$portcommissie voor 't laatst lit seizoen bijeen Extra service ERLATE SUBSIDIERING X HOLTEN? Verlichting sporthal Voorzitters vergadering Okia-nieuws >\A Programma sporthal 't Mossink IOCKEYCLUB ONTSTEMD UREN SETREFFENDE ZAALHOCKEY SPORTVERENIGING „HOLTEN" VERGADERT ORIENTE- RINGSRIT TENNISKAMPIOENSCHAPPEN IEUGD TC „HOLTEN" BS GJ. KOETSIER EN M. LODEWEGES HADDEN SNELSTE DUIF H0LTENS NIEUWSBLAD HSV DE RIETVOORN „BERGRIJDERS" REDEN VOOR GEHANDICAPTEN I NTM^SlKKTlHS H.S.V. ..DE RIETVOORN Ontstemd Voorzitter van de Hockeyclub - de laatste sportcommissievergadering van het sei- vend zou zijn voor de huidige, en, op maandag 6 juli, behandelde voorzitter H. Ruste- 1 een drietal voorstellen, waarvan de eerste, aan- inde het vaststellen van de verdeling van uren in de ,rthal en de gymnastieklokalen voor het seizoen clemenceSandmann_ toonde zich il/1982 de meeste discussie uitlokte en misschien ook na anoop van de vergadering sa il terecht. Maar net voldoende leden van de sportcom- isie waren ter plekke om doorslaggevende beslissin- te kunnen nemen. De heer Luesink sprong zo als ruikelijk als één van de eerste in de ring om zijn ;enoegen kenbaar te maken over een te gering aantal 'n toebedeeld aan de Hockeyclub. ir hen was vijfenhalf uur aange- igd en slechts twee uur vrij- üddag van 16.30 tot 18.30 uur _egen. De heer Luesink vond het mogelijk zou moeten zijn de opnieuw te herzien en ver ende sportclubs misschien ïcessies te vragen. De heer Rus- liel antwoordde hierop dat de avragen van de clubs al zeer be perkt zijn, maar zegde toe de ver eniging in de komende periode „af te lopen" en te vragen ten gunste van de Hockeyclub water bij de wijn te willlen doen. Verder atten deerde hij op het gegeven dat de Hockey twee jaar geleden een uur ingeleverd zou hebben. De voorzit ter ging er vanuit dat de situatie van twee jaar geleden nog maatge- men met Bernd Pfeffer (zaalhockey-commissair) en Dot Laurijssens (secretaresse) tame lijk ontstemd over de naar zijn idee te weinig toegewezen uren. „Het is zeker niet reëel uit te gaan zoals de voorzittera stelde van de situatie twee jaar geleden. We heb ben toen inderdaad één zaaluur teruggegeven, omdat het tijdstip met het oog op trainen van de jeugd te laat (10-11 uur) op de avond was gepland. Inmiddels gaat het echter niet meer om drie teams bij de hockeyclub maar om zeven, waar van zes jeugdteams en één senio renteam. De slogan „Opgestaan plaatsvergaan" lijkt me in dezen dan ook niet op te gaan. Vorig jaar stelde de gemeente een zelfde aantal uren vast, met de toe zegging het volgend seizoen de zaak nader te bekijken, in hoeverre dit aantal toerijkend zou zijn. Nu krijgen we hetzelfde probleem als afgelopen seizoen, de oudere jeugd en de senioren schieten er opnieuw bij in", aldus een teleurgestelde voorzitter. „Met twee uurerbij zou den we al veel effectiever te werk kunnen gaan. We hopen in deze op de medewerking van de sport- commissie. Met een totaal aantal leden van 200, waarvan 120 jeugd leden gaat het inmiddels om een goed onderbouwde hockeyclub, met meer mogelijkheden tot zaal hockey in de toekomst. grond van de verordening re lde de subsidiëring van plaatse- ■e culturele-, jeugd- en sport- fenigingen werd aan alle daar- lingen van de eerder genoemde verordening wordt dan het college van B en W geadviseerd de subsi dies te verlenen. aanmerking komendeTien vooraanstaande Holtense Brtverenigingen in een brief ge- lagd hun verzoek om subsidie |r 1 april 1981 in te dienen. r aanleiding van de ingekomen tvragen en gelet ook op de bepa- sportverenigingen hebben