t UITSLAGEN TAFELTENNIS VERENIGING HOLTEN Blauw Wit in de ban van 't Vletgoor Uitslagen badmintonclub schaken Blauw-Wit laat kansen onbenut: 0—0. GROTE DEELNAME AAN 12e NACHT HOLTEN Resultaten BI jw Wit Successen voor schakers Zo speelden de Blauw Wit junioren lai Programma Blauw Wit SENIOREN HQLTENS NIEUWSBLAD T.T.V. HOLTEN Programma s.v. „Holten' Holten 2 - bvz 7 Zwolle badmintonclnb-holten Schaakkursus 15 OKTOBER 1981 - -PAG. 11 „De wedstrijd van de gemiste kansen". Het was een veel gehoorde kreet afgelopen zaterdagmiddag langs de lijn op de Meermanskamp, toen de Blauw-Witters moege streden doch terleurgesteld het veld verlieten. Dat de gasten uit Delden na 90 minuten voetbal de wedstrijd met dezelfde stand konden eindigen als dat ze begonnen waren. (0-0), was dan ook voor een groot deel de verdien ste van doelman te Vaanholt van Delden. Blauw-Wit leek in de eerste helft goed uit de startblokken te komen, en trachtte met leuk opgezette combinaties de Deldenaren me teen onder druk te zetten. Ogen schijnlijk leek dat ook zo, doch de gasten uit Delden lieten de Blauw-Witters vaak rustig tot op eigen helft komen, waarna de zaak meestal toch „verzandde" in de stugge verdedigingslinie van Del den. Toch moesten er kansen ko men voor Blauw-Wit. En ze kwa men. Eerst twee kopballen; de ene van Harry ten Wolthuis, de andere van Gerard Aanstoot. Beide wer den echter vakkundig uit de doel- mond geplukt door de Delden- goalie. Een through-pass van Ge rard Aanstoot in de 24e minuut van de wedstrijd werd op rechts door Jan Verveda afgerond met een loeihard schot dat evenwel net naast de paal belandde. Het over wicht van Blauw-Wit kwam in het laatste kwartier vóór rust nog het meest tot uiting. Van zegge en schrijve een achttal kansen wist men er echter geen enkele te verzil veren! Het dichtst bij succes was spits Harry ten Wolthuis. Na de bal zeer knap vrijgespeeld te hebben, belandde zijn schot buiten bereik van de Delden-doelman op de lat. Ondanks het uitblijven van de zo broodnodige doelpunten, leek na de theepauze het geloof erin er niet onder geleden te hebben. Reeds in de 4e minuut soleerde Gerard Aan stoot door de Delden-linies. Zijn voorzet werd door Harry met een sliding (via het been van een tegen stander) juist naast het doel ge werkt. Enkele minuten later moest Henk Bolink geblesseerd het veld verlaten. Zijn plaats werd ingeno men door Henrij Stam. Doelman Eddy van Dijk, die in de eerste helft nauwelijks iets te doen had, moest in de 17e minuut van de tweede helft voor de eerste keer „gestrekt". Een verraderlijks schuiver op links (voor de kijker dan) werd door Eddy vakkundig gestopt. Een amper warm gedraaide Henry Stam kreeg zijn kans in de 20e minuut. De wegdraaiende vrije trap op rechts genomen werd echter overgescho ten. Nadat Gerard Aanstoot na een solo wederom op de Delden- doelman te Vaanholt stuitte en een tweetal vrije trappen op de rand van de 16 meter-lijn geen succes brachtten, mocht een kwartier voor djd Teun Schuppert komen opdraven voor Albert Kolkman. De gok van trainer Scholten van Blauw-Wit was duidelijk alles of niets! En het zou bijna „niets" ge worden zijn, als Jan Paalman in de 32e minuut de doorgebroken lin kerspits van de Deldenaren niet afstopte. Zijn sliding leverde echter tevens een boeking op van de goed leidende scheidsrechter Fiselier. Met vereende krachten ging Blauw-Wit het laatste kwartier in. Maar nadat verschillende medes pelers het doel niet wisten te tref fen, leek het er twee minuten voor tijd op alsof voorstopper èn „kers verse vader" Jan Pruntel de zaak toch nog zou afmaken. Zijn inzet miste echter eveneens de nodige scherpte. De wedstrijdbal voor deze wed strijd werd aangeboden door „Bel tman Sport Mode". 