:n w. negeren 1 gemeente holten oed water aktie; voldoende voor Tanzania r JUBILEA EN AFSCHEID BIJ MENGUNIE HOLTEN B.V. TOEGANGSPRIJZEN KOFFIECONCERTEN JONGEREN EN 65+ GEHALVEERD Hïeuwe akfiviteiten Paalhuus Holten Wolverfdag HQLTENS NIEUWSBLAD DA-FRACTIE IN ALGEMENE SCHOUWINGEN: PRAAK GEMEENTERAAD Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 27 oktober 1981 Verplaatsing gemeenschappelijke vuilnisbegraafplaats te Markelo. Ophalen van huisvuil en grof vuil SEIZOENWARENMARKT HINDERWET OVEMBER 1981 PAG. 5 n de politiek failliet zou kunnen gaan dan zou het college van B en ls dat nu is samengesteld, aan haar politieke faillissement toe et beleid van dit College berust uitsluitend op het nemen van ad slissingen. Een politieke visie ontbreekt eveneens". een extra bedrag ad f 100.000.- uit het energiebedrijf. Volgens de P v/d A behoort de winst uit het energie bedrijf te worden gebruikt voor iso latie van woningen en openbare gebouwen, waardoor een stuk energiebesparing en werkgelegen heid ontstaat. eze woorden sprak Pv/d A leider A. Moelikér j.l. dins- jnd de teleurstelling van zijn uit over de manier waarop het huidige College van B en olten aan beleid ontbreekt, de j.l. dinsdagavond ge- gemeenteraadsvergader- rak Moeliker, namens de P ditpolitiek faillissement uit liding op zijn algemene be ringen betreffende de ge- ibegroting voor 1982. idsnota's betoog herinnerde Moeliker jllege aan een vorig jaar ge- raadsbesluit tot het opstel- n een beleidsnota inzake het ntelijk beleid voor de mid- ige termijn. Deze beleidsnota an de begroting 1982 vooraf n gaan maar is nog steeds irschenen. ;lfde geldt ook voor een be- lan wegen, dat door B en W n oktober 1980 aan de raad in ooruitzicht werd gesteld, ook dit plan ligt nog steeds tafel en is er ook nog geen emeentewerken", aldus Moe van oordeel dat de inspraak Raad op deze manier mini- Is en vroeg het College om over de vraag waarom toe- igen en raadsbesluiten op dit niet worden uitgevoerd en arde deze „nalatigheid hoog ïemen". issement anbiedingsnota overziende iteerde Moeliker vervolgens t College in feite geen beleid „Het geheel is geschreven een cijfertechnische bena- terwijl dat juist anders-om rt te zijn. Dit college neemt ijk alleen ad hoe beslissin- len politieke visie ontbreekt ens. Als je politiek failliet zou :n gaan zou dit College aan politieke faillissement toe aldus Moeliker. 1de hiermee zeggen datje de an bezuiniging des te meer gebruiken voor nieuwe plan odat deze direkt uitgevoerd :n worden zodra de financiën eer toelaten. riteiten Belastingen Hoewel de P v/d A-fraktie akkoord gaat met de door B en W voorge stelde verhogingen van belastin gen en leges, wordt de vraag ge steld of het wel verstandig is om de reinigingsrechten en de toeristen belasting thans niet te verhogen. Gelet op de slechter wordende fi nanciële positie van de gemeente dreigt nl. het gevaar dat deze belas tingen in de toekomst weer boven trendmatig verhoogd moeten wor den hetgeen voor de burgers een extra tegenvaller zou betekenen. In een tijd van bezuinigingen pleit de P v/d A verder om via daartoe geëigende kanalen te trachten wij ziging te krijgen van de wettelijke verplichting tot vijfjaarlijkse her taxatie van panden voor de onroe- rendgoedbelasting waarmee een bedrag van f 125.000.