Rode draad marathonzitting; raad vraagt om beleidsraam La Cigale ;goede combinatie winkel annex galerie HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD PEPERNOOTAVOND IN J.S. DE SCHURE HOLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 3 december 1981 - 33e jaargang - nr. 49 Hr. Westerik (CDA) Raamwerk, opstellen voor de nieuwe raad, deze kan er dan mee aan het iverk gaan Advertentie-adviseur W.' FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Burgemeester en wethouders plus een voltallige raad stelden zich in de gebruikelijke volgorde en ingesteld op een langdurige zitting, de marathonzitting van het jaar 1981, op om een antwoord te geven op de begroting voor het komende jaar. Met andere woorden B&W en raad maakten zich op voor een zo bleek achteraf negen uur durend debat, waarin men elkaar weliswaar bij tijd en wijlen over en weer wist te vinden, maar waarin men ook van tijd tot tijd lijnrecht tegenover elkaar stond. Belangrijk, zo niet belangrijkste onderdeel van de zitting was de beleidsnota, het beleidsplan, wat er nu zoals de WD stelde na 3/4 van de zittingsperiode nog steeds niet ligt. Het heeft, aldus de WD geen enkele zin na bijna vier jaar nog met een beleidsplan te komen". We kunnen dat beter overlaten aan een eventueel nieuw te vormen college", suggereerde de heer Spijker. De PvdA stelde de opmerking richting het college als volgt: Het beleidsvraagstuk is een „hot item", waar het college niet omheen kan. De raad nam, aldus de heer Moeliker vorig jaar al het besluit dat er een beleidsnota moest komen, voorafgaande aan de begroting over 1982! Bij een achterwege blijven worden parlementair- democratische beginselen in hun wortels aangetast", aldus de heer Moeliker. Westerik van het CDA vond dat het tijd werd een raamwerk op te stellen, zijnde een richtlijn voor de nieuwe raad „wanneer de nieuwe raad aantreedt, moet de huidige raad het voorbereidende raamwerk klaar hebben liggen". Desnoods trekken we ons hiervoor een dagje terug op de heide", aldus Westerik. Op zich geen gek idee? „Op deze wijze dragen we als raad de bouwstenen aan, terwijl het college voor de verdere uitwerking kan zorgdragen". Gemeentebelangen: „We zijn het volkomen eens met de PvdA en ook wij leggen de klemtoon op een beleidsplan. Het ontbreken ervan schuiven we gaarne in de schoenen van het College Gemeentebelangen achtte een beleidsplan zelfs brood- noodzakelijk. Het college was de mening toegedaan lie ver de zittingsperiode „uit te zitten", maar onder druk van de fracties bleef er weinig anders over dan toe te zeggen op korte termijn met voorstellen te komen. Dus toch naar de Holtense hei? Wethouder Warrink gaf aan dat een financieel beleidsplan op langere termijn moei lijk stuurbaar zou zijn. „Met name met betrekking tot lonen en salarissen, dus directe confrontatie met mense lijke factoren zullen problemen opleveren. Bezuinigin gen ten aanzien hiervan (minder uitbreiding personeel) lijkt me een ongelukkige beslissing", aldus de heer War rink. ,Toch is het zo, dat wil je een beleid iets meer lucht geven je al gauw tot dit soort beperkingen komt. Verder geldt dat in het algemeen ombuiging van beleid met erg veel werk gepaard gaat". dan ook van de hand gewezen. CDA en Gemeentebelangen konden het hiermee eens zijn, de WD was ver deeld. Enige strohalm voor de PvdA was de WD-er Spijker. Voor lopig dus geen openbare commis sievergaderingen! „Dan liggen we op dit punt achter bij andere ge meenten", aldus Moeliker. Woonwagenlokaties „Er moeten op korte termijn woonwagenlokaties komen", zo stelde de PvdA vast. „Tijdelijke behuizing zou indien mogelijk om gezet moeten worden in definitieve, zo niet dan moeten er op korte Bij binnenkomst aan de Oude Deventerweg, het pandje van La Cigale valt vrij snel de goede combinatie exposi tie/winkel op. Een week geleden opende Hetty Vincent- Krekel haar deuren voor het publiek". De belangstelling was ontroerend", vertelt ze. „Erg veel vrienden en be kenden waren die middag van de partij