Drie veldlopen (atletiek) REKREATIE SCHAKERS KAMPIOEN NED. HARTSTICHTING WISSELVALLIG BLAUW-WIT WINT MET 2-3 VAN BZSV VESOS 6 BLAUWWIT 5 BLIKSEMAKTIE OLM. MEDEWERKERSA VOND BLAUW WIT UITSTEKEND GESLAAGD KAMPIOENSCHAP MEISJES 14 JAAR HOLTEN Interne kompetitie HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 APRIL 1981 - PAG. 7 Het rekreatleteam, bestaande alt vier spelers, heeft de schaakclub dit seizoen toch nog een succes bezorgd. Vorige week dinsdag werd Rijssen verslagen, de laatste konkurrent, waardoor de rekrean ten ongeslagen kampioen werd. Promotie zit daar niet aan vast, want dit soort schaak moet wor den gezien als een aardige vriend schappelijke ontmoeting met an dere clubs. Bi) de s.v. Holten gebruikt men het rekreatleteam om schakers, die niet in het eerste team spelen, toch de gelegenheid te geven om enige externe ervaring op te doen. Spe lers uit het eerste worden dan ook bi] uitzondering slechts een enkele keer opgesteld. Dit was ook dins dagavond het geval, toen Van der Knaap als invaller meeging. Daar ook Rassen een invaller zou heb ben moeten opstellen, werd beslo ten om het eerste bord onbezet te laten en een remise te noterea De overige drie borden zouden dan uitvechten wie er kampioen zou worden. Bi) winst was dat Holten, bi) andere uitslagen Ryssen. Bart Verlaan had met rijn tegen stander weinig moeite. Een keurige koningsaanval leverde een snelle winst op. Ten Velde kon een stuk winnen, maar had daarna veel moeite om een winstweg te vinden en won uiteindelijk door tijdsover schrijding. Aaftink maakte het he lemaal bont door in een spannende party uiteindelijk met koning en dame tegen koning alleen ruim veertig zetten nodig te hebben om mat te geven, hoewel dat ook in tien zetten had gekund. Zyn hevige tydnood zal daar wel een grote rol by hebben gespeeld. Al met al werd het een 31/2 -1/2 overwinning voor Holten, hetgeen tevens het kam pioenschap opleverde. Koploper Van der Knaap werd door Rietman in de Drakenvariant van het Slciliaans gemanoevreerd. Hoewel hy iets slechter kwam te staan, kwam Van der Knaap niet echt in gevaar. Een probleemzet, tesamen met een taktisch foutje van Rietman, zorgen voor het te kenen van de vrede middels een remise. Dinant van Beek en Sche perman ruilden snel enige stukken en hielden het na drie kwartier spe len al op remise. Zo'n snelle beëin diging van een party heet onder schakers een „salonremise". By Lindeboom tegen Beyer was de strijd heel wat feller. De wltspeler wist ook nu een op papier sterkere tegenstander weer aardig in de problemen te krijgen, evenals vo rige week Henk van Beek over kwam. Ditmaal liep het uit op een puntenafdeüng doordat er eeuwig schaak gegeven werd. Koelemay leverde in een Damegambiet slag met Van Lindenberg. Hy kwam enigszins in moeilijkheden, maar kon die goed oplossen. Na een hele avond zwoegen werd tegen mid dernacht een eindspel bereikt waarin Koelemay loper en twee pionnen had, en Van Lindenberg paard en twee pionnea Via prach tig manoevreerwerk wist Koele may daar winst uit te halen. Ver laan en Ten Brinke hielden elkaar goed in evenwicht, maar de zwart- speler gaf plotseling een dame weg en kon toen opgevea Iets dergeiyk gebeurde by de party tussen Aaf tink en Wim van oyea waar een familieschaakje de wltspeler een toren opleverde. Van Calcar en Roele speelden een aardige party, waarin het tot in het eindspel geiyk opving. Van Calcar bleek daarin de sterkste te zya De uitslagen waren: Rietman - Van der Knaap remise; D. van Beek - Scheperman remise; Lindeboom - Beyer remise; Koele may Van Lindenberg 1-0; Verlaan Ten Brinke 1-0; Aaftink W. van oyen 1-0; Van Calcar Roele 1-0. Van der Knaap beeft, met nog ze ven ronden te spelen, een ruime voorsprong genomen op een groepje van drie achtervolgers, te weten T. van oyen, Middelink en Rietman. Snelschaken Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de s.v. Boekelo werd daar een snelsc haakt oemooi ge houden. Na de voorronden werden zes groepen voor de finale gevormd. De Holtenaren Rietman (eerste). Van der Knaap (vyfde) en Qerve- dink Njjhuis (zevende) kwamen in de derde groep terecht, terwyi Scheperman in de vierde groep tot een vierde plaats kwam. Gezien het feit dat er veel KNSB-spelers mee deden, was dit voor Holten een goed resultaat De Overijuelache Landbouw Maatschappij is een bliksem-aktle gestart voor betere land- en tuinboawprijzen. De bestoren van de O.LJVL- afdelingen hebben de Nederlandse parlementariërs in bet Europese Parlement bestookt met telegrammen. Dat Europese Parlement Is bijeen om te praten over de voorstellen voor de nieuwe land- en tuin bouwprijzen. Die voorstellen komen neer op een prijsverhoging van 7,8 procent Daarnaast houden de plannen een superheffing op „meer-melk" In plus de invoering van medeverantwoordel! jkheidshef- fingen voor tal van land- en tuinbouwprodukten, waarvoor een over schot bestaat De komende week (6 tot en met 11 april) houdt de Nederlandse Hartstichting ook in Holten tijn jaarlijkse collecte. Zoals u wellicht weet bindt de Ned. Hartstichting de strijd aan tegen de hart- en vaatziekten. Dit wordt gedaan door voorlichting (ter voorkoming) aan het Ned. volk, snelle hulpverlening na hartin farct, revalidatie van hartpatiënten in geëigende centra, weten schappelijk ondersoek, activiteiten voor kinderhartpatiëntjes. In 'de collecteweek komt een collectant(e) bij u aan huls met een collectezakje, waarin u dan uw bijdrage kunt doen (bank- en giro-opdrachten worden ook geaccepteerd. Steun door een milde bijdrage dit prachtige en zo hoogst belangrijke werk! Bij voorbaat onze hartelijk dank. Stichting „Vrienden van de Hartstichting" afd. Holten. De O.L.M. heeft deze plannen al als onaanvaardbaar aan de kant ge schoven. Via de telegram-aktie wil men deze afwijzing nog eens be nadrukken. Bovendien leggen de OX.M.-afdelingen met de tele grammen de eisen van de Overijs selse landbouwers op tafel. De O.L.M.-leden verlangen een prijs verhoging van 15,3 procent. Die tuinders. De telegrammen van de afdelingen van de O.L.M. aan de Europese Parlementsleden lieten zich in soortgelijke toonaarden uit Er werden teksten verzonden als „wy protesteren tegen de plannen voor de nieuwe land- en tuinbouw- prijzen. Op geen enkele wijze ko men de voorstellen van de Euro- procent gaan de boeren en tuinders in Europa er nog geen cent in in komen op vooruit. Iedere prijsver hoging, die onder de 15,3 procent zit, betekent dus een verlaging voor het boeren- en tuindersinkomen. In de telegrammen protesteren de O.L.M.