W\ Medische diensten Politie op bezoek bij Espelose Plattelands wouwen ^AJatinaterlaleii GESLAAGDE WERKWEEK EXAMENKLASSEN "DE NOORDENBARG" IN ARNHEM CNV'ERS VIERDEN 35-JARIG BESTAAN Naar „Mies" Verplaatsing prijzenkast zwemdub 7 voor iedereen die iets te bouwen of A te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD Rh. S&Êè AGENDA KERKDIENSTEN Discjockey- en danswedstrijden in Tienersoos Musky KERSTDINERS BIJ AC Bejaarden sociëteit BURGERLIJKE STAND D. J. Mondeel uit redactie Geslaagd - PAG. 3 Dat het onderwijs niet verde gaat dan de voordeur van het schoolgebouw is een on terechte opmerking door sommige mensen uit de beroepenwereld. Dat deze bewering in tegendeel een misopvatting is, bleek duidelijk tijdens de studieweek in Arnhem voor de vierde klassers van „De Noorden- barg". Het doel van deze werkweek was een verkenning van sociale, maatschappe lijke en economische aspecten van onze samenleving. Een moeilijke opdracht, maar prikkelend en stimulerend voor de motivatie van leer lingen, die op een belangrijk keuzemoment in hun schoolloopbaan zijn aangekomen. De vierde klas Te waren zelf betrokken bij een belangrijk deel van de organisatie en hiervoor verantwoordelijk. Steeds vaker blijkt dat leerlingen, die een school gaan verlaten om een arbeidsplaats handige gaan zoeken of hun studie voor een beroepsopleiding willen voortzetten, in de gelegenheid moeten zijn om onze ingewik kelde samenleving door persoonlijke ob servatie te leren kenne. Steeds vaker ook stellen leerlingen zich kritisch op men aanzien van mogelijkheden of beperkingen die de maatschappij biedt of instelt. Zij komen op voor hun rechten als toekom stige verantwoordelijke burgers en eisen van onderwijs en maatschappij interesse en aandacht voor hun problemen. Experi menten als Arbeids Ervarings Leren (A.E.L.) of het participatie-onderwijs zijn daar goede voorbeelden van. Ook in sa menwerking met het C.B.O., het Contac torgaan voor Bedrijfsleven en Onderwijs, kunnen orièntaite-projekten worden or- ganiseerd. Een bezwaar flink docenten is echter dat dergelijke programma's het normale schoolgebeuren vaak hinderlijk belemmeren. De klacht van de leerlingen is meestal dat het vóór hen en niet dóór hen georganiseerd wordt. Een zelf georganiseerde werkweek, inge past in je eigen lesprogramma, werkt mee aan het verruimen van je horizon. U.oet uit Holten r.-r. Na een intensieve voorbereding in de lessen maatschappijleer, ge- zondheidskunde, huishoudkunde, kinderverzorging en opvoeding, kantoorpraktijk en verkoopkunde werd de basis gelegd voor het suc cesvolle verloop van de woont in Arnhem. De leerlingen maakten een keuze uit een groot aantal onderwerpen, die verband hielden met hun eigen afstudeerrichting. Zij legden kon takten met het bedrijfsleven, in stellingen en partikulieren. Iedere groep bestond uit 5 leerlingen met een apart programma. Dat geza menlijk overleg en een goede voor bereiding noodzakelijk waren werd door hen goed begrepen. Op maandagmiddag 23 november j.l. werd de hele groep van 90 leer lingen in het Info-centrum van de gemeente Arnhem ontvangen. De heer Van Orden, de „sociale om budsman" gaf een korte lezing over allerlei zaken waar de hulp en steun zoekende burger mee te maken kan krijgen. De daaropvolgende dagen brachten de deelnemers werkbe zoeken aan gezinsvervangende te huizen voor gehandicapten en al leenstaanden, de verpleeginrich ting Martinushof en Het Dorp. Erg interessant was het werk in de Dienstcentra Petersborg en Sons- beeksingel. Een dienstencentrum is een moderne vorm van hulpver lening voor alle vijfenvijftig plussers in een wijk. Zij kunnen er terecht voor hun problemen en voor recreatie. Het spreekt vanzelf dat het voor veel leerlingen een leuke ervaring was aktief te worden