Iriënteringsrit was moeilijk mei: totaaldaf .v.v. ,31am Wit" Blauw Wit Al-SDOL Resultaten s.v. Holten HOL TEN-B. O. EERSTE LUSTRUM„STRATENVOETBALTOERNOOI G ESLAAGD EN SPOR TIEF ELEMENT SENIOREN Badmiratonjeugci- wierdfe feest f WILDE ZWUNENTOERNOOI WEDEROM SUCCESVOL Verkiezings café P.v.d.A HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTEN ALS ZEVENDE Joh. Veldhuis had snelste duif BERGRUITERTJES igrammc „Holte -PAG. 11 pok" glorieus winnaar fa een vlot verlopen voorpro- unma kwamen als poulewin- ars in het „Stratenvoetbal- ■mooi '81" uit de bus de ploe- Dorpsstraat, Look, Gold- instraat, Beuseberg I en •anjestraat. Onder leiding van irrit Welink streden tenslotte de prachtige v "Sporthuis >ltman" .beker de teams van jok en Beuseberg I. "Look"" it in deze finale voldoende had n een gelijkspel deed er alles n om beide punten te pakken aar de Beusebergers vochten s leeuwen tegen het technisch at betere Look dat enkele mi lten voor tijd door Henry ;am op 1-0 kwam en winnaar >rd van het toernooi '81 waar- or een vrij grote belangstel- ig bestond. De prachtige trofee erd door de heer Jan Beltman tgereikt aan de aanvoerder van Look good old, Johan „Har- van fje Oranjestraat, een em- wich" Veneklaas. Arie Ongena, stige dubbele beenbreuk opliep, die met Jan Foks het toernooi De uitslag: 1. Look, 2. Oranje- weer perfect organiseerde, reikte straat 3 Beuseberg 1, 4. Dorps- aan alle vijftien spelers van de straat, 5. Goldsteinstraat 6. Ab teams die le, 2de of derde wer- jansenstraat, 7. Schoutenstraat den een prachtig vaantje uit j g. Dijkerhoek 1, 9. Kenemans- met opdruk „Stratenvoetbaltoer- straat, 10. 10, Canadastraat, 11. nooi 1981". Arie Ongena sprak churchillstraat, 12. Espelo, 13. verder een woord van dank tot Kozakkenstraat, 14. Borkeld, 15. de scheidsrechters de H. H. Beu- Noordenbergstraat, 16. Gaarden- kenkamp, Schipper, Avezaat, T. straat, 17. Lageweg, 18. Diessen- Leurink, G. Welink, H. Westerik, piasstraat, 19. Larenseweg, 20. T. Deijk, G. Beldman, F. Akker- Kolweg, 21. Holterbroek, 22. Hof- mans en G. Visser, de EHBO fesstraat, 23. Schoutenstraat I, afd. Holten, de besturen en 24 Beuseberg 2, 25. Dijkerhoek Jeugdcommissies van de S.V. 2. "Holten" en "Blauw Wit" en Verloting: Ter dekking van de verder tot allen die in welke vry h0ge kosten en om de kas vorm dan ook aan het welslagen van jeugdafdelingen van Blauw van het le Lustrumtoemooi me- Wit en "Holten" wat te "spek- dewerking verleenden, jammer ken" werd een verloting gehou- was het "dat Gert Jan Wissink, den. de keeper van Holten I die als De tien prijzen vielen op de veldspeler meedeed in het team nummers: Hoofdprijs 803 (groen) straat 76, in Holten. dames of-herenfiets (Jan Udink), afflj^^WMMWBliiMllilliMMltfliaa 2. 445 (rose), 3. 615 (blauw), 4. 107 (rose), 5. 932 (groen), 6. 175 (wit), 7. 961 (rose), 8. 834 (blauw), 9. 802 (groen), 10. 