Schutterskoning BALLET HOLTEN 1 AFSCHEID V.D.ST0UW GEMEENTEWERKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Hotel "De Holterberg" verkocht BRAND BIJ MENGUNIE ENGELS/NEDERLANDS VOOR GEVORDERDEN HOLTENS NIEUWSBLAD OLTENS nnementsprijs f27.75 per jaar. Losse nummers 60 cent. tel. 05720-2786 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 «O- J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16666 Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" I Donderdag 9 juli 1981 - 33e jaargang - nr. 27 s volwassenen tei eerste groep MAVO geslaagden af evert m t ophalen van vroegere kennis, te weinig vooropleiding de behoefte aan meer sociale kontakten; drie motieven door de koördinatrice van de dagschool voor Mavo in Iten aangegeven worden als zijnde doorslaggevend :e dagschool te gaan volgen. Koördinatrice en tevens ares mevrouw A. Kok-de Boer geeft aan dat de dag- ïool voor Mavo in Holten evenals de opleidingen in Olst, alte en Twello, onderdeel zijn van de Scholengemeen- ïap Midden-IJssel met in het pakket dag- en avondon- wijs voor volwassenen en dagschool voor Mavo. ofdvestiging van het dagonderwijs voor volwassenen in venter in Hofstraat 14. Voor Holten geldt een onderko- in in de vorm van twee schoollokalen in de Dorpsschool de Tuinstraat. Veertien kandidaten deden onlangs na periode van drie jaar examen en slaagden. Zeven van hadden een volledig pakket, voldoende voor een het van start kunnen gaan per lerdeel moeten zich tenminste ieelnemers/sters voor ieder vak jeven. Leeftijd, achtergronden vooropleiding zijn niet essen- ïl, wel motivatie. „Het is prettig geven aan een groep, in dit geval uwen, die ontzettend gemoti- rd en gerieht bezig zijn", zegt vrouw Kok, zelf vanaf 1949 on- wijzeres en met ervaring in ver tillende schooltypen. Lerares derlands en Aardrijkskunde, nu rt-time verbonden aan de Mavo gschool voor volwassenen in ilten. varingen vee van de eerder geslaagden: gonderwijs. Voor Joke geldt dat zü •vrouw Joke van Dussel- op veertigjarige leeftijd startte met jthengatter (43) en mevrouw de opleiding en met een volledig innie Arfman-Harbers vertelden pakket, dus zes vakken. Al eerder m ervaringen was zij van de mogelijkheden op de igedaan met deze vorm van da- hoogte en kondigde dan ook aan volledig Mavo-diploma. Het waren de vakken Nederlands, Engels, Handel, Biologie, Aardrijkskunde en Geschiede nis. Het andere groepje deed examen in een aantal keuze vakken, waarbij per geslaagd vak een certificaat wordt uitgereikt, met een levenslange geldigheid. Dus ook deze gekozen pakketten kunnen in de toekomst uitgebreid worden tot een volledig Mavo-diploma. „Het voordeel van een paar keuzevakken ten opzichte van een volledig pakket is dat de desbetreffende kandidate, want om vrouwen ging het in Holten voor 100 procent, meer tijd over heeft voor hobby's, gezin enzovoorts. Je doet het dan gewoon iets kalmer aan, maar het einddoel kan natuurlijk resultaten opleveren, gelijk aan een volledige opleiding. Het is maar net waar je voor kiest en wat voor jouw situatie de meest gunstige regeling lijkt", vertelt mevrouw Kok. Mogelijkheden te over! dat wanneer de cursus in Holten van start zou gaan, z\j zich zou aanmelden. „Nou en dan is het zo ver en dan moet je je daar aan houden", verteltze. „Alweer 26 jaar geleden ben ik van school gekomen dus je start büna blanco. Vroeger kreeg ik de kans niet, alleen de zonen mochten doorleren, de doch ters moesten gaan werken, zo ging dat toch in die tijd? Déze kans wilde ik dan ook met beide handen aangrijpen, met als gevolg dat ik gelijk met mün dochter eindexa men heb gedaan en allebei ge slaagd. Pas als je zelf zo intensief met de studie bezig bent kun je aanvoelen hoe groot de spanningen Start van de dagschool voor vol wassenen in Holten in een lokaal van de Dorpsschool aan de Tuin straat. Op de voorgrond de toenma lig waarnemend rector de heer J. Harrewijn. ook voor de kinderen zijn tijdens een examenperiode. Het laatste jaar was het zwaarst, dan moetje echt bereid zijn je hobby's even te vergeten. Voor Hennie geldt een ongeveer gelük verhaal, met dit verschil dat zü gekozen heeft voor in eerste begin Nederlands, Engels en Handel, in het tweede jaar aan gevuld met Biologie, vier eindexa menvakken waarvoor zü vier certi ficaten behaalde. „Ik