betrokken bij het werk van allerlei instellingen, zoals het meedoen met de arbeids- en aktiviteitenthe- rapie of mee te helpen bij het berei den en serveren van een lunch voor bejaarde en alleenstaande buurt bewoners. De xeakties waren zowel van de leiding als leerlingen en thousiast en zeer positief. Andere groepen werkten een hele dag in een clubhuis of peuterspeel zaal. Ze mochten daar aan de slag met hun zelfvoorbereide werkplan. De groepen kantoorpraktijk en verkoopkunde maakten excursies naar het Girokantoor, enkele grootwinkelbedrijven zoals C en A NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. H.J. Ekker, 19.15 uur ds. C.C. Addink. Uitgangs- coll. Oecumenisch werk. Op pasdienst: mevr. Pettinga- Bolks en Frieda van Zon. 10.00 uur Jonerendienst in gebouw „Irene". GEREF. KERK 9.30 uur ds. Clements van Wier den. 15.00 uur ds. Kim van De venter. In beide diensten is de le coll. voor de Oecumene in binnen- en buitenalnd en Alg. Chr. Doe leinden (elk de helft) en de 2e voor rente en aflossing. 9.30 u. Kindemevendienst (klas 1 en 2) o.l.v. mevr. G. van Zeyts. Oppasdienst: mevr. Paalman- Verveda, Jeanette Potman, mevr. Tromop-Imhof (res.). Mevr. Stam-Ebrecht, mevr. Schuppert-Haasjes, mevr. Stam-Compagne (res.). R.K. KERK Zaterdag: 17.00 uur. Zondag: 9.30 uur. DIJKERHOEK 10.00 uur ds. C.C. Addink. Uit- gangscoll. Oecumenisch werk. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Plaatselijke diaco nie. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 11.00 uur. en De Bijenkorf, voor een kijkje achter de schermen. Een bijzondere ervaring was het bijwonen van een rechtszitting van de politierechter en een bezoek aan een bureau voor reclassering. Diepe indruk maakte een demon stratie in het „zenuwcentrum" van de Nederlandse politie-diensten, het moderne politiebureau in Am- hem. Dat computertechniek heel goed met een menselijke benader ing kan samengaan werd in een goede diskussie duidelijk. \teel werkgroepen bewonderen de mo'pie kollekties in het Arnhems Museum. Andere brachten een be zoekje aan de Arnhemse beeld houwer Joep Sterman of kunstschilder-glazenier Joop Janssen. Echte hoogtepunten waren een be zoek aan het Vrouwenhuis, de le zing van milieu-schilleman Step- han Triest en het optreden van het Energiek Straattheater dat op kri tische wijze het gebruik en mis bruik van kememergie aan de orde stelde. Dat er af en toe flink stoom moest worden geblazen is wel te begrij pen, volksdansen en disco vonden gretig aftrek. Vrijdagmiddag was alles weer voorbij. Docenten en leerlingen waren moe maar opge togen over hun werkweek en de goede resultaten. De coördinator van deze werkweek, de heer Koe- lemay, merkte op dat wanneer leer lingen zeggen: „Fijn, zoiets vergeet je niet gauw! Nu weet ik waarvoor ik verder ga leren", deze week vol ledig aan zijn doel heeft voldaan. Dit is een stimulans om in deze richting verder te gaan. Dit is alweer de tiende foto van Old Holten, uit de verzameling van J. Smale. Het is de Dorpsstraat, waar van oudsher toch wel de meeste foto's van zijn gemaakt, van een Stationsstraat was hier nog maar nauwelijks sprake. Rechts de woning die jaren naast de Dorpsschool heeft gestaan. Midden, een boerderij, waar nu Centra Dikkers is gevestigd. De personen op de foto zijn de heer Smale niet bekend, maar misschien kunnen oud-Holtenaren hem dit berichten. De foto dateert uit de jaren '20. De afdeling Espelo van de Bond van Plattelandsvrouwen hielden maandag 23 nov. hun bijeenkomst in het Trefpunt. Voor deze avond waren de echtgenoten ook uitgenodigd daardoor kon de presidente mevr. Tuitert-Bronsvoort dan ook een groot aantal aanwezigen wel kom heten in het bijzonder de heer Jonge Poering wachtmeester Rijkspolitie te Heino en de nieuv/e Groepscommandant