in ader Abraham sporthal 't Mossiok Bij aankoop van L10,06 Mimi u een Kraskaartje. De Sinierklaas-akfle duurt van donderdag 12 november f/m zaterdag 5 december. Intocht Sinterklaas Meer raadsaangelegenheden Plattelandsvronwen PJGO veldloop Vriezenveen Dijkerhoek Open Deer samenkomst BURGERLIJKE STAND H0LTENS NIEUWSBLAD Op de Kraskaartjes zijn 3vakjes afgedekt,die meteen muntstuk eenvoudig opengekrast kunnen worden. Aan de afbeeldingen kunt u zien, welke prijs u gewon nen hebt: 3x EEN ZAK DIREKT F. 5.00 3x EEN STAF= DIREKT F. 10.00 3xEEN ST00MB00T= DIREKT F. 15.00 3x EEN SCHOORSTEEN DIREKT F. 20.00 3x EEN ZWARTE PIET= DIREKT F. 25.00 Het totale prijzengeld is f.8000,00 De winkels zijn maandag 30 november de hele dag open tot 18.00 uur en dinsdag 1-t/m vrijdag 4 december koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 5 december om 17.00 uur gesloten. Natuurlijk is Zwarte Piet meteen zak vol waardebonnen op de koopavonden present. op zaterdag 21 november om 14.30 uur vanaf Smidsbplt. In Dijkerhoek op vrijdagavond 27 november om 19.00 uur Holten 3-Trias Amsterdams gitaartrioop ?ieconcert in Holten T.T.V. HOLTEN van de speler van gelijke sterkte, hoewel ook dit na een zeer span nende partij pas tot stand kwam. Doordat het dubbelspel wel in Hol- ter handen bleef werd de eindstand nog enigszins een draaglijk aanzien gegeven, maar ook dat kon niet verhinderen dat dit team uitge schakeld was in dit bekertoumooi. ma. 16 nov. Holten l-DTTC, di. 17 nov. Swift-Holten 3, Holten 4-De Toekomst, vr. 20 nov. ABS-Holten 2. Geboren: Gerrit Hermanus z.v. H.G. Vincent en F.B. Zwiers; Kim d.v. NAA. Ariêns en G.H.J.W. Wil- lems (geb. te Deventer); Cindy d.v. G. JSchuiterd en H. Bekkemens, (geb. te Deventer); Alexander Menno George z.v. G. Koerse en J.E. Duncan, (geb. te Deventer); Jorik z.v. J.W. Jonker en M. Run- neboom, (geb. te Deventer). Ondertrouwd: H.J. Withaar, oud 24 jaar, Holten en: J. Kruithof, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: A. Nahuis, oud 22 jaar, Holten en: A Kolkman, oud 21 jaar, Markelo. 0t. - >77-- V"- '7'< 7 Tijdens een raadsvergadering bol staande van de alge mene beschouwingen van de verschillende politieke fracties, was naast een afblazen van verhuur van het pand Kerkstraat 3, aan mevrouw Vincent-Krekel toch ook nog ruimte voor de volgende overwegingen; Voorgesteld werd onder hands te verkopen stuk grond ter grootte van onge veer 580 vierkante meter, een insteekweg vanaf de Keizersweg in het bestem- mingspland „de Haar", aan Beheermaatschappij Mül- trans Holten B.V. Mis schien op zich een vrij sim pel gegeven, ware het niet dat de heer Moeliker op merkte: „We praten over de verkoop van onroerend goed en onderhandse ver koop lijkt mij dan ook niet de juist aangegeven weg. Een schriftelijk verzoek zou meer op zijn plaats zijn geweest", aldus Moeliker. Aan-en verkoop van onroe rend goed zou volgens hem een zaak zijn die zwart op wit dient te staan. Voorzit ter burgemeester van Rap- pard vond deze stelling een tikkeltje overdreven gezien ook het feit dat aan de voorwaarden vereist in dit soort zaken is voldaan. De commissie gemeentewer ken, die met betrekking tot de prijs niet tot een eenslui tend advies kon komen, speelde de bal terug naar B&W. De heer Moeliker kon zich bij de beslissing van B&W neerleggen, zijn frac tiegenoot de heer v.d. Harst zag dit niet als de oplossing en stemde als enig raadslid tegen. Met andere woorden het voorstel werd aange nomen, met de stem van de heer v.d. Harst (PvdA) tegen. Sportveldje met moge lijkheden De aanleg van een sportveldje, ten- goede komende aan de Scholen gemeenschap, alsmede het afslui ten van het totale schoolterrein lokte verschillende meningen uit onder de raadsleden. Eén lid van de commissie gemeentewerken en één 'lid van de commissie financiën vonden dat het veldje maar hele maal niet aangelegd moest worden en verwezen moest worden naar het nieuwe sportvelden complex ,,'t Vletgoor". Voorzitter, burgemeester van Rappard merkte op dat gezien de regionale ftinctie van de Scholen gemeenschap misschien 60 procent van de leerlingen afkomstig is uit Holten en 40 procent van omlig gende dorpen. Vooral 's winters komen deze kinderen met' het openbaar vervoer, dus zonder fiets of brommer. Gevolg dat teveel tijd besteed zou moeten worden aan het heen en weer reizen naar ,,'t Vletgoor", Het al dan niet open baar stellen van een