't Was druk op het inschrijfbureau in het MA.C-clubhuis „de Biester". Daarle 1-Blauw Wit 12.30 u. V. 1.00 u. D.E.S. 4-Blauw Wit 2 2.30 u. V. 1.30 u. Eversberg 5-Blauw Wit 3 12.30 u. V. 11.30 u. Blauw Wit 4-DOS '37 7 2.30 u. Blauw Wit 5-Markvogels 2 12.45 u. Hulsense B. 4-Blauw Wit 6 12.45 u. V. 11.45 u. Junioren: Blauw Wit Al-Sp. Rijssen Al 2.30 uur Blauw Wit A2-GFC Al 12.45 urn- Blauw Wit Bl-De Zweef BI 11.00 urn- Blauw Wit Cl-SWN Cl 12.45 uur Enter V. C2-Blauw Wit C210.00 uur V. 9.15 uur Pupillen: Blauw Wit Dl-Sp. Cl. Rijssen Dl 10.00 u. D2, D3, El en F1 hebben in verband met de herfstvakantie vrijaf. D.T.T.C. - Holten 11-9 In de tweede kompetitiewedstrijd werd het een regelmatig tot stand gekomen overwinning. Zowel Fred Hulleman als Jan v. Heun bleven beide ongeslagen, alleen Gerard O vervelde moest lx zijn tegen stander voor laten gaan, en ook het dubbelspel werd een Holtense aan gelegenheid. Holten 2 - A.B.S. 7-3 De grote uitblinker in deze wed strijd was Fred die weer ongeslagen bleef, terwijl Wijnand Falk en Henk Doomeweerd 2x tot winst kwamen, maar wederom ging het dubbelspel verloren. Holten 3 - Swift 6-4 In deze wedstrijd verving Ellen Helmer die ziek geworden Henk Westerik en het resultaat was lx winst, maar de andere twee sets gingen met maar weinig verschil verloren. Willem was deze avond volledig van slag af, hij had last van een polsblessure, want slechts één overwinning was zijn deel en het was aan Robert Klein Wassink te danken dat de overwinning in Hol- Ophof) werd eveneens aan de zege kar gebonden, Jan en Harry Struik bleven in hun enkelspel op één overwinning steken. Programma komende week: Ma. 19-10: Metabouw/SHOT - Hol ten 1; Di. 20-10 Holten 2 - A.T.T.C.; 20-10 Holten 3 - W.S.V.; Do. 22-10 D.T.T.C. - Holten 4 De twaalfde „Nacht om Holten" die in de nacht van zaterdag op zondag door de Motor- en Automobielclub „De Holterberg" perfect werd georganiseerd was ondanks de slechte weer somstandigheden voor de 110 deelnemers weer een sportief en gezellig even ement. Het parcours van 90 km. dat door de clubleden R. Mulder, T. Kol- denhof, Taede Bijma en Henk Ool- bekkink was uitgezet, moest wor den gereden met een gemiddelde snelheid van 24 km/u. Tijdens de rit werd in de jurywagen van de „MAC" bij boerderij Aanstoot (erve „De Grieze") in de Beuseberg door dames van clubleden aan alle deel nemers en hun helpers(sters) een kop koffie aangeboden. Tijdens de pauze (na 60 km.) en gedurende de plm. 2 uur die verstreken tussen de aankomst van de eerste deelnemer en de prijsuitreiking bestond er in zaal „Vosman" de kans om aan het rad van avontuur waardevolle prij zen te winnen. Prijsuitreiking Rond 003 uur werden de prijzen na vele uren rekenwerk in zaal „Vos man" uitgereikt door club voorzit ter Dirk J. Schooien, die een woord van dank sprak tot allen die aan het welslagen van de nachtrit meewerkten. Uitslagen: A-klasse: 1. M.L. Baakman, Eefde, 206 str.p.; 2. M.A. Veldhuis, Wijhe, 213 str.p. B-klasse: 1. C. Jacobs, Almelo, 196 str.p.; 2. J.A.J. Oude Nijhuis, Bor- nerbroek, 197 str.p.; 3. J.G. Tim- mers, Almelo, 229 str.p.; 4. A. Es- huis, Almelo, 262 str.p.; 5. H. Wes- sels, Rijssen, 281 str.p. B-klasse (Holtenaren): 1. A. Meijerman 283 str.p.; 2. Jan Tulier 410 str.p.; 3. H. Mooiweer 414 str.p.; 4. M.R. Meesters 433 str.p.; 5. J.G. van Bruggen 438 str.p. Senioren: Hoeve V 2-Holten 2 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 3-Stevo 3 10.00 u. Holten 4-PH 6 10.00 u. Bomerbroek 2-Holten 5 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 6-Wierden 4 10.00 u. SOS 3-Holten 7 10.00 u. V. 9.00 u. Omhoog 6-Holten 8 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 9-SOS 5 10.30 u. Omhoog 3-Holten 1010.00 u. V. 9.00 u. Holten 11-Haarle 5 10.30 u. Junioren: Almelo Al-Holten Al 2.30 uur ver trek 1.30 uur Holten