Medische diensten Jatnnr in beeld", passende benaming tentoonstelling tot en met 15 angustns Folklore Circus Holiday JENNEKESMARKT lonrnMItn FEESTMIDDAG VOOR DE KINDEREN Holtenaren, al eens bij reisburo De Globe geweest? (jpde globe voor Iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft Kofediensten enS^oWervoeM HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA reisburo met DeGtobebeteruit.óók in Holten! augustus 1981 PAG. 3 llMlL ;vM Arts: J.A.H. Bruins, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging: zr. J. Roelvink, Kolkweg 34, Deventer, tel. 05700-21089 b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 1436. Tandarts: J.A. Groot, Aal- tinksweg 6, Holten, tel. 05483-2884. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug. Diessenplasstraat 5, tel. 05483-1515. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30-9.30 uur, Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, tel. 14 36. Ziekenvervoer: Alarmnummer 00 11 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 12 01 en 15 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in In Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening .Midden Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-27 84. Spreekuren algemeen maat schappelijk werk ma. t/m vrij. van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaarden verzorging ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tijdens het weekend 05486-1 64 65. Gem. energiebedrijf: storing electriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: tel. 13 52 en 26 55. Nj 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag ei nacht). Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 SMHI za. 9.00-12.00 MjWi-aH MC4M-1K7 koopavond Goor MtmtaZI VofiqlS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Vrijdag 7 augustus 14.00-16.00 uur Warenmarkt in de Kerkstraat. Zondag 9 augustus 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 14.30 uur Aanvang klootschieten bij J.S. „De Schure" (zie ber.) 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Dinsdag 11 augustus 19.00 uur Houthakkersfeest op Smidsbelt. Woensdag 12 augustus 19.30 uur Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" start bij café „De Biester" (zie adv.). Donderdag 13 augustus 20.30-21.00 uur Zomeravondzang in „De Kandelaar". Vrijdag 14 augustus 14.00-18.00 uur Warenmarkt in de Kerkstraat. Zaterdag 15 augustus 9.00 uur Aanvang keuring Paarden- fokdag" Holbateo" bij café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. ale Op in eerste instantie het initiatief van de heer ste Dikkers, eigenaar van Kegelcentrum „Dikkie Down", wordt momenteel een vrij unieke expositie gehouden 3ns van drie Holtense kunstenaars, die nooit eerder ge zamenlijk exposeerden. Daar leek in Holten ook geen ruimte en gelegenheid voor, buiten dan de exposities ten in het AC-restaurant en natuurlijk de bibliotheek. De heer Dikkers vond het best een goede gedachten de grijze, tamelijk saaie muren, van gasbetonsteen in het kegelcentrum te sieren met kunst en nam kontact op met Kees Bos. Deze geageerde positief en de oppervlakte van de muren is zodanig groot dat deze ruimte kan bieden aan meer, dan alleen schilder stukken en plastieken van Kees Bos. Jenne G. Boering (fotografie) en Tammo Lukkien (schilderijen) hebben nu gezamenlijk een 60 stukken beschikbaar gesteld. Prijzen variëren van 150 gulden tot 1750 gulden. De drie kunstenaars hebben een aantal dingen ge meen, zoals de heer Van Rappard stelde in zijn openingswoorden. Alle drie zijn ze getrouwd, 43 jaar en gaan graag op jacht. Vooral door het laatste worden ze steeds weer geconfronteerd