DS. PEDDEMORS: ZEVEN JAAR HOLTEN HERINNERING IN DANKRAARHEID G.D.A.-fractie in Algemene Beschouwingen: Lange termijnvisie ontbreekt in gemeentelijk beleid t Medische diensten VVD-FRACTIE IN ALGEMENE BESCHOUWINGEN: PLEITBEZORGEN KLEINE DOELMATIGHEID Kerkdiensten .Ajuin* voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA r~ mm GEMEENTEBELANG IN ALGEMENE BESCHOUWINGEN: HERBEZINNING NOODZAKELIJK OP DOEL EN MIDDELEN 5 NOVEMBER 1981 -PAG. 3 „Zeven jaar hier met heel veel plezier mijn werk gedaan, maar wat dat Hoogtepunten betreft is Holten geen uitzondering. Ook in mijn eerste, de kleine gemeente Dirkshom in de kop van Noord-Holland, waar ik op 19 december 1954 in het ambt werd bevestigd en in Heerde ('58-'63), Nieuw Vennep ('63-'68), en Amersfoort ('68-<74) was dat zo. Ik heb met 7 jaar Holten dus, om in sporttermen te spreken, mijn persoonlijk rekord verbeterd, zo zei ds. G. W. H. Peddemors in wiens studeerkamer in de riante pastorie aan het Bergpad wij in verband met zijn vertrek naar Beekbergen, onder het genot van een door mevr. Peddemors gepresenteerd kopje koffie, een gezellig gesprek hadden. gewoon geen tijd voor, daar ben je ook geen dominee voor en je bent er ook te duur voor. „U was hier in Holten nog altijd met plezier werkzaam en toch gaat u weg". „Ik zal u zeggen waarom, mijn hart zegt blijven, maar mijn verstand zegt je moet gaan. Wan neer ik een ander beroep had ge had, (bijv. arts of hoofd van de school) zou ik hier mogelijk altijd zijn gebleven, maar voor een domi nee ligt dat heel anders. Wanneer ik nog enkele jaren van de tien die ik nog hoop te mogen pre ken, hier zou blijven, schuilt daar het gevaar in, dat we met elkaar gaan inslapen en dat wil ik niet. Elk mens is eenzijdig, elke dominee ook en het evangelie is veelzijdig. Laat nu een opvolger eens andere kanten belichten, die ik niet heb behandeld. Ik ben altijd voorstan der geweest, indien mogelijk, van wisseling en ben dan ook erg dank baar dat ik die mogelijkheid heb gehad. Een predikant moet geen te groot persoonlijk stempel op de ge meente zetten, je bent maar knecht. Domineren vindt ik niet alleen griezelig, maar ook heel ge vaarlijk. Dominee is een prachtig, maar ook een heel moeilijk beroep dat bij het ouder worden, wat zwaarder valt, om het te vervullen. Preek maken ging vroeger ook makkelijker dan nu. Wanneer U denkt dat mij dat zo vlot lukt, heeft u het helemaal mis. Preken zijn eigenlijk je „papieren kinderen" die als het ware door je heen zijn gegaan. Als de preek op papier staat dan een paar keer doornemen en onder strepen en dén wordt het pas een preek. Preek moet vrijdags af zijn, je hebt dan de zaterdag om in je hoofd te zetten, je éigen te maken, anders kun je hem niet brengen. Hoeveel preken gemaakt? Nou daar vraag je me wat. Daar liggen ze in mapjes, in volgorde jaar op jaar. U mag ze natellen. Of zullen we het te naaste bij „schatten"? Óké. Zevenentwintig jaar dominee, waarvan de eerste jaren pl.m. hon derd praken per jaar maken voor eigen gemeente, want ruilen zoals thans of om de veertien dagen vrij, was er toen niet bij. Laten we het totaal houden op 1600 h 1700. Pre ken vaker dan één keer gebruiken! Zelden of nooit. Waarom niet? De tijd verandert, je verandert zelf en Gods Woord is zo onuitputtelijk rijk en alles wat je kan helpen om beter te verstaan (nieuw exgege- tisch materiaal) moet je er inbren gen. Z iekenhuispredikant Heb ik jaren geleden wel 's over gedacht, maar toen ik in Holten kwam niet meer. In Beekbergen krij g ik er wel mee te maken, omdat onder deze kerk ressorteren o.a. het Chr. Tehuis voor chronische zieken „Het Zonnehuis" en dat vind ik wel fijn. Met mijn gemiddeld tweehonderd catechisanten heb ik het altijd erg best kunnen vinden. Ik hou van