inmid'-' dels aanvraag gedaan. Grote afwe zige in de rij bleek echter nog de S.V. Holten. Gevraagd werd dan ook tijdens de commissievergader ing of er misschien beperkingen werden gesteld ten aanzien van de aanvraag. Dit werd snel ontzenuwd en de voorzitter zegde toe alsnog een gunstige advisering te geven b wielervierdaagse zit er met betrekking tot subsidieverle- &kfer op! ning aan S.V. Holten. Secretaris de plaatje is gekiekt tijdens heer Wissink gaf te kennen dat S.V. laatste avond, op de Espe- Holten inmiddels heeft gereageerd. Mijk. Vakantiebedrijven in Holten kun nen gebruik maken van de door b en w en de sportcommissie toege zegde mogelijkheid campinggas- ten op naam van het bedrijf abon- De verlichting in de sporthal is duidelijk aan vernieuwing toe, ge durende vijf jaar is hier niets aan gedaan. Besloten werd dan ook op korte termijn over te gaan tot ver nieuwing en straks per vier jaar de verlichting te herzien. Gebleken is dat nu na een periode van vijf jaar de verlichting is teruggelopen tot 6° - vooral voor de zaalvoetbal mini maal is. nementen te verstrekken van zwembad Twenhaarsveld. Deze regeling geldt alleen bij af name van een aantal abonnemen ten ten minste gelijk aan vier maal het aantal vakantieverblijven, res pectievelijk staanplaatsen. Aan beroepsmatig geëxploiteerde, bin- .nen de gemeente Holten gelegen bedrijven voor bedryfsrecreatie, kunnen op verzoek abonnementen worden verstrekt, tegen het tarief dat geldt voor een in de voorver koop afgegeven individueel- abonnement voor personen bene den de 16 jaar. In het ontmoetingscentrum „Meermanskamp" vond de eerste ledenraadvergadering plaats van de S.V. „Holten" in de nieuwe or ganisatievorm als „omnivereni- ging" Na de opening door voorzitter Jan Warrink, die een bijna complete ledenraad kon welkom heten, werd het nieuwe dagelijkse hoofdbestuur gekozen. Als voor- hoging vast te stellen en de ver schillende afdelingsbesturen op dracht te geven de begrotingen nog wat te besnoeien. Tijdens deze bijeenkomst werd Herman Schutte voor zijn vele en hoogstbelangrijké diensten o.a. als lid van de kantifbcommissie, on der spontaan applaus benoemd tot zitter zal Jaap M. van Doorninck ere-lidvandeS.V.^Iolten".Ineen worden bijgestaan door secreta- k0rte toespra^ belichtte de resse mevr. Willemien Klein nieuwe voorzitter nog verschil- Velderman-Wegstapel, terwijl Fré iende problemen t)ij de diverse ter Hoeven de penningen zal behe- sportverenigingen met name door de mogelijke overheidsingrepen. In de prettig verlopen vergadering gaven de tekorten op de begroting van de diverse verenigingen nog al wat stof voor discussie. Besloten werd een contributie ver- Hij vroeg de vergadering alle me dewerking in de komende tijd en dankte het scheidende bestuur voor alle voorbereidende werk zaamheden. Door de slechte weersomstandig heden moesten 56 duiven van „De Bergvliegers" die voor Chateau- roux (698 km.) en 110 duiven die voor Pont St. Maxeuse waren inge- korfd teruggebracht worden naar 's Hertogenbosch, afstand pl.m. 102 km. Beide groepen werden om 15.30 uur gelost en om 16.32 uur kon mén reeds de eerste duif van elke groep worden geklokt. Gemiddelde snelheid pl.m. 95 km. per uur. De uitslagen: Vlucht 1: 1. G. J. Koetsier, 2, 5, 6. M. Lodeweges, 3, 16, 17. Comb. SchuppertrKreijkes, 47, 9, 10, 18 G. Engberts, 14. E. Veneklaas, 11,19 W. Aaftink, 12,13 H. Willems, 15. H. van Beek. Vlucht 2:1.4. M. Lodeweges, 2,5,6. Comb. SchuppertrKreijkes, 3, 24, 25. F. Meester, 5, 8, 11, 12, 18. G. Egberts, 7,14,21. H. Willems, 9. H. J. ten Velde, 10,13. H. van Beek, 