Nieuwe eigenaars "De Holterberg 'Uitzicht, ligging en waren voor ons doorslaggevend" Dhr. jeugd-en jongerenwerk BADMINTONCLUB HOLTEN START COMPETITIE gemeente holten gemeente^ holten PAS IN 1984 WONINGBOUW IN DE BEUSEBERG IF 3 Uit gemeenteraadsagenda blijkt: S.V. BATO START KLASSIEK BALLET VOOR DE JEUGD Van oorsprong theehuis BURGERLIJKE STAND S.V. HOLTEN DAMESVOETBAL iet is beslist otel-restaurant, ntastische ligg reten woorden denken in de richting van „gedoemd tot mis lukking" hebben we heel bewust terzijde geschoven. We geloven beide in de opzet, zoals die door ons is gekozen; voor betaalbare prijzen „eten op z'n frans" in een daaraan aangepaste sfeervolle omgeving" positieve geluiden uit de monden van Anita en Wim Haan, nieuwe eigenaren van „De Holterberg". Hotel restaurant „De Holterberg", van oorsprong een theehuis ging vlak voor de bevrijding in vlammen op. Met een latere opzet als restau rant, hotel is het eigenlijk nooit zo goecLuit de verf gekomen. De vorige eigenaar werd failliet verklaard en de laatste gasten waren een groep Vietnamezen. Reden temeer om heropening als een uitdaging te aanvaarden en de schouders eron der te zetten. Door de vrij lange leegstand was het interieur aan een tamelijk grote opknapbeurt toe. Maar liefst twee ton werd geinves- teerd om het geheel een gedaante wisseling te doen ondergaan. Een binnenhuis architect hoefde er niet aan te pas te komen, er werd zuiver op de eigen „smaakcompas" geva ren. „Wij moeten erin werken en je werkomgeving, aangepast aan de eigen smaak, qua kleuren en pa tronen brengen een optimaal leef- en werkklimaat met zich mee", vindt Anita Haan. „De sfeer is ook bepalend voor de gasten. Men moet zich hier thuis kunnen voelen". Ge zien de prijsstelling doelt men dui delijk op verschillende bevolkings lagen. „Betaalbaar" buiten de deur eten lijkt dan ook mogelijk gezien de prijsstellingen. De winstmarges zijn lager gehouden dan in verge lijkbare restaurants en qp deze manier verwacht men meer klan ten waardoor de omzet toch zal kunnen voldoen aan de eerder ge maakte prognose. Opening De tijd van opening, zo aan het einde van het seizoen, lijkt minder gunstig en men geeft dit volmondig toe. „Zakelijk gezien misschien minder gunstig, dan openen in het voorseizoen, maar om zelf in Holten een beetje te acclimatiseren wel prettig. Je groeit op deze manier iets meer in je werk en hebt de tijd om met het personeel op elkaar in te spelen. Ik denk toch datje al met al minimaal een half jaar nodig hebt om een beetje ingeburgerd te zijn", zegt Wim Haan. „Verder heb je natuurlijk de tijd nodig om een klantenkring op te bouwen. Na tuurlijk zullen er in de praktijk nare en fijne klanten zijn". „De meeste gezellige vind ik de ongedwongen sfeer van gezinnen met kinderen", zegt Anita, „maar het voornaamste is dat het ons inziens mogelijk moet zijn allerlei mensen binnen de deu ren te krijgen". Franse sfeer De menu's werden opgesteld in samenwerking met kok Hans de Bruin. Hij werkte gedurende elf jaar in België en liep stage in Frankrijk. Ook hij geeft aan dat het plezierig werken is om voor een betaalbare prijs hele goede Franse menu's samen te stellen, om zo doende een grotere groep mensen te kunnen bereiken. Zijn Frans ogende moustache completeert het geheel, evenals de gebloemde gor dijnen in blauw-wit en de café stoe len in Thonet-styi, „Kwaliteit en entourage zü n van groot belang om een opzet als deze te doen slagen", vindt men. Leveranciers van „droogwaren" zijn veelal bestaande relaties van uit de Amsterdamse periode. Voor de levering van versproducten gaat het wel om plaatselijke bedrijven. De Gebr. Zoetbrood leveren de groente, bakker Nijkamp zorgt voor een verse broodtoevoer en aaf- tink levert de melk- en melkpro ducten. Ook dat moet groeien, het zoeken van plaatselijke leveran ciers en vooral het wennen aan elkaar is iets wat ook zijn tijd vraagt. We zitten duidelijk nog in een periode van aftasten en af wachten. Ten aanzien van de din gen die komen gaan. Een goede planning is nog niet mogelijk, daarvoor moeten er eerst een aan tal maanden zijn verstreken. Wel zijn inmiddels een aantal