oed geslaagd lustrum oernooi T.T.V. M1MTOMETTE Mintonette trad op voor eigen publiek Holten leed eervolle nederlaag Iota 2-TVfl 2 op 30 april Bridgeclub Holten HOLTENS NIEUWSBLAD foiten komt net te kort ZAALVOETBAL BLAUW WIT 1 -NIJVERDAL 1 volleybalver. holten T.T.V. HOLTEN NOVEMBER 1981 - PAG. 9 toernooi dat ter gelegenheid het 5-jarig bestaan van de V. werd gehouden startte in de tenduren met de poule- Istrijden. Er was naar gestreefd spel ieder team (er hadden 24 ms ingeschreven) zoveel moge wedstrijden zou kunnen spelen. enkele poules kon pas in de tste wedstrijd beslist worden de plaatsen werden verdeeld, geen belangrijk was voor het dere verloop, want de nrs. 1 en 2 gen naar de winnaarsronde, wijl de nrs. 3 en 4 gingen strijden de verliezersronde. Na deze lies ging het verder volgens af- Isysteem. Verrassend was de uit- akeling van de teams Warrink Falk resp. gewipt door Hupkens Lammertink en ook het team Overvelde ging onderuit tegen geweld van N.M.B. Deventer arin enkele cracks hunspel ver- nden. nd 2 uur 's middags was het hoogtepunt aangebroken waar elke tafeltennisliefhebber op zat te wachten, nee, niet de finale maar de demonstratie tussen 12-voudig kampioen v.d. Helm en 3-voudig kampioen v. Slobbe. Toen het mo ment daar was liep de sporthal al snel vol, want ruim 150 personen gaven blijk van hun belangstelling. Nadat Bert v.d. Helm wat had uit gelegd omtrent het ontstaan van de ping-pongsport, liet hij enkele antieke batjes de revue passeren en speelde er ook mee, er was er zelfs een bij met wel 5 cm. spons, waar door elke keer dat er een bal tegen aan kwam een „plok" te horen was. Daarna was het de beurt aan Jan Vrugteveen (jeugdkampioen 1981) en Kees Brussee (recreantkam pioen 1981) om de spits af te bijten door aan de zijde van resp. Nico v. Slobbe en Bert v.d. Helm 1 game dubbelspel te spelen. Jan deed uit stekend zijn best en ook Kees beet flink van zich af, maar hij kon niet verhinderen dat het koppel uitwedstrijd van Holten tegen orwaarts is met de minimale iterstand van 1 doelpunt (17-16) loren. In een aardige wedstrijd de het bij Holten niet lukken, als vorige week tegen V. en K. trtte Holten moeilijk. Pas bij een titerstand van 7-2 begon Holten zijn spel te komen Holten kwam ug tot 7-7, maar moest Voor- larts bij rust toch weer 2 punten igeven (9-7). Ook na de rust bleef Holtense spel onder de maat. koten op de paal en enkele goede jringsmogelijkheden die werden mist zorgden ervoor dat de ploeg Voorwaarts uit kon lopen naar veilig lijkende 14-9 voorsprong, de laatste minuten begon Holten n een goede eindsprint. Via doel- inten van Jan de Wit, Johan antinga en Frans v. Gennep ram Holten dichterbij. Vlak voor d werd de stand 17-16 terwijl orwaarts nog geluk had toen ans v. Gennep in de laatste se- nden op een haar de gelijkmaker iste.En gezien het spelbeeld over totale wedstrijd 'n verdiende nst voor de gastheren, maar een loral aan het eind van de 2e helft ch goed gespeelde wedstrijd van oltense kant. Doelpunten: Jan de it 8; Johan Plantinga 3; Frans v. Sindelijk waren de weergoden ons tweede elftal weer eens goed ge zind. Er kon weer gevoetbald wor den en wel op eigen terrein tegen IVO uit Beckum. Voor de wed strijd hadden de Beckummers één puntje minder dan de Holtenaren en kon dus bij winst Holten voor bijstreven, het kon dus een leuke pot worden. De wedstrijd begon met een, zoals normaal, aanvallend Holten 2, dat er op gebrand was de overwinnin genreeks voort te zetten. In de 8e minuut was het echter TVO, die de eerste kans kreeg in deze wedstrijd uit een vrije trap, deze leverde ech ter geen problemen