573 Met stramme benen en afge matte gezichten, na een dag lang straatvoetbal, stonden zon dagmorgen half tien de Holter elftallen alweer aangetreden om de onderlinge bekerwedstrijden te vervolgen. Holten 2 er Holten 5 bestre es den elkaar in een goede wed strijd. Het vijfde weerde zich als een waardig kampioen, door het veel jongere tweede op 1-1 te ranen konden als excuus aan voeren, dat ze niet over 3 van hun sterkste spelers konden be schikken. Holten 10 tegen Holten 12 be gon spectaculair. Door het mis sen van beide strafschoppen kreeg het twaalfde een dusda nige optater, dat fouten in de verdediging al spoedig tot een 2- 0 achterstand leidden. Het spor tieve spel aan beide zijden gaf heer H. A. Bronkhorst, Canada- Ongeveer 50 jeugdleden van de Badminton Club Holten vierden zaterdag 16 mei het eerste lustrum van de vereni ging. 'S Morgens speurden ze in de Holterberg naar de goe de route en naar shuttles ter wijl er ook spelopdrachten uitgevoerd moesten worden. c Was prachtig weer, dus werd er op de dagcamping heerlijk geluncht. Daarna was er in de sporthal een toer nooi, ook afgewisseld met spelletjes. Na een vermoei ende maar geslaagde dag kregen alle „Pluumkes en Pluimklappers" een prachtige medaille en ijs toe. (rose). GEVONDEN: Bij het in orde brengen van de kantines, kleedkamers, in- De beker werd door de heer Jan Beltman uitgereikt aan de aan voerder van het winnende team Jo han Veneklaas, réchts Arie Ongena. De winnaars die bij de trek- speette van veiden Week dat r huri STÏLEVï "ai «stekken, voet- balschoenen) was blijven liggen. Zij die wat missen kunnen dit afhalen bij Arie Ongena, Kozak kenstraat 6. houden. Holten 3 verscheen met veel voetbalplezier. De talrijke te weinig mensen om de ge- doelpunten waren het zout in de plande wedstrijd tegen het vier- pap- De goed leidende scheids- de te spelen. De reglementaire rechter Henk Hovenkamp floot uitslag is 0-2 voor Holten 4.0ok de wedstrijd bij de stand 6-4 de strijd tussen het zesde en het naar het verleden, achtste om de Tarzan-cup le- De beslissingswedstrijd die verde een gelijk spel op. De bes- Holten 3 j,l. vrijdagavond speel- te mogelijkheden waren zonder de op het Enter-veld tegen UD twijfel voor Holten 6. Het geluk 2 betekende het afscheid van de en de precisie ontbraken om de tweede klasse. UD 2 wist al kersverse vierde klassers volle- spoedig een 0-2 voorsprong op dig op de knieën te krijgen (3-3). te bouwen. Holten was niet bij Holten 9 verloor ook haar machte daar voldoende tegen- tweede wedstrijd om de fel be- wicht tegenover te stellen. De 2- geerde cup (1-4). In een fijne pot 4 eindstand betekende degrada- voetbal, was het Schutte-team tie voor „de coach" en de zij- het meest slagvaardig. De vete- nen. De prognose van de vorige nog geruime tijd een spannende week is niet uitgekomen. De competitie die heel wat suppor- Zweef verloor wel met 2-0 van ters langs de lijnen bracht. Ho- Tubantia en Reutum behaalde pelijk zal dat in de komende door een 4-4 gelijkspel tegen herfst ook weer het geval zijn. Avanti maar één punt, maar De eindstand is nu als volgt: Holten verloor met 4-2 van Berghuizen 22 13 7 2 33 30-14 BWO en behaalde voor een 4e Tubantia 22 11 6 5 28 45-29 9 7 22 6 25 30-26 i 8 6 24 38-29 5 8 23 30-26 9 5 8 23 30- H„De Bergvliegers" waren zaten te prijsvUegende drtwn bimeiL ig j.l. met 302 duiven vertegen- De u'tslag. 