h Resultaten sv Holten l! Kieine nederlaa«y Holten HONDERD SPELLETJES ONDER EEN TIENTJE Resultaten s.v. Holten Sesultaten sï Holten HOLTENS NIEUWSBLAD JUNIOREN VOORBEREIDING ADVENTS-ACTIE SOUDARIDAD T.T.V. HOLTEN 19 NOVEMBER 1981 -PAG. 5 In de moeilijke uitwedstrijd tegen koploper Apeldoorn '80 heeft Hol ten in een zeer goed gespeelde wed strijd zeer goed partij gegeven en slechts een kleine nederlaag moe ten inkasseren. Apeldoorn startte met een 4-0 voorsprong maar zag Holten bij 5-5 gelijk komen. Apel doorn speelde met veel en soms te groffe fysieke inzet hetgeen een van de spelers een rode kaart oplever de. Holten hield de gastheren goed bij en stond bij rust met 11-10 ach ter. Vlak na rust nam Apldoom weer een ruimere voorsprong. 17- 13. Holten kwam sterk terug tot 18-17, maar moeste in de laatste minuten Apeldoorn de winst met 21-18 laten. Doelpunten: Frans v. Gennep 7; Jan de Wit, Frank Neuteboom, John Lamping 3; Meino v. Beek 2. De dames junioren speelden uit tegen Overwetering. Overwetering was sterker en wist na een 9-4 rust stand de winst met 17-8 in eigen huis te houden, houden. Al leek thuis tegen S.D.O.L. een makkelijke overwinning te gaan behalen. Na een rustand van 4-0 liet Holten het er lelijk bij zitten. S.D.O.L. kwam terug tot 5-4 en Holten wist op het nippertje de winst met 6-5 in eigen huis te hou den. B 1 had een moeilijke tegenstander in IJsselstars in de uitwedstrijd in Olst. De thuis spelende ploeg was in het begin sterker en kwam bij rust met 4-2 voor. Na rust werd de voorsprong zelfs 7-3, maar Holten kwam sterk terug. In de laatste minuut scoorde Holten de ver diende gelijkmaker. Eindstand 9-9. C 1 speelde een goede wedstrijd tegen Nw. Heeten. Na een span nende eerste helft met een 7-5 voor sprong voor Holten, werd de 2e helft geëindigd met een ruime 13-7 winst. D 1 speelde uit tegen Achilles een spannende Wedstrijd. Beide teams waren even goed en de eindstand 4-4 gaf beide teams wat ze verdien den. Programma: za 21-11: BI uit tegen Dalfsen om 13.45. Vertrek 12.15 B2 uit tegen Voorwaarts om 17.15.Ver trek 16.20. Zo 21-11: Dames J. uit tegen Dalf- Na een kwartaal voetballen kan de balans worden opgemaakt. Het be taald voetbal zit met een grote schuld en de amateurs met slechte terreinen. Zo ook afgelopen zater dag, er werden namelijk maar twee van de acht wedstrijden gespeeld. Aanvankelijk leek het erop dat het er drie zouden worden.B 1 vertrok namelijk naar het Verre Ootmar- sum om daar KOSC een nederlaag te bezorgen. Al in het Rood-Zwart gestoken kregen de Holtenaren een zware teleurstelling te verwerken. De scheisrechter keurde het veld af. RKSV B2-Holten B 3 2-1. Holten kon ditmaal geen puntjes mee naar Meermanskamp bren gen. Tegen de mede- degradatiekandidaat RKSV kwa men zij met 2-0 achter. Na rust drong Holten nog aan, wat resul teerde in één doelpunt, maar men kon de gelijkmaker niet het op sco rebord krijgen. Sp. Rijssen C 3-Holten B 3 1-2. In de strijd tussen Holten en Rijs sen (zie B 3) moest Holten winnen om de stand in evenwicht te bren gen. Holten beantwoordde aan de verwachtingen door één doepunt meer te maken als de Rijssenaren. De Brug-Holten 1 1-9 In deze wedstrijd liet alleen Nico Valk een kleine steek vallen door lx te verliezen, maar Jan v. Heun en Gerard Overvelde kenden geen pardon met hun tegenstanders