-afdelingen hiertegen. De bliksem-aktie werd ingeluid door het Dagelijks Bestuur van de sty ging is nodig om de sterk toege- O.L.M. Dat verzond vrijdag 20 ëesë Kommis^e"tegem^raande nomen kosten in de land- en tuin- maart een telegram naar premier kostenstijgingen op de land- en bouw op te vangen. Met die 153 Van Agt in Maastricht. De minister tuinbouwbedrijven. Ze betekenen president nam in de Limburgse hoofdstad deel aan het topoverleg van de Europese regeringsleiders. In het telegram benadrukte het Dageiyks Bestuur van de O.L.M., dat de voorstellen voor de nieuwe land- en fculnbouwprijzen veel te laag zijn. De O.L.M. wilde, dat de minister president zich in de Euro pese topkonferentie sterk maakte voor hogere prijzen voor boeren en de zakenmensen die voor deze avond artikelen beschikbaar had den gesteld, en de zaal onder streepte dit met een daverend ap plaus. Het sluitstuk was voor Randy die alle lachspieren in beweging kreeg met het nummer. „We gaan naar Zandvoort aan de zee". Jammer was dat by dit laatste optreden geen fotograaf aanwezig was om de gespierde kuiten etc. op de plaat vast te leggen. Tegen twaalven dankte de voorzitter de organisatie en keerde een leder huiswaarts in de overtuiging dat ook deze mede werkersavond weer uitstekend was geslaagd. De jaarlijkse medewerkersavond van de z.v.v. Blauw-Wit is ook dit jaar weer een succes gewest Deze avond die bedoeld is voor diegene die een stukje van hun vrije tijd beschikbaar stellen voor het goed funktioneren van het verenigings leven, vond zaterdag j.L plaats in de grote zaal van restaurant „Vosman". De ongeveer 130 aanwezigen wer den welkom geheten door Blauw wit voorzitter G. Welink, die in zijn toespraak naar voren liet komen hoe belangrijk de plaats van de medewerker is in het verenigings- gebeuren. Tevens bedankte de voorzitter de leden van de aktie- groep die met de organisatie van de jaarlijkse feestavond is belast Na dat aktiegroep-voorzitter D. Bel- dman een indeling van de avond had gegeven, werd een spelletje A DSP/n 4 IXI b IX 7 3 bingo gespeeld waarbij de heer en 1/11 1 ±jl 1 ±nJ mevrouw Brill driedubbel in de een forse aanslag op het inkomen van boer en tuinder. Verdere ver slechtering van de inkomens is on duldbaar. wy verwachten van u, dat u op de bres zult staan voor 15,3 procent verhoging van de land- en tuinbouwprijzen", zo luidde de tekst van één van de telegrammen. In een ander telegram worden de voorstellen als onrechtvaardig be titeld. Plannen voor superheffing en voor invoering van medever antwoordelijkheidsheffing worden daarin afgeschilderd als „verkapte belastingen". In weer een ander telegram worden de slechte finan ciële resultaten in de varkenshou derij erby gehaald. „De voorstellen voor de nieuwe land- en tuinbouw prijzen zijn ver beneden de maat Het inkomen van de boeren en tuinders is de laatste Jaren flink gekelderd. Een nieuwe aantasting is niet te dulden. Zeker niet in onze afdeling, waar veel leden door de slechte prijzen ln de varkenshou derij toch al financiële klappen hebben opgelopen. Wij zijn van oordeel, dat u moet zorgen voor behooriyke inkomen ln land- en tuinbouw. WIJ eisen, dat u zich sterk maakt voor een prijsverho ging van 15,3 procent", zo schreef een afdeling naar de parlements leden. Een wisselvallig spelend Blauw Wit heeft tegen BZSV in Bome een verdiende overwinning behaald. Ondanks de swakke opening van Het A-elftal heeft haar vrye zater dag goed besteed door een vriend- schappeiyke wedstrijd te spelen tegen Laber A2 te Deventer. De eerste helft zag men twee gelfi- kwaardige teams die goed aan el kaar gewaagd waren. Vaak gingen de aanvallen van Blauw Wit over te veel schakels waardoor de La- bor-defensle weer kon onderbre ken. Aan de andere kant moest de Blauw Wlt-defensle inclusief de goed keepende Jan Aanstoot vaak corrigerend ingrijpen by gevaar- lyke aanvallen van Labor vooral over de linkerflank. Met een 0-0 stand, welke terecht was, brak de rust aan. Na de thee zag