Hockey- [lolten blijft ongeslagen Resultaten Blauw Wit Comb. Schuppert-Kreijkes eerste Strombeek HOLTENS NIEUWSBLAD G2:Eg^f^33H°vïnB^k573 BERGRUITERTJES NIEUWS BADMINTONCLUB HOLTEN START COMPETITIE MET ONGELUKKIGE NEDERLAGEN SVZW c4-Ho!ten c3 ïTRAAT EN BUURTSCHAP ZAAL VOETBAL TOERNOOI VRUUS BOKAAL 1982 Diplomazwemmen Twenhaarsveld [4 SEPTEMBER 1981 -PAG. 11 de belangrijke uitwedstrijd gen D.S.C. heeft Holten opnieuw volle winst gepakt. In de met lige zorgen tegemoet geziene edstrijd moest Holten enkele ba sspelers missen. Toch bleek Hol- n opgewassen tegen D.S.C. In de •rste minuten was het aftasten beide kanten. Na 10 minuten wam D.S.C. op 1-0 maar in de aaropvolgende aanval speelde olten een aanval goed uit, zodat Heen via een noodgreep de score on worden vermeden. Uit de aaropvolgende strafschop coorde Jan de Wit beheerst. D.S.C. wam op 2-1 maar Holten scoorde ederom snel de gelijkmaker, lak voor rust kwam D.S.C. op 3-2. lak na rust werd het zelfs 4-2, laar daarna kreeg Holten meer rip op het spel. D.S.C. zette de anvallen te simpel op terwijl olten d.m.v. fraaie combinaties e D.S.C. defensie steeds vaker in roblemen bracht. Twee harde choten van Meino van Beek en en slim onderhands schot van [ico Vorst brachten Holten voor net 4-5. Een niet correct afge topte Frans v. Gennep leverde en weer door Jan de Wit benutte trafschop op (4-6). D.S.C. ging vo- op in de aanval, maar deed dit met eel afstandsschoten, waar de uit- itekend keepende Herman Stuk weinig problemen mee had. Toch kwam D.S.C. nog op 5-6. In de aatste minuut scoorde Jan de Wit een afgelagen schot van Frans r. Gennep met een fraaie lob de 7e [reffer. Eindstand 5-7. Doelpunten: lan de Wit 4; Meino van Beek 2; [ico Vorst 1. )e damessenioren speelden thuis jgen Actief. Op een glad veld werd het toch een leuke wedstr^u. Actief bouwde de aanvallen goed op en benutte de te vrij gelaten circel- loopster goed. Holten had in de aanval te weinig schotkracht, maar wist de schade bij rust tot 2-3 te beperken. Ook na rust een zelfde spelbeeld. Holten bleef goed spe len, maar moest tegen een beter Actief de winst met 3-6 laten. Doel punten: Mini Kemper, Alberta Markvoort en Gerry Groteboer. De dames junioren speelden erg wisselvallig. Terwijl er in de eerste helft goed spelend een verdiende voorsprong van 4-2 was opgebouwd werd deze in de 2e helft in een aantal momenten van onoplet tendheid uit handen gegeven. Daardoor kon Heeten dat niet be ter was toch de winst met 6-9 mee naar huis nemen. JEUGD: De jeugd speelde erg goed. Van de 5 wedstrijden werden er 4 in winst omgezet. Al speelde uit tegen Bos kamp. Tot de rust ging het gelij k op (3-3) na rust werd Holten sterker en kon de eerste winst met 6-8 mee naar huis worden genomen. B1 had ook aan Apeldoorn '80 een te zwakke tegenstander. Na een rust stand van 5-1 werd ook deze tegen stander makkelijk met 12-3 aan de kant gezet. Daarmee bereikte dit team een opmerkelijke score. 