"BAIMIIÏÏOHK HOLTEN n START NIEUW SEIZOEN Start handbalseizoen Damesvoetbal "SV Holten" ZWEMVIERDAAGSE HOLTEN „The Sensatien Rockets" voor het laatst Planten binnenshuis Bergvliegers Holten Cursus sportvissers. Programma sporthal 't Mossink VISWEDSTRIJD "DE RIETVOORN HOLTEN-MARKELO HOLTENS NIEUWSBLAD KNIPTIP Programme Blauw Wit BURGERLIJKE STAND Ruimtelijke vormgeving en zeefdruktechniek een bezoekje waard hl AUGUSTUS 1981 - -PAG. 5 een atiebVandaag de dag wordt door veel instanties aandacht geschonken aan trimmen. Lichamelijke oefe ning is goed voor ieder. Vooral in deze maatschappij is een goede conditie geen overbodige luxe. leze conditie kan natuurlijk wor den verkregen door trimmen of jogging, doch in Nederland is niet alleen tijdens de vakantie het weer veelal een spelbreker. Als alternatief zijn de zaalsporten erg geliefd en die onafhankelijk van het weer vele liefhebbers trekken. Badminton, een van die populaire zaalsporten, is afkomstig uit India, waar het onder de naam Poona in de vorige eeuw werd gespeeld. En- ;e officieren introduceerden het spel op een feest op het landgoed Badminton in Gloucestershire, en zo werd de naam Badminton gebo ren. Hoewel er bewijzen zijn dat een soortgelijk spel reeds in de midde leeuwen in Europa en zelfs 2000jaar geleden in China en later in Japan en bij de Inca's werd gespeeld, houdt men toch het jaar 1873, waarin Badminton zijn naam kreeg, aan als het begin van de ontwikkeling van de badminton- sport. In 1931 werd de Nederlandse Bad minton Bond opgericht, en toen na de oorlog goedkope badminton- rackets de speelgoedmarkt ver overden, werd Badminton snel po pulair. Deze sport is niet meer weg te denken van strand en camping en de Nederlandse Badminton Bond is hard op weg naar de 100.000 leden. Badminton is niet alleen een ideale vrijetijdsbesteding, maar ook een volwaardige wedstrijdsport, die zeer veel van de beoefenaar kan eisen. Het is veruit de snelste zaalsport. Badminton betekent konstant in beweging zijn, voort durend starten, lopen afremmen, wenden en keren, terwijl tegelijker tijd slagbewegingen moeten wor den uitgevoerd. Bovendien moet zowel de shuttle als de tegenstan der in het oog worden gehouden zodat zeer weinig tijd beschikbaar is om de situatie te overzien en bliksemsnel een beslissing moet worden genomen waarheen en met .welke kracht de shuttle moet wor den geslagen. Hiervoor is snelheid, behendigheid, maar ook een grote dosis uithoudingsvermogen, wils kracht, maar vooral concentratie nodig. Gelukkig zijn de beginselen zeer eenvoudig en vanaf het eerste begin kan men al een aardig par tijtje spelen. Men behoeft beslist geen superatleet te zijn om te on dervinden dat er geen betere ma nier is om je geheel uit te leven en alle dagelijkse beslommeringen te vergeten, dan een partijtje Bad minton. In Holten bestaat de mogelijkheid met deze zeer attraktieve sport en vrijetijdsbesteding eens nader kennis te maken. De Badminton club Holten, opgericht op 12 mei 1966, heeft het afgelopen seizoen met veel belangstelling haar eerste lustrum gevierd. BCH telt nu zo'n 170 leden, waarvan 60 jeugdleden. In het nieuwe seizoen nemen vijf teams deel aan de districtscompe titie, terwijl voor de rekreanten veel aktiviteiten worden georgani seerd o.a. uitwisselingen met an dere verenigingen uit het district. Ook zal dit seizoen voor het eerst een jeugdteam deelnemen aan de jeugdcompetitie. Voor de jeugd vanaf 8 jaar worden toernooien en uitwisselingen geor ganiseerd, terwijl voor de training