ipening Wansink ging gepaari met til van attracties Batig saldo ruim 50 procent lager dan vorig jaar Uit gemeentebegroting blijkt.. HOLTENS NIEUWSBLAD Mans uut HooSt'n weer op dreef Geen ruimte voor taakuitbreidingen Fienpreuvers nieuws roepscommandarst star! op korte termijn lianden-en' verlichtingscontrole 1981 NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 D.J. Mondeel Verzetstr. 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 15 oktober 1981 - 33e jaargang - nr. 42 Jet terugwerkende kracht onlangs per 1 oktober de ïeer G.W. Oberink, tot die latum plaatsvervangend jroepscommandant in rubbergen, benoemd tot rroepscommandant in Hol en. De' hele procedure nam :en periode van acht maan den in beslag en pas maan dag 12 oktober kreeg de ïeer Oberink definitief be- icht betreffende de aanstel ing in Holten, „Natuurlijk cunje hier niet abrupt weg", co stelde de heer Oberink. Je hebt even een korte pe riode van afbouw nodig om de zaken goed over te kun- ïen hevelen. Toch hoop ik zo snel mogelijk, misschien ;elfs al maandag aan- itaande in Holten aan het sverk te kunnen gaan"! De gemeente Holten in bij ie heer Oberink enigszins bekend, gezien de goede contacten die er waren met de in mei van dit jaar over leden groepscommandant in Holten de heer van Heun. ,We zijn in Zuid-Wolde (Drente) zelfs buren geweest en de heer van Heun was daar gedurende mijn Drentse periode mijn di recte chef'. De ligging van Holten spreekt het echtpaar Oberink enorm aan. Met het oog op de drie zoons Bennie (9 jaar), Erik (14) en Jan Wil lem (16) is de scholenge meenschap in Holten een positief gegeven. „Kwa ge meente is Holten duidelijk kleiner, Tubbergen telt on geveer 17.000 inwoners en Holten plusminus 9000. Het aantal manschappen in Groepscommandant Holten de heer G.W. Oberink; „ligging en gemeente spreekt er aan". Tubbergen is 23 en Holten telt 15 politiebeambten. „Ervaringen opge'daan in Tubbergen zouden best eens van pas kunnen ko men. En verder geldt dat ik me eerst gedurende een pe riode moet oriënteren in ex terne problematiek, bege leiding en gemeentelijke kontakten. Hoofdzaak is dat ik er zin in heb". De officiële installatie Vjan de heer Oberink als groeps commandant in Holten is op korte termijn te ver wachten. Allereerst blijkt uit de „miljoenen nota 1982" datB. en W., waar moge lijk, tenminste de „Nullijn" hebben gehanteerd, hetgeen betekent dat gedurende het begrotingswerk de potloden scherp werden geslepen, en ondanks dat, geeft deze toch al „zuinige" begroting, ten opzichte van 1981, een uitgavenstijging te zien van f 205.900.- of wel 3.75%. Deze stijging wordt voor een be langrijk deel veroorzaakt door fak- toren waarop het College zelf geen invloed kan uitoefenen, zoals de post salarissen, rentevoet etc. Als gevolg van deze lastenstijging en mede als gevolg van het feit dat de Rijksuitkering uit het gemeente fonds, óók in 1982 ver achter blijft bij de kosten-ontwikkeling, sluit de begroting 1982 met een batig saldo van slechts f 204.376.30 en dat is ruim de helft minder dan vorig jaar. Hoewel halvering van het batig saldo op zich ai een vaag teken is, betekent het tevens verkleining van de politieke schaakstukjes voor de diverse raadsfrakties want voor hen vormt het batig saldo teikenjare de begrotingspost waar Vanaf donderdag 8 oktober kon men weer terecht bij de Gebr. Wansink in hun kwa Op zaterdag 24 oktober 1981 tussen 09.00 en 12.00 uur organiseert Veilig Verkeer Nederland, afdeling Hol ten, weer de jaarlijkse banden- en verlichtingscontrole in de gemeentegarage, Waagweg 4 te Holten. Daar de herfst