lordeel H.T.S.-ers: doorgaand erkeer uit ie dorpskern „25 JAAR VOOR ELKAAR" I Inzet woonhuis FLORAL/A IN DUKERHOEK O.L. BOSSCHOOL NAM AFSCHEID YAN MEVROUW KEESTRA rAfprlicrl ho rffoncfpn l lit UltllMEIlJ mm voor iedereen die iets te bonwen of te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD NED. BOND PLATTELANDSVROUWEN AFDELING ESPELO HIELDEN EERSTE BIJEENKOMST AGENDA HOUDT U OOK ZO VAN HOUT? 1 1 SEPTEMBER 1981 -PAG. 3 .Wanneer u de kom van Holten ;cht leefbaar wilt maken dan zal iet doorgaande verkeer in de Dorpsstraat - Oranjestraat sterk terug gedrongen moeten worden. Omleiding van het verkeer kan op twee manieren en wel door aanleg ran een totaal nieuwe verbin- iingsweg tussen de Deventer- en Rijssenseweg ten noorden van de ïpoorlijn, of door aanleg van een [ïieuw tracé dat vanaf het viaduct aansluiting biedt op de Kerkhof- sweg en verder loopt via de Wever straat - Pannebakkerstraat - Kol- sveg naar de Rijssenseweg". Dit is de mening van een groep Zwolse H.T.S. studenten die in het kader van hun studierichting stedebouw en plantologie zo'n anderhalfjaar studie hebben gemaakt van de uit breidingsmogelijkheden voor de gemeente Holten. Daarnaast heb ben zij tevens hun visie gegeven op de toekomstige meest gewenste ontwikkelingen binnen de dorps kern. Aan deze alternatieve plan nenmakerij hebben in totaal 24 studenten deelgenomen. Gedu rende een anderhalf jaar durende vervolgcursus op hun studie stede- bouw en planologie heeft de ge meente Holten bij hun studie mo del gestaan. Doel van de cursus was dat de studenten de hele ontwikke ling van een bestemmingsplan, tot en met de definitieve tekening, een keer zouden door maken. Samen met hun docenten ontvouwden zij vorige week woensdagavond twee komplannen en drie nieuwe uit breidingsplannen aan de Holtense bestuurders en ambtenaren, in de aula van de scholengemeenschap, welke bijeenkomst de afsluiting vormde van hun studie. Bij hun studie hebben de studenten zich uitsluitend op de bestaande situa tie gebaseerd en zich derhalve niet ingelaten met reeds bestaande plannen. 'Ook hadden zij de finan ciële haalbaarheid van hun plan nen niet tot op de bodem uitge diept. Hoewel de werkstukken op een groot aantal punten sterke overeenkomst vertoonden met reeds bestaande plannen, bevatten zij ook een aantal pikante ideetjes, waar volgens burgemeester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappart „voor ons echt heel leuke dingen in zitten die getuigen van veel fanta sie". Dorpskern: Van de 24 deelnemende studenten hebben twee werkgroepen zich be zig gehouden met verbetering van de situatie in de dorpskom. Beide groepen hebben een ander plan ontwikkeld voor het terug dringen van het doorgaande verkeer dat nu zorgt voor overlast en gevaarlijke situaties in de Dorpsstraat - Oran jestraat. Eén groep zag de oplos sing in een weg ten noorden van de spoorlijn. Deze weg zou de Deven- terweg met de Rijssenseweg moe ten verbinden. Op deze weg zou ook het industrieterrein De Kol aan sluiting kunnen vinden. De andere groep was van mening dat een ge heel nieuwe weg niet nodig is om de dorpskern te ontlasten. Zij denken een route te kiezen die voor een groot deel bestaat uit reeds be staande wegen. Die weg begint met een nieuw stuk vanaf het viadukt tot aan de Kerkhofsweg en vervol gens Weverstraat - Pannebakker straat - Kol weg - Rijssenseweg. Deze wegen moeten dan wel ingrij pend worden veranderd om de ver keersstroom aan te kunnen. Beide groepen hadden gemeen dat de Dorpsstraat/Oranjestraat zodanig veranderd moet worden dat er niet snel gereden