SPECIALE HEFFING OP MEMOER? DE SCHAKEL Prinses Beatrix Fonds UJBEWIJSHOVDERS VINTERMODE SPEELT MET BROEKROK Zachte wol voor harde tijden Radio Oost programma v HOLTENS NIEUWSBLAD ezellige koffieochtend attelandsvrouwen Verloren en gevonden Nationaal kampioenschap Lego-bouwen, wegens 25-jarig jubileum iKTOBER 1981 -PAG. 7 aardgas een kostbare zaak ien is, is het beslist de moeite aandacht te schenken aan i oorzaken voor het warmte- in de woning, uitgerekend dat 23% van de opgewekte en betaalde ite, verdwijnt door de kieren lieten van het huis. Hetgeen comt op ruim 200 m3 gas, of- ruim 120 gulden bij een ga- van ongeveer 60 cent per ku- meter. afdoende remedie tegen tocht armteverlies is het toepassen ochtprofielen langs deuren en >n, en dorpelstrips voor onder euren. ïtprofielen bestaan uit een iiinium of kunststofprofiel, met een zachte, meegaande pvc Ze zijn door iedereen makke- an te brengen, worden met een rzaagje op maakt gemaakt en de bijgeleverde spijkertje vast- agen. pelstrips, an dan niet voorzien een pvc flap of een nylonborstel de huisdeur), worden onder- de deuren bevestigd die de sluizen moeten afsluiten, htprofielen en dorpelstrips zijn l-h-z-verpakking verkrijgbaar le specialisten die op het naam affiche hebben waarop staat: ht kun je nu meten. aan ice s neren 9 op di 'lekke- agen n. Daai jze. alle t Tapi 2 klant Het hoofdbestuur van de Overijs- selsche Landbouwmaatschappij is beducht voor een speciale heffing op mengvoer. Het gaat om een toe slag voor verwerking van graan- vervangende produkten in veev oer. Wanneer de Europese Ge meenschap zo'n heffing zou opleg gen, zou dat de Nederlandse boe ren vele miljoenen guldens gaan kosten. Met name de varkenshou ders en pluimveehouders zijn de dupe. Beide sektoren zijn in Over ijssel sterk vertegenwoordigd. Vandaar, dat de OLM in de hoofd bestuursvergadering van maan dag 5 oktober ruime aandacht aan deze kwestie schonk. Al een paar jaar speelt deze zaak in Europa. De laatste tijd wordt ech ter de druk om de heffing in te voeren steeds groter. De Franse en Duitse graanboeren pleiten zeer sterk voor de toeslag. In hun kiel zog dringen ook de varkens- en pluimveehouders in deze landen aan op maatregelen. Ze hopen hiermee hun Nederlandse kollega's een gevoelige sl^g te kunnen toe- De in onze gemeente gehouden collecte van het Prinses Beatrix Fonds heeft in totaal f 5680.- opgebracht. Voor Uw medewerking zeggen wij Uhartelijk dank. Het plaatselijk comité Iflames waren woensdagochtend ktober aanwezig op een kof- chtend in het Bonte paard, ma van deze morgenwas: de uw in de overgang. Mevr. T. burg van de VIDO groep uit ijltenter vertelde over deze mate- ;n na de pauze konden er vragen teld worden. Ook waren er en- dames die in een praatgroep het VIDO deelgenomen heb- Zij vertelden hun ervaringen ihet is om in zo'n groep te zitten. Een interessante morgen. Aan het eind van de morgen bedankte mevr. Kroon de dames van de VIDO groep en er werd afscheid genomen van mevr. R. R. Wechsta- pel-Stevens. Zij was lid vanaf de oprichting. Mevr. Kroon wenste haar in Holten ook een goed ver enigingsleven. Mevr. Wechstapel bedankte iedereen voor de prettige tyd die ze bü de plattelandsvrou wen in Dijkerhoek had gehad. er vooral op dat uw rijbewijs lig blijft. Het rijden met een LOPEN RIJBEWIJS is niet al- een strafbare overtreding, kan u in verzekeringskwesties fs voor bijzonder onaangename Volgen plaatsen. Bovendien pt u verplicht nogmaals rijexa- te doen als de geldigheids- ir met meer dan een jaar is ■rschreden. Zorg er daarom )r dat u de formulieren (waar- Ier de Eigen