1 Joh. Vel -j lordigd in Soigmes (België) 23, 31 A.ten D:am (I), ar de lossing plaats had om G. Egberts, 4, 6, 10 ]15 uur onder goede weersom- Schuppert/Kreijkes, 5, dieheden Aaftink, 7, 9, 20 M. Lodeweges, De afstand be- 8, 12, 14 H. Willems, 15, 17, 54 ■oef plm. bedroeg km. en de A. ten Dam (2), 16, 27, 35 H. J. ielste duif deed hierover 3 uur ten Velde, 18, 41, 60 Gert Steu- 5 minuten. Om 11.19 uur kon rienberg, 21 H. Wansink, 26, 38, eerste duif worden geklokt 55 E. Veneklaas, 29 G.J. Koet- binnen 17 minuten waren al- sier, 26 H. var. Beek Jstne asaam Een weekend lang gonsde het van gezelligheid in het Sport- dal. Hockey Club Holten hield voor de zevende maal haar wijd en zijd bekend staand Wil de Zwijnentoernooi. Dit maal met maar liefst 12 teams, waar van de spelers/sters uit alle windstreken van ons land kwa men. hand en heette alle aanwezigen, waaronder burgemeester van Rappard met zijn gezin, van harte welkom. De weersomstan digheden waren uitstekend, het feest kon beginnen. Burgemees ter van Rappard sprak in zijn toespraak o.a. zijn vreugde uit over het feit dat de velden er weer zo goed bij lagen. De ge meente heeft dan ook uitste- Zaterdagmiddag om twaalf uur kend werk verricht. Daar de or- nam de voorzitter, de heer C. ganisatoren op de hoogte waren Sandmann, de microfoon ter Burgemeester van Rappard opende met een ferme slag tegen het „na- maakzwijn" het „Wilde zwijnen- toumooi" van de HC „Holten". van het feit dat hockyen niet de sterkste zijde van de burgemees ter is, had men een flink zwijn c_ op de middenstip geplaatst. Dit ^panning worden practisch uitgesloten. De burgemeester miste dan ook niet en opende met een fraaie klap tegen het zwijn het tour- nooi. Even was het weer spelbreker en moesten de wedstrijden on derbroken worden. Maar 's avonds kon men weer gezellig buiten van de barbecue genie ten. tot in de z.g.n. uurtjes werd er daarna gedanst op de muziek van Disco Luyt en Trio Pluz. was moeilijk te missen en bo vendien werd de kans dat het veld wederom omgeploegd zou )e „uitzetters". H. Paalman, J. ,an en H. Mooiweer hadden de 59 deelnemers aan de derde nteringsrit van de M.A.C. „De -ïolterberg" die zondagmiddag bij lubhuis „de Biester" van start jngen voor de rit van plm. 40 km. rg moeilijk gemaakt. Enfin het [as allemaal heel correct en het [eer was prachtig dus toch wel een jeer geslaagde en gezellige rit. De nooie prijzen werden in café „Kalf- jterman" (Betsie en Tonnie") door jlenk Oolbekkink uitgereikt. De uitslag: A-klasse: 1. Wisselink, Vorden 64 strp.; 2. J. Luiten, Hengelo (G) 64 strp. B-klasse: 1. J. Mensink, Ruurlo 142 strp.; 2.W. Fleerkotte, Laren( G) 154 strp. C-klasse: 1. R. v.d. Vondervoort, Raai te 57 strp.; 2. G. Gerrits, Nij- verdal 68 strp.; 3. B. Wessel, Raalte 70 strp.; 4. H. v.d. Maat, Wierden 72 strp. D-klasse: 1. H. Bekkemens, Holten 170 strp.; 2. G. Nijland, Holten 189 strp. De zondag bracht goed weer en spannende wedstrijden. On der grote belangstelling werd de finale gespeeld tussen Deventer en Wageningen. Deventer bleek na een spannende strijd de sterkste en mocht de „Hein Die- benbeker" mee naar huis ne men, plus een prachtig kunst werk, traditiegetrouw vervaar digd door de heer B. Pfeffer. In een matige wedstrijd, waarbij een aantal HOLTEN spelers lieten zien dat een dag „straatvoetbal" niet zonder con sequenties is, moest HOLTEN diens voorzet kon de midvoor 1- 2 scoren. Wederom binnen vijf minuten maakte HOLTEN ge lijk, toen Nico en André de hele achterhoede van B.W.O. uit- Zaterdag a.s. houdt de ZW Blauw Wit" op het sportpark Mcermanskamp" de inmiddels an het eind van het seizoen ■aditioneel