op voor Hol- tens sluitpost, Herman ter Harm- sel. Vijf minuten later kwam Bert Knapen, na een goede pass van Bert „Eagle" Kamperman, vrij aan de 16 m., gaf de bal aan broer Erik die met een goed gelegde bal Bert weer bereikte en deze liet de TVO- doelman geen kans: 1-0. Dit was een flinke opsteker en Holten ging door. Tien minuten later was het weer raak. Weer was het Erik Kna pen, die de bal zuiver bij Bert Kamperman liet aankomen. Onze topscorer faalde niet en 2-0 was een feit. Tot de pauze zakte het spelpeil wat af, ook al omdat de eerste puf er een beetje uit was en de spelers aan thee toe waren. Na de thee ging het peil van de wedstrijd echter verder naar bene den, waarbij er foutjes werden ge maakt, men wachtte te lang met het wegwerken van de bal, waar door TVO enige mogelijkheden kreeg. Na een half uur was het dan ook zover, toen de bal voor het Holtense doel bleef hangen en een oplettende TVO-speler onze goalie het nakijken gaf. Holten leefde hierdoor iets op en had vlak daarna pech toen de bal na een goede inzet aan de verkeerde kant van de paal de achterlijn passeerde. De wedstrijd beleefde na deze kans niet veel hoogtepunten ondanks het inbrengen van Richard: de spe lers waren moe, mede door het drassige veld. Ook TVO had geen puf meer en zodoende won Holten 2 verdiend met 2-1. Door deze over winning blijven ze lekker meed raaien bovenaan de ranglijst en hopen we dat de reeks overwinnin gen wordt voortgezet. Gennep, John Lamping 2; Francis Luesink 1. De dames speelden tegen het op de 2e plaats staande A.B.S. In een felle wedstrijd waarin Holten goed ver dedigde moest het toch buigen voor de grotere schotkracht van de A.B.S. aanval. Na een ruststand van 3-0, hield Holten ook in de 2e helft de tegenscore binnen de per ken. Annemarie Ophof redde de eer voor Holten dat uiteindelijk met 7-1 verloor. Jeugd. Al speelde uit tegen Heeten in de eerste helft goed. Het nam een ver diende 4-2 voorsprong. Na de rust werd slordig gespeeld met onnodig veel balverlies. Heeten profiteerde hier dankbaar van en wist de winst met 10-8 in eigen huis te houden. BI speelde in eigen huis vooral in de eerste helft mat tegen Nw. Heet en. Toch werd een 7-5 voorsprong genomen In de 2e helft werd wat meer inzet getoond en kon aan het eind makkelijk afstand worden ge nomen met 15-9. B 2 speelde uit tegen Kwiek. Kwiek was iets sterker en kon een 7-5 voorsprong nemen bij rust. Ook in de 2e helft kon Holten het tij niet keren en verloor met 10-8. C 1 verdedigde uit tegen Boskamp zeer goed. Ook aanvallend klopte het bij Holten beter dan bij de tegenstander. Holten won volko men verdiend na een 7-1 ruststand met 16-4! Jan/Nico deze partij winnend af sloot. In het enkelspel speelde Henk Wes- terik tegen v. Slobbe maar Henk berstte van de zenuwen, maar langzamerhand kwam hij toch wat beter in zijn spel maar toen had hij al een te grote achterstand. Robert Klein Wassink maakte het daarna Bert v.d.Helm knap lastig door en kele keren uitstekend door zijn verdediging te dringen, maar ook hier ging en wie had anders ver wacht, de overwinning naar neer- lands beste speler. Beide heren hadden na afloop veel waardering voor de Holtense kwartetspelers en gaven dan ook nog enkele techni sche en taktische tips. De partij tussen beide spelers zelf zat vol met geintjes en „geholpen" door scheidsrechter Nico Valk wa ren de hilariteiten en het applaus niet van de lucht en uiteindelijk wist Bert v.d. Helm deze partij met minimaal verschil in, uiteraard een 3e game van Nico v. Slobbe te win nen. Dit ging tijdens een werve lende show hetgeen een pure pro paganda voor