PAASVUURVERENIGING HEVIG GEDUPEERD BEJAARDEN SOCIËTEIT liol eer ter ite JAARVERGADERING C.B.T.B. OUD JONG! Uit het politierapport 34e jaarfeest CJV gemi hoi inte >n mii Lijdensmeditaties in de stille week 13-18 april) OPEN DEUR SAMENKOMST HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND - SCHILDERKUNSTTENTOONSTELLING IN WEGRESTAURANT 99HOLTEN99 HOLTENS NIEUWSBLAD - 2 APRIL 1981 - PAG. 5 (ut toeval is het geweest dat de fepers van Paasvuurvereniging Noorderbarg geconfronteerd erden met een projectiel afkom- ig uit de Tweede Wereldoorlog in 5 nabijheid van de „boake" afge- jpen dinsdag. Dat bij deze cu- jeuze vondst op de enk aan de Blpolsweg van het projectiel van uitse makelij geen ongelukken jjn gebeurd, is welhaast een raad- »1. Het door roest aangetaste pro- ictiel had volgens majoor Zadel- off van de Mijn Opsporings lienst (M.O.D.) „rampzalige" ge- olgen kunnen hebben voor de inders. ie M.O.D. die door bemiddeling an politie ingeschakeld werd na angifte van de vondst heeft een ort bezoek gebracht aan de vind- laats, in de persoon van majoor adelhoff. Veel kon hij ons niet ïededelen. Zadelhoff „Waar- diijnlijk gaat het hier om een wrak an een neergestortte VI, welke jelanceerd werden in W.O. 2 vanaf Ie Holterberg bij Nijverdal richting {ngeland. Het is welhaast zeker lat de springlading van zo'n kleine 00 kilo plus de brandstoftanks op .scherp" staan. Met onze appara- yur hebben we dat nog. (Jet heie naal zeker kunnen constateren, op lit moment zitten we in Gorssel. feel medewerkers zijn daar inge- let, om een groot aantal Vl's op te uimen. Pas volgende week woens- lag kunnen we verder onderzoeken in onze maatregelen nemen", al- lus majoor Zadelhoff. Afsluitend ton hij nog medelen dat het gebied lond de vindplaats niet betreden sal mogen worden en gemarkeerd net lint. Het wrak met de gevaar lijke lading wordt afgedekt met tandbakken, waarschuwingsbor den zijn inmiddels geplaatst. De vinder van het bil nader inzien zeer gevaarlijk oud ijzer Jan Piefjan doet zijn verslag: „Weken zijn we al bezig met slepen, om ons paasvuur te bouwen, afgelopen zaterdag wa ren we er ook weer. Het terrein is nogal drekkerig, we kwamen dus vast te zitten met de trekker en aanhangwagen. De aanhangwagen moest uitgegraven worden, zater dag lukte dat niet. Dinsdagavond zijn we met een paar anderen aan de slag gegeaan, todat we op oud ijzer stootten. In eerste instantie dachten we aan een olievat met Campari, maar het was veel groter en massief. We zijn gestopt nadat Herman van de Kuil een waar schuwende vinger wees naar het ijzer. Herman is in tfn vrije tijd nog weieens aktief op het gebied van explosieven. Daarna is het in een stroomversnelling gegaan na in terventie van de autoriteiten. Op de vraag is dit projectiel ontploft of niet kon plaatselijk historicus/po- lemoloog drs. Schoneveld het vol gende vertellen: „Het neerstorten van dit Duitse vernietigingswapen is door mij persoonlijk na de bedrij- ding gemeld aan de M.O.D. Daama is er geen aandacht geschonken door deze instantie, ik vrees dat de papieren hieromtrent in de naoor logse chaos zoekgeraakt zijn, dit betreur ik ten zeerste. Drie jaar terug heb ik de MO.D. opnieuw hiervan in kennis gesteld, maar niets daarover vemomea De heer Zadelhoff had op deze opmerking van drs. Schoneveld het volgende op te merken: „Geen commentaar, dat was voor mijn tijd". Alles zal over een week wel op z'n pootjes terechtkomen maar de hevigst ge dupeerden zijn de boakebouwers van de Noordenbarg. Zij zullen hun werkzaamheden noodgedwongen moeten staken. De afzetting van het terrein maakt hen werkeloos. De strijd om de hoogste eer in de gemeente Holten om het mooiste en grootste paasvuur is zwaar ge devalueerd. De bouwers zijn echter niet bij de pakken neer gaan zitten, een grote kraan met een draag kracht van 25 ton en een reikwijdte van 20 meter zal er voor moeten zorgen dat de concurrentie alsnog voorbijgestreefd wordt, aldus de bouwers van de Noordenbarg. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN larenseweg 3, tel. 12 24 tot 's dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot 's dinsdags 12.00 uur Gevonden: skai handschoen (rood-wit-blauw), zilveren speld, donkerblauwe regenjas, zwart bruine hond (reu), lederen rechter handschoen, herenportemonnee, sleutelbos in sleutelhanger „Baan Rijssen". Verloren: 4 bb. van f25.-, verzeke- ringspl. bromfiets, witte poes met bruine vlekken, bruine lederen por temonnee, donkerbruine rechter handschoen, witte vierkante tas met gymspullen, bos sleutels, wan delstok met herinneringsplaatjes. Zondag 5 april organiseert de Open Deurgroep Holten de alweer laatste samenkomst in dit seizoen. In deze laatste bijeenkomst die wordt gehouden in de Ned. Herv. kerk zal luit. kol. J. Heinsdijk van het Leger des Heils te Amsterdam spreken over het onderwerp „Spontaniteit". Medewerking zal worden verleend door het koor en het muziekkorps van het Leger des Heils te Almelo, samenkomst begint om 19.15 doch vanaf 19.00 uur is er sa- nzang met orgelbegeleiding van [organist Anton Koopman. De Open Deur groep mag terugzien op goed tot zeer goed bezochte sa menkomsten en hoopt dat ook deze laatste samenkomst weer zeer veel belangstellenden zal trekken. Dat steeds zovelen de samenkomsten bijwonen is voor de groep een sti mulans om ook het volgend seizoen ihiermee door te gaan. Graag tot ziens op zondagavond in de Herv. |kerk. Open Deurgroep Holten. In de goed bezochte jaarvergader ing van de plaatselijke afdeling van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond (CBTB) heeft voorzitter E. Stam na het lezen van het bijbel gedeelte Psalm 124 en gebed in zijn openingswoord gewezen op de vele problemen in de agrarische sector. Wat de zuivel betreft heeft men naast de „medeverantwoor- dingsheffïng" ook al een hele tijd op het vinketouw gezeten wat be treft het kwartje op al te veel gele verde melk. Men heeft in Brussel wel voor het gemak gekozen door de fabrieken voor dit karretje te spannen. De Europese commissie heeft voorgesteld om de prijzen van de landbouwprodukten te verhogen met 7 a 8% doch deze verhoging is nog niet voldoende om de kosten stijging (energie, sociale lasten) te dekken. Boeren die door de rentes tijging in ernstige -moeilijkheden zijn geraakt kunnen mogelijk bin nenkort een beroep doen op. de overheid. Voor dit jaar stelt het borgstellingsfonds 10 miljoen be schikbaar en van de bank wordt eenzelfde bedrag verwacht. Men hoopt hiermee meer dan 300 be drijven uit hun financiële noodsi tuatie te helpen maar dit is slechts een druppel op een gloeiende plaat. Toch, zo besloot voorzitter Stam, moeten we dankbaar zijn want als we terugzien op het afgelopen jaar dan past ons dank aan Hem die het werk onzer handen heeft gezegend. Verslagen Uit het jaarverslag van secr. J.W. Hulsman bleek dat de afd. in '80 weer vele aktiviteiten ontwikkelde. Penningmeester D.J. Bronsvoort boekte over 1980 een batig saldo van f 37.57. De inkomsten en uitga ven bedroegen resp. f8321.51 en f8041.94. De kascommissie be staande uit de h.h. A. Jurjens en G. Beldman had boeken en beschei den in orde bevonden. De controle zal in 1981 plaats hebben door de h.h. Beldman en H. Veldhuis, als bestuurslid werd met grote meer derheid herkozen de heer J.W. Stam. Een suggestie van het be stuur om voor de leden ook dit jaar weer een kegelavond te houden vondt algemene bijval. De „kegel commissie" bestaande uit de h.h. H. Hulsman, M. Meijerink en A. Mefjerink zullen evenals het vorig jaar zorgen voor een prefecte orga nisatie. Na de pauze werd door de heer Eggens, hoofd van de afd. Voorlichting van de CBTB ver toond het klankbeeld". „Met het oog op morgen". Na de vertoning volgde een zeer geanimeerde dis cussie over een 4-tal vragen. De vergadering, die ook werd bijge woond door afgevaardigden van de plaatselijke afd. van Overijssels Landbouw Maatschappij (O.L.M.) werd door de heer Eggens met dankgebed besloten. Dit jaar zullen wederom in de stille week (tussen Palmzondag en Pasen) lijdensmeditaties worden gehouden in de Ned. Hervormde Kek. Aanvang: 19.30 uur. De sa menkomsten op maandag 13, dinsdag 14 en woensdag 15 april zullen ongeveer een half uur du ren. Maandag 13 april zal ds. Vons spreken naar aanleiding