geworden „Blauw fit-totaaldag" waarvoor elk lar een grote belangstelling be- taat. Van deze „totaaldag" is t de bedoeling dat alle Blauw itters, van klein tot groot, op en of andere manier in actie omen bij diverse spelletjes of en partijtje voetbal. Alle Blauw Witters, ook sup- orters, dames, ouders van de iugdspelers en andere belang- tellenden worden om kwart oor negen verwacht om vanaf 9 ur deel te nemen aan een spel- ircuit dat bestaat uit maar iefst 14 onderdelen. Enkele spel djes zijn hoogspringen, bussen- ;ooien, denk-opdracht, poortjes oetbal, skippybal enz. Voor de jeugd is er weer pe- ïalty schieten, met 's middags ic finale om de „pcnalty-bo- :aal". Bij het spelcircuit voor de 2ugd gaat het om de fraaie Wiersma-bokaal". Laat iedereen die aan het 'oetbaltoemooi deelneemt z'n ilauw Wit tenue en een andere kleur shirt meenemen. Om plm. half één is er pauze en dan zal de jeugd getracteerd worden op heerlijke pahnekoeken. 's Middags om plm. 13.30 uur begint een onderling voetbal toernooi voor geheel Blauw Wit. Elke deelnemer wordt verzocht naast z'n blauwe ook een wit shirt mee te nemen. Het volledige programma luidt als volgt: 8.30-9.00 uur: gereed maken spel circuit en instructie leiders 9.00-12.30 uur: Spelcircuit 12.30-13.15 uur: Pauze 13.15-15.45 uur: Voetbaltoernooi voor geheel Blauw Wit ook in de laatste thuiswedstrijd speelden en André slechts on- de beide punten laten aan de reglementair kon worden afge- gasten uit Hengelo. Met name stopt. Uit de toegekende straf- in de eerste helft hadden de schop maakte hij HOLTENS roodzwarten een groot veldover- tweede doelpunt. Het leek er wicht. Het spél speelde zich toen op dat HOLTEN de wed- echter te veel in de breedte af strijd verder zou gaan beslissen, om echt gevaar op te leveren Anton Labobar werd vervangen voor de B.W.O. goalie. door Johan Huzen en Theo Boode mocht de plaats innemen Binnen 5 minuten reeds kre- van Jan van MuUum. Al deze gen Henry Bronsvoort en Evert wisselingen leverden evenveel Dalemans, die een goed debuut doelpunten^ op. maakte, scoringsmogelijkheden, 4 die echter niet benut werden. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan dankte de heer Sandmann al die mensen die ge zorgd hadden dat ook dit tour- nooi weer een fantastisch ge slaagd feest werd. Ook de men sen die de EHBO post beman den werden bedankt voor hun, gelukkig niet vaak ingeroepen, hulp. Tijdens de prijsuitreiking werden de HC Holten diverse atributen aangeboden om de tij dens de diverse inbraken verlo ren gegane bekers e.d. te ver vangen. Ook spraken vele teams de hoop uit volgend jaar weer een uitnodiging te mogen ont vangen. Volledige uitslag: 1. Deventer H.V. 2. Wageningsche M.H.C. 3. M.H.C.C. Hengelo, 4. Team van Keulen, 5. De Tegenpartij, 6. Reünisten H.C.H., 7. Lochemse H.C., 8. Delfst V 13, 9. M.H.C. Bleiswijk, 10. Amersfoortse M.H.C., 11. H.C. Alphen a/d Rijn, 12. Winnaar van vorig jaar H. C. Holten. plaats op de ranglijst niet de Vosta 22 twee vereiste puntjes. Zelfs de Reutum f Tukkers zijn de rood zwarten De Zweef 22 nog voorbijgegaan. Het wachten De Tukkers is nu op de volgende competitie 31 en dan zijn de wat jongere spe- Holten 22 8 6 8 22 47-32 Iers wat rijper voor hun taak. Avanti 22 8 5 9 21 40-50 De niet genoemde uitslagen wa- BWO 22 6 8 8 20 