GLOEDNIEUW EN BRUISEND INTERNATIONAAL PROGRAMMA Flevohof in volle bloei N DE VAKANTIE DE BOER OP HOLTENS NIEUWSBLAD Opengestelde bedrijven FIETSTOCHT TER ONDERSTEUNING AUGUSTUS 1981 PAG. 7 I Stichting Public Relations md- en Tuinbouw heeft als doel (i brug te slaan tussen stad en ütteland. Men geeft twee tijd- (ïriften uit, met informatie over j agrarische sector. fïU is meer bestemd voor opinie- Iders en opinievormers, het tijd- hrift Het Kleine Loo is gericht op holen. Beide tijdschriften ver- jhijnen zes keer per jaar en men in zich daar op abonneren. 19NU bst 27 gulden per jaar en Het leine Loo 12 gulden. een onlangs verschenen bro- aure roept de Stichting Public Re lations Land- en Tuinbouw belang stellenden op een agrarisch bedrijf te bezoeken. In deze folder staan bijna 200 adressen van boeren en tuinders. Daar kan men (gratis) te recht om eens te ontdekken waar het voedsel en de bloemen en plan ten nu eigenlijk vandaan komen. De adressen zyn verspreid over het hele land en alle soorten agrarische bedrijven zitten erbij. Belangstel lenden hoeven slechts het bedrijf naar keuze op te bellen voor het maken van een afspraak. In de folder wordt ook uitgelegd hoe de Nederlandse land- en tuin- OVERIJSSEL Janmaat. H J Driehoeksweg 21. Bruine Haar tel 05234 - 263 1 Akkerbouwbedrijf (51 ha). Aardappelen, suikerbieten, granen, mais, bomen. Rietstap. J. te Van Roijensweg 63 Bergentheim tel 05233 - 1355 Akkerbouwbedrijf (42 ha). Aardappelen, suikerbieten, granen, j Dijk, A. van Hooiweg 7, Paasloo IJsselham tel 05615 - 469 Rundveehouderij (20 ha). 50 melkkoeien, ligboxenstal, trekkers, hooibouwwerktuigen. Kloek, R. Dompeweg 1. Kamperveen Rundveehouderij (34 ha). Kaasmakerij. 70 melkkoeien. Marskamp. A Piksenweg 40. Hellendoorn tel 05488- 541 Rundveehouderij (25 ha) 60 melkkoeien, 100 fokzeugen, biggen, loonbedrijf Broekhuis. F M. Hakenbergweg 8. De Lutte Tuinbouwbedrijf. Bloemen en groenten. Limburg. W. Hagendijk 4. IJsselmuiden Tuinbouwbedrijf. Allerlei groenten (onder glas en buiten) GELDERLAND Eijerkamp, J W 'Chr Ampenseweg 26. Lochem tel 05730 - 1785 Akkerbouwbedrijf (32 ha). Granen, aardappelen, suikerbieten. 45.000 mestkuikens. Hamelink, P. Mussenbergstraat 1. Eist tel 08819 - 2074 Akkerbouwbedrijf (45 ha). Aardappelen, suikerbieten, granen, allerlei machines. Kclholt G. J Kappellenweg 2. Lochem tel 05737 - 324 .Akkerbouwbedrijf en pluimveehouderij (16 ha). Snijmais, 32.000 legkippen. Giesen, Th. B. J Eikelenboomseweg 5 Gendringen tel 08356 - 1529 Rundveehouderij (28 ha). 105 melkkoeien, ligboxenstal, 12-standsdoorloopmelk3tal. Rutgers, H. W. Nibbelinklaan 3. Sinderen tel 08352 - 1491 Rundveehouderij (15 ha). 60 melkkoeien, 60 fokzeugen. Schans. Mw. M vd Slijkwellsestraat 20. Ammerzoden tel 04199 - 1283 Rundveehouderij (40 ha). 75 melkkoeien, ligboxenstal. paarden, ezels, geiten, kippen. Veldhuizen. G. W van Buzerseweg 11. Lunteren tel 03420 - 15232 Rundveehouderij (35 ha). 90 melkkoeien, jongvee, mestvarkens. kuikenopfok. Bhkman. A. en L. E. Ehzerallee 4. Almen tel 05751 - 322/400 Gemengd bedrijf. 200 fokzeugen, 800 mestvarkens. aardappelen, tarwe, mais. Holleman. L. Th J Hazenpad 1Didam tel 08362 - 1469 Veefokbedrijf. 120 stamboekzeugen, t 400 jonge zeugen en beren, 30 schapen. Kleiboer Jr.. J Achterhoekseweg 4. Wilp tel 05763 - 403 Gemengd bedrijf (13 ha). 30 melkkoeien. 750 mestvarkens. mais. aardappelen. Wentmk. W G. F. Heegsestraat 13. Terwolde tel 05717 - .270 Gemengd bedrijf (42 ha). 50 melkkoeien, aardappelen, suikerbieten, granen. Jager, W de Burg. Knoppersweg 18. Randwijk tel 08889 - 276 Proef boerderij (33 ha). 