en dat doet je ontzettend goed". Voor haar is het pandje een tweede keus, want oorspronkelijk had ze gehoopt op toewijzing van garage Muller. Door verschillende kronkels werd haar dit door de raad ontzegd en tja, wat doe je dan. „Nou ja, je hebt je kontakten al met leveranciers, veel artikelen waren besteld en ook exposanten waren benaderd met deze gegevens heb je natuurlijk de neiging om door te gaan en dat is gelukt. Commissie vergaderingen Het al dan niet openbaar maken vai.t commissievergaderingen bleek weer het nodige stof doen opwaaien. Het PvdA standpunt in deze is reeds lang bekend en men wenste dan ook opnieuw en met ingang van 1 januari openbare commissievergaderingen, met als kanttekening dat hiervan afgezien wordt wanneer het zaken betreft die de privacy of het algemeen be lang kunnen schaden. De voorzit ter antwoordde hierop wederom, dat er sprake is van een goede openheid, met verschillende moge lijkheden. Openbaarheid daarin- tegen leek niet gewenst en werd Rondkijkend valt het verschil op in sfeer tussen expositie- en winkel ruimte. De winkel gevuld met cu riositeiten, veel kleur en goed ge rangschikt, gezellige afwisselende beelden, waar naar het zich laat aanzien een grote verscheidenheid aan artikelen staat opgesteld. De expositieruimte, die een sfeer van orde en rust uitstraalt, passend bij de omgeving die je je voorstelt bij het bekijken van kunst. Kunst met een grote K en kunst met een kleine k, zegt Hetty Vincent. „Het lijkt me Veel Jcado's en bloemen kreeg Hetty Vincent tijdens haar „opwn huis". Een toepasselijk geschenk, La Ci gale oftewel de krekel werd ge maakt door Wim Breedveld. zalig als je die contrasten binnen je muren kunt hebben. Ook kinderen wil je graag aan bod laten. Een goed voorbeeld hiervan zijn de brood plastieken gemaakt door Jannie Verboom, waarbij ook het doch tertje Jonnie van elf haar zelfge maakte exemplaren mocht ten toonstellen. „Dat is toch ontzet tend leuk?" Hobbyist Henk Koopman toont in de galery zijn houten handgemaakte voorwer pen, Kees Bos heeft een aantal brons plastieken en schilderijen aangedragen en Christiene van Ree etaleert prachtige handge maakte zilveren sieraden. Een mengeling van „grote" en „kleine" kunst, met grote en kleine prijsjes. Voor de winkel geldt haar stelregel, dat het om betaalbare (met een gemiddelde van 15 gulden) artike len gaat die op een enthousiaste manier door Hetty bij elkaar zijn gezocht. „Ik heb daarbij zoveel mogelijk gestreefd naar exclusivi teit en producten die niet elders in Holten verkrijgbaar zijn. Uitschie ter in prijs is Engels aardewerk van het merk Taunton Vale, in verschil lende mooie kleurschakeringen. Een kannetje komt op 25 gulden. „De afgelopen week is er een grote verscheidenheid aan mensen over de drempel geweest. Ik vind dat erg fijn. Voor de expositie hadden vooral de wat ouderen belangstel ling, ook mensen van buiten Hol ten. Ik schat 25 procent. Op de vraag wat zij zelf erg leuk vind in haar assortiment is het antwoord: De verschillendé handgemaakte poppen, gemaakt door geestelijk gehandicapten maar ook de hand gemaakte kinderkleding". Zelf zit zij in het bestuur van de Stichting paardrijden voor gehandicapten. „Dat boeit me enorm. Toegegeven door de drukte hebben ze me even moeten missen maar ik kom er weer aan!" Nog even de openings tijden van de winkel; 's middags van half twee tot half zes en 's zaterdags van half elf tot vier uur. „Verder doe ik mee aan koopavon den waar de Holtense middenstand zich aan houdt. Ik ben ook lid ge worden van de Holtense Handels vereniging. Als je iets aanpakt moetje het goed doen, vindt Hetty Vincent Succes! Aanstaande zaterdag is het zover. Deze dag wordt er een grote regio nale kerkelijke, eucu- menische aktie voor Po len gevoerd, waaraan de kerken van Okkenbroek (Hervormd), Lettele (Ka tholiek) Holten en Dijkerhoek (Hervormd) aktief mee doen. Contact persoon voor holten is Mevrouw Post, TE1.05483-1680 Irene-Bethanie en Tref punt zijn zaterdag 5 de cember open van 9.00 uur