de heer Oberink die kwam kennis maken met de Espelose bevolking. Nadat mevr. Wegen de secretaresse de notulen had gelezen en enige mededelingen waren gedaan kreeg de heer Jonge Poering het woord, die ons deze avond wilde vertellen over het voorkomen van misdrij ven. Eerst hield hij een inleiding over de criminaliteit van de mens, daarna kreeg men een aantal dia's te zien waar het duidelijk werd welke sloten op de deuren goed waren en welke niet en dito op fietsen e.d. Daarna was er gelegenheid om vra gen te stellen waardan ook druk gebruik van werd gemaakt, ze- doende kwamen van allerlei on derwerpen aan de orde ook werden nog folders uitgedeeld. Toen kreeg de heer Oberink gele genheid zich voor te stellen en hoopte dat er een goede samen werking zal zijn tussen de Holtense bevolking en politie. De presidente bedankte tot slot de heer Jonge Poering voor zijn inte ressante verhaal en bood hem een kadobon aan. Tevens bedankte ze ook de heer Oberink voor zijn komst; een komst die bij de aanwe zigen erg in de smaak viel. Na de rondvraag bedankte de presidente alle aanwezigen en wenste allen wel thuis. Tienersoos Musky voor jongelui van twaalf tot en met vijftien jaar, draait al enkele weken op volle toeren. De nieuwe en enthousiaste vrijwilligersgroep heeft de zaak goed aan het draaien en is druk bezig om het programma voor de komende weken samen te stellen. Musky is op dit moment nog op woensdagmiddag en vrijdagavond geopend, dit gaat met ingang van aanstaande zondag 6 december veranderen. Dan gaan we voor het eerst dit seizoen op zondagmiddag open van 2 tot 5 uur, dit inplaats van de woensdagmiddag. Op deze eerste zondagmiddag hebben de vrijwilligers meteen de daad bij het woord gevoegd. Een discjockey- en een danswedstrijd voor de Holtense tieners. Voor beide competities kunnen zowel meisjes als jongens inschrijven. Een (zéér deskundige jury zal het oordeel vellen over de prestaties van de jongelui.) Vanaf vrijdaga vond 4 december kun je je inschrij ven voor de discjockey-wedstrijd voor het disco-dans spektakel is (Vervolg van voorpagina) ONROERENDGOED BELASTING De WD bleek in feite de enige partij te zijn die tegen verhoging van de onroerendgoedbelasting was. De heren Westerik en Moeli- ker, respectievelijk CDA en PvdA waren en gingen akkoord met een verhoging van vier procent. „Dan hebben we volgend jaar meer re serves", zo stelde de heer Moeliker. De heer Westerik vond dat onroe- rendgoed gehertaxeerd diende te worden" met duurdere woningen een lagere taxatie. „Verhoging blij ven we best een moeilijke zaak vin den". Toch een akkoord. De WD vond dat men de tekorten elders moest zien te dekken. „De onroe rendgoedbelasting moet gehand haafd blijven zoals hij is", aldus de heer Spijker. Gemeentebelangen ging ook akkoord. EHBO CARAVAN De CDA-fractie stelde voor de col lecte ten bate van de EHBO caravan te steunen. „Uiteindelijk hebben we het voor een niet onbe langrijk deel te danken aan de EH BO, dat Holten nog steeds een ei gen ambulance-auto heeft". „Ik zou dan ook voor willen stellen, een bedrag, aanvullend op de aktie ten bate van de EHBO-caravan met een waarde van 3000 gulden be schikbaar te stellen", aldus de heer Westerik. Men ging akkoord. BRANDWEERKORPS Zowel CDA als PvdA drongen er op aan het brandweerkorps in Holten op een zo kort mogelijke termijn op volle sterkte te brengen. Een ge dachte die een ieders instemming kon vinden. WEEKMARKT Opnieuw zal bekeken worden en aan de marktcommissie voorge legd worden of een weekmarkt op Smidsbelt haalbare kaart zal zijn. CDA en PvdA spraken de wens uit dat het er eindelijk van zou moeten komen. Wethouder Stegeman: „We zullen de marktmensen aanschrij ven met de vraag of het hele jaar door wekelijks een markt georga niseerd kan