kan worden. Dit kan door het planten van bomen en het plaatselijk versmallen van deze weg. Wel zullen deze wegen toe gankelijk moeten blijven voor het bestemmingsverkeer en openbaar vervoer. Smidsbelt: Ook over de inrichting van het ge bied rond de Smidsbelt liepen de meningen niet zo ver uiteen. Vol gens de studenten moet de funktie van de Smidsbelt als gemeen schapsruimte worden versterkt. Hiervoor is allerteerst nodig dat de gebouwen van de Mengunie ver dwijnen en dat op die plaats moge lijk een dorpshuis kan komen, dat samen met het gemeentehuis één geheel met de Smidsbelt gaat vor men. Sommige studenten zouden graag zien dat de Kalfsterman- weide in open verbinding kwam met de Smidsbelt en dat bovendien de N.H. kerk bij het pleingebeuren wordt betrokken. Dit zou kunnen door het afbreken van enkele pan den, waardoor niet alleen het bo venste gedeelte- maar ook de voet van de toren vanaf dè Smidsbelt zichtbaar wordt. Met het verdwij nen van de Mengunie zag men te vens mogelijkheden ontstaan voor de bouw van woningen om zo doende de woonfunktie van de kom weer te versterken. Uitbreiding: Voor wat betreft nieuwe uitbrei dingsplannen bleek er niet erg veel nieuws onder de planologische zon. Voor nieuwe uitbreidingen hielden ook de H.T.S. studenten hun oog gericht op de Bekkenkamp, Zuid- erlook en het dorp kiid (gebied Pastoriestraat - Aalpolsweg - Kat- tensteeg) als logische afronding van de dorpskern. Leuke dingen: „Uw plannen getuigen van fantasie en er zitten voor ons erg leuke din gen in", was de reaktie van burge-' meester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappart, die het een goede zaak vond dat in deze bijeenkomst van beide kanten tegen de problema tiek van Holten werd aangekeken. Het zilveren Prinses Beatrix Fonds dat zich inspant voor gehandicap ten, die getroffen werden door po- (orige week dinsdagavond togen ille leerlingen van de o.l. Bos- ichool, vele oud-leerlingen, ouders in belangstellenden naar gebouw ,Het Trefpunt" te Espelo, teneinde jersoonlijk afscheid te nemen van nevr. Keestra, welke die dag, na ,ien jaar, haar funktie neerlegde als inderwijzeres van de o.l. Bosschool a Espelo, in welke funktie zij in middels is opgevolgd door de heer Waakop-Reijers. Nadat alle belangstellenden in het ivervolle „Trefpunt" door de ou derkommissie waren voorzien van een kopje koffie, een drankje en een hartig hapje, volgde een korte offi ciële afscheidsplechtigheid, welke werd geopend door de voorzitter van de ouderkommissie, de heer D.B. Nyland. Na een kort wel komstwoord tot de scheidende on derwijzeres en belangstellenden Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur (viering Heilig Avondmaal) en 10.15 uur ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. Alge meen kerkewerk/toerusting. Op pasdienst: mevr. Pattinga-Bolks en Frieda van Zon. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". Geref. Kerk: 9.30 uur ds. E. War- nink van Nijverdal. 19.15 uur ds. S. Poelman van Mariënberg. Kinder- nevendienst klas 3: C. Beuken kamp, klas 4 Hans Paalman. Op pasdienst: mevr. Stam-Slotboom, mevr. Beltman-Slootweg, res. Pe tra van Wingerden, mevr. Heusinkveld-Hulsman, mevr. Bosschers-Beltman, res. mevr. Aanstoot-Beldman. In beide dien sten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. R.K. Kerk: Zaterdag: 17.00 uur. Zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Algemeen kerke werk/toerusting. Okkenbroek. 10.00 uur ds. G. Bou- man. Afscheid koster Nijland. Uit> gangscollecte. Kerkvoogdij. 