15 verschillende gewassen. Mestsiieren, veel machines. bouw er uit ziet en wat de-maat schappelijke en economische bete kenis van deze sector is. Verder is er nog een prijsvraag in te vinden. De folder „De Boer Op" is gratis ver krijgbaar. Wie belangstelling heeft en een briefkaart stuurt aan: „De Boer Op", Postbus 91430, 2509 EA 's-Gravenhage, krijgt de 'folder thuisgezonden. Logeren of kamperen Aan een verblijf van enkele uren, 's morgens of 's middags zijn in de regel geen kosten verbonden, sommige bedrijven vragen een kleine vergoeding. Logeren of kamperen op de boerderij kan na tuurlijk ook, maar alleen tegen be taling. Met de organisatie daarvan heeft de Stichting niets van doen. Hiervoor kan men terecht by de plaatselijke VW kantoren (logeren op de boerderij). Kamperen op de boerderij kan aangevraagd worden bij de Stichting Vrije Rekreatie Broekseweg 77, 4231 VD in Meer kerk, tel. 01837-1516. Hier is tevens een folder beschikbaar met inlich tingen over het kamperen op een boerderij. Wit, C. Th. M. de Merkenhorststraat 4. Herveld Fruitteeltbedrljf. Frultbewaring, sorteermachlnes, spuit- e Kung Fu en vuurduiken Hekkesluiter voor dit boeiende programma van circus Holiday vormt het optreden van de Kung Fu familie Hsiung uit Taiwan. Het nummer dat door deze familie wordt opgevoerd is zo fascinerend dat Henk van der Meijden van T.V. Privé ze meteen na afloop van de gala-première van circus Holiday engageerde voor een optreden in zijn programma op 17 april j.l. De op en top gespierde Hsiung broers doen u versteld staan met hun optreden waarin zij de eeuwe noude Chinese gevechtskunst Kung Fu demonstreren en boven dien een koude rillingen veroorza kende sprong maken door hoepels van vlijmscherpe messen en vuur. .De manier waarop de Hsiung broers met tweeëneenhalf meter lange staven van betonijzer om gaan zal menigeen enige benauwde momenten vol spanning bezorgen. Rijdende school Circus Holiday, dat dit jaar de sa menwerking met de AVRO, voort zet, zal gedurende de toernee 145 grote en middelgrote gemeenten bezoeken en daarbij totaal 440 voorstellingen geven. Er reizen to taal 120 mensen mee. Augustus en september zijn de maanden, waarin de 150 ha. grote Flevohof zich presenteert met een uitbundige bloemenpracht. In de maand september vinden er bovendien een tweetal grote evenementen plaats, die nog eens extra aandacht vragen voor de sierteelt. Op 11,12 en 13 september is er in het hoofdgebouw van Flevohof een immens grote dah liashow, terwijl buiten in de tuinen de dahlia's ook nog volop bloeien. Op 18 september vindt het Nationaal Kampioenschap Bloemschikken plaats. De vele honder den bloemstukken zijn op zaterdag 19 en zondag 20 september in het hoofdgebouw van Flevohof te bewonde- 11130 303 In het grote park van Flevohof we dijveren de rozen, de éénjarige pèrkplanten, de borders met vaste planten, de dahlia's en de planten in de tropische tuin met elkaar om de rijkste kleuren en vormen. Het Rosarium bevat ook dit jaar weer de nieuwste aanwinsten van binnen- en buitenlandse kwekers. Het biedt een unieke mogelijkheid om temidden van ruim honderd verschillende variëteiten uw keuze te maken voor de eigen tuin. De éénjarigen, de eenvoudige perk- planten, waarmee de open plekken in de border worden opgevuld, doen de laatste jaren hun uiterste best ook voor vol aangezien te wor den. Vakbekwame kwekers zijn erin geslaagd grote verbeteringen in het van ouds bekende assorti ment aan te brengen. Ook minder bekende grootheden worden nu in het volle licht van de belangstelling geplaatst. De allerbesten dragen met trots de „Fleuroselect" onder scheiding, die ze de afgelopen ja ren, na strenge vergelijkende keu ringen, hebben verworven. Deze „winners" zijn in een speciaal vak, tegenover het kaasmuseum van Flevohof, bij elkaar gebracht 'en laten zich daar graag bewonderen. Op veel plaatsen in het park is het aantal vaste plantensoorten sterk uitgebreid. De kleur- en vormen rijkdom is een feest om te zien. Ook de vaderlandse dahliakwekers hebben hun beste soorten weer in grote aantallen op Flevohof uitge- plant. De liefhebbers van deze uit erst decoratieve bloemen weten dit naar waarde te schatten. Het gran dioze slotakkoord van het dahlia- gebeuren is ook dit jaar weer de reeds