en het koppel Gerard en Nico zorgden in het dubbelspel ook voor Hol- tense winst zodat er een zeer ruime overwinning tot stand was geko men. Holten 2-Metabouw/Shot 6-4 Deze avond bleek de concentratie bij het 2e team ver te zoeken, want het niveau waarop de partijen wer den afgewerkt was beduidend be neden het peil waarop normaal wordt gespeeld maar desondanks bleven de punten in Holtens han den. Hoe belangrijk het dubbelspel kan zijn bleek ook deze keer maar weer, want met veel mazzel werd deze party in winst omgezet en doordat Fred en Wtfnand elk 2x tot winst kwamen zorgde Henk Door- neweerd voor het zesde punt zodat de ongeslagen positie kon worden gehandhaafd. Holten 3-De Brug 8-2 De spelers van de Brug begonnen zich by binnenkomst in de zaal al irritant te gedragen en naarmate de avond vorderde begon de irrita tie hoogty te vieren, mede doordat er hevige dicussies omtrent de geldende spelregels ontstonden. In deze sfeer bleef Robert het meest kalm door gedecideerd 3x tot winst te komen, maar helaas moest Henk lx het onderspit delven zodat hij nu van zyn 100% score af is. Willem was deze avond zeer geconcen treerd, maar kon toch niet verhin deren dat er le een verlies party genoteerd moest worden. Mede door het groot aantal aanwezige clubleden werd het 3e team opge pept tot een goed resultaat. Het dubbel was, als vanouds, een Hol- tense overwinning voor het koppel Henk/Robert. Salland-Holten 4 1-9. Ook tegen Salland uit Deventer ging het 4e team onverdroten ver der met het winnen van hun wed strijd. Harry was deze avond weer goed op dreef en bewees dat door 2x zyn party te winnen. Jan Ophof en Rien bleven zowel in het enkel als sen om 13.00. Vertrek 11.30. Heren S. uit tegen Achilles om 11.50. Vertrek 10.30. Standen: door de uitslagen van dit weekend heeft de 2e klasse A een nieuwe koploper gekregen. Apel doorn '80-Holten 21-18; Achilles- Voorwaarts 18-13; W.S.V.-Heeten 17-9; Actief-V. en K. 17-15. Door de ruime winst van W.S.V. staan de Deventer ploeg nu op kop: 1. W.S.V. 4-8; 2 Apeldoom'80 4-8; 3. Achilles 4-4; 4. Voorwaarts 4-4; 5. Actief 4-4; 6. Heeten 5-4;7. Holten 5-2; 8. V. en K. 4-0. Holten speelt zondag uit tegen Achilles en zal tot winst moeten komen om weer aansluiting te vin den bij de middenmoot. De andere wedstrijden zijn: W.S.V.-Actief; Heeten-V. en K. ,We maken het dit jaar niet te gék, hoor'. Laten we het goedkoop houden. Niet meer dan een tientje!' zijn kreten, die in deze tijd van economische recessie bij het organiseren van het jaarlijkse Sinterklaasavondje regelmatig in familie- en vriendenkring worden gehoord. Jumbo, Nederlands grootste spellerfabrikant, is van mening dat er in de sfeer van gezelschapsspellen nog teeds een ruim aanbod bestaat van niet al te dure cadeautjes en geeft daarvoor enkele nuttige tips. De fabrikant levert zélf alleen al meer dan honderd artikelen onder een tientje, waarvan een dobbelsteen voor twintig cent het goedkoopste is. het dubbelspel ongeslagen en zo doende werd er weer een zeer ruime overwinning behaald. Door deze resultaten kunnen alle teams komende dinsdag het kam pioenschap behalen. Programma komende week T.T.V. Holten: vrijdag 20-11 ABS-Holten 2. Dinsdag 24-11: Trias-Holten I, Hol ten 2-Olst, Holten 3-Colmschate. Vrijdag 27-11 Trias-Holten 4. Holten I-SVI 3-5 Tegen het nog