45 JAAR BELTMAN; VAN KLEERMAKERIJ1 TOT CONFECTIEBEDRIJF ZakendoeN vjpde globe -■ Medische diensten smsê \LGEMENE LEDENVERGADERING WO-BANK DS. EKKER DEED INTREDE ALS HERVORMD PREDIKANT reisburo L :z Hypotheekrente beneden „de markt" 3 Kerkdiensten WINKHJEffl CMH3 HOLTENS NIEUWSBLAD K aarstukken 1980 Statutenwijziging Verkiezingen Hypotheekrente Rondvraag AGENDA heeft de wintergidsen voor u klaar liggen! ZON EN SNEEUW CITYTRIPS KERSTREIZEN HOUDT U OOK ZO VAN HOUT? VOORKOMING MISDRIJVEN voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft jSMli Bouw&Woonshow SEPTEMBER 1981 -PAG. 3 j t de plaatselijke Rabobank haar hypotheekrente vast- It beneden de vergelijkbare rentepercentages, bleek lens de jaarlijkse ledenvergadering die op 8 september werd gehouden. Omdat de bank sinds de verbouwing er een kantine beschikt, werd - voor de eerste keer - de ienvergadering daar gehouden. Deze verandering heeft liter geen grotere opkomst van de leden tot gevolg had! orzitter H.J. Robers opende de rgadering met een woord van >lkom, waarin hij enkele belang- ke gebeurtenissen uit het jaar 80 nog eens belichtte en met ime de ontaókkelingen die van recte invloed waren op de finan ce gang van zaken bij de kliënten in de bank en de bank zelf. „De mbere economische ontwikke- ig staat centraal in het beeld van Niet alleen macro- onomische cijfers getuigen daar in. De gang van zaken in veel idememingen in het bijzonder in een aantal sectoren van het irisch en niet-agrarisch idden- en kleinbedrijf, gaf aanlei- tot zorgen. Ook de gezins- ihoudingen voelden in toene- mde mate het afbrokkelen van welvaart. De Rabobankorgani- itie heeft deze invloeden mede idergaan en ondervindt daarvan igelijks de gevolgen", aldus de Robers. idat de notulen van de vorige denvergadering waren voorgele- >n en goedgekeurd, kreeg de heer an Wingerden, direkteur van de ank, het woord voor de behande- ig van de jaarstukken 1980. Aan hand van' het aan de leden ter eschikking gestelde jaarverslag, erden de balans en de verlies- en instrekening toegelicht, ie aan de bank toevertrouwde iiddelen, stegen in 1980 met f 9,7 ïln. tot f83,5 min., hetgeen neer- omt op een stijging van 13% (in 979 stegen de toevertrouwde mid- elen bij de bank met 10%). De heer 'an Wingerden toonde zich met eze forse groei bijzonder tevreden; ilj vertelde dat de bank Holten in ergelljking met de andere Rabo- lanken in Salland daarmee een oppositie inneemt. )at de bank deze toevertrouwde niddelen goed kon gebruiken, ileek uit het feit dat de uitleningen ran de bank in 1980 met f 9,0 min. oenamen tot een totaalbedrag van 63,9 min.; een stijging derhalve ran 16%. Deze groei werd o.a. ver oorzaakt door het gereedkomen van de nieuwe winkels en woningen n het Komplan. Als gevolg van bovengenoemde ontwikkelingen steeg het balan- totaal van de bank van f 83,3 min. per einde 1979 tot f 94,0 min. per einde 1980. Zoals bekend heeft de bank kortgeleden tegelijk met de heropening van het vernieuwd bankgebouw en het 75-jarig jubi leum, het bereiken van de f100, Ned. Herv. Kerk 8.30 u en 10.15 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. Interkerkelijk Vre desberaad. Oppasdienst: Mevr. Teeselink-Scheperboer en Rita Meilink. GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur (Heilig Avond maal) en 19.15 u. Ds. G. W. H. Ped- demors In alle diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en AFLOSStNG. Oppasdienst: An- nemie Tromop, Petra Stam, Petra Koning (res.). Jolanda Stam en Tiny Stroeve. R.K. KERK Zatt. 17.00 zondag 9.30 uur. DUKERHOEK 8.30 uur ds. C. C. Addink, Uitgangs coll. Interkerkelijk Vredesberaad OKKENDBROEK 10.00 uur Ds. J. v.d. Molen uit Raal- te. Uitgangscoll. Algemeen kerkewerk-toerusting. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur zondag 8.00 en 11.00 uur. min. balanstotaal gevierd. „Toch mogen we voor 1981 niet op de zelfde groeicijfers als in 1980 reke nen", aldus de heer Van Wingerden. „De verslechterde economische si tuatie gaat helaas Holten niet voorbij. Een en ander blijkt uit het uitblijven van investeringen en het achterblijven van de uitleningen. Maar gelukkig gaat nu eindelijk de woningbouw in „de Haar" starten". De balanswinst bedroeg f333.000.