men een totaal ander spelbeeld met een zeer aanvallend en beter spelend Blauw Wit dat na plm. 10 minuten uit goede aanval over rechts op 1-0 kwam door André Schuppert uit een „doortikkertje" van Hans Stam. Henry Kolkman zorgde een paar minuten daarna voor 2-0 door een bal die van de lat terug kwam uit een keihard schot van Jan Klein Nagelvoort fraai in te schieten. Vooral de aanvallen over links, waar Gerald Meyerink een glansrol speelde, waren gevaariyk. Een harde inzet van Gerald werd door de Laborgoalie het veld inge stampt waar Evert Vruggtnk, die de 2e helft ook goed speelde, de bal oppikte en.na 2 verdedigers te heb ben omspeeld de doelman geen schyn van kans gat (3-0). Labor deed er hierna nog van alles aan om de eer te redden maar by niet onge- vaariyke schoten stond doelman Jan Aanstoot op de goede plaats en zo kwam het einde van een zeer sportieve wedstrijd waar by beide ploegen elkaar lieten voetballen. Blauw Wit BI won van Vesos A2 Blauw Wit Bl heeft de vrye zater dag goed benut met het spelen van een oefenwedstrijd tegen Vesos A2 uit Hellendoom. Bl begon wat aar zelend en met name de achter hoede begon al snel te merken dat deze wedstrijd tegen een sterkere tegenstander een behooriyke Inzet vergde. In de 20ste minuut scoorde v.d. Velde 0-1 en hy was het ook die Bl door de moeiiyke beginfase heen hielp. Gerrlt Aanstoot be heerste zyn gedeelte van het mid denveld op goede wyze toen Harry Kolkman 0-2 scoorde was de zaak in feite bekeken, temeer daar Vesos wel veel inzet toonde maar niet tot daden kwam. De Blauw Wit defen sie kwam maar even onder druk en in die periode kwam VESOS terug tot 1-2. Na de rust een groot over wicht van Blauw Wit met harde schoten op doel die door de uitste kende doelman vriendschappeiyke wedstrijd die tenslotte door Blauw Wit dankzy een treffer vun Harry Kolkman in de slotfase met 3-1 verdiend werd gewonnen. Blauw Wit C2 - DES C2 Tegen het op de vyfde plaats staande DES moest zonder reser ves worden gespeeld wat voor de slechte trainingbezoekers een ge- lukkie was. Vanaf de aftrap gingen de Blauw Witters ln de aanval maar de juiste richting werd niet direct gevonden. Doordat de aanval van DES eveneens faalde bleef het lang 0-0. Toch kwam Blauw Wit nog voor de rust op voorsprong door een goed over de vleugels opgezette aanval. Na de thee werd het snel 2-0 doordat een van de DES-spelers in eigen doel schoot De Blauw Wit aanval stokte hierna doordat alle aanvallen over het middenveld werden gespeeld en smoorden in de vele DES-verdedlgers. Ook DES kon het doel niet vinden mede door het goede verdedigen van Henk Jan die heel bekwaam de buiten- spelval hanteerde. Toen Blauw Wit ln het laatste kwartier weer over de vleugels ging spelen lukte het Hans B. twee keer om met goede schoten de DES-doelman te passeren. De tweede plaats bleef, ondanks het wat onsamenhangende spel, ge handhaafd. Op de training zou er wat meer verband in het team ge bracht kunnen worden maar som mige jongens vinden dit biykbaar niet nodig. Jammer! RKSV C2 - Blauw Wit C3 Blauw Wit moest in de uitwedstrijd aantreden met een gehavend elftal. Slechts 8 jongens waren beschik baar, die allemaal erg hun best deden om te winnen. Helaas lieten ze in de eerste helft een paar mooie kansen liggen maar één goaltje werd er toch gemaakt. Ruststand 0-1. Na de rust liet Blauw Wit het wat afweten en RKSV kwam niet alleen langzy maar ook voorsprong (2-1) doordat de Blauw Wit achter hoede ln de fout ging. Blauw Wit was de laatste vyf