worden". dat niet nodig. Iedereen kan en mag meedoen het kost noppes en we hebben ook nog enkele fantasti sche prijzen, (waaronder platen- bonnen). De Holtense tieners in de leeftijd van 12 t.m. 15 jaar kunnen dus vanaf zondagmiddag 6 december hun vrije tijd op aangename wijze doorbrengen in tienersoos Muskey bij het Paalhuus aan de Beuzeber- gerweg. Tot kijk in tienersoos Musky op vrijdagavond en zon dagmiddag. Tel B5470 -22I4 Sliliiisla» 21 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 SIIHI za. 9.00-12.00 TCLI54I3-1847 koopavond Goor V»|it|15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Kerstspecialiteiten voor AC vriendenprijzen in ons sfeervol bedieningsrestaurant. Menusuggestie Chefkok Witte Kerstcocktail Heldere Kervelbouillon Varkenshaas op Hongaarse wijze Kerstijs Serviesje Koffie met likeur f47,50 vraagn£i^- '"""""""""aC: Holten E8/A1 Devcnter-Hcngelo Langstraat 22 Tel.: 05483-2680 [Hl AC RESTAURANTS UITEN TOCH EEN BEETJE THUIS. Het bestuur van de afd. Holten van het Chr. Natio naal Vakbond Hout- en bouwbond organiseerde t.g.v. haar 35-jarig bestaan voor de leden en hun dames een gezellige feestavond in het kegelcentrum „Dikkie Down". Voorzitter Gerrit Kruimelaar sprak in een kort welkomswoord z'n vreugde uit over de grote belangstelling en sprak de wens uit dat ook op de le denvergadering in de toe komst meer leden present zullen zijn, Hjj wees er verder op dat het bondswerk van veel groter belang is dan een feestavond, overigens ook goed in deze tijd van grote spanningen, aldus de heer Kruime laar die hierna het woord gaf aan districtbestuurder E. Grocnewold te Almelo, die na het bestuur te hebben gelukgewenst sprak over „De slechte economische toestand en de gevolgen hiervan voor de bouw- en nevenbedrijven". De regering heeft wel gezorgd voor een klein lichtpuntje door subsidie bij isolatie en renoveren van 5000 woningen maar lost hiennee het probleem niet op en het vertrou wen in de bewindslieden wordt hierdoor niet verstrekt. De grote Dinsdag 24 november toog een ge zelschap van 29 dames naar Bus- sum om in ,,'t Spant" een pro gramma van „Mies" bij te wonen, 's Middags om half vier vertrok men met een OAD-bus richting de Ve- luwe, waar in wegrestaurant „Schep" het diner wachtte. Rond half acht was men in Bussum en na een kopje koffie van de AVRO was het geduldig wachten op „Mies". De prijzenkast van zwemdub Twenhaarsveld is de vorige week opgeknapt en verhuisd van de zwembadkantine naar de sporthal. Zoals velen van U wel weten is enige jaren terug de kast geplun derd en de prijzen gestolen/ver brand en van de daders geen spoor. Een triest gebeuren en wel omdat deze prijzen in 15 jaar tijd door kinderen bijeen is gezwommen, vandaar dan ook deze beslissing van het bestuur om het te verplaat sen naar de sporthal. Het bestuur, Zwemclub „Twenhaarsveld" vraag voor ons bond is hoe schep pen wij werk voor onze mensen. Men wil nu proberen een werkgele- genheidsfonds te stichten en 1% laten inleveren voor dit fonds om zodoende meer werk te scheppen. Een dergelijk plan is volgens de bond nadere studie waard en moge lijk haalbaar. Een soepeler toepas sing van de Vutregeling zou ook gunstig kunnen werken t.a.v. de werkgelegenheid, vutregeling ver hoging van het aantal wachtdagen bij ziekte is de bond het met de regering niet eens. Aan het slot van zijn betoog deed Groenewold een dringend beroep op de leden om juist nu niet als lid te bedanken maar samen in de vakvereniging een eigen sociale zekerheid op de bouwen door lid te blijven of te worden en door bedanken niet af te breken wat in de loop der jaren met veel strijd en inzet is bereikt. Aan de feestavond werd medewerking verleend door Graads oet Riessen (echte Twentse humor) en band parodist Johan Corona uit