A2-Hector A2 2.30 uur Eversberg Al-Holten A3 2.30 uur vertrek 1.45 uur Holten Bl-Stevo BI 2.30 uur Holten B2-Hector B3 2.30 uur SDOL B2-Holten B3 2.15 uur ver trek 1.45 uur SVZW Cl-Holten Cl 2.30 uur ver trek 1.45 uur RV Cl-Holten C2 1.00 uur vertrek 12.15 uur Holten C3-Excelsior C5 1.00 uur Pupillen: Holten Dl-Vesos Dl 12.00 uur De Zweef D2-Holten D2 10.00 uur V. 9.15 uur Excelsior D4-Holten D3 9.30 uur V. 9.00 uur Holten El-Excelsior El 11.00 uur Holten E3-Enter E3 11.00 uur Holten D4 - E2 - F1 - F2 zijn vrij. In de donderdagavond in het clubhuis gehouden halfjaar lijkse ledenvergadering van de Zaterdagvoetbalvereni ging „Blauw Wit" liet voorzitter Gerrit Welink na een kort welkomstwoord in zijn openingswoord de vele akti- viteiten uit het afgelopen seizoen de revue passeren en hij vroeg tevens aandacht voor de plannen die op stapel staan. Holten 2 heeft na het gelij k spel van vorige week de stijgende lijn kun nen handhaven. De damesenkel spelen werden gemakkelijk ge wonnen door Rini Verburg en competitie-ervaring hebben opge- Heikev. 'tHolt. Jan Jacobs slaagde daan. De wedstrijd tegen Allotria I niet in tot winst te komen; hij ver- leverde ondanks de sportieve inzet loor in drie games. Eddy Willemink van Anja Aaftink, Frieda Rensen, won zijn party door volhouden en Theo Teusink, en Jan Holl jammer tactisch spel. Onze heren moesten genoeg geen winstpunten op. Vol ui hun dubbelpartij het onderspit gende keer meer succes! delven; dames daarentegen kon- tens voordeel uitviel, want hij bleef den de winst binnenhalen. Al met unifon a Trpfjplrpr R mal* met 3x winst ongeslagen en ookhet al een verblijdende eindstand van nui^ ''cueivcr u \uaii- dubbel werd zoals gewoonlijk een 6-2 voor Holten 2 en twee zo brood- Sen) nodige winstpunten. hun damesdubbelspel. Eindstand 6-2. Wedstrijdprogramma 17/10 ABS 2 - Holten 3 te Bathmen; 19/10 Holten 4 - en Blok 5 uit Om- men; 21/10 Holten 1 - Trefzeker 4 uit Dalfsen; 21/10 Witte Veder 2 - Hol ten 2 te Vroomshoop Holten 5 vrij. Kritiek werd geuit op de plannen van C.R.M. om de aansprakelijk heid. Het is algemeen bekend dat het voor de verenigingen ver schrikkelijk moeilijk is om over voldoende kadermensen te kunnen beschikken. Dit probleem zal door het beleid van C.R.M. nog aanmer kelijk groter worden. Zowel met het jaarverslag van secretaris C.P. Beukenkamp als met financieel overzicht van penningmeester H. J. Dul ging de vergadering accoord. De jaarrekening gaf eenklein te kort te zien, de begroting 1981/1982 kon worden vastgesteld zonder een contributieverhoging toe te pas sen. ,,'t Vletgoor" In de pauze kregen de leden gele genheid om het nieuwe clubhuis op papier te bekijken. Voorzitter We link deed een dringend beroep op de aanwezigen om hun steentje in de vorm van zelfwerkzaamheid bij te dragen bij het realiseren van de bouwplannen. De leden toonden zich over het plan zeer enthousiast en waren bijna bereid om meteen na de vergadering maar met het grondwerk aan de slag te gaan. Als bestuursleden werden in deze goed bezocht vergadering herkozen de h.h. C. Beukenkamp en Johan E. Stam. Holtense overwinning. De Toekomst - Holten 4 4-6. BC Den Ham - Holten 3 Ook in deze strijd was er een Hol tense speler goed op dreef nl. Rien Lammertink, want hij bleef zonder een game af te staan drie keer on geslagen. Het dubbel (Rien en Jan DES 5-Blauw Wit 3 In de eerste helft een gelijk op gaande strijd met kansen voor beide teams. DES benutte er vier van door persoonlijke fouten van Blauw Wit verdedigers. In de 2e helft een dominerend Blauw Wit dat van de vele uitstekende kansen er slechts een door Freddie Hulle man werd „verzilverd" Eindstand 4-1. Hulsense Boys 5-Blauw Wit5 Ook in Hulsen is het Blauw Wit niet gelukt om tenminste één puntje te pakken. In het veld was de thuis