ongeslagen SVT uit Ittersum is Holten I er niet in ge slaagd tot winst of gelijk spel te komen. Sytze Meinsma verloor zijn enkelspel tegen de sterke eerste heer van SVI. Hans Zuethoff had meer kansen en won zyn partij. Ook by de dames enkelspelen één verloren partij, van Wil van Ge nnep, en een gewonnen partij van Riki Dekker. In de mixen hadden de Holtense koppels geen geluk; Wil en Sytze verloren in twee ga mes, zij het beide met verlening. Ook Riki en Hans moesten de gas ten als hun meerdere erkennen. Nog bestond de kans tot een 4-4 eindstand te komen, maar alleen dan als beide dubbels gewonnen zouden worden. De dames slaag den hier uitstekend in en pakten de zege; de heren waren echter kans loos met als gevolg een eindstand van 3-5. Holten II-Netwerk II 4-4 Pech voor Holten II en in het bij zonder voor Hans Verburg, die al in de eerste minuten door een enkel blessure zijn partij gewonnen moest geven. Zowel Rini Verburg als Ria Groeneveld wonnen hun enkelspelen; Jan Jacobs slaagde er echter niet in tot winst te komen. In de mixen werden de punten ver deeld: Rini en Jan wonnen, Ria en Eddy Willemink hadden het moei lijker en verloren. Nog was er kans op winst. De dames stelden niet teleur en wonnen overtuigend. Bij de heren liep het niet zo vlot, zij moesten de eer aan de tegenstan ders laten. Eindstand 4-4 en 1 winstpunt. Op de dag na de opening van het carnavalsgebeuren hadden de feestneuzen onder de Holtenaren het moeilijk het juiste ritme te hervinden. De resultaten waren in doorsnee maar matig. Van de 9 gespeelde wedstrijden gingen er 5 verloren, 2 eindigden onbeslist en 2 belangrijke overwinningen wer den geboekt. Haaksbergen 3 - Holten 2 0-2. Uiterst gemotiveerd kwam Holten aan de start tegen de koploper. Bij winst lag de eerste plaats binnen bereik. Naast de positieve score stond het verlies van hun topscorer Richard Egberts, die zwaar gewond uitviel. Zondag wacht nog zo'n kwaje tegenstander n.l. GFC 3. Holten 3 - Hector 2 1-5. Een diep teleurgestelde coach Schutte erkende, dat zijn elftal de laatste weken toch wel boven z'n stand speelde. De kater, die Hector de thuisclub bezorgde kwam hard aan. Holten 4 - De Zweef 4 1-0. Grote vreugde in het Holten 4-kamp. Het moest er een keer van komen, daar was iedereen van overtuigd. De achterhoede kon de zaak potdicht houden, iets waar het de laatste weken aan had ont broken. Het ene doelpunt van Wil lem Dikkers was dan ook vol doende voor de volle buit. Luctor 7 - Holten 6 5-2. Tot aan de rust lag Holten goed in de wedstrijd. Niets duidde er op, dat de eindstand zo vernederend zou zijn. Maar wat wil je met zo'n zware avond in de benen. Holen 7 - Luctor 5 2-3. De gehele wedstrijd was holten sterker, maar toch ging de ploeg weer de boot in. Zelfs keeper Soer kon geen redding brengen. Holten 9 - Enter 6 0-3. De Holtenaren zijn helemaal van slag. Met duidelijke cijfers wezen de Entemaren op de zwakke plek ken in rood-zwarte ploeg. Hopelijk komt zondag de ommekeer, wan neer het zwakke Omhoog 7 de gastploeg is. RKSV 4 - Holten 10 2-1 Onverdiend heeft de Rijsense ploeg de puntjes kunnen thuis-houden. Door veel grotere werklust had Holten meer verdiend dan de pijn lijke nederlaag. Wagenvoort bracht Holten op voorsprong. Verdedi gend zat de ploeg uitstekend in elkaar, met aan het hoofd ,,'n do- mi", voor