Enter. Beide kregen vele malen een wel verdiend applaus. Tussen de be drijven door werden de bezoekers getracteerd op koffie, een drankje en hartige hapjes. Ook bij het kege len was het heel gezellig. Voorzitter Kruimelaar sprak een woord van dank en wenste allen wel thuis. Vrijdag 4 december Sinterklaas brengt BEZOEK aan de scholen. Zondag 6 december 14.00 uur, Dansen In bar-dancing „De Wip- pert" (zie adv).; 19.30 uur Dansen in bar-dancing ,3oode te Bathmen (zie adv). Dinsdag 8 december 13.15 uur Voorlichtingsmiddag consulent schap Rundveehouderij Hengelo (O) i.s.m. afd. OLM en CBTB en Vereniging Bedrijfsvoorl. Holten in zaal „Vosman". Woensdag 9 december 110.00 uur, Jaarvergadering Ov. Landb. Maatschappij in Buitensocieteit te Zwolle. Vrijdag 11 december 19.30 uur Aanvang Potstoten in café „Kalf- sterman" (zie adv.). Maandag 14 december 19.30 uur, Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Dinsdag 15 december 20.00 uur: Kerstbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in gebouw „Irene". Woensdag 16 december: 14.30 uur: Kerstmiddag Bejaardensociëteit „Holten" in „Irene" (zie ber.); 19.30 uur: Jaarlijkse Ledenvergadering Usclub „Noordpool" in rest. „Vos man" (zie adv.). Donderdag 17 december 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten v.d. Bond van Chr. Plattelandsvrouwen in „De Kandelaar". Vrijdag 11 december 20.00 uur: 2e Klaverjasavond comp. 1981/1982 ZW „Blauw Wit" in clubhuis Sportpark „Meermanskamp" (zie ber.) 15 december Film- en video-avond van de Fienpreuvers bij Jan Maats. De Kerstmiddag van de Bejaarden-societeit zal in afwij king van de oorspronkelijke be doeling niet op 15 december e.k. worden gehouden maar op woensdag 16 december om 14.00 uur in het Gebouw „Ire ne". De Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek zal als dan voor de sociëteit optreden met het spel „wy Vrouwen van Bethlehem". Dit optreden zal onderdeel zijn van de gebruikelijke kerst- lithurgie, daarom wordt een ie der verzocht een kaars met kandelaar mede te willen ne men. Geboren: Maarten Derk Jan z.v. D.J. Lubbersen en M.J.M. Lemke (geb. te Deventer); Maria-Nicol d.v. N. ten Veen en H.M. Meesterberends. Gehuwd: D.J.G. Oolbekkink, oud 22 jaar, Rijssen en: B. van Diepen, oud 20 jaar, Diepenveen; H.J. Withaar, oud 24 jaar, Holten en: J. Kruithof, oud 20 jaar, Holten; K.B.J. Hakkeling, oud 29 jaar, Pa- pendrecht en; A.A. Jansen, oud 24 jaar, Papendrecht. De heer DJ. Mondeel heeft met ingang van 1 decem ber zijn werkzaamheden iioor Holtens Nieuwsblad beëindigd. Holtenaren die voorheen direct kon tact opnamen met de heer Mondeel ten aanzien van redactionele stukken, wordt verzocht zich vanaf eerder genoemde datum in verbinding te stellen met de redactie: Smids belt 37, voor verwerking en bewerking van kopij of andere voorkomende ak- tiviteiten. Onze oud-plaatsgenoot de heer A.G. Aaftink te Doetichem is te Haarlem geslaagd voor het vakdi ploma „Opticien". Arts: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-3553. Spreek uur 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-2285, b.g.g. 05700- 22700 U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur, St. Kruis werk, Gaardenstraat 31, tel. 1436 Tandarts: H.F. Steunenberg, Pastorie straat 42, tel. 1433. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-1515 Open bejaardenwerk: Tafeltje cfekje. Inlichtingen tel. 1201 of 16517 Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienst verl. Midden- Overijssel, Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening. tel 1814. Politie: Tel. 1353 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234 Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Aalarmnum- mer 0011 of dienstdoende arts

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3