Gemeenteraadsvergadering Reisje BON NIEUWE PRODUCTIEHAL ENKCO -IN GEBRUIK GENOMEN HOLTENS NIEUWSBLAD èrlegging omzetverhouding naar grootverpakking WERKGROEP KOFFIECONCERTEN PRESENTEERT PROGRAMMA PROGRAMMA WINTER SEIZOEN 1981/82 CURSIEF "OPEN DAG" BRANDWEER HOLTEN VOOR HERHALING VATBAAR W Muziek iu Holten gaat beginnen HOLTENS NIEUWSBLAD lonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 D.J. Mond eel Verzetstr. 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 17 september 1981 - 33e jaargang - nr. 38 is de omzetverhouding in 1975 nog 10 procent groot- rpakking en 90 procent winkelverpakking, in 1980 irden deze percentages bijna omgewisseld. In dat jaar ig het om 80 procent grootverpakking en 20 procent nkelverpakking. Enkco verlegde middels een bewust kozen assortiment zijn mogelijkheden naar een tame- k braak terrein; de grootverbruikersmarkt. In de be njaren zeventig begon de vrij sterke opmars van het ootwinkelbedrijf, de grote supermarkten, met daarin genomen een ambachtelijke slagerij. Gevolg: sanering in de kleinere zaken. Voor Enkco had dit door zijn jrichtheid op de winkelverpakking vermindering van nzet en groei tot gevolg. Encko, gesticht destijds in 1960 nor een twaalftal regionale Keurslagers, vandaar ook de lam Eerste Nederlandse Keurslagers Combinatie, jrtweg Enkco had als doelstelling om op een centraal unt op industriële wijze vleeswaren te produceren. Met bouw van een nieuwe hal, die officieel op 23 oktober :opend zal worden door de voorzitter van het produkt- ihap voor vee en vlees is de capaciteit van Enkco ;rviervoudigd. De oppervlakte is hiermee gekomen op 100 vierkante meter, met uitbreidingsmogelijkheden van og eens 8000 vierkante meter. De verwerkte hoeveelheid ees per week ligt op 60.000 kilo en de invriescapaciteit is 100 kilo per uur van plus 1 Graden Celcius naar -40 graden Op maandag 21 september a.s. komen de leden van de gemeenteraad ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen ter behandeling' van de volgende agenda: I Notulen van de vergadering van 20 juli 1981. 2a Ingekomen stukken. b Mededelingen. 3 Voorstel tot ruiling van grond met de heer S.J. Huisman, Bessink- passtraat 18, alhier. 4 Voorstel tot verkoop van bouwterreinen in het bestemmingsplan „De Haar". 5 Voorstel tot het instemmen met de ingevulde vragenlijst nieuw bouw woningen 1982/1984. 6 Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijk regeling Sociaal Werkvoorzieningschap Centraal Overijssel (SOWECO). 7 Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. het aanbren gen van een hekwerk bij de bijzondere lagere school „Het Kompas". 8 Voorstel tot intrekking van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van het zwembad Twen- haarsveld. 9 Voorstel tot het verlenen van een extra-krediet t.b.v. de reparatie van tennisbanen. 10 Voorstel tot goedkeuring van de verordening op de gebruiksver- goedingen van sportakkommodaties. II Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de gemeentelijke muziekschool te Deventer. 12 Voorstel tot toekenning van subsidie t.b.v. rietdekkerswerkaan het melktanklokaal bij perceel Borkeldsweg 91, alhier. 13 Voorstel tot het aankopen van containers t.b.v. de gemeenterein iging. 14 Voorstel tot het voorlopig vaststellen van de gemeente- en bedrijfsrekeningen over de jaren 1976 en 1977. 15 Voorstel tot wijziging en vernieuwing van het ondergronds laagspanningsnet aan de Kolweg. 16 Voorstel tot uitbreiding van het ondergronds laagspanningsnet aan de Landuwerweg. 17 Voorstel tot verbetering van het laagspanningsnet aan de Tro- mopsweg en Oude Deventerweg. 18 Voorstel tot stichting van een transformatorhuisje en uitbreiding elektriciteitsnet Poggebelt/Hemmekesmars. 19 Voorstel tot netspanningsverbetering aan de Okkenbroekseweg en de Schapendijk. 20 Voorstel tot aankoop van een lichtdrukmachine t.b.v. het energie bedrijf. 