28-29 ren: Unisson-Berghuizen 1-3, Unisson 22 5 8 9 18 35-39 Vosta-Eilermark 0-1, en Rood Eilermark 22 4 6 12 14 21-53 Zwart-De Tukkers 0-3. _Toch Rood Zwart 22 2 9 11 13 29- bleef het voor de Holtenaren 48 Het achttal van de L.R. „Bergrui- de eerste prijs (139 punten) op het tertjes" heeft met het behalen van sterk bezette concours te Markelo min de afd. dressuur een schitterende prestatie geleverd. Verder werden in Markelo (16 mei); de volgende successen behaald: B-dressuur cat. D: 1. Marie Elise Dollekamp, met „Akimbo" 130 p.; 2. Berdien Paalman, met „Mandy" 127 p.;5. Herman Lodeweges, met „Azmon" 124 p. L-dressuur cat. D: 4. Barbara Boode met „Amourette" 122 p.; L 2 dressuur cat. D: 1. Adriana Bouwhuis met „Friso" 128 p. L 2 dressuur Cat. C: 4. Arnold ter Maat met „Duke" 123 P. M-dressuur Cat. D: 4. Caroline Kruims met „Grey Light" 125 p. SPRINGEN klasse B. cat. D: 5. Zaterdag 23 mei: Holten 1, 2 en 7 naar toumooi Excelsior, Rijssen Zondag 24 mei: Holten 8 naar tour- nooi Haarle. Vertrek 9.30 uur. Kwintecup: Holten 3-Holten 5,9.30 uur; Tarzancup: Holten 7-Holten 6, 9.30 uur; Holten 10-Holten 11,10.00 uur; Holten 12-Holten 9,10.00 uur Junioren: (23 mei) Tournooien: A.B.S.: C2 vertrek 12.00 uur; C3 vertrek 11.45 uur; C4 vertrek 11.45 "Marie Elise Dollekamp met uur „Akimbo".; 7. Jan Aaltink met Rosell". Colmschate: Dl vertrek 1.30 uur; D2 .vertrek 11.00 uur; El vertrek 8.30 uur; E4 vertrek 8.30 uur. Epse: A2 vertrek 8.45 uur Juliana: B2 vertrek 9.45 uur; B3 vertrek 9.20 uur. G.F.C.: BI vertrek 12.45 uur; F1 vertrek 10.45 uur (zaalvoetbal, denk aan gymschoenen) Zondag 24 mei Toumooi G.F.C.: Al vertrek 12.00 uur; Cl vertek 8.15 uur Pupillen (zaterdag 23 mei) Tournooien: Holten Dl naar Colmschate, ver- In verband met de Tweede Kamer verkiezingen organiseert de afde- trek 13.00 uur; Holten D2 naar ling Holten van de P.v.d.A. dinsda- Colmschate, vertrek 10.30 uur; Hol- gavond 26 mei a.s., vanaf om- ten El naar Colmschate, vertrek streeks 21.00 uur een gezellig on- 8.00 uur; Holten E4 naar Colmscha- deronsje in de caféruimte van hotel te, vertrek 8.00 uur; Holten E2 naar Vosman, met de bedoeling geza- Hector (Goor), vertrek 8.00 uur; menlijk de verkiezingsuitslagen Holten F1 naar GFC (Goor), ver- voor de T.V. te volgen. Iedereen is trek 10.15 uur; Holten F1 heeft daar van harte welkom, zaalvoetbal. Gymschoenen en brood meenemen! i 'ui— i «^■^■^■TrrmTn 15.45-16.05 toernooi 16.05-16.30 schoppen uur: Finale voetbal uur: Finale straf- 16.30-16.45 uur: Strafschoppen dames 16.45-17.00 uur: Prijsuitreiking en sluiting. De organisatiecommissie re kent weer op de belangstelling van zeer velen. Wanneer het weer meewerkt zal het zeker weer een echt Blauw Wit-familie- feest 'worden! Na 10 minuten was het André Dekker, die na goed aangeven van Jan Mullum, rakehngs naast schoot en hetzelfde lot was een vlammend schot van Henry be houding in nam B.W.O. na een half uur spelen de leiding, toen Anton Labobar treuzelde met wegwerken en vervolgens inval ler doelman „Lucas" Beldman in de fout ging. Voor Hippert was het toen een eenvoudige zaak 0- 1 te scoren. Binnen vijf minuten had Holten echter de zaak weer J In deze laatste wedstrijd van de competitie moest BI. Wit uit gesproken tegen het inmiddels kampioen geworden SDOL uit Luttenberg aantreden. Dat