19.00 uur pastoor Th. Balster en ds. G. Bouman. (Oecumenische vredes- dienst). Nieuw Heeten. Zaterdag: 19.00 uur. Zondag 8,00 en 11.00 u. wees Nijland op het feit dat zich zoals overal elders, sedert de komst van mevr. Keestra in maart 1971, in Espelo nogal wat veranderingen hebben voltrokken. „Bij het open vallen van de onderwijsvakature aan onze school kwam in 1971 nie mand solliciteren terwijl het on derwijs vandaag een vrij groot overschot aan leerkrachten te zien geeft. In tegenstelling tot 1971 gaan tegenwoordig vrijwel alle peuters uit Espelo naar een peuterspeel zaal of kleuterschool. Van de ou ders hadden er bij uw komst in 1971 zelf weinig vervolgonderwijs geno ten, terwijl de ouders van vandaag vrijwel alle in het bezit zijn van een middelbare akte Tien jaar geleden was Espelo sterk agrarisch gericht hetgeen betekende dat de huis vrouwen nogal eens in het bedrijfs- gebeuren werden ingeschakeld. Tegenwoordig is ruim de helft van de Espelose beroepsbevolking werkzaam buiten de agrarische sektor", aldus Nijland. Hij prees de scheidende juf voor het feit dat zij al deze veranderingen, die ook hun weerslag vonden op het schoolge beuren, in al die jaren uitstekend heeft opgevangen en moederlijk begeleid. Als teken van erkente lijkheid en blijvende herinnering bood hij mevr. Keestra, namens de schoolkring Espelo, een prachtig zilveren horloge aan. Tenslotte maakte de heer Nijland van de ge legenheid gebruik de heer Waakop Reijers als nieuw onderwijzer te verwelkomen. Vervolgens gaven de leerlingen Maijan ten Dam en Bert Schoneveld een overzicht van het schoolgebeuren gedurende de afgc- lopende tien jaar. Zij deden dit middels een vlot gepresenteerde en alleraardigste voordracht waarvan de tekst werd geschreven door het schoolhoofd, de heer F.J. Hol. Na dat de zesde klassers mevr. Keestra namens de leerlingen een prachtig kado hadden aangeboden bracht het schoolhoofd, de heer F.J. Hol, de scheidende onderwijzeres hulde voor de wijze waarop zij gedurende tien jaar aan de school verbonden was en wenste haar graag „rustiger jaren" toe. In haar dankwoord zei mevr. Keestra bijzonder dankbaar te zijn voor de haar aangeboden afscheidsavond en de grote belang stelling. lio, spasticiteit, multiple sclerose, spierziekten, spina bifida (zgn. open rug), en de ziekten van Hun tington en Parkinson, vraagt dit jaar extra aandacht aan degenen die zo zeer met ons werk voor de gehandicapten meeleven. 25 j aar voor elkaar betekent dat het 25 jaar lang mogelijk was om voor noemde gehandicapten, daar waar nodig, financieel te helpen, terwijl ook een steun in de rug gegeven kon worden bij research, aanpas singen, vakantie en recreatie en andere nodige zaken. Dit jaar rekent het Prinses Beatrix Fonds extra op U. De jaarlijkse collecte vindt plaats in de week van 21 t/m 27 september a.s. U laat onze collectanten toch niet in de kou staan! In het kader van de jubileumactie van het Prinses Beatrix Fonds dat vijfentwintig jaar bestaat, heeft het Prinses Beatrix Fonds het voor nemen in samenwerking met de Stichting Nationale Commissie In ternationaal Jaar van Gehandi capten 1981, het Departement van Ontwikkelingssamenwerking en The World Health Organisation mee te helpen bij een polio- inentingscampagne in één van de provincies van Opper-Volta, een gebied waar kinderverlamming nog zeer veel voorkomt. Per jaar groeit het aantal jeugdige slachtof fers met 5.000. Wanneer de middelen daarvoor aanwezig zullen zijn zal ook in de komende jaren medewerking wor den verleend bij depoliobestrijding in de overige provincies van Opper-Volta. Er zal gebruik wor den gemaakt van het Nederlandse serum vervaardigd door het Rijks instituut voor de Volksgezondheid te Bilthoven. Door twee inentingen met dit serum is het mogelijk kin derverlamming te voorkomen. Een en ander moge reden zijn om het Prinses Beatrix Fonds tijdens haar jubileum/collecteweek extra te steunen. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo hielden de eerste bijeenkomst van dit seizoen in gebouw „Het Trefpunt". De presidente mevr. Tuitert-Bronsvoort heette allen hartelijk welkom, daarna wer den de notulen gelezen door de secretaresse mevr. E. Wegen. Vervolgens werd het winter programma besproken. Ook was er gelegenheid om zich op te geven voor de excursies op 6 okt. naar de Waaiboerhoeve te Leleystad samen met de afdelingen Dijkerhoek en Holten en 13 okt. naar de melkfabriek in Eefde. Voor dit laatste bestond grote belangstelling. Na de pauze werden dia's vertoond door de heer en mevr. Hol. O.a. van het 75-jarig Jubileum van de „Bosschool" in 1978 en van het 25-jaige Jubileum van de eigen afd. op 19 jan. j.l. Wat bijzonder in de smaak viel bij iedereen. Mevr. Tuitert bracht hen tot slot dank onder het aanbieden van een bloemetje. Na de rondvraag bedankte de presidente voor het welslagen van de avond en wenste allen wel thuis. De floraliaschow, die in het afgelo pen weekeinde in de openbare kleuter- en lagere school werd ge houden is weer geslaagd. Veel zorg was er besteed aan de bloemstuk- jes en planten. Een groot aantal belangstellenden kwam kijken en genoot van het tentoongestelde. Ouders wezen d.m.v. een stembiljet de mooiste plant en bloemstukje van het jaar aan. De mooiste plant, een vlijtig liesje, was voor Marian Rensen en het fraaiste bloemstukje was van Her man Brinkman. Beide kinderen kregen een medaille. ZONNEBLOEM In het voorjaar heeft elk Dijker- hoeks gezin een paar zonnebloem pitjes gekregen die, zo bleek nu, goed overzomerd hebben. De bloem van Dinant Klein Teeselink groeide tot 4 meter. Het leverde hem een gouden medaille op. Jor- gen Voordes haalde de tweede prijs en Jan Meilink de derde. AFRIKANEN De hal en lokalen waren bont ge kleurd door de vele afrikaantjes, die door de kinderen en ouders waren ingezonden. Ze waren te zien op melkbussen, zeven, kruiwagens, schalen, karren, te veel om op te noemen. SPINNEN De dames Groteboer en Wegen ga ven een demonstratie spinnen en hadden in samenwerking met de wolboerderij een tentoonstelling ingericht van truien, vesten, sier voorwerpen enz. Begrijpelijk dat ze veel belangstelling hadden. HANDMELKEN In samenwerking met de agrari sche school was een demonstratie koe opgesteld. Iedereen mocht op ambachtelijke wijze de koemeiken. Jong en oud deed een poging. Het betere werk werd toch geleverd door de ervaren agrariërs. Kampioen werd de heer Ooster- veld, die 102 mm per minuut molk. Hij kwam hierdoor in het bezit van een medaille. BIJZONDERE INZENDINGEN Ouders en kinderen stuurden kale bassen, puzzles, een gaostok, een doornappel, tuintjes, grote plan ten, opgemaakte melkbussen, grote bieten, een slijpsteen en vele andere dingen in. H.M.V. Om het feest extra luister bij te zetten, gaf H.M.V. 