tot 15.00 uur. Heeft u goederen, maar beschikt u niet over vervoer, dan kunt u voor Dijkerhoek en Espelo bellen naar: G. Aaftink, tel. 1424. De an dere buurtschappen en het dorp kunnen contact opnemen met G. Schooien tel. 37 38. Op zaterdag 5 december al leen contact opnemen met Mevrouw KI. Was- sink tel. 2943. De levensmiddelenzaken plaatsen de week vóór 5 december een mand bij de winkeluitgang, hierin kunt u een extra pakje kwijt. Rijst, macaroni, tandpasta, zeep- en was- poeder of blikken groente en fruit zijn van harte welkom. termijn maatregelen worden ge nomen", zo vond men. Met de tijde lijke standplaatsen doelt men op de woonwagens die zijn onderge bracht aan de Markeloseweg. „Te ver van het dorp" zo stelde de heer v.d. Harst. Dat de heer v.d. Harst het hele probleem hoog zat bleek uit zijn nadrukkelijk pleidooi voor deze groep in de samenleving. De heer v.d. Harst achtte het in strijd met het landelijke woonwagen- be leid, wanneer de voorlopig vier lo- katies in de Beuseberg niet op korte termijn verwezelijkt zouden worden.Als de deputeerde Staten stelt dat de voorlopige verblijven moeten verdwijnen dan zitten we met de handen in het haar", zo vond hij. „In de Beuseberg moeten dan ook vier lokaties worden gep- Hr. Moeliker PvdA) Het beleidsvraagstuk is een ,Jiot item" waar het college niet omheen kan land om te kunnen voldoen aan een reële behoefte" aldus de PvdA. Het werd een dialoog tussen Partij v.d. Arbeid en de wethouder van Wel zijnszaken. „Er blijken in de prak tijk nog mogelijkheden te zijn. Raalte en ook Heeten beschikken nog over een aantal vrije plaatsen", aldus wethouder Warrink. Tens lotte vond de heer Moeliker: „We moeten het standpunt van G.S. vragen. Als blijkt dat men de standplaatsen aan de Markelose weg van tijdelijk tot blijvend kan „omswitchen" dan is dat akkoord, zo niet, dan moeten we snel een andere oplossing zoeken". Voorzit ter de heer van Rappard kon hier mee akkoord gaan. Komplan Reserves, beschikbaar voor een nieuw te bouwen gemeentehuis, een bedrag van ruim 400.000 gulden kunnen, wanneer het plan voor de bouw van een nieuw gemeentehuis volgens het CDA in de ijskast en volgengs WD zelfs in de diepvries zijn beland, besteed worden? De meerderheid van de raad besliste dat het bedrag zou blijven staan ten gunste van de bouw...Maar als we toch over het komplan praten dan ontkomen we niet aan garage Müller. De WD hield er een zeer duidelijk en welbekend standpunt op na: Afbreken levert 150.000 gul den op! De heer Warrink hielp de WD snel uit de droom door aan te geven dat door investering na de afbraak men ongeveer quitte zou spelen. De WD gaf echter te ken nen: Bij de sanering is 32 procent uitbetaald, bij afbraak volgt nog eens 48 procent, komt overeen met 150.000 gulden. Dus; afbreken!! Want, zo stelde de WD niet afbre ken betekent renteverlies... Voor verdere raadsaangelegenhe- den zie pagina drie. Hr. Robers (VVD) Beleidsplan maar opschorten; meer een zaak voor de nieuwe raad Zaterdagavond is tiet weer zo laat, Veel Sinten vliegen over straat. Ook richting Beuseberg gaat er één, Met enkele Pieten om zich heen. Ze zullen het pakjes geven even staken, Om te assisteren bij het groene laken. Pepernootstoten heet het spel, Wat het inhoudt, ziet u die avond wel. Ook zullen ze zich met u om de kachel scharen, Om centen voor Jamarang te vergaren. Door het werpen van pepemoten in een schoen, Kunt u voor dit kind heel wat doen. Wij zijn geopend vanaf half tien, (21.30) En daar hopen zij jullie dan te zien. De vrijwillige (Schure)pieten.. U ontvangteer! fraaie/ //f Parker-Jotter ballpoint alsueen jzËLt nieuwe abonnee opgeeft. Gebruik deze Naam: Adres: jj p3. WoonPlaats: I K95K.B H Hjvk H Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: H voor het opgeven I van een Adres: I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Woonplaatslay Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half W Antwoordnummer 97 jaar/per jaar. Jfy, Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1