in deze wedstrijd eigenlijk niets meer op het spel stond was in In de 75e mi nuut^ volgde er een doorbraak op rechts, waarbij zowel Johan Huzen als doelman Beldman het antwoord schuldig bleven en HOLTEN stond deze middag voor de derde keer op achter- - stand. Twee minuten voor af- tofror, rtP vpr innn werd het zowaar 4-2 voor het veld ook wel te merken, ge schoren. Volkomen tegen de ver- ^0wer^e^eZ°asten een cor- zien het vertoonde spel, alhoe- ner mochten nemen. Hieruit wel wel vermeld moet worden werd de bal ingeschoten en in dat SDOL een klasse beter eerste instantie van de doellijn speelde. Vooral op het midden gered door Wim Schooien. Het veld waren de kampioenen beter betekende uitstel van executie, dan de BI. Witters. SDOL had want in tweede instantie was de veel lengte in de ploeg wat vaak hele HOLTEN-defensie kansloos, balvoordeel voor hen opleverde. Het HOLTEN publiek had zich BI. Wit kon een kwartier lang eeliik getrokken Uit een voorzet een beter slot van de competitie de aanvalsdruk van SDOL weer- gehjk getroKKe voorgesteld Zaterdag a.s. spelen staan, maar na een goed opge- Bron^oort ^ch^Uer^nd ^n Een HOLTEN I en II om 18.0<f uur zette aanval vanaf het midden- Bronsvoort scmuere RiiSSen tegen Excelsior I en veld kwamen de gasten toch op II. Dit betreft een nederlaagtour- een verdiende 1-0 voorsprong, nooi, waarbij Excelsior inmid- Aanvallend BI. Wit, dat ook dels' nederlagen te verwerken spits Johan Stam nog moest kreeg van 6-2 en 7-1 van Enter vervangen, kon weinig terugdoen Vooruit en De Zweef. schot van Evert Dalemans vijf minuten voor de rust had een beter lot verdiend. Vijf minuten na de pauze werd Wim Schooien er finaal „uitgelopen" door de linksbuiten van B.W.O. en uit en hierdoor werd de druk achte rin nog groter. Na een nalf uur te verxleinen maar de juiste per- spelen waagde SDOL een kei- fectie ontbrak. Tien minuten hard schot op doel, dat via de voor tijd kon Gerard Rutgers onderkant van de lat achter de uit een aanval over links via doellijn belandde. BI. Wit werd Gerald Meijerink de eer redden, hierdoor ontmoedigd en na een verdedigingsfout van Gerrit in Vijf minuten voor tijd werd het het centrum was het een mak- zelfs 2-5 toen BI speler Henri kie om de stand op 0-3 te bren- Thalen uit een vrije trap de bal gen. Kort voor rust kon SDOL in het doel kopte. SDOL vond de wedstrijd beslissen en een dit teveel van het goede en kort goede aanval over links via het voor tijcj bepaalden ze de eind- middenveld doeltreffend afron- stand op 2-6 in een sportieve den. - wedstrijd welke goed geleid werd door inval-scheidsrechter De tweede helft kreeg BI. Wit Avezaat. De competitie voor het de betere kansen, mede omdat A-elftal zit erop met een eervolle SDOL twee van hun beste spe- 4e plaats op de ranglijst. In de Iers liet uitwisselen. Ook deze beslissende fase van de kompeti- wisselspelers wilden hun klasse tie Al een paar wedstrijden bewijzen en brachten geheel te- maar desondanks kunnen spe- gen de verhouding in de stand Iers en leiders toch met veel 0p o-5. voldoening en sportief genoegen Daarna ging SDOL het wat terug zien op de competitie kalmer aandoen en kreeg BI. 1980/'81 en dat is het aüerbelan- Wit alle kansen de achterstand grijkste.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13