- is gemoeid, voor welk bedrag legio nuttiger be stedingen zijn te bedenken. Tenslotte pleitte Moeliker er voor om nog tegelijk met de begroting voor 1982 een nieuwe verordening vast te stellen inzake de woonfo- rensenbelasting. Lof Grote lof zwaaide Moeliker toe aan het adres van de burgemeester, die de commissie Algemene en Be stuurlijke zaken heeft betrokken bij het politiebeleid. Eenzelfde lof trompet hief Moeliker aan over de manier waarop het College de laat ste jaren steeds meer openheid be tracht inzake het gevoerde beleid. „Op een aantal onderdelen zijn we de meeste buurgemeenten hiermee vooruit". Juist daarom vinden wij het zo vreemd dat de commissie vergaderingen in Holten nog niet in de openbaarheid plaats vinden", aldus Moeliker. Hij vroeg het Col lege deze stap thans te maken. Ook vroeg hij het College om de burgers sneller iets te laten horen wanneer deze de gemeente een brief schrij ven. Dirk Leon, zoon van onderwijzer de heer CJ. Offringa en mevrouw K.E. Werkman werd dinsdagmiddag door de klasgenoten van zijn nieuwbakken vader geëerd met een meterlange krentenwegge. Profi ciat ouders, met zo'n zoon!! Welzijn sen was Moeliker van oordeel Raad, bij een slechter wor- financiële positie, de ge- tefinanciën kritischer dan lient te volgen, illen prioriteiten gesteld, her- rogen en bijgesteld moeten ïn, hoe vervelend dit vaak ook n. De prognose tot 1986 laat dat de gemeente tot een be- van f 125.000.- terug moet", als voorgaande jaren ver- Voor een landelijke gemeente als Holten vindt de P v/d A dat er in de woonwijken bedroevend weinig speelmogelijkheden voor kinderen zijn gecreëerd, waarbij gedacht kon worden aan eenvoudige zaken zoals wat rekken en huisjes van boomstammetjes. Verder vroeg de P v/d A om een terreintje voor een fietscrossbaan voor kinderen, welke sport zo langzamerhand dé vorm van een echte rage begint te. de P v/d A zich tegen het krijgen. tureel aanwenden plus nog Ook wijst de P v/d A het College op Tijdens een personeelsavond op vrijdag 30 oktober werden 2jubila- rissen gehuldigd. De heer G.H. Schooien was 25 j aar in dienst bij de Mengunie, (waarvan de eerste jaren bij Gebr. Dikkers) als bijrijder en later als chauffeur. Door de direc teur H.J. Dikkers werd hem de gouden MU-speld aangeboden en een enveloppe met inhoud. Daar naast was de heer Z. Vreeman 15 jaar in dienst als molenaar, hetgeen naast de felicitaties ook vergezeld ging met de bekende enveloppe met inhoud. De dames van de jubi larissen werden bloemen aangebo den, terwijl de fam. Schooien door de personeelsvereniging verrast werd met een draagbare radio. Afscheid Mans Stoevenbeld. Zaterdag, 31 oktober, vond onder grote belangstelling het afscheid plaats van Mans Stoevenbeld in zaal „Het Bonte Paard" te Dijker- hoek. Vele relaties van het oude filiaal Okkenbroek alsmede het voltalligé personeel van Mengunie, gestoken in de dagelijkse werkkle ding, en familie, buren en kennis sen kwamen de jubilaris en zijn vrouw de hand drukken. Door de de groeiende behoefte aan volk stuintjes. Met nadruk vroeg de P v/d A-fraktie naar de stand van zaken omtrent nieuwe huisvesting voor de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk. Ook vroeg Moeli ker aandacht te schenken aan mensen zonder werk. Hij deed de suggestie om deze mensen op basis van vrijwilligheid in de gelegenheid te stellen tot het opknappen van klusjes voor b.v. scholen of vereni gingen eventueel in samenwerking met de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk. directeur J.M. Wansink werd de levensloop beschreven die reeds 35 jaar geleden, d.w.zT in 1946, begon toen Mans bij de fa. Gebr. Wansink kwam als pakhuisknecht en korte tijd later als chauffeur op een „dumpwagen". Daarna werd hij beheerder van het filiaal Okken broek, dat in de beginjaren zeven tig werd opgeheven zodat de jubi laris bij de Mengunie kwam werken als molenaar-chauffeur. De heer Wansink dankte voor de prettige samenwerking die er steeds was en wenste de