met de natuur en aan stukken is vooral te zien dat oog hebben voor vaak „simpele" situaties de niet kunstenaar zo vaak ontgaat. Bij het aanschouwen van de foto's en schilderwerken herken je bepaalde situaties uit je eigen wandelingen, en voel je de neiging bij een volgende tocht meer hierop te willen letten. Het „oog" hebben of krijgen voor de natuur wordt door deze tentoonstelling zeker bevorderd. Kees Bos, bekends als vooraanstaand preparateur, Jenne Boering, leraar aan de Kolschool en Tammo Lukkien leraar lichamelijke opvoeding hebben wel eerder los van elkaar exposities gehouden in plaatsen als Exel, Flevohof, en Museum Bos. Voor Kees Bos gelden voor oktober en november tentoonstellingen in Enschede, en Stadskanaal (klooster). Jenne G. Boering heeft een bepaalde be kendheid middels publicaties in vakbladen in Nederland. Duits land, Frankrijk en zelfs Finland. De expositie is geopend toten met 15 augustus. Het grootste circus van Ne derland Circus Holiday dat onder de slogan „Circus geeft uw leven feest" zijn tweede 5000 kilometer tournee door ons land maakt zal op maandag 17 augustus twee voorstellin gen geven in een grote tent die zal verrijzen aan de Vrijheidslaan. De eerste voorstelling begint 's middags om 4.00 uur en de tweede 's avonds om 8.00 uur. Het pro gramma telt 20 nummers met als absolute wereldattractie: De Hsiung familie uit Taiwan, origi nele kung fu vechters en vuurdui- kers. Zij laten het publiek versteld staan van dynamisch Kung Fu ge vechten, de eeuwenoude Chinese techniek voor zelfverdediging. Circus Holiday heeft ook dit jaar weer Europa's beste muzikale clowns in huis: Los Gino's. Deze Nederlandse groep, die het internationale clownsfeest van Blankenberge (Belgiè) heeft ge wonnen, zorgt met zijn klassieke clownshumor- dit jaar gepresen teerd in een echte boks ring- voor ettelijke lachsalvo's. Feestelijkheid overheerst in Holi days bruisende, gloednieuwe pro gramma met twintig internatio nale circusattracties, die het pu bliek een overgetelijke middag of avond- uit garanderen. De Jennekesmarkt - het sluitstuk van het geslaagde Dorpsfeest 1981 was evenals voorgaande jaren weer een gezellige attractie voor de jongelui die zich rond 9.00 uur verzamelden rond de in floodlight badende oude Dorpstoren. De Dorpsfeestcommissie had een door Krekels Wegenbouw beschik baar gestelde directiewagen als kantoor ingericht van waaruit de jonge (en enkele oudere marktbe- zoekers) door „markmeester" J.' Wiggers, werden aangespoord om de genummerde kaarten te kopen van 3 dames en 2 heren van de Boerendansgroep „De „Hóólter Dèénsers". De verkoop verliep vlot en het eer ste paartje dat zich meldde was Harriètte Barvelink (11 j.) Vijfhui- zenweg 6 te Holten) en Gerrit Aan stoot (16 j.) Valkenweg 16, Holten. Zij konden elk f25.- incasseren. De tweede prijs (elk f 12.50.-) was voor gezinsverzorgster Jenneke Groteboer, Kwintenweg 5 en Hen- rie Kemper (servicemonteur) Va- leweg, beide te Holten. De derde prijswinnaars Genie Haverslag (Oude Dev.weg 60) en Arend ten Velde (Dorpsstraat 44) kregen elk drie rijksdaalders en de vierde prijs van een tientje mochten Rianne Bosschers (Weversstraat 19) en Ge rard Kemper (Helhuizenweg 21) samen delen. Maandag 17 augustus 20.00 uur Eerste kantinecommissie vergadering seizoen 1981/—Q S.V. Holten. Bekendmaking diensten- rooster. Donderdag 27 augustus 20.30-21.00 uur Laatste zomerzan- gavond seizoen '81 in „De Kande laar". Vrijdag 28 augustus 19.30 uur Feestavond Schoolkring Espelo. Zaterdag 29 augustus School- en Volksfeest in Espelo. De Hóólter Dddnsers met de le prijswinnaars Harriètte en Gerrit. et is zeker plezierig:, voor ien ieder die vakantie id ïeeft, om tijdens een wan- leling: wild te ontdekken en fe bespieden. Wildspeur- lochten, georganiseerd ?oor diverse clubs en ver enigingen, zijn hiervan het gevolg. Dieren in de vrije natuur te zien is tegen- ®nvoordig niet meer zo van- -zelfsprekend als vroeger, ~~!