17. H. Wansink, 22. H. J. Paalman, 23. G. J. Koetsier. Resloten werd ook tijdens de procent, een Percentage dat tcommissievergadering dat al t vnnr de zaalvoetbal mini- dg behoefte e„ deze blijkt er te zijn, jaarlijks niet al leen met de sportverenigingen vergaderd zal worden, maar (op aanvraag) ook met de voorzitters van desbetreffende sportvereni gingen. Bijvoorbeeld in het voor jaar, zo stelde men. De heer Ruste- biel vond dit een positieve ge dachte en stond open voor de in breng van het idee. Op zondag 12 juli a.s. houdt C.J.V. „de Vriendenschaar" haar jaar lijkse fietsoriënteringsrit. Iedereen is hierbij van harte welkom. De start zal zyn tussen 13.30 en 14.00 uur bij gebouw „Irene". De rit is plm. 11,4 km. lang. Het inschrijf geld bedraagt slechts f 1,- per per soon. Ook dit jaar zyn er weer vele prachtige prijzen beschikbaar. Komt allen! Op zaterdagmorgen 4 juli hield de visvereniging „De Rietvoorn" haar 2e jeugdwedstrijd van het seizoen. Om 8 uur waren 26 junioren present aan de Oude Schipbeek. Een prachtig watertje in een even mooie omgeving. Hoewel er niet meer dan 60 cm. water stond en sommigen een tijdje bezig waren om hun dobbertje uit de boom te halen, werd er toch wel aardig ge vangen. Na 2 uur vissen kwam de volgende score uit de bus. 1. Jan Wansink 118 cm., 2. Jan Herman ten Velde 27 cm., 3. Martin Wolt- man 22 cm. 4. Arjan Vros 17 cm., 5. Rolf Beeftink 16 cm., 6. Gerard Brands 15.5 cm., 7. Arend ten Velde 15 cm., 8. G. Drenth 12 cm., 9. Erik Ulfman 11 cm., 10. Herman ten Velde 10 cm. De stand na 2 wed strijden wat de eerste 5 betreft. 1. Jan Wansink, 2. Martin Scheper- man, 3. Arend ten Velde, 4. Arjan Zantingh, 5. Jan Herman ten Velde. Deze 5 zullen op 29 augustus hun club vertegenwoordigen op de jeugdwedstrijd van „De Beheer- seenheid Twenthekanaal" welke in Eefde zal worden gehouden. Zaterdag 27 juni organiseerde de Koetsenclub „De Bergrijders" ge heel belangeloos een prachtige Ie weergoden, waren bij de aan- ang zeer kwistig met water, maar esondanks zijn er tussen de buien oor veel partijen gespeeld, fitslagen tot en met 4 juli: ongens enkel A: H. E. Lukkien-S. Liirz 2-6,7-5,6-1. S. v.d. Meulen-M. luis kamp 6-0, 6-3. Jac. Ipeelman-H. van Zeijts 7-6, 6-2. J. logers-H. E. Lukkien 6-0, 6-0. E. Iovingh-A. van Iperen 6-1,4-6,9-7. Brouwer-S. v.d. Meulen 6-0, 6-0. 1 v.d. Werf-J. Speelman 6-0, 6-1. üeisjes enkel A: H. Dondertman- I. Speelman 6-3, 6-4. M. Kramer- 1. Hartkamp 5-7, 6-3, 7-5. C. leemstra-E. Jongman 6-0, 6-0. D. cheltens-I. Derth 6-3, 6-0. lixed A: H. E. Lukkien/H. lartkamp-M. Huiskamp/C. Dom- ïerholt 7-5, 6-4. S. v.d. Meulen/I. )erth-S. Kurz/M. v.d. Assem 6-4, •3. E. Hovingh/D. Scheltens-J. Ipeelman/M. Kramer 6-3,6-0. ongens dubbel A: M. Huiskamp/J. ipeelman-D. ter Harmsel/H. van ëijts 6-2. 7-6. Meisjes dubbel A: Nog niets ge speeld. Jongens enkel B: Y. Sijtsema-P. v.d. Torre 6-4, 6-4. G. de Reuver-F. Ruys 6-2, 6-2. M. Jongman-D. ter Harmsel 7-5,4-6,6-3. D. Driessen-Y. Sijtsema 2-6, 2-6. Meisjes enkel B: C. van Doomick- J. Kalfsterman 6-3, 6-3. C. Vons-P. Fokkema 6-2, 6-2. Mixed B: F. Ryus/P. Fokkema-P. v.d. Terre/J. Vons 2-6,2-6. D. Dries- sen/Lotje Driessen-H. van Zeijts/'L. Vons 2-6,1-6. Jongens dubbel B: D. Driessen/H. E. Lukkien-Mark en Benno Jong man 6-3, 6-1. Paul v.d Torre/F. Ryus-Y. Sijtsema/G. de Reuver 2-6, 2-6. Meisjes -dubbel B: J. Brouwer/M. Kurz-J. Vons/J. Kalfsterman 0-6, 0-6. Jongens enkel C: B. Jongman-B. J. Klijnsma 6-3, 6-3. L. Scheltens-W. Udema 5-7, 3-6. F. Dogterom-B. Kempers 6-0, 6-2. N. Visser-B. tocht voor de Stichting Paardrij den Gehandicapten