van Lukas 23 vers 34; het Gereformeerd Jon gerenkoor „Perspektief" verleent medewerking. Dinsdag 14 april zal ds. Peddemors spreken naar aanleiding van Lukas 23 vers 46; het Hervormd Kerkkoor verleent medewerking. Woensdag 15 april zal pastoor Ra demaker spreken naar aanleiding van Johannes 19 vers 28; het Hol- tens Mannenkoor verleent mede werking. Donderdag 16 april zal in een her vormde kerkdienst het Heilig Avondmaal worden gevierd. Voor ganger: ds. Vons. Aanvang even eens 19.30 uur. Vrijdag 17 april zal, als afsluiting van deze samenkomsten, het Jon gerenkoor „Helicon" een uitvoer ing geven van Passiemuziek naar het Evangelie van Johannes. Deze uitvoering zal ongeveer een uur du ren en eveneens te 19.30 uur begin nen. Wij hopen dat deze samenkomsten, die een goede gewoonte zijn gewor den, weer veel belangstellenden bijeen zullen brengen. De Liturgiecommissie van de Her vormde Gemeente Holten in samenwer king met vertegenwoordigers van de Gere formeerde Kerk en de R.K. Parochie. Men is in jaren even oud, als 't boekje dat de datum houdt. Op 't blaadje waar zoveel jaar tevoren, jij mensenkindje werd geboren. En is dit dan heel lang geleden, veel jaren reeds nadien vergleden. Zie je al zilv'ren haren blinken, laat dan 't gemoed nog maar niet zinken. Je bent toch zeker even oud, als jij je voelt en jij je houdt. Jong ben je als je nog geniet, van jeugd, hun spelen en vrolijk lied. Wanneer je lust hebt nog te denken, aan and'ren en hun iets te schenken. Wanneer je helpen kunt in lijden, door te verzachten en verblijden. Jong blijf je door steeds te proberen, het beter, vromer, trouw te leren. Door lief te hebben, te geloven, t geweten open en blik naar boven. Wanneer je houdt van werk en vlijt, van bloemen, vogels, lentetijd. Wanneer je hebt een open lach, dan luidt nog niet de oude dag. Wanneer je iets weet te waarderen, en - niet direkt gaat critiseren. Niet spreekt van kits, modem geklets, want ja.dan ben je ouderwets. Als je ook hiervan niet meer houdt, dan ben je ook in daden oud. Holten, april 1981 B.C. de HB Geboren: Hendrik Ferdinand zv. A.J. Lichtenberg en W. Schooien Ondertrouwd: W.G. Wagenvoort, In het Eethuis- en Zelfbedienings gedeelte van A.C. Restaurant Hol ten is weer een nieuwe expositie van start gegaan en wel van de Almelose schilder F.E. Bosma. Deze expositie is tot en met 8 mei te bezichtigen. Dhr. Bosma tekent en schildert vanaf rijn jeugdjaren. Vele tech nieken heeft hij zich, met veel val len en opstaan en zonder leermees ter, eigen gemaakt. Zijn liefde voor de natuur en het „Twentse land schap" komt in al rijn werk steeds opnieuw tot uitdrukking. Zijn con- tétekeningen zijn uitermate fijn en subtiel en worden steeds ter plaatse geboren zonder technische hulpmiddelen! De olieverfschilderijen getuigen van veel gevoel voor sfeer en detail, terwijl ook hier steeds opnieuw de „natuur" centraal staat. De expositie omvat een dertig-tal tekeningen en schilderijen waar van in goede samenwerking tussen kunstenaar en lijstenmaker, de om lijstingen werden verzorgd door de lijstenmakerij Kunsthandel Ate lier Jn de Steegh" in Almelo. De toegang is vrij. De openingstijden rijn gedurende de gehele week van 07.00-22.00 uur oud 22 jaar, Bathmen en A.H. Podt, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: J.A. Bargboer, oud 26 jaar, Holten en B. Smedinga, oud 22 jaar, Holten. Er werden in de afgelopen week vier personen verbaliseerd terzake rijden onder invloed. W.C.D. te Hol ten deed aangifte van diefstal van een personenauto, merk Fiat ken teken: 85-DD-04. De wagen stond geparkeerd in de Bessinkpas- straat. Tevens werd een auto in het Kosterspad opengebroken. Deze wagen werd teruggevonden in De venter. De zaak is in onderzoek. In de Oranjestraat t.h.v. Hartsuiker reed een bromfietser achter op een auto die plotsklaps moest stoppenv De bromfietser gaf een valse naam op aan de bestuurster van de auto. Hij werd opgespoord en kreeg een proces i.v.m. doorrijden na een aan rijding te hebben veroorzaakt. In de Haar werden 8 auto's „versierd" met een parkeerbon. Er was op de parkeerplaatsen voldoende ruimte maar men