rust op de catechisatie. Als ik praat moeten ze luisteren. Met de orde geen moeilijkheden gehad, cor rectheid geldt ook voor het leer huis, waar het best gezellig mag zijn, met ruimte voor humor en een gulle lach. De grote trouw van de gemeente heb ik altijd onnoemelijk gewaar deerd. Is voor een dominee erg fijn! Ik heb geprobeerd om van de avonddiensten (z.g.n. leerdiensten) wat anders te maken. Wanneer je dat niet doet werk je het in de hand dat deze diensten minder bezocht worden. De mens van vandaag wil wat anders, al ben ik me wel be wust, dat het misschien wel es wat moeilij k is geweest om te begrij pen. Men leest niet zo erg veel meer op theologisch gebied en dan moetje als prediker zorgen dat je in zo'n avonddienst wat „bijspijkert". Van de dingen die er, laten we zeg gen „uitgesprongen" mogen wor den genoemd het besluit van de gemeente om een nieuwe kerk te bouwen aan de Stationsstraat op de plaats van de melkfabriek, de eerste steenlegging op woensdag 27 juni 1979 door de oudste broeder en zuster der gemeente, de officiële opening al op vrijdag 14 december 1979 (dus binnen een half jaar, nogmaals hulde aan de bouwers!) de eerste dienst in „De Kandelaar" op zondag 16 december, mijn 25- jarig amtsjubileum en het geden ken van ons 25-jarig huwelijk. „Soli Deo Gloria". Goede jaren De zeven Holtense jaren waren voor mij en mijn vrouw en onze drie dochters goede jaren. Wij voelden ons hier op de grens van Salland en Twente echt thuis en wij zullen ons die jaren in grote dankbaarheid blijven herinneren. Een van onze dochters die in Deventer werkt blijft hier wonen, dus er blijft er gens een band met Holten. Voorlo pig kom ik elke week nog een avond naar Holten om catechisatie te ge ven aan 14 jonge mensen die D.V. in het voorjaar van 1982 geloofsbelij denis zullen doen. Afscheid Ds. Peddemors zal zondag 8 no vember in de middagdienst (aan vang 15.00 uur) afscheid nemen en op zondag 22 november, na in de morgendienst van 10.00 uur te zijn bevestigd door ds. J. W. Dragt te Holten, in de avonddienst (aan vang 7.00 uur) intrede doen in de kerk te Beekbergèn, Lierderstraat '7. Op vrijdag 6 november zal er 's middags van 16.00-17.30 uur in de Ontmoetingsruimte gelegenheid zijn om afscheid te nemen voor hen die 's avonds wegens ouderdom, gezondheid of andere redenen, niet aanwezig kunnen zijn. Om 20.00 uur zal in de kerk een kort af- scheidsprogramma worden afge werkt dat zal duren tot half tien. Daarna is er in het Ontmoetings centrum gelegenheid om een kop koffie te drinken en met een handdruk afscheid te nemen van de familie Peddemors. J.W. „Het zijn vaak de kleine dingen die er voor kunnen zorgen dat de kosten in een gemeente naar beneden kunnen. Wij zijn er van overtuigd dat de energiekosten voor scholen, gymlokalen en andere gemeentelijke ac commodaties naar benden kunnen als alle gebruikers en verantwoorde lijke personen bereid zijn hieraan mee te werken". Met deze dringende oproep aan zowel het College van B en W als de hele Holtense bevolking maakte de VVD fraktie zich tot pleitbezorger voor het zorgvuldig omgaan met het energieverbruik in alle gemeentelijke gebouwen en (sport)accommodaties. Tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden raadsvergadering kwam dit naar voren uit de algemene beschouwingen van de VVD op de gemeen tebegroting voor 1982 zoals dit werd verwoord door de heer M.F. Spijker. „Bij het gebruik van de gemeentelijke accommodaties zullen we afmoeten van het idee dat de overheid de (energie)kosten betaald en het dus niet hindert of de verwarming en het licht blijft branden", aldus Spijker. Wat de kostenbesparing betreft is de WD verder van mening dat het gemeentelijk zwembad op een gunstiger manier kan worden geëxploiteerd. „Als