de Burgelyke Stand Wim Rensen. Medio de tweede helft kwam Hol ten toch op achterstand, dit had 5 min. voor tijd ongedaan kunnen worden gemaakt als de scheids rechter de bal op de stip had dur ven te leggen. Holten 11 - RKSV 3 3-3 Holten blijft het goed doen in deze competitie. Ook jl. zondag was er alle kans op succes. In de slotmi nuut werd de druk op het doel toch te groot en moest er een remise worden toegestaan. Vijf gulden Het is bijna niet te geloven, maar rond de vijf gulden is er nog steeds een heel aardige keus in .eenvoudi ge' spelletjes, zoals Zwarte Pieten en een tiental kwartetten met aller lei verschillende onderwerpen. Zo juist nieuw uitgekomen is het grappige Suske en Wiske Kwartet (f 5.95), ingedeeld in voor de kinde ren uit de stripverhalen bekende helden, dieren, vrienden, geesten, uitvindingen, boeven en magiërs. Ook het aloude vlooienspel, Mi kado en zelfs een eenvoudig dam/schaakbordje liggen rond de vijf gulden. Magisch tientje Rond een tientje blijkt er volgens Jumbo ook nog heel wat te koop te zijn: een pak geplastificeerde speelkaarten, domino- en lottospe len, pokerstenen, Script-O-gram, Matchpoint, Pim Pam Pet, tiental len legpuzzels en allerlei eenvou dige educatieve spelletjes liggen nog beneden die magische prijs. In de serie legpuzzels zijn twee nieuwe meteen in het oog springend. Nieuw voor jonge gezinnen, maar jeugdsentiment voor de grootou ders, zyn de vier nieuwe puzzels beurt en mogen dan in numerieke volgorde hun eigen puzzel vol tooien. Wie daarin het eerst slaagt is winnaar. Er zijn ook enkele iets duurdere uitvoeringen (f 11.50) met verschillende leerzame afbeeldin gen van gebouwen, beelden van voertuigen etc. Een uitvoering van Mickey Mouse in zes kleuren is de nieuwste. Voor onder en rond een tientje is er een grote keus in leg puzzels: kinderen quickpuzzels, variërend van 4 tot 520 stukjes; twee nieuwe 16-stuks legpuzzels met de bekende Walt Disney figu ren. Een leuk, niet zo duur (f7.95) Sinterklaas-cadeautje voor kinde ren vanaf 4 jaar is een setje ,Story- puzzels' (vier eenvoudige legpuz zels van vier grote stukken in één Omhoog E3-Holten E2 Met maar 11 spelertjes gingen wij op weg naar Omhoog. Na enkele minuten stonden wij tegen de ver houding in al met 1-0 achter. Toen zetten we alles op alles en scoorden via Marcel een doelpunt, 1-1. Na rust gingen we zeer goed verder en scoorde Freddy met een prima schot 2-1. De laatste minuten kwam Omhoog zeer goed terug en we hadden het er erg moeilijk mee. Mede dankzij onze reservedoelman Dinant wisten wij de voorsprong te handhaven. Prima jongens en suc ces bij de volgende wedstrijd. Enter Vooruit Fl-Holten F1 De jongens waren 's morgens al vroeg wakker voor deze zeer be langrijke wedstrijd tegen Enter Vooruit. Tot de rust hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht. Holten kon niet tot scoren komen door goed keeperswerk van de En- terse keeper. Na de rust begon En ter beter te spelen. Door goed te verdedigen wist Holten de stand nog lang op 0-0 te houden. Pal voor tijd wist Enter te scoren. Holten probeerde in de resterende tyd als nog te scoren, maar dat gelukte niet. In de overige 2 wedstrijden moet Holten 4 punten pakken om alsnog de kampioensvlag te hijsen. Uit zeer goede bron hebben wij vernomen, dat de Goedheiligman uit Spanje (bij ons