de tafeltennissport betekende. Na dit voor Holten uniek gebeuren werd het toernooi weer voortgezet en in de winnaarsronde was er een „broederlijke" strijd tussen het Holter en Deventer team van de Ned. Middenstands Bank waarbij In een gelijkopgaande strijd, met goed sluitende achterhoedes in de eerste helft, waardoor Jan van der Berg net voor rust met zeer goede schijnbewegingen twee man uit schakelde en scoorde, was het di- rekt na de rust dat de gasten gelijk maakten met een treffer boven in de hoek. Nijverdal begon de tweede helft met een sterk offensief en kwam op 1-2, maar nietlang daarna zorgde Gerard Kolkman voor de gelijkmaker (2-2). Wamelink kreeg hierna de kans om uit een straf schop Blauw Wit op voorsprong te zetten, maar zijn harde schot werd door de paal geblokkeerd. De gas ten putten hieruit nieuwe moed en wonnen tenslotte met 4-2. Al met al een wat te groot verlies gezien het goede spel spel van Blauw Wit. Een duel tussen herendubbel Kees Brussee (kampioen Overijssel re creanten) met Bert v.d. Helm en Jan Vrugteveen met Nico v. Slobben naast zich. het plaatselijke team als overwin naar te voorschijn kwam en door ging naar de finale-poule. Ook het team Lammertink kon het niet bolwerken tegen Hupkens uit De venter, terwijl team Jol zich naar de finale spoedde ten koste van Vehof, zodat deze drie teams gingen strij den om de Lustrum-cup, waarbij uiteindelijk het team van de familie Hupkens duidelijk de sterkste bleek met Jol in zijn kielzog, terwijl NMB Holten een goede 3e plaats opeiste. Bij de verliezersronde ging het er niet minder spannend aan toe en in deze eindstrijd gingen de teams van Klein Teeselink, Markvoort en Ten Broeke uitmaken wie er in aanmerking kwam voor een eer volle vermelding. In deze poule bleek het team van Klein Teeselink de sterkste. De eindstanden waren: Winnaarsronde: 1 en winnaar Lustrum-Cub: Hupkens (Deven ter). 2e. Team Jol (Holten). 3e N.M.B. Holten. Verliezersronde: le: Klein Tees elink, 2e Markvoort, 3e Ten Broe ke. Mintonette 1-H.V.C. 1 (heren) 3-0 Vrijdagavond was het weer zo ver. Voor eigen publiek optreden. Ie dereen had van te voren zich goed verzorgddat wil zeggen dat de krul in het haar zat. De fotograaf zou namelijk komen! Sommigen had den al last van kramp in de kaken, 1.15. B 2 thuis tegen Schalkhaar 1!±V22' ISS? n 17.00 C 1 uit tegen Broekland oefenen met Vrlendellj!c la" De spanning steeg dan ook ten top, toen het begin van de wedstrijd steeds maar naderbij kwam. Iedere keer als de deur naar de tribune Programma: za 7-11: BI thuis tegen Wesepe om 16. om 17.00 C 1 uit tegen om 13.10 Vertrek 12.00 D1 uit tegen S.D.O.L. om 10.40. Vertrek 9.30. zo 8-11: Dames junioren thuis tegen H.H.Z.D. om 18.05. Dames senioren thuis tegen Heeten om 14.05. Standen: Door het verlies van Hol ten tegen Voorwaarts is Holten 1 plaats gezakt. De andere uitslagen waren: Achilles-Apeldoom '80 19- 21. V. en K.-W.S.V. 9-17. Actief ver raste Heeten en won met 14-13. De stand is nu: 1. Apeldoorn 3-6 2. W.S.V. 3-6 3. Voorwaarts 3-4 4. Hol ten 3-2 5. Achilles 3-2 6. Heeten 3-2 7. Actief 3-2 8. V. en K. 3-0. Holten speelt zondag a.s. thuis tegen Heeten. Een team dat deze thuis tegen Z.A.C. om 15.10. Heren te.H. ..L nn, >d ns openging, draaiden vriendelijk la- chende hoofden zich naar de bin nenkomende persoon. Menig toe schouwer zal dit soms wat vreemd zijn overgekomen, maar ik hoop dat u nu de reden weet. Wie er ook kwam, géén fotograaf! Jammer! Want hij heeft een geweldig goede wedstrijd gemist! De eerste set was zo snel in ons voordeel beslist, dat sommige jongens van de tegen partij de bal alléén nog