DAGBLAD TUBANTIA VooraUesimtuwetehmoeLenmeer. nationaal jeugd fonds oltens mannenkoor estaat vijf jaar lit het politierapport Verloren en gevonden MUSKY GAAT WEER OPEN BURGERLIJKE STAND MORGEN LAATSTE SEIZOENMARKT p0ÜT|E|< CAFE RAD|0 00ST Vroeger bracht z'n krant z'n thuis een flink stuk dichter bij; waar hij ook werkte in de wereld. Nu brengt diezelfde krant de wereld bij hem in huis. Ver nieuws dat oude herin neringen oproept. Maar ook de dingen die een paar straten verder gebeuren. Hij leest het allemaal; op z'n oude vertrouwde wijze. Dagblad Tubantia op tafel en er dan eens lekker breeduit voor gaan zitten. Een dagelijks ritueel, dat hij voor geen goud wil missen. HOLTENS NIEUWSBLAD - 5 NOVEMBER 1981 - PAG. 11 gelegenheid van het vijf-jarig bestaan zal het Holtens inenkoor op vrijdag 20 november een lustrumconcert en. De voorbereidingen voor dit concert zijn reeds in e gang. SCHRIJF WONI) AMNESTY INTERNATION AL „DOORGAAN MET PROTESTEREN" aar 5-jarig bestaan heeft het zich een plaats verworven in erenigingsgebeuren in Holten an tal van aktiviteiten mede- ing verleend (o.a. kerkdien- gewestefijk concert, eigen erten, kerstzangdiensten, Open Deur-samenkomsten, Bar- timéusavond enz.). Het koor telt momenteel 42 leden, dit mag best wat hoger, dus Aan het concert dat gegeven zal worden in de kerkzaal van „De Kandelaar" zullen meewerken een trompetist, een mandoline en een kamerorkest, een sopraan en een pianist. Al met al dus een zang- en muziekrijke avond die de belang stelling verdient van een groot aan tal Holtenaren. De toegang is vrij. Een gedeelte van de hoge kosten hoopt men te dekken door in de pauze een verloting te houden. oktober vond een aanrijding its op de Markeloseweg met de afslag Markelo. De heer W.J.B. leende geen voorrang aan de r J.H.A.N. er deden zich geen soonlijke ongelukken voor. 31 oktober heeft E.K. aangifte laan van diefstal c.q. vernieling zijn fiets. De fiets die werd vreemd bij disco De Waag, werd aal vernield terug gevonden in fietsenhok voor de Scholenge- enschap 1 november 1981 vond een aan- ling plaats op de Markeloseweg heer T.P. bestuurder van een imfiets reed met zijn bromfiets ;r de Parallelweg, en bemerkte t dat de weg op een gegeven ment „versprong" naar links, ardoor hij in de berm terecht am en viel. Zijn vriend E.W.J. ermars overkwam het zelfde, iden werden met verwondingen rgebracht naar St. Geertrui- nziekenhuis te Deventer. Gevonden: Bruin/Beige sjaal met roosmotief; Eurocheque-pasje t.n.v. H. van Tent; Spin; Bril met blauw montuur; Rood/zwart train- igsjack; Linkerhandschoen, zwart leer met rood/witte biezen;; Pink, rood/bont Verloren: Rijbewijs BE en kentekenbewijs Ford, blauw enveloppe-tas en zon nebril; Groene geruite sjaal; Hand schoen, glacés/grijs; gele fiets; spaarbankboekje van de Rabo bank; Wieldop; Datsun; Zilver kleurig dameshorloge, zwart leren bandje; Zwarte portemonnee met dubbele rits, inh. fl. 15.- en sleutel; Bruine (oude) portemonnee, inh. fl. 200.-. Vanaf vrijdag 6 november kunnen Holtense jongeren tussen 12 en 16 jaar (tot en met 15) weer terecht in de teenersoos Musky. In de her fstvakantie werd met man en macht gesleuteld om een fikse opknap- en reparatiebeurt rond te krijgen en dat is prima gelukt. Voor het eerst dit seizoen kan men weer terecht zes november tussen half acht en tien uur. Tijdens deze ope ningsavond zullen verschillende D.J.'s zich voorstellen en elk gedu rende ongeveer 20 minuten hun kunnen ten gehore brengen. Teenersoos Musky zal dit seizoen alleen op de woensdagmiddag en de vrijdagavond open zijn. Organi satoren Martine Sarink, Gerard Veneman en stagiaire Rita Schui- terd zullen proberen er samen een geslaagde start en een fijn winter seizoen van te maken. Geboren: Aaltje Maria d.v. E.J. Reterink en H.B.J. Altena; Herman Aijen z.v. H.J. Hulsman en H.J. Zwiers; Niki „Doorgaan met protesteren". Ook al hebben we misschien wel de neiging om te denken en te zeggen: „Wat helpt het of we nu al protesteren tegen onrechtmatige vrijheidsberoving en het plegen van geweld tegen onschuldigen die alleen maar opkomen voor hun opvatting of geloofsovertuiging of het in sommige landen op grote schaal ten uitvoer brengen van de doodstraf (denk b.v. maar aan Iran). Toch moeten we maar doorgaan met het blijven ageren tegen het vele en grote onrecht dat er nog dagelijks in de wereld gebeurt door het aanschrijven van de verant woordelijke regeringsfunctionaris sen en hen vragen hun onmense lijke zienswijze en praktijken te veranderen en de mensen die ze menen gevangen te moeten nemen een eerlijk proces te geven en tij dens gevangenschap geen marte lingen (vaak tot de dood toe) te laten ondergaan. Meent U, samen met ons, dat het toch zinvol is, weer eens brieven te sturen, dan stelt de werkgroep Amnesty International U in de ge legenheid om uw schriftelijk pro test op papier te komen zetten op de schrijfavond, die gehouden zal worden maandagavond 9 novem ber in hotel „Vosman" aanvang 20.00 uur. Voorbeeld brieven in verschillende talen zijn aanwezig. Uw medewer king wordt op hoge prijs gesteld. Plaatselijk comité „Amnesty De onlangs in oktober gehouden kollekte van het Nationaal Jeugd Fonds - het fonds van Jantje Beton - heeft in Holten het forse bedrag opgeleverd van in totaal 1300.