reeds zijn intrede heeft gedaan en de winter voor de deur staat is het hoogst noodzakelijk, dat de banden en verlichting van uw auto zich in goede staat bevinden. Laat daarom uw auto t.a.v. banden en verlichting nazien, vooral omdat deze controle u gratis wordt aangeboden, al wordt u in de gelegenheid gesteld om terplaatse Veilig Verkeer Nederland, afde ling Holten, financieel te steunen. stijl en kleur aangepaste formule: Eurospar. Voer den voorheen de kleuren groen en wit de boventoon nu gaat het om drie kleur stellingen, rood, groen en wit. De heer J.M. Wansink hees woensdagavond tij dens het „open huis" de Eurospar- vlag en hiermee was de opening een gege ven. Productgroepen zijn niet zozeer aan het assortiment toegevoegd: wel werden sommige uitgebreid, wat met name geldt voor de non food afdeling. „Eurospar biedt ten aanzien van deze productgroep duidelijk meer mogelijkheden dan de vorige Kroonformule", aldus di recteur H.J. Wansink. Textiel en huishoudelijke attributen hebben een uitbreiding ondergaan. Dan is natuurlijk de hele winkel in routing opnieuw ingedeeld. Wansink is ge durende 15 jaar aangesloten ge weest bij de Kroon. „Juist in deze tijd moet je voortdurend open staan voor vernieuwingen ten aan zien van winkelindeling en assor timent, om de omzet te kunnen handhaven. Door sluiting van de Spar Supermarkt elders aan de Dorpsstraat hebben we er speci fieke Spar klanten bijgekregen. Het personeelsbestand van 13 blijft voorlopig gehandhaafd. Donder dag, vrijdag en zaterdag waren door attracties als „Saartje", „Va der Abraham" en de „open huis" huis"-avond openingsdagen. „Va der Abraham" deelde 2000 kaarten uit, de meeste voorzien van een handtekening, dit ter ondersteu ning van de verkoop van de Wup- U ontvangt een fraaie Gebruik deze als u een f Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half f jaar/per jaar J ze reikhalzend naar uitzien omdat dit in feite de enige post vormt waaraan de gemeenteraad zelf een bestemming kan geven. Zoals de conceptbegroting nu ter tafel ligt kunnen de raadsfrakties kun politieke verlanglijstjes dit jaar wel vergeten want het be schikbare saldo ligt in feite ook al vast omdat het ondermeer ge bruikt moet worden voor het dek ken van lasten voortvloeiende uit voorzieningen waarmee reeds een aanvang is gemaakt maar die nog niet zijn afgerond, zoals sanering van de dorpskern, herziening be stemmingsplan buitengebied, subsidie rieten daken en het in gang zijnde onderzoek voor een verkeersstruktuurplan. „Wil het huidige voorzieningenni veau in stand worden gehouden is het zelfs noodzakelijk om een aan tal dringend gewenste investerin gen uit te stellen omdat hiervoor in 1982 de nodige middelen ontbre- ken", is de mineur die B. en W. in hun nota van aanbieding over het geheel aanheffen. Er is dus nauwe lijks ruimte voor nieuwe taakuit breidingen. Met de gemeente raadsverkiezingen zo dicht in het vooruitzicht kan derhalve worden verwacht dat in de diverse fraktie- kamers verwoed zal worden gestu deerd op de (marginale) mogelijk heid tot schuiven tussen de diverse begrotingsposten teneinde daar mee ruimte te vinden voor hun politieke wensen in het materiële vlak. Nu er geen geld meer blijkt te zijn voor nieuwe taken valt boven dien te verwachten dat de raads frakties zich bij hun „algemene be schouwingen" vooral ook zullen spitsen op punten in de immate riële sfeer. Deze algemene beschouwingen worden gehouden in de raadsver gadering van 3 november a.s. Ver volgens zal de begrotingsbehande ling plaats vinden op 25 november 's middags om 14.00 uur. Elders in dit nummer