en begeleiding wederom een trainer beschikbaar is. Dankzij de inzet en enthousiasme van vele mensen binnen de vereniging is BC Holten de laatste jaren tot een bloeiende vereniging uitgegroeid. Mocht u interesse hebben voor de badmintonsport en dat geldt ook voor de jeugd vanaf 8 jaar dan kunt u vanaf 31 augustus a.s. op de maandag- en woensdagavonden terecht in de sporthal 't Mossink. Juist in het begin van het seizoen is het nog niet zo druk zodat u er eens flink op los kan slaan. Voor nadere inlichtingen kunt u een van de volgende bestuursleden bellen: mevr. Roelie Zuethoff, tel. 3213 of mevr. Ans Jacobs, tel. 2405, qf beter nog, komt u eens een avond kijken en kennis maken met de badmintonsport. In het weekend van 5 en 6 septem ber start de veldcompetitie. Ter voorbereiding nemen de junioren en seniorenteams van S.V. Holten deel aan het jaarlijkse internatio nale handbaltoemooi van W.S.V. '38 uit Deventer. Witten. In de rust was de stand dus 3-0 in het voordeel van Holten. De tweede helft was matig, maar na zo'n 20 minuten spelen trapte Erna Vincent de bal beheerst achter de keeper. Dus werd er verdiend ge wonnen door de dames van „S.V. Holten". Erna Vincent De volgende wedstrijd is maanda gavond tegen Vesos uit Hellen- doorn. We verwachten veel sup porters. De 2e helft van de competitie is weer vanj^start gegaan. Op de maandagavond 17 aug. werd er ge voetbald tegen „Omhoog" uit Wierden. De wedstrijd ging gelijk op, tot dat er een fraaie pass kwam en Joke Witten de bal mooi in de bovenhoek plaatste. Het tweede doelpunt kwam tot stand door dat Erna Vincent de bal mooi voor de voeten kreeg en raakte. Het derde doelpunt was een herhaling van het eerste doelpunt ook weer door Joke Na de successen van de vo rige jaren, zal binnenkort voor de 6e maal in zwem bad Twenhaarsveld te Hol ten een avondzwemvier- daagse worden georgani seerd. Iedereen die redelijk kan zwemmen en dus let terlijk het hoofd boven wa ter kan houden, kan aan deze zwemvierdaagse deelnemen. De zwemvier daagse is een evenement voor alle leeftijden: in vo rige jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van 5 jaar tot ruim 70 jaar. Dit jaar wordt de zwem vierdaagse gehouden in de week van 31 augustus tot en met 4 september, dagelijks van 17.30 tot 20.30 uur. De bedoeling van de zwemvier daagse is dat men op 4 van de 5 beschikbare avonden steeds een afstand zwemt van 500 meter; dat zyn 20 „baantjes". Deelnemers van 10 jaar en jongöl* en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met de helft, dus met 250 meter per avond. Voor de oudere deelnemers is tenminste één aparte baan gereserveerd. Op de laatste avond (vrijdag) ont vangt men een medaille. Dit kan zijn „brons", „zilver", „goud" of „goud" met het cijfer 4, 5 of 6, al naar gelang het aantal malen dat men in Holten aan de zwemvier daagse heeft meegedaan. Voor de ongetrainden onder de le zers merkt de organisatie op dat een avondzwemvierdaagse beslist niet vergeleken kan worden met een avondwandel- of avondfiets- vierdaagse. Men behoeft beslist geen „waterrat" te zijn om de ver eiste 250 of 500 meter per avond ruimschoots binnen het uur voi- Dit jaar neemt voor het eerst ook een welpenteam (meisjes van 6-10 jaar) deel aan de competitie. Een groep van 7 meisjes is reeds ge vormd, maar meer leden zijn van harte welkom. Elke belangstel lende mag 4 keer mee trainen alvo rens te beslissen om wel of geen lid te worden. Deze groep traint apart op dinsdag van 16.30-17.30 uur in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. De