21 Beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. Betrokkenheid TNO Vanaf november 1979 was TNO be trokken bij de bouw van de nieuwe productiehal. Er werd een bedrijf- sanalyse opgesteld, een productie lijn gerealiseerd, arbeidsomstan digheden werden bekeken, vloe roppervlak werd onder de loep ge nomen en er werd een lay-out ge maakt. Het totaal werd een pro gramma op basis van wensen van de opdrachtgever in combinatie met wettelijke voorschriften, on derbouwd door ideeën vanuit TNO, afdeling Nederlands Centrum Vleestechnologie in Zeist. Extra gelden zijn besteed om re-cycling te kunnen doorvoeren, warm te te rugwinning om zodoende bijvoor beeld schoonmaakwater te kunnen verwarmen. De huidige omzet van 23 miljoen denkt men binnen drie jaar verdubbeld te hebben. „Met name export exportgericht probe ren we mogelijkheden te ontdek ken", aldus directeur Meijer". „Verder verwachten we meer door groei richting de institutionele markt". Het oude gedeelte van Enkco zal worden gerenoveerd en de basis stoffen zullen daar geproduceerd worden. Meer nog dan momenteel het geval is, waardoor een betere kwaliteitsbewaking mogelijk is. Enkco is inmiddels een zelfstan dige unit, waarvan de desbetref fende keurslagers vanuit de oprich ting, aandeelhouder zijn. Aan het einde van de voorlich tingsbijeenkomst over het vak mu ziek op mavoniveau besloot de rec tor van de Scholengemeenschap „Midden-IJssel" ook dit vak in Hol ten te bieden. De kleine groep aan wezigen was enthousiast, mede door de prettige voorlichting door de docent muziek van bovenge noemde scholengemeenschap, de heer Van Dijk. Bovendien werd de voorlichting gegeven in een voor dit vak zeer geschikte omgeving, n.l. het vaklokaal muziek van de Scholengemeenschap "Holten" te Holten. Hier zullen ook de lessen gegeven worden. We beginnen 30 september om half acht in het ge noemde lokaal. Omdat de lessen 's avonds worden gegeven mogen we misschien ook veel muzikale deel nemers, verwachten, die overdag andere bezigheden hebben. Aan de afdeling Holten zijn deze week te vens de andere vakken begonnen: Nederlands, Engels, Duits, Frans en Textiele werkvormen. Deze les sen worden 's ochtends gegeven. Inl. 05483-29 14. De eerste "Open dag" van de brandweer voor de gemeente Hol ten kan gezien de voldoende be langstelling vanuit de bevolking geslaagd genoemd worden. Er wa ren twee demonstraties, voorafge gaan door de regionale wagen die door het dorp reed om belangstel lenden bij elkaar te „trommelen"; en met succes. De heer Eshuis, commandant van de brandweer, geeft te kennen tevreden te zijn over de dag. "We gaan dit zeker in de toekomst opnieuw organiseren. Met name de regionale wagen trok veel bekijks. Inmiddels is er ook één aanvraag gekomen om zich bij het brandweerkorps te mogen voegen. We hadden gehoopt op meer aanmeldingen en vandaar nogmaals mijn oproep aan de Hol- tense bevolking: „We kunnen nog mensen gebruiken! Twee demonstraties, diapresenta ties en 's middags een reünie voor oud brandweermensen, waarbij aanwezig de oud-commandant de heer Louwers, inmiddels woon achtig in Zierikzee en de oud- ondercommandant, die inmiddels in het plaatsje de Rijp woont. Na afloop werden in de kantine van Udema, nadat men door burge meester van Rappard was toege sproken, onder het genot van een drankje oude herinneringen opge haald. Begunstigd door mooi nazomer- weer werd het jaarlijkse reisje van de buurtver. Schoolkring Dijker- hoek gehouden met als einddoel Rotterdam. Gestart werd om 7.30 uur waarna langs verschillende binnenwegen koffie gedronken werd in Meerkerk. Vervolgens de molens in Kinderdijk met bezich- ting. Daarna werd de tocht voort gezet om vervolgens om 12.30 uur op het Spido aanwezig te zijn voor een mooie rondvaart door het haven- en Botlekgebied. Ook werd de Euromast bezichtigd om daama om en bij de Doelen nog een paar uur gezellig de grote stad te bekij ken. Geheel voldaan, en met een woord van dank aan de chauffeur keerde men huiswaarts waar ons het diner bij het Bonte Paard wachtte. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Gebruik deze Zondag: 27 september betekent de start van het komend winterseizoen voor wat betreft de bekende koffieconcer ten Holten. Opnieuw is kwa accommodatie gekozen voor de aula van de scholengemeenschap. De werkgroep kof fieconcerten is uitgebreid met de heer E.A. Postma, mevrouw W. Fransen en mevrouw T. Koelemay-Abspoel. Samen met de heer Van Wingerden, Riemco Berends en mevrouw Bakker bjestaat deze groep nu uit vijf mensen. Dit ook om de organisatie wat minder kwetsbaar te maken. plus kaarthouders betalen per koncert f5.- of voor een abonne mentvan 6 concerten f 25.