maar had den gezién en vaak nog maar heel even ook, omdat de meeste ballen als kometen langs hen heen suis- den! Voordat ze wisten wat er aan competitie een sterke ontwikke- de hand was, konden ze van veld ling doormaakte. Een sterke en verwisselen bij een setstand van schotvaardige tegenstander, waar 15-2. tegen Holten zeker uit een ander Omdat we niet al te snel aan de bar vaatje zal moeten tappen dan de wilden hangen, werd er besloten de afgelopen weken. Al met al een tweede set drie maal zo lang te wedstrijd die zeker borg kan staan laten duren. Omdat onze aanval- voor een vlotte partij handbal Iers ook deze wedstrijd weer prima ZONDAG 14.05 HOLTEN - HEET- op dreef waren, was dit nog best ENi moeilijk. Gelukkig werkte Wim wèl mee en liet de ballen naar links en rechts van zijn armen springen. Door deze consequente houding K OmninOnQPrnQQvan onze sr>elende trainer duurde IxClI ISUIU wl IwUI Uwüde set driemaal zo lang en was de setstand in overeenstemming met wat afgesproken was: 15-6. De laatste set. Zou de fotograaf nog komen of niet? We geloofden er niet meer in. En omdat dat toch wel jammer was, besloten we om daar over aan de bar nog wat te praten. Daar de tweede set toch nog 20 minuten geduurd had, hetgeen menigen te veel van het goede vond, werd er nu besloten het zo kort mogelijk te houden! Zowel qua aanval als qua tijd. In 10 minuten stond de setstand van 15-3 op het scorebord en het had nog korter gekund, als Albrecht na het slaan van zo'n korte bal (die via de grond het plafond raakte, eerlijk!) niet Het bestuur van de Holtense Motor- en Automobielclub „De Holterberg" werd dezer dagen blij verrast met de mededeling van de Kon. Motorrijders Ver eniging (KNMV) dat het organi seren van de kampioenscross „Zijspannen" op 30 april (Ko ninginnedag) werd toegewezen aan de „MAC". Tevens zullen die dag wedstrijden worden georganiseerd voor de junioren 125 en 250 cc. enthousiast in net net was gaan hangen! Kortom, een geweldige wedstrijd van heren 1. Een team waarvan in de toekomst nog veel te horen en te zien zal zijn. En zo zij het! Jams RAC 4-Mintonette 4 (dames) Om kwart over 7 vertrokken we richting Almelo. Na wat ingespeeld te hebben stonden we om kwart over 8 in het veld, met tegenover ons RAC 4. De eerste set was snel voorbij met een grote voorsprong van RAC. Die set verloren we dan ook met 15-2. De tweede set waren we iets beter op dreef. Maar we verloren toch met 15-11. De laatste set werd 15-4, ook weer voor RAC 4. Omdat ze de hele wedstrijd tak- tisch veel beter waren en omdat wij nog niet zo goed op elkaar inge speeld zijn. Tenslotte wensen we Joke Jansen veel beterschap. Mintonette 1-Vredestein (dames) Vrijdag 30 oktober moesten de da mes de strijd aanbinden tegen één van de sterkste tegenstanders van deze competitie. Ze speelden tegen Vredestein uit Enschede. Beide ploegen hadden uit de 2 voor gaande wedstrijden 4 punten be haald. Mintonette begon goed en wist een 6-0 voorsprong op te bouwen. Maar door een nare botsing, waardoor Martien geblesseerd raakte en het veld moest verlaten, was Minto nette helemaal aangeslagen. De set werd verloren met 8-15. In de tweede set ging de strijd aan vankelijk gelijk op. Mintonette kwam daarna met 9-5 voor te staan en wist de voorsprong vast te hou den. Ze wonnen de set met 15-8. Ook in het begin van de derse set overtroefde Mintonette Vredes tein, maar deze voorsprong werd niet gehandhaafd en Vredestein won de set met 15-12. De vierde set moest en zou gewonnen worden; met deze instelling ging Minto nette het veld in. Er werd afwisse lend goed en slecht gespeeld. Maar de laatste