo met „Almost blue" een country elpee heeft afgeleverd, waarop gitarist John McFee en de backing-group Nashvüle Edition hun medewerking verlenen. Terwijl natuurlijk Elvis en z'n Attractions in de vaste formatie Elvis CosteUo/zang-gitaar, Pete Tho mas/drums, Steve Neive/toetsen en Bruce Thomas/bas. De songs voor deze plaat zijn afkomstig van o.a. Hank Wüliams, Don Gibson, Merle Haggard, George Jones, Charüe Rich en Büly SheriU. Op het stevig rockende „Why don't you love me (like you used to' do)" na, dat trouwens met 1 min 30 sek. kort maar krachtig genoemd kan worden, blijft Elvis redelijk dicht bij de originele arrangemen ten. Vooral „Sweet dreams", „Success", „Brown to blue", „Good year for the roses" (het beste nummer en terecht op single uitge bracht), „Too far gone" en „How much I lied" zijn uitstekende uitvoeringen. Mede doordat Elvis als zanger met hart en ziel achter deze songs staat is het eindresultaat van prima kwaliteit, hoewel niet van „Trust" niveau. Elvis Costeüo/Almost blue FBeat K58392 De vier Amerikaanse .leer-boys' the Romantics hebben hun pogin gen voor een „National breakout" opgegeven en zijn terug gekeerd bij hun „Strictly personal" problemen. In de samenstelling is een verandering te melden want gitarist Mike Skill is vervangen door Coz Cahier, verder is deze derde lp geproduceerd door Mike Stone in navolging van Pete Solley, Op hun debuutelpee brachten ze een fraai, enthousiast staaltje power-pop ten gehore, dat ook op het Lochem Festival zeer in de smaak viel, waarna de opvolger „National breakout" wat meer de roek-kant opging. Mede door het mindere succes van lp nummero twee hebben Coz Cahier/gitaar, Richard Cole/bas, Waüy Pal- mer/ritme gitaar en Jimmy Marinos/drums het roer op deze nieuwe plaat weer enigszins bijgesteld. „In the nighttime", „No one like you", „Why'd you leave me", „Can't get over you", „C'mon girl (work out with me)", „Spend a little time on me", „She's hot" en „Don't put me on hold" ademen weer het vrolijke sfeertje van hun eerste ling en zorgen zo voor een feestelijke plaat. Hiermee zijn the Romantics weer aangeland bij wat ze dus het beste spelen: onge compliceerde up-tempo rockers met gierende gitaarsolo's en on derbouwd door Jimmy overuren' Marino's drumwerk. Een prima voetenwarmertje deze plaat, zeer geschikt voor de komende küle wintermaanden dus. the Romantics/Strictly personal Epic 85271 HENK OLDENHOF KNIPTIP Laat van uw mooiste dia's foto-afdrukken maken. Uw fotohande laar weet er alles van!

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7