heb twee jaar ULO en later geleerd voor kostumière, veel kle ding maak ik zelf, dat kost tijd en een volledig pakket leerstof leek mij niet direct haalbaar. Deze keuze paste beter in mijn gezin en leefsomstandigheden. Ik hield toch nog genoeg tijd over voor hobby's en kinderen". Mevrouw Kok geeft aan dat de leef tijden van de cursisten varieerden van 23 tot 56 jaar. In Holten werd lesgegeven in de vakken Nederlands, Frans, Duits en Engels, maar benadrukt wordt dat ook vakken als geschiedenis, aardrijkskunde, biologie en handel van start kunnen gaan bü vol doende opgaven voor één vak (15). Gelegenheid tot inschrijving (laat ste keer voor de vakantie) is in de Dorpsschool aan de Tuinsstraat, op woensdag 15 juli. Daarna tijdens de schoolvakanties op de afdeling onderwys op het gemeentehuis. In- schrüfgeld is 25 gulden, het volgen van één of twee vakken kost 70 gulden, drie en vier vakken 85 gul- ROOSTERS Uitreiken roosters voor klas 2 en 3. Woensdag 2 september 9 uur klas 2. Woensdag 2 september 9.45 uur klas 3. Kantine Sporthal „Het Mossink". Uitreiken roosters voor de nieuwe kursisten: woensdag 9 september 9 uur Dorpsschool aan de Tuinstraat.. De Scholengemeenschap Midden-IJssel biedt in Hol ten een vervolgcursus, Engels aan voor cursisten met een Mavo/Mulo of gelijkwaardige opleiding. Lande lijk blijkt een grote behoefte aan een dergelijke éénjarige cursus. De nadruk in de lessen valt op de onderdelen: spreken, moderne literatuur (verhaal analyse) en kennis van het Engelse land. Bij vol doende deelname start ook een dergelijke cursus Nederlands. den en het totale pakket dus vijf of zes vakken 105 gulden. Boeken moeten zelf aangeschaft worden. Alle lessen worden gegeven in zo genaamde blokuren, twee maal 45 minuten achter elkaar. Op één och tend (8.40 uur tot 11.55 uur) vallen twee blokuren. Nieuw vak voor het komende jaar is textiele werkvor men, een eindexamenvak. Muziek als examenvak in het Ma vopakket? De directie van de Scho lengemeenschap „Midden-IJssel" onderzoekt naarstig de mogelijk heden of zij de komende cursus het vakkenpakket van de Dagmavo voor Volwassenen kan uitbreiden met het vak „Muziek". Bovenge noemd onderzoek is toegezegd omdat is gebleken dat in Holten voor dit vak grote belangstelling bestaat. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverda! Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot 's dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot 's dinsdags 12.00 uur In de kantine van gemeentewer- ten aan de Waagweg heeft ge- neentearbeider chauffeur Johan 'an der Stouw woensdagmiddag! uli afscheid genomen van de iienst waarbij hij sinds 1959 iverkzaam was. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard die een kort woord sprak namens het gemeentebes tuur bracht de heer v.d. Stouw dank voor de wijze waarop hij zijn taak vervulde. U was altijd bereid om elk uur van de dag en de nacht U ontvangteer! fraaie JjP* Parker-Jotter ballpoint ais u een Am/ nieuwe abonnee opgeeft Naam: Gebruik deze geschenk onder couvert aan en of- Woonplaats: I 1 h V.l.n.r. burgemeester mr. W.LF.C. van Rappard en de heer en mevr. v.d. Stouw. te helpen, een man die zich hield aan gemaakte afspraken. Mr. Van Rappard zei het te betreuren dat v.d. Stouw om gezondheidsrede nen moest stoppen maar daar is nu eenmaal niets aan de doen. Hij bood namens het gemeentebestuur een fraaie wandtegel aan met het wapen van Holten. Aan mevr. v.d. Stouw werd een prachtig hand boeket aangeboden. Burgemeester Van Rappard zei wat het vervullen van de vacature v.d. Stouw betreft nog niets vaststaat i.v.m. evt. uit besteden werk van aan particuliere bedrijven maar niemand hoeft bang te zün dat z'n stoel op de tocht staat. De heer Heller, adj.dir. gemeente werken, die sprak namens directie en personeel dankte de heer v.d. Stouw voor vriendschap en pret tige samenwerking. Hij bood een Herman Nekkers is vrijdagavond na een spannende kamp schutterskoning van Holten geworden. Met het 244ste schot dat deze avond bij het vogelschieten gelost werd velde hij tenslotte de houten vogel op de pl.m. 15 meter hoge stalen mast op het terrein aan het begin van de Markeloseweg. Onder groot enthousiasme van het publiek en de schutters, voor het merendeel leden van de plaatselijke schietvereniging „De Eendracht", kwam