3 wedstrijden gewonnen met een doelsaldo van 53 voor en 9 tegen! B 2 moest wederom zonder wissels uitspelen en wel tegen V en K. Bij rust keek men tegen een ruime 6-1 achterstand aan. In de 2e helft kwam Holten zeer goed terug. De krachten schoten echter te kort om de wedstrijd nog te winnen. On- Donderdag 24 september a.s. om 20.15 uur worden alle leden, ou ders van jeugdleden en donateurs verwacht in het clubhuis bij de jaarlijkse Algemene Ledenverga dering. Training: Woensdag 10.00-11.00 uur dames. Vrijdag 16.00-17.00 uur jongens A; 17.00-18.00 uur meisjes A. zaterdag 9.00-9.30 uur meisjes D; 9.30-10.00 uur jongens B; 10.00- 10.30 uur meisjes C; 10.30-11.00 uur meisjes B; 11.00-11.30 uur jongens C. Wedstrijdschema: zaterdag 26 sep tember Bully A2-Jongens A 14.30 uur; Jongens B-Hengelo B3 10.30 uur veld 1; Jongens C-Nijverdal Cl Blauw Wit 2 - Enter Vooruit 4 ter resultaat in de grond werd ge- Blauw Wit 2 had er in de thuiswed- boord door een derde doelpunt van Strijd tegen Enter Vooruit 4 echt zin het etarie nor- 4-1 danks het 7-5 verlies een goed re sultaat. Ook C 1 had weinig problemen met haar tegenstander. Bij rust was al ruime 7-1 voorsprong genomen. Na rust liep het allemaal wat minder, maar dat voorkwam niet dat Hol ten met 12-2 de twee punten pakte. De allerkleinsten D 1 speelde een leuke wedstrijd tegen A.B.S. Hol ten had meer kracht in de schoten en een goede keepster in het doel. Dat leverde een ruststand van 5-1 en de eindstand van 7-2 op. Programma: Komend weekend is al weer het laatste weekend van dit veldseizoen. Door de late start van de competitie worden slechts 4x wedstrijden gespeeld: Al vrij, B 1 uit tegen Achilles om 13.30. Vertrek 12.10, B 2 thuis tegen Actief om 14.00, C 1 uit tegen Actief om 12.40. Vertrek 11.40, BI uit tegen Wesepe om 13.00. Vertrek 12.00. Zo. 27-9: Dames junioren thuis tegen K.H.C. om 11.00; dames se nioren uit tegen V en K om 13.10. Vertrek 12.00; heren senioren thuis tegen Voorwaarts om 12.00. Standen. Door de winst op medekoploper D.S.C. en het gelijke spel tussen Voorwaarts en Raalte (6-6) staat Holten nu ongeslagen op kop. Ac tief won de derby tegen W.S.V. met 9-8 en wisselde met de laatste van plaats. De stand is nu: 1. Holten 3-6; 2. D.S.C. 3-4; 3. Raalte 3-3; 4. Voor waarts 3-3; 5. Actief 3-2; 6. W.S.V. 3-0. Holten speelt zondag thuis tegen Voorwaarts. Geen makkelijke tegenstander, maar met de huidige goede lijn zeker een team dat 3J 47H J tenVelde; 9.55,65 Ep eigen huis te verslaan is Verdei Veneklaas; 10 66 M Lodeweges. wordt nog gespeeld: Actief-D.S.C. en W.S.V. - Raalte. Holten - Voor- Wedvlucht Soigmes waajts zondag 27 september 12.00!Aan de wedvlucht Soigmes (Belgie) Meermanskamp!! 12.30 uur veld 2; Ommen Al- Meisjes A 14.00 uur; Meisjes B-Hengelo B3 12.30 uur veld 1; Meisjes C-Salland Cl 10.30 uur veld 2; Hengelo Dl-Meisjes D 10.30 uur; Hengelo sixes-Jongens sixes ver trek 9.00 uur;Haaksbergen sixes- Meisjes sixes vertrek 10.00 uur. Zondag 27 september Epe 1-Holten 1 14.45 uur; Holten 2-Hengelo 313.00 uur veld 1; Holten 3-Bully 4 11.00 uur veld 1; Holten veteranen-Avanti A 11.00 uur veld 2. Uitslagen: Jongens A-Goor A 2-2; Bully B3-jongens B 1-4; Almelo C2-Jongens C 1-5; Bully B2-Meisjes B 4-3; Meisjes D-Salland D 1-1; He ren 1-Malburgen 1 0-8; Haackey 3-Heren 3 3-2. Door de P.V. „De Bergvliegers" werd door de „Bergvliegers" met 1,15.25; 2. Comb. Schuppert/Kreij- werden voor de wedvlucht uit het 263 duiven deelgenomen. De dui- Belgische Strombeek (plm. 211 ven werden voor de plm. 252 km. •km.) 4542 duiven ingekorfd - los- om 9.45 u. gelost. Eerste duif bin- sing: 9.20 u. eerste duif geklokt: nen om: 12.48 uur. Gemiddelde 12.35 uur. Gemiddelde snelheid: 65 snelheid 79 kmu. 1. H. J. ten Velde km. 1. 