sportveldje werd ook in het geding gesteld. De heer Reilink vond dat door de lig ging de jeugd in de omgeving in de gelegenheid moet worden gesteld gebruik te maken van het veldje, als speelterrein, buiten de school tijden, waarop de voorzitter stelde dat dit gezien de fiinctle van het terrein niet zo'n succes zou worden. „Het veldje zou binnen de kortste keren vertrapt kunnen worden en vernield door bijvoorbeeld brom mers. Een officieel sportveldje zou moeten voldoen aan de NSF voor waarden en deze hanteren: geen open gebruik", aldus de voorzitter. De heer Westerik (CDA) kon niet met hem meegaan en vond dat tot een compromis gekomen moest worden, in die zin: „We zouden ge durende een korte periode kunnen bekijken (gezien ook de beperkte ruimte van de jeugd) wat het aan extra onderhoudskosten met zich meebrengt wanneer het terrein wordt opengesteld. De voorzitter koos het liefst voor plaatsing van hekwerk. De ervaring van de schoolleiding zou gelijk zijn aan deze mening. CDA, PvdA en WD gingen uiteindelijk mee met de voorzitter toen deze te kennen gaf de nadruk bij de keuze van de om heining te leggen op sportieve mo gelijkheden in het verlengde van het doel van het sportveldje zodat er ook na schooltijd speelmogelijk- heden zullen zijn. Het uitlaten van honden en het berijden met brom mers moet hierbij nadrukkelijk ta boe zijn. Men ging akkoord. - PAG. 7 2 NOVEMBER 1981 Met stralend weer werden afgelo pen zaterdag in De Pollen wed strijden georganiseerd door de PJGO afd. Vriezenveen. Het par cours was bovendien uitgezet in een prachtige bos. De omstandig heden waren dus ideaal om tot rust te komen. De atleten waren echter niet gekomen om uit te rusten, maar om het luie zweet uit het lichaam te lopen. Het parcours was niet uitzonderlijk zwaar, maar ook zeker niet snel; het bestond uit bospaadjes met ontzettend veel korte wendingen. De Holtense atletiekvereniging was in kwaliteit sterk vertegen woordigd. Alle Holtenaren kwa men aan de start op de 10 km. (4 rondjes van 2.5 km). Deze wedstrijd werd voor ons een schitterend suc ces, want de eerste 2 plaatsen wer den ingenomen door 2 gezonde Holtense boerenjongens. Als eerste kwam Egbert Veeneklaas over de eindstreep. De sterkste loper van onze atletiekvereniging, die bulten de Holtense grenzen reeds een vrij grote bekendheid geniet, finishte in een tijd van 35.31 Vijftig seconden later kwam Bertus Stevens binnen. Drie kilometer lang kon hij Egbert volgen, maar toen schroefde de slanke atleet het tempo zodanig op, dat hij op eigen gelegenheid de eindstreep moest zien te halen. Ook nog binnen de veertig minuten grens kwamen Jan Wolterink (7e in 38.25) en Gerard Beltman (lie in 39.07) binnen. Ze liepen belde goed van voren mee, en kunnen terug zien op een geslaagde wedstrijd. Iets minder goed verging het Di- nant Marktvoort. Hij verkeert op het moment in een impasse, en liep voor het eerst sinds jaren de 10 km. boven de 40 minuten. Maar ook in de atletiekwereld geldt het spreekwoord „Na regen komt zon neschijn". Van de laatste 2 aanko mende van onze vereniging Ap Koetsier en Horst Louwes is de tijd van andergeschikt belang. Ze lieten echter toch menige tegen stander achter zich. Zondagmor gen waren er ook Holtenaren aan wezig in Klein-Dochteren, waar prestatielopen (Wilde Zandcross) werden georganiseerd door A.V. Hanzesport. De aanwezigen wer den getrakteerd op een zwaar par cours. De Holtense atletiekvereniging heeft zich dus weer goed laten zien. Een ieder, die geïnteresseerd is in atletiek is welkom bij onze vereni ging. Groot Abbink (telefoonnr. 1526). Je hoeft echt niet gek te zijn om te gaan hardlopen. Het is na tuurlijk wel mooi meegenomen. Donderdagavond 5 november neb ben de plattelandsvrouwen afd Dijkerhoek hun maandelijkse bij eenkomst gehouden. Na de ope ning door de presidente Mevr. Kroon-Pasman werd het woord ge geven aan de voordracht kunste naren Hanke Kleinstra uit Ruinen. Het onderwerp voor deze avond was een bonte droom van het cir cus. D.v.m. dia's en geluidsfragmenten liet ze zien en horen hoe het circus draait achter de schermen. (Hier ging het om) Een groot circus plm. 200 paarden, daaraan kun je alleen al zien dat het een groot circus was. Het was een boeiende avond en mevr. Kroon bedankte Hanke Kleinstra aan het eind van de avond voor haar optreden in Dij kerhoek. Van het bestuur zijn nog enkele mededelingen op 12 november gaan