SCHOLENGEMEENSCHAP HOLTEN START JEUGDONDERNEMING ,DE SPLINTER B.V. Belgisch Klarinettenkwartet" ip het eerste koffieconcert f OLTENS NIEUWSBLAD Vijftig jaar getrouwd Geslaagd ACHT JAAR „DIESSENPLAS CURSUSSEN E.H.B.O. HOLTENS NIEUWSBLAD BRQNZENPAARD VOOR THEO VAN DIJK A-TB!" V.! \i>, OLTENS NIEUWSBLAD ibonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 D.J. Mondeel Verzetstr, 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 24 september 1981 - 33e jaargang - nr. 39 Iet ingang van 30 september 1981 arten de 5-Ath. leerlingen van de cholengemeenschap Holten, met conomische wetenschappen in on pakket, een uniek projekt, nl. e Jeugdondememing. Het idee omt uit de V.ri. De Nederlandse laatschappij voor Nijverheid en landel introduceerde het 20 jaar Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins'Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur geleden in ons land. De jeugdon dememing vindt tijdelijk onderdak •- bij een plaatselijk gastbedrijf. In dit geval Nijhuis Rijssen Toeleverings industrie B.V., waar de leerlingen gebruik kunnen maken van de daar aanwezige voorzieningen zoals ruimten en machines. De initia tiefnemers van dit projekt zijn in de eerste plaats de Junior Kamer Twente. Deze afdeling, gevestigd in Hengelo, telt momenteel 37 leden tussen 20 en 40 jaar. Ze hebben tot doel de leerlingen in kontakt te brengen met het bedrijfsleven. De leerlingen werden voor het eerst met de Jeugdondememing gecon fronteerd op 9 april. Op die dag werd er een voorlichtingsmiddag gehouden. Er werden dia's ver toond door de Junior Kamer en Nijhuis B.V. De leerlingen waren meteen enthousiast en nadat ze op 17 april een rondleiding door hun gastbedrijf hadden gehad begon nen ze plannen te maken voor het verdere verloop van de jeugdon dememing. Op 3 juli moesten er spijkers met koppen worden gesla gen. De naam: De Splinter B.V, werd officieel vastgesteld. De di rectie, de gedelegeerd commissaris en de Public Relations-afdeling (afgekort P.R.) werden gekozen: Directie: Marco Heuten, Janneke Kloosterboer (voorzitster), Hans Moormann, Martin Poeiert. Gedelegeerd Commissaris: Arjen Pleun Broere. Public Relationsafdeling: Yvonne Hospers, Esther Mollema, Anne- miek Nijboer. Besloten werd om een wijnrek te produceren. Het is de bedoeling dat de directie en de P.R.-afdeling al vast met de voorbereidingen be ginnen zoals bijvoorbeeld het vast stellen van het organisatieschema, de aandelenverkoop enz. Het komt er dus op neer dat de leerlingen alles zelf doen en bedenken. Ze moeten de jeugdondememing als )p zondag: 27 september indt in de aula van de icholengemeenschap Hol en het eerste koffieconcert an het seizoen plaats. Iet Belgisch klarinettenkwartet !.v. Marcel Hanssens wat de spits fbijt in een reeks van zes concer- en gedurende de wintermaanden een uniek ensemble. Iniek- door het feit dat dit kamer- nuziekgezelschap al sinds 1960 nveranderd is gebleven en door Ün bezetting, een Es-klarinet, twee les-klarinetten en een Bas- larinet. Iet kwartet heeft een eigen en oeddeels orgineel repertoire van neer dan 160 werken geschreven oor componisten uit vele landen, laast Europa heeft de groep tour- ees gemaakt in landen als Cana- Amerika, Japan, India, Malei- ië, Indonesië en Iran. )p zes langspeelplaten is een uit- onderlijke selektie van de muzi- ale produktie vastgelegd. Een ze vende langspeelplaat is in voorbe- reidng. Het concert begint om 11.30 uur (zaal open 11.00 uur) en eindigt om ongeveer 13.00 uur. Toegangsprijs f7.50 (inkl. een kopje koffie). Kinderen t/m 14 jaar, C. J.P. en 65-plus. kaarthouders f 5.- Of voor een abonnement van zes con certen f 37.50 resp. f 25.-. U ontvangt een fraaie/^f Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. als u een Gebruik deze Naam Adres voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dbr./mevr.: een echt bedrijf ervaren. Wanneer er problemen ontstaan kan er te ruggevallen worden op de begelei dingscommissie. Hierin zitten o.a. H.J. Beekers (voorzitter van de commissie jeugdondememing binnen Junior Kamer Twente en tevens commercieel manager van Nijhuis B.V., H.J. Meendering de- raar ee) en M. Willemsen (Leraar et). Volgens de statuten van de jeugdondememing is dit een 6 maanden durend projekt. De Splinter B.V. wordt dan ook top of flop, winst of verlies, succes of tele urstelling eind februari 1982 geli