nterkerkelijke middag: jfeer en gezelligheid Toeken naar mrbetering landbouwschap Medische diensten VARM HART VOOR RECREA TIEWERK Geslaagd m3P° BEKO Holtenaren, al eens bij reisburo De Globe geweest? e globe EERSTE Z0MERZANGAV0ND CMS) voor iedereen die iets te bouwen o£ te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD ^KERKDIENSTEN^ Verloren en gevonden AGENDA BELANGRIJK! topkwaliteit..! reisburo mvr 9 JULI 1981 [ensen van de verschillende kerkeraden, vakantiegan- srs en familie van de teamleden bezochten in hoofd- lakde „Open Huis" middag van de Interkerkelijke zome- iktiviteiten in de tent op de Borkeld. Het was voor de reede maal dat een dergelijke middag werd georgani- erd en vorig j aar waren meer bezoekers een kijkje komen emen dan afgelopen zaterdag het geval was. „Vorig jaar ing het om een nieuwe kiosk, die nogal opzien baarde, nu aat het om een nieuwe tent, maar deze verschilt te weinig an de oude om aanleiding tot een bezoek te kunnen zijn", ertelt Wim Beldman, pastoraal medewerker gedurende le eerste drie weken van het seizoen. Wel is het zo dat juist die mensen het recreatiewerk een warm art toedragen van de partij zijn eweest. Voor wat betreft de va- antiegangers die kwamen kijken lit de omliggende zomerhuisjes ertelt hij dat het hoofdzakelijk aat om mensen uit het Westen, luitenlanders zijn er nauwelijks. )e sfeer is gezellig en rustig. Voor rat betreft het programma van de :omende week werden door hem aantal punten hieruit gelicht. Ten eerste de Twentse koffietafel, woensdagavond om 19.00 uur, een koffietafel met verschillende broodsoorten en koffie met kandij. De prijs 6,50 gulden voor volwasse nen en 5 gulden voor kinderen tot ■12 jaar. Per veertien dagen wordt deze koffietafel geserveerd. Dan de -jkinderochtenden voor kinderen van 10 tot 12 jaar, met als onderdeel PROGRAMMA INTERKERKELIJKE RECREATIETENT HOLTEN Zaterdag 11 juli: 20.00 uur, Muziekavond. Zondag 12 juli: 11.00 uur, kampdienst, voorganger, ds. Peddemors. Maandag 13 juli: 20.00 uur, dierengeluidenspel. Dinsdag 14 juli: 8.00 uur, ochtendgymnastiek, 14.00 uur: Sportmiddag. Woensdag 15 juli: 11.00 uur, picknick. 19.00 uur, Twentse koffietafel, opgave voor dinsdag 12.00 uur. Donderdag 16 juli: 14.00 uur, kinderkennis. Vrijdag 17 juli: 21.00 uur, kampvuur. 's Morgens is er kindermorgen voor kinderen van 6-12 jaar van 1.00-12.00 uur. Openingstijden bibliotheek: 9.30-10.00 uur, 12.00-12.30 uur. Tot ziens in de tent! Erma, Marieke, Wybo, Janneke een bijbelvertelling, die op een kreatieve manier verwerkt wordt door de groep. Derde aktiviteit werd naar voren geschoven de Picknick, woensdag tussen 11 uur en 16.30 uur voor kinderen en ou ders. Op een tractor met aanhanger wordt de groep gehaald en weer teruggebracht. Er worden spelen, speurtochten en een pick-nick ge houden op de dagcamping. Een kampvuur sluit per veertien dagen een vakantieperiode af. Een soort afscheid dus van vakantiegangers en teamleden, rondom een kamp vuur, met gitaarspel en spelletjes. Tot ziens op de Borkeld. In het kerkelijk centrum „De Kan delaar" werd donderdagavond de eerste van de 7 zangavonden ge houden die door de Geref. en Ned. Herv. Kerk onder het motto „van u wil ik zingen" in het vakantiesei zoen worden georganiseerd. Ds. G.W.H. Peddemors, leidde de bijeenkomst en gaf met enkele woorden strekking weer van de te zingen liederen w.o. uit het „Lied boek der kerken" het prachtige lied „Ik kom met haast, roept Jezus stem" (lek komme