boekin gen gedaan, waardoor een begin gemaakt werd aan een opnieuw opleven van „De Holterberg". Overleden: J. Haan-Bekkemens, oud 84 jaar, Holten; C.E. Stijf- Schoonhagen, oud 79 jaar, Holten (overl. te Deventer); E. Slagman- Prins, oud 86 jaar, Holten (overl. te Deventer; H. Wansink-Niezink, oud 85 jaar. Holten (overl. te Deventer). Ondertrouwd: H. Knapen, oud 23 jaar, Holten en J.H. Meerman, oud 22 jaar, Holten; F.H. Stam, oud 24 jaar, Holten en B.M. Boeve, oud 24 jaar, Almelo. Gehuwd: H.W. Veneklaas, oud 26 jaar, Holten en J.G. Boode, oud 24 jaar, Holtep; J.H. Nieuwenhuijs. oud 30 jaar, Rijssen en J. Schup- pert, oud 23 jaar, Holten. Overzicht van het restaurantge- is beslist geen gok, we kozen bewust voor dit en niet in de laatste plaats om de ligging en het formidabele uitzicht, maar we allebei goed gemotiveerd aan de slag gaan. als „dat jullie dat aandurven in deze tijd" en „zou wel slagen", het beruchte doemdenken met andere Het provinciaal Greformeerd Cen trum voor Jeugd- en jongerenwerk en het Christelijk Jongeren Ver- hond Overijssel zijn al weer druk bezig mét de aktiviteiten voor het nieuwe seizoen. Beide organisa ties staan ten dienste van het (Christelijk) jeugd- en jongeren werk in de provincie Overijssel. Öp 3 oktober a.s. wordt er een dag jgehouden voor de vrijwilligers bin nen het jeugdwerk, waarbij zowel iinstruktie als ontspanning op het (programma staan. Begin oktober starten diverse kursussen voor klubleiding, 16 plus groepen en so- zen. Nadere berichten in pers en door middel van folders zullen bin nenkort verschijnen, maar nu al kunt u het Jeugdwerkburo Olde Vechte, Zeesserweg 11, 7731 BG te Ommen, telefoon 05291-15 03, be reiken door te schrijven of te bellen. Graag geven wij informatie over de komende aktiviteiten of zullen wij met u overleggen, als u in uw plaats zelf een kursus of seizoenbegelei ding wenst. Ook hebben wij in de vakantieperiode onze dokumenta- tie bijgewerkt, nieuw werkmate riaal aangeschaft en alles op een rijtje gezet om het plaatselijk jeugd- en jongerenwerk weer zo goed mogelijk van dienst te kunnen zijn. U bent van harte welkom op het jeugdwerkburo. Graag tot ziens of horens Deze week gaat de badminton- competitie van start. BC Holten neemt dit seizoen deel met vijf se nioren en een jeugd team. Alle teams spelen in het district Oost van de Nederlandse Badminton Bond. De senior teams zijn als volgt samengesteld: Het bestuur van s.v. BATO is voor nemens om naast de afd. ballet voor senioren een afdeling jeugd- ballet (leeftijd 8-12 jaar) onder des kundige leiding op te richten. Bij voldoende deelname zal deze cur sus beginnen op een woensdag middag op een nader te bepalen datum. De contributie zal f. 6,- per maand bedragen. Opgave voor deze nieuwe afdeling van s.v. BATO bij het secretariaat Mw. M.G. Egging-ten Velde, Korte Diessenplasstraat 1 - tel. 2000. wansink gurospar De supermarkt van Wansink is voor u vast en zeker geen onbekende. Jarenlang is deze zaak al gevestigd aan de Dorpsstraat in Holten. De service aan de consument staat bij de familie Wansink hoog in het vaandel geschreven, met als gevolg, dat er door de jaren heen nogal wat verbroken, veranderd en uitge breid moest worden. De volgende stap die gezet wordt is EUROSPAR. EUROSPAR is een nieuw type supermarkt op inter nationale leest geschoeid, met veel voordeel, een hele rij vaste lage prijzen, zeker zoveel als dat u gewend was bij Wansink. Een knots van een supermarkt, met een royale par keergelegenheid, waar je terecht kunt voor een krop sla, een pot jam of een fijn stuk vlees. Kortom het bekende supermarkt assortiment. Bovendien kunt u er terecht voor een blouse of overhemd, motorolie, wasmand, kop en schotel of een braadpan. U vindt er praktisch alles, wat zoal op een boodschappenlijstje kan voorkomen. Alles onder één dak. Alles overzich telijk opgesteld. En alles met de bekende Wansink- service. Voor het allemaal zover is, moet er nog heel wat werk verzet worden. De hele bestaande supermarkt wordt op z'n kop gezet en opnieuw ingericht. De laatste drie dagen voor de officiële opening, maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 oktober a.s. zijn we dan ook noodged wongen gesloten. Woensdag 7 oktober houden we 's avonds van 7 tot 8 uur open huis. Wij nodigen u dan ook uit een kijkje te komen nemen in onze nieuwe EUROSPAR. De verkoop starten we weer op donderdag 8 oktober a.s. 