Verklaring) voor vernieuwing van uw rijbewijs tijd verstuurt. Het kan u veel iblemen besparen. t is extra belangrijk indien u h n.a.v. de Eigen Verklaring tot arts moet wenden. (Hieronder t óók iedereen van 60 jaar en der). Dan moet u zelfs rekening uden met een aanvraagtermijn van minimaal 3 maanden. De hoe veelheid aanvragen bij de Genees kundige afdeling van de Stichting CBR is namelijk overstelpend. Daarom kan de afhandeling van uw aanvraagformulier nogal lang du ren. Wees daar vooral op voorbe reid. Om in het bezit te'blijven van een geldig rijbewijs is het raadzaam de Geneeskundige Verklaring dus minimaal 3 maanden vóór het ver strijken van de geldigheidsduur aan te vragen. Behoeft u zich voor de aanvraag van de Geneeskundige Verklaring niet tot een arts te wenden, dan duurt de behandeling bij het CBR niet langer dan 14 dagen. Wilt u algemene informatie over de vernieuwing van het rijbewijs, stuur dan een briefkaart en vraag de folder 'Vernieuwing Rijbewijs' aan. Uit het politierapport Op 7 oktober 1981 de heer B.J.M. uit Holten gecontroleerd, deze bleek te diep in het glaasje te heb ben gekeken. Na de blaasproeven is een bloedproef afgenomen. Op 7 oktober vond een aanrijding plaats op de kruising Deventerweg-Aaltinksweg-J eurlini beiden waren totall loss, er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op 8 oktober 1981 is er een ver keerscontrole gehouden op de Al, op de parkeerplaats van de noord elijke rijbaan. Controle geschiedde i.s.m. motorrijders en de technische afdeling van de verkeersgroep. Er werden in totaal 37 vrachtwagens, 3 personenauto's met aanhanger en één autobus gecontroleerd. Er werden in het totaal 14 processen- verbaal terzaken diverse gepleegde overtredingen opgemaakt. Op 9 oktober 1981 snelheidscon trole in de Oranjestraat. In het to taal werden 11 bestuurders voor te hard rijden bekeurd. Op 10 oktober 1981 twee personen gecontroleerd die beiden te veel hadden gedronken, het ging hier om L.R. J.W. uit Dronten en G.L.E. uit Enschede, blaas- en bloedproe ven afgenomen. Beiden werd proces-verbaal aangezegd. Op 11 oktober 1981 vondt een ka- chelbrand plaats aan de Steven- sweg. Een oliekachel vatte vlam, de brand werd door de bewoner zelf geblust. Donderdag 15 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Knelpunten in de regio met als onderwerp: gehandicapten in ver keer/vervoer. Vrijdag 16 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal'weerbericht. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, re gionaal weerbericht. „Met Radio Oost het weekend in", waarin on dermeer uitgaanstips en de film- en t.v.-rubriek. Zaterdag 17 oktober 1981 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Sportprogramma van Radio Oost. Zondag 18 oktober 1981 11.00-12.00 uur: ANP. Het verzoek- platenprogramma van Radio Oost, waarin o.m. agenda en evt. korte sportnabeschouwingen. 18.00-19.00 uur: ANP. Het sport programma van Radio Oost. Maandag 19 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weeroverzicht, de groente- en fruitprijzen door Jan Rietveld. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het Boerenprogramma, waarin o.m. het boerenweerbericht, de ru briek „De Groene Overall", daarna mode heeft het deze eeuw meer laten zien: als de den harder worden - en de elvaart minder - gaan de pensen op zoek naar wel- pn. Op alle fronten. En de imesmode - die bijna van ïture voorop loopt - rea- :ert onmiddellijk. Met een ;ur aan mogelijkheden )or eigen stijl die gedragen ordt door de noemers waliteit en Komfort in uiver Scheerwol. Zachte ol. jkt u de lijnen voor de komende nter 81/—Q er maar op na. Voor de oge vrouw is er de uitheemse fol- ore van de berber-look. Aange- wde, dekenachtige stoffen in na- urlyke kleuren die zich laag- er-laag soepel en warm dragen in kken, broeken, hessen, capes en |de jassen. eel praktisch en sportief voor alle Bftyden is de nieuwe combina- anode die de fraaie naam „Eng- ch Countrij Look" meekreeg, el blazers, capes, peUerines, ortieve jassen en rokken met ooien in Zuiver Scheerwollen offen als tweeds, shetlands, mswol en flannel. Kortom: euwe mode die terugvalt op nog tijd gerespecteerde waarden: waliteit en Komfort, et als verfrissend tintje het grote mbod in verschillende stijlen mtalons. Want wie durft, mag eze winter naast de pantalon met fchte pijpen en de broekrok ook de tardrijbroek, de knickerbocker of bermuda proberen. Stijlvol en chic De derde trend van deze winter brengt u zichtbaar mooi Zuiver Scheerwol voor de stijlvolle chic in uw garderobe. De eenvoudige lijn wordt aangezet met subtiele de tails in zorgvuldig gekozen kleuren. Double-face, flausch, moufflon, ve lours, flannel, shetlands met een zachte touché, het stuk voor stuk perfecte stoffen in een fraaie mode voor vrouwen met smaak. Roman tische accessoires als kanten kraagjes, ruches en jabots geven een elegant tintje aan de overigens vrij strenge belijning. En de kleuren? Kies de kleur die u past, kan deze winter. Net als vorig jaar wordt de basis gelegd door neutrale en klas sieke, vrij donker getinte kleuren. Daarop kunt u zelf naar eigen smaak combineren: natuurlijke bostinten met bijvoorbeeld een prachtig mosgroen of zachte pas tels als u van rustig houdt. Maar voor wie kleur wil geven aan de grijze maanden zijn er nog altijd de felle, sportieve kleuren die verras sende effecten op uw basis-kleding kunnen hebben. De algemene trend beziend is dui delijk, dat de modemakers voor de winter 81 l-Q doorborduren op de combinatiemode. Met extra nad ruk op de zachte kwaliteiten van Zuiver Scheerwol. Vele honderden modezaken door het hele land la ten dit najaar in hun speciale Wolmerk-etalages zien welke ein deloze mogelijkheden daarmee op uw weg liggen. Dus laat u op ideeën brengen. Kies weloverwogen en koop goed. De nieuwe mode vraagt erom. ^ek gerust de broek aan. De nieuwe wintermode geeft u alle kans. lijvoorbeeld met de verrassende en verfrissende blazer/knickerbocker ombinatie van Rodier Paris (rechts). Het jasje met broekrok links op de toto is van Flag schip, ter wijl het pak van Manfred Geissler in het midden n fraai voorbeeld vormt van de praktische combinatiemode die deze inter u brengt. de consumentenrubriek „Op de koop toe". Dinsdag 20 oktober 1981 12.00-12.3ff uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Het programma „Mensen ma ken nieuws/muziek". Woensdag 21 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht, de ru briek „mens erger je niet". 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht, het pro gramma „midweek", met als on derwerp politici in de sport. Minister Van der Louw van C.R.M. heeft een nieuwe programmaraad voor Radio Oost benoemd. Dit was nodig geworden na de driedeling van de RONO in Radio Noord, Ra dio Fryslan en Radio Oost. In de nieuwe raad hebben zitting: de heer B.J.M. Duimel uit Deventer, drs. E. Broekhuis uit Ede, de heer A.F. Uyen uit Nymegen, de heer H.J.A. Ebbeng uit Gendt, drs. J;A. Jansen uit Dieren, mevrouw G.G. Jonkhans-Steenbergen uit Har- denberg, de heer J.H. Veenhoff uit Eek en Wiel en de heer G.J.M. Woertman uit Hengelo. De leden zijn voor een termijn van vier jaar benoemd. De programmaraad van Radio 