jubilaris en zijn vrouw nog vele jaren in gezondheid toe, hetgeen vergezeld ging van een gouden horloge met inscriptie en een enveloppe met inhoud. De oud-firmant van Gebr. Wansink, D.J. Wansink, sprak hierna een kort woord van dank tot de jubila ris en dankte tevens voor de voort- reffelijke wijze waarop de heer Stoevenbeld en daarvoor dienst schoonvader, de heer Bouwhuis, steeds waren omgegaan met de klantenkring in Okkenbroek. Hiema werd door de personeels vereniging een „workmate" aan geboden zodat de komende vrije tijd nuttig kan worden besteed. De jubilaris dankte alleen voor hun aanwezigheid en cadeaus en voor de goede band die hij steeds mocht hebben met de klanten en ook in tern met zijn kollega's en de direc tie. anks de economische terug vaar vele Nederlanders onder is ons volk rijk in de vergelij- met de armoede in de derde ld. Daar leven nog steeds mil- n mensen, op het bestaans- mum. Het ontbreekt hen aan en, die voor ons vanzelfspre- zijn, zoals voldoende voeding, water, redelijke huisvesting ledische zorg. Elke ontwikke- and toont een complex van rten en problemen, die de groei leefbaar bestaan belemmeren, van de ontwikkelingslanden is ania, waar het genoemde dui- te zien is. Nederlanders sympatiseren dit land omdat het bij het ssen van zijn moeilijkheden eigen" (Afrikaanse) weg pro- rt te volgen. Hiertoe behoorde onderbrengen van de ver- ide bevolking in dorpsgemeen- ippen, een proces dat in 1975 ooid werd. bijzonder probleem in Tanza- is, dat nog steeds de meeste )en niet beschikken over een le watervoorziening. In de re- tijd van december tot april is probleem niet zo groot. Na het dien van de droogte moet al iv het water op grote afstand het dorp uit half opgedroogde Vir>o1rioc; crpVt^clH Belangrijkste probleem is, dat dit vuil en meestal besmet water is. Herhaaldelijk zijn er typhus, en geelzuchtepidemieën geweest, waarnaast maag- en darmziekten veel voorkomen. Ook ligt de kin dersterfte hoog. Ontsmetting van het water door het te koken kan onvoldoende oplossing bieden; er is een enorm gebrek aan brandstof, waarbij houtskool voor de platte landsbevolking onbetaalbaar is. De vrouwen en meisjes moeten da gelijks één tot enkele uren lopen voor het water-halen, waar zij niet onder gebukt gaan. Toch ligt hier een tweede probleem: Zij hebben al zware taken in de huishouding en bij de bewerking van het land. Tenslotte betekent het ontbreken van een voorziening in of bij het dorp, dat er in het droge seizoen watergebrek is voor zelfs een be perkte vee-stapel. Te weinig of geen water beschikbaar is voor het ver bouwen van groente en andere le vensmiddelen voor de gezinnen. Ruim 5 jaar is er al gewerkt aan de watervoorziening van Tanza- niaanse dorpen. Wat bereikt is, vormt echter een druppel op een gloeiende plaat. Tanzania is 28 maal zo groot als Nederland. Wij onderscheiden twee projecten en de uitvoering van deze drinkwa- king met ue regering en bevolking van Tanzania. De technische uit- voering wordt gedaan door het Ing. bureau D.H.V. te Amersfoort, het Sociaal Werkvoorzieningschap Nd.-West-Veluwe, UNICEF en de Stichting Nederlandse Vrijwilli gers. Voldoende schoon water is van enorm belang voor de gezondheid en de leefbaarheid in de dorpsge meenschappen. Het is erg, dat zo veel dorpen in Tanzania nog niet geholpen zijn aan een goede water voorziening. Daarvoor heeft dat land materiële hulp nodig. Daarom organiseert een provin ciaal werkcomité een grote inzame lingsactie tussen 7 november en 7 december 1981. In deze periode be zorgt de P.T.T. aan elk adres in Overijssel een oproep om geld te storten voor de watervoorziening in Tanzania. Giro-nummer; 4275333 t.n.v. Pro vincie Overijssel, Comité Ontwik kelingssamenwerking. Elke gulden, die men overmaakt, komt geheel ten goede aan beide drinkwater-projecten. De organi satiekosten van de actie worden door de provincie betaald. Boven dien heeft het Provinciaal Bestuur f 200.000.