1, 5, 13, 15, 20 Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 2, 2, 3, 4, 6,14 H. Willems; 3.7F.Meester; 4.8,29, 12, 34, 50, 59 Gert Kwintenberg; 8. Op Wereldschaal heeft de Ver enigde Naties 1981 aangewezen als het Internationale Jaar van Ge handicapten. Met deze extra aan dacht wil men een gelijkwaardige deelname van gehandicapten aan het maatschappelijk leven, bevor deren. In Nederland is de „Nationale Commissie voor het Jaar van Ge handicapten" opgericht om deze gedachte in ons land meer onder de kes 2,5,10,1243; 3. Meester 3, 40; 4." mensen te brengen. H. Willems 6,7,8,24,31.5. G. Egberts In Overijssel gaat de STREVO (is 9 19 23,26,32; 6. H. van Beek 11,17, Stichting voor Revalidatie in 53- 7. A. Baltus 28,46. Overijssel) dit uitvoeren door het organiseren van infomarkten ge handicapten in verschillende Zaterdag 19 september werd door de Bergruitertjes deelgenomen aan het Kringconcours, georganiseerd door P.C. de Looleeruiters uit Al- nam meteen het initiatief en Wist zich enkele goede kansen te icheppen. De bal werd direct ge- Jpeeld en bij een van de goede aanvallen over rechts had Henk Aanstoot met een kopbal succes. Blauw Wit bleef hierna doorgaan maar de tweede treffer bleef uit alhoewel de kansen volop aanwezig waren. E.V. putte hieruit moed en Blauw Wit moest terug. Het mid denveld kreeg het moeilijk en bij een ongelukkige terugspeelbal kwamen de gasten zowaar langszij. De vreugde hiervoor was echter van zeer korte duur want Henk Mekenkamp bracht 10 minuten voor rust Blauw Wit op 2-1. Met de wind in de rug begon Blauw Wit de 2e helft met een sterk offensief. Bij een van de goed opgezette aanval len kreeg spits Hans een beste kans om 3-1 te scoren maar helaas ging de bal enkele centimeters naast. Nadat de Blauw Wit storm was geluwd kwam Enter V. sterk terug en de verdediging met aan het hoofd G. Aanstoot kreeg het zwaar te verduren maar het bleef 2-1 in 't bijzonder dank zij het sublieme keepwerk van de (jarige) man on" der de lat Benny Aanstoot. Anton Beldsnijder die 20 minuten voor tijd moest stoppen wegens een blessure werd vervangen door J. Kors. Met deze ploeggeest èn strijd lust zal het tweede nog ver komen. Blauw Wit 3 - Enter Vooruit 5 Blauw Wit 3 dat de eerste comp. wedstrijd met niet al te veel in spanning met 3-1 won van Hul- sense Boys kwam er thuis tegen Enter Vooruit 5 niet aan te pas. De eerste helft wogen de partijen nog redelijk tegen elkaar op (rust stand 0-1) maar na de thee was de ploeg uit het klompendorp technisch en tactisch de baas. Blauw Wit pro beerde met veel ijver en inzet om de achterstand weg te werken maar zo als zo vaak gebeurt maakten de gasten de goaltjes. De Entemaren benutten elke kans en hadden een uitstekende sluitpost. Eversberg; tegen het einde nog 4-1. Kortom een wat geflatteerde zege. Op eigen verzoek van Freddie schrijf ik nog even dat hij een uit ermate slechte dag had. Sterren van de dag: Jan Lohuis, Jan Hof stede, Maarten Brandt en Gerrit Meijer (die vooral in de eerste helft opviel door zijn geweldig spelin