trainingen beginnen dit jaar door de late start gelijk in de spor thal. De trainingstijden zijn als volgt: dinsdag 16.30-17.30 uur welpen (gymzaal Vrijheidslaan); woensdag 16.00-17.00 uur pupillen (sporthal 'fc Mossink); donderdag 17.00-18.00 uur adspiranten BI en B2; donder dag J8.00-19.00 uur adspiranten A; donderdag 19.00-20.00 uur dames junioren; donderdag 20.00-21.00 uur dames senioren; donderdag 21.00-22.00 uur heren senioren. De trainingen beginnen in de week van 31 augustus. Tevens worden op de eerste training het jaarboekje en het wedstrijdoverzicht van de eer ste helft van de veldcompetitie uit gereikt. Programma: dames junioren en senioren en heren senioren 31 au gustus W.S.V. '38 toernooi te De venter. Vertrek 8.30 u. vanaf't Mos sink. brengen. Overigens is het helemaal niet belangrijk hoelang men over die afstand doet. De zwemvier daagse is geen wedstrijd tegen de klok of tegen andere deelnemers. Iedereen bepaalt zijn eigen tempo. Bovendien is tussentijds rusten toegestaan, mits men het water niet verlaat. Ook het starttijdstip kan men zelf bepalen: tussen 17.30 en 20.00 uur. De organisatie is er trots op dat voor het 6e achtereenvolgende jaar het inschrijfgeld niet verhoogd be hoefde te worden. Ook dit jaar kost de deelname weer f 4,- per persoon (ingaande 31 augustus f 5,- per per soon). Het entreegeld voor alle avonden, de medaille, en de origi nele zwemvierdaagsesticker zijn begrepen in het inschrijfgeld. Zo lang de voorraad strekt ontvangt men bovendien nog de zwemvier- daagsebutton en is er voor de lagere-school-jeugd een prachtige kleurplaat. Toeschouwers hebben alle avonden gratis toegang. Informatiefolders met aanmel- dingsstrook zijn eerder deze week in de gemeente Holten huis-aan- huis verspreid. Deze formulieren zijn ook verkrijgbaar op het VW- kantoor, het gemeentehuis, afde ling welzijnszaken en bij de kassa van het zwembad. Men moet zich aanmelden bij de kassa van het zwembad, onder gelijktijdige beta ling van het inschrijfgeld. Vaders zijn veel te vaak foto-doe-het-zelvers. Laat héér toch 'ook eens fotograferen. d Zaterdag 29 augustus Blauw Wit A1 - Zwolle Alaanvang: 2.30 uur; Nijverdal BI - Blauw Wit A2, aanvang: 13.00 uur; Blauw Wit BI - Toernooi Mariënheem, ver trek: 12.30 uur; Blauw Wit Cl - Toernooi Mariënheem, vertrek: 12.30 uur. Dinsdag 1 september: Blauw Wit B1 - Holten B2, aanvang 18.45 uur. Woensdag 2 september: Blauw Wit Al - DES Al aanvang 18.45 uur; Blauw Wit C2 - Holten C3, aanvang 18.45 uur; Holten C4 - Blauw Wit C3 aanvang: 18.45 uur. Donderdag 3 september: Holten Cl - Blauw Wit Cl, aanvang 18.45 uur. „The Sensation Rockets" voor het rechts; Frans Oosterkamp, Jan vooraremd Htmk Rrrvirmnnt Her laatst compleet op 17 oktober in De Sluiter, Ans Beumer, Tonny Poppe in Markelo. Van links naar Brands, Frits Dollekamp en op de man Gazan en Herman Oolbekkink. Op verzoek van erg veel oude fans zal de groep „The Sensation Roc kets" nog één maal een avond or ganiseren en wel op 17 oktober a.s. in café restaurant De Poppe in Markelo. De kaartverkoop start echter al op 8 september. De kaartjes zijn alleen verkrijgbaar bij de leden van de groep en om dit keer iedereen een kans te geven op een toegangsbewijs kunnen er geen kaarten worden gereserveerd of zoals voorgaande malen het geval was, bij grote hoeveelheden wor den verkocht. De leden van de band ziin; Tonny Brands (café Kalfsterman) Stationsstr. 