- beschikbaar gesteld on der het motto: „Voor iedere gulden die de Overijsselaar schenkt, legt Het bestuur van de Stichting So ciaal Cultureel werk Holten heeft op verzoek van de werkgroep kof fieconcerten Holten besloten de toegangsprijzen voor jongeren en 65-plus met de helft terug te bren gen. In het vervolg zal een kaartje voor kinderen t/m 14 jaar, C.J.P. en 65-plus kaarthouders f 2.50 kosten. Ook abonnementhouders in die kategorie bezoekers profiteren van deze meevaller. Degene die reeds een abonnement hebben aangeschaft krijgen op het eerst volgende concert de helft van de kosten terug. Het eerste koffieconcert van dit seizoen werd weliswaar door plm. 100 bezoekers bezocht, maar vol gens de werkgroep waren er veel minder jongeren en veel minder gezinnen dan het afgelopen jaar. Waarschijnlijk vormden de finan ciën een belemmerende faktor. Vooral het educatieve aspect van de koffieconcerten - de jeugd in kontakt brengen met andere vor men van muziek - was beslissend voor het bestuur van de Stichting Sociaal Cultureel werk om op het verzoek tot prijsverlaging in te gaan. De werkgroep hoopt dat hierdoor de stijgende belangstel ling voor de verdere concerten in versneld tempo zal doorgaan. Op 15 november a.s. staat al weer het volgende concert voor de deur. En juist een concert wat ook voor jongeren interessant kan worden. Het „Amsterdam Gitaartrio" houdt zich voornamelijk bezig met hedendaagse muziek, hoewel hun repertoire ook werken uit andere stijlperioden bevat. Het belooft weer een gezellige morgen te wor den op 15 november a.s. in de aula van de Scholengemeenschap Hol ten voor de muziekliefhebbers in Holten e.o. De toegansprijs behoeft nu voor niemand meer een bezwaar te zijn!!! Nog even herhalen: Knipkaarten voor 6 concerten f37.50 en f 12.50. Losse kaarten: f 7.50, kinderen t/m 14 jaar, C.J.P. houders en 65- plus f2.50. Koffie inbegrepen. De jongste kinderen worden gezellig bezig gehouden in de gratis crèche. Binnenkort gaan in het Paalhuis enkele nieuwe klubs van start: kookclub. Deze klub is voor jon gens en meisjes van 8 tot en met 12 jaar. Het vindt plaats op maan dagmiddag van 15.45 tot 17.15 in het Paalhuus. We gaan tijdens deze middagen allerlei lekkere dingen maken als bijvoorbeeld speculaas, borstplaat, pannekoeken, hutspot. Natuurlijk eten we alles aan het eind van de middag samen op. De kosten voor 10 middagen zijn f 20.-. Techno-klub voor volwassenen. Dit is een kursus van 8 lessen. De lessen worden gegeven op dinsda gavond van 20.15 tot 22.15 uur in het Paalhuus. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: algemene begrippen over elektra hoe monteer ik een stekker, hoe hoe iucis. ik storingen m nel elek triciteitsnet op onderhoud en reparatie van de fiets onderhoud en reparatie van de auto algemene begrippen over water leiding en c.v. De kosten voor de kursus zijn f 30.