punten werden door goed spel toch door Mintonette binnengehaald. We wonnen met 15-10. Eindstand 2-2. Martien, het beste en we hopen dat je er gauw weer bij bent. Flash-Mintonette JCJ (jongens) We vertrokken om kwart over elf vanaf 't Mossink naar Nijverdal, sporthal „De Noetseler". Toen we aankwamen, was onze met het ver keerde been uit bed gestapte (tijde lijke) aanvoerder Patrick Schunk de pasjes vergeten. Meneer Dogte- rom vloog als de weerga in zijn zilveren snelle Mazda naar Hout straat 24 om de pasjes op te halen. De wedstrijd tegen Flash verliep als volgt: (15-12), (8-15), (18-16), (15- 8) 3-1 dus.-We verloren dus. De scheidsrechter was partijdig; steeds gaf hij de opslag aan Flash. Hij had opmerkingen als: „slap handje", doorgetikt balletje", „been uit het veld", (niet onder het net door), „verkeerde opstelling" (hum, hum). We konden wel begrijpen dat Arien bij één van zijn opslagen de scheidsrechter zonder blikken of blozen de bal voor het hoofd sloeg. „Wacht maar tot jullie bij ons ko men", zeiden ze. Niclas Jaco Achilles B-Mintonette A (jongens) Zaterdag 31 oktober reisden de Mintonette-jongens A naar Hen gelo om er een wedstrijd tegen Achilles B te spelen. Nadat we met een van onze sterkste formaties aan de wedstrijd waren begonnen, bleek spoedig dat de tegenstanders zwakker waren dan hun lengten deden vermoeden. De eerste set werd door Mintonette gemakkelijk gewonnen met 1-15. In de tweede en derde set probeerden we het „pene treren" uit. Dit verliep goed en we wonnen ook de tweede en derde set met respectievelijk 2-15 en 0-15. De 0-3 zege was in 35 minuten behaald, zodat wij snel naar Holten terug konden gaan. Henk Kroon Programma Mintonette Vrijdag 6-11 't Mossink, Holten (19.00) Meisjes B, team B-Flash (19.00) Jongens C-Zwaluwen (19.00) Meisjes C, team C-Flash B (20.00) Jongens A-MTSH (20.00) Meisjes C, team A-Meisjes C, team B (20.00) Dames 4-HVC 1 (21.15) Dames 3-Zwaluwen Vrijdag 6-11 uitwedstrijden (19.15) Onu 2-Heren 3, Westerhaar, sporthal De Klaampe (20.00) Krekkers 3-Dames 2 sport zaal Almeloseweg, Maria Paro- chie/Harbrinkhoek (20.45) Oni 1-Heren 1, Westerhaar, sprtzaal De Klaampe (21.00) WA-Dames 1 Hengelo Veldwijk Zaterdag 7-11 uitwedstrijden (13.00) Apollo B-Meisjes B, team A Bome 't Woolderik (13.30) Devoko A-Hfdklasse jeugd A meisjes Denekamp sporthal Dorperesch Mintonette-Vrivo. Meisjes A moesten vrijdagavond volleyballen tegen Vrivo uit Vrie- zenveen. De eerste set werd goed gespeeld en met 15-7 gewonnen. De tweede set werd met 15-3 gewon nen. De 3e set werd slecht gespeeld door ons en met 13-15 verloren. De 4e set werd ook verloren nu met 11-15. Het werd een gelijkspel. Voor de kompetitie werden de vol gende wedstrijden gespeeld; Holten 1 - Swift 10-0. in deze wedstrijd totaal geen span ning 3x winst voor Jan v. Heun, Nico Valk en Gerard Overvelde alsmede het dubbelspel. De Toekomst - Holten 2 0-10. De met veel spanning tegemoet geziene strijd tegen De Toekomst uit Lochem werd een volledige anti-climax want met de maximale winst werd de thuisreis aanvaard door ook hier 3x winst voor Fred, Henk en Wijnand. TRIAS - Holten 1-9. Ook in de wedstrijd was er van spanning eigenlijk geen sprake wel is te vermelden dat invaller Jan Ophof een uitstekende wedstrijd speelde die avond door 2x winst tte komen Robert en Willem bleven zonder verlies alsmede het dubbel. Holten 4 - Humanitas 6-4. In deze wedstrijd was er voor het eerst deze kompetitie een span nend verloop te zien in pas in de laatste set werd de Holtense winst veilig gesteld, Henk Hendriks en Rien zorgden voor beide 3x winst maar Harry was niet