9: Jan Sluiter Oran- Geboren: Karlijn dv A.J. Zuethoff en R. Bouwman; Dirk Jan zv J. Wieldraayer en J. Nij en Twilhaar; Matthijs zv B. J. van Wüsum en T.B. de Boer; Tristan Eduard zv J.V. Dorlas en T. Heeres; Johan Marie- nus Joost zv J. Vincent eri L.J. Kamp. Overleden: J. Broekhuis- Bosschers, oud 76 jaar; M. Aaftink, jestr. 49: Frits Oosterkamp. Oude oud 58 jaar; H- stegeman, oud 52 Deventenveg 1: Frits Dollekamp, ■Jfar. Nijmegen); J. Veenweg3: Herman Oolbekkink, Baalman'Bolink, oud 80 jaar, H. Ab Janssenstr 34: Herman Gazan, KooPman. °ud 85 jaar. Canadastr. 48: Henk Broekmaat, Beemd 12, Bome. Inlichtingen Herman Gazan tel. 05483-21 70. Als u geen tuin heeft en u wilt in de winter of het hele jaar door bin nenshuis van bloemen en planten genieten, dient u hieraan wel wat extra aandacht te besteden. De planten in een bloembak of huis kamer zijn eigenlijk nog in ster kere mate huisgenoten te noemen dan die in de tuin. Vaak zijn zij echter minder sterk en leven zij in minder gunstige omstandigheden. Het is belangrijk dat planten bin nenshuis niet te ver verwijderd van het raam staan - njeer dan een halve meter is te ver - dat ze be schermd worden tegen fel zon licht, dat men een goede potgrond gebruikt, zodat ze voldoende voe dingsstoffen kunnen opnemen. Toch is het nemen van bovenge noemde maatregelen nog niet vol doende om goede resultaten en ge zonde planten te krijgen. Grond, water en licht zijn hiervoor niet genoeg. Het is aan te raden uw planten wekelijks een goede plan tenvoeding te geven. Voor het ge mak is er de vloeibare planten voeding van Substral, die alle voor uw kamerplanten vereiste voedingsstoffen bevat, maar ook nog een uitgebalanceerde hoe veelheid vitale micro-elementen. Kamerplanten bieden u veel ple zier. Verzorg ze daarom goed!. Ondertrouwd: J.D. Rensen, oud 24 jaar, Holten en J.W. Klein Tees- elink, oud 23 jaar, Holten; E. Nik- kels, oud 26 jaar, Bathmen en A.M. Aaftink, oud 23 jaar, Holten; H.J. Ulfman, oud 25 jaar, Holten en G.J.A. Megelink, oud 21 jaar, Hol ten; H.J. Calkhoven, oud 22 jaar, Holten en M.A. Lüth, oud 24 jaar, Markelo; C.W. Dingen, oud 23 jaar, Deventer en J.H. Kappert, oud 20 jaar, Holten; J.D. Vorkink, oud 23 jaar, Holten en G.W. Oolbekkink, oud 22 jaar, Holten; J.W. Baltes, oud 23 jaar, Holten en G. Roelvink, oud 22 jaar, Amersfoort; G.H. Leef- tink, oud 26 jaar, Markelo en E. Vasters, oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: J.J.U. Canter Cremers, oud 29 jaar, Leiden en J.A. van de Bovenkamp, oud 26 jaar, Leiden. Van 28 augustus tot en met 28 september is er een kunstexpo sitie in „Kunstgalerij Lochem", achter de Schouwburg. Expo santen zyn Jelmer Dykstra, ge boren in Friesland en Henk Deylius uit Amsterdam. De laatste is geboren in 1920 en hy brengt de samenhang tussen wiskundige vormen en de na tuur in beeld door, middels een bepaalde techniek, van tamely k strenge regels aanschouweiyke vormen te maken. Jelmer Dykstra (29) maakte ge tekende schetsjes, die onder andere situaties weergeven uit zyn omgeving. Deze worden vertaald in ruimtelyke schetsen in was of klei, figuratief of ab stract, De combinatie van beide kunstenaars, zeefdruktechniek en ruimtelyke vormgeving ma ken deze expositie best een be zoekje waard. 