'Oost geeft richtlijnen en aanwijzigingen voor de program mering van de streekradio van Overijssel en Gelderland. In de hal van de „School met de Bijbel" werd maandagavond de jaarlijkse ouderavond gehouden, die na het gezamenlijk zingen van lied 281 werd geopend door de voorzitter mevr. DJ. Blok-Bouw- sema. Zij herinnerde er aan dat het in april 1982 75 jaar geleden zal zijn dat de „School met de Bijbel" in Holten werd gesticht. Zolang er ouders zijn met de bijbel, zal de school met de bijbel blijven be staan. Die twee horen bij elkaar zo besloot mevr. Blok. De secretaresse mevr. M. Im- mink-Bartels las hierna de notulen en een uitgebreid jaarverslag, pen ningmeester H.J. Overmeen gaf een toelichting op het financieel verslag en het hoofd der school de heer Vogel deed nog enkele mede delingen. Na de pauze werd het woord gegeven aan de dames L. van Loveren en I. van Hezewijk van de Onderwijs Begeleidings Dienst (OBD). De vraag „welk nut heeft de O.B.D. voor onze kinderen én onze school" werd uitvoerig beant woord. De O.B.D. maakt nooit de dienst uit op school, maar werkt uitsluitend op verzoek van de leer krachten en de ouders. De O.B.D. helpt en instrueert het schoolteam hét onderwijs aan de kinderen zo te geven, dat ze in een tijd, waarin alles zo snel verandert, wegwijs worden in de maatschappij en hun opgedane kennis kunnen gebrui ken. Dit eist meer aandacht dan vroeger. By dit proces wil de O.B.D. behulpzaam zijn. De individuele begeleiding van een kind komt aan de orde aan de hand van een voor beeldprobleem. Er werden n.a.v. de boeiende lezing enkele vragen ge steld die de beide dames gelegen heid gaven op verschillende dingen nog wat dieper in te gaan. Mevr. Blok sprak een hartelijk woord van dank en bood een attentie aan. De geslaagde avond werd na het sa men zingen van lied 387 door de heer J. Kolkman met gebed beëin digd. brengen. De Nederlandse boeren hebben namelijk zeer veel graan- vervangers in het veevoer zitten. Met grote schepen worden die pro dukten zoals tapioca en manioJr uit de derde wereld aangevoer in .Rot terdam endaar in het veevoe.v ver werkt. Dankzij deze graanv e.rvan- gers heeft de Nederlandse bever vrij goedkoop voer. In het buitenland ziet men dat met lede ogen aan. Zelf moet men daar met de duurdere granen werken. Daar konat nog by, dat er in Europa aanzienlijke graanbergen zijn. Stop. de invoer van graanvervangers esi stimuleer het verbruik van granem uit Europa in het veevoer, zo luid.t in Frankrijk en Duitsland de redenering. „Een heffing betekent d'i nekslag voor onze veevoederindiostrie", verzette de heer J. Aalen)auis uit Almelo zich tegen de plannen voor een toeslag. De heer li.A. Haverslag uit Okkenbroek ging nog een stapje verder. „Als mem de graanvervan gers net zo duur maakt als het graan, zal de v arkenshouderij ver huizen van Nederland naar Frank rijk. Het voer wordt dan namelijk in Frankrijk gc/edkoper, omdat men met lagere transportkosten zit", waarschuwde de heer Haverslag. Hy was er bevreesd voor om zelfs maar met. de kleinste heffing te beginnen. „Dan loop je het risiko, dat die heffing steeds wordt opge schroefd"', zei het OLM-hoofdbes- tuurslid,. De heer J. Wolthuis uit Dedemsvaart voorzag, dat Neder land maatregelen tegen de graan vervangers niet kan tegenhouden. Ook al spelen argumenten mee, dat dankzij die produkten de derde we reldlanden nog iets kunnen uitvoe ren. „De Fransen zullen maatrege len afdwingen", voorspelde de heer Wolthuis. OLM-voorzitter D.J. Jonkhans was het met hem eens. „Je kunt dat Franse en Duitse standpunt niet van tafel vegen", stelde