zicht). We kunnen er dit jaar een heel fijn seizoen van maken als we altijd de sportiviteit boven de pres tatie laten gelden. En natuurlijk moeten we meer supporters heb ben, een bus is zo gehuurd, en ook staat de flets nog in het schuurtje achter het huis: over 14 dagen uit tegen SWN. Excelsior 11 - Blauw Wit 5 Ook in de 2e wedstrijd bleef het vijfde zonder punten, ondanks dat er goed werd gespeeld. In de eerste helft was Excelsior sterker maar liep steeds vast op de hechte BI. Wit verdediging. Blauw Wit moest het veelal hebben van counters, die in de 25ste minuut een gave treffer opleverden van good old Gerrit Dekkers. Die voorsprong werd be kwaam verdedigd al moest doel man Renger van Lindenberg wel een paar keer gestrekt naar de hoek. Rust 0-1. In de eerste tien minuten van de tweede helft liep het bij Blauw Wit niet best en de achterhoede stond heel vreemd te schutteren. In de 10e minuut was Renger kansloos bij een inzet van Johan Stam (1-1), een paar minuten later verkeken 2 verdedigers zich op een concert (2-1) en pal daarop werd het zelfs 3-1. Daarna kwam er weer wat meer lijn in het spel van Blauw Wit. Een vrije schop, sub liem genomen door acteur Joost Boer (wat een schijnbewegingen heeft die in huis!) werd onhoudbaar ingekopt door Harry maar vijf mi nuten later liep Excelsior uit tot 4-2. Het slotoffensief leverde nog een doelpunt op (4-3) van Jan en een minuut voor tijd kreeg Wim nog een dot van een kans om langszij te komen maar hij miste finaal. Al met plaatsen. Gehandicapt, dat wil zeggen: slecht of helemaal niet kunnen lo pen; slecht of helemaal niet kunnen zien; slecht of helemaal niet kun nen horen; slecht of helemaal niet kunnen praten; slecht of helemaal je handen niet kunnen gebruiken. En dan valt het behoorlijk tegen om met anderen op te trekken, die die beperking niet hebben, om met hen mee te kunnen doen. Die ande ren begrijpen er vaak maar weinig u t--v~ van, wat het voor een mens bete- Lodewégesl" met kent gehandicapt te zijn. Met die BC Holten is de badminton compe titie begonnen met een aantal ne derlagen. Wellicht is de vroege aanvang van de competitie de oor zaak geweest. Zeker is dat in de dubbel spelen de dames en heren nog niet op elkaar waren inge speeld. De komende week staan weer een aantal belangrijke wed strijden op het programma. In ieder geval een gelegenheid om in deze wedstrijdden een aantal punten te vergaren. Programma: 28/9 Holten-4 thuis tegen NOP-4 uit Emmeloord; 30/9 Holten-1 tegen SVS-2 uit Schalkhaar; 30/9 Holten-2 thuis tegen Survive-2 uit Dedemsvaart; 30/9 Holten-5 uit tegen BACO-2 te Olst. De thuis wedstrijden worden gespeeld in de sporthal 't Moss ink. Aanvang op 28/9 om 20.30 uur terwijl op 30/9 de wedstrijden om 19.30 uur beginnen. Voor belangstellenden een goede gelegenheid om met de badmin- tonsport eens kennis te maken. Verslagen competitie wedstrijden Holten 4 - DSC 3:3-5. Op maandag 14 september mocht Holten 4 het spits afbijten in het nieuwe bad minton competitie seizoen 81/82. De dames en heren enkelspelen verliepen uitstekend. Jet de Beus, Diny Krijt en Theo Aarsen haalden de eerste punten binnen. Bert Postma moest echter de eer aan zijn tegenstander laten. Met een 3-1 voorsprong werd aan de dubbel spelen