19, 26 Comb. SchuppertrKreykes; 4,23,31 Amsterdam H; 5,6,7,9,11, 12, 15, 16, 21, 29, 33, 36, 37 G. Ege- berts; 10,17 H. van Beek; 22,24,30 W. Aaftink; 25 G.J. Koetsier; 27 M. Lodeweger; 28 H.J. ten Velde; 34 H. Wansink. Kampioen in de vereni ging „de Bergvliegers" over het sei zoen 1981 met jonge duiven werd Joh. Veldhuis. Gefeliciteerd! Voor de vlucht op St. Ghislain (plm. 275 km.) werden 186 duiven ingekorfd. Het was voor dit seizoen de laatste vlucht met jonge duiven. De lossing, die om 08.45 u. ge schiedde, had een redelijk verloop. De eerste duif kon om 12.41 uur geklokt worden: 1,13,14,18,20,35, 38 H. Willems; 2 Joh. Veldhuis; 3,8, Ons aan water rijke land telt maar liefst anderhalfmiljoen inwoners die sportvissen als hobby hebben. In de meeste gevallen kunnen ze dicht bij huis terecht voor het beoefenen van hun sport, alleen de gevorderde sportvisser zal steeds kritischer worden in het zoeken naar een goed stekkie. Speciaal voor de beginnende sportvisser presenteert TELEAC met ingang van 11 oktober a.s. de cursus „Sportvissen". Want vissen is veel meer dan alleen maar een snoer uitgooien met aan het haakje levend aas, brood of aardappel. Over sportvissen valt noe hepl veel te leren. De ontspannende en in formatieve cursus bestaat uit twaalf televisie- en radiolessen, waarin per les 'n bepaald karakte ristiek natuurgebied wordt behan deld, met de daarin levende vis soorten. Het cursuspakket bestaat uit twaalf t.v.-uitzendingen van een half uur. De uitzendingen zyn op zondag 's avonds van 18.28-18.58 uur op Nederland I. Alvorens de cursus van start gaat worden voorlichtingsprogramma's uitgezonden op dinsdag 8 septem ber (Ned. I: 18.42-18.57 uur) en woensdag 23 september (Ned. I: 18.42-18.57 uur). Op zondag 23 augustus hield „De Riethoorn" haar voorlaatste wed strijd van dit seizoen. Deze keer was de plaats van handeling het Overijssels kanaal by de Ganze- pannebrug te Heino. Het was nog maar nauweiyks licht toen 21 vis sers hun dobbertje tussen de daar welig tierende waterplanten lieten zakken. Ondanks een straf windje van rechts werd er toch behooriyk gevangen. Na 3 uren vissen was de eindstand: I. G. Slotman, 140 cm.; 2. A. Drenth, 135,5 cm.; 3. E. Aanstoot, 129,5 cm.; 4. A. Ulfman 102,5 cm.; 5. B. Groot Obbink, 99,5 cm.; 6. A. Ongena, 75,5 cm.; 7. H. Aanstoot 55 cm.; 8. H. Stegeman, 44 cm.; 9. G. Driessens, 41 cm.; 10. H. Kettelary, 40,5 cm.; II. G. Jansen (Jeur), 40,5 cm.; 12. D. Flierman, 37,5 cm.; 13. H. Achter kamp, 20,5 cm.; 14. A. Paalman, 18 cm. De totaalstand met nog 1 wedstrijd voor de boeg is: 1. A. Ulfman, 430 pnt.; 2. H. Achter kamp, 412 pnt.; 3. G. Jansen Jeurl.) 406 pnt.: 4. B. Groot Obbink 290 pnt.; 5. A. Ongena, 288 pnt.; 6. E. Aanstoot, 288 pnt.; 7. A. Drenth, 286 pnt.; 8. H. Kettelary 282 pnt.; 9. G. Driessens, 276 pnt.; 10. G.J. Schooien, 274 pnt. ATTENTIE ATTENTIE!!! De wedstrijd in het IJsselmeer van 5 september wordt verschoven naar zaterdag 12 september. Ver trek vanaf Smidsbelt om 5.00 uur. Maandag: 08.10-15.30 scholenge- Vrijdag: 10-15.30 scholenge meenschap 18.00-23.00 Badmin- meenschap; 19.00-23.00 Mintonet tonclub; Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap ;6.15-22.30Mintonette; 22.30-23.30 zaalvoetbal, hr. Evers; Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 16.00-17.00 s.v.Holten, afd. handbal; 19.00-23.00 badmin tonclub.; Donderdag: 08.10-16.30 scholen gemeenschap; 17.00-22.00 s.v. Hol ten, afd. handbal; 22.30-23.00 All Stars; te. Voor reservering van nog vrije ure: in het bovengenoemde weekeinde kan men zich vanaf vrijdagmidda 12.00 uur rechtstreeks wenden tc de beheerder (sporthal, tel. 31 80 Overige reserveringen uitsluiten via het gemeentehuis (afd. we zijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), e indien mogelijk tussen 08.00-12.0 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5