-. Opgave zo snel mogelijke bij het Paalhuus. De handenarbeidklub. Zyn al weer van start gegaan. In sommige klubs kunnen we nog kinderen plaatsen: Dinsdag 16.00-17.00 uur in het kolnus (6-8 jaar); woensdag 13.30-14.30 uur in het Paalhuus (6-8 jaar); woensdag 16.00-17.00 uur in het Paalhuus (8-12 jaar). Voor alle hierbovengenoemde klubs kan men zich (zo snel moge lijk!!; opgeven by het Paalhuus 1. aan de heer A.J.W. Memelink vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend voor de kantine van het recreatieterrein „de Haspel", Langstraat 2; 2. aan de heer H. Lodeweges vergunning verleend voor uitbreiding van een bestaande schuur bij het pand Borkeldsweg 16; 3. aan de heer J.G. Meijerink subsidie toegekend in de kosten van herstel van het rieten dak van het pand Helhuizerweg 22; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Ingaande 15 november a.s. zal de thans in gebruik zijnde vuilnisbegraaf plaats, gelegen ten noorden van de autosnelweg A1 (E8) zijn gesloten. Gelijktijdig zal de „oude" vuilnisbegraafplaats ten zuiden van de A1/E8 weer worden opengesteld. Een en ander zal ter plaatse middels borden zo duidelijk mogelijk worden aangegeven. De openingstijden blijven onveranderd. Het huisvuil in de gemeente Holten wordt op de volgende dagen' opgehaald: x MAANDAG: Dorpsstraat, Oranjestraat, wijk „de Kol", Villaterrein Look, Burg. van der Borchstraat, Oude Diepenveenseweg, Jeurlinksweg en de containers op het zomerhuisjesterrein de Borkeid: DINSDAG: laatste dinsdag van de maand het huisvuil in het buitenge bied; DONDERDAG: het overige gedeelte van het dorp Holten {o.a. Gaarden, Boschkamp, de Haar en omgeving), alsmede het ledigen van containers van bedrijven; VRIJDAG: Holterberg, Helhuizerweg, Motieweg, Raalterweg, Espelo, Dijkerhoek en de containers op het zomerhuisjesterrein de Borkeid. Het grof vuil (lengte max. 1 meter, gewicht max. 30 kg.) kan alleen op de eerste ophaaldag van de maand worden meegegeven aan de huisvuilop haaldienst. Het huisvuil, voor zover niet gedeponeerd in containers, mag uitslui tend aan de huisvuilophaaldienst worden aangeboden in plastic lak ken, die voorzien zijn van het Komokeur. Huisvuilzakken dienen aan de trottoirband geplaatst te worden, waar geen trottoir aanwezig is op 2 meter uit de weg. Ter voorkoming van verontreiniging van het trottoir of de straat (door het stuk trekken van de zakken door honden en/of katten) verdient het aanbeveling de zakken met huisvuil niet eerder dan 's morgens aan de straat te zetten, dus niet de avond tevoren. De laatste markt van het seizoen 1981 wordt gehouden op vrijdagmid dag 6 november a.s. in de Kerkstraat. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 9 november 1981 tot 9 december 1981, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken omvergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. H. ten Dam, Vijfhuizenweg 1 te Holten, tot het oprichten, in werking brengen en houden van een rundveebedrijf met de daaraatvverbonden opslag van mest, annex opslag van olie in een bovengrondse tank van 1200 liter; 2. H.J. Slijkhuis, Raalterweg 52 te Holten, om een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensmestbedrijf annex opslag van 600 liter dieselolie in bovengrondse tank) omvattende vergunning; Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder) Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 9 december 1981 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van Burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 2 december 1981 met de afdeling Algemene Zaken ter secretarie. Zaterdag 7 november is er van 10.00 tot 17.00 uur in het Paalhuus een wolverfdag. Er wordt gewerkt met kleurechte, synthetische verfstof. Onderling worden een aantal kleu ren gekozen die zelf gemengd wor den. Met de gemaakte kleuren worden dan stalen geverfd. Voor het materiaal, de koffie en de lunch wordt gezorgd. Wel zelf pen en pa pier meenemen. Kosten voor de zaterdag 35 gulden. By voldoende animo wordt gedacht aan de moge lijkheid nog eens wolverfochtenden te organiseren.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5