-. Overige betalen resp. f7.50 of f37.50. Met het abonnement krijgt men dus 1 concert gratis. Bij de toe gangsprijzen is het kopje koffie in begrepen. De koffieconcerten zullen evenals voorgaand seizoen opnieuw op zondagochtend worden gehouden en om 11.30 uur beginnen (zaal open om 11.00 uur) en om ongeveer 13.00 uur eindigen. Er zijn knipkaarten beschikbaar waarbij geldt dat men zes concer ten kan bijwonen voor de prijs van vijf. Dit jaar betekent het het tweede U ontvangt een fraaiey^^f Parker-Jotter ballpoint seizoen van de zondagochtend concerten en naar aanleiding van nieuwe abonnee Opgeeft. een enquette voorgelegd aan be zoekers van het laatste concert af- ■maMMMBanannn gelopen V00Ijaar zijn een aantal I wijzigingen opgetreden. Verschil- Naam: -j lende wensen door het publiek kenbaar gemaakt zyn opgenomen Adres: g bij de keuze van het nieuvjp pro- Woonplaats- gramma. De kwaliteit van de geko- zen beroepsartiesten is over de hele Geeft opals abonnee ünie bgter dan het afgelopen sei- op het Holtens Nieuwsblad zoen opzet van de koffieconcerten Dhr./mevr.: I is eigenlijk hetzelfde gebleven met dien verstande dat men nu via de Adres: Stichting Sociaal Cultureel Werk Woonplaats: ifli subsidie moet aanvragen. Con- „U tactpersoon tussen de werkgroep Hij/z.j betaalt het abonnementsgeld per half V en de stichting is meVrouw Koele- jaar/per jaar. gfU may Zy zal met een begroting bij I de Stichting aankloppen. Entreep- voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. rijzen zijn door het aantrekken van uitsluitend beroepskrachten iets verhoogd en luiden als volgt: Kinderen t/m 14 jaar, C.J.P en 65- 27 september „Het Belgisch Klari- nettenkwartet" o.l.v. Marcel Hans- sen. Een uniek ensemble, interna tionaal .bekend, met een origineel repertoire. 15 november Het „Amsterdams Gi taartrio" Helenus de Rijke, Johan Dorrestein en Olga Franssen, hou den zich voornamelijk bezig met het hedendaagse muziek, hoewel hun repertoire ook werken uit an dere stijlperioden bevat 27 december „Het Pandora ensem ble" een groep jonge een groep jonge Belgische mensen, die volks-achtige muziek maken uit de renaissance en middeleeuwen. 14 februari Het „Nepomuk- ènsemble" (piano, fluit, altviool, fagot) met werken van Joh. Nepo- muk Hummel, Ludwig van Bee thoven, Bach, Saint-Saens, Be njamin Britten.Een veelzijdig en semble met door de samenstelling een afwisselend programma. 28 maart Salonorkest „Satin Feu- tre". Het neusje van de zalm met onderhoudende muziek vanaf midden vorige eeuw tot aan de 2e Wereldoorlog. 16 mei „Het Variatie-ensemble" muziek uit de renaissance, barok en romantiek. Zeer muzikaal gezel schap met gevarieerd repertoire in stijl en tijd. Jongstleden zondag deed ds. H. J. Ekker zijn intrede als Hervormd predikant voor wijk Zuid met als nevenopdracht de begeleiding van het jeugd- en vormingswerk voor geheel Hervormd Holten. Uit alle interviews die vorige week in de regionale pers en ook in ons blad van hem zijn verschenen en ook uit zijn preek tijdens de intre- dedienst komt met name zijn haar scherpe blik tot uitdrukking voor het gegeven dat een zinvolle en saamhorige samenleving alleen kan worden gebouwd op de grond- peiler van onderlinge solidariteit, verantwoordelijkheid, inzet en liefde tot elkaar, hetwelk met name bleek uit de volgende citaten: „Liefde moet je eerst zelf gevoeld hebben voor je er met anderen over kunt praten". „Zending, (wereld) diaconaat en ontwikkelingshulp begint in de eigen plaatselijke si tuatie". „Liefde wordt door een mens het sterkst gevoeld in de dieptepunten van zijn bestaan". Zijn (Bijbelse) boodschap is in feite uiterst simpel en eenvoudig: Gewoon elkaar lief hebben door je voor- en met elkaar in te zetten, welke opdracht ieder op zijn eigen manier met woord en daad mag invullen.... Wie echter vandaag de uiterst kri tieke tegenstellingen en alles ver woestende wapendreiging tussen Oost en West overziet-, wie kennis neemt van de absoluut gepolari seerde politieke verhoudingen in ons land-, wie acht slaat op het feit datdezgn. „sociale partners" in het arbeidsvoorwaardenoverleg con stant op voet van oorlog met elkaar verkeren-, wie durft erkennen dat met name onze generatie (jagend op steeds meer welvaart) de me demens in de derde wereld alsmede de natuur en de natuurlijke hulp bronnen volkomen heeft uitgebuit, aangerand en diepgaand vervuild, zal tot het inzicht komen dat we de grondpeiler van oprechte naasten liefde wel erg diep hebben weg ge slagen in de drassige moerbodem van onze moderne competitie maatschappij. Derhalve is Hervormd Holten al leen dan met haar nieuwe predi kant te feliciteren wanneer de ge meenteleden zelf bereid blijken in beweging te komen om in saamho righeid, samen met hem, de sporen te zoeken die kunnen leiden tot invulling van die opdracht. D.J.M.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1