beter bekend als St. Nicolaas) samen met zijn meesterknecht (Zwarte Piet) op 5 december, dat is zijn verjaardag, een bezoek zal brengen aan het clubgebouw van de S.V. Holten. Bij deze nodigen wij alle pupillen van de S.V. Holten uit om dit be zoek bij te wonen. Op deze ochtend zullen wij ook een aantal teken films tonen van bekende tekenfi guren. Kom dus allemaal en dan wordt het een gezellige ochtend. Ouders U kunt uw kinderen om ca. 9.30 uur afzetten. Het hele gebeu ren is ca. 12.00 uur weer afgelopen, zodat U ze dan weer kunt ophalen. De Orcom. (jeugdcommissie S.V. Holten). (100 stukjes) met aardige Rie Cra mer tekeningen. Leerzaam, maar wat moeilijker (250 stukjes) zijn de natuurpuzzels met water, bos, weide- en bergtaferelen. Wie de puzzel heeft gecompleteerd, vindt op de achterkant van de doos een nuttige beschrijving van de dieren en planten, die op de plaat staan afgebeeld. Dat leert kinderen ook thuis o.a. het verschil kennen tus sen de vuurwants en de pimpel mees, de speerdiste! en de stengel- loze gentiaan. Een gezellig familie-spel, waaraan kinderen al vanaf vier jaar kunnen meedoen, is Jumbolino, dat maar f 6.95 kost en een kruising is tussen legpuzzel en dobbelspel. Alle spe lers (maximaal zes) krijgen zes stukken van een eigen legpuzzeltje voor hun neus. Al die stukken cor responderen met één van de zijden van by geleverde dobbelstenen. De spelers gooien daarmee om de Op donderdagavond 12 november j.l. sprak de vice-voorzitter van de stichting Solidaridad (waarin R.K. N.H. en vele andere kerken partici peren, pater Saaiman in het ge bouw „Irene" op een bijeenkomst belegd door de sectie Latijns Ame rika van de Gem. Comm. Wereld- diaconaat. Pastoor Rademaker, de voorz. van bovengenoemde sectie, opende de vergadering met een woord van welkom en het lezen van exodus 3:1 tot 12, en gaf vervolgens het woord aan pater Saaiman, die er in de eerste plaats op wees dat de Zuid Amerika een groot gebied is, dat sinds 5 eeuwen (1492 Colum bus) gekerstend is en waar de over grote meerderheid der bevolking op een eigen speciale wijze Rooms Katholiek is. Toen pater Saaiman in Bolivia kwam (17 jaar geleden) vormden kerk en Staat nog een éénheid in het bevoogden van de arme massa van het volk, die dom, vroom en slaafs gehouden werd. Wij meen den toen nog te kunnen volstaan met het zenden van geld en missio narissen. Nu wordt daar wat anders gevraagd. Een onweerstaanbare verandering is zich aan het vol trekken. De kerk is zelfbewuster geworden; men behoeft geen voor schriften meer van vreemde mis sionarissen, maar wil zijn geloof op eigen manier beleven. Door de rai do's, die overal te vinden zijn, is men in aanraking gekomen met een andere cultuur, die geweldige veranderingen veroorzaakt. Men ontdekt dat de ellende waarin zij leven niet noodzakelijk is, en dat het een schande voor het Christen dom is hoe Latyns-Amerika is uit gezogen en leeggeplunderd. Dat is de basis van alle onrust. De meestal dunne blanke bovenlaag vreest de opstand van het vroeger domme en brave volk. Daarom regeren hier vele dictaturen met de knoet. Als Christen moét je hier kiezen. De onderdrukten strijden voor een rechtvaaardiger maatschappij. Dat heeft niets te maken met communisme zoals de regeringen willen doen voorkomen, maar is gewoon goed en eerlijk. Er zijn daar nog wel