A. Moeliker: Mogelijkheden in leegstaande DURA panden HOLTENS NIEUWSBLAD Raad beslist: Geen verhuur voormalige Mull panning in buurtschappen mdom Holten Rode Kruis, afdeling Welfare i Kinderpostzegel comité HOLTENS NIEUWSBLAD EHBO DRINGEND CARAVAN NODIG I schoolnieuws Een aktie voor water!!! [et CDA bij monde van de eer Westerik en de P.v.d.A iet als woordvoerder de heer [oeliker zagen beide liever af an verhuur van het pand aan e Kerkstraat 3, grenzend aan et dorpsplein, Smidsbelt. B W had zoals we allemaal ebben kunnen lezen, een oorstel op tafel gelegd wat et tegendeel zou willen be werkstelligen. Een voorstel amelijk om aan mevrouw I.J. Vincent-Krekel het pand ;gen verhuur beschikbaar te tellen. De heer Westerik merkte op dat na beraad met de fractie tot de volgende conclusie was gekomen: „De aanleg van het „dorpsplein", heeft vrij hoge investeringen met zich mee gebracht en doel, het organi seren van verschillende akti viteiten (waar zelfs een aktivi- teitencommissie voor in het leven is geroepen) zou aan be perkingen onderhevig kunnen zijn, wanneer overgegaan zou worden tot verhuur van dit pand, direct grenzend aan dat dorpsplein. HOLTENS NIEUWSBLAD lonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting ..holtens Nieuwsblad Donderdag 5 november 1981 - 33e jaargang - nr. 45 Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 D J. Mondeel Verzetstr. 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 et andere woorden als prioriteit werd ge teld; de doelstelling van het plein. De heer itoeliker was zoals gezegd eveneens tegen rerhuur omdat, zo werd gesteld, er nog een ivervloed aan nieuwe winkelpanden ge- oon leeg staat! Zijn tweede bezwaar was lat er niet eerder in genoemd pand een inkel gehuisvest is geweest. Kortom zijn dvies aan initiatiefvolle particulieren: „Ga eens praten met de eigenaresse van de leegstaande panden en wellicht zijn er mo gelijkheden tegen niet al te hoge kosten een dergelijke ruimte te kunnen huren. Daarbij komt dat het pand Kerkstraat 3 bij even ementen op de Smidsbelt prima gebruikt kon en kan worden als opslag, ook een argument wat de heer Moeliker aanhaalde. De heer Reilink van Gemeentebelangen Het omstreden pand, waarover de fracties dusdanig ver- verhuren, waarop een negatief antwoord uiteindelijk de deeld waren betreffende hun uitgangspunt wel of niet uitkomst was. De laatste weken zijn in de Holtense buurtschappen, Dïjkerhoek, Espelo, Borkeld en Beuseberg groepjes prominente figuren gesignaleerd, die drukke be sprekingen aan het voeren waren. Zodra echter kon- takt vanuit de omgeving werd opgenomen, zwegen deze heren als vorsten In de Beuseberg zijn signalen waargenomen dat er metingen worden gedaan, maar dat blijven natuurlijk gissingen. Hopelijk zal in dit „schijnheilige" gedoe binnenkort enige klaarheid komen. De bevolking uit deze buurtschappen laat echter niet met zich sollen en zal dan ook zodra er iets bekend wordt zonder meer uit een ander vaatje gaan tappen!!! U ontvangteer1 fraaie a su een Gebruik deze De eerste dag-enveloppen voor de Kinderpostzegels zijn dinsdag 10 november op het postkantoor ver krijgbaar. Woensdag 18 november staat een verkoopmiddag gepland, met di verse attracties, in de Diessenplas. De middag begint om 14.30 uur en duurt tot 18.00 uur. Evenals voor gaande jaren stelt de Diessenplas ook nu weer de recreatiezaal ter beschikking aan het Rode Kruis ten behoeve van het Welfarewerk. No teert u alvast deze datum Nadere bijzonderheden volgen vol gende week. Afdeling Welfare zag het duidelijk een tikkeltje anders en complimenteerde mevrouw Vincent met haar durf om deze tijd een winkeltje annex galerie op poten te willen zetten. De WD hield letterlijk en figuurlijk de kerk in het midden en veronderstelde dat ver huur onder restrictie een prima oplossing zou kunnen zijn. Losgekoppeld van allerlei openlucht uitvoeringen, want daar moeten afspraken over gemaakt kunnen worden zo stelde de WD. Burgemeester van Rappard ging hierin mee en gaf aan, dat met een tijdelijke verhuursi- tuatie geen enkel recht voor de toekomst ontleend zou worden. Op die basis moet er toch over te praten zijn, aldus de voorzitter. Maar helaas, de heer Westerik haakte op nieuw in en benadrukte telkens weer de mogelijkheden die optimaal moeten blijven om Smidsbelt als kern te doen functione- ren, inclusief de vele aktiviteiten die in de toekomst alleen maar meer gestimuleerd zouden moeten worden. „Nogmaals