quideerd. De opening van Jeugdondeme ming „De Splinter" zal worden ver richt door burgemeester van Rap- pard en vindt plaats in het gast bedrijf. We komen zeker terug op dit onderwerp, teneinde wel en wee van de onderneming tussentijds onder de loep te kunnen nemen. Aan het seminarium voor orth. pe dagogiek te Zeist is cum-laude ge slaagd voor het diploma „Buiten gewoon onderwijs" mevr. J.B. Vons-de Boer, Kolweg 31. Deze week is het al weer acht jaar geleden dat ons Holtens bejaar dencentrum „Diessenplas" offi cieel in gebruik werd genomen. Binnen het centrum is aan het pas seren van deze mijlpaal tot nu tot ieder jaar nog een bepaald feeste lijk tintje gegeven, waarbij niet al leen de bewoners-, maar de laatste jaren ook de familieleden en zelfs de Holtense bevolking werd be trokken. Ter voortzetting van deze plezierige traditie heeft de leiding en de zgn. ontspanningskommissie van „Diessenplas" deze keer een paar erg originele evenementen bedacht. Ekspositie Jongstleden maandagmorgen werd de feestweek 's morgens bij de koffie al meteen ingezet Die mor gen nl. vond de opening plaats van een ekspositie bestaande uit een kollektie van zo'n vijftig poppen die H.K.H. Prinse Juliana bij aller lei gelegenheden vanuit de bevol king kreeg aangeboden. Een bij zonder fraaie kollektie waarvan ie dere pop is voorzien van allerlei bijzonderheden zoals de datum, plaats en gelegenheid waarbij de poppen eertijds werden aangebo-t den. Telebingo Na bezichtiging van de ekspositie werden de bewoners 's middags door de koks van „Diessenplas" onthaald op een feestelijk etentje. Klapstuk vormde j.l. maandaga vond tenslotte de ontspannings avond in de stijl van het bekende televisieprogramma Tele Bingo. Presentator Henny Tijink en vele andere gasten stonden die avond garant voor een ener» erend ontr spanningsprogramma. Tam Tam Door het uitnodigen van de Klein en achterkleinkinderen van de be woners heerste in de „Diessenplas" j.l. woensdagmiddag een waar fa miliefeest waarvan de gezellige sfeer met name werd bepaald door het optreden van poppentheater „Tam Tam". Vandaag echter heerst in „Dies senplas" een diepe stilte. De bewo ners zijn n.l. vanmorgen omstreeks half negen vertrokken voor een vriendschapsbezoek aan het be jaardencentrum „De Olmenhof" te Amstelveen waarvan zij vanavond ca. 19.00 uur zullen terugkeren. Wachtlijst. Opmerkelijk bij dit achtste jaar feest is dat het bejaardencentrum „Diessenplas" op dit moment voor het eerst geen opnamewachtlijst meer heeft voor alleenstaanden. Dit is echter nog wel het geval voor echtparen. Evenals voorgaande ja ren wil de „Diessenplas" ook dit jaar weer de Holtense bevolking laten meegenieten van de poppe- nekspositie welke is ingericht in de rekreatiezaal van „Diessenplas" en wel van 25 sept. t/m 4 oktober a.s. De openingstijden zijn alle werk dagen van 14.30-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Zaterdags en Zon dags van 14.00-17.00 uur. Alleen a.s. vrijdag 25 sept. echter is de ten toonstelling 's middags geopend van 16.00-17.00 uur en van 19.00- 21.00 uur. Voor Hendrik Prins (75) en Jenneken Sluiter (75), Raalterweg 28 is het op donderdag 1 oktober 1981 vijftig jaar geleden dat ze elkaar in het gemeentehuis van Holten voor altijd trouw beloofden. Het jonge paar ging wonen in het huis dat voor hen op de hoek Raalter weg IJeurlinksweg was gebouwd door Hoeve en Leemkuil. Het echt paar Prins bleef daar wonen omdat men het er erg naar z'n zin had en zo zei de goudenbruid „woer ze'j better kom'n". Hendrik Prins bleef na het verlaten van de lagerew school een jaar of zes bij vader Johan werken op de boerderij aan de Oude Deventerweg in Dieker- hoek en werd in 1923 door de Fok- en controlevereniging Holten" aangesteld als controleur-mondememer. Dit baantje, wat hij steeds met heel veel plezier heeft gedaan, de boer op was z'n lust en z'n leven, was eigenlijk de eerste stap op de „melkweg" want in 1926 kwam hij in vaste dienst bij de Coöp. Melkfabriek „De Vrijheid" als meikont- vanger en werd tevens belast met het onderzoek van de melk op vetgehalte en kwaliteit en controle en voorlichting bij de boeren. In het voorjaar van 1966 vierde Prins z'n 40-jarig jubileum bij ,£)e Vrijheid" en werd toen door HM. Koningin Wilhelmina onderschei den met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Van 1966-1971 deedPrinsop ,f)e Vrijheid"uitsluitend binnendienst, die bestond in de afgifte van mélkprodukten voor de boeren en melkventers. Dé grote hobby voor Prins is altijd geweest de tuin die hij helaas sinds een jaar of drie wegens een handicap niet meer kan verzorgen. Mevr. Prins doet nog steeds met veel plezier de huishouding en besteedt haar vrije tijd aan breien oxt. voor het Welfarewerk. Het gouden paar heeft 2 kinderen, 2 kleinkinderen en 1 achterklein kind. Er is donderdag 1 oktober 's avonds van 19.30-23.00 uur gelegenheid, voor gelukwensen in café-rest. )rDe Poppe". Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. Op 6 okt. a.s. hoopt de E.H.B.O. vereniging Holten weer te starten met de E.H.B.O. lessen. De oefen- lessen vinden altijd plaats in de school „De Noordenbarg", waar de vereniging beschikt over enkele lokalen van de school. De E.H.B.O. oefent al enkele jaren ir* deze school en is hier zeer tevreden met het gebruik van de ruimten. In verband met het uitkomen van een nieuw „Oranje Kruisboekje", is het noodzakelijk dat dit door de leden wordt aangeschaft. Het be stuur heeft besloten dit boekje aan Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar. Voor het vijftiende achtereenvolgende jaar staat deze week op de kalender van een groot aantal Nederlandse kerken aangeduid als de zgn. „Vredes- week". Tijdens erediensten en in gespreksgroepen wordt binnen die kerken deze week op grote schaal aandacht besteed aan het oorlogsgeweld en de alles verwoestende wapendreiging waaronder de wereld van vandaag gebukt gaat. In totaal wordt in de wereld per dag drie miljard guldens k uitgegeven voor defensie-uitgaven, welk bedrag in feite de oplossing zou kunnen betékenen van alle honger en armoede... Deze problematiek voerde een jeugdige tekenaar in gedachten terug naar het Bijbelse scheppingsverhaal waar de mens Satan de wereld vanuit het Paradijs een (atoom) vrucht aanreikt, afkomstig van de boom wélke doof de Schepper verboden was daarvan te plukken... Door het daadwerkelijk gebruik van deze vrucht gaat de wereld een zodanige verwoesting tegemoet dat daarmee ook het paradijs van de „Nieuwe Toekomst" reeds ernstig is bedreigd en aangepast, zoals op bijgaande tekening in beeld is gebracht. te bieden voor de gereduceerde prijs van f 7,50 (verk. prijs f 12.75). Bij voldoende deelname hoopt men, evenals andere jaren, weer een cursus te kunnen houden voor de opleiding van het eenheidsdi ploma E.H.B.O. Gegadigden kun nen zich melden bij een aan de bestuursleden of op de eerste oefe navond in de school „De Noorden barg 's avonds 19.45 uur. Verder zullen weer enkele reanima tie cursussen worden gegeven (beademing en hartmassage). De vereniging beschikt over een zeer goede moderne beademingspop. Destijds een geschenk van de mo torclub Holten. In de eerste plaats geldt deze cursus voor de gediplo meerde leden van de vereniging, terwijl hun diploma dan nog ten- ninste 2 jaar geldig moet zijn ge veest. Dit gezien de veie aanvragen mn eigen leden en verder het ge ringe aan tal.personen die aan een dergelijke cursus kunnen deelne men. (8 personen) Ora in het kader van de rampenbe strijding bij te blijven, willen we ook trachten enkele lessen in te lassen over het E.H.B.O. werk, of zoals het thans genoemd wordt G.O.R. (Gewonden onder Ram pomstandigheden) De E.H.B.O. wordt steeds meer gevraagd aan wezig te zijn, bij de diverse sport gebeurtenissen, om daar waar no dig hulp te verlenen. Hulp die graag wordt verleend,, al wordt wel een vrijwillige bijdrage gevraagd voor de gemaakte onkomsten. Om in het bezit te blijven van het E.H.B.O. diploma, moet men 8 les sen per jaar volgen, dit voor de automatische diploma verlenging, het blijven beheersen van E.H.B.O. stof en eventuele deskundige hulp te kunnen verlenen. Leden en cur sisten welkom op 6 oktober a.s. in de school „De Noordenbarg". Bergruiter Theo van Dijk heeft op het jaarlijks „Abrahamconcours" op het terrein van het ruitersport centrum „Marcroix" te Amersfoort een schitterende prestatie geleverd door met z'n merrie „Punette" de wisselprijs, het prachtige bronzen paard, te winnen. Thèo behaalde 120 punten in de dressuur, reed een foutloos crossparcours en bij het springen liet „Punette" alle hin demissen keurig staan. De combi natie leverde de beste prestatie van de dag. Proficiat!

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1