bald, ruft Jesus Christ) van de bekende Duitse do mineedichter Christoph Blum- hardt (1842-1919) en mt de bundel van Johannes de Heer „ik zie een poort wijd open staan". De avond, waarvoor helaas slechts een matige belangstelling bestond, werd be sloten met gezang 387 (O, Heer mijn God, ook deze nacht) in een verta ling van W. Barnard. De Pedde mors dankte in een kort slotwoord organist Anton Koopman voor de begeleiding en sprak de hoop uit op meer belangstelling van de vakan tiegasten én Holtenaren voor de tweede zangavond op donderdag 16 juli van half 9 tot 9 uur in „De Kandelaar" (Stationsstraat). Mee nemen van een Liedboek is niet nodig want bij binnenkomst wordt een programma met de te zingen liederen uitgereikt. Er wordt een bijdrage gevraagd ter dekking van de kosten. Na afloop zal een kopje worden aangeboden in het „Voor huis". Aan de Chr. Pedagogische Acade mie te Almelo slaagden voor volle dig bevoegd onderwijzerfes) R. La- huis, Holterenkstraat en mej. R.G. Schuppert, Haarstraat. Willy Brinks, Broekweg en Harry Paal man, Brenderweg, slaagden aan de Chr. Mavo te Rijssen voor het eind diploma. Te Apeldoorn is geslaagd voor de applicatiecursus „volledig bevoegd onderwijzeres" mej. J.H. Reinders, Noordenbergstraat 24. De voorzitter van het Landbouw schap, ir. David Luteijn, verwacht dat de politieke druk om de Euro pese landbouwuitgaven relatief te verminderen zal blijven voortdu ren. Hij zei dit woensdagochtend aan het begin van de openbare be stuursvergadering, waar hij een eerste reactie gaf op de vorige week gepubliceerde gedachten van de Europese Commissie over de her vorming van de Europese begro ting en het gemeenschappelijk landbouwbeleid. De heer Luteijn noemde het van veel belang dat het georganiseerde landbouwbedrijfsleven in de ko mende maanden diepgaand onder zoekt welke verbeteringen er in het Europese landbouwbeleid kunnen worden aangebracht. Het ontstaan van kostbare overschotten moet naar zijn oordeel zoveel mogelijk NED. HERV. KERK .30 en 10.15 uur ds. W. Vons. In de 2e dienst Bed. Heilige Doop. M.m.v. Jongerenkoor „Helicon" Uitgangscoll. recreatiewerk. Na de 2e dienst koffiedrinken met de vakantiegasten in gebouw .Irene".. 11.00 u. Kampdienst recreatietent „De Borkeld": ds. G.W.H. Peddemors. GEREF. KERK 9.30 en 19.15 uur ds. F. de Jonge van Hardinxveld-Giessendam. In beide diensten is de le coll. voor het Interk. Recreatiewerk en de 2de voor rente en aflos sing. Na de morgendienst „koffie-uurtje" met de gasten in het „Voorhuis". Oppasdienst Mevr. Rietman-Klein Nagel voort, mevr. Tromop-Prins, res. Ingrid Stam. Mevr. Stam- Bosschers, Ans Schuppert, res. mevr. Van Wilsum-de Boer. R.K. KERK (GEBOUW „IRE NE") Zaterdag: 17.00 uur zondag 9.30 uur. DIJKERHOEK 9.30 uur ds. C.C. Addink. Uit gangscoll. Interk. Recreatie werk. OKKENBROEK 9.30 uur ds. G. Bouman m.m.v. Chr. Gem. Koor „Oktava" uit Doetinchem. Zendingsbussen by de uitgang. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. worden voorkomen. Dat kan door de produktie te richten op land- bouwprodukten waarvoor nog vol doende afzetruimte is. De Landbouwschapsvoorzitter constateerde overigens dat de Eu ropese Commissie betrekkelijk vaag is gebleven voor wat betreft de concretisering van haar beleids voornemens en zelf al ruimte heeft gelaten voor aanvulling en verbe tering. Naar zijn oordeel zal er meer aandacht moeten worden besteed aan de inkomenspositie van dege nen die in de agrarische sector werkzaam zijn. De