- gulden. Van dit bedrag zal plm. 50% ten goede komen aan de verschillende plaatselijke jeugdverenigingen die aan de kollekte hebben meegedaan, t.w. de peuterspeelzaal in Holten. Op landelijk niveau geeft het Nationaal Jeugd Fonds met het overige deel van de opbrengst steun aan tientallen concrete projecten van het jeugdwerk, zoals speelplaatsen, kinderboerder ijen, clubhuizen, speel-o-theek e.d. Bovendien zullen in dit Jaar van de Gehandicapten tevens een aantal initiatieven worden gesteund die de integratie van gehan dicapten en gezonde kinderen beogen. Het plaatselijk actieteam dankt iedereen voor zijn bijdrage. De laatste warenmarkt seizoen 1981 wordt morgen van half drie tot 18.00 uur gehouden in de Kerk straat. In de vrijdag 29 oktober onder voorzitterschap van we thouder H. Stegeman gehouden vergadering van de marktcommis- sie werd besloten, behoudens goedkeuring van het gemeentebes tuur, de markt met ingang van vrij dag 5 maart 1982 te houden op het dorpsplein „Smidsbelt". Op vrij dag 26 februari zal middels een proeopstelling worden bekeken of de kramen van de „vaste kern van kooplieden" er kunnen staan. Voorafgaande aan de vergadering van 29 oktober j.l. wérden aan de z.v. H.G. ten Brink en H.M. Rama ker Overleden: B.H. Sluiter-Rensen, oud 93 jaar, Holten (overl. te Gorssel). hand van een tekening van de dienst van gemeentewerken en ge plaatste schragen de mogelijkhe den bekeken waarby het in „theo rie" wel klopte maar de praktijk wil soms wel eens anders, vandaar een proefmarkt met kramen, verkoop wagens etc. In de vergadering ten gemeentehuize werd ook weer de suggestie gedaan om in plaats van een seizoenmarkt (maart tot en met november) het hele jaar door markt te houden. De heer Bönhke te Enschede, hoofdbestuurslid van de Land. Verenigingen Straat- en markthandel en de heer de Bruine, afgevaardigde van de marktkoop lieden waren zeer positief van me ning dat wat in kleinere plaatsen kan in Holten zeker moet kunnen en adviseerden dan ook om het hele jaar markt te houden. Er zullen in de winterperiode als gevolg van de weersomstandigheden wel eens kooplieden weg blijven maar het Het politiek café van Radio Oost zal op donderdag 5 november ge wijd zijn aan de problemen die zo'n kleine 1000 Overijsselse boeren hebben met het verlengen van hun schadelijk wild-akte's. Met zo'n ak te, ook wel artikel 53 jachtakte ge noemd, mogen deze boeren al vele jaren schadelijk wild, zoals kraaien en eksters, afschieten. Daardoor wordt veel schade op de boerenbedrijven voorkomen. De dienst Faunabeheer van het Minis terie van Landbouw wil deze jach- takte's nu intrekken. Dit tot grote aantal dat als 't even Kan wel komt zal voldoende blijken voor een goede markt. Na het afwegen van voor en tegen ging de vergadering accoord met een voorstel om t.z.t. te praten over een proefperiode met de weekmarkt in de winter. woede van de betrokken boeren die al een actiecomité, en sinds kort ook een hoerenjagers vereniging, in het leven hebben geroepen. Tijdens het politiek café van Radio Oost, zullen de verschillende partijen hun vaak tegengestelde meningen naar voren kunnen brengen. Het Ministerie van Landbouw wordt vertegenwoordigd door mevrouw Pop, terwijl de boeren door in ieder geval de heer Nollen uit Wierden verdedigd worden. Ook de Konin klijke Nederlandse Jagersvereni ging zal een afvaardiging sturen, terwyl verder de Stichting Kritisch Faunabeheer is uitgenodigd. Het programma wordt donderdag tussen half zes en zes uur recht streeks uitgezonden vanuit café restaurant „De Bagatelle", tussen Raai te en Maliënheem. Radio Oost zendt uit via de FM kanalen 31 (96.2 Mhz) en 7 (89.1 Mhz). LEZEN KLIN JEW OVERAL MAAR MISSEN KUN JEU NERGENS. Invullen, uitknippen en opsturen in open enveloppe aan: Dagblad Tubantia Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede. Een postzegel plakken is niet nodig. Stuur mij twee weken gratis op proef uw krant Naam: Adres: Postcode: Plaats: Als ik mij daarna abonneer: hoort u niets meer van mij en betaal ik mijn abonnement: per maand per kwartaal per jaar zal ik u nader berichten. O aangeven wat u wenst) De drukker. .De beste manier om Dagblad Tubantia niet te missen is abonnee worden. Als u de bon stuurt, ontvangt u voortaan een goede krant, die er elke dag prima verzorgd uitziet. Want daar zorgen ik en m'n collega's voor."

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13