's avonds een concert in de hal. Dit optreden werd door de Dijkerhoekers erg op prijs gesteld. BAZAAR Om de kosten die zo'n show meeb rengt te dekken, waren er vele at tracties. Taart raden, bloemenquiz, grab belton, busgooien enz.De pop met de naam Dianne werd gewonnen door Hennie Temmink. Basketbal na loting: 1. Henk Rechterschot, 2. Egbert Wegstapel en 3. Gerrit Klaasses. Het bloemstukje werd gewonnen door Diana Roeterdink en het plantenboek door Janni Jansen Manenschijn. De planten uit de plantenquiz kregen allemaal een eigenares. Diana Stegink kan gaan wandelen met haar gaostok. De grote plant viel op lot nr. 41 groen. De eigenaar van dit lot is niet be kend. BEDANKT Aan het eind van de avond be dankte het hoofd allen die er voor gezorgd hebben dat deze dag Zo geslaagd is: de ouders, de kinderen, de oudercommissie, de collega's de schoolschoonmaaksters en H.M.V. Donderdag 24 september 20.00 uur. Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in „de Kandelaar". Spr. ds. J. Zijlstra uit Vorden. 19.45 uur. Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Holten in „De Schakel". Spr. mevr. Rotstein. On- derw. „Kruiden". Zondag 27 september 13.00 uur. Aanvang promotiemoto- cross M.A.C. „de Holterberg. Ter rein „Zuurberg" (zie bericht). 14.00 uur. Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie bericht). 19.30 uur. Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.). Zondag 27 september, aula Scho lengemeenschap eerste koffiecon cert van het seizoen. Aanvang 11.30 uur, aula open vanaf 11.00 uur. SVZW c4-Holten c3 Dinsdag 29 september Middag-uitstapje Bejaardensocië teit „Holten" naar Deventer, Olst, etc. Vertrek: 13.00 uur vanaf „Ire ne" en „Diessenplas". Donderdag 8 oktober 20.30 uur. Ledenvergadering Z.V.V. „Blauw Wit" in clubhuis. Vrijdag 9 oktober Grote huis aan huis koekverkoop- aktie t.b.v. Jeugdafd. Z.V.V. „Blauw Wit". Maandag 12 oktober 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman. Zaterdag 17 oktober. Samenges telde wedstrijd voor pony's om Prov. Kamp. van Overijssel. Ter rein „De Borkeld". Ten overstaan van notaris F van Schooten te Rijssen had dinsdaga vond inzet plaats van het dubbele woonhuis met erf en tuin aan de Larenseweg 35 te Holten, groot 3.90 are. Het geheel werd „gemijnd" door de heer R.A. Leerentveld te Ommen voor f 126000.-. De toeslag is op dinsdag 6 okt. 's avonds om 7.00 uur in hotel „Vos man". Voor de inzet bestond zeer veel belangstelling. Dan zullen onze van OUD HOUT vervaardigde HANDWERKMEUBELEN U zeker interesseren! U vindt een EXCLUSIEVE collectie hiervan bij JEANTIQUE GOOR: HENGEVELDERSTRAAT 45-49, TEL. 05470-4112^ FILIAAL ENSCHEDE: HENGELOSESTRAAT 31, TEL. 053-304604^ Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 El» SIIIIR za- 9 00-12.00 Til 11(79-0» 1(1.11413-1117 koopavond Goor Slllllisllll 24 llll>(|IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Arts: J J\.H. Bruins, Keizersweg 32, tel.05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: M. Koggel, Magi- nenenk 155, Deventer, tel. 05700- 2 57 57 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 14 36. Tandarts: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor, tel. 05470-22 79. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts: Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 5, tel. 15 15. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdags van 8.30-10.00 u. Groenew Kruisge- bouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 001 lof dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaarden straat. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappelijke dienstverlening „Midden Overijs sel", Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-27 84. Spreekuren algemeen maatschappelijk werk ma. t/m vrij. van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaardenver zorging ma t/m vrij. van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekend. 05486-1 64 65. Gem. energiebedrijf: Storing elec- triciteit en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3