enkele leden van onze afde ling naar een instructiedag „Kleine Cadootjes" maken. Op 18 novem ber is er dan gelegenheid o.l.v. deze dames ook kleine cadootjes te ma ken. U kunt zich hiervoor nog op geven bij Mevr. Arfman. Plm. 30 dames gaan met de O.A.D. een reisje maken naar Bussum om een opname bij te wonen van het pro gramma „Mies". Bouwman. Als u toch nog mee wilt kimt u het beste zelf rechtstreeks boeken bij de O.A.D. De afgelopen week werd de derde ronde afgewerkt in het kader van het bekertoumooi om de Dammers-Beker". Holten 1-D.T.T.C. Ook in dit duel was evenals in de kompetitie van geen enkele span ning sprake. Invaller Robert KI. Wassink was de enige speler die lx verlies noteerde maar hij revan cheerde zich in de daarop volgende twee partijen. Nico Valk en Jan v. Heun bleven zonder verlies en ook het dubbelspel werd weer een .makkie". Zodoende gaat dit team over naar de volgende ronde, die na de kompetitie word afgewerkt. Bij de tegenstander Trias uit Twello speelden enkele spelers die uitkomen in resp. hoofd- en le klas se, maar door het hanteren van het voorgiftsysteem had het 3e team toch wel redelijke kans om een goed resultaat te behalen, maar helaas mislukte dit nobele streven doordat Willem het er bij liet zitten door 3x verlies te noteren. Henk Westerik bleef bij lx winst steken waarvan de set tegen hoofdklas sespeler Hans de Boer maar ter nauwernood werd verloren met 20-22 en 21-23. Robert bracht hét tot 2x winst, maar verloor helaas Met als ruggesteun De Fienpreuvers, Jan en Zwaan, de „Wilgrado's" en iijn eigen orkest „De Sonny Boys" treedt zaterdag 21 november Pierre Kartner, alias Vader Abrahm op in sporthal 't Mossink. Gedurende de hele avond zal hij optreden als soort van ceremoniemeester, n die zin dat alle programmaonderdelen doorhem tot één groot spektakel zal ivorden geformeerd. Als alles gaat volgens de verwachtingen zal Vader Abraham tijdens dit gebeuren zijn nieuwste camavalshit introduceren. Dit hangt af van het moment dat de plaat ter perse zal gaan. Sporthal 't Mossink zal deze avond eheel in het teken van de roemruchte Duitse camavalssfeer staan. Zowel ie Hoolter Daansers als de Holtense-Muziek Vereniging verlenen een fikse njdrage in deze. Na afloop kan gedanst ivorden op de muziek van het igen combo. Op zondag 15 november a.s. zal er weer een open deur samenkomst worden gehouden in de gereformeerde kerk „De Kandelaar". De voorganger, Ds. AH. van Pijpen uit Wijhe hoopt dan te spreken over het onderwerp- „Omgaan met elkaar". Medewerking wordt verleend door de „New Valley singers" uit Nijverdal. Dhr. Van Engbrink bespeelt het orgel. De aanvang is zoals gewoonlijk om kwart over zeven en vooraf worden weer enkele liederen gezongen. Graag tot ziens. De Open Deur groep. De werkgroep koffieconcerten zondagmorgen 15 november as. Holten heeft voor het concert op beslag kunnen leggen op het Am sterdams Gitaartrio. In 1978 vormden Helenus de Rijke, Johan Dorrestein en Olga Frans- sen het Amsterdams Gitaartrio. Zij houden zich voornamelijk bezig met hedendaagse muziek, hoewel het repertoire ook werken uit an dere stijlperioden bevat. Zo zult u op het programma ook aantreffen werken van Claude De bussy, Filippo Gragnani uit de 19e eeuw, Emanuel Adriaanssen, To bias Hume en Giovanni Pacoloni uit de 16e eeuw. Hans Kox en Chiel Meijering zijn eigentijdse Neder landse componisten, die speciaal composities voor het Amsterdams Gitaartrio schreven. De gitaar is eeuwenlang geliefd ge weest in de volks- en dansmuziek, maar heeft in de kunstmuziek nooit een plaats verworven als bijvoor beeld de viool of de piano. Pas sinds kort komt daarin verandering, vooral dankzij verbeteringen aan het instrument, een grotere virtuo siteit van de spelers en niet te ver geten de rol van de gitaar in de popmuziek. In het TROS- programma Gitariteiten werd door Eddy Christiani het „Amsterdams Gitaartrio" geprezen als een ge weldig trio. De verwachtingen mo gen dus hoog gespannen zijn. Het concert begint om 11.30 uur (zaal open 11.00 uur) en eindigt om onge veer 13.00 uur. Plaats: de aula van de Scholengemeenschap Holten. Toegangsprijs f7,50 Kinderen t.m. 14 jaar, C.J.P. een 65-plus kaar thouders verlaagde toegangsprijs f2,50! Abonnement voor 6 concer ten f37,50 resp. f 12.50. De jongste kinderen worden gezellig bezig ge houden in de gratis crèche.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7