budgettaire si tuatie in de Gemeenschap mag niet hetenige beleidsuitgangspuntzijn. Gevonden: hond .asbakkenras'; kanarie oranje/wit; VW-sleutel aan ring; dameshorloge met wijzers, goudkleurig, rode wijzerplaat; bruine kinderportemonnee met strippenkaart; zwarte, grote hond, een soort jachthond, geslacht teef; damesbril, goudkl. montuur; bruin portemonneetje met leren hanger, inh. plm. f 14,40; f4.40; inh. f 10,30 plus giropas t.n.v. Vivant; hond, soort Rotweiler, geslacht teef; bruine portemonnee, inh. plm. f 40.-; huissleutel; zilveren schake larmband; groene halsband par kiet; bruine portemonnee inh. plm. f 10.-; zonnebril in bruin lederen etui; tas met daarin autopapieren t.n.v. Baak uit Amsterdam; nieuwe handzaag; bruine portemonnee met inh. f 10,50 en zwemkaart (zwembad Holten); hond, Fr. Sta- by, wit/zwart, geslacht reu. Verloren: Grijze valkparkiet; duw- gedeelte van een kinderwagen (zonder wielen); donkerblauwe/wit stip sjaal: betaalpas, RABO-bank; een gestroomlijnde teef, merk Greyhound; zwemabonnement; f60.- aan bankbiljetten; 7/- che ques Amro-bank, rek.nr. 422634727; beige kindeijack; twee sleutels; stoffen jas (blauw/grijs); 3 bankbiljetten van f25.-; zwemdi ploma; tas met schoolboeken; rij- cap en zweep; bruine portemonnee, inh. f 10.-; verzekeringsplaatje TNS-270; damesbril, bruin kunst stoffen montuur; bruine porte monnee inh. f 10.- „Ria Over- meen"; oorknop (echte parel); por temonnee, zwart, knipsluiting, inh. ca. f 40.- en giropas t.n.v. Wissink; zilveren ooorknopjes in zakje .Klokkenmaker'; blauwe jas met pasjes. Sectorbeleid Glastuinbouw De heer Luteijn deelde mee, dat er vanaf 20 juli a.s. aanvragen kunnen worden ingediend voor een inves teringspremie op grond van het z.g. sectorbeleid voor de glastuinbouw. De regeling, waarvoor de overheid f 300 miljoen beschikbaar heeft ge steld, zal binnen enkele dagen in de Staatscourant worden gepubli ceerd. De heer Luteijn zei, dat de uitwerking en precisering van het sectorbeleid nog de nodige zorgen heeft gegeven. Weliswaar is de in vesteringspremie opgetrokken van 30 tot 35 cent per kubieke meter bespaard gas, maar die verhoging wordt niet geheel gecompenseerd door het feit dat het investerings voorschot nu in deze premie is in gebouwd. Wel is het aantal tuin ders dat potentieel van de regeling gebruik kan maken iets vergroot. De regeling moet nog worden goedgekeurd door de Europese Commissie, maar de heer Luteijn zei daarvan geen problemen te verwachten. Met het Ministerie van Landbouw is afgesproken dat er regelmatig een evaluatie zal plaatsvinden. Naar het oordeel van het Landbouwschap moeten de Nederlandse aardgasprijzen zo snel mogelijk worden losgekoppeld van de olieprijs. „Wat dat betreft delen we volledig de opvattingen van het industriële bedrijfsleven en van veel particulieren", aldus de heer Luteijn. Hormonen Het Landbouwschap vindt dat de overheid veehouders die door het vervolgingsbeleid t.a.v. hormonen ten onrechte zijn gedupeerd scha deloos moet stellen. Daarnaast moet de overheid ook initiatieven nemen om de immateriële schade weg te nemen. Volgens de heer Lu teijn is de goede naam van de Ne derlandse veehouderij in binnen- en buitenland door de niet terecht gebleken verdachtmakingen ern stig aangetast. Het Landbouw schap zal de betrokken veehouders in de komende tijd op alle moge lijke manieren begeleiden om voor hen te komen tot een rechtvaardige vergoeding van de geleden schade. De voorzitter van het Landbouw schap zei het in dit verband nog te betreuren dat de Europese Com missie er niet in is geslaagd te ko men tot een algemeen verbod op het gebruik van hormonen in de landen van de Europese Gemeen schap. Zo'n verbod zou er ongetwij feld toe bijdragen het vertrouwen van de consument te herstellen. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 Gun mm za- 9-oo-i2.oo TCLIS47I-Z2H ItLIMIHIW koopavond Goor Slalliisla» 24 Wll|it|15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak Donderdag 9 juli 20.30 uur: Laatste opvoering Open luchtspel „lm Weissen Rössl" op Smidsbelt. Vrijdag 10 juli 20.00 uur: Revue „Dats leuke leut" door „D.A.T." in zaal ,Het Bonte Paard". Zondag 12 juli 13.30-14.00 uur: Inschrijven voor deelname aan fietsoriëntatierit C.J.V. „De Vriendenschaar" bij ge bouw „Irene" (zie ber.). 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Maandag 13 juli 19.00-21.00 uur: Viswedstrijd HSV „De Rietvoorn" bij de Schooldèr- brug te Bathmen. 7.30 uur Scholengemeenschap „Midden-IJssel". Diploma uitreiking afdeling Holten in de aula van de Scholengemeenschap in de Haarstraat te Holten. Donderdag 16 juli 8.30 uur: Begin halfjaarlijkse op ruiming in verschillende zaken (zie adv.). 20.30-21.00 uur: Zomeravondzang in „De Kandelaar" (zie bericht). Woensdag 22 juli 20.00 uur: Orgelconcert door Klaas Jan Mulder in „De Kandelaar". Dinsdag 28 t.e.m. vrijdag 31 juli: Dorpsfeest in de Dorpskern Woensdag 29 juli 20.00 uur: Orgelconcert Peter Ei lander m.m.v. Hans v.d. Maten .(trompet), in „De Kandelaar" (ver- zoekprogramma). Donderdag 30 juli 20.30-21.00 uur: Zomeravondzang in „De Kandelaar" (Stations straat). □O De Joncheerelaan 50 7441 HH Nijverdal Telefoon05486 -13567 Spinnerstraat 12 7481 KJ «ui l Haaksbergen Telefoon05427 -1232 DOUW&WOOnSllOW ISOLERENDE BEGLAZING «met KOMOKEUR 70 JAAR GARANTIE SNELLE LEVERING RECHTSTREEKS VA ISOLERENDE BEGLAZING Samuelstraat 3. 7441 BW Nijverdal Telefoon 05486-16233 /rnriirnnr In het pand van de Oad is reisburo De Globe gevestigd. Nu moet u niet denken dat u daar alleen een busreis kunt boeken, want De Globe biedt véél méér En reisburo De Globe vertegenwoordigt zo'n beetje alle bekende reisorganisaties „eneigenSchiph0lVe,VOet - metDeGtobebeteruit.óókinHolten! Burg. v.d. Borchstraat 2 Holten Tel.05483 - 2630 U UP Arts: J.H.A. Bruins, Keizers- weg32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging: Zr. G. Bleijen- berg, Ab. Jansenstr. 7, tel. 05483-1662. B.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkundige in iedere geval bereiken 's mor gens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruisweg, Gaar- denstr. 21, tel. 1436. Tandarts: A.J. Boerman, Zuid erstraat 27a, Rijssen, tel. 05480-2535. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3553. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 1201 en 1517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 u. in wijkgebouw Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijk dienstverlening „Middenj Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren algemeen maat schappelijk werk ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Gezins- en bejaarden verzorging ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 u. Telefonische hulp dienst tijdens het weekend 05486-16465. Gem. energiebedrijf: storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: tel. 1352 en 2655. Na 18.00 u. bellen 05200-71234. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3