hy. De OLM-voorzitter vond daarom, dat vanuit Nederland een soort tussenoplossing aangedra gen moet worden. Zo zou men met de derde wereldlanden afspraken kunnen maken, dat ze niet meer dan een bepaalde hoeveelheid graanvervangers leveren. Ook zou men een gedeelte van de graanberg tegen een zeer lage prijs door het voer kunnen mengen. Dit dan op kosten van de Europese Gemeen schap. „Laat men eerst die maatre gelen maar eens nemen, voordat men tot een heffing overgaat", al dus de heer Jonkhans. Gevonden: Fietssleutel; Volkswa gensleutels: Rode Jas; Zijden sjaal; Quartz horloge, rood /wit/blauw band; Blauw/groene trui, kabelmo tief; Bruine sjaal, schuin gestreept; Wijnrode jas. Verloren: Zwarte portemonnee, inh. plm. f 20.00 en strippenkaart; Zwart/bruine kater, plm. 1/2 jaar oud; Grijs/bruin hondje, geslacht reu; Zwart kat met grijze halsband; Tas met gymspullen erin (broek/shirt/schoenen); Zwart tumpakje; Bruine leren portemon nee met rits en vak met drukknop; Zwarte portemonnee, inh. bank- pasje plus eurocheque; Tas met gymspullen, van wol geweven, kleuren zwart/wit; Zilveren schake larmband met kinderkopje eraan „Dinie"; Schooltas met aantal boeken; Grijze roodstaart pape gaai; Gouden ring met groeibril jant; Autosleutel; Leren voetbal, kleinen wit met blauwe vlek; Her enhorloge, digitaal met metalen- bandje; Dubbele fietstas, kleur groen; Rood regenpak; Zwarte por temonnee met drukknopje, inh. plm. f 10.00; Bruin linnen tasje met donker blauw vest en bril; Donker rood regenjack; Blauw regenpak met witte bies; Bril, met goud mon tuur, in donker bruin etui; Wit quartz horloge, zonder bandje; Blauw/rood zwampak; Blauwe winteijas, linkerzak kapot; Zilve ren horlogeband; Groene poncho; Hond, teef, wit/bruine foxterrier; Blauw jack, van binnen geblokt. Ter gelegenheid van het rgvjarig jubileum van Lego Nederland in 1982 (het Deense bedrijf v Aert dan tevens zijn halve-eeuw fee st) orga niseert deze speelgoedfabrikant een Nationaal Kampiioenschap Lego bouwen, waaraan naar ver wachting meer dan 25.00 0 kinderen zullen deelnemen. Dit j/aar al - in oktober a.s. - begonnen, de eerste voorronden, waaraan de 150 be langrijkste speelgof id winkeliers over het gehele land v erspreid zul len meewerken. Na regionale tus- senronden in vier pretparken, strijden tenslotte op *16 oktober 200 kinderen in twee categorieën op Schiphol om het N ationale Kam pioenschap. Deze twee categor ieën zijn 'tech nisch Lego' voor rinderen tussen de 9 t/m 12 jaar e ri 'gewoon Lego' voor de leeftydsk) .asse 5 t/m 8 jaar. Het is de bedoel!1 n.g dat in de voor ronde de kindere m thuis naar eigen fantasie en ide .e met Lego een werkstuk mak'm en dat by de plaatselijke winkelier aanbieden ter beoordeling door een jury. Daaruit komen dan in beide cate gorieën steeds tieri prijswinnaars naar voren, waarvan de drie hoogst geklasseerden voor de halve finale uitgenodigd worden. Tenslotte zul len van deze 900 kandidaten twee maal honderd jongens en meisjes tijdens de finale op Schiphol twee uur lang wedijveren om het Natio naal Lego Kampioenschap. Op deze dag wordt een groots feest programma voor de kinderen en hun ouders op Schiphol georgani seerd met o.a. rondleidingen en op tredens van bekende artiesten. De aardigste werkstukken blijven daarna een maand lang op Schip hol tentoongesteld, samen met fo to's van de halve finale. Jongens en meisjes tussen de 5 en 12 jaar kun nen zich opgeven by de deelne mende 150 speelgoed winkeliers, die t.z.t. aan een aparte sticker op de winkelruit herkenbaar zullen zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7