- (in 1979 f343.000.-). Besloten werd deze winst aan de algemene reserve toe te voegen, die thans f 4,7 min. bedraagt. De heer Robers lichtte de statu tenwijziging toe. Tot nu toe is het verplicht dat alle cliënten die een hypotheek van de bank ontvangen, lid van de bank moeten worden. Dit lidmaatschap wordt door de leden zuiver als een formaliteit be schouwd, hetgeen blijkt uit de ge ringe opkomst tijdens de ledenver gaderingen. Het voorstel houdt in dat particuliere cliënten in het ver volg zelf kunnen kiezen of ze al dan niet lid willen worden. Met deze wijziging hoopt de bank ook haar betrokkenheid met de leden te kunnen vergroten. Een tweede wij ziging in de statuten houdt in het beperken van de aansprakelijkheid van de leden. Op dit moment geldt een wettelijke (is onbeperkte) aan sprakelijkheid. De reservepositie van .de Rabo- bankorganisatie laat thans een be perking toe van deze aansprake lijkheid en wel tot f 5.000.- per lid. Vanuit de vergadering werd opge merkt dat deze wijzigingen voor de leden verbeteringen inhouden, maar dat daardoor geen grotere betrokkenheid met de leden mag word,en verwacht. Voórgesteld werd voortaan meer aandacht in de plaatselijke pers te geven, vooraf gaande aan de ledenvergadering. Voorzitter Robers beloofde deze suggestie in het bestuur ter sprake te brengen. Omdat het vereiste aantal leden voor het nemen van een besluit tot statutenwijziging niet aanwezig was (van de ruim 1.200 leden waren er slechts 8 aanwezig!), is een tweede ledenvergadering noodza kelijk. Deze zal worden gehouden op vrijdagavond 2 oktober a.s. om 20.00 uur, eveneens in de kantine van de bank. Aan de beurt van aftreden waren in het bestuur de heer H.J. Robers en in de raad van toezicht de heer Joh. Lubbersen. Aangezien door de le den geen namen van tegenkandi daten waren ingediend, werden beiden weer voor de periode van 3 jaar herbenoemd. Tijdens het agendapunt „Medede lingen", vertelde de heer Van Win gerden, dat opnieuw een besluit tot renteverhoging moest worden ge nomen: Voor hypothecaire lenin gen geldt nu een tarief vah 111/2% by maandbetalingen. Een record hoogte in de 75-jarige bankge- schiedenis. In verhouding echter met andere (hypotheek)banken, niettemin een voor de cliënten voordelig verschil van ca. 2%. Dat er behalve het rentetarief nog meer verschillen in voorwaarden kunnen zijn, verduidelijkte hij door er op te wijzen dat de bank aan rekening- couranthouders (zoals agrariërs en middenstanders) geen omzetprovi- sie en kosten in rekening brengt. Juist nu iedere ondernemer ge dwongen wordt op de kosten te letten, is dat voor deze cliënten- groep een belangrijk pluspunt, dat zich echter door de verschillende omzetten niet in één vast percen tage laat uitdrukken. Dat de bank in staat is tot dit beleid, wordt veroorzaakt door de struktuur van de bank. „De bank heeft slechts als doel een voldoende reserve op te bouwen en kent geen aandeelhouders en dus geen divi dend. En aangezien de reserve op peil is en de bank in verhouding tot het hoge balanstotaal doelmatig kan werken, kunnen we onze cliën ten deze gunstige voorwaarden aanbieden en dat gaat weer niet ten koste van de cliënten die hun geld aan onze bank toevertrouwen", al dus de heer Van Wingerden. „En we hopen dat zo te houden!" Tijdens de rondvraag feliciteerde de heer Lubbersen namens de raad van toezicht het bestuur en de di rectie voor de bereikte resultaten in 1980. Hij wees daarbij op de goede samenwerking tussen be stuur en raad van toezicht en ver wachtte, dat ook in de toekomst de belangen van de leden en cliënten voorop zullen staan. En met dat laatste stemde voorzitter Robers van harte in, waarna hij deze leden vergadering sloot. 