christenen, die liefst de eenheid van kerk en staat zouden handhaven, maar de drang naar verandering- ook door de opvoe ding, is niet meer te stuiten. De kerk kiest meer en meer voor de armen. Zij leert „wij zijn éllen schepselen Gods". Daarom wordt de kerk nu door de staat vervolgd in de naam van Christus, omdat de vervolgers het samengaan van Kerk en Staat willen herstellen, De dictaturen misbruiken de beschul diging van communisme om hun eigen macht te kunnen handhaven en hun eigen belangen en die van hun westerse vrienden te bescher men. Wanneer hier en daar hulp van communistische zijde aanv aard moet worden, gebeurt dat omdat men in zijn strijd voor het recht door de Christenen in de steek gelaten wordt. Voordat wij Latyns-Amerika gaan beschermen tegen de communisten, moeten wij ons afvragen hoe die vermeende dreiging ontstaan is. Maar die vraag wil men niet stellen, omdat bij de beantwoording daarvan de belangen van de heersende groep en hun westerse vrienden bedreigd worden. De kerk heeft zich uitge sproken vór de bevrijding, want God hoort óók nü de jammerklach ten van zijn volk evenzeer als van Israël in de slavernij van Egypte (Exodus 3). Je kunt als christen niet meer om deze keuze vóór de bevrij ding der armen en verdrukten heen. Kleine boeren worden van hun stukje land weggemanipuleerd ter wille van grote staatsbedrijven, waarvan de opbrengsten het mili taire machtsapparaat van de dic tatoren versterken, terwijl de kleine boeren zonder land verpau peren op een voor ons onvoorstel bare wijze in de krotten-wij ken der grote steden. Het is dè grote uitdaging van deze tijd om deze mensen aan hun recht op een betere samenleving te hel pen en dat zal ons in het vlees gaan snijden. Hetzelfde systeem heeft de één rijk en de anderen arm gemaakt. Het ergert hun, dat wij, profiteurs van hun lage lonen en te lage prijzen, hun luiheid verwijten, terwijl onze laksheid om hun aan hun recht te helpen overal duidelijk is (40 men sen van de ruim 6000 R.K. en Her vormden op deze vergadering, op merking verslaggever) Een sys teem, dat de één rijk en de ander arm maakt heette vroeger „Gods wil". Maar zó gaat God niet met de mensen om. Hij zelf leert de mensen hopen op gerechtigheid. Zij zelf daar moeten een nieuwe maat schappij met meer gerechtigheid opbouwen. Zij moeten worden op leid en toegerust dat te kunnen doen. Dat is het werk van SOLI DARIDAD, dat groepen en mensen steunt en helpt, die bezig zijn om de mensen te leren zich zelf te helpen. Heeft dit werk effect? In elk geval gaan veel meer kinderen naar* school dan vroeger en wordt de bewustwording gestimuleerd. Maar een volk, dat hardnekkig hoopt op meer gerechtigheid is on weerstaanbaar. In de Adventsactie Solidaridad worden wij uitgenodigd ons als Christen achter deze volksbewe ging in Latijns-Amerika te stellen, omdat het goddeloos is in derge lijke toestanden te berusten en God géén God zou zijn wanneer deze ontzettende situatie gehand haafd zou moeten blijven. In de geanimeerde discussie, die hierop volgde vertelde pater Saai man o.a. hoe het ministerie van defensie in Bolivia een bijbel uitgave verzorgde van het nieuw testament, waarin „voor begin ners" die texten waren onder streept, die op enigerlei wijze tot zwijgende berusting en gehoor zaamheid aan de overheid maan den, en kwam