minuten sterker maar wist van de een paar mooie kansen er slechts een te benutten. Alzo een puntenverdeling. Blauw Wit Cl - RKSV Cl Een op papier niet zo moeiiyke wedstrijd voor BLWlt maar dat pakte anders uit Waaraan het lag valt moeiiyk te zeggen maar deze wedstrijd was voor Cl de wedstrijd van de gemiste kansen Een veel sterker Bl.Wit kwam steeds tot dicht voor het doel van RKSV maar de pogingen te scoren mis luk tea Het was RKSV dat met een snelle counter de Bl.Wit verdedi ging omspeelde en met twee man vrij voor de keeper opdook die kansloos was. 0-1 Bl. Wit bleef aan vallen maar het zat hun niet mee, de schoten gingen of rakelings langs of tegen de paal, maar helaas doelpunten bleven uit. En zo was de ruststand tegen de verhouding in 0-1. Na rust een zelfde spelbeeld, een fel aanvallend Bl. Wit en een massaal verdedigen van RKSV. 10 min. na rust was het Andries die loon naar zwoegen kreeg en Bl. Wit op 1-1 bracht. De wedstrijd bleel spannend en de kansen voor Bl.Wit veel maar de eindstand ongewy- zigd l-l. Jammer voor Bl.Wit dat veel inzet had maar ook veel pech. Jongens laat de moed niet zakken, zaterdag tegen SDOL meer succes. Ouders toon uw belangstelling en kom zaterdag eens kyken naar de verrichtingen van Cl. prijzen vielen. Na een Inleidend muziekje was het beurt aan de gast van deze avond n.1. een „menta- list", en wat dit moeilijke woord betekende kon men nu zelf consta teren. Het raden van een kran tenknipsel en de naam uit een tele foonboek, het terug geven van sier raden en het spel met de onzicht bare kaarten waren nummers die veel applaus oogsten. Zelfs de hel pers die uit de zaal waren gekozen stonden met open mond van ver bazing. Hoogtepunt was ongetwij feld het stukje hypnose waarby één aanwezige zelfs ln slaap werd ge sust en tussendoor op commando antwoorden gaf die v.tv. geformu leerd waren. Tijdens dit laatste op treden was de sfeer in de zaal te snyden, en toen de „slaapster" weer rustig op haar stoel ging rit ten, gingen links en rechts de har ten weer nomaal kloppen en ver dwenen de witte trekjes om de di verse neuzen. Na dit optreden was het de beurt aan zanger/organist Randy Williams uit Enschede. Dat deze muzikant ln de smaak viel was wel te merken aan de overvolle dansvloer, en een grote polonaise welke al voor tien uur pl aats had. In sen tweede optreden liet de irmen- tallst" een aantal komische doch niet te volgen goocheltrucs zien die uiteraard veel applaus opleverden. Nadat de gebruikelijke vaantjes uitgereikt waren volgde de tradlo nele verloting. De plm. 1500 loten waren binnen tien minuten ver kocht en de oudste aanwezige de heer Smit (70 jr.) werd uitgenodigd om de trekking te verrichten. Van de vele prijzen werden zowel de le als de 2e prijs gewonnen door Jo- han Kruithof, die vanwege dit voorval van harte werd toegezon gen door zyn vele vrienden. Na de trekking dankte de heer Beldman In Almelo speelden we ons eerste toernooi, we werden tweede. Daarna begonnen we aan de com petitie. Tot nu toe hebben we 17 wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. In deze wedstrijden hebben we 2 sets verloren, de le ln de wedstrijd tegen Dynamo c en de 2e tegen Dynamo B (27.3.1981). Vrijdag 27 maartj.L moesten we om half acht aantreden. Nadat we even ingespeeld hadden begonnen we, voor veel publiek, de eerste set. In deze set waren we niet erg op dreef (misschien zenuwen), en we verlo ren dan ook met 11-15. De tweede set begonnen we moedig, om toch maar deze laatste thuiswedstrijd te