begonnen. Helaas bleek dat de partners nog niet op elkaar wa- Heino 1 - Holten 5: JM) Het vijfde team van BCH vertrok op 17 september j.l. met goede moed naar Heino. Het team be staande uit Frieda Rensen, Dinie v.d. Vreede, Jan Holl en Rien Mulch kreeg in de enkelspelen de eerste nederlagen te verwerken. Met een 4-0 achterstand konden de enkel spelen de eerste nederlagen te ver werken. Met een 4-0 achterstand konden de Holtenaren aan de dub belspelen beginnen. Helaas bleken de gastheren/dames veel te sterk voor het „Benjamin-team" van BCH. Wat men ook van BCH zijde probeerde, het mocht niet baten. De eerste nederlaag was een feit. Het is zeker dat men nu reeds de sterkste tegenstander heeft ont moet. Holten 3 - Survive 3: 3-5 Voor het derde team van BCH was 16 september jJ. de start van de competitie. Het team bestaande uit Sonja de Roos, Ans Jacobs, Eef Weijman en Harry Dul zou geen gemakkelijke avond beleven. De heren verloren hun enkelspelen terwijl van de dames Ans Jacobs het eerste winstpuntje binnen kon halen. De damesdubbel werd even eens in winst omgezet. Bij de ge mengde dubbelspelen werden de punten verdeeld en het verlies van BCH bij de herendubbel gaf aan het eind van de avond de doorslag. De winstpunten gingen naar de gasten uit Dedemsvaart doch het ver toonde spel van de Holtenaren geeft hoop voor de rest van de com petitie. melo. De Bergruitertjes behaalden er de volgende successen B Dressuur;Ring 4 categorie D, de tweede prijs Alisje Roodnat, met Maurits 123 punten. Ring 5 Categorie D, de vierde prijs voor Herman „Azmon" 126 punten. L. Dressuur, derde prijs Jan Aal- tink met „Rossell" 116 punten. An dere ring vierde prijs Berdien Paalman met „Mandy" 123 punten. L2 dressuur, derde prijs Erik Vin cent met „Mark" 120 punten. Z EJresuur, derde prijs Ans Rouwe- ler met „Polly" 120 punten. B Springen, achtste prijs Herman Lodeweges met „Azmon". Z Springen, derde prijs Ans Rouwe- ler met „Polly". informatiemarkten willen we daar wat aan doen. Op die markten staan stands met mensen van ver enigingen, werkgroepen, stichtin gen en andere instellingen, die zich voor de belangen van lichamelijk en zintuiglijk gehandicapten in spannen. Er liggen folders en ander informatiemateriaal, e Ajn diase ries en vragen kost ni De men sen staan ervoor. Loc maar eens binnen; je steekt er 8 jd wat van op. Goor: Zaal Lentelink - Hengevel- derstraat20,29 september 1981 van 10.00 tot 21.00 uur; 30 september 1981 van 10.00 tot 17.00 uur. Holten c3 bleek de eerste helft dui delijk de meerdere van SVZW c 4 wat resulteerde in een 0-2 voor sprong. Eén goal was afkomstig van Jan en één van een SVZW speler Holten c 3 telt 15 spelers, vandaar dat voor de wedstrijd met de SVZW leider besproken werd dat iedereen zou spelen. Na de rust, met de vier nieuwe spelers was het dan ook weer even wennen. Hierdoor werd SVZW sterker, maar Wilco en de zijnen hielden toch de nul op het scorebord gehandhaafd. 