45 jaar geleden, in 1936 legde vader H.J. Beltman in Hulshorst de eerste grondslag voor het huidige confec tiebedrijf Beltman. Het ging in die jaren nog om een kleermakerij, die in 1939 verhuisde naar Holten. Rheden van de verhuizing was dat grootvader Beltman als sta tionchef in Holten werkzaam was. In eerste instantie werd het oude burgemeestershuis gehuurd, het hoekpand naast slager Kalfsterman. Pas in 1958 werd verhuisd naar de overkant, het huidige onderkomen. Het ging toen inmiddels om een kleermakerij, plus dames- en herencon- fectie. In 1962 toen vader Beltman overleed zijn de beide zoons Herman en Jan in de zaak getrokken. Vanaf die tijd zijn er verschillende verbouwingen aan de orde geweest. De damesconfectie verdween. Inhakend op een ontstane behoefte aan sport- en rekreatie-kleding en attributen werd in 1975 deze groep aan het assortiment toegevoegd. „Dit ook om een constante omzet te kunnen handhaven", aldus Herman Beltman. „Als er een rus tige periode voor de confectie aan breekt „lopen" de sportartikelen juist erg goed". Twee jaar geleden werd de laatste verbouwing gerea liseerd en daarmee een pand van 500 vierkante meter (voorheen 250). Donderdag 17 september 20.00 uur Maandelijkse bijeen^ komst Ned. Bod van Plattelands vrouwen afd. Holten in zaal „Vos-- man" Medewerkers van het consul tatiebureau voor de alcohol en drugs uit Almelo zullen vertellen over wat het C.A.D. doet. 20.00 uur. Bijeenkomst afd. Dijker- hoek van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. De heer Prins, me dewerker St. Franciscushof vertelt over zijn werk. Zaterdag 19 september 9.00 uur aanvang kringconcoufs Land Rijv. „Bergruiters" op terrein aan de Borkeldweg (zie ber). 14.00-16.00 en 19.30-21.00 uur. Fl<>- ralia in School in Dijkerhoek, 's avonds m.m.v. van Tirolerkapel van H.M.V." Zondag 20 september 6.00-9.00 uur Wedstrijd Hengel-" sportveren. „De Rietvoorn" in hei. Twenthekanaal bij de Ampsense-: brug. 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). De opening 30 april 1979 was daar mee de laatste officiële daad van burgemeester Enklaar. Voor wat betreft de toekomst geeft Herman Beltman aan, dat onder het pand een kelder werd gebouwd van 100 vierkante meter, die ruimte zou kunnen bieden aan nieuwe assor- timentsgroepen. Herman houdt zich voornamelijk bezig met ver koop en inkoop, terwijl Jan, van huis-uit kleermaker, het kleerma- kerswerk voor zijn rekening neemt en daarbij een stuk verkoop. Me vrouw Beltman-v.d. Worp, in de wandelgang „Moeder Beltman" is op 61-jarige leeftijd ook nog dage- Woensdag 23 september, 19.45 uur. Maandag 21 september 19.45 uur Bijeenkomst i.v.m. zaal- voetbaltoumooi om de „Truusbo? kaal" in sporthal restaurant. 20.00 uur Bijeenkomst in o.l.s. Dij? kerhoek i.v.m. eventueel te geven cursussen. Dinsdag 22 september 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nië" Spr. mevr. Vink uit Dieren- Onderwerp „Vrouwen uit de bïj- bel". lijks bij de verkoop betrokken. „De liefde van Christus moet je eerst zelf gevoeld hebben voor je er goed met elkaar over kunt praten". Met deze woorden deed ds. H. J. Ekker in een overvolle kerk j.l. zondag: zijn intrede als predikant voor wijk Zuid van de Hervormde gemeente Holten. Naar aanleiding van het Bijbelge deelte Efeze 3:18 zei de nieuwe pre dikant tijdens zijn intredepreek dat je over alle facetten van het begrip liefde wel lang en heel leuk met elkaar kimt praten (zoals de hoogte, de breedte en de diepte van Gods liefde) maar dat het vóór alles en uiteindelijk gaat om de ontmoe ting zelf. „Dat werkelijk kennen (beleven) van de liefde kan nooit op eigen houtje maar alleen samen met de gemeenschap en de ge meente en daarvoor zijn veel ma- BURG. V.D. B0RCHSTRAAT 2 7451 CH HOLTEN. 