winnen. Het lukte, mede door een goeie opslag (15-2). In de derde set kon het byna niet meer mis gaan, want die wonnen we met 15-1. Ter- wyi fotograferen al.langs de kant stonden, wonnen we de vierde, be slissende set met 15-5. Dit was dus een overwinning, de zoveelste met 3-1. Na afloop van de wedstrijd kre gen we officieel te horen dat we kampioen waren. Eerst kregen we een onderscheiding van de heer L. Klelxyan (competitieleider van het district Twente). Ook kregen we bloemen van o.a. mevr. ThieJe, de vereniging Mintonette, en de meis jes adsp. AA. Nadat we een ere rondje gelopen hadden, kleedden we ons om en bouwden een feestje. In de kantine van de sporthal dronken we een glaasje en werden door Truus getrakteerd op bitter ballen en pinda's. Iedereen die hieraan heeft meegewerkt (bloe men, versnaperingen) harteiyk be dankt. Nu hebben we nog een aan tal toernooien in het vooruitzicht o.& Hengelo (district- kampioenschap) en nog een toer nooi waarin we zullen moeten strij den om deel te kunnen nemen aan de hoofdklasse. Dus, dat wordt nog hard werken, onder leiding van onze coach de heer Scholten Holten kon het, ondanks een re gelmatig veldoverwicht, tegen de zwaardere ploeg, die Tubantla is, niet bolwerken. De rood*zwarten verloren met 2-0 maar behielden wel de vierde plaats op de ranglijst. Een plaats die ze met drie anderen moeten delen. De overige uitslagen waren;BWO-Eilermark 0-0, Reutum-de Tukkers 0-0, Berghuizen-de Zweef 3-0, Unlsso- Rood Zwart 1-0, Avanti-Vosta 1-0. De ranglijst is, de gestaakte wed strijd meegerekend, als volgt: Berghuizen 16 12 4 0 28 26-9 Tubantla 16 10 3 3 23 38-19 De Zweef 16 8 4 4 20 23-19 Holten 14 5 5 4 15 32-16 Unisson 15 5 5 5 15 27-24 De Tukkers 15 6 3 6 15 22-20 Reutum 16 4 7 5 15 22-18 Vosta 14 4 6 4 14 15-17 Avanti 17 5 4 8 14 24-37BWO Rood Zwart 15 1 6 8 8 22-33 EUermark 16 2 4 10 8 13-44 Zondag: Reutum-Holten, Vosta-de Tukkers, Rood Zwart-de Zweef, Tubantla-Berghulzen. de Holtenaren was men over het geheel genomen toch de betere ploeg. Blauw Wit verzuimde ech ter op tijd ruime afstand te nemen, waardoor BZSV in een wat rom melige tweede helft, vla een been van een Blauw Witter, toch nog terugkwam. De gastheren gingen overrompe lend van start. De gehele Blauw Wit verdediging stond als aan de grond genageld toen de BZSV-spll reeds in de eerste minuut uit een voorzet van links ongehinderd kon Inkop pen. (1-0) Deze „koude douche" maakte de Blauw Witters meteen wakker en het antwoord hierop Het dan ook niet lang op zich wachten. Met goed opgezette combinaties vanuit het middenveld trok Blauw Wit ten aanval. Nadat ln de 4e minuut Richard Beldman (die in viel voor de geblesseerde Kees van Dijk) de bal in volle ren rakelings had overgeknald, was het ln de lie minuut toch raak. Een snel geno men vrije trap door Gerard Aan stoot werd door Harry ten Wolthuis met een handige draaibeweging aangenomen en ineens laag en on houdbaar Ingeschoten (1-1) Na het eerste kwartier begon Blauw Wit steeds meer greep op het spel van de wedstrijd te krijgen en kwamen de meeste doelrijpe kan sen (ondanks de straffe tegenwind) van Blauw Wit-zyde. Elauw Wit kwam maar liefst tot elf hoek schoppen, op links genomen door Gerard Aastoot en op rechts „In draaiend" door Jan Harbers BZSV moest rich ln deze periode beper ken tot de „counter" hetwelk niet tot succes leidde. In de 25ste mi nuut daarentegen kreee Blauw Wit opnieuw een juweel va£ ëenmog^" Hjkheid om op 2-1 fce komen. De Elf is toch maar een merkwaardig