club maar weinig sterker maar de kansen die zich voordeden werden wel benut en helaas waren die meer dan eens een gevolg van fouten in de Blauw Wit verdediging. Toch is het mogelijk om met dit elftal pun ten te behalen. Misschien doet het vijfde morgenavond op het feest t.g.v. middenvelder abrahams" Rikus zoveel voetbalkennis op dat zaterdag thuis wordt gewonnen van Markvogels 2. (Feest aan de vooravond van een wedstrijd likt ons hiervoor bepaald minder ge lukkig (J.W.) Een gelijk spel voor Holten 3; dit was het gevolg van gewonnen par tijen door de dames Sonja de Roos en Ans Jacobs en verlies door Eef Weijman en invaller uit het 4de team Bert Postma. Daarbij moet vermeld worden dat de 1ste heer van BC Den Ham wel erg sterk was. De verhouding in sterkte kwam weer tot uiting in de mixes-partijen die door BC den Ham werden ge wonnen. Bij de dames- en heren- dubbels werden de punten ver deeld; winst voor de dames van Holten 3 en verlies voor de heren: Stand 4-4 en 1 winstpunt. Holten 5 - Allotria I (Hasselt) Holten 5 heeft het erg moeilijk in deze competitie, wat misschien te wijten is aan de sterke poule waarin gespeeld wordt en aan het feit dat de meeste teamleden nog weinig Holten 4, bestaande uit Jet de Beus, Dinie Krijt, Theo Aarsen en Theo Nieuwveld heeft overtuigend gewonnen van Trefzeker 6. Alle en kelspelen werden gewonnen en ver liezen kon al niet meer; bij de mixed-partijen en de heren dubbel ging de winst naar de Holtenaren, terwijl de dames de eer aan de tegenstandsters moesten laten. Eindstand 7-1. Holten 1 - Kwiek (Raalte) Na de overwinning van vorige week ook nu weer winst voor Holten 1. Frans v. Gennep won zijn partij terwijl Hans Zuethoff geen winst maar wel een uit de kom geschoten teen ten deel viel. Wil v. Gennep en Riki Dekker wonnen hun enkel spel. De mixed partijen kwamen op naam van de Holtense koppels: De herendubbel leverde het tweede verliespunt voor Holten op. De dames waren beter op dreef en wonnen voor het eerst dit seizoen De afgelopen week werden door de Holtense schakers twee successen behaald. Het jaarlijkse Sallandtoernooi werd voor de derde keer gewonnen, waardoor de wisselbeker nu definitief in Holtense handen kwam. De maandag daarop werd de eerste externe wedstrijd van het seizoen tegen Almelo 3 met de monsterscore 8-2 gewonnen. Enter Al-Blauw Wit Al In een zeer harde wedstrijd heeft A 1 met 5-1 verloren van Enter A1 dat van de aftrap stormachtig in de aanval ging. Blauw Wit hield een kwartier stand maar daarna was het binnen vijf minuten 2-0. Tussen het eerste en 2e doelpunt van Enter raakte Ronald Ravenhorst zo ern stig geblesseerd dat hij het veld moest verlaten. Zijn plaats in de verdediging werd ingenomen door Henk Westerik. Na een kwartier spelen kwam Enter Op 3-0. Door het ongeluk van Ronald (bij nader onderzoek bleek dat hij een arm had gebroken) raakte de spitsspe- ler van Blauw Wit totaal van slag en hij het zich vervangen door Ge rald Meijerink. In de 2e helft kreeg Blauw Wit wat meer vat op de wedstrijd maar liet helaas de goede kansen onbenut. Enter profiteerde wel van de mogelijkheden en scoorde nog 2 keer. Evert redde in de 65e minuut voor z'n ploeg de eer. Blauw Wit speelde de laatste 5 mi nuten met 10 man. „Balans" van deze wedstrijd: triest, 2 verliespun- ten, 4 geblesseerde spelers en een aan flarden geschopte scheenbe schermer. WW E 1-BBIauw Wit E 1 E1 had met de gastheren in Henge velde geen enkele moeite en kwam in de eerste aanval meteen om voorsprong. Ruststand 0-4. Ook in de 2e helft was het „één-richting verkeer" en uiteindelijk bepaalde Blauw Wit de eindstand op 9-0. Jongens allemaal een prettige her fstvakantie. Het Sallandtoernooi, dat door de schaakclub Raalte wordt georga niseerd, is ongetwijfeld het gezel ligste jaarlijkse