erg op dreef door 3x verlies te noteren. Programma komende week: ma. 9-11: De Brug - Holten I; di. 10-11: Holten 2 - Metabouw/Shot; Holten 3 - de Brug; do. 12-11: Sal- land - Holten 4. Holten - Schalkhaar was een uitermate sportieve wed strijd, die bovendien op een behoorlijk niveau stond. De roodzwarten speelden één van hun betere wedstrijden en het was daarom jammer dat deze middag nu juist het technisch sterke Schalkhaar de tegenstander was. Hun positiespel was beter en de gasten speelden daardoor wat gemakkelijker. De meeste en de betere scoringskansen waren echter zowel voor als na de pauze voor Holten, doch door slecht richten gingen deze mogelijkheden veelal verloren. Reeds in de eerste twintig minuten kregen achtereenvolgens Evert Da lemans en Daniël Saamangun goede mogelijkheden. De eerste schoot echter naast en de tweede kans ging door te lang aarzelen verloren. Daar tussen door had Ba rend Breukink al zijn capaciteiten nodig om de score blank te houden. In de 40e minuut bracht Aamink Schalkhaar echter op 0-1, toen uit een afgeslagen aanval de bal op ongeveer achttien meter van het doel voor zijn voeten terecht kwam. Onhoudbaar verdween de bal in de rechter hoek. De tweede helft was amper drie minuten oud toen Daniël zijn tweede grote kans kreeg. Via de vuisten van de keeper verdween de bal corner. Daama was het de beurt van Barend om de gasten van een grotere voorsprong af te houden. Na 20 minuten moest hij echter capituleren. Uit een voorzet van links raakte hij de bal onvoldoende waardoor deze voor de voeten be landde van Ronnie Sothewis, die van dichtbij inknalde. Het pleit voor het moreel van de Holtenaren dat men zich niet ge wonnen gaf. Vooral het stuwende werk van Nico Labobar stichtte veel verwarring in de defensie van Schalkhaar. Het was dank zij een kopbal van hem dat de roodzwar ten de achterstand terug konden brengen tot één punt. De gasten kwamen daama aan het wankelen en de 2-2 hing in de lucht Met Engels voetbal werd de bal voor de „pot" gebracht en het publiek waardeerde dit door haar aanmoe digingen. Evert Dalemans 2x en Herman Deyk, intussen ingevallen voor Daniël, misten echter en toen ook een ziedend schot van Herman ten Velde, ondanks het feit dat het van richting werd veranderd geen doel trof, kwam Schalkhaar weer wat op adem. Verlies van de bal op het midden veld leidde het derde doelpunt in. Gerard Hullegie was de maker. Holten had deze middag duidelijk meer verdiend en het is daarom te betreuren dat een aantal suppor ters dit spektakel niet weten te waarderen door hun teleurstelling te uiten door allerlei negatieve op merkingen. De wedstrijdbal werd aangeboden door café-restaurant „De Poppe". HOLTEN-K.H.C. De tegenstander van zondag a.s. is een wisselvallige ploeg gezien de uitslagen. Spelend als tegen Schalkhaar moeten de roodzwar ten de punten echter kunnen pak ken. K.H.C. heeft in haar keeper en de aanvoerder-midvoor haar do minerende spelers. De wedstrijdbal a.s. zondag wordt aangeboden door Klein Velderman BV. (Stand bekercompetitie per 1 nov. '81) 1. Dekker - v.d. Meulen 62.60%; 2. Hanenburg - JHansen 57.54%; 3. Jongman - van Veen 54.83%; 4. Spijker en Grobben 54.75%; 5. Da mes Glaudemans - ter Harmsel 51.38%; 6. Bontje - v.d Assen 50.97%; 7. Dames Rustebiel - van Veen 50.58%; 8. van Geerestein - en Zoon 49.22%; 9. Scholleman - prins 47.90%; 10. Goorman - Rustebiel 46.98%; 11. Dekkers - Disbergen 46.30%; 12. Echtpaar Vendel 46.14%; 13. Mevr. Klijnsma en hr. Dijkstra 44.12%; 14. Echtpaar Wiegman 43.69%; 15. Echtpaar Sa- wade 41.04%

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9