moest dan wel een eindje verder lopen. Kost een paar minu ten maar is toch altijd de moeite waard. In de Oranjestraat t.h.v. ho tel „Vosman" werd een meisje dat plotseling met haar fiets afsloeg aangereden door een VW-busje... Het meisje liep als gevolg van de botsing een beenbreuk op en ging naar het ziekenhuis. Uit een op de dagcamping geparkeerde auto werden handtasjes gestolen met ongeveer f 2.500,-. De tasjes werden zonder inhoud teruggevonden in de omgeving van het Niemandal. De dames die de dupe van de diefstal waren hadden wel een lichtbruine auto verdacht zien rondrijden maar die was wel verdwenen toen de po litie kwam kijken. Drie jongens van 15,16 en 17 jaar waren lastig bi) „De Schure". Ze pleegden vernielingen en andere baldadigheden. 21e kre gen alle drie een „bonnetje". In de nacht van zondag op maandag werd in de Holterberg een 14-jarig meisje verkracht door een 34 jarige man, die in dezelfde nacht werd aangehouden en ingesloten. Vrij dags blijken nog steeds vele marktbezoekers(sters) zich met hun karretje aan de hand of fiet send over het marktterrein te be geven. Er wordt nog eens op gewe zen dat dit niet is toegestaan. De politie heeft het tot nog toe bij een waarschuwing gelaten maar er val len binnenkort wellicht bekeurin gen. Vooral de jeugd is erg „hard leers". De maandelijkse bijeenkomst van de Bejaardensociëteit.Holten" zal dinsdagmiddag 7 april worden ge houden in het gebouw „Irene" aan de Boschkampsstraat Aanvang: 14.30 uur. Vrijdag 3 en zaterdag 4 april a^. organiseert CJ.V. „De Vrienden schaar" voor de 34e keer het tradi tionele jaarfeest, hetwelk zal v den gehouden in gebouw „Irene". Aanvang half acht Door verschil lende clubs, leiding en belangstel lenden is ook dit afgelopen win terseizoen weer hard gewerkt om het publiek deze avonden met een gevarieerd programma te amuse ren. Voor de pauze worden door de diverse clubs een aantal sketsjes opgevoerd terwijl na de pauze de klucht „De verloofde van mijn vrouw", geschreven door Otto Zwartz en Georg Lengbach, voor het voetlicht zal worden gebracht. Zaterdagmiddag zal het toneel spel voor de Holtense bejaarden op de planken worden gebracht Aanvang 14.00 uur. Voor het ver voer naar gebouw „Irene" kan worden gezorgd. Opgave hiervoor kan plaats vinden b ij J. Lubbersen, tel. 1612. daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Holten, 2 april 1981 Burgemeester en wethouders van Holten, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van b. en w. d.d. 24 maart 1981 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer M. Stam voor het veranderen van de garage bij de woning Noordenbergstraat 13; - aan de heerG.H. Markvoort voor het veranderen van de woning Noordenbergstraat 8; - aan de heer J.W. Reijlink voor het vergroten van een ligboxenstal bij het pand Dorperdijk 15; -2. aan de haer G.J. Zweers vergunning verleend voor het kappen van 2 inlandse eiken bij het pand Langstraat 14; 3. aan de Folkloristische Kinderdansgroep „Do Hooiter Klepper- klumpkes" ontheffing verleend voor het houden van een huis- aan-huis-eieren-verkoopactie op 14,15 en 16 april 1981 4. aan het Leger des Heils, Vereniging Paardrijden Gehandicapten en de Stichting Actie '68 toestemming verleend tot het houden van een inzamelingsactie van kleding in respectievelijk de maanden april, september en november 1981. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wal over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Toepassing verordening bescherming waterwinning Overij»- sel 1977 Ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ligt voor een ieder ter inzage een lijst van toegelaten bestrijdingsmiddelen als bedoeld in de Verordening bescherming waterwinning Overijssel 1977 geldig tot 1 maart 1982 en uitsluitend voor tweede beschermingsgebied van de waterwinning. Op deze lijst staan de middelen vermeld die voor de met name genoemde teelten (doeleinden) en volgens de bij de toelating daar voor gegeven {op de etiketten vermelde) voorschriften mogen wor den gebruikt. Toepassing van middelen voor niet in de lijst genoemde doeleinden of van niet in de lijst genoemde middelen is uitsluitend mogelijk na een gunstige beslissing op een daartoe strekkende ontheffingsaan- vrage, zoals in de verordening bedoeld. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie vindt plaats op maandag 6 april a.s. om 19.30 uur in het gemeente huis. Op de agenda staan o.a. voorstellen-inzake de subsidiëring van recreatiesportaktiviteiten en kadervorming. Hinderwet (Terinzagelegging ontwerp-beschikking art. 24, lid 2, Wet ABM).. Op de secretarie van de gemeente Holten ligt vanaf maandag 6 april 1981 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede op dinsdagavond in de sporthal 't Mossink van 19.00 tot 22.00 uurter inzage het ontwerp van de beschikking op het verzoek van de heer G. Meijerink, Ökkenbroekseweg 8,7451 KR Holten, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van drijfmest, annex opslag dieselolie op het adres Ökkenbroekseweg 8 te Holten, kadastraal bekend gemeente Holten, sectie E nr. 3032. Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens op de aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet positief te beschik ken onder de aan de ontwerp-beschikking verbonden voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen SCHRIFTELIJK worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden inge diend vóór dinsdag 21 april 1981. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek Gemeentelijk openluchtzwembad „Twenhaarsveld" Vanaf zaterdag 2 mei a.s. weer dagelijks geopend tot plm. 20 september.* Zaterdag 2 mei en zondag 3 mei gratis toegang OPENINGSTIJDEN zaterdag 09.00-18.00 uur zondag 13.00-18.00 uur maandag t/m vrijdag 07.30-19.30 uur (eerste en laatste weken tot 18.30 uur, in het hoogseizoen tot 20.30 uur). Wanneer de weersomstandigheden daartoe aanleiding geven, kan van deze openingstijden worden afgeweken. Voorverkoop seizoenabonnementen Aanvragen (uitsluitend schriftelijk) tussen 6 en 23 april a.s. inleveren op het gemeentehuis of zenden aan Sportcommissie, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling gebruik te maken van gratis verkrijgbare aanvraagformulieren. Tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald, tegen gelijktijdige betaling van de kosten, in het gemeentehuis op: 27 april: namen met beginletter A t/m F 28 april: namen met beginletter G t/m L 29 april: namen met beginletter M t/m S 1 mei: namen met beginletter T t/m Z Het gemeentehuis is voor dit doel op deze dagen geopend van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. De abonnementen behoeven niet persoonlijk te worden afgehaald. Voor de niet tijdig afgehaalde abonnementen vervalt het recht op voorverkooptarief. TARIEVEN ABONNEMENTEN Individueel abonnement: voorverkoop noasM a. personen van 16 jaar en ouder 28.50 33.- b. personen van 3 t/m 15 jaar en Pas-65 19.50 22.- Gezinsabonnement: a. één der ouders 28.50 33.- b. beide ouders 51.- 60.- c. kinderen 16 jr. en ouder (inwonend ongehuwd) 19.50 22.- d. kinderen 3 t/m 15 jaar .7.50 8.50 Het onder c en d vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ook vopr tenminste één van de ouders een abonnement wordt aange vraagd. Voor kinderen beneden de leeftijd van 3 jaar is geen toegangsgeld verschuldigd. Zwemlessen De zwemlessen voor de diploma's A en B beginnen op 11 mei en worden iedere maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag vanaf 16.00 uur gegeven; bij voldoende belangstelling wordt ook een groep gevormd voor zwemles om plm. 7.40 uur 's morgens. De kosten bedragen f20.- per periode van 3 weken (is 12 lessen), exclusief bewijs van toegang. Om te kunnen worden toegelaten tot zwemles moet men voor 1 oktober a.s. de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt Plaatsing geschiedt in volgorde van aanmelding. Aanmelding i9 mogelijk vanaf 27 april a.s. dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur aan dfe kassa van het zwembad (tel. 1655) en vanaf 2 mei binnen de openingstijden van het zwembad. Bij koud weer (beneden 15 graden C.) kan de opening worden uitgesteld of kan worden besloten dat slechts één bassin wordt verwarmd. 91

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5