ik heb geen enkel bezwaar tegen een dergelijk par ticulier initiatief maar wel tegen het gege ven dat dit het plein, althans de gebruiks mogelijkheden daarvan niet ten goede zou komen. Moeliker benadrukte nog eens dat de leeg staande DURA panden enorm hard in waarde achteruit dreigen te gaan en dat op basis van bijvoorbeeld een soort bewaar- overeenkomst zeker mogelijkheden zouden kunnen zijn. „Dat is beslist niet uniek je ziet het overal om je heen", aldus Moeliker. Conclusie: galerie/winkel Calerie/winkel voor mevrouw Vincent, althans niet aan Smidsbelt. De overige raadsaangelegenheden volgen in verband met de geplaatste voorbe schouwingen, volgende week. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 N ijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij 6.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Parker-Jotter ballpoint voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Uy nieuwe abonnee opgeeft. Zo n dags- Naam. Adres: Woonplaats. Aan de ouders. Geeft op als abonnee Met van zondag a.s. 8 no- op het Holtens Nieuwsblad I vember, is de aanvangstijd van I Zondagsschool 10 uur. Vanaf die datum wordt er in de N.H. kerk Adres: I maar een morgendienst gehouden 111 en wij passen onze aanvangstijd bij Woonplaats: Lu deze kerkdienst aan. Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half V jaar/per jaar. JL Met vriendelijke groeten OW het zondagsschoolpersoneel. Onze Holtense E.H.B.O. zit drin gend verlegen om een eenvoudige caravan die kan worden ingericht als mobiele eerste hulpppost en kan worden ingezet bij ongeluk ken van enige omvang, bij grotere sportmanifestaties, oefeningen, etc. Tot nu toe gebruikte E.H.B.O. voor dit doel een soort grote militaire tent maar deze is verregaand ver sleten en dus nodig aan vervanging toe. Bovendien moet zo'n tent in onze moderne tijd als een absoluut verouderd hulpmiddel worden ge zien, want bij ongelukken van enige omvang duurt het veel te lang eer zo'n tent op de plaats van het onge luk is gebracht en vervolgens is opgezet en ingericht. Nu de versleten tent toch aan ver vanging toe is denkt de E.H.B.O. over aanschaf van een eenvoudige caravan die desnoods door zelf werkzaamheid als E.H.B.O.- veldpost kan worden ingericht. Zo'n caravan kan uiterst snel naar de eventuele plaats van het onge luk worden getransporteerd waar door bijzonder snel eerste hulp kan worden geboden.Maar ja, zo'n caravan kost al gauw een slordige achtduizend gulden en de vereni gingspenningmeester van de vrij willige E.H.B.O.-ers beschikt he laas over niet meer dan een bedrag met twee nullen.Dit droeve ge geven hebben een aantal E.H.B.O.-leden hoog opgenomen. Onder leiding van de heer Bollee van het wegrestaurant aan de Hol tense E8 hebben deze leden een aktiekomité gevormd en kregen van het gemeentebestuur alle steun tot het organiseren van een huis aan huis aktie waardoor die caravan er moet komen.Of die caravan er ook werkelijk komt zal uit de giften van onze bevolkinb blijken wanneer in de week van 16 t/m 21 november a.s. de huis aan huisaktie plaats vindt. Giften zijn welkom op gironr. 1440297 t.n.v. penningmeester E.H.B.O. Holten, onder vermel ding van „Aktie Caravan". In ons water- en regenrijke land denken we bij een aktie voor water wellicht aan een niet geslaagde grap of aan overbodig werk, zoiets van water naar de zee dragen. Zo vanzelfsprekend water voor ons is, zo zeldzaam is het voor mensen elders in de wereld, bijvoorbeeld in Tanzania. Niet alleen water is daar zeldzaam, maar ook alles wat met of dankzij water tot stand kan komen, zoals gras/akkerbouw en daarmee de voedselproduktie, maar ook een verantwoorde hygiëne is zonder schoon water niet voorstelbaar. Voor veel landen, die op de rand van het bestaansminimum leven, is water een kostbaar goed dat slechts met de grootste moeite gewonnen kan worden. In de provincie Overijssel gaat in november een aktie van start om gelden bijeen te brengenn om in Tanzania waterputten te slaan en een waterleiding aan te leggen. Water, dat het begin kan betekenen van bestaansmogelijkheden voor grote groepen Tanzanianen. Het be treft hier een concreet projekt onder verantwoordelijkheid van de Unesco, zó concreet en zó op de primaire behoefte afgestemd, dat wij daar moeilijk aan voorbij kunnen gaan. Reden voor mij om deze aktie van harte bij u aan te bevelen! Mr. W.L.F.C. ridder van Rappard.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1