men bedenkt dat het zwembad alleen in het zomerseizoen en dus beperkt kan worden gebruikt zijn de kosten naar verhouding veel te hoog", aldus Spijker. Hij deed dan ook de suggestie om met eventuele gegadigden die er een overdekt zwembad van zouden willen maken in overleg te treden tot overname van dit zwembad. Maar hoe het ook zij de totale sportaccommodaties kosten de Gemeente thans f 35,31 per inwoner en de VVD vindt dat gezocht moet worden naar mogelijkheden om hierin te bezuinigen. Belastingen Toekomstvisie Donderdag 5 november: 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijker- hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in,Het Bonte Paard" met voordrachtkunstenares Hanneke Kleinstra. Vrijdag 6 november: 14.30-18.00 uur: Laatste seizoen- markt in de Kerkstraat (zie be richt). Zaterdag 7 november: 14.00-17.00 uur: Verzilvering vakantie-zegels bij P.F. van Doom, Rietmolenstr. 4 (zie adv.) 10.00-17.00 uur: Wolverfdag in het „Paalhuus". Inl. Wü Dijkgraaf, tel. 2967. Zondag 8 november: 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 9 november: 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in café-rest. „Vos man". 20.00 uur: Schrijfavond Amnesty International in café-rest. „Vos man" (zie ber.) 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering Tennisclub „Holten" in „Vosman". Donderdag 12 november: 19.45 uur: Prot./R.K. bijeenkomst in gebouw „Irene" over Zuid- Amerika, voor gemeente- en paro chieleden en inzonderheid voor „In ae nota van aanbieding op de gemeentebegroting 1982 zijn naar onze mening een aantal belangrijke zaken door BenW totaal niet aan de orde gesteld". Met deze kritiek op B en W opende C.D.A. fraktieleider H.J. Westerik, tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden raadsvergadering de algemene beschouwingen van het C.D.A. op de gemeentebegroting voor 1982. In de nota van aanbieding verklaarde Westerik met name een beleidsvisie van het College ie hebben gemist omtrent de ontwikkelingen met betrekking tot het bedrijventerrein „De Haar 2", een langere- termijnontwikkeling inzake toekomstige bedrijventerreinen-, een reeds lang door B en W toegezegd plan om te komen tot energie besparende maatregelen voor de openbare gebouwen, alsmede een visie op de financiële consequenties voor de Gemeente inzake de Rijksbezuinigingen. Prioriteiten In een gemeente als Holten met ruim 1100 zielen moetje prioritei ten stellen in de volgorde: preek maken, catechistatie en bezoek aan zieken en bejaarden. Echt op visite gaan heeft mij nooit zo erg Volkshuisvesting gelegen en als dominee heb je daar Belastingen In zijn uitvoerig en gedegen betoog vond Westerik verhoging van de onroerendgoedbelasting niet ge wenst. Bij hertaxatie van panden in 1982 is naar zijn oordeel te ver wachten dat duurdere huizen lager getaxeerd zullen worden, terwijl de goedkopere huizen niet aan grote verschillen onderhevig zullen zijn. Alleen al om die reden zal dit voor de goedkopere huizen tot belas tingverhoging leiden en zou er dus sprakp zijn van dubbele verhoging, aldus Westerik. Openbare Veiligheid Grote aandacht vroeg Westerik voor het op volle sterkte brengen van het vrijwillige brand weer-corps dat thans onderbezet is. Ook vroeg Westerik aandacht voor beveiliging van de schoolrou- tes. verband zal, samen met het onder wijsveld getracht moeten worden de bëinvloedbare kosten van o.a. verlichting en verwarming, zo laag mogelijk te houden. Ook wil hij, middels een jaarverslag, meer in zicht krijgen in het schoolgebeu ren. Omtrent de O.B.D. „Midden lJssel" constateerde hij veel on duidelijkheden. Hij wilde duide lijkheid over de vraag: „Waar we met dc OBD naar toe varen. Welzijn Ten aanzien van het nog niet gede centraliseerde welzijnswerk