05483-2630 nieren mogelijk", aldus ds. Ekker. Tijdens een speciale eredienst werd de nieuwe hervormde pastor tevo ren in het ambt bevestigd door zijn collega Ds. W. Vons. In zijn bevesti gingstoespraak zei ds. Vons dat wij mensen het grote heil dat van het evangelie uitgaat, nooit zelf had den kunnen verzinnen en dat het daarom ook van buitenaf moest worden aangereikt. Hij wees er op dat een predikant nooit de echo van de gemeente mag vormen doch alleen van de Heer. „In dat licht dient de predikant de „Spoorzoe ker" van de gemeente te zijn, ter wijl het eigenlijke werk een op dracht is voor de gemeente zelf' aldus ds. Vons. Aan de dienst werd o.m. medewer king verleend door het Hervormd Kerkkoor o.l.v. J. o/d Dries, het jongerenkoor „Helicon" o.l.v. mw. I. Jaarsveld-Kevelam en organist H. Koopman. Na afloop van de kerkdienst vond in wijkgebouw „Irene" voor de ge nodigden een druk bezochte ont- .vangstbijeenkomst plaats, waar o.m. het woord werd gevoerd door ds. C. C. Addink namens de Ring Rijssen en de Hervormde classis Deventer, ds. G. W. H. Peddemors namens de Holtense zusterkerken en burgemeester mr. W. L. F. C. Ridder van Rappart namens het gemeentebestuur van Holten. Na mens de Hervormde gemeente werd tijdens de kerkdienst een kort welkomstwoord gesproken door kerkeraadsvoorzitter J. Bax. De ontvangstbijeenkomst in „Ire ne" werd afgesloten door ds. H. J. Ekker zelf die zei onder de indruk te zijn van de hartelijke ontvangst, de inzet van wijkraad Zuid en de vele bloemen die hij had ontvangen. „Zoveel hartelijkheid geeft uitzicht en hoop op een fijne tijd in Holten", aldus ds. Ekker. bijeenkomst (kern) wapenwedloop/ in gebouw Irene. Beide echtgenotes Willenden en Donderdag 24 september Hennie springen in tijdens drukke OA nn imr DilAanlpnmrf oW Unlfon' perioden. Eric is als vaste verkoper in dienst. Herman Beltman geeft aan dat de avondverkoop op don derdag in zijn branche een succes is. De donderdag, die voorheen de 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten' Chr. Plattelandsvrouwenbond ir\ „De Kandelaar", Stationsstraat; Spr. ds. J. Zijlstra uit Vorden. ON DERWERP: „Een sleutel tot het boek Openbaring" Nieuwe leden ert belangstellenden zijn hartelijk: welkom! 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vroui nu bijna gelijk met de zaterdag. Juist de grote aankopen worden nu op donderdag gedaan! 45 jaar Bel tman, met daaraan vastgekoppeld een aktie. Inmiddels zijn 7000 fol ders verspreid in Holten, Bathmen, Laren, Markelo en Nieuw-Heeten. De periode duurt van 15 tot 26 september. wengroep Holten in „De Schakel"- spr. mevr. Rotstein. Onderweef „Kruiden". Zondag 27 september Promotiecross M.A.C. „De Holter- berg" Terrein „De Zuurberg". Dinsdag 29 september Middag-uitstapje Bejaardensocië teit „Holten" naar Deventer, Olst enz. Vertrek 13.00 uur vanaf „Irene" en „Diessenplas". Dan zullen onze van OUD HOUT vervaardigde HANDWERKMEUBELEN U zeker interesseren! U vindt een EXCLUSIEVE collectie hiervan bij JEANTIQUE GOOR: HENGEVELDERSTRAAT 45-49, TEL. 05470-4112!) FILIAAL ENSCHEDE: HENGELOSESTRAAT 31, TEL. 053-304604_isjt§1 m Een zaak van de politie èn u. Tel.D547Q-22B4 SlatlBoslaao 24 flBiim Tel 05483-1847 Waagweg 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! De Joncheerelaan 50 7441 HH Nijverdal Telefoon05486 -13567 Spinnerstraat 12 7481 KJ Haaksbergen Telefoon05427 -1232 ARTS J. F. Sijtsema, Keizersweg32 tel. 35 53, spreekuur 11.00 en 16.00 u. WIJKVERPLEGING Zr. J. Roelvink, Rielerweg 148, De venter, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00 U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7 uur bureau Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 14 36. TANDARTS H. F. Steunenberg, Patorie- straat42, tel. 14 33. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdags van 8.30-10.00 u. Groene Kruisgebouw, Gaarden straat 31. - Zieken vervoer: Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tél. 12 01 en 15 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaarden straat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappelijke dienstverlening „Midden Overijs sel": Bureau Groene kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-27 84. Spreekuren algemeen maatschappelijk werk ma t/m vrij. van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak Gezins- en bejaardenver zorging ma. t/m vrij. van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekend 05486-164 65. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorzie- ning, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3