genoemde, grote binnenshow van 11 t.m. 13 september. Honder den arrangementen tonen hoe mooi de dahlia kan zijn. Tropische tuin Geheel nieuw voor Flevohof is de tropische tuin. In een kas van 1200 vierkante meter zijn meer dan 250 verschillende plantensoorten te bewonderen, temidden van water- partyen met fonteinen. De afrij- pende rijst in de sawah; de koffle- struiken, waaraan de eerste vruch- De tropische tuin op Flevohof ten zichtbaar worden; de bananen bomen en de wonderlijke, vlees- etende bekerplanten met hun enorme bekers, die als insektenval- len fungeren, doen de bezoekers in stille bewondering genieten. Het „kruitje roer me niet" wordt snel herkend; zo ook de metershoge glo- riosa en stephanotus. Voor de lief hebber een schitterende omgeving, waarin haar of zijn favorieten in optimale conditie tonen, hoe mooi ze zijn. Coniferentuin Mooi zijn ook de honderden ver schillende coniferen in de conife rentuin. Van uitbundige bloei is daar geen sprake, maar de vormen rijkdom en de genuanceerde kleur-- verschillen vormen, voor hen die het willen en kunnen zien, een aparte bekoring. De meeste plan ten, heesters en bomen zijn voor zien van naambordjes. Naast kijk genot dus ook informatie. Dat is Flevohof in augustus en septem ber: mooi, boeiend, gezellig voor het hele gezin, ruimte, rust en je neemt er wat van mee! Flevohof is het gehele jaar door. dagelijks geopend vanaf half 9 en nog steeds geldt het aanbod dat voor iedere bezoeker het tweede bezoek in hetzelfde jaar gratis is. Bij het eerste bezoek is dan wel een pasfoto nodig, die desnoods op Flevohof gemaakt kan worden. cus Holiday komt op dag 17 augustus naar Iten waar in de grote aan de Vrijheidslaan irstellingen zullen wor- gegeven 's middags om uur en 's avonds om 8.00 wereldattracties! zal niet alleen kunnen genie- topnummers op het gebied roofdieren- en paardendres- luchtsensaties, acrobatiek en •ompelende clownshumor, ir men zal ook worden meege- rd naar een fascinerende oriën- ;e sprookjeswereld, met ver- jrlijke krokodillen, slangen, |ielen, dromedarissen, olifan- lama's beeldschone buikdan- ;sen, Indische tovenaars en •reters. Kortom, men komt te kort tijdens dit tweeëneen- uur durende circusfeest voor r en oud. [show wordt geopend met een )jeldattractie uit Engeland, zoals jog nooit hebt gezien: de adem- iemende raketsensatie Supa- ta, die u hoog in de circuskoepel [azende vaart een avontuur uit (heelal laat meebeleven. Holiday's traditionele Clowns- Brivari presenteert Duitsland's irmante Jeany Bügler u zijn ver- [erende Shetlandpony's en aie Noorse fjordenpaarden. jt Duo Moraru uit het Roe- (ense Staatscircus combineert hor en lenigheid met zijn komi- ie acrobatennummer. !zag ze al in Circus Holiday's evisieshow: de komische chim- psees van Los Joubinos uit Las gas. Ze laten u wederom schate- j met een compleet nieuwe act. jeen parodie op deze apenstreken it King Kong uit Portugal u in de k van het circus zien, dat goril- s ook best mensenvriendelijk mnen zijn. m onverbiddellijk klassiek cir- ssucces vormen altijd weer de iberijdbare ezels, waarin het pu- lek in de piste de hoofdrol vervult Sitha laat een levensgevaarlijke krokodil over zich heen- kruipen en het publiek op de tribunes de tranen over de wangen loopt van pret en leedvermaak. Ze worden gepresenteerd door The Anthonies uit Frankrijk. Oosterse tovenarij Met zijn prachtige combinatie van Bengaalse, Sumatraanse en Sibe rische tijgers presenteert Sando- kan een unieke roofdierendressuur met als extra sensatie een in tops nelheid rennende tijger in een reu zenrad. Iets wat Europa nog nooit eerder heeft gezien. Aan een heen en weer zwevend gespannen touw laat the great Se bastian uit Engeland het publiek versteld staan van balanceer- en luchtacrobatiek hoog boven de pis te. Hij presenteert dit nummer zonder vangnet. Met een feeërieke parade van men sen en exoten wordt het publiek binnengeleid in het Oosterse programma-onderdeel