's morgens om 9 uur als EUROSPAR WANSINK. De exploitatie van de nieuwe EUROSPAR (de vierde in Overijssel) blijft natuurlijk in de vertrouwde han den van de familie Wansink, gesteund door haar team van vakbekwame medewerkers. U zult zich van meet af aan bijzonder goed thuis voelen in de nieuwe EUROSPAR. Team I, Derde klasse B Dames v. Gennep, Dekker; Heren: v. Ge nnep, Meinsma, Zuethoff. Team II, Vierde Klasse A Dames: Groenevelt, v. 'tHolt, Verburg; He ren: Jacobs, Verburg, Willemink. Team III. Vierde Klasse B Dames; Jacobs, de Roos, v.d. Runstraat; Heren: Dul, de Roos, Weijman. Team IV, Vijfde Klasse A Dames: de Beus, Dorresteijn, Krijt; Heren: Aarsen, Postma, Nieuwveld. Team V, Vijfde Klasse B Dames: Aaftink, Rensen v.d. Vreede; He ren: Dorresteijn, Holl, Mulch, Teu- sink. Voor de komende week staan de volgende wedstrijden op het pro gramma: 21/9 BCH IV thuis tegen Wijhe II: 22/9 BCH V uit tegen Kwiek V te Raalte; 23/9 BCH I thuis tegen Reflex II uit Nijverdal; 23/9 BCH II uit tegen Hardenberg II 23/9 BCH in thuis tegen Diepen- veen-H. In verband met stagnatie in de woningbouw wordt realisering van het gehele plan „De Haar" (noodverband) niet eerder dan in 1983 verwacht hetgeen betekent dat naar verwachting niet eerder dan 1984 met de bouw van woningen in de Beuseberg een aanvang kan worden gemaakt. Van de 59 voor het jaar 1981 geplande woningen zijn thans voor slechts 17 woningen subsidiebeschikkin gen en/of bouwvergunningen afgegeven, terwijl in het vierde kwartaal voor nog eens 17 woningen een derge lijke beschikking wordt verwacht. Vorige week moesten de Dames tegen Hulzen. Na alle blessures en vakanties was iedereen weer aan wezig. In de eerste helft ging het uitstekend. Zo goed zelfs dat Hol ten door een strafschop met 1-0 voor kwam staan. Daarna kon Joke Witten de bal in het doel schieten door een fout van de keeper. Ook Jaqeline Claassen scoorde weer na een blunder van de Hulzense keep er. Met de rust was het dus 3-0. Na de rust ging het wel goed maar Hulzen hield de achterlijn goed dicht maar vlak voor het einde scoorde Cuna Vincent toch nog het laatste doelpunt. En zo gingen de_ twee winstpunten naar Holten De oorzaak van deze stagnatie vloeit voort uit het feit dat de over eenkomst met de F.G.H. niet wordt uitgevoerd en de uitgifte van grond, waarover de gemeente wel de beschikking heeft gekregen, minder vlot verloopt als verwacht werd. Aldus het wat treurig klin kende pre-advies van B. en W. aan de leden van de gemeenteraad bij het voorstel tot instemming met de inge vuile vragenlijst nieuw bouw/vernieuwbouw zoals deze jaarlijks door de gemeenten moet worden ingediend bij de A.V.R.W. Door invulling van deze lijst krijgt de A.V.R.W. zowel inzicht in de bestaande woningbehoefte als het totale bedrag aan rijkssteun dat nodig Is om die gemeentelijke voornemens uit te voeren. Prognose: Op grond van de door B. en W. geschetste ervaring en verwach tingen wordt voordejaren 1981 t.m. 1984 een jaarlijkse bouwaktiviteit van gemiddeld 49 woningen ver wacht inplaats van het bestaande bouwprogramma van 55. Het ver schil wordt hoofdzakelijk veroor zaakt door het nogal ver ach terblij- v ven van het woningbouwpro gramma in 1981. Verkoop bouwgrond: Gelukkig komt de bouw van wo ningen in Holten, na jaren stagna tie, thans toch weer wat van de grond, hetgeen blijkt uit een ander college-voorstel tot verkoop van vier bouwkavels in het plan „De Haar" en wel als volgt: kavel 43 43 aan J.G. Deljk, Sangeldijk 4, groot 425 m2 ad f38.408.-; kavel 44 aan G.H. Huisman, Kolweg 42, groot 385 m2 ad f 34.792.-; kavel 4 aan H. Wind, Canadastraat 2, groot 375 m2 ad f33.888.-; kavel 5 aan J. Stam, Churc hills traat 50, groot 318 m2 ad f28.737.-. SLUITING ZWEMBAD TWENHAARSVELD Het zwembad Twenhaarsveld is met ingang van maandag 21 september a.s. gesloten

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5