conta- teerde Westerik dat daarvan het werk en de kosten wel gedecentra liseerd zijn. Het gereed hebben van een welzijnsplan op 1 januari 1982 noemde hij „het wekken van een valse verwachting". Westerik vroeg ook om een spoedige oplossing in zake nieuwe huisvesting voor de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Grote aandacht vroeg hij Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C.C. Addink, 19.15 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Na- jaarszendingseollecte. Oppas dienst: mevr. Admiraal- Koenders en Jóke Vogely, 10.00 uur Jongrendienst in gebouw „Irene". Geref. kerk: 9.30 uur ds. E. Overeem van Enter, 15.00 uur ds. G.W.H. Peddemors (af scheid). In beide diensten dankdagcollecte voor de kerk, 2e collecte voor rente en aflos sing. Oppasdienst: Mevr. Kors-van Dijk, Ans Paalman, mevr. Stam-de Waard (res.). Jenny Nijkamp, mevr. Schuttert-Beltman., mevr. Immink-Bartels (res.). R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll.: Najaars- zendingscollecte. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman, Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. Wat de volkshuisvesting betreft vond Westerik de tijd gekomen na te gaan naar welk type en prijs de woningbehoefte in Holten ligt. Ook hier verweet hij het College gebrek aan planmatig werken. Hij vroeg het College o.m. besprekingen te openen om de leegstaande wonin gen in het Dur-complex in de huur-sector aan te bieden en de leegstaande winkels bezet te krij gen. Verder vroeg hij naar de stand van zaken betreffende het be stemmingsplan „Dijkerhoek", her ziening bestemmingsplan Holten, de planning inzake het bouwrijp maken van het plan Beuseberg en de verdere uitwerking van het voor het starten van projecten voor Komplan. Nu er toch geen geld het steeds toenemende aantal blijkt te zijn voor uitvoering, plaat- werklozen, eventueel in samen- ste Westerik ook vraagtekens bij werking met de Stichting voor So- het ontwikkelen van een verkeers- ciaal en Cultureel Werk. Tenslotte struktuurplan Voor de kom van vroeg Westerik informatieborden Holten. Verder vroeg hij naar plan- te plaatsen bij de invalswegen en de nen omtrent het gebruik van de O AD- en NS stations. Dijkerhoekse molen. Op voorhand wees Westerik op de nadelen welke verbonden zijn aan privatisering van gemeentelijke taken. Ook vroeg hij B en W grond beschikbaar te stellen voor volkstuintjes. Onderwijs Westerik verklaarde grote zorgen te hebben inzake de toenemende tekorten bij het onderwijs. „In dit Wat de belastingvoorstellen van B en W betreft bleek de WD fraktie van mening dat de marktgelden met minstens 10% moeten worden verhoogd omdat het dekkingsper centage van deze belasting veel te laag is. Spijker zei van oordeel te zijn dat de gemeentelijke facilitei ten in het algemeen kostendek kend behoren te zijn. Met de over ige belastingvoorstellen bleek de WD akkoord te gaan. Politie Grote lof zwaaide Spijker vervol gens toe aan het adres van de bur gemeester die in zijn funktie als hoofd van de politie, de gemeente raad nauwer betrekt bij het opstel len van een beleidsplan voor de politie dat het uitgangspunt zal moeten vormen bij de bepaling van de surveillance-prioriteiten en het politietoezicht in de gemeente. „De burger is niet vrij als hij zich niet vrij voelt. Hoe moeilijk de opdracht ook is, de gemeente dient er mede voor te zorgen dat de leefomstan digheden zodanig zijn dat crimi neel gedrag kan worden voorko men", aldus Spijker, die zich in dit verband lovend uit liet over de uit stekende samenwerking tussen het Holtense politiekorps-, brandweer-, ambulancevervoer en de E.H.B.O. Bestemmingsplannen Evenals voorgaande jaren waar schuwde de V.V.D. opnieuw tegen al te veel overheidsbemoeiing en het