de romp van de vogel naar beneden. De schutters Jan Hufinan, Fré Sluiter en Pet Brands hadden daarvoor een enorme kans om het „vonnis" te voltrekken, maar mogelijk speelden de zenuwen alle drie parten. De romp zat toen nog slechts met een vezeltje vast en zou bij een voltreffer zeker naar beneden zijn gestortmaar het was bhjkbaar nog te moeilijk om het restant te raken. Na 27 schoten viel de kop, 30 schoten werden afgevuurd op de linkervleugel, 46 op de rechter, 39 op de staart en 102 op de romp. „Vogelbouwer" Eikelkamp uit Vorden vond dat er heel goed was gescho ten, want het gebeurd maar heel zelden dat bij het 244e schot de zaak bekeken is, meestal moet hij de geweren wel 350 keer „laden". In hotel „Vosman" had de officiële huldiging plaats van de nieuwe koning die de versierselen werden uitgereikt door de voorzitter van de Schiet vereniging de heer B. Oplaat. De prijs voor de koning bedroeg honderd gulden, voor het afschieten van de romp, terwijl voor het afschieten van de kop, linkervleugel, rechtervleugel en staart resp. 25, 15, 15 en 10 gulden, werd uitbetaald aan de schutters Dick Jansen, Ab Bieleman, Evert Jan Grootentraast en Piet Brands. Na de huldiging kwamen velen de nieuwe schutterskoning gelukwensen en was het heel gezellig op het inhuldigingsfestijn. In de eerste week van september starten de balletlessen, die nu al een aantal jaren o.l.v. de balletpe dagoge mevr. I. v.d. Wal worden gegeven. De opgave voor deze les sen kan geschieden bij het Paal- huus, Beusebergerweg 27 Holten. freerde mevr. v.d. Stouw-Bannink bloemen. Ook hij bood een ge schenk onder couvert en bloemen. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr I Namens de plaatselijke afdeling A.B.V.A. sprak de heer J. Ooster kamp. Ook hij bood een geschenk Adres: Woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar. in couvert en bloemen aan. De heer v.d. Stouw dankte mede namens zijn vrouw en kinderen, voor de waarderende woorden en de atten ties die werden aangeboden Een keer komen kijken mag na tuurlijk ook. De lessen worden ge geven in het instructielokaal van sporthal Het Mossink te Holten: en wel op de volgende tijden: Dinsdag: groep I kleuters (4-5 jaar); groep H kinderen (6-7 jaar); groep Hl kinderen (8-9 jaar). Donderdag: groep I klassiek ballet (9-10 jaar);) groep Hjazzballet jon geren (10-13 jaar); groep Illjazzbal- let jongeren (15-18 jaar); groep IV dames groep V dames. Nieuw gestart worden: een jazz- groep kinderen (9-10 jaar) een da- mesbeginnersgroep. De aanvangstijden liggen op dit moment nog niet helemaal vast, maar in het algemeen starten zij 's middags om 16.00 uur en duren per les 50 minuten tot een uur. Ten overstaan van notaris F. van Schooten te Rijssen en ten verzoeke van de hy pothecaire crediteur de Fries Groningse Hypo theekbank te Amsterdam had dinsdagavond in hotel „Vosman" onder grote be langstelling de toeslag plaats van hotel-restaurant „De Holterberg", met tuin, bos, grond en verdere op stallen aan de Forthaars- weg 1 te Holten, totaal groot 1.18.72 hectare. Het pand etc. dat op 22 juni was ingezet voor f 680.000- door de heer Post te Hen gelo (O) werd verkocht aan de heer W.H.F. Haan (38) hotellier te Ee (Friesland) voor f705.000.-. De heer Haan hoopt het hotel, waaraan nog wel het een en ander moet gebeuren, bin nen een half jaar te herope nen. De nieuwe koning Herman Nekkers en ex-koning Tinus Aanstoot. De heer G.J. Koetsier uit de Schoolstraat, die als mole naar werkzaam is bij Meng Unie Holten b.v. kreeg maandagmorgen de schrik van z'n leven toen hij plots klaps brand ontdekte in de koeler van de korrelpers. Hü snelde meteen naar de telefoon om de vrywillige brandweer te alarmeren die met groot materiaal, snel ter plekke was en een uit slaande brand wist te voorkomen. Er ontstond een enorme rookont wikkeling zodat de brandweer mannen voor de eerste keer van hun persluchtmasker gebruik moesten maken. Het nablussen duurde tot plm. 10.00 uur. De koeler werd geheel vernield, er ontstond nogal wat schade aan de electrische installa tie en bedrading en er ging plm. 6 a 7 ton veevoeder verloren. De totale schade wordt geschat op 30 a 35 duizend gulden. De Meng Unie hoopt op maandag a.s. weer op volle toeren te draaien.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1