oriëntaalse dromen. Sahib al Rasjoen presenteert zijn karavaan gedresseerde kamelen, dromedarissen en lama's. Hoogtepunt Hoogtepunt in dit geheel wordt ge vormd door de Umbo Karak show uit Pakistan, waarbij - veilig voor het publiek - bloedstollende kro kodillen, kaaimans en alligators de piste binnensluipen, voorgebracht door beeldschone buikdanseres sen, vuurvreters, en slangenbe zweerders met meters-lange boa- constrictors. Oosterse magiër Phendrix laat u zien hoe hij één van zijn beeldschone assistenten doet verdwijnen en vervangen in een volledig afgesloten kooi door een levensgevaarlijke alligator. De charmante dochters van de West-Duitse Bügler-familie laten zien hoe je Ceylonese olifanten als gehoorzame rijdieren kimt gebrui ken. Eén van deze goedmoedige kolossen laat u op de punt van uw stoel zitten terwijl hij een pirouette van 180 graden maakt op een evenwichtsbalk. Russische schommel Top-act uit het Roemeense staats circus zijn de Zeven Cretzu's, ge- wichtsloze mensen die verbijste rende sprongen van acht tot tien meter maken met de zogenaamde Russische schommel, waarmee deze acrobaten als een catapult de lucht in worden geslingerd. Als u dan nog adem over heeft, gebruik die dan voor het daverende nummer met Europa's beste muzi kale clowns, Los Ginos, uit ons eigen Nederland. Vorig jaar waren zij zo'n grandioos succes, dat circus Holiday hen wederom, met een compleet nieuwe act, voor deze acht maanden durende toernee door Nederland engageerde. Op dinsdag 18 en 19 augustus or ganiseren de Twentse werkgroepen ,Stop de N-bom, stop de kemwa- penwedloop' en het komitee ,En- schedese scholieren tegen kernwa pens' een tweedaagse fietstocht vanuit Enschede naar Deventer. De fietstocht is bedoeld als onder steuning van de tiendaagse lande lijke boottocht die onder het motto „Cruise tegen de cruise" de start is van de najaarscampagne tegen de nieuwe atoomraketten. Op woens dag 19 augustus legt de boottocht aan in Deventer en 's avonds is er in Deventer een manifestatie waar ook de fietsers uit Twente en om streken aan meedoen. De fietstocht. De fietstocht vertrekt dinsdagoch- temd 18 augustus uit Enschede en onderweg naar Deventer doen we verschillende plaatsen aan om propaganda te maken tegen de nieuwe atoomraketten. Het ver- trekschema van de fietstocht is als volgt: Dinsdag 18 aug. Enschede 10.30 uur vanaf Oude Markt.; Haaksber gen 13.00 uur vanaf Markt; Neede 14.45 uur vanaf Muziekkoepel; Diepenheim 16.00 uur vanaf Jeugdsoos; Goor 17.15 uur vanaf Station N.S.. Aankomst in Markelo om 18.00 uur op camping Teela. We eten in Jeugdsoos Splinter en gaan daarna het dorp in: Woensdag 19 aug. Markelo 10.30 uur vanaf camping Teela; Holten 12.30 uur vanaf Dorpsstraat Kerk; Loo 13.30 uur vanaf Lagere School; Bathmen 15.00 uur vanaf Gemeen tehuis; Joppe 15.30 uur vanaf Spoorweg. Aankomst in Gorssel om 16.00 uur op terras ,De Houtwal' aan de IJs- sel. Daar wachten we tot de boot tocht voorbij komt en gaan dan naar Deventer. De manifestatie in Deventer be gint om 19.00 uur. Na afloop gaan we met auto's en busjes en de fiet sen op een vrachtwagen weer naar huis. In de meeste plaatsen on derweg blijven we ongeveer een uur om propaganda te maken. Wat er precies gebeurt, is nog niet be kend omdat er nog overleg met de gemeentes plaatsvindt. Daarover volgt nog nadere informatie. Iedereen kan meedoen aan de fiet stocht. De onkosten voor de hele tocht zijn tien gulden. Deelnemers moeten zelf meenemen: fiets, slaapzak, kampeermatrasje, even tueel tent, bord, kopje, bestek, re genjack, lunchpakket voor de eer ste dag, zakgeld en eventueel een muziekinstrument. Voor de rest wordt gezorgd. Graag van te voren opgeven. Peter Fröberg, Noordhagen 23, Enschede. Tel. 053-3 16 56 9 of Herman van der Kuil, Spanbedde- straat 23 Haaksbergen: tel. 0542- 7-56 58. De wereldberoemde artiestenfami lie Hsiung uit Taiwan.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7