is een artikel opgenomen omtrent de door B. en W. voorgestelde belastingmaatre gelen. Voor het overige zal de be groting 1982 in ons blad van vol gende week nader worden uitge werkt. pies. Enige tegenvaller in het totaal bleek het rondbrengen van de fol ders. Slechts de helft werd bezorgd en dan alleen in de kom van het dorp. Normaal gaat het om onge veer 4500 folders; nu zijn slechts 2000 folders rondgebracht, iets wat de heer Wansink graag even recht wil zetten, gezien de vrij grote klandizie juist in de buitenwijken, Dijkerhoek en Espelo. Eurospar Wansink is de vierde in de regio en men hoopt gekozen te hebben voor een formule die zal aanslaan by huidige en nieuwe klanten. De heer J. Wansink (links op de voorgrond) hield tijdens de opening van Eurospar een korte toespraak en hees de toepasselijke vlag. Tweede van. rechts eigenaar Jan Wansink. In het Bonte Paard begon carna valsvereniging De Fienpreuvers het nieuwe seizoen met een be stuursvergadering. Albert Boode heeft hierbij de voorzittershamer van Jan Luesink overgenomen. Als nieuwe leden van de Raad van Elf werden Cor v.d. Mei en Aalderik Paalman voorgesteld. Als commis sieleden kregen de Fienpreuvers versterking van Gerhard Baan, Henk Hoefman, Albert v.d. Maat en Jan ten Velde. André Schuchard behield zijn functie als penning meester, met als secretaris Wim Klein Velderman. Er werden flink wat punten doorgenomen en ver schillende taken verdeeld. Prins Eric 1 zal nog een kleine maand zijn onderdanen als dertiende Prins aanvoeren. Zijn opvolger wordt za terdag 14 november 's avonds be kend gemaakt. Vakantie-aktiviteiten in het Paal- huus. (20 t/m 22 okt.). Voor kinderen van 6 tot 12 jaar zijn er in de herfstvakantie in het Paal- huus weer een hoop leuke dingen te doen. Dinsdagmiddag (van 2 tot 5 Uhr) gaan we het bos in; kastanjes, eikeltjes enz. verzamelen. Daarna doen we met z'n allen een spel. (Denk aan geschikte kle ding!) Woensdagmiddag (van 2 tot 5 uur) gaan we aan de slag met het verzamelde bosmateriaal, pop pen maken, stempelen enz. Donderdagmiddag (van half 2 tot 5 uur) maken we slaatjes. Eerst zelf boodschappen doen; dan met z'n allen het slaatje maken. Als alles klaar is, eten we het gezamenlijk op. Kosten per aktiviteit f 2.50; voor de hele week f 6.00. Niet duur dus en drie middagen dikke pret. Opgeven voor maandagmiddag 19 okt. bij het Paalhuus, Beusebergerwcg 27, tel. 27 55. Vorige week, donderdag 8 oktober ging voor het eerst in het nieuwe seizoen, mistery-man Mans uut Hoolt'n weer op pad. Onder hetwinkelend publiekwerden door hem. waardebonen uitgedeeld, die ingeleverd bij bloe menhandel ten Velde per bon een boeket bloemen ople verde. Bloemen voor de winkelende dames en kleine humoristische attenties voor de heren .Beide sloegen erg aan bij het winkelende avondpubliek. Deze donderdag 15 oktober zullen appeltaarten inplaats van bloemen uit het mandje van Mans uut Hoolt'n getoverd worden. Mans staat deze maand nog op het programma voor donderdag 22 en donderdag 29 oktober. De steeds slechter wordende sociaal-economische situa tie in ons land begint thans ook behoorlijk door te werken in de gemeentelijke begroting voor 1982, welke de afgelo pen week aan de leden van de gemeente werd aangebo den. Hoewel B. en W. erin zijn geslaagd om bij een totaal aan geraamde inkomsten ad. f 33.158.268,09 en een totaal aan uitgaven ad. f 33.158.891,79 voor 1982 een sluitende begro ting op te stellen, blijkt schraalhans in het gemeentelijk beleid van ons goede Holten als keukenmeester te gaan optreden.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1