voorschrijven van al te veel regels bij het realiseren van be stemmingsplannen. „Teveel dog matisme en reglementering bena deelt een goede doorstroming en optimaal gebruik van de woning voorraad", aldus de V.V.D. fraktie, die verder van oordeel is dat de Gemeente de zgn. bijzondere ver koopvoorwaarden voor bouwka- vels moet laten vallen nu de vraag om bouwkavels sterk is afgeno men. Wat de voltooiing van het Komplan betreft herinnerde Spij ker opnieuw aan het V.V.D. stand punt dat het bestaande gemeente huis moet worden uitgebreid op de naastliggende grond en dus niet op de Smidsbelt moet komen. De Smidsbelt wil de V.V.D. zodanig vergroot zien dat hierop, zowel de markt als andere aktiviteiten goed kunnen plaats vinden. verenigingen ter voorbereiding van Adventsactie „Solidaridad". Lei- Evenals de P.v.d.A. vroeg ook de ding pastoor Rademaker. Spr. pa- heer Spijker zich af of dit College ter J.W. Saaiman. Onderwerp: eigenlijk wel een toekomstvisie „Vechten voor voedsel, moet dat heeft. In dit verband herinnerde nu wel?" ook hij het College aan reeds lang Dinsdag 17 november: toegezegde beleidsplannen en een 20.00 uur: Gourmet-avond Ned rapport Gemeentewerken, waar- Bond van Plattelandsvrouwen afd van er nog steeds niet één is ver- Holten in zaal „Vosman", schenen. Maandag 16 tot en met woensdag 25 november: Onderwijs Huis-aan-huis-collecte voor aan schaf van caravan voor de plaatse Nadat Spijker zich bezorgd had njke afd. E.H.B.O. uitgelaten over de schrikbarende Woensdag 18 november: kostenontwikkeling in het onder- verkoopmiddag tussen 2.30 ei wijs, kwam hij opnieuw met het is.OO uur, Rode Kruis afdeling Wel voorstel om uit de Onderwijsbege- fare, in de recreatiezaal van d« leidingsdienst te stappen en in- Diessenplas. plaats daarvan, samen met buurt- Donderdag 19 november: gemeenten een othopedagogische 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holtei medewerker(ster) aan te stellen, chr. Plattelandsvrouwen Bon< „Dat de werking van de O.B.D. op (CPB) in „de Kandelaar" m.m.v dit moment goed is komt in hoge Henk Lammers van Bloemenma mate door de huidige begeleid- gazijn „Maijo". sters. Het geheel is daardoor teveel Vrijdag 20 november: persoonsgebonden. Zonder hen is 20.00 uur: Zang- en muziekavon* sprake van een matig vertrouwen i.v.m. Ie lustrum Holtens Manner in de O.B.D.", aldus Spijker. koor in „de Kandelaar" (zie b( richt). Welzi jn Zaterdag 21 november: 20.00 uur: Grote Vader Abraham: Wat het welzijnswerk betreft zei how in sporthal ,,'t Mossink". Spijker grote waarde te hechten aan de ruimte voor de wens van het Maandag 23 novemoer: individu om al dan niet in het wel- 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espel zijnswerk betrokken te raken. „In Ned. Bond van Plattelandsvroi de beleidsafweging zullen voor ons wen in „Trefpunt". Wachtm. Jong die aktiviteiten prioriteit hebben, Poerink van de rijkspol. te Hein welke het eigen initiatief en ver antwoordelijkheid van de burgers bevorderen. Hierbij dient de zelf standige kracht van burgers als wezen van het welzijnswerk te wor den gezien", aldus de V.V.D. zal vertellen over diefstal en ii braak. Dinsdag 24 november: 14.30 uur: Bejaardensociëteit „Ho ten" in gebouw „Irene". Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onrieréén dak! M15471-2214 IIMUt 24 sttni Til I54D-1II7 vufniis „Nu onze verzorgingsstaat ons wat de kosten betreft door de vingers dreigt te glippen achten wij herbezinning noodzakelijk waarbij doel en middelen, alsmede mogelijke alternatieven, aan elkaar worden getoe tst". Deze woorden vormden tijdens de j.l. dinsdagavond gehouden raads vergadering de inleiding van de algemene beschouwingen op de ge meentebegroting 1982* van de fraktie Gemeentebelang, zoals dat werd verwoord door de heer E.M. van Schooten. Van Schooten zei het te betreuren dat in de begroting geen enkele aanzet wordt gegeven tot deze denkwijze. Principieel is de fraktie Gemeente belang toch al van mening dat ontwikkeling van initiatieven zoveel mogelijk aan de partikulier moet worden overgelaten en dat de over heid daarbij slechts een ondersteunende funktie kan vervullen. Nu de middelen beperkter gaan worden moeten we oppassen niet de denkfout te gaan maken dat kwantumverlies tevens kwaliteitsverlies betekent. De begroting overziende konstateren wij dat er nog geen aanzet is gegeven tot herverkaveling van de ons ten dienst staande middelen", aldus Van Schooten die daarmee het College van B en W in feite ook een visieloos beleid verweet. Bezuinigingen Als suggestie voor (energie)bezuiniging kwam Van Schopten met het voorstel de openbare straatverlichting één of meer uren per nacht minder te laten branden, toepassing van windenergie op de gemeentelijke sportakkommodaties en toepassing van elektrolyse bij het zwembad, waardoor aanzienlijke hoeveelheden energie kunnen worden bespaard. Verder denkt Gemeentebelang aan een efficiënter beheer van allerlei welzijnsvoorzieningen door selektiever onderhoud. „Het is hoe dan ook belangrijk dat er eens wordt nagedacht, over de vraagstelling wat onder minimaal welzijn verstaan moet worden, want tussen maximaal en minimaal ligt een grote ruimte aie zonder groot kwaliteitsverleis is te benutten", aldus Van Schooten. Ruimtelijke ordening Evenals de WD is ook Gemeentebelang van mening dat de overheid zich bij bestemmingsplannen niet al te zeer in details behoort te begeven. Door maatschappelijke ontwikkelingen wijzigen behoeftepatronen zo snel dat daarop bij gedetailleerde planning niet snel genoeg kan worden ingespeeld. Van Schooten drong met klem aan op de ontwikkeling voor het „Telgenplan". Ook wil gemeentebelang in de Haar of Beuseberg eenzelfde apartementengebouw zien verrijzen zoals onlangs aan de Keizersweg gereed kwam, welk gebouw dan in de plaats moet komen van premiekoopwoningen. Verder drong Gemeentebelang aan op spoedige woningbouw op het terrein van de Fa. Schipper aan de Kolweg en de plannen van Holtense aannemers en architekten voor de bouw van woningen in het plan de Haar. Deze haast wordt ingegeven vanwege een gevarieerd woningaanbod en werkgelegenheid in de gemeente. Van Schooten kwam ook met het voorstel om in de direkte nabijheid van winkels meer parkeerplaatsen te kreëren rond het nieuwe dorpsplein. Verder pleit Gemeentebelang voor groeimogelijkheden voor Holtense bedrijven. Onderwijs Nadat Van Schooten grote zorg had uitgesproken over de kostenontwik keling in het onderwijs verklaarde hij de werkbasis voor de O.B.D. erg smal te vinden. Ook hij vroeg zich af of er geen andere mogelijkheden bestaan om de leerkrachten behulpzaam te zijn. Tenslotte drong Van Schooten aan op een betere huisvesting voor de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, het opruimen van verkoop-belemmerende voorwaarden bouwpercelen en het inschakelen van Holtense aannemers bij de uitvoer ing van het sportveldencomplex „Vletgoar'n" mmtm Arts: J.A.H. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: zr. M. Koggel, Magijnenenk 155, Deventer, tel. 05700-25757 b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 1436. Tandarts: J. Ph. Koppert, T. van Amerongenstraat 25, Mar- kelo, tel. 05476-2200. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 1515. Open bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienst verl. Midden- Overijssel" Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: tel. 1353 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3563.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3