toernooi. Zestallen uit Dalfsen, Raalte, Ommen, Nij- verdal, Holten en Deventer (als vervanger voor Bathmen) troffen elkaar in een uitstekende sfeer ach ter het schaakbord. Hoewel gas theer Raalte een zware konkurrent was, slaagden deHoltenaren er toch in hen voor te blijven en de wisselbeker te veroveren. De wedstrijd tegen Almelo 3 begon voor Holten al met een 2-0 voor sprong. Van der Knaap en Ton van Oijen hadden namelijk hun par tijen al vrijdagavond gespeeld en beiden gewonnen. Vooral Van der Knaap bewees dat hij zijn inzin king weer te boven is en gaf zijn tegenstander geen enkele kans. Gesteund door de voorsprong gin gen de overigen maandagavond goed van start. Rietman scheen bijzonder haast te hebben. In hoog tempo kwam de Svesjnikov- variant van het Siciliaans op het bord, welke Rietman beter kende dan zijn tegenstander. Deze had na anderhalf uur spelen nog slechts de keuze tussen damesverlies of mat en gaf dus op. Van Rijssen verraste met een schijnoffer in de openingsfase zijn tegenstander, die dacht twee pio nnen te winnen maar daar een stuk voor moest inleveren. Later kon Van Rijssen door een tweede schij noffer een gewonnen eindspel be halen. Henk van Beek was zijn tegenstan der zeer behulpzaam. Vrijwillig ruilde hij af naar een slecht eind- niet te klagen had! Middelink ge bruikte voor de eerste acht zetten al een uur bedenktijd, evenals zijn opponent. Voordeel behaalde hij daardoor echter niet. Het was dan ook geen wonder dat hij later in de partij de kans op winst liet liggen zodat hij met remise genoegen moest nemen. De laatste partij was die van Sche perman. Deze had ook de sterkste tegenstander, maar hij hield hem goed in bedwang. Op het eind stond de Holtenaar zelfs iets beter, maar gezien de stand van de wed strijd werd tot remise besloten, zo dat de einduitslag 8-2 in het voor deel van Holten werd. De volledige uitslag, in bordvol gorde, met Holten wit op de oneven borden, luidde: D.A.van der Knaap - G. J. van Eldik 1-0; J.W. Middelink - F. Hoekstra 1/2-1/2; J.E. Scheperman - J.H.C. spel met paard tegen loper. Toen de Heinen 1/2-1/2; T. van Ooijen - tegenstander drie pionnen had veroverd, gaf Van Beek op. Dinant van Beek kwam iets beter uit de opening en kreeg druk op de witte stelling. Dat leverde na verloop van tijd enige pionnen op, hetgeen vol doende was voor de winst. Gervedink Nijhuis won in de ope ning geen pion, welke hij bekwaam omzette in een vrijpion. Na afruil tot een lopereindspel bracht die pion uiteindelijk de zege. Beijer L.E.B. Diepenhorst 1-0; B.J.G hield iedereeen lang in spanning. Beijer - H.G.C. Kleuskens 1-0; E.J Eerst offerde hij een stuk voor twee Gervedink Nijhuis - J. Kroeskamp belangrijke pionnen, maar even la- 1-0; W Rietman - R. de Fefjter 1-0- ter verzuimde hij een stuk te win- D- van Beek - p. Berendse 1-0; H nen. Grote tijdnood van de tegen- van Beek - J.C. Vogelsang 0-1; W.K stander leverde echter toch de van Rijssen - A.H. Th. Scheépma- winst op, waarbij Beijer over me- ker 1-0 dewerking van de tegenstander De beide andere wedstrijden in de eerste klasse B van de SBO, name lijk ESGOO 3 - ENO 1 en Bome 1 - Vriezenveen 1, werden beide afge broken in de stand 41/2-41/2 met de verwachting dat het 5-5 wordt. Een betere start was voor de Holtena ren nauwelijks denkbaar. Afgelopen zondag startte de Avro met een gekombineerde radio- en TV-kursus schaken voor begin ners. De lessen worden op de tele visie uitgezonden op zondag van 12.45-13.05 uur (Ned. 2) terwijl aanvullende lessen op de radio worden uitgezonden op donderdag van 19.00-19.20 uur (Hilversum 2). Voor nadere inlichtingen en des kundige begeleiding staat de Hol tense schaakclub paraat. Bel, van Calcar (2590) of Van der Knaap

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11