getal. Het is het z.g.m gekken nummer, het is een benrinemerk. De raad van de carnavalsprins be staat uit elf en een elf in de beteke nis van een natuurgeest in yie De Holtense atleten waren de afgelopen 14 dagen weer zeer actief en zoals gewoonlijk zeer succesvol. De eerste wedstrijd was in Heure (gem. Borculo). Het weer was nog te slecht om een hond uit te laten want er stond een ware storm over het parcours. Maar atleten zeggen altijd: „dom vedan goan". Op de 4,5 km. was er een aardige stiyd tussen Wim Klein Baiting en Gerard Markvoort. Ze werden resp. 11 en 12 en dat Is een teken dat Gerard, die nog geen lid is, ook kan hardlopen. Op de 9 km. traden Ap Koetsier en Egbert Veneklaas aan. Ap eindigde zeer tevreden in de middenmoot en Egbert gaf (op één na) ledereen het nakyken, hy sleepte een prima tweede plaats in de wacht. Een week later werd er in Delden de 4e wedstrijd van de PJGO cross- competitie gehouden. De weer somstandigheden waren Ideaal en de atleten hadden er duldeiyk rin ln, vooral omdat het parcours lek ker „drekkig" was. Op de 5 km. werd door Egbert en Freek Beek man gestreden om de 3e en 4e plaats. Egbert had nog een appeltje met Freek te schillen en vertrok zeer snel en gemakkeiyk. Niemand kon zyn derde plaats bedreigen. Freek deed zyn bynaamn, wrak- 1de" wel weer eer aan: hy finishte total loss op een 7e plaats. Wim Klein Baiting, Horst Louws, Henk Vastere en Henry Markvoort liepen hun eigen partijtje ln de midden moot. Op de 10 km. was de top drie afwezig en daar kon Marinus Bal- tus goed van profiteren. Hy ging als derde over de streep en is dus nog steeds goed op dreef. Gerard Bel dman liep goed voorin mee terwijl Dinant Markvoort moest afhaken parcours niet aan en werd 88 in door een blessure. Onze Apple 44.02. Gerard Markvoort, steeds Koetsier is bezig om een prys ln de vaker ln actie, werd 47e in 39,44. wacht te slepen voor de meest con stante loper. Ook hy was op de 10 km. aanwezig en liep op zyn ge bruikelijke stek: de middenmoot. Een dag later was er de Achterhoek cross in Gaarden. De gehele Ooste- lyke top was aanwezig in een deel nemersveld van 150 man/vrouw Melndert Koopman had zaterdag bewust de PJGO-comp. overgesla gen omdat de eindoverwinning hem byna niet meer kan ontgaan. In Gaanderen kon hy rich meten met enkele toppers. Hy liep een zeer sterke cross en men zal ln de toekomst toch meer met hem reke ning moeten houden. Een 5e plaats in dit veld Is meer dan hy verwacht had, en een tyd van 32.37 op een 10 km. cross. Egbert, ook nu weer dui- deiyk aanwezig, liep naar een 16e plaats en pikte dus ook nog één van de 20 prijzen mee. zyn tyd was 34.52. Apple Koetsier stond het vrouwengedaante kent natuurlijk iedereen. Een wedstrijd waarin elf doel punten vallen Is derhalve ook een merkwaardig gebeuren. Blauw Wit telde een groot aantal invallers, hetgeen ln het veld duidelijk zicht baar was. Binnen luttele minuten was het voor Vesos reeds 2-0. Blauw Wit vocht verbeten terug, maar kon niet verhinderen dat het pal voor rust toch 3-0 werd. De scheidsrech ter trad helaas in de hele match zeer onvoldoende op, zodat er aller lei vervelende irritaties ontston den. Vesos ging onverdroten door en bereikte de 8-0. Blauw Wit wilde zich toch niet zo maar af laten slachten. A-junior Erik Mondeel gaf het lichtend voorbeeld en scoorde zeer beheerst. Rinus Be- kkenens ontwaakte en doelpuntte zelfs tweemaal op werkeiyk sub lieme wyze. Zo kwam het einde met 8-3. Vanwege de vele blessures en het merkwaardige „samenraapsel" dat elke week Blauw Wit 5 moet voorstellen is de kans gering nog punten binnen te halen. Toch zal je zien dat juist dan dit „oude won- derteam" zal toeslaan. Het mag dan ook niemand verbazen als het voor de komende wedstrijd ver wachte duizendkoppige publiek een herboren Blauw Wit 5 zal aan schouwen, waarin juist de „ouwe" spelers de weg terug zullen wyzen, precies zoals by het Nederlands elf tal. Het ïykt my niet kies de namen van deze spelers te noemen, ieder een weet wie wy bedoelen, boven dien ïyden zy al voldoende onder hun jarenlast. precies op tijd gestarte Harry ten Wolthuis ging er van tussen op een uittrap van doelman Eddy van Dijk doch hij knalde tegen de op tijd uit z'n doel gekomen keeper op. Vlak voor de rust kreeg Blauw Wit ech ter toch loon naar werken. De in een puike vorm stekende Jan Paalman onderschepte een BZSV aanval en sprintte met de bal aan de voet meteen de diepte ln. De teruggetrokken bal werd door Ge rard Aanstoot slim doorgetikt naar de vrijstaande Richard Beldman die resoluut inknalde (1-2). In de tweede helft werd het spel aan beide zijden pittiger. Blauw Wit bleef doorgaan en had reeds ln de 5de minuut succes. Een hoekschop op rechts genomen door Jan Har bers werd door Gerrit Stam laag en onbereikbaar voor de BZSV-goalie Ingekopt (1-3). De tegenslag van het zelf niet kunnen scoren in goede positie en daarentegen wel enkele treffers om de oren te krijgen op belangrijke momenten ln de wed strijd, bracht na rust de gemoede ren van BZSV zowel binnen als bulten de fijnen danig ln beweging. Na ruim een half uur spelen sloeg de vlam ln de pan toen scheids rechter Koopmans een doelpunt van de thuisploeg afkeurde omdat de bal reeds uitgeweest was vóór dat de betreffende voorzet tot een 'doelpunt werd afgerond. De situatie leverde nogal wat tu mult op waarbij er driftig door een Bome-speler tegen scheidsrechter Koopman werd geduwd en aan z'n tenue getrokken. De betrokken speler kon dan ook terecht de kleedkamer opzoeken. Nadat Jan Paalman (geblesseerd) vervangen was door Henry Stam en Teun Schuppert nog mocht opdraven voor Richard kwamen de gasthe ren nog terug tot 2-3 doordat een ingeschoten bal van richting werd veranderd. In de slotfase ging Henry Stam na een-tweetje met Teun Schuppert alleen op de keeper af doch hij werd vlak bulten de 16 meter onderuit gehaald. De vrije schop werd door d* muur van spelers geblokkeerd. BZSv deed hierna nog een aller laatste poging om naastrij te ko men maat aanvoerder Gerrit Paalman en z'n mannen hielden het hoofd koel en de zegen kwam niet meer in gevaar, stand le klasse A: D.V.O Blauw Wit Eversberg M.V.V. '69 Markvogels Vesos Denekamp P.S.V. B.Z.S.V. Daarle Boswinkel Blauw Wit naar Denekamp Zaterdag 4 april wacht Blauw WH de lastige uitwedstrijd tegen S.C i Denekamp. Alhoewel de gastheren dit seizoen minder succesvol rijn mogen ze (vooral in eigen huis op een klein terrein) niet onderschat worden. De Blauw Witter weten dit en trainer Gee rink zal hier dan ook rekening mee houden. De wed strijd, die om half drie begint, zal worden geleid door scheldsrechtei Holfink. Met de bus. Gezien de goede prestaties van Blauw Wit in dit seizoen en de daarmee gepaard gaande belang- stelling van de supporters óók vooi i de uitwedstrijden, heeft het be- stuur besloten een supportersbus te laten rijden naar Denekamp Vertrek Meermanskamp: 13.15 uur. 15-28 15-21 13-1S 15-11 15-14 15-13 14-12 15-12 1 16-11 15- ,14- 1 -

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7