>ndanks het feit dat Neder- m land tot één der wildrijkste Bwanden van Europa be- I lioort. De versnippering van het land schap door wegen maakt de toe gang tot rustgebieden wel erg ge makkelijk. Het gevolg hiervan is dat veel dieren schuw zijn gewor den, hun aktiviteiten van de dag naar de nacht hebben verlegd en daardoor minder waar te nemen zijn. Naast de directe rustversto ring, de veranderde landbouwme thodes en uitbreidingsplannen zijn ook de levensomstandigheden van verschillende diersoorten verslech terd. Daarom zijn de volgende tips mis schien nuttig. Tijdens de wandeling op wegen en paden blijven. Zo worden die ren in hun rust niet gestoord. De hond aan de lijn houden. Elke hond heeft een jachtinstinct. Lawaai vermijden. Dieren hou den niet van radiomuziek. Geen jong wild aanraken. De kans op verstoten is groot. Fotografeer geen jonge dieren in de periode dat ze gevoerd wor den. Rook tijdens droge perioden niet in bos of hei. Menige bosbrand is ontstaan door een achteloos weggeworpen peukje. Verniel geen struiken, bomen of paddestoelen. Laat geen afval achter in het bos. Veel dieren zijn omgekomen door het eten van plastic. Ned. Herv. kerk: 8.30 u. en 10.15 ds. A.M. van der Neut van Nijverdal. Uitgangscoll. diaco naal project. Oppasdienst: mevr. Pieffers-Stegeman en Ariëtte Groen. Na de 2e dienst koffiedrinken met de gasten in gebouw „Irene". 10.45 uur: Kampdienst in re creatietent op de Borkeld. Voorganger: ds. C.C. Addink. Geref. Kerk: 9.30 u. en 19.15 u.: ds. T. de Boer van Hoofddorp. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Na de morgendienst „Koffie-uurtje" met de vakan tiegasten in het „Voorhuis". Oppasdienst: Mevr. Stam-de Waard, mevr. Kors-Van Dijk, Ans Paalman (res.), mevr. Immink-Bartels, Petra Koning, mevr. Schutterd-Beltman (res.). R.K. Kerk: Geb. Irene: Zater dag: 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur: ds. C.C. Addink. Uitgangscoll. Diaco naal project. Okkenbroek: 9.30 uur: ds. W. Barthlema van Zaandam. Zen dingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur; zondag: 8.00 u. en 11.00 uur. Voor plm. 200 kinderen, waaronder velen die met vakantie in Holten of omgeving zijn, was het donder dagmiddag feest in de grote tent in „Kalfstermansweide". De Dorpsfeestcommissie had voor deze middag goochelaar-parodist mister Sjarlie „geëngageerd" die de jongelui een paar uutjes kostelijk vermaakte met allerlei trucs en sterke verhalen over reizen die hij over de hele wereld maakte. Ma- rietje, Sandra en Patricia mochten bij Sjarlie op het podium komen: om mee te doen aan leuke spelle tjes die beloond werden met een grote lolly. Erg leuk was het num mer met de sprekende en zingende vogel. Na de pauze genoten de jon gelui, en vaders en moeders, volop van het oude en toch altijd weer nieuwe gebeuren rond Jan Klaas- sen, Katrijn, de veldwachter, boef Janus, de bakker en de groene grie zel. 't Was al met al voor de kinde ren (en hun ouders) weer een heel fijne middag. In het pand van de Oad is reisburo De Globe gevestigd. Nu moet u niet denken dat u daar alleen een busreis kunt boeken, want De Globe biedt véél méér En reisburo De Globe vertegenwoordigt zo n beetje alle bekende reisorganisaties .eigenamu" ,rl,inteizen Burg. v.d. Borchstraat 2 Holten Tel.05483 - 2630 i

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3