Holten. De ge handicapte ruiters/amazones ge noten zichtbaar van hun tocht die over de mooiste plekjes van de Borkeld leidde. Op een parkeer plaats in het Schwarzwald werd iedereen op drinken en koeken ge trakteerd. Daarna leidde de tocht door het Schwarzwald. Tegen een uur of vier was iedereen weer terug bij Manége Beldman. Allen waren opgetogen en vol vreugde over deze prachtige tocht. Namens het Be stuur van de Stichting Paardrijden Gehandicapten heel hartelijk dank. 38aOOO 31RO Jongman 6-3, 6-3. W. Udema-F. Dogterom 5-7, 2-6. Meisjes enkel C: F. van Doorninck-A. Vink 6-2, 6-0. F. Driessen-M. Thiele 3-6, 4-6. B. Zwijnenburg-B. Kramer 0-6, 0-6. P. Dommerholt-B. Vink 3-6, 2-6. M. Pagrach-M. Litjens 6-0, 6-4. Mixed C: B. Jongman/C. van Iperen-W. Udema/Comelie Heem stra 4-6, 5-7. Meisjes dubbel C: B. Kramer/B. Vink-M. Thiele/P. Dommerholt 6-3, 6-3. Jongens dubbel C: B. J. Klijns- ma/B. Kempers-L. Scheltens/P. Dogterom 3-6,1-6. Op zaterdag 11 juü worden de fina les B en C gespeeld, evenals enige A-finales. De overige A-finales worden op zondag 12 juli gespeeld. Ouders, fans en supporters, komt, allen in het weekend de jeugd aan moedigen!!!!! De achtmansploeg van O.K.I.A. heeft op het 7e competitietoernooi in Zieuwent in de 640 kg. A-klasse weer beslag weten te leggen op een gedeelde vijfde plaats samen met T.T.V. Vorden. De wedstrijden georganiseerd door T.T.V. D.E.S. werden onder ideale weersom standigheden snel afgewerkt on der auspiciën van de N.T.B. De O.K.I.A.-boys wonnen de beide punten van Bathmen en men pakte één punt van de Bisons-Vorden en Erichem. Uitslag 640 kg. A-klasse: 1. Eiber gen 14 pt., 2. Bussloo 9 pt., 3. Bisons 8 pt., 4. Bekveld 8 pt., 5. O.K.I.A. 5 pt., 6. Vorden 5 pt., 7. Erichem 4 pt., 8. Bathmen 3 pt. Eindstand na 7 toernooien: 1. Ei bergen 95 pt., 2. Bisons 72 pt., 3. Bekveld 52 pt., 4. Vorden 48 pt., 5. O.K.I.A. 35 pt., 6. Bussloo 32 pt., 7. Bathmen 32 pt., 8. Erichem 26 pt. Ook de B-ploeg pakte weer 4 pun ten mee in de C-poule in gewijzigde opstelling door enige blessures van andere teamleden en één punt van Vorden en Bathmen. Uitslag C-poule: 1. Twente 12 pt., 2. D.E.S. 10 pt., 3. Vorden 6 pt., 4. Bathmen 5 pt., 5. E.H.T.C. 5 pt., 6. O.K.I.A. 4 pt., 7. Bisons 0 pt. Stand na 7 toernooien: 1. Twente 82 pt., 2. D.E.S. 64 pt., 3. Bathmen 43 pt., 4. E.H.T.C. 38 pt., 5. O.K.I.A. 33 pt., 6. Vorden 31 pt, 7. Bisons 2 pt. Het laatste toernooi vindt plaats op zondag 19 juli a.s. in de buurt schap Bussloo, daar zullen dan ook de kampioenen bekend worden in de verschillende klassen. Op zaterdag 1 augustus a.s. organi seert T.T.V. O.K.I.A. weer touwtre kwedstrijden om het kampioen schap van Holten in Kalfster- mansweide voor verenigingen, buurten en bedrijven. De grote wis selbeker wordt dit jaar verdedigd door de M.A.C. „De Holterberg". Opgave,is nu al mogelijk bij de secr. A. Wansink, tel. 3794. week van 11-7-1981 tot en met 17-7-1981 Maandag: 08.00-15.30 uur: Scholengemeenschap. 17.00-18.00 uur: Mintonette. Dinsdag: 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap, 17.00-18.00 uur: Mintonette. 16.00-18.30 uur: Instruktielokaal St. SoCuWe. Woensdag: 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap. Donderdag: 08.10-16.30 uur Scholengemeenschap. 17.00-18.00 uur: Mintonette. 19.00-20.00 uur: All Stars. 17.00-18.00 uur: Instruktielokaal St. SoCuWe. Vrijdag: 08.10-15.30 uur: Scholengemeenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde wee keinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. Sportzaken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9