6-Ö, wel wat geflatteerd maar ver diend. ren ingesteld Ale dubbelspelen De vergadering, op 21 september niet meer dan 16 teams deel kun- Eindstand al toch wel een goede wedstrijd die werden verloren en de gasten uitwerd zo druk bezocht, dat de com- nen nemen. Opgeven en betalen Diepenveen gingen dan ook met missie nog een avond extra moet oktober.dieravon perspectief geeft voor de toekomst. Zaterdag thuis tegen Enter V 6 op z'n minst een gelijkspel! Eversberg 3 - BI. Wit 4 Zo!!! We staan weer met beide be- Blauw Wlt 61JS®e" nen op de grasmat. Het liep grondig Na onnodig verlies (2-3) vorige mis zaterdag. Faktoren die een rol week tegen Eversberg 4 speelde het meespeelden: Het wegblijven van J supporters (waar was die bus nou), een tegenstander die soms meer aan winst dacht dan aan sportivi teit, een (helaas) zwak leidende scheidsrechter, de vermeende vleugeltjes die een 9-3 overwinning nou eenmaal niet geeft en de aller belangrijkste reden, een aantal spe lers van ons team die zich danig lieten intimideren en daarmee het hele elftal mee de „afgrond" in sleepte. Maar het feit blijft dat de overwinning van Eversberg zonder meer terecht was. Scoreverloop: voor rust 2-0; na rust eerst 2-1 door Wim K.-N. waarna de toen nog te- ri hl -rekoesterde hoon on eon be- zesde een stuk beter. Al in de eerste vijf minuten kreeg Frits tweede goede kansen maar hij faalde. Na een kwartier opende hij toch de score (1-0) na goed aangeven van rechtsbuiten Gerrit „Niets" Aan stoot. Bij rust was het 2-0 door een treffer van Ben Gerards. Na de thee speelde de doelman van de gasten in de spits en binnen vijf minuten zorgde hij voor 2-1. Blauw Wit raakte hierdoor niet van slag en kwam na goed doorzetten van „Niets" op 3-1. Twee minuten na deze goal besliste Frits met een mooi doelpunt uit een voorzet van „Niets" (die een makkie had aan z'n „bewaker") d" wedstrijd (4-D. beide winstpunten naar huis. Holten 2 - Kwiek 4: 3-5 Woensdag 16 september j.l. kreeg Holten 2 Kwiek Raalte op bezoek. Na de enkelspelen was de stand gelijk 2-2. Ria Groeneveld en Hans Verburg wonnen hun partijen tegen him jongere tegenstanders. Heike v. 't Holt en Jan Jacobs moesten helaas hun eerste neder laag van dit seizoen in ontvangst nemen. Het eerste gemengd dubbel bracht weer hoop in het Holtenss kamp. Heike en Hans wisten na drie sets de winst na zich toe te trekken. De overige dubbelspelen gingen helaas verloren. De dames- dubbel van Ria en Heike liep uit stekend, doch in de derde set ble ken de dames uit Raalte de langste adem te hebben. De eerste neder laag ■"an het seizoen was een feit. vergaderen, voordat alle mensen het wel en wee van het toernooi weten. De eerstvolgende en laatste bijeenkomst is op maandag 5 okto ber om 20.00 uur in de kantine van sporthal „Mossink". Vanwege het grote aantal deelnemers zal het toernooi met voorwedstrijden wor den gesüeeld. omdat in „de nacht" zal ook de loting en de indeling van de poules plaatsvinden. Ieder team speelt maar op 1 avond zijn voor wedstrijden. Wij hopen op uw aller medewerking op 5 oktober 1981, om 20.00 uur. T.E.A. Zaterdag 19 september, was er voor de vierde en tevens laatste keer in dit seizoen gelegenheid tot het behalen van een zwemdiploma. Maar üefst 216 kinderen behaalden dit seizoen een diploma, verdeeld als volgt: A-diploma: 79 geslaagden. B-di ploma: 90 geslaagden; Zwem- vaardigheid 1: 17 geslaagden; Zwemvaardigheid 2: 14 geslaag den; Zwemvaardigheid 3: 10 ge slaagden; Zwemvaardigheid 4: 6 geslaagden.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11