o.a. de vraag naar voren of de mensen gelukkiger worden door ons bemoeien? Pater Saaiman wees er in de eerste plaats op dat dit moeilijk te zeggen is. Een Indiaanse vrouw b.v. krijgt als regel zo'n 20 kinderen, waarvan er vijf in leven blijven. Maar wan neer er door wat meer hygiëne en wat medische verzorging tien in leven blyven is er door de honger- loontjes niet voldoende eten voor zo'n groot gezin. Jongere intellec tuelen zeggen wel: Waarom zijn jul lie hier eigenlijk gekomen. Wij hadden zelf een rijke cultuur (met een soms wrede godsdienstigheid) maar een samenleving zonder cor ruptie. Doch het is nu eenmaal ge beurd. Dat is niet meer terug te draaien. Maar wel zal Latijns- Amerika door de spanningen, die het onrecht oproept, ons ongetwij feld nog voor vele problemen stel len. Na een dankwoord aan de spreker sloot pastoor Rademaker de boeiende bijeenkomst met gebed. doos), die een bekend kinder sprookje uitbeelden. Lee Marvin Het hoeft allemaal niet duur te zyn, aldus Jumbo. Ook in de categorie van rond de f 15.00 is heel wat aar digs te koop op spelletjesgebied. Zo is er voor f 14.75 het nieuwe Point- Blank. Het is heel wat vredelieven der dan de naam doet vermoeden (Point-Blank betekent in het En gels, .iemand laf van heel dichtby neerschieten'; er is zelfs een film met Lee Marvin naar genoemd). Jumbo's Point-Blank is een op het eerste gezicht eenvoudig spel voor twee personen, dat echter steeds leuker wordt naarmate men er be drevener in is. Het wordt gespeeld op een speelbord, waarin 36 vakjes zijn uitgespaard. Daarin passen zeshoekige speelstukken met eer pijltje dat horizontaal, verticaal ol diagonaal naar een volgend vakjf wijst. Die speler is verplicht daar bi, zijn volgende beurt zyn nieuw< steen te zetten. De tegenpartij maf daar dus niet gaan staan. Tenslotb tracht men elkaar te blokkeren ei wie de laatste zet kan doen heef gewonnen. Het spel duurt kort: en kele minuten tot een kwartiertje. Leuk voor kleine kinderen zyn ooi de nieuwe Color en Kiddy Dom no's (f 12.50), die kleuren resp. f guurtjes in plaats van de bekend dobbelsteen-stippen hebben, or corresponderend by elkaar te leg gen. Verder heb je voor f 13.95 al ee goocheldoos en voor f 15.95 ee (Mini)Strategospel. De leerzam langzamerhand byna klassiek g< worden Electro-spelletjes zyn voor f 13.75 en f22.95 met een bi behorende vragenboekj e voor f 4.7 Chique Echt duur hoeven spelletjes hel maal niet te zyn, maar wanneer i helemaal geen ,prys-afsprake voor het heerlyk avondje zyn g maakt of wanneer je iemand eei extra wilt verwennen, dan zyn natuurlyk toch wel een pa; luxueuze spelletjes, waarmee iemand blij kunt maken. Het éll€ duurste bij Jumbo is Comput Electro, een geavanceerde uitvoc ing van de eerdergenoem< Electro-spelletjes. Nog niet eens gek voor f 74.50.-, inclusief het e< ste 1001 vragenboekje rp programma-stekker. Er zijn o langs weer twee nieuwe vrage boekjes (inclusief programm 1 stekker f 17.50 per stuk) versefc j nen. Zij bevatten ieder 1001 vrag- 1 op het gebied van beroemde pers nen, ontdekkingsreizen en uitvi i'. dingen, resp. sport, de jaren zeve 1 tig en raadsels. Een complete ci sus .schilderen met olieverf rr 1 bijbehorende penselen, verf, b pentine etc. kost f 39.75.- voor jo (vanaf 15 jaar) en oud.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5